کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-09-07 ساعت 18:54)sbh نوشته:  سلام دوستان.
لطف میکنید یه هتل خوب با قیمت مناسب تو استانبول بهم معرفی کنید. ممنون
اگه بگی برای چه کاری می خوای بری استانبول می تونم تو محلی که می خوای بهت هتل معرفی کنم . اگه فقط برای مراجعه به بیمارستان آمریکایی استانبول مراجعه می کنید پیشنهاد من Mim hotel در مجاورت بیمارستان است . چهار ستاره و خیلی تمیز.Smile
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان: opayamani ، ASALI ، sbh ، daria
ازدوستانی که درترکیه هستند نرخ تبدیل دلاربه لیرترکیه یابرعکسش الان درصرافی چقدراست؟
ممنونم
شماره کیس :2012AS00073xxx
تاریخ رویت قبولی در سایت:جولای 2012
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:سپتامبر 2011
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن کیس: اپریل ۲۰۱۲
مصاحبه:۱۲جولای ۲۰۱۲
دریافت ویزا:۱۲جولای ۲۰۱۲
ورود به آمریکا:اواخرنوامبر۲۰۱۲
دریافت گرین کارت:خیلی خیلی زودShy
نفرات همراه:۱نفرهمراه
تشکر کنندگان: opayamani ، sbh
(2012-09-10 ساعت 08:40)Orchin نوشته:  ازدوستانی که درترکیه هستند نرخ تبدیل دلاربه لیرترکیه یابرعکسش الان درصرافی چقدراست؟
ممنونم
دوست عزیز لازم نیست در ترکیه باشی تا پاسخ بدی؟؟؟!!!!

نرخ تبدیل ارز
۱۰۰ دلار ۱۷۹ لیر و پنجاه کوروش
تشکر کنندگان: opayamani ، behzadb57 ، hadiseh.t ، daria ، sbh ، ASALI
دوستان خیلی مراقب آژانس های مسافرتی باشید خیلی هاشون سرویسی را که میگند رعایت نمیکنند و خیلی هاشون هم به محض اینکه متوجه میشن مجبور به سفر هستید قیمت را افزایش میدهند نمونه اش که برای خود من اتفاق افتاد امروز از شرکت ژوان شن سفید تور گرفتم و بعد از یک ساعت زنگ زده که قیمت 100 هزار تومان افزایش پیدا کرده نمی خواهی کنسل کن و چون کمتر از یک هفته مانده و شما قرارداد امضا کردین 250 هزار تومان خسارت کسر میشه ازتون و من مجبور شدم که قبول کنم برای همین خیلی مراقب باشید بلایی که سر من به سر شما نیاید.
کیس نامبر:2012as73XXX
مصاحبه : 16 جولای انکارا
وضعیت :کلیرنس 13 سپتامبر
دریافت ویزا:21 سپتامبر
ورود به امریکا:11 اکتبر سیاتل
تشکر کنندگان: opayamani ، ali234 ، ASALI
سلام به همه دوستان.
من آدرس دفتر هواپیمایی ماهان رو تو آنکارا و استانبول میخواستم. ممنون میشم بهم کمک کنین.
تشکر کنندگان: opayamani
(2012-09-13 ساعت 17:32)sbh نوشته:  سلام به همه دوستان.
من آدرس دفتر هواپیمایی ماهان رو تو آنکارا و استانبول میخواستم. ممنون میشم بهم کمک کنین.

دفتر ماهان تو آنكارا روبروي هتل ددمان هست// استانبول رو نميدونمBig Grin
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
تشکر کنندگان: sbh ، opayamani ، ali234 ، sayeh_m ، ASALI ، alis60
(2012-09-09 ساعت 23:45)nimahoboot نوشته:  سلام دوستان خوبم،

من یک سوال اساسی‌ دارم که خیلی‌ خوشحالم می‌کنید اگر جوابم رو به سرعت بدین، زمانِ مصاحبه‌ای من ۲۶ سپتمبر هستش، و من دانشجوی ساله آخر هستم، به هیچ عنوان دانشگاه مدارک پیشدانشگاهی و دیپلمِ من رو بهم نمیده اصلش رو که ببرم واسه مصاحبه ایا کسی‌ بوده که شرایط منرو داشته باشه، و اگر هست راهکارش چیه (من مصاحبم توی آنکارا هستش)

خواهش می‌کنم به من جواب بدین که از نگرانی دارم دق می‌کنم

سلام. میری آموزش پرورش یه تاییدیه تحصیلی درخواست میدی. اونام یه تاییدیه میدن بهت خطاب به امور مترجمین . میبری اونجا مهر میزنن بعد میدی هر دارالترجمه که می خواهی.
(2012-08-15 ساعت 13:42)zavosh نوشته:  
(2012-08-12 ساعت 16:53)daria نوشته:  
(2012-08-12 ساعت 12:18)j1970 نوشته:  یه چیز جالب امروز فهمیدم اینجا بگم بد نیست.
من دو ماه پیش که اومدم، سیمکارت گرفتم اینجا و اینترنتش هم کمکم میکرد هر جا میرفتم، هم اگه یه چیزی رو نمیفهمیم فرتی تو گوگل ترنسلیت میزدم و معنیشو میدیدم.
دوباره امروز که برگشتم آنکارا، سیم کارتو با خودم آوردم چک کنم. از وقتی که تو اتوبوس 442 نشستم و یه کم قبلش هی دنبال یه چیز بودم که سیمکارت ایرانمو در بیارم اینو جا بزنم. چیزی پیدا نشد که نشد. اتفاقا دو تا ایرانی هم بودن که ازشون پرسیدم سنجاقی سوزنی چیزی دارن یا نه که نداشتن Sad
تا اینکه رسیدم به هتل اتاپ معروف و یه سلام علیک با سرکان خان که منو هنوز یادش بود! خلاصه ازش یه چیزی گرفتم و سیم کارت آنکارا رو انداختم تو گوشی
دیدم ایول با اینکه رجیسترش نکرده بودم اما اینترنت داره و کارم میکنه مثل بنز.
اینهمه داستان گفتم که به این نتیجه اخلاقی برسیم که اگه سیمکارت گرفتی آنکارا نندازش دور، ببرش دوباره بیار استفادش کن
تازه یه فکر دیگم به ذهنم رسید که واسه 2013 خوبه. به نظرم اگه کسی سیمکارت خرید میتونه موقع اومدن به ایران بده دست رسپشن هتل و بهش بگه ایرانی دیگه که اومد بده بهش تا استفاده کنه. اولش شاید مسخره باشه اما اینکار شروع بشه میتونه خیلی وقتا کمک کنه به آدم یه جاهایی

سلام
واقعا؟! یعنی با همون گوشی دوباره کار کرد؟! چون من شنیده بودم گوشیهای رجیستر نشده فقط 20 روز از زمان اولین روشن شدن در ترکیه کار میکنن. اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه چون من هم یک سیمکارت ترکسل گرفتم و 1 گیگابایت اینترنت با سرعت خیلی خوب هم گرفتم، فکر کنم بیشتر از نصفش مونده باشه هنوز، اگه بتونم باز هم دفعه بعد با آیفون خودم باهاش کار کنم که عالی میشه.

سلام,
میشه لطفا" بگید سیم کارت را چند خریدید؟
سلام
من نوروز سال گذشته(1390) در استانبول سیم کارت خریدم. آبا امسال هم که برم آنکارا هنوز فعال است یا باید سیم کارت جدید بخرم؟
(2012-09-13 ساعت 22:11)mohammad_r نوشته:  
(2012-08-12 ساعت 12:18)j1970 نوشته:  یه چیز جالب امروز فهمیدم اینجا بگم بد نیست.
من دو ماه پیش که اومدم، سیمکارت گرفتم اینجا و اینترنتش هم کمکم میکرد هر جا میرفتم، هم اگه یه چیزی رو نمیفهمیم فرتی تو گوگل ترنسلیت میزدم و معنیشو میدیدم.
دوباره امروز که برگشتم آنکارا، سیم کارتو با خودم آوردم چک کنم. از وقتی که تو اتوبوس 442 نشستم و یه کم قبلش هی دنبال یه چیز بودم که سیمکارت ایرانمو در بیارم اینو جا بزنم. چیزی پیدا نشد که نشد. اتفاقا دو تا ایرانی هم بودن که ازشون پرسیدم سنجاقی سوزنی چیزی دارن یا نه که نداشتن Sad
تا اینکه رسیدم به هتل اتاپ معروف و یه سلام علیک با سرکان خان که منو هنوز یادش بود! خلاصه ازش یه چیزی گرفتم و سیم کارت آنکارا رو انداختم تو گوشی
اینهمه داستان گفتم که به این نتیجه اخلاقی برسیم که اگه سیمکارت گرفتی آنکارا نندازش دور، ببرش دوباره بیار استفادش کن
تازه یه فکر دیگم به ذهنم رسید که واسه 2013 خوبه. به نظرم اگه کسی سیمکارت خرید میتونه موقع اومدن به ایران بده دست رسپشن هتل و بهش بگه ایرانی دیگه که اومد بده بهش تا استفاده کنه. اولش شاید مسخره باشه اما اینکار شروع بشه میتونه خیلی وقتا کمک کنه به آدم یه جاهایی

سلام
واقعا؟! یعنی با همون گوشی دوباره کار کرد؟! چون من شنیده بودم گوشیهای رجیستر نشده فقط 20 روز از زمان اولین روشن شدن در ترکیه کار میکنن. اگه اینجوری باشه که خیلی خوبه چون من هم یک سیمکارت ترکسل گرفتم و 1 گیگابایت اینترنت با سرعت خیلی خوب هم گرفتم، فکر کنم بیشتر از نصفش مونده باشه هنوز، اگه بتونم باز هم دفعه بعد با آیفون خودم باهاش کار کنم که عالی میشه.

سلام,
سلام
من نوروز سال گذشته(1390) در استانبول سیم کارت خریدم. آبا امسال هم که برم آنکارا هنوز فعال است یا باید سیم کارت جدید بخرم؟

سلام.
لطف میکنید بگید از کجا میشه سیم کارت گرفت؟ از خود فرودگاه میشه گرفت؟
ممنون
(2012-09-14 ساعت 13:15)sbh نوشته:  
(2012-09-13 ساعت 22:11)mohammad_r نوشته:  

سلام

سلام,
سلام

سلام.
لطف میکنید بگید از کجا میشه سیم کارت گرفت؟ از خود فرودگاه میشه گرفت؟
ممنون
آره از فرودگاه میشه. بعضی از آژانسهای هواپیمائی هم در ابران دارند.
تشکر کنندگان: sbh ، opayamani
(2012-09-11 ساعت 15:43)skyramis نوشته:  دوستان خیلی مراقب آژانس های مسافرتی باشید خیلی هاشون سرویسی را که میگند رعایت نمیکنند و خیلی هاشون هم به محض اینکه متوجه میشن مجبور به سفر هستید قیمت را افزایش میدهند نمونه اش که برای خود من اتفاق افتاد امروز از شرکت ژوان شن سفید تور گرفتم و بعد از یک ساعت زنگ زده که قیمت 100 هزار تومان افزایش پیدا کرده نمی خواهی کنسل کن و چون کمتر از یک هفته مانده و شما قرارداد امضا کردین 250 هزار تومان خسارت کسر میشه ازتون و من مجبور شدم که قبول کنم برای همین خیلی مراقب باشید بلایی که سر من به سر شما نیاید.
جالبه كه ما هم دقيقا مثل همون تور رو از آژانس ديگه اي گرفتيم، با همون شرايط. ازشون كه پرسيدم چرا مشابه هستند، گفت يك شركت گردشگري هست كه تو آنكارا سرويس ميده و همه به اون مراجعه مي كنند و قيمت ها يكسانه.
در هر صورت دوستاني كه كلير شدند اگه خواستن، از آژانس گردشگران تور بگيرن. قيمت مناسب و ميزان همكاري خيلي خوبي دارند. ما هتل سياو گرفتيم براي 3 شب با پرواز رفت و برگشت ماهان، ترانسفر فرودگاهي آنكارا و گشت يكروزه آنكارا با ناهار و همچنين بيمه مسافرتي، شد 490 نفري. اگه 380 بليط رفت و برگشت ماهان رو كم كنيم، ميشه 110 هزار پول هتل و ترانسفر و گشت يكروزه. با توجه به تجربه قبلي ، فكر نمي كنم بشه كمتر از اين هزينه كرد.
تلفنشم اينه: 22042355 خانم حقيقت
ورود به آمریکا: Nov,2012
شانس نام مستعار خداست آنجا که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد...
تشکر کنندگان: alis60 ، sayeh_m ، opayamani ، ASALI
دوستان هتل سیاو که گرفتیم، خوبه. به نسبت قیمتش، واقعا می ارزه. تمیز و مرتب و نوساز. جای خوبی هم هست. اینترنت رایگان هم داره. امروز که وارد شدیم، فکرشو نمیکردیم اینجوری باشه.گفتم الان میریم یه جای داغون در حد قهوه خونه قمبر یا مهمانسراهای میدون شوش. اما خداییش خیلی خوبه. شاید در حد هتل ددمان که سری قبل رفتیم نباشه، اما راضی کننده است
ورود به آمریکا: Nov,2012
شانس نام مستعار خداست آنجا که نمی خواهد امضایش پای داده هایش باشد...
تشکر کنندگان: hadiseh.t ، sayeh_m ، opayamani ، tiba ، ASALI ، daria ، r_ent
سلام
چند نکته رو می خواستم خدمت دوستان عرض کنم شاید در سفر به ترکیه به درد بخوره:
1. حتماَ حتماَ یه کیف کمری با خودتون ببرید. خیلی به درد میخوره. چه تو فرودگاه و چه در داخل شهر. خیلی مطمئن تراز جیب یا کیفهای بزرگ دستیه.
یه خوبی دیگه هم داره. اگه یه وقت شکمتون بزرگ شده بود و با عجله با میخ داغ چند تا سوراخ جدید تو کمربند شلوارتون درست کردید و وقتی رفتی تو یه هتل تو آنکارا جلو آینه وایسادی و دیدی که همون کمربند رو آوردی و همون سوراخهای ضایع و شرم آور روش پیداست، میتونی این کیف کمری رو روش ببندی و بری خیابان گردی. البته این فقط یک نصیحت بود و اصلاَ برای من پیش نیومده!!
2. برای تلفن به ایران از کارت تلفن خارجه مثل ALO یا IPCاستفاده کنید. این کارتها با کارت تلفنهای 4 لیری که سوپری ها و دکه ها دارن فرق داره. اینها رو می تونید از نمایندگی های شرکت های مخابراتی مثل «ترک سل» که همه جای شهر هستند با 5 لیر بخرید. فکر کنم بشه باهاش حدود 20 دقیقه با ایران حرف زد.
3. توصیه های موبایلی:
گوشی موبایل من اندرویده. من این «APP» ها رو روش ریخته بوم. خیلی به دردم خورد:
a. Skype (نسخه ی اندروید) برای مکالمات کاملاَ مجانی با ایران (به شرطی که طرف مقابل هم Skype داشته باشه).
b. Maverick (نرم افزارGPS و مسیریاب). قبلاَ خیلی از قسمتهای آنکارا رو باMobile Atlas Creator دانلود کرده بودم.
c. English Turkish dictionary و یک دیکشنری انگلیسی– فارسی.
d. Powermax برای ماندگاری بیشتر شارژ باطری موبایل.
e. Smart tools برای استفاده از ابزارهای اون (مثل چراغ قوه ش).
f. Go SMS PRO برای مدیریت یا محدود کردن SMS هایی که دریافت می کنید.
g. اونجا می تونید به راحتی ازPlay store Google هم استفاده کنید.
4. اطراف میدان ULUS هتل های ارزان تری داره. می تونید با اتوبوس از میدون KIZILAY حدود 7-8 دقیقه به اونجا برسید. پیاده هم حدود نیم ساعت راهه. خیلی از اتوبوس ها مسیرشون به این میدون میخوره. این هتل ها مثل هتل های اطراف میدون کیزیلای توریستی و خانوادگی نیست (مثل مولوی و اطراف بازار تهران میمونه).
بین این دو تا میدون و نزدیکی های «اولوس»، روبه روی پارک جوانان «Genclik Parki»، یک سری هتل های دیگری هست که نسبتاَ ارزونه. مثلاً هتلbuldum که یک هتل سه ستاره در حد هتل سگمن(SEGMEN = سَیمَن) و شاید هم بهتر بود رو من گرفتم شبی 55 لیر(حدود 75000 تومن). یه مزیتی که این هتل داره و من تو هتل سیمن ندیدم وجود تلویزیون ماهواره ای بود که می تونستی 20- 30 تا کانال کردی و فارسی ماهواره رو بگیری. بقیه چیزها هم در حد یه هتل سه ستاره مثل «سیمن» بود. از نظر امنیت که من تا ساعت 9-10 شب که بیرون بودم هیچ مشکلی نداشتم. فکر می کنم برای خانواده هم مشکلی نباشه. اون اطراف خانواده ها هم زیاد تردد داشتن و حتی خانم های تنها هم با لباسهای معمولی بودن و من ندیدم کسی براشون مزاحمتی ایجاد کنه.
5. رو به روی این هتل پشت یک ردیف مغازه ی اغلب لوازم الکتریکی، یه بازار بزرگ هست که همه چی توش پیدا میشه. از لباسهای زنانه و مردانه و وسایل منزل و فرش و خشکبار وتاناکورا و عتیقه جات و کفش و ... . مطمئناً خرید از اینجا خیلی به صرفه تر از کیزیلای و آنکامال هست هرچند اجناسش مارک دار و شیک نیست. مغازه هایی رو می دیدم که چراغ توری های قدیمی (که سالهاست نسلشون در ایران منقرض شده) داشت و البته دوچرخه، دوربین عکاسی، سازهای سنتی، کنترل تلویزیون، رادیو ترانزیستوری، کتری، جوراب، موتور پمپ، ماشین تایپ، عینک و آنچه که شما به ذهنتان نمی رسد(همگی در یک مغازه). فکر کنم همه چیز رو کیلویی می فروخت. یه گذری هم داشت که مخصوص وسایل خانگی دست دوم بود(مثل «چال شیطان» تو شهر ما). حتماً برید و این بازار رو ببینید. خودش یه جای توریستیه. فکر کنم یکی دو ساعت طول بکشه اگه بخوای همش رو بگردی. اون اطراف غذاخوری های خوبی هم هست. با حدود ده لیر میشه یه پرس غذای معمولی خورد.
6. پشت هتل، لب بلوار «آتاتورک»، یه پارک بزرگ و قشنگ هست به نام پارک جوانان. جای خوبی برای استراحت و تفریحه. اون روزی که من اونجا بودم روز اول بازگشایی مدارس بود و گویا مدرسه ها رو زودتر تعطیل کرده بودن. خیلی از دختر پسرا با هم یا گروهی با لباس رسمی مدرسه اومده بودن تو پارک می چرخیدن. جای برادرها خالی. یه شهر بازی هم داره. تا هتل 3-4 دقیقه راهه.
تشکر کنندگان: gulu ، ASALI ، daria ، sayeh_m ، mgolchin13 ، vroom ، behzadb57 ، opayamani ، alis60 ، smmyp ، kasrafo ، 3rip ، bardia9 ، r_ent ، AsemanAbee
یه پیشنهادی هم من دارم برای کسایی که میخوان یه اقامت با هزینه معقول داشته باشن، البته به نظر من بیشتر به درد آقایون مجرد میخوره. میتونید روی deeps hostel حساب کنید. نوسازه، تمیزه، معمولا اروپایی هایی که سفرهای ماجراجویی دارن اونجا اقامت میگیرن، دوست و آشنا پیدا میکنید که هر کدوم ممکنه یه موقعی توی یه گوشه دنیا به دردتون بخورن.
برای اقامت یه آشپزخونه طبقه اول داره با کلیه امکانات: اجاق گاز، یخچال، ادویه جات ، بشقاب و قاشق چنگال، روغن و هر چیزی که برای آشپزی ممکنه به کارتون بیاد.
هم اتاق یه تخته دوتخته سه تخته... خانوادگی داره که خصوصیه و هم اتاقهای خوابگاهی که مثل خوابگاه دانشگاهاست یعنی تخت های دو طبقه داره هم خوابگاه 4 نفره و هم 6 نفره
اینترنت وایر لس داره که ما استفاده کردیم خوب بود راضی بودیم. پرسنل بسیار مهربان که انگلیسی بلدند
توی هر طبقه تو تا سرویس بهداشتی و حمام داره که چون مشترکه شاید خانم ها خوششون نیاد و به نظر من این تنها عیبشه بقیه چیزهاش خیلی عالیه
اطراف کیزلای هست و راحت میتونید برید سفارت

همسر من خیلی راضی بود اگه تخصصی تر سوال دارید براش پیام خصوصی بذارید بپرسید
بگذار روزگار هرچقدر میخواهد پیله کند
چه باک، وقتی یقین داریم که پروانه میشویم...
تشکر کنندگان: behzadb57 ، hadiseh.t ، opayamani ، daria ، smmyp ، bardia9 ، r_ent ، usa lover
دوستان لطفا بگویید فرم pdfسفارت انکارا را از کجا باید تهیه کنم
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان