کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
سلام بچه ها. من از برنده‌های ۲۰۱۱ هستم و از اونجا که تقریبا آخرین گروه بودم که رفتن مصاحبه دیگه سفر نامه ننوشتم.من تنها بودم و اینکه اسپانسر هم نداشتم. و چونکه خارج از کشور بودم وقتی‌ که تاریخِ مصاحبم اعلام شد و یکی‌ بم قول اسپانسر شدن داده بود و زد زیرش حساب بانکی‌ نداشتم!!! من دقیقا ۱۰ روز قبل از مصاحبه رسیدم اصفهان و رفتم حسابِ بانکی‌ باز کردم ارزی و ۱۵۰۰۰$ ریختم به حساب! مدارک مالیم و که نتونستم با بقیه چیزا بفرستم! و با خودم بردم و خیلی‌ می‌ترسیدم به تاریخِ افتتاحِ حسابم گیر بده! در ضمن یه سری مدارکِ مالی هم از پدرم بردم که شامل سندِ خونه و فیشِ حقوقیش بود! موقهٔ مصاحبه بهم گفت پولت کمه!!من شنیده بودم که به آفیسر بستگی داره که بگه چه قد کافی‌! ولی‌ اینجوری نیست! بلکه اونا یه کاغذ زدن به دیوار که معلوم می‌کنه واسه هر تعداد نفر چه قد پول توی حساب لازمه! واسه ۱ نفر هم حدود ۱۸۵۰۰ انا بود! من مدارک مالیِ دیگه رو بش دادم که سندا رو که قبول نکرد ولی‌ از اونجا که فیشِ حقوقیِ پدرم خوب بود و ترجمه شدِ هم بود و از کارخونه های معتبرِ ایران بود(شاید بگین اون که نمیدونست! ولی‌ با ‌نت چک کرد!!!) مدارکم و قبول کرد و کارت سفید و داد بمBig Grin
تشکر کنندگان: majidusa01 ، cmbt ، 3rip ، humsun ، satusa ، kopol ، majid89 ، shadin_n ، GreenRoad ، ghorbat ، MPU ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir ، lottory ، el333 ، alonak
(2011-10-21 ساعت 22:59)Mehrafarin نوشته:  حساب می تونه اشتراکی باشه؟ یعنی به نام دو نفر باشه؟ به نام خود شخص و مثلا پدر یا مادرش.

حساب باید به نام برنده اصلی باشه.
ولی احتمالاً بشه واسه کسانی که خانوادگی ثبت نام میکنند حساب به نام زن و شوهر باشه.
تشکر کنندگان: ramin_ad ، j@vad
(2011-10-25 ساعت 20:37)شادی نوشته:  سلام بچه ها. من از برنده‌های ۲۰۱۱ هستم و از اونجا که تقریبا آخرین گروه بودم که رفتن مصاحبه دیگه سفر نامه ننوشتم.من تنها بودم و اینکه اسپانسر هم نداشتم. و چونکه خارج از کشور بودم وقتی‌ که تاریخِ مصاحبم اعلام شد و یکی‌ بم قول اسپانسر شدن داده بود و زد زیرش حساب بانکی‌ نداشتم!!! من دقیقا ۱۰ روز قبل از مصاحبه رسیدم اصفهان و رفتم حسابِ بانکی‌ باز کردم ارزی و ۱۵۰۰۰$ ریختم به حساب! مدارک مالیم و که نتونستم با بقیه چیزا بفرستم! و با خودم بردم و خیلی‌ می‌ترسیدم به تاریخِ افتتاحِ حسابم گیر بده! در ضمن یه سری مدارکِ مالی هم از پدرم بردم که شامل سندِ خونه و فیشِ حقوقیش بود! موقهٔ مصاحبه بهم گفت پولت کمه!!من شنیده بودم که به آفیسر بستگی داره که بگه چه قد کافی‌! ولی‌ اینجوری نیست! بلکه اونا یه کاغذ زدن به دیوار که معلوم می‌کنه واسه هر تعداد نفر چه قد پول توی حساب لازمه! واسه ۱ نفر هم حدود ۱۸۵۰۰ انا بود! من مدارک مالیِ دیگه رو بش دادم که سندا رو که قبول نکرد ولی‌ از اونجا که فیشِ حقوقیِ پدرم خوب بود و ترجمه شدِ هم بود و از کارخونه های معتبرِ ایران بود(شاید بگین اون که نمیدونست! ولی‌ با ‌نت چک کرد!!!) مدارکم و قبول کرد و کارت سفید و داد بمBig Grin

سلام لطفا می‌شه بگید کدوم کشور بودید که ازتون این مقدار پول رو خواستن ؟ چون من هم لندن هستم واسه همین سوال واسعم پیش اومد ! ،مرسی‌
تشکر کنندگان:
بچه ها به نظرتون مطمعن ترین مقدار پول برای گرفتن پرینت حساب چه قدره ؟

به نظرتون 20 تا 22 میلیون کافیه و دیگه گیر نمیدن ؟
تشکر کنندگان:
سلام
خواهرم اسپانسر داره ولی می خوایم برای اطمینان پول هم تو حساب بذاریم به نظرتون خوبه؟
ضمنا اینجا چند بار از تاریخ افتتاح حساب صحبت شده ولی بانک کشاورزی اصلا تاریخ رو تو پرینت نمی نویسه.
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: j@vad
(2011-10-26 ساعت 14:33)Mehrafarin نوشته:  ضمنا اینجا چند بار از تاریخ افتتاح حساب صحبت شده ولی بانک کشاورزی اصلا تاریخ رو تو پرینت نمی نویسه.

می تونید درخواست گردش حساب از ابتدا رو بدید.فکر کنم بشه
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
تشکر کنندگان:
من نامه بانک رو دارم می گیرم. جدا از اون سند ماشین رو هم برای اطمینان ترجمه کنم؟ چون که ارزش گذاری مالی که نمیشه.
کسی تجربه ی داره در این زمینه؟
تشکر کنندگان:
(2011-10-26 ساعت 15:30)humsun نوشته:  
(2011-10-26 ساعت 14:33)Mehrafarin نوشته:  ضمنا اینجا چند بار از تاریخ افتتاح حساب صحبت شده ولی بانک کشاورزی اصلا تاریخ رو تو پرینت نمی نویسه.

می تونید درخواست گردش حساب از ابتدا رو بدید.فکر کنم بشه
آخه این حساب گردش نداره
تشکر کنندگان:
فکر می کنید اگه پرینت از بانکی مثل مهر که مربوط به بسیج هست باشه دردسر سازه؟
(2011-10-25 ساعت 23:16)shahabsohi نوشته:  
(2011-10-25 ساعت 20:37)شادی نوشته:  سلام بچه ها. من از برنده‌های ۲۰۱۱ هستم و از اونجا که تقریبا آخرین گروه بودم که رفتن مصاحبه دیگه سفر نامه ننوشتم.من تنها بودم و اینکه اسپانسر هم نداشتم. و چونکه خارج از کشور بودم وقتی‌ که تاریخِ مصاحبم اعلام شد و یکی‌ بم قول اسپانسر شدن داده بود و زد زیرش حساب بانکی‌ نداشتم!!! من دقیقا ۱۰ روز قبل از مصاحبه رسیدم اصفهان و رفتم حسابِ بانکی‌ باز کردم ارزی و ۱۵۰۰۰$ ریختم به حساب! مدارک مالیم و که نتونستم با بقیه چیزا بفرستم! و با خودم بردم و خیلی‌ می‌ترسیدم به تاریخِ افتتاحِ حسابم گیر بده! در ضمن یه سری مدارکِ مالی هم از پدرم بردم که شامل سندِ خونه و فیشِ حقوقیش بود! موقهٔ مصاحبه بهم گفت پولت کمه!!من شنیده بودم که به آفیسر بستگی داره که بگه چه قد کافی‌! ولی‌ اینجوری نیست! بلکه اونا یه کاغذ زدن به دیوار که معلوم می‌کنه واسه هر تعداد نفر چه قد پول توی حساب لازمه! واسه ۱ نفر هم حدود ۱۸۵۰۰ انا بود! من مدارک مالیِ دیگه رو بش دادم که سندا رو که قبول نکرد ولی‌ از اونجا که فیشِ حقوقیِ پدرم خوب بود و ترجمه شدِ هم بود و از کارخونه های معتبرِ ایران بود(شاید بگین اون که نمیدونست! ولی‌ با ‌نت چک کرد!!!) مدارکم و قبول کرد و کارت سفید و داد بمBig Grin

سلام لطفا می‌شه بگید کدوم کشور بودید که ازتون این مقدار پول رو خواستن ؟ چون من هم لندن هستم واسه همین سوال واسعم پیش اومد ! ،مرسی‌

سلام
یعنی به تاریخ گشایش حساب ایرادی نگرفتند؟ بالاخره تاریخ گشایش حساب مهمه یا نه؟ نمیشه که در این مورد از یکی ایراد بگیرند و از یکی دیگه نه. باید یک قانونی حاکم باشه .من توی سایتو خوندم و نوشته بود متوسط مبلغی که در طول 12 ماه در حساب بوده و اگر هم ناگهانی مبلغ زیادی به حساب واریز شده باید دلیلش توضیح داده بشه. پس چرا بعضی ها با یک حساب تازه باز شده بدون گردش رفتند مصاحبه و مشکلی هم پیش نیومده. خواهش می کنم یک نفر توضیح بده.
کسانی بودند که دقیقا افیسر به تاریخ گشایش حسابشون ایرادی گرفته باشه؟
تشکر کنندگان: kopol ، kavoshgarnet ، ghorbat ، j@vad
(2011-10-20 ساعت 21:45)tamanna نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 20:21)majidusa01 نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 19:59)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 10:37)tamanna نوشته:  
(2011-10-20 ساعت 01:32)Saina نوشته:  سلام دوستان عزیز
آیا فقط مبلغ مانده حساب روزی که گواهی مانده حساب رو از بانک می گیریم ملاک هست یا اینکه متوسط (Average) مبلغ حساب در عرض 3 یا 6 ماه رو هم می بینند؟ بر فرض یک نفر می تونه برای یک روز مبلغ زیادی رو به حسابش واریز کنه و بر اساس اون مانده حساب بگیره و فردای اون روز اون مبلغ رو از حساب برداشت کنه.
در مورد گردش حساب هم معمولا گردش حساب چند ماه رو می خواهند و چه میزان گردش حساب مناسب هست؟ در مورد مانده حساب هم ارقام مختلفی در تالار گفتگو ذکر شده از 12 میلیون تا 45 میلیون، کسانی که تجربه مصاحبه دارند یا اظلاعاتی در این زمینه دارند لطفا بگن چه مبلغی مد نظر سفارت هست ( البته برای سال 2012)؟
و آیا در کنارش به سند ملک و ... نیز احتیاج هست یا خیر؟

ممنون

عزیزم گردش حساب احتیاجی نیست گواهی سپرده راضیشون میکنه.اگه اشتباه نکنم برای هر نفر حداقل 15 میلیون کفایت میکنه.
داشتن سند ملک و ..... ضرر نداره اما به اندازه گواهی سپرده براشون اهمیت نداره
l
منظورتون از گواهی سپرده همون مقدار موجودیه دیگه نه؟ من رفتم بانک ملی و گفت شما گردش حساب رو می خواهید یا موجودی رو من هم گفتم موجودی . گفت می تونم درخواست بدم که به انگلیسی باشه سه چهار روز طول می کشه همین کافیه دیگه نه؟

طبق تجربه دوستان چند ساعت بیشتر طول نمیکشه ولی خوبه همین کافی

اره.همین موجودی حساب.من که از بانک صادرات گرفتم 5-6 روزی طول کشید زمانش مهم نیست.مهم اینه که گواهی انگلیسی رو بگیرید.مگه نه؟Shy

سلام
پرینت انگلیسی مهرش هم انگلیسی هست؟ تاریخ افتتاح حساب را نوشته بود؟
تشکر کنندگان:
(2011-10-25 ساعت 23:16)shahabsohi نوشته:  

من آنکارا مصاحبه کردمWink

(2011-10-26 ساعت 20:26)azin_sh نوشته:  من نامه بانک رو دارم می گیرم. جدا از اون سند ماشین رو هم برای اطمینان ترجمه کنم؟ چون که ارزش گذاری مالی که نمیشه.
کسی تجربه ی داره در این زمینه؟

راستش تا جایی‌ که من دیدم از کسی‌ کلا سند قبول نمیکنن. بلکه پولِ نقد میخوان اونا. حتا از چنتا از همرهی ما سندِ خونه هم قبول نکردن. البته من مصاحبم آنکارا بود. نمی‌دونم همه جا اینجوریِ یا نه
سلام
یکی از دوستان مهاجرسرا که اسمش یادم نیست گفته بودند که از یک نفر حساب بانکی قبول نکردند، راستش از اون موقع ذهنم خیلی مشغوله که چرا قبول نکردند و فکرم به به همه جا سرک کشیده. می خواستم بدونم به نظر شما می تونسته به خاطرشماره حسابش باشه؟؟؟؟؟ مثلا شماره حساب خواهر من مال بانک کشاورزی و مال 5 سال پیشه و 9 رقمیه که کارت الکترونیکی نداره و حسابش عضو شتاب نیست خیلی می ترسم بابت این قضیه مشکل پیش بیاد مثلا افیسر با خودش بگه این دیگه چه شماره حسابیه؟به نظر شما می تونه مربوط باشه؟
از طرفی هم نمی خوایم حساب جدیدی باز کنیم که تاریخش جدید باشه.
(2011-10-28 ساعت 01:13)Mehrafarin نوشته:  سلام
یکی از دوستان مهاجرسرا که اسمش یادم نیست گفته بودند که از یک نفر حساب بانکی قبول نکردند، راستش از اون موقع ذهنم خیلی مشغوله که چرا قبول نکردند و فکرم به به همه جا سرک کشیده. می خواستم بدونم به نظر شما می تونسته به خاطرشماره حسابش باشه؟؟؟؟؟ مثلا شماره حساب خواهر من مال بانک کشاورزی و مال 5 سال پیشه و 9 رقمیه که کارت الکترونیکی نداره و حسابش عضو شتاب نیست خیلی می ترسم بابت این قضیه مشکل پیش بیاد مثلا افیسر با خودش بگه این دیگه چه شماره حسابیه؟به نظر شما می تونه مربوط باشه؟

در مورد نوع حساب نمیدونم، ولی در مورد تاریخ افتتاح حساب اصلا وسواس به خرج ندید، افتتاح حساب امر مهمی نیست که جدید و قدیم داشته باشه .
بچه های سالهای گذشته هم اشاره کردند که حتی یک ماه قبل از مصاحبه و یا کمتر حساب باز کردند و هیچ مشکلی هم پیش نیامده.

شاید یک نفر وضع مالی خوبی داشته باشه ولی هیچ حسابی به اسم خودش نداشته باشه ، و تازه میخواد یه حساب به اسم خودش باز کنه . این مساله مهمی نیست
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، ghorbat ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir
(2011-10-28 ساعت 09:30)3rip نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 01:13)Mehrafarin نوشته:  سلام

در مورد نوع حساب نمیدونم، ولی در مورد تاریخ افتتاح حساب اصلا وسواس به خرج ندید، افتتاح حساب امر مهمی نیست که جدید و قدیم داشته باشه .
بچه های سالهای گذشته هم اشاره کردند که حتی یک ماه قبل از مصاحبه و یا کمتر حساب باز کردند و هیچ مشکلی هم پیش نیامده.

شاید یک نفر وضع مالی خوبی داشته باشه ولی هیچ حسابی به اسم خودش نداشته باشه ، و تازه میخواد یه حساب به اسم خودش باز کنه . این مساله مهمی نیست
ولی من خودم سایتو خوندم و دقیقا نوشته تاریخ گشایش حساب باید اعلام بشه.
شما جای ما بودید چیکار می کردید؟ از حساب قدیمی استفاده می کردید یا حساب جدید باز می کردید؟
تشکر کنندگان: 3rip ، j@vad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان