کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
(2017-09-25 ساعت 10:53)Aghaman نوشته:  سلام
چقدر همه چیز عوض شده تو مهاچرسرا
تقریبا بعد از دوسال دوباره برگشتم به مهاجرسرا
بیشتر از دوساله که من تو سن دیگو هستم اگر دوستان سوالی داشتند ایمیل کنند
در حد توان پاسخگو هستم

سلام
دوست عزیز ، ما قصد زندگی در یکی از شهرهای اطراف سن دیگو رو داریم. یه خونواده ی سه نفره هستیم. اما اطلاعاتی از این شهرها ندارم. کدوم شهر کرایه خونه هاش پایین تره؟ و در عین حال هوای خوبی داره؟ منظورم این که تابستون های گرمی نداشته باشه. دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-06-24 ساعت 21:30)samirakn نوشته:  
(2017-09-25 ساعت 10:53)Aghaman نوشته:  سلام
چقدر همه چیز عوض شده تو مهاچرسرا
تقریبا بعد از دوسال دوباره برگشتم به مهاجرسرا
بیشتر از دوساله که من تو سن دیگو هستم اگر دوستان سوالی داشتند ایمیل کنند
در حد توان پاسخگو هستم

سلام
دوست عزیز ، ما قصد زندگی در یکی از شهرهای اطراف سن دیگو رو داریم. یه خونواده ی سه نفره هستیم. اما اطلاعاتی از این شهرها ندارم. کدوم شهر کرایه خونه هاش پایین تره؟ و در عین حال هوای خوبی داره؟ منظورم این که تابستون های گرمی نداشته باشه. دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

چون نمیدونم در گروه تلگرام سن دیه گو هستید یا نه، مطلب رو اینجا هم میذارم:
https://t.me/joinchat/BhOHtEHQmIBPYU7P7P8f6w

بنظرم سن دیه گو (و کلا کالیفرنیا) واقعا فقط به درد دو دسته میخوره، یا بی خانمان یا ثروتمند.
بقیه آدمها فقط دوبله کار میکنند و نصفه لذت میبرند.
حتی در مورد آب و هوای سن دیه گو هم بشدت مبالغه شده و بنظرم اگر کسی اب هوای معتدل تر متمایل به گرمی دوست داره، ساخل غربی فلوریدا بسیار زیباتر و خوش آب و هواتر و البته ارزانتره.
خیلیها که ساکن کالیفرنیا شدن از همان اول مستقیم آمدن اینجا و بعدا یا قدرت ریسک جا عوض کردن نداشتن یا کلا اصلا فکرشو نکردن.
کمتر کسی ممکنه از ایالتی دیگه شروع کنه و بعد بیاد کالیفرنیا و ماندگار بشه چون هزینه ها (هزینه ها حداقل دو برابر جاهای دیگر و درامد فقط بیست درصد بالاتره تازه اگر کار پیدا کنید) و سختی کار پیدا کردن اینجا بشدت به چشمش خواهد آمد.
توصیه اکید من اینه اگر تازه واردید دور ایالات گران و بازار کار رقابتی رو خط بکشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: stealth ، American Darlin
دوستان تو craigslist سن دیگو چهار قسمت وجود داره
north,south,east,city of san diego
کدوم قسمت منطقه بهتریه؟(برای پسر مجرد زیر 30 سال)
درمورد سرسبز بودن سن دیگو انگار کسی نظری نداده و تا جایی که تو نت دیدم بیشتر درخت های نخل بلند هست
از لحاظ نایت لایف چطوره؟چون سخته20 سال تو تهران زندگی کرده باشی بعد بری جایی که ساعت 5 شب همه جا تعطیل بشه
در کل دوستانی که سن دیگو زندگی میکنین ترجیح میدین از اول جای دیگه ای رفته بودین؟
بین حومه سن فرانسیسکو و سن دیگو و سیتادل سه دل شدم!
پیشاپیش ممنوون و روزگار به کام
به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-07-29 ساعت 13:15)biparva نوشته:  دوستان تو craigslist سن دیگو چهار قسمت وجود داره
درمورد سرسبز بودن سن دیگو انگار کسی نظری نداده و تا جایی که تو نت دیدم بیشتر درخت های نخل بلند هست
از لحاظ نایت لایف چطوره؟چون سخته20 سال تو تهران زندگی کرده باشی بعد بری جایی که ساعت 5 شب همه جا تعطیل بشه
در کل دوستانی که سن دیگو زندگی میکنین ترجیح میدین از اول جای دیگه ای رفته بودین؟

اگر از عهده مخارج برمیایی برو سانفرانسیسکو که کعبه جوانان بوده و هست وگرنه لس انجلس.
سن دیه گو برای تیپ جوان هیچ خبری نیست. بیشتر خانواده و‌ پیرپاتال و مکزیکی هایی که میخوان به مرز نزدیک باشن هستن.
من سیزده ماه بودم و نه بازار کار خوبی داره و نه درامد و مخارجش با هم میخونه.
کلا بیخوده... برای پسر مجرد هم که اصلااااااااا و ابداااااااا
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، American Darlin
(2018-08-04 ساعت 03:59)yami نوشته:  
(2018-07-29 ساعت 13:15)biparva نوشته:  دوستان تو craigslist سن دیگو چهار قسمت وجود داره

اگر از عهده مخارج برمیایی برو سانفرانسیسکو که کعبه جوانان بوده و هست وگرنه لس انجلس.
سن دیه گو برای تیپ جوان هیچ خبری نیست. بیشتر خانواده و‌ پیرپاتال و مکزیکی هایی که میخوان به مرز نزدیک باشن هستن.

سلام و ممنون بابت اطلاعات مفید.

با گرمای فینکس چجور کنار آمدید؟ آیا از این شهر،خوشتون آمد و آنرا به سایرین توصیه می‌کنید؟

کلا مناطق که در آنها سکونت داشتید را چطور با هم مقایسه می‌کنید؟ ( شهریت،بازار کار و مکان مناسب برای آقای مجرد)

ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-08-04 ساعت 08:09)gbtm نوشته:  
(2018-08-04 ساعت 03:59)yami نوشته:  

سلام و ممنون بابت اطلاعات مفید.

با گرمای فینکس چجور کنار آمدید؟ آیا از این شهر،خوشتون آمد و آنرا به سایرین توصیه می‌کنید؟

کلا مناطق که در آنها سکونت داشتید را چطور با هم مقایسه می‌کنید؟ ( شهریت،بازار کار و مکان مناسب برای آقای مجرد)

ممنون.

سلام
جولای و اگوست تا نزدیک ۵۰ درجه سانتیگراد ممکنه ظهرها گرم بشه و به گرمای عربستان گفته زککی! خخخخخخ
برای افراد معمولی حدود سه ماه (ولی من دو ماه) بینهایت گرمه ولی بقیه سال حسابی عالی خواهد بود.
ظاهرا کار زیاده ولی نه در این دو ماه که عملا شهر کاملا ارام و کند میشه
هزینه های زندگی مناسبتره به نسبت
در کل من متوجه شدم برای ایرانیها جذابیت شهر مهمه و حاضرن در بدترین شرایط زندگی کنن ولی شهر خوب!
بنابرین برای اکثر ادمها توصیه نمیکنم
علمای دنیا دیده تر دالاس را یک پله ازینجا بهتر میدونند هم از بابت اب و هوا و هم کلاس شهری
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، American Darlin ، Persischer
(2018-08-04 ساعت 03:59)yami نوشته:  اگر از عهده مخارج برمیایی برو سانفرانسیسکو که کعبه جوانان بوده و هست وگرنه لس انجلس.
سلام عزیز جان
کامنتهات خیلی خوبه ♥ 20 ♥
فقط میشه این موضوعو بشکافی ؟ Smile
همین که میگی سانفرانسیسکو واسه جوونا عالیه و ... چجوری مثلا ؟ چون یه جا گفتی بودی سطح انتظارات ماها آقایون باید تو این کشورها خییییلی پایین باشه ...
و اینکه خرج متوسط درآمد برای داشتن یه زندگی خوب چقدره ؟ اینم شنیدم که فقط برای کارهای کامپیوتری خوبه و کارهای دیگه درآمدش اصلا مناسب زندگی نیست و خیلی شهر گرونیه ...
بدون مدرک تحصیلی قوی نمیشه اونجا کار خوبی پیدا کرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
جناب کلنل ممنون از بیان تجربیاتتان آن هم با این فشار کاری و ذیق وقت. من چون زیاد به سن دیگو آمده ام مطالب شما را جهت کسب اطلاعات بیشتر دنبال میکنم.
من سوالی برام پیش اومد نمی دونم این از تجربیات شخصیتون بوده یا اشتباه لپی بوده چون حداقل اجاره 800 دلار برای خانه یک خوابه در سن دیگو نسبت به لس انجلس بیشتر نیست بلکه کمتر ست! در لس انجلس کانتی در جاهایی شاید بشود با این مبلغ خانه یکخوابه پیدا کرد ولی تا جایی که من دیده ام قیمت معمول و مینیمم خانه یک خوابه  در لس انجلس از 1000دلار شروع میشود.

[/quote]

سارا جان من خودم حدود 2 هفته بیشتر لس انجلس نبودم و اطلاعات دقیق ندارم ولی اونجا تونستم 2 تا خونه پیدا کنم که 800 $ بود ولی در سن دیگو کمتر از 875 $ دقیق نتونستم پیدا کنم اونم در محله ای تقریبا بد محله ای که اکثرا ویتنامی ها هستند .
خونه قبلی من 1 خوابه بود و 950 $ میدادم .
الان هم در همون مجموعه با یک نفر همخونه هستم در یک خونه 2 خوابه که قیمتش 1350 $ بوده ولی در ماه می به خاطر تخفیف مجموعه تونستیم 1195 $ بگیریم .
ضمن اینکه در لس انجلس تا جایی که من از دوستان شنیدم میشه استادیو پیدا کرد ولی در اینجا یا نیست یا اگه باشه در مجموعه های لوکس هست که قیمتش 950$ به بالاست
ممنون از پیگیریتون.

[/quote]

سللم کلنل من تازه به این مبحث وارد شدم من در ایران زندگی میکنم من یه هنرمندم به دلیل اینکه کارهام تو ایران هیچ ارزشی نداره و احترام قائل نیستن واینکه سبکی از هنر رو خلق کردم اما متاسفانه در ایران ثبتش نکردن نتونستم اموزشش بدم به دلیل سو استفاده از تجربیاتم تنها راه واسه من رفتن از ایران و رسیدن به کشور تمدنهاست و تنها ارزویی که شب و روز تو فکرشم به طریقی واردش بشم تا بتونم کارمو ادامه بدم و هنرم رو ثبت کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها بعد از یه مدتی اومدم به اینجا سر بزنم چقدر سوت و کوره من منطقه la jolla هستم واقعا بهترین جای امریکا همین سن دیگو هست بهترین آب و هوا رو داره😃😀
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان: arashakbari
(2020-02-20 ساعت 00:42)arminpaye نوشته:  سلام بچه ها بعد از یه مدتی اومدم به اینجا سر بزنم چقدر سوت و کوره من منطقه la jolla هستم واقعا بهترین جای امریکا همین سن دیگو هست بهترین آب و هوا رو داره😃😀
چقدر جالب بعد از یک سال اولین پست رو خودم دوباره میزارم Big Grinانگار فقط من سندیگو هستم واقعا خیلی جای خوش اب و هوایی هست سندیگو و coronado و La Jolla از بهترین جاهاش واسه زندگی هستن به نظر من اب و هواش از همه جاهای دیگه کالیفرنیا یه سر و گردن بهتر و بالاتره.
كيس نامبر abd2014
كتگوري f2b
تشكيل پرونده April 2010
تاريخ مصاحبه December 2016
دريافت ويزا يك ضرب هوووورا Big Grin
زندگي San Diego California
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان