کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2011-10-28 ساعت 23:06)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان،

ما از برنده‌های ۲۰۱۱ هستیم که الان رسیدیم آمریکا، می‌خواستم بگم که اسپانسر داشتن با اینکه اولِ کار خیلی‌ خوبه اما اسپانسر مسئولیت‌های خیلی‌ زیادی رو قبول می‌کنه. مثلا یکی‌ این که اگه بخواهید از بیمه‌‌های دولتی و رایگان استفاده کنین در بیشترِ مورد می‌تونن از اسپانسر پولش و بگیرن. من اگه میدونستم، حسابِ بانکی‌ میبردم که راحت تر اینجا از بیمه‌ استفاده کنم. خلاصه اگه من جای شما بودم حسابِ بانکی‌ میبردم، اگه قبول نکردند اسپانسر و رو می‌کردم.

ارادتمند یاشار و ماری

سلام ممنونم از توضیحاتتون..می تونم بپرسم چطور اسپانسر رو بعدا رو کنیم؟یعنی مدارک مالی اسپانسر رو به آنکارا پست نکنیم و در فرم بنویسیم اسپانسر نداریم بعد روز مصاحبه با خودمون ببریم و اگر خواستند نشون بدیم ؟
2012,65xxx
دریافت نامه قبولی:2011,15Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها:2012,jul25
دریافت نامه دوم:19aprill
مصاحبه:19jun
نقص مدرک
دریافت ویزا 20july
تعداد:2نفر(من ودخترم)
ورود به آمریکا:sep20,2012
انجمن مهندسین عمران مهاجرسرا
تشکر کنندگان:
(2011-11-06 ساعت 13:10)shadin_n نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 23:06)یاشار و ماری نوشته:  سلام دوستان،

ما از برنده‌های ۲۰۱۱ هستیم که الان رسیدیم آمریکا، می‌خواستم بگم که اسپانسر داشتن با اینکه اولِ کار خیلی‌ خوبه اما اسپانسر مسئولیت‌های خیلی‌ زیادی رو قبول می‌کنه. مثلا یکی‌ این که اگه بخواهید از بیمه‌‌های دولتی و رایگان استفاده کنین در بیشترِ مورد می‌تونن از اسپانسر پولش و بگیرن. من اگه میدونستم، حسابِ بانکی‌ میبردم که راحت تر اینجا از بیمه‌ استفاده کنم. خلاصه اگه من جای شما بودم حسابِ بانکی‌ میبردم، اگه قبول نکردند اسپانسر و رو می‌کردم.

ارادتمند یاشار و ماری

سلام ممنونم از توضیحاتتون..می تونم بپرسم چطور اسپانسر رو بعدا رو کنیم؟یعنی مدارک مالی اسپانسر رو به آنکارا پست نکنیم و در فرم بنویسیم اسپانسر نداریم بعد روز مصاحبه با خودمون ببریم و اگر خواستند نشون بدیم ؟

اسپانسرشما میتواند شخصا مدارک را مستقیم به سفارت بفرستد وهم میتواند برای شما ارسال کند که درروزمصاحبه به سفارت تحویل دهید لذا اگر میخواهد مدارک را مستقیم بفرستد باید شماره کیس نامبر را روی پاکت ومدرک بنویسد تا اشتباهی رخ ندهد.
علاوه برتمکن مالی بانکی شما اسپانسر هم دارید که در اول کار بهتره است تمکن مالی نشون بدید واگر خدای نکرده قبول نکردند اسپانسر را مطرح فرمائید.
2012AS17000
یکضرب آنکارا
اقامت : واشنگتن دی سی
تشکر کنندگان: shadin_n ، shekari
سلام به همه دوستان
من احتمالا بهمن یا اسفند مصاحبه دارم.یه اشنا گفتهاین ماه میتونه 100 میلیون برای موجودی گرفتن از بانک بهمون بده.حالا دو سوال:1.من برنده اصلی هستم.اگر این مبلغ توی حساب شوهرم باشه مشکلی ایجاد میشه؟خوب خودشونم باید بدونند که معمولا مردهای ایرانی خرج خونه زندگی میدن و درگیر بانک و این حرفان! 2_اگر این موجودی برای یه خانواده 3 نفره توی این ماه باز بشه تا زمان مصاحبه اعتبار داره؟
سعی کردم مختصر و مفید بگم.مرسی
تشکر کنندگان:
(2011-11-07 ساعت 00:18)shohreh1361 نوشته:  سلام به همه دوستان
من احتمالا بهمن یا اسفند مصاحبه دارم.یه اشنا گفتهاین ماه میتونه 100 میلیون برای موجودی گرفتن از بانک بهمون بده.حالا دو سوال:1.من برنده اصلی هستم.اگر این مبلغ توی حساب شوهرم باشه مشکلی ایجاد میشه؟خوب خودشونم باید بدونند که معمولا مردهای ایرانی خرج خونه زندگی میدن و درگیر بانک و این حرفان! 2_اگر این موجودی برای یه خانواده 3 نفره توی این ماه باز بشه تا زمان مصاحبه اعتبار داره؟
سعی کردم مختصر و مفید بگم.مرسی

خیر اشکالی نداره تو حساب شوهرتون باشه و البته نمی دونم چطوری حدس می زنید زمان مصاحبتون کی هست چون حدود cn را اعلام نفرمودید . به هر حال معمولا موجودی را برای یک ماه معتبر می دانند البته این را در سایت نخوانده ام و از تجربیاتی که دوستان در پست های همین فروم ارسال کرده اند. خواهش می کنم اگر برایتان مقدور است امضایتان را برابر نمونه های ارسال شده توسط مدیران سایت کامل کنید تا بتوانیم در موارد بیشتری به هم کمک کنیم . موفق باشید
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان: kopol ، 3rip ، ghorbat ، amir0_0amir
سلام
دوستان عزیز من از الان موجودی حسابمو گرفتم روز مصاحبه ام اواسط آذر ماهه مشکلی نیست؟؟؟
با تشکر فراوان
تشکر کنندگان:
سلام
ببخشید ما برای دو نفر موجودی حساب 21 میلیونی گرفتیم سند خونمونم قولنامه ایه به نظر شما امکانش هست اونو ترجمه کنم!!!!؟؟؟امیدوارم که ما هم ویزامونو بگیریم و بتونم نکات مهم رو در سفرنامه ام بنویسم و گوشه ای از زحمات دوستان رو جبران کنم
با تشکر فراوان
تشکر کنندگان: kopol ، ghorbat
(2011-11-07 ساعت 10:56)n.torabi65 نوشته:  سلام
دوستان عزیز من از الان موجودی حسابمو گرفتم روز مصاحبه ام اواسط آذر ماهه مشکلی نیست؟؟؟
با تشکر فراوان

با سلام
نه دیگه مشکلی نیست . حدود یه ماه به مصاحبه شما مونده و باید مدارکتون را جوری برای سفارت بفرستید که حداقل دو هفته مانده به زمان مصاحبه دستشون رسیده باشه . موفق باشید . حتما سفر نامتون را برامون بفرستید . به امید ویزای یکضرب
(2011-11-07 ساعت 11:18)n.torabi65 نوشته:  سلام
ببخشید ما برای دو نفر موجودی حساب 21 میلیونی گرفتیم سند خونمونم قولنامه ایه به نظر شما امکانش هست اونو ترجمه کنم!!!!؟؟؟امیدوارم که ما هم ویزامونو بگیریم و بتونم نکات مهم رو در سفرنامه ام بنویسم و گوشه ای از زحمات دوستان رو جبران کنم
با تشکر فراوان

من هم وضعیت مشابه شما را دارم . با راهنمایی دوستان ان را ترجمه کردم. موفق باشید
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان: kopol
سلام
ما الان پرینت بانکی رو می گیریم و می فرستیم چون دیگه فرصتی نیست. ولی هفته آینده مقدار موجودی چندین میلیون افزایش پیدا می کنه. می تونیم دوباره از موجودی پرینت بگیریم و روز مصاحبه ببریم؟ یعنی روز مصاحبه پرینت بانکی مبلغ متفاوتی با پرینتی که قبلا فرستادیم سفارت داره (بیشتره).
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان: 3rip ، tamanna
(2011-11-09 ساعت 14:18)Mehrafarin نوشته:  سلام
ما الان پرینت بانکی رو می گیریم و می فرستیم چون دیگه فرصتی نیست. ولی هفته آینده مقدار موجودی چندین میلیون افزایش پیدا می کنه. می تونیم دوباره از موجودی پرینت بگیریم و روز مصاحبه ببریم؟ یعنی روز مصاحبه پرینت بانکی مبلغ متفاوتی با پرینتی که قبلا فرستادیم سفارت داره (بیشتره).

من فکر می کنم این کار باعث شه که ازتون بپرسن این افزایش چند میلیونی از کجا اومده، و خب شما باید دلیل قانع کننده ای داشته باشید . مطمعنا بچه های دیگه تجارب بهتری دارند
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، kopol ، mitr.p ، ghorbat ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir
سلام دوستان
من فقط یک سند ماشین دارم ولی می تونم 100 میلیون 2 ماه تو حسابم بگذارم ، مشکلی نداره ؟ گواهی بانک رو باید فرستاد یا با خودم ببرم ؟
مرسی Big Grin
2012AS00019XXX
تشکر کنندگان:
(2011-11-11 ساعت 02:08)powerful نوشته:  سلام دوستان
من فقط یک سند ماشین دارم ولی می تونم 100 میلیون 2 ماه تو حسابم بگذارم ، مشکلی نداره ؟ گواهی بانک رو باید فرستاد یا با خودم ببرم ؟
مرسی Big Grin

نیازی نیست 2 ماه هم بگذارید.1 هفته هم کافیه فقط هم موجودی بگیرین نه پرینت. فقط تو حسابی بگذارین که چند وقت از تاریخ افتتاحش میگذره. بسیار هم مبلغش خوب و کافیه.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: powerful ، tamanna ، ghorbat ، j@vad
(2011-11-02 ساعت 23:12)Mehrafarin نوشته:  با سلام
میشه خواهش کنم بگید مرجع عدد 15000$ کجاست؟ تو کدوم سایته؟ پس چرا یکی از دوستان گفتند با 16000$ برای دونفر ویزا گرفتند؟ یعنی نفری 8000$
یک سوال دیگه هم داشتم. نرخ دلار در بازار ملاک عمله یا در بانک مرکزی؟ توی چند سایت نگاه کردم نرخ دلار در بازار 1337 تومان هست ولی در بانک مرکزی 1083 تومان.
دوستان من یک توضیح کلی میدم امیدوارم این شبهه ها حل بشه و گفته های به ظاهر متناقض دوستان که ابهام ایجاد کرده را دلیلش را بفهمیم
اول به این سایت تشریف ببرید و جدول سال 2011 را از لینک سمت راست موجود در ستون اول کلیک کنید
در ضمن همینطور که میبینید جدول سالهای قبل تر هم موجود است

http://aspe.hhs.gov/poverty/figures-fed-reg.shtml

حال توضیح این اعداد و ارقام

دوستان شخصی که میخواهد اسپانسر کسی شود مثلا اسپانسر دو نفر خودش و خانواه اش هر چند نفر هستند را بعلاوه آن دونفر باید بکند و در لیست مقابل آن عدد را نگاه کند حال در مورد کسانی که خودشان اسپانسر خودشان می شوند چگونه است
مثلا یک نفر و مجرد
میشود خود شخص به عنوان اسپانسر کننده بعلاوه خود شخص به عنوان اسپانسر شونده و باید ردیف دوم را نگاه کند
مثال دوم خانواده دو نفری
میشود خود شخص بعلاوه دو و باید در لیست ردیف سوم را ببیند
این جدول سه ستون دارد 48 ایالت و ایالت آلاسکا و ایالت هاوایی
قبلا کنسول طبق نرخ 48 ایالتی که یک میانگین است با مصاحبه شونده ها برخورد میکرد یعنی یک فرد مجرد تقریبا 14700 دلار موجودی باید نشان میداد
و بچه های 2010 وبعضی از 2011 ها چون دلار حدود 1000 تومان بود در دوره آنها میگفتند 15 میلیون نیاز است
در ضمن میان پرانتز بگم
چون موجودی حساب را بانک به شما میدهد و یک نامه دولتی حساب میشود بانک نرخ برابری را نرخ دولتی ارز مینویسد نه نرخ آزاد
اما برگردیم سر بحث
الان کنسول فرض را بر این میگذارد که شما به گرانترین ایالت که آلاسکا هست خواهید رفت و همان شخص مجرد باید 18380 دلار داشته باشد که سال گذشته این مبلغ 18210 بوده حتی یکی از رفقای 2011 که 13000 دلار داشتند کنسول گفته بود به ایشان که باید 18210 دلار باید موجودی نشان دهی و همین چند پست قبل تر دوستی گفتند طبق روال قبلی 15000 ارائه داده اند ولی از ایشان طبق جدول خودشان حدود 18500 دلار خواسته اند
حال آیا تناقض گویی وجود دارد خیر بلکه اعداد و ارقام و نوع تلقی آفیسر عوض شده و اصلا هم رفتار کنسولها سلیقه ای نیست و طبق جدول خودشان عمل میکنند
حال در مثال خودتان که در بالا ذکر کردید خانواده دو نفری باشد چنین میشود
18530 که البته در لیست 2010 رقمش 18310دلار بوده البته با نرخ قدیم یعنی نرخ 48 ایالتی جدول ولی قدری آسان گرفته اند 16000 را پذیرفته اندکه از اختیارات کنسول است دوستی هم بود خانواده سه نفری همین جدیدنها که کنسول با نرخ جدید گفته بود باید 30000 دلار داشته باشی که ایشان با نرخ 27940 دلار طبق جدول کارش راه می افتاده ولی کنسول 2000 دلار بالاتر خواسته
ولی الان با رویه محاسبه ای جدید که با گرانترین ایالت حساب میکنند همان خانواده دو نفری مورد مثال شما باید 23160 دلار داشته باشند
حالا خودتان این اعداد و ارقام را با نرخ تبدیل دولتی بانکها به تومان تبدیل کنید ببینید باید چه مقدار به تومان موجودی حساب تهیه کنید
ببخشید که روده درازی کردم ولی امیدوارم کمکی کرده باشم

خلاصه جدول 2011

1نفر 18380 دلار
2نفر 23160
3نفر 27940
4نفر 32720
5نفر 37500
6نفر 42280
7نفر 47060
به ازاء هر فرد اضافه بر 7نفر مبلغ 4780 دلار اضافه میشود
هستم اگر می روم گر نروم نیستم
زندگي مثل دوچرخه سواري مي مونه واسه حفظ تعادلت هميشه بايد در حركت باشي …. آلبرت انيشتين

شکل جدید گرین کارتهای واقعی از سال 2010 به بعد
(2011-11-09 ساعت 15:48)3rip نوشته:  
(2011-11-09 ساعت 14:18)Mehrafarin نوشته:  سلام

من فکر می کنم این کار باعث شه که ازتون بپرسن این افزایش چند میلیونی از کجا اومده، و خب شما باید دلیل قانع کننده ای داشته باشید . مطمعنا بچه های دیگه تجارب بهتری دارند

بله میپرسند ....اما گیر الکی نمیدهند یا مردک نمیخواند
میتونید بگید که مثلا طلا داشتید و فروختید و یا به کسی پولی قرض دادی.........
اونا چون قسم خوردید که راست بگید همه حرفاتون رو باور میکنند
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: tamanna ، ghorbat ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir
(2011-11-11 ساعت 11:22)sima s نوشته:  
(2011-11-11 ساعت 02:08)powerful نوشته:  سلام دوستان
مرسی Big Grin

نیازی نیست 2 ماه هم بگذارید.1 هفته هم کافیه فقط هم موجودی بگیرین نه پرینت. فقط تو حسابی بگذارین که چند وقت از تاریخ افتتاحش میگذره. بسیار هم مبلغش خوب و کافیه.

ما که 24 ساعت گذاشتیم
البته به نظرم این مبلغ خیلی زیاده و میتونه شک برانگیز باشه
چون برای همسرم که 37میلیون بود افیسر پرسیذ ار کجا اوردی؟؟؟
اون هم گفتn سال دارم کار میکنم و اون هم قانع شد
دوستان توجه کنید که مبالغ زیادی نذارید تا براشون شبهه ای بوجود بیاد. فکر نکنید با مبلغ زیاد سریع تر بهتون ویزا میدند
برعکس.......برای اونا سوال میشه که این پول رو از کجا اوردید؟؟ و روی شما بیشتر زوم میکنند که ایا پول شما از راه ت...ر...و.....ر....ی....س---تی بدست اومده یا نه؟؟
اگر هم شغلتون دولتی و یا وابسته به اون باشه که دیگه بدتر
پس برای خودتون درد سر درست نکنید و به نظرم40 تا 50 میلیون هم کفایت میکنه
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: powerful ، ghorbat ، j@vad ، امیر مهاجر ، amir0_0amir
.........
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

تشکر کنندگان: ali72 ، j@vad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان