کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2011-08-09 ساعت 10:24)saeedfweb نوشته:  آقا راستی زبانشون چه جوریه!
گرجی رو می شه یاد گرفت (به راحتی) یا مثل چینیه مثلا؟
با انگلیسی کارومون راه نمی افته؟
ممنون از شما
زبان گرجی به سادگی انگلیسی نیست ولی به سختی زبان های اسیای شرقی هم نیست . یاد گرفتنش هم چند ماهی کلاس رفتن میخواهد خوبی این زبان نوع نگارشش ا ست دقیقا همان جور که نوشته می شود خوانده میشود . غلط نوشتن یک کلمه در این زبان تغریبا غیر ممکن است .

پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، King Eagle ، msar
(2011-08-08 ساعت 01:56)andrewlachina نوشته:  
(2011-08-07 ساعت 17:45)Hero نوشته:  ممنون از اطلاعات عالیتون
آیا دانشگاهاش معتبر هستند و مورد تایید امریکا و اروپا؟
هزنه تحصیل چقدرره حدودا و زبان تحصیل چیه ؟

برای اقامت از سریق سرمایه گذاری حداقل چقدر باید سرمایه گذاری بشه /؟
مرسی

خواهش میکنم .
گرجستان تا انجایی که من اطلاع دارم دو دانشگاه امریکایی و یک دانشگاه ای بی یورو دارد . بقیه دانشگاه هایش به خصوص دانشگاه قفقاز و دانشگاه ایوانه جاواشویلی همکاری های بسیار کسترده ای با اتحادیه اروپا و امریکا دارند . اصولا کشور گرجستان یک جور هایی تحت الحمایه و نوچه امریکاست و تقریبا تمام نهاد های امریکایی در تفلیس شعبه دارند .
زبان تدریس در درجه اول گرجی . بعد انگلیسی و بعد روسی است .
هزینه زندگی جدا از کرایه منزل حدود ماهی 300 دلار است . کرایه منزل هم از تهران ارزانتر است . شهریه دانشگاه ها هم بسیار متغیر است از صفر تا چند هزار دلار .
شما میخواهید اقامت تحصیلی بگیرید یا کاری ؟
برای کاری .اقامت از طریق ثبت شرکت است و برای مشاغل مختلف فرق میکند ولی اکثرا کمتر از 10 هزار دلار .

ممنون
خب من اول قصد کار و درامد دارم که بتونم هزینه زندگیمو دربیارم
و بعد دنبال تحصیل هم ممکنه برم
مثلا با 10 20 میلیون میشه اونجا سرمایه گذاری کرد و درامد داشته باشه ؟
چه کارهایی میشه راه اندازی کرد ؟ و اینکه مالیتهاشون چجوریه ؟
آیا کلا با ترکیه قابل قیاس هست ؟ کدوم شرایط بهتری میتونه داشته باشه ؟
ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بهترین کاری که که با این سرمایه به نظر من میرسد خرید یک ون 10 نفره بنز است (از اینهایی که ایران امبولانس هستند)که با حدود 15 تومن یه تمیزش گیرتان می اید . بعد باید خودتان با اژانسهای توریستی در ایران هماهنگ کنید که کار ترانسفر مسافر را انجام دهید . درامد قابل قبولی دارد . البته باید اول اقامت بگیرید و گواهینامه رانندگی گرجی را هم بگیرید . مالیات در گرجستان دو شکل دارد اول مالیات بر ارزش افزوده که شما هر چیزی که بخرید 18 درصدش مالیات است . دوم مالیات بر عایدی که 15 درصد سود خالص شماست . تو این یه قلم دولت گرجستان با هیچ کس شوخی ندارد و مالیات را باید حتما بپردازید . ترکیه را بنده اطلاع ندارم وضعیت کاری اش چطور است .
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، hesam1 ، flamenco.milad ، pro.life95 ، King Eagle ، msar
با درود
اگر میشه درباره روند گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکایی و انگلیسی زبان گرجستان کمی روشنگری کنید
تافل یا آیلتس در چه رده ای میخوان؟
آیا خود دانشگاه ها کلاسهای زبان برگزار میکنن؟

پاسخ
هر دانشگاهی برای رشته ها و مقاطع مختلف سطوح مختلف زبان را می خواهد . دانشگاه های دولتی اکثرا به زبان گرجی هستند ولی چند دانشگاه خصوصی بسیار خوب در گرجستان وجود دارد که به زبان انگلیسی هستند . شما رشته و مقطع مشخص کنید تا جواب دقیق بدهم . اما در کل فکر نکنم نمره کمتر از 550 از شما قبول کنند . خود دانشگاه ها هم بله کلاس دارند ولی نمیدانم برای دوره زبان انگلیسی اقامت تحصیلی میدهند یا نه اگر میخواهید میپرسم .
پاسخ
تشکر کنندگان: King Eagle ، msar
سپاس از پاسخ دهیتون
راستش میخواستم برای کارشناسی در رشته هایی مانند MBA از یک دانشگاه انگلیسی زبان پذیرش بگیرم
اگر میشه و براتون سخت نیست پرس و جو کنید چون میخواستم زبانم رو در همون دانشگاهی که پذیرش میگیرم به رده آیلتس یا تافل برسونم هرچند هم اکنون هم زبانم بد نیست
پاسخ
(2011-08-12 ساعت 23:04)Bahman322 نوشته:  سپاس از پاسخ دهیتون
راستش میخواستم برای کارشناسی در رشته هایی مانند MBA از یک دانشگاه انگلیسی زبان پذیرش بگیرم
اگر میشه و براتون سخت نیست پرس و جو کنید چون میخواستم زبانم رو در همون دانشگاهی که پذیرش میگیرم به رده آیلتس یا تافل برسونم هرچند هم اکنون هم زبانم بد نیست
من الان ایران هستم هفته دیگه بر میگردم گرجستان . سوال میپرسم و جوبشو همینجا میزارم . البته یه چیز mba مخفف Master of Business Administration هستش یعنی قاعدتا برای دوره لیسانس وجود نداره . شما باید اول لیسانس بیزینس بگیرید بعد برای mba اقدام کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: King Eagle ، msar
درست میفرمایید من چون هم اکنون هم دانشجو هستم و پیشتر برنامه داشتم برای ارشد پذیرش بگیریم این MBA رو زبونم بود
روی هم رفته میخوام رشته فنی نباشه و آینده کاری هم داشته باشه
گمونم همون بیزینس بهترین گزینه باشه

بازم سپاس برای پاسخ دهی
بزرگواری میکنید اگر پاسخ من رو هفته آینده بذارید

پاسخ
با سلام و سپاس
دوست عزیز قیمت وسایل برقی مثل تلویزیون یخچال و ماشین لباسشویی مایکروفر و.... در تفلیس گران تراست؟ میخوام بدونم برای رفتن چه چیزهایی را باید باخود ببریم و چه چیزهایی را در آنجا تهیه کنیم چون با وجود یک پسر شیطون 5 ساله میترسم که به وسایل آنجا صدمه وارد شود.
آیا گرجستان هم مثل ارمنستان و یا جاهای دیگر شوروی سابق دارای امکانات عالی یادگیری موسیقی میباشد؟ چون پسرمن دوره ارف را در یک موسسه معتبر موسیقی در حال یادگیری است و میخواهم که بلافاصله بعد از اقامت ادامه دهد و اگر راهنمایی فرمایید متشکر میشوم .
با توجه به اینکه شهریور برای مدت کوتاهی به تفلیس می آییم میخواستم بدونم چطوری به دنبال یک مهد خوب انگلیسی زبان بگردیم البته یک مدرسه بزرگ آمریکایی را در گوگل پیدا کردم ولی نمیدونستم که چطوری باید شهریه و شرایطش را پرسید و فکر میکنم دارای هزینه سرسام آوری باشد
ترجیح میدهم که زبان مدرسه را انگلیسی بخواند و گرجی را در محیط یادبگیرد . راستش در مورد پسرم حسابی گیج شدم و فکر میکنم زبان نوشتاریش بهتر است زبانی بغیر از گرجی باشد نظر شما چیست؟
درضمن باید بگم که شما دلگرمی و اعتماد بنفس زیادی به من و همسر دادید و بابت راهنمایی های شما خیلی ممنون هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: k2.hossein ، msar
(2011-08-14 ساعت 09:44)man-ari-ram نوشته:  با سلام و سپاس
دوست عزیز قیمت وسایل برقی مثل تلویزیون یخچال و ماشین لباسشویی مایکروفر و.... در تفلیس گران تراست؟ میخوام بدونم برای رفتن چه چیزهایی را باید باخود ببریم و چه چیزهایی را در آنجا تهیه کنیم چون با وجود یک پسر شیطون 5 ساله میترسم که به وسایل آنجا صدمه وارد شود.
آیا گرجستان هم مثل ارمنستان و یا جاهای دیگر شوروی سابق دارای امکانات عالی یادگیری موسیقی میباشد؟ چون پسرمن دوره ارف را در یک موسسه معتبر موسیقی در حال یادگیری است و میخواهم که بلافاصله بعد از اقامت ادامه دهد و اگر راهنمایی فرمایید متشکر میشوم .
با توجه به اینکه شهریور برای مدت کوتاهی به تفلیس می آییم میخواستم بدونم چطوری به دنبال یک مهد خوب انگلیسی زبان بگردیم البته یک مدرسه بزرگ آمریکایی را در گوگل پیدا کردم ولی نمیدونستم که چطوری باید شهریه و شرایطش را پرسید و فکر میکنم دارای هزینه سرسام آوری باشد
ترجیح میدهم که زبان مدرسه را انگلیسی بخواند و گرجی را در محیط یادبگیرد . راستش در مورد پسرم حسابی گیج شدم و فکر میکنم زبان نوشتاریش بهتر است زبانی بغیر از گرجی باشد نظر شما چیست؟
درضمن باید بگم که شما دلگرمی و اعتماد بنفس زیادی به من و همسر دادید و بابت راهنمایی های شما خیلی ممنون هستیم
به نظر من با توجه به وزن سنگین و هزینه بالای حمل لوازم خانگی بزرگ اصلا صرف نمیکند از ایران ببریدشان . تا انجا که من دیدم تفاوت قیمت انچنانی هم نداشتند مارک های اصل و معتبر حتی ارزانتر هم بودند در تفلیس .
مدسه موسیقی هم بله هست سطح کیفیشان هم خیلی بالاتر از ایران است .
راستش در مورد تحصیل فرزندتان با نظر شما زیاد موافق نیستم . گرجی یه زبان بسیار گسترده و با ادبیات غنی است اکثر متون نوشتاری در ان کشور هم به زبان گرجی هستند (خودتان و همسرتان هم باید یاد بگیرید و گر نه به مشکل بر میخورید)اگر قصد ماندن دایمی را در گرجستان دارید حتما فرزندتان را به مدرسه دولتی بفرستید . یاد گرفتن زبان انگلیسی خیلی سخت نخواهد بود . در ضمن در مدارس دولتی هم از همان مقطع ابتدایی کامپیوتر و انگلیسی تدریس میشود .
راستی اگر به زبان گرجی خودتان یا دوستتان اشنایی کامل ندارید زیاد به زبان انگلیسی تکیه نکنید و برای کار هایی مثل گرفتن خانه و... مترجم با خودتان ببرید .
پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، mavarfan ، hesam1 ، flamenco.milad ، King Eagle ، msar
اگر برای مترجم مشکل داشتید به من پیام خصوصی بدهید تا یک نفر را معرفی کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: King Eagle ، omino ، msar
-->
پل صلح . تفلیس .
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram_s ، man-ari-ram ، King Eagle ، omino ، msar
سلام من تازه عضو این سایت شدم. می خواستم بدونم چطوری می تونم در مورد هزینه ملک برای یک دیسکو یا کلاپ اطلاعات پیدا کنم؟آیا جایی ویا کسی هست که منو راهنمایی کنه؟ اصلا این جور کار ها اونجا خوب هست؟ متشکرم از راهنمایی شما
پاسخ
(2011-08-13 ساعت 01:53)Bahman322 نوشته:  درست میفرمایید من چون هم اکنون هم دانشجو هستم و پیشتر برنامه داشتم برای ارشد پذیرش بگیریم این MBA رو زبونم بود
روی هم رفته میخوام رشته فنی نباشه و آینده کاری هم داشته باشه
گمونم همون بیزینس بهترین گزینه باشه

بازم سپاس برای پاسخ دهی
بزرگواری میکنید اگر پاسخ من رو هفته آینده بذارید
دوست عزیز پرسیدم . دانشگاه قفقاز برای هدف شما از همه مناسب تر است . دوره زبان انگلیسی هم دارد ولی اکیدا توصیه میکنم اول انگلیسی خود را کامل کنید بعد اقدام کنید . شهریه اش هم برای کل دوره مستر 12000 دلار است .

(2011-08-27 ساعت 00:18)nefer titi نوشته:  سلام من تازه عضو این سایت شدم. می خواستم بدونم چطوری می تونم در مورد هزینه ملک برای یک دیسکو یا کلاپ اطلاعات پیدا کنم؟آیا جایی ویا کسی هست که منو راهنمایی کنه؟ اصلا این جور کار ها اونجا خوب هست؟ متشکرم از راهنمایی شما
دیسکو و کلاب هم بد نیست مخصوصا اگر بتوانید دیسکو مخصوص ایرانی ها راه بیندازید . قیمت ملک هم باید بپرسم کدام شهر و کدام محله ؟ گرجستان که دبی نیست یک کشور نسبتا بزرگ است . شما میزان سرمایه اتان را مشخص کنید تا من بهتر راهنماییتان کنم .

پاسخ
تشکر کنندگان: omino ، msar
خیلی ممنونم از کمکتون من خیلی در مورد گرجستان اطلاع ندارم تو شهری که ایرانی وتوریست ایرانی زیاد باشه و جایی که به نظر خودتون خوب باشه واسه دیسکو چقدر تقریبا سرمایه لازم داریم؟ من برادرم چند سال تو دبی بادی گارد دیسکو بوده حالا می خاستیم تو ارمنستان یا گرجستان یه کلاب یا دیسکو بزنیم در مورد ارمنستان اطلاع دارم می خاستم بدونم اونجا چطوریه؟ ببخشید خیلی طولانی شد تو دیسکو یا کلاب بادیگارد استخدام می کنن؟حققوقشو ن تقریبا چقدره؟ ممنونم از راهنمایی شما
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان