کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میخوام از فلوریدا خارج بشم, منطقه شما کار و بار چطوره؟
سلام یامی جان پس به این حساب مدرک دانشگاهی از ایران نداشتی که میخوای وام ففسا بگیری؟؟؟ آخه شنیدم میگن! که اگه لیسانس داشته باشی وبخوای بری کالج اون 5000 تای بلاعوضو بهت نمیدن! من تو سایت ففسا چرخیدم اما همچین قانونی ندیم! من لیسانس مهندسی از ایران دارم میخوام برم کالج
خدا کنه که به من این وام بلاعوض تعلق بگیره وگرنه که باید قید تحصیلو بزنم!
هر کی این وام بلاعوضو گرفته لطفا قانوناشو اعلام کنه ممنون
بی پولی بد دردیه آقاSad
2012AS00020XXX
اطلاع از قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:3 sep از طریق e mail
رسید فرمها: 3 sep تایید مدارک:27 sep
کارنت شدن: 9 oct
دریافت نامه دوم:19 DEC
مصاحبه: FEB
دریافت ویزا:یکضرب
هزینه ها:در سفرنامه اعلام کردم
بچه های مهاجرسرا خیلی مخلصیمTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، golesang ، pr.kia ، f.r ، H Pier
(2012-05-31 ساعت 23:33)emrah66 نوشته:  سلام یامی جان پس به این حساب مدرک دانشگاهی از ایران نداشتی که میخوای وام ففسا بگیری؟؟؟ آخه شنیدم میگن! که اگه لیسانس داشته باشی وبخوای بری کالج اون 5000 تای بلاعوضو بهت نمیدن! من تو سایت ففسا چرخیدم اما همچین قانونی ندیم! من لیسانس مهندسی از ایران دارم میخوام برم کالج
خدا کنه که به من این وام بلاعوض تعلق بگیره وگرنه که باید قید تحصیلو بزنم!
هر کی این وام بلاعوضو گرفته لطفا قانوناشو اعلام کنه ممنون
بی پولی بد دردیه آقاSad

من شنیدم بعضی ها به همین دلیل نمیگن که لیسانس دارن ولی اینکه بعدا میتونه گندش دربیاد و اگه در بیاد چه قانونی سر طرف پیاده میکنن من نمیدونم. بهرحال من گفتم که شرایطم اینجوری بوده و گفتم مسئله ای نیست و ما ندید حساب میگیرم اون تحصیل رو.
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، golesang ، H Pier
یامی جان اگه تاریخ امریکا رو ببینی کلیفرنیا تکزاس و بخش بزرگی از اریزونا سرزمین این مهیکن (به زبون خودشون !) های زبون بسته بوده. امثال ما از هزارون مایل اونطرف اومدیم ! ولی ناراحت نباش چون تو بهترین راهو انتخاب کردی چون بقول ارش بالفرض که بنده و شما تونستیم با ایشان رقابت کرده و اون کار رو بدست بیاریم اخر و عاقبتش چی میشه ؟ بقول یکی از دوستای مهاجرسرایی اینها مار ! هست نه کار البته منظور به کار موقت و حین تحصیلی نیست.
موفق باشی
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، H Pier
همیشه وقتی درباره ی اقتصاد ایالت ها مطلبی میخوندم متوجه میشدم که ایالتی مثل آریزونا دارای اقتصاد خیلی پویا تری نسبت به بقیه نقاط هست و فکر میکنم دلیلش هم همین موضوع مهاجرت مکزیکی هاباشه.درباره ایران هم همین موضوع صدق میکنه.اگه این افغانی های بیچاره نبودند وضع ما از این هم بد تر بود.در کل فکر میکنم ایرانی های مهاجر باید به جا هایی برن که قطب صنعتی امریکا محسوب میشه.(ایلینوی و آریزونا وکالیفرنیا)
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا جان!! منو دارین قانع میکنین که مثلا اگه یک مهاجر قانونی در ایران که فارسی رو کامل بلده رو بخاطر ندونستن آذری استخدام نکنن، کار توجیه شده ای هست!!!
بذارین بخاطر اسپانیولی استخدامتون نکنن، میام اینجا بهتون جز جیگری میدم، شدیییییییییییییییید!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mehdi_behzadi ، saied-k ، ASALI ، H Pier
اگر بخواد تو تبریز کار بگیره اره توجیه شده هست !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، saied-k ، H Pier
دوستان عزیز من بعد از مدتها با آیدی همسرم وارد شدم. چون رمزخودم رو فراموش کردم .ما الان ۶ ماه هست که در مریلند هستیم.به نظر من منهای هوا باقی چیزا خوبه (زمستونا خیلی سرد و تابستونا خیلی گرمه) همسرم از ماه اول اینجا کار پیدا کرد و خودم هم از دیروز کالج میرم و زبان میخونم.ایرانیهای اینجا خوبن و ما هر جایی باهاشون برخورد کردیم واقعن کمک کردن.از کارمند بانک گرفته تا کارمند بخش ثبت نام کالج.کار و بار هم به نظرم چون نزدیک پایتخت هست بد نیست.اگر هرسوالی در مورد اینجا داشتید من در خدمتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، zaherbin ، yami ، f.r ، H Pier
(2012-06-16 ساعت 00:08)panjere77 نوشته:  دوستان عزیز من بعد از مدتها با آیدی همسرم وارد شدم. چون رمزخودم رو فراموش کردم .ما الان ۶ ماه هست که در مریلند هستیم.به نظر من منهای هوا باقی چیزا خوبه (زمستونا خیلی سرد و تابستونا خیلی گرمه) همسرم از ماه اول اینجا کار پیدا کرد و خودم هم از دیروز کالج میرم و زبان میخونم.ایرانیهای اینجا خوبن و ما هر جایی باهاشون برخورد کردیم واقعن کمک کردن.از کارمند بانک گرفته تا کارمند بخش ثبت نام کالج.کار و بار هم به نظرم چون نزدیک پایتخت هست بد نیست.اگر هرسوالی در مورد اینجا داشتید من در خدمتم .

کار و بار خوبه دقیقا یعنی چطور؟ مثلا اینجا در فلوریدا عمرا بتونین در وال مارت کار پیدا کنین!! اونقدر که صف منتظران کار براش طولانیه و یا کار دفتری هم که اصلا حرفشو نزنین. حتی کار سکیوریتی هم کارهای خیلی سطح پایین و سختشو میدن و عمرا بتونین مثلا در یک شرکت سکیوریتی برای پست کتابخانه یا بیمارستان که اکثر نشسته و بی استرس هست کار پیدا کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: zaherbin ، H Pier
(2012-06-16 ساعت 00:43)yami نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 00:08)panjere77 نوشته:  دوستان عزیز من بعد از مدتها با آیدی همسرم وارد شدم. چون رمزخودم رو فراموش کردم .ما الان ۶ ماه هست که در مریلند هستیم.به نظر من منهای هوا باقی چیزا خوبه (زمستونا خیلی سرد و تابستونا خیلی گرمه) همسرم از ماه اول اینجا کار پیدا کرد و خودم هم از دیروز کالج میرم و زبان میخونم.ایرانیهای اینجا خوبن و ما هر جایی باهاشون برخورد کردیم واقعن کمک کردن.از کارمند بانک گرفته تا کارمند بخش ثبت نام کالج.کار و بار هم به نظرم چون نزدیک پایتخت هست بد نیست.اگر هرسوالی در مورد اینجا داشتید من در خدمتم .

کار و بار خوبه دقیقا یعنی چطور؟ مثلا اینجا در فلوریدا عمرا بتونین در وال مارت کار پیدا کنین!! اونقدر که صف منتظران کار براش طولانیه و یا کار دفتری هم که اصلا حرفشو نزنین. حتی کار سکیوریتی هم کارهای خیلی سطح پایین و سختشو میدن و عمرا بتونین مثلا در یک شرکت سکیوریتی برای پست کتابخانه یا بیمارستان که اکثر نشسته و بی استرس هست کار پیدا کنین.

دوست عزیز پاسخ رو خصوصی فرستادم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان