کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2011-09-03 ساعت 08:41)rohambasir نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 17:20)andrewlachina نوشته:  
(2011-09-02 ساعت 16:40)rohambasir نوشته:  سلام
خانواده ای هستیم 3 نفره ، سرمایمون حدود 150 هزار داره ، حقوق بازنشستگی پدرم ماهی 1000 دلار ،
میشه زندگی راحتی داشت اونجا با این وضع؟
با این پول میشه خوب زندگی کرد تو گرجستان . شما با صد هزار تا میتونید یه اپارتمان متوسط تو یه محله متوسط شهر بخرید .حدود 10 هزار تا خرج هزینه های اولیه شروع زندگی در تفلیس میشود و 10 هزارتایی هم برای خرید یک ماشین مناسب و خوب باید کنار بگذارید میماند 30 هزار تا که با ان هم میتوانید یک بیزینس کوچک راه بیندازید . در امد بازنشتگی پدرتان بعلاوه درامدتان از کار برای یک زندگی سه نفره خوب کاملا کافی است .

ممنون
به نظر شما اگه آپارتمان تهران رو اجاره بدیم و در گرجستان آپارتمان اجاره کنیم بهتر نیست؟
منظورتون از کار همون کاریه که با 30 هزار تا راه میندازیم؟
من شنیدم که باید یه بیزینسی چیزی راه بندازی برای ویزا ، با 30 هزار دللار چه بیزینسی میشه راه انداخت ؟
بعد تکلیف ویزا چی میشه؟

بعدا نوشت :
حقیقتش درس من 2 سال دیگه تموم میشه ، میخواستم پدرم رو سال دیگه بفرستم تا با محیط اشنا بشه و زبان یاد بگیره تا بعدش ما بریم ، امروز به یه شرکت مهاجرتی رفتیم و گفت باید برید اونجا شرکت ثبت کنید و ما بعد از یه سال شما رو شهروند گرجستانی میکنیم!!!!! میخواستم بدون به جز ثبت شرکت راه دیگه ای نیست؟ مثلا خرید یه ملک! من 22 سالم میشه اون موقع ، بازم میتونم یه سال بعد با مادرم به پدرم بپیوندم؟
کلا خیلی گیج شدم

ممنون

در مورد خانه همین کار عاقلانه تر است . تا وقتی جا افتادید و اشنا شدید اقدام به خرید کنید . برای اقامت باید دو راه وجود دارد یا ثبت شرکت ویا سرمایه گذاری حداقل یک میلیون لاری در اوراق قرضه دولتی که راه اول خیلی بهتر و ارزانتر در می اید . برای کار های اداری اقامت و ثبت شرکت به هیچ عنوان به اژانس ها و شرکت های ایران اعتماد نکنید اکثرشان کلاه بردارند . ضمنا به خاطر تخلفات بیشمار این شرکت ها و اظهار نامه ها و مدارک جعلی و دروغینی که ارائه کرده اند دولت گرجستان اصولا پرونده های ارائه شده از طرف اژانس ها و شرکت های ایرانی را با دید منفی برسی میکند .اگر مایل بودید به من پیام خصوصی بدهید تا یک دفتر حقوقی معتبر را در تفلیس معرفی کنم . گرفتن شهروندی هم در عرض یک سال جوک جالبی بوده که گفته ان مدت زمان لازم برای شهروندی 5 سال از زمان گرفتن اقامت است اما تجربه من میگوید حد اقل 7 سال برای شهروند شدن زمان نیاز است .
(2011-09-03 ساعت 16:03)KASHANWEB نوشته:  من با جدیت این بحث را دنبال می کردم و الان سئوالی برای خودم پیش آمده:
آیا پس از 5 سال اقامت در گرجستان پاسپورت گرجی به فرد داده میشود؟ لطفا لیست کشور هایی که با پاسپورت گرجی میتوان در آن بدون ویزا تردد کرد را بفرمائید.

سپاس فراوان.
بعد از گذشت 5 سال ار گرفتن اقامت میتوان برای دریافت پاس گرجی درخواست داد . در صورتی که خلاف جدی مرتکب نشده و مشکل امنیتی نداشته باشید به شما سیتیزن شیپی میدهند . فعلا با پاس گرجی میتوان به 67 کشور جهان بدون ویزا مسافرت کرد . ان طوری که ریس جمهور قول داده تا سال2013 نیاز به ویزا برای سفر به کشور های اتحادیه اروپا هم برداشته میشود .
پاسخ
تشکر کنندگان: rohambasir ، man-ari-ram ، hesam1 ، King Eagle ، omino
متشکرم از اینکه به سوال های من با حوصله جواب میدید!

پدرم بعد از عید قصد داره بیاد و من و مادرم یک سال بعدش ( به علت درس من)
من تا اون موقع 22 سالم میشه

ثبت شرکت چقدر هزینه داره کلا؟ امروز به من میگفت باید یه شرکتی داشته باشی و دفتر و دستک و این حرفا و باید حقوق بدی به چند گرجی که متاسفانه این کار فک کنم هزینه اش زیاد بشه
و آیا اگه پدرم شرکت ثبت کنه من و مادرم هم میتونیم با همون ویزا رو تمدید کنید؟

امروز به گرجستان تماس گرفتم و یه ایرانی که دفتر تور و این حرفا داشت گفت حداقلی برای سهام تعیین نشده و مثلا با 5 هزار دلار هم میشه!

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Abbaskermani
(2011-09-03 ساعت 22:06)rohambasir نوشته:  متشکرم از اینکه به سوال های من با حوصله جواب میدید!

پدرم بعد از عید قصد داره بیاد و من و مادرم یک سال بعدش ( به علت درس من)
من تا اون موقع 22 سالم میشه

ثبت شرکت چقدر هزینه داره کلا؟ امروز به من میگفت باید یه شرکتی داشته باشی و دفتر و دستک و این حرفا و باید حقوق بدی به چند گرجی که متاسفانه این کار فک کنم هزینه اش زیاد بشه
و آیا اگه پدرم شرکت ثبت کنه من و مادرم هم میتونیم با همون ویزا رو تمدید کنید؟

امروز به گرجستان تماس گرفتم و یه ایرانی که دفتر تور و این حرفا داشت گفت حداقلی برای سهام تعیین نشده و مثلا با 5 هزار دلار هم میشه!

ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

شاد باشید

مادرتان با ثبت شرکت پدرتان میتواند به ایشان ملحق شود . و اقامت دایم بگیرد برای اقامت دایم شما چون سنتان بالای18 سال است باید جدا اقدام کنید . بهترین راهش هم این است که به پدرتان شما را به عنوان کارمند استخدام کند . البته توجه داشته باشید که وقتی شرکت ثبت میکنید و یا پدرتان شما را به عنوان کارمند استخدام میکند حتی اگر در امد ذکر شده صوری باشد باید مالیات ان را بپردازید . (مالیات بر در امد برای حقوق بگیر 20 درصد و برای خویش فرما 15 درصد است) برای ثبت شرکت البته حد اقل تعین نشده (3000 لاری موجودی اولیه در بانک میخواهد) ولی اگر مالیات پرداختیتان در سال کم باشد یا کسی را استخدام نکنید ممکن است اقامت شما را تمدید نکنند .(اقامت اولیه را یک ساله میدهند) در حقیقت دولت گرجستان هدفش از اقامت دادن به صاحبان شرکت ها رشد کار افرینی و پیشرفت اقتصادی کشور است و گر نه مرض که ندارند اقامت بدهند . باز هم میگویم به شرکت های مهاجرتی ایران اعتماد نکنید . شخصی هم که در گرجستان با وی تماس گرفته اید اسمش را برایم پیام خصوصی کنید تا بگویم میشود به وی اعتماد کرد یا نه .
پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، King Eagle ، omino
با سلام
آيا در تفليس مدرسه فارسي زبان براي بچه هاي ايراني هست؟ تا چه مقطعي ؟ و اينكه فقط براي خانواده هاي كارمندان سفارت ايرانه يا نه، بچه هاي خانواده هاي ايراني ديگه هم مي تونن استفاده كنند؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shaddel
(2011-09-04 ساعت 10:12)paria_na نوشته:  با سلام
آيا در تفليس مدرسه فارسي زبان براي بچه هاي ايراني هست؟ تا چه مقطعي ؟ و اينكه فقط براي خانواده هاي كارمندان سفارت ايرانه يا نه، بچه هاي خانواده هاي ايراني ديگه هم مي تونن استفاده كنند؟
ممنون
مدرسه ایرانی وابسته به سفارت در تفلیس هست ولی شرایط و مقطعش را اطلاع ندارم .

پاسخ
تشکر کنندگان: KASHANWEB ، mavarfan ، King Eagle
یکی از آشناهامون تو تاجیکستان پرورش شتر مرغ داره و پیشنهاد داده برم پیشش به عنوان کار اقامت هم بگیرم و کر هم کنم .آیا امکان همچین چیزی هست ؟ چه شرایی داره ؟ آیا اصلا ارزش داره ؟ میشه پلی کرد برای رفتن به جای بهتر ؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-06 ساعت 01:55)Hero نوشته:  یکی از آشناهامون تو تاجیکستان پرورش شتر مرغ داره و پیشنهاد داده برم پیشش به عنوان کار اقامت هم بگیرم و کر هم کنم .آیا امکان همچین چیزی هست ؟ چه شرایی داره ؟ آیا اصلا ارزش داره ؟ میشه پلی کرد برای رفتن به جای بهتر ؟ مرسی

دوست عزیز اینجا تاپیک گرجستانه نه تاجیکستان .این دو تا کشور نزدیک 3000 کیلومتر با هم فاصله دارند . کلیت این دو تا کشور هم زمین تا اسمون با هم فرق میکنه . برام عجیبه این شاید صدمین باری باشه که به افراد مختلف توضیح میدم گرجستان همون تاجیکستان یا قرقیزستان نیست و اینا کشور های جدا از هم هستند . خودمون فرق کشور های نزدیکمونو با هم دیگه نمیدونیم بعد میایم مردم امریکا رو مسخره میکنیم که ایراک (عراق) را با ایران اشتباه میگیرند .
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، King Eagle ، omino ، Rock
ببخشید من اشتباه نوشتم گرجستان منظورم بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-06 ساعت 03:34)Hero نوشته:  ببخشید من اشتباه نوشتم گرجستان منظورم بود
خواهش میکنم .
امکانش که بله هست . البته یه کم سخت میگیرن جدیدن . اقامت یک ساله بهتون میدن و تمدیدش منوط به نظر اداره مهاجرته . خودتون و صاحب کارتون هم باید ار نظر مالیاتی هیچ مشکلی نداشته باشید جدیدا یه حداقل میزان در امد هم براش گذاشتن که دقیق نمیدونم رقمشو .
والا ارزش که باید خودتون بسنجید برای یکی ممکنه ارزش داشته باشه برا یکی نه .
پلی برای جا های بهتر رو شک دارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: omino
(2011-09-05 ساعت 15:10)andrewlachina نوشته:  
(2011-09-04 ساعت 10:12)paria_na نوشته:  با سلام
ممنون
مدرسه ایرانی وابسته به سفارت در تفلیس هست ولی شرایط و مقطعش را اطلاع ندارم .

توضیح تکمیلی .
به قرار اطلاعاتی که یکی از دوستان دادند مدرسه ایرانی وابسته به جمهوری اسلامی در تفلیس هست که از اول دبستان تا پایان پیش دانشگاهی و همان شیوه و کتاب های درسی در ایران و مشکلی هم بابت افراد وابسته به سفارت یا غیر ندارد و کتابها هم باید از ایران تهیه شود ضمنا خیلی از مدرسه راضی هستند و معلمین و دبیران خوبی دارد تعداد دانش آموزان کم است .

پاسخ
تشکر کنندگان: paria_na ، saeedfweb ، King Eagle
با سلام
تشكر بسيار از پاسخ خوب و كاملتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
- آیا سیستم فروش اقساطی اتومبیل و مسکن (مثل کشور های اروپایی با بهره کم) در گرجستان وجود دارد؟ اگر آری، این شرایط فقط مخصوص شهروندان با پاسپورت گرجی خواهد بود یا مهاجرین هم میتوانند استفاده کنند؟
- درصد سود بانکی در گرجستان چگونه است؟ شرایط گرفتن وام و در حالت کلی اوضاع سیستم بانکی آنجا را در صورت امکان توضیح دهید.

عرض ارادت.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-10 ساعت 17:24)KASHANWEB نوشته:  - آیا سیستم فروش اقساطی اتومبیل و مسکن (مثل کشور های اروپایی با بهره کم) در گرجستان وجود دارد؟ اگر آری، این شرایط فقط مخصوص شهروندان با پاسپورت گرجی خواهد بود یا مهاجرین هم میتوانند استفاده کنند؟
- درصد سود بانکی در گرجستان چگونه است؟ شرایط گرفتن وام و در حالت کلی اوضاع سیستم بانکی آنجا را در صورت امکان توضیح دهید.

عرض ارادت.
جز بانک مرکزی تمامی بانک های گرجستان خصوصی هستند و متصل به سیستم اعتباری جهانی . تمامی نقل و انتقالات و فعالیت هاید مالی شما در هر جای دنیا (جز ایران و چند کشور دوست و برادر) با این سیستم انجام میشود . توضیح کامل نوع کارکرد سیستم اعتباری جهانی یک کتاب چند صد صفحه ای میشود . اما در کل اینطوری است که هر انسانی در این سیستم امتیازی دارد (از صفر تا فکر کنم حد اکثرش 850 ) میزان وامی که به شما میدهند . درصد سودی که میگیرند . میزان موجودی کارت اعتباریتان و.... همه به این امتیاز بستگی دارد . امتیاز هم به میزان گردش مالی . درامد . مالیات پرداختی و از همه مهم تر خوش حسابی شما بستگی دارد . در مورد خرید اقساطی ماشین و خانه هم همین سیستم است . البته در گرجستان هم مثل هر کشور دیگر محدودیت هایی برای اتباع خارجی به خصوص در باره زمین و ملک وجود دارد .

پاسخ
تشکر کنندگان: man-ari-ram ، KASHANWEB ، mavarfan
تفلیس - شهریور 90

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb
دوست من، گرجستان را چطور دیدید؟
- مدرن بودن
- فرهنگ مردمان
- رونق کسب و کار
- طبیعت
پاسخ