کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
سلام به دوستان خوب مهاجرسرا
من حدود 9 ماه هست که در سن دیگو هستم، کمبود این تاپیک را احساس کردم چون به ندرت چیزی در مورد سن دیگو خوندم در این سایت با اینکه در این شهر ایرانی های زیادی هستند.اگر کمکی بتونم در مورد این شهر بکنم خوشحال میشم و دریغ نخواهم کرد.
ضمن اینکه میتونیم دوستان خوبی پیدا کنیم در اینجا ،موضوعی که شدیدا برای یک تازه وارد میتونه حیاتی باشه.
موفق باشین...
(در ضمن من نمیدونستم که برای باز کردن تاپیک جدید باید از مدیران اجازه گرفت یا نه در هر حال اگر اشتباهی در کارم بوده خوشحال میشم مدیران سایت یاد اوری کنند)
من به این تاپیک خودم رتبه 1 از 5 دادم امیدوارم روزی برسه که 5 از 5 شما دوستان بدید
روزی که دوستان نهایت استفاده رو از این موضوع داشتند
پاسخ
کلنل جان مشکل کار برطرف شد یا هنوز درگیرش هستید؟
همیشه رفتن رسیدن نیست - اما برای رسیدن باید رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، free_free ، shahrzad_a ، Colonel ، Tomas ، soli asali ، mhb161 ، msar
تاپیک خوبی باز کردید. منم از برندگان امسال هستم و اگه خدا بخواد و ویزا بگیرم میخواهم بیام سن دیگو.
آب وهوای خیلی خوبه داره درسته؟ و بین آمریکاییها معروفه بهترین شهر آمریکاست.درسته؟
تو ویکی پدیا نوشته:
Nickname(s): America's Finest City
شماره کیس:‌ 2012AS00044xxx
مشاهده قبولی در سایت: july/2010/16
ارسال فرم : 28/8/2011
مصاحبه:19th june
همراهان:1
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، Colonel ، امیر مهاجر ، Tomas ، soli asali ، alireza2753 ، mhb161 ، msar ، Memolk ، copol ، pishtaz611
(2011-07-27 ساعت 15:55)matgogoia نوشته:  کلنل جان مشکل کار برطرف شد یا هنوز درگیرش هستید؟

بله مشکل کار برطرف شده که هیچ الان 2 جا فول تایم کار میکنم و وقت خوابیدن ندارم Wink
اما هنوز مشکلاتی هست که به تدریج اینجا عنوان میکنم
و ممنون از اینکه به یاد بودید ...
(2011-07-27 ساعت 16:05)mahdicivil نوشته:  تاپیک خوبی باز کردید. منم از برندگان امسال هستم و اگه خدا بخواد و ویزا بگیرم میخواهم بیام سن دیگو.
آب وهوای خیلی خوبه داره درسته؟ و بین آمریکاییها معروفه بهترین شهر آمریکاست.درسته؟
تو ویکی پدیا نوشته:

امیدوارم که هرچی براتون خوب هست اتفاق بیافته
بله اب هوای خوبی داره در کل نه سرمای شدید حس میکنید نه گرمای شدید
خود امریکایی ها نظرشون اینطوری هست که مینویسم
in all the world just usa ,in all the usa just california, in all the california just san diego

حتی یکی از همکاران من چند وقت پیش میگفت :
کسانی که در سن دیگو زندگی میکنن گلچین ادم های مورد علاقه ی خدا هستند

اما از نظر من بستگی داره از شهری که میخوای زندگی کنی چه چیز رو بخوای
پاسخ
(2011-07-27 ساعت 18:18)Colonel نوشته:  
(2011-07-27 ساعت 15:55)matgogoia نوشته:  کلنل جان مشکل کار برطرف شد یا هنوز درگیرش هستید؟

بله مشکل کار برطرف شده که هیچ الان 2 جا فول تایم کار میکنم و وقت خوابیدن ندارم Wink
اما هنوز مشکلاتی هست که به تدریج اینجا عنوان میکنم
و ممنون از اینکه به یاد بودید ...
(2011-07-27 ساعت 16:05)mahdicivil نوشته:  تاپیک خوبی باز کردید. منم از برندگان امسال هستم و اگه خدا بخواد و ویزا بگیرم میخواهم بیام سن دیگو.
تو ویکی پدیا نوشته:

امیدوارم که هرچی براتون خوب هست اتفاق بیافته
بله اب هوای خوبی داره در کل نه سرمای شدید حس میکنید نه گرمای شدید
خود امریکایی ها نظرشون اینطوری هست که مینویسم
in all the world just usa ,in all the usa just california, in all the california just san diego

حتی یکی از همکاران من چند وقت پیش میگفت :
کسانی که در سن دیگو زندگی میکنن گلچین ادم های مورد علاقه ی خدا هستند

اما از نظر من بستگی داره از شهری که میخوای زندگی کنی چه چیز رو بخوای
خب به سلامتی - کار مورد نظرتون رو پیدا کردین یا کار دیگه ؟
یادته چقدر نا امید بودی ولی الان دنیا یه رنگ دیگه شده برات.
همیشه رفتن رسیدن نیست - اما برای رسیدن باید رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، Colonel ، امیر مهاجر ، rira1982 ، Tomas ، hana_fd ، soli asali ، alireza2753 ، mhb161 ، farhad_syd ، behfaza ، msar ، Memolk

کلنل جان حالا که زحمت کشیدی و این تاپیک رو راه انداختی یه خورده از هزینه ها و اجاره خونه و موقعیت های شغلی و حمل و نقل عمومی و ... سن دیگو برامون بگو که بیشترآشنا شیم...

البته میتونید برای رفرنس مقایسه از لس آنجلس استفاده کنید

Wink
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، matgogoia ، emankh101 ، امیر مهاجر ، persian_viper ، Tomas ، soli asali ، mhb161 ، behfaza ، msar ، Memolk ، copol ، ELNAZ21
[/quote]
خب به سلامتی - کار مورد نظرتون رو پیدا کردین یا کار دیگه ؟
یادته چقدر نا امید بودی ولی الان دنیا یه رنگ دیگه شده برات.

[/quote]

دوست خوبم ممنون
من اول باید بگم که از نطر شخصی هنوز دلم با اینجا نیست ولی میخوام بی طرف در این تاپیک بنویسم...
کاری که الان انجام میدم کار مرود نطرم نیست
از اونجا که خیلی ها شاید ندونن چه کارهایی در امریکا میتونن انجام بدن من یه شرح مفصل از کارم در چند روزه اینده مینویسم بدون کم و کاست و خجالتShy
دنیای من رنگش همون بهمن ماه هست که قبلا گفتم Big Grin
ولی بازم ممنونم از شما که به یادم بودی
پاسخ
(2011-07-28 ساعت 01:46)free_free نوشته:  کلنل جان حالا که زحمت کشیدی و این تاپیک رو راه انداختی یه خورده از هزینه ها و اجاره خونه و موقعیت های شغلی و حمل و نقل عمومی و ... سن دیگو برامون بگو که بیشترآشنا شیم...

البته میتونید برای رفرنس مقایسه از لس آنجلس استفاده کنید

Wink

به روی چشم
همونطور که قبلا گفتم من الان در طول روز 16 ساعت کار میکنم اگه یه وقت دیر رسیدم به این بحث به بزرگی خودتون ببخشید
کم کم که سرم خلوت شه جز به جز از همه چی خواهم گفت
اما در مورد هزینه ها و اجاره
حداقل اجاره برای خونه 1 خوابه 800$ هست
که نسبت به لس انجلس یکم بیشتر هست
نسبت به دالاس خیلی بیشتر و نسبت به واشنگتن یکم کمتر
تجربه شخصیمو میگم.
موقعیت های شغلی در امریکا: وضیعت کار خیلی ضعیف هست
کما اینکه من با چندین نفر از ایرانی های قدیمی صحبت کردم بهم گفتن تا به حال به این بدی نبوده.اما با صبر، زمان زیاد حداقل 5 ماه (مقیاس بین 5 نفر) کار پیدا خواهید کرد .
میتونم بگم سن دیگو در ضمینه حمل نقل موقعیت خوبی داره
3 خط به قول خودمون مترو داره که اکثرا مناطق مهم رو تحت پوشش قرار میده و اتوبوس ها که تقریبا همه جا هستن...
من حدود 3 ماه از این سیستم استفاده کردم و بران خوب بود و راضی بودم
گرچه زمان در اینجا واقعا مهم هست و استفاده از وسایل نقلیه عمومی زمان بر.
امیدوارم تا اینجا تونسته باشم توضیح مفید داده باشم
اگه موضوع خاصی در نظر دارید بهم بگید میتونم بهتر و ریز تر توضیح بدم چون کلی تعریف کردن یکم دشوار میشه Shy
موفق باشید
پاسخ
(2011-07-28 ساعت 05:03)Colonel نوشته:  به روی چشم
همونطور که قبلا گفتم من الان در طول روز 16 ساعت کار میکنم اگه یه وقت دیر رسیدم به این بحث به بزرگی خودتون ببخشید
کم کم که سرم خلوت شه جز به جز از همه چی خواهم گفت
اما در مورد هزینه ها و اجاره
حداقل اجاره برای خونه 1 خوابه 800$ هست
که نسبت به لس انجلس یکم بیشتر هست

جناب کلنل ممنون از بیان تجربیاتتان آن هم با این فشار کاری و ذیق وقت. من چون زیاد به سن دیگو آمده ام مطالب شما را جهت کسب اطلاعات بیشتر دنبال میکنم.
من سوالی برام پیش اومد نمی دونم این از تجربیات شخصیتون بوده یا اشتباه لپی بوده چون حداقل اجاره 800 دلار برای خانه یک خوابه در سن دیگو نسبت به لس انجلس بیشتر نیست بلکه کمتر ست! در لس انجلس کانتی در جاهایی شاید بشود با این مبلغ خانه یکخوابه پیدا کرد ولی تا جایی که من دیده ام قیمت معمول و مینیمم خانه یک خوابه در لس انجلس از 1000دلار شروع میشود.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
[/quote]

جناب کلنل ممنون از بیان تجربیاتتان آن هم با این فشار کاری و ذیق وقت. من چون زیاد به سن دیگو آمده ام مطالب شما را جهت کسب اطلاعات بیشتر دنبال میکنم.
من سوالی برام پیش اومد نمی دونم این از تجربیات شخصیتون بوده یا اشتباه لپی بوده چون حداقل اجاره 800 دلار برای خانه یک خوابه در سن دیگو نسبت به لس انجلس بیشتر نیست بلکه کمتر ست! در لس انجلس کانتی در جاهایی شاید بشود با این مبلغ خانه یکخوابه پیدا کرد ولی تا جایی که من دیده ام قیمت معمول و مینیمم خانه یک خوابه در لس انجلس از 1000دلار شروع میشود.

[/quote]

سارا جان من خودم حدود 2 هفته بیشتر لس انجلس نبودم و اطلاعات دقیق ندارم ولی اونجا تونستم 2 تا خونه پیدا کنم که 800 $ بود ولی در سن دیگو کمتر از 875 $ دقیق نتونستم پیدا کنم اونم در محله ای تقریبا بد محله ای که اکثرا ویتنامی ها هستند .
خونه قبلی من 1 خوابه بود و 950 $ میدادم .
الان هم در همون مجموعه با یک نفر همخونه هستم در یک خونه 2 خوابه که قیمتش 1350 $ بوده ولی در ماه می به خاطر تخفیف مجموعه تونستیم 1195 $ بگیریم .
ضمن اینکه در لس انجلس تا جایی که من از دوستان شنیدم میشه استادیو پیدا کرد ولی در اینجا یا نیست یا اگه باشه در مجموعه های لوکس هست که قیمتش 950$ به بالاست
ممنون از پیگیریتون.
پاسخ
با تشکر از کلنل محترم. یادم هست 1 موقع شما دالاس همشهری ما بودید ؟ در لابه لای کار اگر فرصتی بود مقایسه مختصر با اینجا هم بفرمایید.
در ضمن این پمپ بنزین mohsen داستانش چی هست تو سن دیه گو ! ایرانی هست ؟
موفق باشید
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: free_free ، Colonel ، gadfly ، emankh101 ، OverLord ، امیر مهاجر ، Tomas ، hana_fd ، soli asali ، mhb161 ، behfaza ، msar ، Memolk
سلام دوستان ، من تازه چند روزه اومدم سن دیگو
روز اول رفتم bank of america حساب باز کردم
دیروزم رفتم t mobile 1 قرارداد بستم 50 $ ماهیانه نا محدود صحبت و مسیج فقط اشتباه کردم گوشی از ایران آوردم اینجا گوشی رو با قرارداد خیلی ارزون میدن

از دوستان اگه کسی اینجا هست خوشحال میشم آشنا بشم
و راهنمای ازشون بگیرم

پاسخ
دوست عزیز با 50$ هم گوشی گرفتی و هم قرارداد بستی
یااینکه اگه قرارداد سالیانه ببندی گوشی رو ارزان می دن
پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، امیر مهاجر ، Tomas ، soli asali ، mhb161 ، msar ، golia ، pishtaz611
من گوشی نگرفتم . فقط قرارداد. ولی تا 2 سال باید با این شرکت کار کنی

پاسخ
تشکر کنندگان: Colonel ، امیر مهاجر ، Tomas ، soli asali ، mhb161 ، Farshid22 ، msar ، ELNAZ21
man vaghan ozr mikham ke in modat naboodam
az shanse khoobe man computeram sookht
vase hamin dastresi be mohajersara nadashtam
ozr mikham az hame ke englisi type kardam makhsoosan masoolane site
chon dastresi be font farsi ham nadaram

من واقعاً عذر می‌خوام که این مدت نبودام
از شانسه خوب من کامپیوترم سوخت
واسه همین دسترسی‌ به مهاجرسرا نداشتم
عذر می‌خوام از همه که انگلیسی‌ تایپ کردم مخصوصاً مسئولان سایت
چون دسترسی‌ به فونت فارسی هم ندارم

سلام دوست عزیز از سایت بهنویس و یا راهنمای پایین صفحه استفاده کنید
از اینکه اطلاعات خود را در اختیار بچه های سایت قرار می دهید از شما سپاسگذارم
ParsTrader
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ParsTrader ، OverLord ، امیر مهاجر ، Tomas ، amir0_0amir ، پدی ، soli asali ، mhb161 ، armin021 ، behfaza ، msar ، Memolk ، ELNAZ21

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان