کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وکیل - ویزای نامزدی یا ازدواج
سلام. شوهر من در آمریکا وکیل گرفته که کارها را سری کنه. من تا حالا هیچ فرمی را پر نکردم فقط تمام مدارکی که خواسته را ترجمه و ارسال کردم و الان 8 ماه میگذره و وکیله میگه همه چی کامله.ولی من میبینم خیلیها فرم پر کردند ولی من نه.نظرتون چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، msar
بله وکیل می تونه این کارها رو انجام بده. یعنی در هر مرحله که نیاز به تکمیل فرم جدید بود اطلاعات مورد نیاز رو ازتون درخواست می کنه و خودش در فرم می نویسه. اما مساله زمانی است که نیاز به امضای شما باشه. مثلا فرم choice of agent and address از اون موارده که امضای متقاضی روش می خوره. در این موارد باید فرم برای امضا به دست خودتون برسه که وکیل حتما شما رو در جریان می گذاره.

اما اینکه چرا تا حالا برای شما فرمی نیامده، شاید ایشون خودش به جای شما امضا کرده ! یا همسرتون این کارو انجام دادن.
پاسخ
ما برای ویزای نامزدی اقدام کردیم و وکیل گرفتیم. من تا حالا هیچ فرمی رو امضاء نکردم، همه چی رو وکیل خودش کامل کرده و امضاءکرده. البته فرم ها رو برای اینکه من هم چک کنم برام فرستادن و من دیدم که آخرش پرسیده بود که آیا این فرمها رو خودتون کامل کردین یا کسی از طرف شما کامل کرده. اون قسمت هست که وکیله اسم خودش رو می نویسه و امضاء می کنه, یعنی اینکه او از طرف من فرم ها رو کامل کرده.
پاسخ
ممنون بچه ها از راهنماییتون. شما فکر میکنید حداکثر زمانی که قرار باشه نامه از سفارت آمریکا برا من بیاد چقدره؟ ظاهرا سفارت آمریکا در ابوظبی را انتخاب کرده اند. الان سوال شانی را در مورد کیس نامبر خواندم خیلی ناراحت شدم. نکنه این اتفاق برا من هم بیفته؟Sad
پاسخ
شما اول چک کنید ببینید که توی کدوم مرحله هستید. من فقط راجع به ویزای نامزدی می دونم و می تونم تجربه خودم رو باهاتون در میون بزارم. اول شما (یعنی نامزدتون که سیتیزن آمریکا هستن) همه مدارکتون رو می فرستید به اداره مهاجرت توی آمریکا به همراه یک چک. از همسرتون بپرسین که این چک کی نقد شده. از زمانی که این چک نقد بشه 4-5 ماه بعدش بهتون (و به وکیلتون) اطلاع می دن که مثلاً این مدارک رو ما دریافت کردیم و اگه مدارکتون کم و کسر یا ایراد داشته باشه بهتون می گن. اگه همه چی درست باشه بهتون می گن که فایل شما Approve شده و بهتون اطلاع میدن که مدارکتون رو می فرستن به فلان سفارت توش هم case number رو اعلام می کنه (ما خواسته بودیم بریم ابوظبی ولی خودشون آنکارا رو برامون انتخاب کردن). معمولن بعد از 4 هفته مدارکتون می رسه سفارت. از اینجا به بعدش یه کم بستگی به سفارت داره. یعنی اینکه ابوظبی براتون یک ایمیل می زنه که مدارک لازم رو با خودتون بیارین به مصاحبه که فلان روز هست اما آنکارا میگه مدارک رو پست کنید سفارت تا چک بشه و بعدش یه وقت مصاحبه بهتون می دن. شما اول چک کنید که approve شدید و مدارکتون رفته سفارت بعد منتظر نامه سفارت باشید. از وکیلتون خیلی پیگیری کنید (حتماحتما)
درضمن این یک فرآیندی هست که از کنترل ما خارج هست و هر اتفاقی ممکنه بیافته! (انشاءا.. که برای همه بهترین اتفاقها رخ بده) من یاد گرفتم که نباید زیاد خودم رو با دیگران مقایسه کنم, مثلا من و یکی از دوستام خیلی نزدیک به هم اقدام کردیم و مدارکمون رو فرستادیم. اون 1 جولای رفت مصاحبه و ویزاش رو هم همون موقع گرفت اما مصاحبه من شده اول اسفند 89!!!!!! در حالی که من فکر میکردم که دیگه تا مهر عروسی هم کردم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، thtinc ، msar
من وکیل گرفتم.تمام فرمها بعد از پر شدن توسط وکیل, واسه من فرستاده شد تا امضا کنم.یعنی همه رو وکیل پر کرد و من امضا .

(2010-08-28 ساعت 17:42)Fay نوشته:  شما اول چک کنید ببینید که توی کدوم مرحله هستید. من فقط راجع به ویزای نامزدی می دونم و می تونم تجربه خودم رو باهاتون در میون بزارم. اول شما (یعنی نامزدتون که سیتیزن آمریکا هستن) همه مدارکتون رو می فرستید به اداره مهاجرت توی آمریکا به همراه یک چک. از همسرتون بپرسین که این چک کی نقد شده. از زمانی که این چک نقد بشه 4-5 ماه بعدش بهتون (و به وکیلتون) اطلاع می دن که مثلاً این مدارک رو ما دریافت کردیم و اگه مدارکتون کم و کسر یا ایراد داشته باشه بهتون می گن. اگه همه چی درست باشه بهتون می گن که فایل شما Approve شده و بهتون اطلاع میدن که مدارکتون رو می فرستن به فلان سفارت توش هم case number رو اعلام می کنه (ما خواسته بودیم بریم ابوظبی ولی خودشون آنکارا رو برامون انتخاب کردن). معمولن بعد از 4 هفته مدارکتون می رسه سفارت. از اینجا به بعدش یه کم بستگی به سفارت داره. یعنی اینکه ابوظبی براتون یک ایمیل می زنه که مدارک لازم رو با خودتون بیارین به مصاحبه که فلان روز هست اما آنکارا میگه مدارک رو پست کنید سفارت تا چک بشه و بعدش یه وقت مصاحبه بهتون می دن. شما اول چک کنید که approve شدید و مدارکتون رفته سفارت بعد منتظر نامه سفارت باشید. از وکیلتون خیلی پیگیری کنید (حتماحتما)
درضمن این یک فرآیندی هست که از کنترل ما خارج هست و هر اتفاقی ممکنه بیافته! (انشاءا.. که برای همه بهترین اتفاقها رخ بده) من یاد گرفتم که نباید زیاد خودم رو با دیگران مقایسه کنم, مثلا من و یکی از دوستام خیلی نزدیک به هم اقدام کردیم و مدارکمون رو فرستادیم. اون 1 جولای رفت مصاحبه و ویزاش رو هم همون موقع گرفت اما مصاحبه من شده اول اسفند 89!!!!!! در حالی که من فکر میکردم که دیگه تا مهر عروسی هم کردم Smile
جریان این چک چیه؟؟

در ضمن تا اونجایی که میدونم و این پروسه رو انجام دادم مدارک 1 هفته ای به سفارت میرسه و چن روز بعدش یه نامه میاد از اداره مهاجرت که مدارکتون به دست ما رسیده.شاید کار شما رو وکیلتون تنبلی کرده.
من از زمان فرستادن مدارک تا روز مصاحبه 6 ماه و 20 روز شد.که این زمان معمولا واسه همه بین 6 تا 9 ماه طول میکشه.

زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
(2010-08-28 ساعت 02:29)maryam.banoo نوشته:  سلام. شوهر من در آمریکا وکیل گرفته که کارها را سری کنه. من تا حالا هیچ فرمی را پر نکردم فقط تمام مدارکی که خواسته را ترجمه و ارسال کردم و الان 8 ماه میگذره و وکیله میگه همه چی کامله.ولی من میبینم خیلیها فرم پر کردند ولی من نه.نظرتون چیه؟
ایا به شما کیس نامبر دادن؟؟
یعنی بعد از 8 ماه شما باید هم کیس نامبر داشته باشید و هم تاریخ مصاحبه رو بدونید.

زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
به شوهرم گفتم کیس نامبر را از وکیله بگیره ؟ مراحل بعدی را ازتون می پرسم که چه جوری باید توی سایت uscis پیگری کنم. دعام کنید که من اصلا کیس نامبر داشته باشم و وکیله کاری انجام داده باشه. فکر نکنم شوهرم چکی داده باشه البته ویزای ما ویزای ازدواجه نه نامزدی. یعنی من و شوهرم آبان ماه 88عقد کردیم آیا فرقی میکنه؟
پاسخ
باور بفرمایید من همه پستها رو خوندم ولی جوابی پیدا نکردم.خواهش میکنم یه نفر کمکم کنه.
من دنبال یه وکیل خوب با تجربه و با انصاف برای دریافت ویزای نامزدی آمریکا میگردم.خواهشا اگر نمیشه اینجا اسم بگید به صورت پیام خصوصی واسم بفرستید.من هنوز هیچ اقدامی نکردم و میخوام از اول با مشورت وکیل باشه. از دوستان عزیزی که وکیل داشتندو رفتند خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنونم
پاسخ
لطفا یک وکیل معرفی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-09-01 ساعت 17:57)j_amiri نوشته:  لطفا یک وکیل معرفی کنید
دوست عزیز چون توی فروم نمیتونم اسمشونو بگم واستون پیغام خصوصی میذارم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، msar
هزینه وکیل در این پرونده ها چقدر میباشد؟ وداشتن وکیل چه لزومی دارد؟
یعنی این پروسه اینقدرپیچیده است؟
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
هزینه ها خیلی متفاوته. وکیل من 1800 تا گرفت ولی خیلی ها رو شنیدم که از 2500 تا تا 5000 تا هم گرفتن!
از اونجایی که شما باید یه کسیو توی آمریکا داشته باشید که نامه ها واسشون فرستاده بشه و سریع بهتون خبر بده و واسه پروستون نیاز به یه حساب بانکی آمریکایی دارین، اگه پتیشنرتون ایرانه و کسی رو هم اونجا ندارین، وکیل به دردتون میخوره. وگرنه پروسه بسیار ساده ست و واقعا نیازی به وکیل نیست.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mansour*** ، Asal707 ، msar
ویزاتون نامزدیه یا ازدواجی؟ شما گرین کارت دارین یا همسرتون؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mhy_1985 ، iranian1 ، msar
مرسی دوست عزیز
مدارک زیر را لازم داری شما
1- فرم I-130 را همسزت واست پرکنه و امضا کنه
2- فرم G-325 را هم واسه خودش هم واسه شما پر میکنه و امضاش میکنید
3- ترجمه شناسنامه های هردوتون و ترجمه عقدنامه تون
4- کپی پاسپورت ایرانی و آمریکایی خانومت و کپی پاس خودت
5- کپی سوشیال سکیوریتی خانومت
6- 2 تا عکس 5 در 5 از خودت و 2 تا هم از خانومت (فرمت عکسها، همون فرمت عکس لاتاری هستش و عکاسیها خودشون بلدن)
7- یک چک به مبلغ 420 دلار که از یک حساب بانکی توی آمریکا باید باشه
8- همه اینارو باید به آدرس اداره مهاجرت واقع در شیکاگو پست کنی. البته اگه از ایران پست کنی باید به شیکاگو پست کنی، اما اگه خانومت ساکن آمریکا هست، بسته به اینکه ساکن کدوم ایالته یا باید به شیکاگو پست کنه یا فونیکس.
9- همه فرمها و آدرس ها را میتونی از توی سایت www.uscis.gov پیدا کنی
همین Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، battosai ، iranian1 ، girl ، mansour*** ، mercedeh2011 ، Soroush.namjoo ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان