کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در سایر کشورها (به جز امارات و ترکیه)
(2012-04-18 ساعت 11:33)majidarooni نوشته:  با سلام
حالا به نظر دوستان عزیز با تجربه کدوم کشور بهترین مکان برای مصاحبه است؟Shy
منظورم از جمیع جهات بود . یعنی کدوم کشور با در نظر گرفتن تمام فاکتور ها بهترین مکان برای مصاحبه میتونه باشه؟Shy
همه شون یک سیاست و ساختار اداری دارن.و بخصوص در مورد ویزای لاتاری من فکر کنم دلیلی نداره که ردتون کن مگر اینکه خلافش ثابت بشه.به نطر من بهتری وجود نداره چون ارتباط مستقیم شما با افسر سفارته که اونم بسته به شانسه اخلاقش چطور باشه.ولی در مورد ویزای دیگه شاید با هم فرق داشته باشن و مهم باشه.مثلا من از آمستردام زاضی نبودم اونم واسه اینکه ویزای توریستی به من نداد.ولی دلیل نمیشه که بد باشن.خیلی هم خلوت بود.Big Grin
(2012-04-08 ساعت 14:41)anikoo نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 14:40)joins86 نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 23:15)tamanna نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 14:33)joins86 نوشته:  سلام دوستان
من consular آنکارا انتخاب کردم . می خواستم ببینم راهی هست تغییرش بدم چون در حال حاظر در kuala lumpur زندگی می کنم می خواستم تغییرش بدم برای مالزی ممنون میشم راهنماییم کنین

با ایمیل زدن به kcc حتما میتونین سفارت رو عوض کنین.من خودم با ایمیل سفارت رو از ابوظبی به انکارا تغییر دادم و مشکلی هم پیش نیومدShy

ممنون از راهنمایی شما
میشه لطف کنید بگید که چه مدارکی رو نشون دادید برای اینکه سفارت رو عوض کنید؟

فرستادن ایمیلتون قبل از مشخص شدن تاریخ مصاحبه بود؟ لطف میکنید بگید تو ایمیل چه چیزی رو ذکر کردین؟
شماره کیس: 50xxx
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: جولای 2011
تاریخ دریافت نامه الکترونیکی دوم:19 آپریل
تاریخ مصاحبه: 25 جون-8:30
تاریخ کلیر شدن:31 جولای2012
تاریخ دریافت ویزا:11 آگوست2012
تعداد افراد: 2 نفر زوج همیشه مثبتCool
تاریخ ورود به خاک آمریکا:14 اکتبر 2012
تشکر کنندگان:
(2012-04-18 ساعت 11:33)majidarooni نوشته:  با سلام
حالا به نظر دوستان عزیز با تجربه کدوم کشور بهترین مکان برای مصاحبه است؟Shy
منظورم از جمیع جهات بود . یعنی کدوم کشور با در نظر گرفتن تمام فاکتور ها بهترین مکان برای مصاحبه میتونه باشه؟Shy

کوالالامپورBig Grin
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: Arshia2000
(2012-04-18 ساعت 10:21)farnaz82 نوشته:  
(2012-04-18 ساعت 08:51)missi نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 13:46)Masoudpish نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز مهاجرسرا
قبل از اینکه سفرنامه مو بنویسم از بچه های که واقعاً بهم کمک کردن بخصوص خانم فرنازکه حتی یک سوال رو برام کم نگذاشتن تشکر ویژه کنم و همچنین از همه کسانی که در راه اندازی این وب سایت سهم بسزایی داشتن و همه دوستانی که مرا در پر کردن این فرم ها یاری کردن و با اطلاعات کاملشون باعث شدن بدون هیچ دق دقه ای این راه رو به خوبی طی کنیم تشکر میکنم و براشون اول از همه ویزای یک ضرب و موفقیت روز افزون آرزو میکنم.
برای نوبت گرفتن از دکتر برای معاینه 2 هفته قبلش با کلینیک تماس گرفتم و برای روز شنبه ساعت 8.5 صبح نوبت داد. چون خانم فرناز گفته بودن هزینه واکسن زیاده به همین خاطر 1 هفته قبلش که ایران بودم همه واکسنامو رفتم پاستور زدم و کارت زرد رنگ رو با خودم اورده بودم روز شنبه که به کلینیک رفتم از من برگه مصاحبه خواست . از اینجا به بعد دقیقا مثل سفرنامه آقا اهورا همسر فرناز(2011) خانم هست ولی تنها فرقش این بود که چون من عمل جراحی چشم داشتم گفت جوابو به دست خودت نمیدیم و خودمون مستقیم میفرستیم.
اینم آدرس کلینیک.
Dr. L. Khoo and Dr. Tengku Zurina
Drs. Catterall, Khoo, Raja Malek & Partners
Lobby Floor, Bangunan Ming
Jalan Bukit Nanas, 50250 Kuala Lumpur
Tel: 60-3-20783200 / 60-3-20783212 / 60-3-20781497
E-mail: ckbm@qualitas.com.my
اما روز مصاحبه من خودمو ساعت 7.5 برای تحویل مدارک به در سفارت رسوندم یادتون باشه چون ساعت 9 باید تحویل بدید تا قبل 8.5 اصلا نمیزارن کارت ورد بگیرید من 1 ساعت اونجا منتظر شدم بعدش کارت ورود گرفتم و به صفی که کنار دیوار بود رفتم که هر دونفر دونفر رو با بازرسی به داخل ساختمون راهنمایی میکردن اونجا که وارد شدید یه نگهبان دیگه هست که شماره میده یادتون باشه حتما بهش بگید شماره B رو بهتون بده اگه هم پرسید، بگید برای مهاجرت. بعدش داخل سالن سمت راستی منتطر میشینید که صداتون کنه که اینجا هم 1.5 ساعتی طول کشید و من تنها کیس لاتاری بودم و 2 خانم چینی هم ویزای مهاجرت فامیلی که به یکیشون آخر سر نمیدونم چرا بهش ویزا ندادن و بقیه ویزای کار و تفریحی بودن از کانترای دیگه. کانتر شماره 8 کلا کارای مهاجرت انجام میده وقتی صدا زد رفتم کانتر 8 گفت مدارکهایی رو که میگم بهم بده اول نامه مصاحبه بعدش آخرین مدرک تحصلی و کپی . شناسنامه و ترجمه و کپی ترجمه گفت چند وقت اینجایی، بعد پرسید عدم سو پیشینه چون خودتون میدونید که بیشتر از 6 ماه هر جا باشید اینو میخواد و گفت مدارک پزشکی گفتم خودشون فرستادن رفت اون پشت برداشت اورد بازش کرد و عکس X.RAY رو داد به خودم، آخر سر هم زد تو سیستم مبلغ 819 دلار معادل 2539 رینگت رو نشون داد و من بهش دلار دادم که گفت بشین صدات میکنم یادتون نره به هیچ وجه نگید که این مدرکو میخواهید یا نه و همه مدارکتون رو همزمان بیرون نیارید فقط هرچی خواست همونو بهش بدبد. دیگه همه رفته بودن که فقط من تو سالن بودم یه جورایی استرسم گرفته بود بعد از یک ساعت کانتر 3 منو صدا زد رفتم گفت دستاتو بذار روی دستگاه برای اثر انگشت دوباره گفت بشین 10 دقیقه بعد کانتر 9 صدا زد گفت متاهلی یا مجرد چند وقته اینجایی، ریزنمراتو گرفت جلوش پرسید سخترین درسی که خوندی چی بوده و منم جوابش دادم و تاریخ تولدم رو پرسید در کل یه جورایی میخواست مطمئن بشه این مدارک متعلق به خودمه یا نه و اصل مدارک رو بهم برگردوند به جز پاسپورت. بعد گفت دست راستتو بگیر بالا قسم بخور و قسمت پایین فرم رو امضا کن بعدش گفت ویزای شما تایید شد و با این حرفش به همه استرس و انتظار خاتمه داد.دوباره گفت بنشینید تا همکارانم راهنماییتون کنن که 30 دقیقه بعدش کانتر 8 دوباره صدا زد و یه کارت صورتی رنگی بهم داد که روش یه آدرس بود و گفت روز 5شنبه به این آدرس برو و دیگه نیازی نیست بیایی سفارت . روز 5شنبه هم به همون ادرس رفتم که پاسپورت رو با یه پاکت زرد رنگ بهم داد و روش نوشته موقع ورود دستتون بگیرید و داخل بار نگذارید.
اگر جایی رو جا انداختم خودتون ببخشید.
برای همتون آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم.

سلام دوست عزیز. ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید. ای کاش بیشتر اطلاع رسانی باشه در این زمینه. چون هیچ اطلاعاتی در مورد سفارت کوالالامپور موجود نبود. . این خانمی که ازشون اسم بردید آیا سفرنامه دارن؟ اگر دارن می شه لینکش رو بذارید اینجا؟من شخصا خیلی استرس کشیدم اما دیگه یه جورایی وارد شدم و پروسه ی تکمیل مدارکم رو به اتمامه. فقط باید صبر کنم برای روز مصاحبه. تبریک می گم بهتون. سوالی که دارم اینه که مدارک اسپانسر رو ازتون نخواستن؟ و اینکه دوستی تو همین سایت گفته بود که به سفارت ایمیل داده و گفتن مبلغ پرداختی 330 دلار هست. آیا این موضوع درسته؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

دوست عزیز این تاپیک را بخونید
http://mohajersara.com/thread-2603-page-2.html
فرناز جان خدا خیرتون بده. ایشالا همیشه همین قدر خوش شانس باشید. من فکر کنم شانسی که آوردم این بود که شماره م 45000 و جزو آخریاست وگرنه موقعی که نامه ی اول رو گرفتم فقط می دونستم که باید 2 تا فرم بفرستم. از اون بعد دیگه هنگ هنگ بودم کلا. حتی نمی دونستم شماره ای که دارم کیس نامبرمه. بعدا از دوستی سوال کردم و بعدش هم این سایت رو پیدا کردم. من یه چند تا سوال داشتم.
- اول اینکه قرار مدیکال رو تلفنی انجام دادید یا یک بار رفتید قرار گذاشتید و دوباره روز دیگه برای چک آپ مراجعه کردید؟ چون من شاه عالم زندگی می کنم و برام سخته رفت و آمد به kl.
-من قبلا یک بار برای ویزای توریستی مراجعه کردم به سفارت آمریکا اما ریجکت شد به دلیل اینکه آفیسر گفت برای شما کیس گرین کارت (از طریق خاله م که سال هاست ساکن اونجاست) اقدام شده. البته خودم هم یه اشتباهی کردم اون هم این بود که وقتی ازم پرسید فامیل در آمریکا داری من گفتم نه چون فکر می کردم منظورش فامیل درجه 1 مثل خواهر پدر یا برادر. اما وقتی اسم خاله م رو آورد و گفت پس فلانی کیه انگار آب یخ ریختن روم وا رفتم و فهمیدم که چه گندی زدم. در ضمن آفیسر هم چینی بود. مشکل دیگه هم این بود که ویزای مادرم تموم شده بود و ما اصلا به این مسئله توجه نکرده بودیم. و در آخر گفت برای ویزای توریستی بهتره از ابوظبی اقدام کنید و ما دست از پا دراز تر، افسرده سفارت رو ترک کردیم. واقعا لحظاتی که منتظر بودیم اسممونو صدا کنن پر از استرس بود.
اینم گوشه ای از خاطرات من.
اما سوالم در این باره اینه که آیا با توجه به تجربیات شما فکر می کنید این بار هم همچین جوابی بهم بدن که برات اقدام شده و در حال پروسس؟ از این موضوع خیلی نگرانم.
من واکسن هپاتیت رو تو دانشگاهم زدم که دوز دومش مونده اما به دوز سوم نمی رسم. به مطب دکتر هم که زنگ زدم خانوم مالایی بد اخلاق گفت هپاتیت و زدی دیگه هیچ کاری نکن ما خودمون انجام می دیم. حالا هپاتیت کامل نیست ایرادی نداره؟ :(
باز هم ممنون از وقتی که می گذارید. موفق باشید :)
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
(2012-04-12 ساعت 17:29)amir2208 نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 14:26)anikoo نوشته:  
(2012-04-08 ساعت 04:03)amir2208 نوشته:  دوستان سلام ، می خواستم بدونم آیا کسی تجربه مصاحبه در سفارت های اروپایی رو داره؟ (آلمان، ایتالیا و اتریش) چون من ایران نیستم و هزینه سفرم به این کشور ها خیلی کمتر از ترکیه یا امارات خواهد بود . آیا مصاحبه دادن در این کشور ها رو توصیه می کنید ؟ متشکرم

دوست عزیز ما هم شرایطمون عین شماست .ما هم موندیم که ببینیم سفارت رو عوض کنیم یا نه (شاید به ضررمون باشه)اما به کنتاکی که ایمیل زدیم وپرسیدیم که اگر جابه جا کنیم چند روز جلوتر یا عقب تر میوفته مصاحبه مون.چون از اونجایی که شما هم میدونی این سفارت ها شاید خلوتر باشن و زودتر وقت بدن.تنها یک جمله رو قبلا هم نوشته بود:
> If you have relocated and wish to attend your interview at a different
> embassy, you must provide KCC with your former address and your new
> physical address (P O Boxes and In Care of Addresses do not justify a
> change of embassy) to prove your residency in that country. If your
> interview has already been scheduled, you must contact the embassy to
> determine if your case can be transferred to a different embassy.
یه جمله ای هم یکی از دوستان گفتن که به زبان فارسی هم میتونی مصاحبه در این سفارت های که گفتی داشته باشیم اما باید مطمئن بشیم.
و آخرین نگرانی من اینکه از اونجایی که سفارت آنکارا و دوبی بیشترین مراجعه کننده ایرانی ها رو داره سفارت هم شناخت بیشتری روی ایرانی ها داره و علاوه بر اون سفارت های دیکه خیلی سوال میکنن شاید 10 دقیقه مصاحبه داشته باشی اما ترکیه و ابوظبی انقد طول نمیکشه.
دوستان اگر نظری دارید ما رو هم آگاه کنید.من اگر جوابی دریافت کردم خبرتون میکنم.
ااول از همه متشکرم بابت پاسخ شما ، من هم دقیقا به خاطر این که آنکارا و ابوظبی در مورد ایرانی ها اطلاعات بیشتری دارند ، مایلم به یکی از این سفارت ها مراجعه کنم. از اون طرف هم نگران زمان دادن برای مصاحبه هستم. همین الان تقریبا تاریخ های ماه جون در ترکیه پر شده. فقط این مساله آدرس رو که عنوان کرده نگرانم کرده! چون موقعی که من فرم های اولیه رو فرستادم ، آدرس به صورت care of دادم! اگر قبول نکنند ممکن خود به خود آنکارا یا ابوظبی رو واسم تعیین کنند! هر چند که استکهلم هم گویا خیلی سخت میگیره! فکر کنم تنها راهی که دارم این که صبر کنم تا مکان مصاحبه مشخص بشه! Sad
من امروز با کی سی سی حرف زذم و قرار شد که سفارت رو به فرانکفورت تغییر بده البته هنوز صد در صد نیست.اما امروز به یک نتیجه رسیدم و اینکه سفارت انکارا به قول شما تاریخ های ماه حون پر شده و اگر هم قرار باشه ویزا رو یکضرب ندن و پروسه طولانی تر بشه یکم شرایط رو سختر و سختر میکنه.اما سفارت های اینحا خیلی خلوتن از این نظر که اکثرا مقیم اروپا هستن و برای ویزای کار میان و شاید یکی دو نفر برای لاتاری بیان که اونم ویزا رو میدن و میرن به سلامت و دیگه معطلی هم نداره.حداقلشم اگر کلیرنس بخوره باز زودتر جواب میدن.این نطر من
شماره کیس: 50xxx
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: جولای 2011
تاریخ دریافت نامه الکترونیکی دوم:19 آپریل
تاریخ مصاحبه: 25 جون-8:30
تاریخ کلیر شدن:31 جولای2012
تاریخ دریافت ویزا:11 آگوست2012
تعداد افراد: 2 نفر زوج همیشه مثبتCool
تاریخ ورود به خاک آمریکا:14 اکتبر 2012
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ghorbat
(2012-04-18 ساعت 21:25)missi نوشته:  
(2012-04-18 ساعت 10:21)farnaz82 نوشته:  
(2012-04-18 ساعت 08:51)missi نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 13:46)Masoudpish نوشته:  سلام به همه دوستان عزیز مهاجرسرا
قبل از اینکه سفرنامه مو بنویسم از بچه های که واقعاً بهم کمک کردن بخصوص خانم فرنازکه حتی یک سوال رو برام کم نگذاشتن تشکر ویژه کنم و همچنین از همه کسانی که در راه اندازی این وب سایت سهم بسزایی داشتن و همه دوستانی که مرا در پر کردن این فرم ها یاری کردن و با اطلاعات کاملشون باعث شدن بدون هیچ دق دقه ای این راه رو به خوبی طی کنیم تشکر میکنم و براشون اول از همه ویزای یک ضرب و موفقیت روز افزون آرزو میکنم.
برای نوبت گرفتن از دکتر برای معاینه 2 هفته قبلش با کلینیک تماس گرفتم و برای روز شنبه ساعت 8.5 صبح نوبت داد. چون خانم فرناز گفته بودن هزینه واکسن زیاده به همین خاطر 1 هفته قبلش که ایران بودم همه واکسنامو رفتم پاستور زدم و کارت زرد رنگ رو با خودم اورده بودم روز شنبه که به کلینیک رفتم از من برگه مصاحبه خواست . از اینجا به بعد دقیقا مثل سفرنامه آقا اهورا همسر فرناز(2011) خانم هست ولی تنها فرقش این بود که چون من عمل جراحی چشم داشتم گفت جوابو به دست خودت نمیدیم و خودمون مستقیم میفرستیم.
اینم آدرس کلینیک.
Dr. L. Khoo and Dr. Tengku Zurina
Drs. Catterall, Khoo, Raja Malek & Partners
Lobby Floor, Bangunan Ming
Jalan Bukit Nanas, 50250 Kuala Lumpur
Tel: 60-3-20783200 / 60-3-20783212 / 60-3-20781497
E-mail: ckbm@qualitas.com.my
اما روز مصاحبه من خودمو ساعت 7.5 برای تحویل مدارک به در سفارت رسوندم یادتون باشه چون ساعت 9 باید تحویل بدید تا قبل 8.5 اصلا نمیزارن کارت ورد بگیرید من 1 ساعت اونجا منتظر شدم بعدش کارت ورود گرفتم و به صفی که کنار دیوار بود رفتم که هر دونفر دونفر رو با بازرسی به داخل ساختمون راهنمایی میکردن اونجا که وارد شدید یه نگهبان دیگه هست که شماره میده یادتون باشه حتما بهش بگید شماره B رو بهتون بده اگه هم پرسید، بگید برای مهاجرت. بعدش داخل سالن سمت راستی منتطر میشینید که صداتون کنه که اینجا هم 1.5 ساعتی طول کشید و من تنها کیس لاتاری بودم و 2 خانم چینی هم ویزای مهاجرت فامیلی که به یکیشون آخر سر نمیدونم چرا بهش ویزا ندادن و بقیه ویزای کار و تفریحی بودن از کانترای دیگه. کانتر شماره 8 کلا کارای مهاجرت انجام میده وقتی صدا زد رفتم کانتر 8 گفت مدارکهایی رو که میگم بهم بده اول نامه مصاحبه بعدش آخرین مدرک تحصلی و کپی . شناسنامه و ترجمه و کپی ترجمه گفت چند وقت اینجایی، بعد پرسید عدم سو پیشینه چون خودتون میدونید که بیشتر از 6 ماه هر جا باشید اینو میخواد و گفت مدارک پزشکی گفتم خودشون فرستادن رفت اون پشت برداشت اورد بازش کرد و عکس X.RAY رو داد به خودم، آخر سر هم زد تو سیستم مبلغ 819 دلار معادل 2539 رینگت رو نشون داد و من بهش دلار دادم که گفت بشین صدات میکنم یادتون نره به هیچ وجه نگید که این مدرکو میخواهید یا نه و همه مدارکتون رو همزمان بیرون نیارید فقط هرچی خواست همونو بهش بدبد. دیگه همه رفته بودن که فقط من تو سالن بودم یه جورایی استرسم گرفته بود بعد از یک ساعت کانتر 3 منو صدا زد رفتم گفت دستاتو بذار روی دستگاه برای اثر انگشت دوباره گفت بشین 10 دقیقه بعد کانتر 9 صدا زد گفت متاهلی یا مجرد چند وقته اینجایی، ریزنمراتو گرفت جلوش پرسید سخترین درسی که خوندی چی بوده و منم جوابش دادم و تاریخ تولدم رو پرسید در کل یه جورایی میخواست مطمئن بشه این مدارک متعلق به خودمه یا نه و اصل مدارک رو بهم برگردوند به جز پاسپورت. بعد گفت دست راستتو بگیر بالا قسم بخور و قسمت پایین فرم رو امضا کن بعدش گفت ویزای شما تایید شد و با این حرفش به همه استرس و انتظار خاتمه داد.دوباره گفت بنشینید تا همکارانم راهنماییتون کنن که 30 دقیقه بعدش کانتر 8 دوباره صدا زد و یه کارت صورتی رنگی بهم داد که روش یه آدرس بود و گفت روز 5شنبه به این آدرس برو و دیگه نیازی نیست بیایی سفارت . روز 5شنبه هم به همون ادرس رفتم که پاسپورت رو با یه پاکت زرد رنگ بهم داد و روش نوشته موقع ورود دستتون بگیرید و داخل بار نگذارید.
اگر جایی رو جا انداختم خودتون ببخشید.
برای همتون آرزوی موفقیت و سربلندی میکنم.

سلام دوست عزیز. ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید. ای کاش بیشتر اطلاع رسانی باشه در این زمینه. چون هیچ اطلاعاتی در مورد سفارت کوالالامپور موجود نبود. . این خانمی که ازشون اسم بردید آیا سفرنامه دارن؟ اگر دارن می شه لینکش رو بذارید اینجا؟من شخصا خیلی استرس کشیدم اما دیگه یه جورایی وارد شدم و پروسه ی تکمیل مدارکم رو به اتمامه. فقط باید صبر کنم برای روز مصاحبه. تبریک می گم بهتون. سوالی که دارم اینه که مدارک اسپانسر رو ازتون نخواستن؟ و اینکه دوستی تو همین سایت گفته بود که به سفارت ایمیل داده و گفتن مبلغ پرداختی 330 دلار هست. آیا این موضوع درسته؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

دوست عزیز این تاپیک را بخونید
http://mohajersara.com/thread-2603-page-2.html
فرناز جان خدا خیرتون بده. ایشالا همیشه همین قدر خوش شانس باشید. من فکر کنم شانسی که آوردم این بود که شماره م 45000 و جزو آخریاست وگرنه موقعی که نامه ی اول رو گرفتم فقط می دونستم که باید 2 تا فرم بفرستم. از اون بعد دیگه هنگ هنگ بودم کلا. حتی نمی دونستم شماره ای که دارم کیس نامبرمه. بعدا از دوستی سوال کردم و بعدش هم این سایت رو پیدا کردم. من یه چند تا سوال داشتم.
- اول اینکه قرار مدیکال رو تلفنی انجام دادید یا یک بار رفتید قرار گذاشتید و دوباره روز دیگه برای چک آپ مراجعه کردید؟ چون من شاه عالم زندگی می کنم و برام سخته رفت و آمد به kl.
-من قبلا یک بار برای ویزای توریستی مراجعه کردم به سفارت آمریکا اما ریجکت شد به دلیل اینکه آفیسر گفت برای شما کیس گرین کارت (از طریق خاله م که سال هاست ساکن اونجاست) اقدام شده. البته خودم هم یه اشتباهی کردم اون هم این بود که وقتی ازم پرسید فامیل در آمریکا داری من گفتم نه چون فکر می کردم منظورش فامیل درجه 1 مثل خواهر پدر یا برادر. اما وقتی اسم خاله م رو آورد و گفت پس فلانی کیه انگار آب یخ ریختن روم وا رفتم و فهمیدم که چه گندی زدم. در ضمن آفیسر هم چینی بود. مشکل دیگه هم این بود که ویزای مادرم تموم شده بود و ما اصلا به این مسئله توجه نکرده بودیم. و در آخر گفت برای ویزای توریستی بهتره از ابوظبی اقدام کنید و ما دست از پا دراز تر، افسرده سفارت رو ترک کردیم. واقعا لحظاتی که منتظر بودیم اسممونو صدا کنن پر از استرس بود.
اینم گوشه ای از خاطرات من.
اما سوالم در این باره اینه که آیا با توجه به تجربیات شما فکر می کنید این بار هم همچین جوابی بهم بدن که برات اقدام شده و در حال پروسس؟ از این موضوع خیلی نگرانم.
من واکسن هپاتیت رو تو دانشگاهم زدم که دوز دومش مونده اما به دوز سوم نمی رسم. به مطب دکتر هم که زنگ زدم خانوم مالایی بد اخلاق گفت هپاتیت و زدی دیگه هیچ کاری نکن ما خودمون انجام می دیم. حالا هپاتیت کامل نیست ایرادی نداره؟ Sad
باز هم ممنون از وقتی که می گذارید. موفق باشید Smile
بله دوست عزیز،قرار را تلفنی گرفتیم،لازم نیست برید انجا
برای هپاتیت هم هیچ مشکلی نیست تا انجا که می تونید را بزنید دکترش اصلآ مثل ترکیه نیست که پولکی باشه اذیت هم نمیکنند
واسه سفارت و ریجکت قبلی تون اصلآ نگران نباشد فقط اگه این بار ازتون پرسید حواستون باشه که اشتباه نگید من تا حالا با کیس های زیادی از بچه های اینجا در ارتباط بودم و خدا را شکر تا حالا یک نفر را هم ندیدم که رد کنند،حتا الان یادم اومد که یکی از دوستان هم مثل شما یک بار ریجکت شده بود اما ویزا را گرفت و الان هم امریکا است فقط بهش کلیرنس خورد Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: missi ، ghorbat
(2012-04-19 ساعت 03:16)farnaz82 نوشته:  بله دوست عزیز،قرار را تلفنی گرفتیم،لازم نیست برید انجا
برای هپاتیت هم هیچ مشکلی نیست تا انجا که می تونید را بزنید دکترش اصلآ مثل ترکیه نیست که پولکی باشه اذیت هم نمیکنند
واسه سفارت و ریجکت قبلی تون اصلآ نگران نباشد فقط اگه این بار ازتون پرسید حواستون باشه که اشتباه نگید من تا حالا با کیس های زیادی از بچه های اینجا در ارتباط بودم و خدا را شکر تا حالا یک نفر را هم ندیدم که رد کنند،حتا الان یادم اومد که یکی از دوستان هم مثل شما یک بار ریجکت شده بود اما ویزا را گرفت و الان هم امریکا است فقط بهش کلیرنس خورد ;)

ممنونم. امیدوارم همینطور باشه. موفق باشید :)
(2012-04-19 ساعت 17:39)missi نوشته:  
(2012-04-19 ساعت 03:16)farnaz82 نوشته:  بله دوست عزیز،قرار را تلفنی گرفتیم،لازم نیست برید انجا
واسه سفارت و ریجکت قبلی تون اصلآ نگران نباشد فقط اگه این بار ازتون پرسید حواستون باشه که اشتباه نگید من تا حالا با کیس های زیادی از بچه های اینجا در ارتباط بودم و خدا را شکر تا حالا یک نفر را هم ندیدم که رد کنند،حتا الان یادم اومد که یکی از دوستان هم مثل شما یک بار ریجکت شده بود اما ویزا را گرفت و الان هم امریکا است فقط بهش کلیرنس خورد Wink

ممنونم. امیدوارم همینطور باشه. موفق باشید Smile

فرناز جان من یه سوالی همین الان برام پیش اومد. من زمانی که ثبت نام کردم و زمانی که فرم ها رو فرستادم 20 سالم بود. اما مارچ 21 ساله شدم. پدرم هم موقع ثبت نام برای من جدا ثبت نام کرد. آیا در این زمینه اطلاعی دارید؟ فکر می کنید مشکلی ایجاد کنه؟
(2012-04-19 ساعت 20:39)missi نوشته:  فرناز جان من یه سوالی همین الان برام پیش اومد. من زمانی که ثبت نام کردم و زمانی که فرم ها رو فرستادم 20 سالم بود. اما مارچ 21 ساله شدم. پدرم هم موقع ثبت نام برای من جدا ثبت نام کرد. آیا در این زمینه اطلاعی دارید؟ فکر می کنید مشکلی ایجاد کنه؟

نگران نباش دوست عزیز ،هیچ مشکلی پیش نمیاد کار غیر قانونی که نکردی Wink
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: missi ، SH1A2R3 ، smith ، ghorbat
همین الان آنلاین چک کردم و دیدم که نامه ی سوء پیشینه م در مالزی پروسه ش تکمیل شده در عرض 16 روز D: فکر کنم در نوع خودش یک رکورد باشه. البته فکر کنم چون دانشجو بودم و جایی هم کار نکردم انقدر سریع کامل شد. :)
(2012-04-24 ساعت 14:55)missi نوشته:  همین الان آنلاین چک کردم و دیدم که نامه ی سوء پیشینه م در مالزی پروسه ش تکمیل شده در عرض 16 روز D: فکر کنم در نوع خودش یک رکورد باشه. البته فکر کنم چون دانشجو بودم و جایی هم کار نکردم انقدر سریع کامل شد. Smile
احتمالا اونجا هم مثل ایران از روشهای قدیمی استفاده میشه.ما از ترکیه گرفتیم کل مراحل درخواست و گرفتن نامه سوء پیشینه کمتر از یک ساعت طول کشید.

2012AS14XXX
ankara
تاریخ دریافت ویزا:اول مارس 2012
تاریخ ورود به آمریکا:دوم آگوست
هزینه ها:خیلی میلیون تومن
یکماهه کلیر شدم
دیگه چیزی یادم نیست که بنویسم
Big Grin
تشکر کنندگان: farnaz82 ، SH1A2R3 ، smith ، ghorbat
(2012-04-24 ساعت 18:06)roghiyeh نوشته:  
(2012-04-24 ساعت 14:55)missi نوشته:  همین الان آنلاین چک کردم و دیدم که نامه ی سوء پیشینه م در مالزی پروسه ش تکمیل شده در عرض 16 روز D: فکر کنم در نوع خودش یک رکورد باشه. البته فکر کنم چون دانشجو بودم و جایی هم کار نکردم انقدر سریع کامل شد. Smile
احتمالا اونجا هم مثل ایران از روشهای قدیمی استفاده میشه.ما از ترکیه گرفتیم کل مراحل درخواست و گرفتن نامه سوء پیشینه کمتر از یک ساعت طول کشید.

نه آخه در اصل 30 تا 50 روز طول می کشه اما مال من خیلی سریع بود. صفحه که داشت load می شد یه فوت کردم ورد خوندم دیدم اومده D:

از دوستان ۲۰۱۲ هیچ کس دیگه نرفته مصاحبه،؟ کاش سفرنامه های بیشتری بود در این تاپیک، مخصوصا واسه کوالا لامپور ، از سوال هایی که میپرسن بگید تورو خدا ،، من از استرس میمیرم تا روز مصاحبه
شماره کیس: 2012AS00062xxx
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 29/07/2011
تاریخ کارنت شدن کیس: May 2012
تاریخ مصاحبه: 5th of June 2012
تعداد : ۲ نفر
تاریخ دریافت ویزا : 7th of june 2012
هزینه ها: 4000 رینگیت مالزی
تشکر کنندگان: frz61 ، كاميلا ، SH1A2R3 ، smith ، farnaz82 ، DIVE
دوستان عزیز، پیشکسوتان مالزی، من شنبه وقت مدیکال گرفتم. آیا نکته ای اضافه بر اطلاعات موجود هست که لازم باشه بدونم؟ بهم گفت اینا رو ببرم:
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه
ممنون می شم اگه موردی هست یاد آوری کنید :)
(2012-05-16 ساعت 22:09)missi نوشته:  دوستان عزیز، پیشکسوتان مالزی، من شنبه وقت مدیکال گرفتم. آیا نکته ای اضافه بر اطلاعات موجود هست که لازم باشه بدونم؟ بهم گفت اینا رو ببرم:
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه
ممنون می شم اگه موردی هست یاد آوری کنید Smile

کپی نامه مصاحبه و کپی پاسپورت (اینو از ما نگرفت اما گفته بود لازم است )
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
تشکر کنندگان: missi
(2012-05-16 ساعت 22:09)missi نوشته:  دوستان عزیز، پیشکسوتان مالزی، من شنبه وقت مدیکال گرفتم. آیا نکته ای اضافه بر اطلاعات موجود هست که لازم باشه بدونم؟ بهم گفت اینا رو ببرم:
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه

سلام missi عزیز

ما هم جمعه وقت گرفتیم ، اگر به غیر از اینا چیزی میخواست حتما بهتون میگم ،ولی به من هم همینا رو گفت ببریم

(2012-05-17 ساعت 05:01)farnaz82 نوشته:  
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه

کپی نامه مصاحبه و کپی پاسپورت (اینو از ما نگرفت اما گفته بود لازم است )

farnaz عزیز

امیدوارم خوب باشید ، و ممنون از اطللاعات کاملتون ، خیلی دقیق بود ، راستی شما الان امریکا هستین ؟
از انجا راضی هستین؟

شماره کیس: 2012AS00062xxx
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 29/07/2011
تاریخ کارنت شدن کیس: May 2012
تاریخ مصاحبه: 5th of June 2012
تعداد : ۲ نفر
تاریخ دریافت ویزا : 7th of june 2012
هزینه ها: 4000 رینگیت مالزی
تشکر کنندگان: missi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان