کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در سایر کشورها (به جز امارات و ترکیه)
(2012-05-17 ساعت 05:57)Lucky Forever نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 22:09)missi نوشته:  دوستان عزیز، پیشکسوتان مالزی، من شنبه وقت مدیکال گرفتم. آیا نکته ای اضافه بر اطلاعات موجود هست که لازم باشه بدونم؟ بهم گفت اینا رو ببرم:
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه
ممنون می شم اگه موردی هست یاد آوری کنید Smile

سلام missi عزیز

ما هم جمعه وقت گرفتیم ، اگر به غیر از اینا چیزی میخواست حتما بهتون میگم ،ولی به من هم همینا رو گفت ببریم

(2012-05-17 ساعت 05:01)farnaz82 نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 22:09)missi نوشته:  دوستان عزیز، پیشکسوتان مالزی، من شنبه وقت مدیکال گرفتم. آیا نکته ای اضافه بر اطلاعات موجود هست که لازم باشه بدونم؟ بهم گفت اینا رو ببرم:
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه

کپی نامه مصاحبه و کپی پاسپورت (اینو از ما نگرفت اما گفته بود لازم است )

farnaz عزیز

امیدوارم خوب باشید ، و ممنون از اطللاعات کاملتون ، خیلی دقیق بود ، راستی شما الان امریکا هستین ؟
از انجا راضی هستین؟

فرناز جان ممنونم لطف کردین Smile
lucky جان یک دنیا ممنونم من منتظر خبرتون هستم Smile

دوست عزیز و در واقع تمامی دوستان، لطفا برای تشکر یک پست نزنین بلکه از دگمه تشکر واقع در زیر پستها استفاده کنین. متشکرم
Frozen Mind
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
یه خبر خوب دارم، ما هم امروز ویزا یکضرب گرفتیم، به امید موفقیت همه،،،
دوستانی که در مورد مالزی سوال دارن ،خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم
از همه دوستان و مدیران هم بابت تمام اطللاعات و راهنمایی ها تشکر میکنم
سفرنامه رو هم به زودی در انجمن خصوصی ۲۰۱۲ میگذارم حتما
شماره کیس: 2012AS00062xxx
کنسولگری: Kuala Lumpur
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 29/07/2011
تاریخ کارنت شدن کیس: May 2012
تاریخ مصاحبه: 5th of June 2012
تعداد : ۲ نفر
تاریخ دریافت ویزا : 7th of june 2012
هزینه ها: 4000 رینگیت مالزی
تشکر کنندگان: daria ، frz61 ، missi ، SH1A2R3 ، kia_0950 ، 3rip ، yousef156 ، smmyp ، frozen mind ، majid89 ، MPU ، Hediyeh ، ozone ، ghorbat ، farnaz82 ، Serendipity ، Shezem ، Arshia2000
سفرنامه مالزی- کوالا لامپور ۲۰۱۲

سلام دوستان، امیدوارم بتونم با این سفرنامه، گوشه ای از سوالاتی که براتون پیش میاد رو جواب بدم، قبلش میخوام از تمام دوستان مهاجرسرایی و مدیران تشکر کنم که با اطللاعات خوبشون کلی به من کمک کردن

آزمایشات پزشکی:

اواسط April بود که ایمیل آپدیت شدن سایت dvlottery رو دریافت کردم،و متوجه شدم که 5th of June مصاحبه داریم، با دکتر سفارت تماس گرفتم و میخواستم وقت رو برای ۶ روز قبل از مصاحبه بگیرم بخاطر اینکه کارت های واکسن بین الملی هنوز از ایران نرسیده بود ، ولی منشی گفت ان موقع دیر هست و شما اسکن کارت رو هم پرینت بگیرید بیارید قبول هستش ، بخاطر همین برای ۲ هفته قبل از مصاحبه وقت گرفتم ، و تاکید کردم که من میخوام از دکتر خانوم وقت بگیرم برای خودم، که ایشون هم قبول کردن و گفتن هر ۲ دکتر خانوم و آقا هستن و نگران نباشیم
آدرس و تلفن کلینیک رو در زیر میگذارم:

Dr. L. Khoo and Dr. Tengku Zurina
Drs. Catterall, Khoo, Raja Malek & Partners
Lobby Floor, Bangunan Ming
Jalan Bukit Nanas, 50250 Kuala Lumpur
Tel: 60-3-20783200 / 60-3-20783212 / 60-3-20781497
E-mail: ckbm@qualitas.com.my

و منشی گفت که اصل پاسپورت، نامه مصاحبه ، و نفری ۵۰۰ رینگیت + سوابق واکسیناسیون رو بیارید،
بعد از رسیدن ، یه سری فرم بود که پر کردیم،و بعد از تحویل نمونه ا د ر ا ر ، اندازه گیری قد، وزن ، معاینه چشم، و بعد از ان معاینه کلی توسط دکتر ، آزمایش خون، و نوش جان کردن ۳ تا واکسن من و یکی همسرم
البته باید بگم، بحدی آزمایش خون ، و تزریق واکسن ها خوب بود ، که من اصلا هیچی متوجه نشدم و
Dr. Tengku Zurina بسیار با حوصله و خوب بودن .
و هزینه برای ۲ نفر ما با ۳ تا واکسن شد ۷۵۰ رینگیت که شامل هزینه X-RAY هم بود .
بعد هم به یک آدرس دیگه رفتیم برای X-RAY سینه ، که انها گفتن خودشون جواب رو میفرستن کلینیک ،فقط بعد از عکس گفتن ۱۰ دقیقه بشینیم که ببینم عکس خوب گرفته شده باشه.
انجام آزمایشات حدود ۱ ساعت طول کشید، که گفتن که ۱ هفته بعد تماس بگیریم اگه آماده بود بریم بگیریم، هفته بعد جواب ها روگرفتیم که بسته بود و یه سری هم کپی به خودمون دادن که تزریق واکسن ها رو نشون میداد، و گفتن که پاکت رو باز نکنیم و با خودمون ببریم سفارت

روز مصاحبه:

روز مصاحبه، ساعت ۸:۱۵ صبح در محل سفارت بودیم، در Jalan Tun Razak ، وقتی رفتیم که برای ورود کارت بگیریم ، گفتن شما ۱:۳۰ ظهر مصاحبه دارین، چرا الان اومدین که من گفتم که تحویل مدارک ساعت ۹ هست، گفت بشینید تا ۸:۵۰ بعد بیاین ، ما هم منتظر موندیم، بعد رفتیم برای دریافت کارت ورود، ما گواهینامه رانندگی رو بهشون تحویل دادیم، البته انجا نوشته بود که اگه خارجی هستین برگ اول پاسپورت رو هم آماده کنید، ولی از ما نخواستن ، من برنده اصلی بودم، و نگران بودم که اجازه ندن همسرم هم بیان داخل، ولی ایرادی نگرفتن، و ما با هم رفتیم، بعد از گرفتن کارت ورود، در صف دوم ایستادیم، واسه ورود، که ۲ تا ۲ تا ، میرفتیم ، بعد از اینکه وسایل رو از دستگاه رد کردن ، موبایل هامون رو تحویل دادیم .
وارد که میشیم یه سری پله هست که میریم بالا، ۲ تا سالن هست ،سمت راست، سمت چپ ، در کنار سالن سمت چپ، دستگاه شماره هستش، که برای مهاجرت باید شماره B رو میگرفتیم، از ساعت ۹ تا ۱۱ در سالن سمت راستی نشستیم،اکثرا کیس های توریستی و دانشجویی بودن و کلا ۴ تا کیس مهاجرت بودیم که ۲ تا لاتاری بودیم، ما + یه آقایی از سودان. کانتر های ۸،۹ مربوط به مهاجرت بود انروز،ساعت ۱۱ شماره ما رواز کانتر ۹ خوندن، رفتیم برای تحویل مدارک ، در سالن سمت چپ , یه آقای هندی بود، که بعد از سلام ،احوال پرسی،ازمون خواست که مدارکی رو که میگه بهش تحویل بدیم
از من نتیجه آزمایشات پزشکی ، مدرک فوق لیسانس، ریز نمرات، لیسانس، ریز نمرات، سند ازدواج، شناسنامه، نامه سوء پیشینه مالزی، پاسپورت رو گرفت، تمام اینها ، اصل مدرک، اصل ترجمه، ۱ سری کپی، البته بغیر از پاسپورت که فقط خودش رو گرفت، و پاسپورت های قبلی رو هم نخواست و حتا هیچ نامه تمکن مالی و حساب بانکی، مدارک اسپانسر،هیچ کدوم رو نخواست ، و من با اینکه پیشم بود، هیچی نگفتم . بعد هم پرسید که میخوام عکس جدید بدم، که گفتم بله، و عکس جدید رو گرفت، بعد هم گفتم یکی ۲ تا ایراد هست در فرم ها ، میتونم تصیح کنم که قبول کرد، و اشتباهات رو درست کردم، و بهش تحویل دادم،
از همسرم ، فقط پاسپورت، شناسنامه، نامه سوء پیشینه مالزی و عکس جدید رو گرفت، و همسرم هم ۲ تا اشتباه در برگه رو تصیح کرد .
بعد هم مبلغ ۶۶۰ دلار(نفری ۳۳۰ دلار) و معادل رینگیت رو نشون داد، که ما دلار پرداخت کردیم و گفت برید ساعت ۱:۳۰ برگردین، ما هم رفتیم KLCC ناهار خوردیم، و دقیقا ۱:۳۰ برگشتیم، که همون ۱۵ دقیقه اول برای انگشت نگاری به کانتر ۳ رفتیم و بعدش تا ساعت ۳:۳۰ منتظر بودیم، من که از استرس داشتم میمردم،و دیگه خیلی خسته شده بودیم که بالاخره کانتر ۵ مارو صدا کرد، و یک آقای چینی-آمریکایی بود که تا امد مدارک رو بیاره و باهامون صحبت کنه،موبایلش زنگ زد، و عذرخواهی کرد که باید بره، دوستش رو صدا زد که به کار ما رسیدگی کنه و گفت ، یک کیس DV هست، که یک زوج بسیار خوبی هستن، ان آقا که امد، آمریکایی بود و بعد از سلام و احوالپرسی، گفت قسم میخورین ، که اینایی که در این فرم ها نوشتین، صحیح هست ،که ما گفتیم قسم میخوریم،و فرم ها رو داد که امضا کنیم , و بعد هم شروع کرد به تحویل اصل مدارک و اصل ترجمه ها، در همین بین هم باهامون خوش و بش میکرد، پرسید، الان اینجا چی کار میکنید، چند سال هست اینجا هستین، میخواین برید امریکا چی کار کنید، فامیل دارید انجا، و خلاصه، اینکه خیلی راحت بود و کلا شاید ۳ دقیقه هم طول نکشید،من که احساس کردم که انگار همه چیز از قبل مشخص بود، و فقط میخواستن ما رو ببینن , بعد از تبریک گفت که ۲ روز دیگه به این آدرسی که در ۲ کارت صورتی که بهمون داد بریم که در Jalan Ampang بود و پاسپورت هاتون رو تحویل بگیرید، و اینجا بود که تموم شد، این انتظار ۱۰ ماهه شیرین ،،،،
فقط چند تا نکته به نظرم میرسه که میخوام بگم،
حتما با ظاهر آراسته برید،اصلا فکر نکنید، اگه زیادی شیک باشید ، شاید زیاد جالب نباشه، هر چه شیک تر بهتر، لبخند هم فراموش نشه
اگه اهل کتاب هستین، با خودتون ببرید، در این ۴،۵ ساعت انتظار به درد میخوره، و استرس رو هم کم میکنه
من نوشیدنی و خوردنی با خودم نبرده بودم، ولی دیدم خیلی ها در کیف دستشون، آب، آبمیوه آورده بودن، اگه هم پیشتون یه شکلات یا بیسکویت کوچک بگذارید هم بد نیست، شاید لازم بشه،

امیدوارم که این اطللاعات به دردتون بخوره و همه موفق باشید
تشکر کنندگان: missi ، frozen mind ، daria ، hoda2012 ، storagemeter ، Hediyeh ، ozone ، kia_0950 ، yousef156 ، vroom ، pr.kia ، manila ، كاميلا ، smmyp ، ghorbat ، rose_s ، amiry ، farnaz82 ، Serendipity ، Shezem ، Hamid_110
(2012-06-09 ساعت 19:20)Lucky Forever نوشته:  سفرنامه مالزی- کوالا لامپور ۲۰۱۲

سلام دوستان، امیدوارم بتونم با این سفرنامه، گوشه ای از سوالاتی که براتون پیش میاد رو جواب بدم، قبلش میخوام از تمام دوستان مهاجرسرایی و مدیران تشکر کنم که با اطللاعات خوبشون کلی به من کمک کردن

آزمایشات پزشکی:

اواسط April بود که ایمیل آپدیت شدن سایت dvlottery رو دریافت کردم،و متوجه شدم که 5th of June مصاحبه داریم، با دکتر سفارت تماس گرفتم و میخواستم وقت رو برای ۶ روز قبل از مصاحبه بگیرم بخاطر اینکه کارت های واکسن بین الملی هنوز از ایران نرسیده بود ، ولی منشی گفت ان موقع دیر هست و شما اسکن کارت رو هم پرینت بگیرید بیارید قبول هستش ، بخاطر همین برای ۲ هفته قبل از مصاحبه وقت گرفتم ، و تاکید کردم که من میخوام از دکتر خانوم وقت بگیرم برای خودم، که ایشون هم قبول کردن و گفتن هر ۲ دکتر خانوم و آقا هستن و نگران نباشیم

و منشی گفت که اصل پاسپورت، نامه مصاحبه ، و نفری ۵۰۰ رینگیت + سوابق واکسیناسیون رو بیارید،
بعد از رسیدن ، یه سری فرم بود که پر کردیم،و بعد از تحویل نمونه ا د ر ا ر ، اندازه گیری قد، وزن ، معاینه چشم، و بعد از ان معاینه کلی توسط دکتر ، آزمایش خون، و نوش جان کردن ۳ تا واکسن من و یکی همسرم
البته باید بگم، بحدی آزمایش خون ، و تزریق واکسن ها خوب بود ، که من اصلا هیچی متوجه نشدم و
و هزینه برای ۲ نفر ما با ۳ تا واکسن شد ۷۵۰ رینگیت که شامل هزینه X-RAY هم بود .....
مرسی از اینکه نوشتید Smile باز هم مبارک باشه. فکر کنم اون آقا چینیه همونه که قبلا با من مصاحبه کرد واسه ویزای توریستی. عینکی هم بود. کلی هم جلوش سوتی دادم کلی ضایع بازی شد D:
فقط یه چیزی... من مدرکم تا پیش دانشگاهیه و اصلشو دارم. اما مدرک دیپلم و ندارم اصلشو. فقط ترجمه شو دارم. فکر می کنید اشکالی پیش می آد؟
(2012-06-09 ساعت 19:40)missi نوشته:  

آزمایشات پزشکی:

و هزینه برای ۲ نفر ما با ۳ تا واکسن شد ۷۵۰ رینگیت که شامل هزینه X-RAY هم بود .....
مرسی از اینکه نوشتید Smile باز هم مبارک باشه. فکر کنم اون آقا چینیه همونه که قبلا با من مصاحبه کرد واسه ویزای توریستی. عینکی هم بود. کلی هم جلوش سوتی دادم کلی ضایع بازی شد D:
فقط یه چیزی... من مدرکم تا پیش دانشگاهیه و اصلشو دارم. اما مدرک دیپلم و ندارم اصلشو. فقط ترجمه شو دارم. فکر می کنید اشکالی پیش می آد؟

سلام missi عزیز

این آقا چینیه ، عینک نداشت ،شاید عمل کرده چشماشو Smile
نمیدونم، فکر میکنم اگه نداشته باشی هم دیگه اشکالی نداره، چون مصاحبه نزدیکه ،اگه ترجمه رو نشونش بدی، چون مدرک بعدی که پیش دانشگاهی هست رو داری، نباید موردی باشه،،
به امید ویزا یکضرب

تشکر کنندگان: daria ، missi ، ghorbat ، Shezem
(2012-06-10 ساعت 11:13)Lucky Forever نوشته:  
(2012-06-09 ساعت 19:40)missi نوشته:  

آزمایشات پزشکی:

سلام missi عزیز

نمیدونم، فکر میکنم اگه نداشته باشی هم دیگه اشکالی نداره، چون مصاحبه نزدیکه ،اگه ترجمه رو نشونش بدی، چون مدرک بعدی که پیش دانشگاهی هست رو داری، نباید موردی باشه،،
به امید ویزا یکضرب

شایدم خسته شده عینکشو برداشته D: مرسی از جوابتون. ایشالا که مشکلی پیش نیاد...
موفق باشید Smile

[/quote]
[/quote]

سلام missi عزیز

به امید ویزا یکضرب

[/quote]

شایدم خسته شده عینکشو برداشته D: مرسی از جوابتون. ایشالا که مشکلی پیش نیاد...
موفق باشید Smile
[/quote]

مطمئن باش که همه چیز به خوبی پیش میره، منتظر خبر های خوب هستیم
تشکر کنندگان: missi ، ghorbat ، Shezem
سفرنامه فرانکفورت
من فکر کنم اولین نفر باشم که سفرنامه در فرانکفورت می‌نویسم. راستش من الآن که این سفرنامه را می‌نویسم، در آمریکا هستم، و وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، می‌بینم که انگار همش خوش شانسی آوردم و کارهایم جفت و جور شد که راحت بیایم آمریکا! برای همه دوستان هم، همین آرزو را می‌کنم.
مسایل پزشکی را فاکتور می‌گیرم و بریم سر اصل مطلب.
من (مرد، مجرد) از قبول شدگان لاتاری ۲۰۱۲ هستم و تا قبل از قبولی در آلمان دانشجو بودم که بعد از قبولی و گرفتم ویزا فوری آمدم به آمریکا.
تاریخ مصاحبه من هفتم ماه می بود، ساعت ۸ صبح، و برای رفتن به فرانکفورت باید از شهر خودمان ۳ ساعت با ماشین سفر می‌کردم تا به فرانکفورت برسم. خلاصه یه خورده مانده به ساعت هفت صبح به سفارت رسیدم که همانجا بیرون از سفارت فقط یک خانم آلمانی بود که برای ویزا آمده بود، من هم شدم نفر دوم، بعدش هم هی به مراجعه کنندگان اضافه میشد. ساعت هفت و نیم درب باز شد و رفتیم داخل سفارت، مامور جلوی درب که یک لیست داشت که اسم من هم در آن بود. اول از همه چیز باید بگم که رفتار ماموران سفارت، از دربان جلوی درب گرفته تا آن خانم افیسر که با من مصاحبه کرد، بسیار مهربانانه و همراه با لبخند بود. و من که تا زمان مصاحبه استرس فراوان داشتم تا وارد سفارت شدم، همه استرسم خوابید! مثلا در کنترل درب ورودی، وقتی سبد وسایل من که کت بارانی‌ام هم توش بود، از دستگاه بیرون آمد، یکی از نگهبانان کمک کرد وسایلم را بردارم، و بارانی‌ام را گرفت و با لنخند گفت: به به، چه پالتو شیکی! بفرمایید بپوشیدش!! و برایم گرفت تا بپوشمشBig Grin
داخل سالن، انجایی که همه ویزاگیرندگان منتظر می‌ماندند، شاید به بزرگی یک سالن تئاتر بود و ۲۴ تا باجه یا پنجره داشت که مراجعه کنندگان آنجا مصاحبه می شدند. البته فکر کنم ۴ تاش فقط برای مهاجران بود.
در باجه اول، یک خانم خوش‌اخلاق با لبخند، بعد از پیدا کردن اسم من در لیستش گفت: اُه، شما برنده لاتاری هستید! تبریک می‌گم. و یک برگه آبی رنگ داد دستم و گفت : مدارک را به این ترتیب که اینجا نوشته شده آماده کن و از آنجا هم تمبر بخر بیار و این باجه بغلی هم پول را پرداخت کن. باجه بقلی پول ویزا را نقد پرداخت کردم.
در باجه بعدی ، یک خانم چاق که آلمانی را بدون لهجه صحبت می‌کرد (تا اینجا همه کارمندان با من آلمانی صحبت کردند) مدارکم را به ترتیب گرفت و گفت که منتظر باشم که در باجه بعدی مصاحبه خواهم شد. فکر کنم این خانمه آلمانی بود، چون درست مثل کارمندان آلمانی به هیچ چیز کار نداشت و خیلی خشک فقط کارش را انجام می‌داد. و من ندیدم که به کسی لبخند بزنه. راستی مدرک دیپلم را هم نخواست چون لیسانس داشتم و مدرک سابقه کار هم از من نخواست.
من منتظر نشسته بودم و در همان حال داشتم به یک باجه که یک دختر آلمانی داشت مصاحبه می‌شد. نگاه می‌کردم، از حرفاش‌ فهمیدم که با ازدواج می‌خواد مهاجرت بگیره و حدودا نیم ساعت هی سوال و جواب داشت می‌شد! من هم پیش خودم گفتم: یا ابالفضل! یعنی از من هم انقدر قراره سوال جواب بشه مگه چی داره می‌پرسه؟
خلاصه نوبت من شد و من رفتم جلوی باجه، که یک پنجره بود و بین‌ما شیشه بود، و با میکروفون صحبت می‌کردیم. آنجا هم یک خانم آمریکایی بود که با اینکه حدودا ۵۰ به بالا بود، اما خوب مونده بود WinkBig Grin
پرونده و مدارک من دست این خانم بود و ایشان هم تا دید که من برنده لاتاری هستم، با لبخند تبریک گفت. اولش که خب اسم و مخلفات را پرسید و هم‌چنانکه با من صحبت می‌کرد هی یه چیزایی هم تو کامپیوترش تایپ می‌کرد. در طرف پشت پنجره، آنجایی که من ایستاده بودم، یک دستگاه کوچک بود که من بعدا فهمیدم دستگاه اسکنر اثر انگشت هست!
و رسیدیم به اینجایی که گفت: قسم بخور! که من هم تند دستم را روی همان دستگاه گذاشتم و گفتم: قسم می‌خورم!!! فکر کردم کتاب مقدسی، یا چیزیه Big Grin
زنه خندید و دستتش را بالا گرفت و گفت اینجوری و چون دست راست اون می‌شد سمت چپ من، من در همان حال دست چپم را بالا گرفتم و باز خندید و گفت، نه ،دست راست! و من هم مثل چارلی چاپلین هی دست راست و چپم را بالا پایین می‌کردم! Big Grin خلاصه کلی، خنده بازار شد Big Grin و با هم خندیدیم.
کلا سوال هایی که از من می‌کرد، همان‌هایی بود که من در فرم هم نوشته بودم یه چیزای الکی هم پرسید مثل اینکه چندتا خواهر برادر هستید و من چندمی هستم، من‌هم با لبخند همه را پاسخ می‌دادم، همون چپ و راست کردن دستم، اثر خودش را کرد و اتمسفر مصاحبه با خنده و گاهی شوخی همراه بود. اولش به انگلیسی گپ زد و من توی پاسخ دادن به انگلیسی خوب نتونستم جواب بدم و ازش خواهش‌کردم که آلمانی با من حرف بزنه و او هم قبول کرد.

بعدش هم پرسید که در آلمان کجا و در چه مقطعی درس می‌خونم و کارم چیه، و اینکه در آمریکا چه‌کار می خواهم بکنم، که من هم گفتم در رشته خودم می‌خواهم کار کنم. من اسپانسر هم نداشتم و فقط ۸۰۰۰ یورو در حسابم داشتم Cool فقط پرسید این پول از کجا آمده در حسابم و منم گفتم که پس اندازم می‌باشد. و در آمریکا آیا به این آدرسی که نوشتم میروم، من هم گفتم که تا زمانی که برای خودم خانه پیدا کنم، بعله. و پرسید کی می خواهم بروم به آمریکا، و من هم گفتم یا آخر می، یا آخر جون، هرچه زودتر، بهتر Rolleyes
آخرش‌هم گفت که شما زبان انگلیسیت خوب نیست آنجا چه می‌خواهی کنی؟ و من پاسخ دادم که، ما در زمان مدرسه و دانشگاه انگلیسی خوانده‌ایم، اما چون اینجا همش آلمانی حرف می‌زنم، تمرین ندارم و گذاشتم که وقتی وارد آمریکا شدم، آن چند ماه اول که دنبال کار پیدا کردن هستم، زبان انگلیسیم را هم بهتر کنم. آخرش هم گفت: کار شما اینجا تمام شد و مدارکتون اینجا می‌مونه و ما براتون پست می‌کنیم. پاسپورت و اصل مدرک لیسانس و شناسنامه و معافی هم بماند که مترجم پارسی زبانمون هم یک نگاهی بهش‌ بندازه! و دست آخر هم گفت: آمریکا بهتون خوش بگذره WinkBig Grin
کلا، شاید ۱۰ دقیقه هم گپ زدن ما نشد.
بعد از ۵ روز هم، مدارکم به همراه پاسپورت با یک ویزای خوشگل هم روش، آمد به منزل.
آخر سر هم می‌خواهم بگویم که، تا قبل از اینکه من بیایم آمریکا، فکر می‌کردم که این گرین کارت فقط برای ما جهان سومی‌ها ارزش زیادی داره، و همه دنبالش هستند. اما در آلمان، هنگامی که دنبال کارهای بلیت گرفتن و بقیه کارهای اداری بودم، می‌دیدم که حتی آلمانی‌ها هم با شنیدن اینکه من گرین کارت خواهم گرفت، یه‌جورایی شگفت‌زده می‌شدند و گاهی هم می‌خواستند بدانند که چه‌جوریاست! خلاصه اینکه ما برندگان لاتاری شانس خیلی بزرگی آورده‌ایم، و خیلی‌ها هستند که دنبال این گرین کارت هستند. من این مسئله را تازه در آمریکا بیشتر دارم احساس می‌کنم. اینجا دکتر و مهندسانی هستند که با ویزای کاری ۱۰ یا ۲۰ سال است که در آمریکا هستند، اما اقامت دایم نتوانسته‌اند بگیرند! بعضی از مکزیکی ها که اصلا بدون اجازه اقامت در آمریکا زندگی می‌کنند و به کارهای با دستمزد پایین می‌پردازند.
با آرزوی کامیابی برای همه دوستان.
راستی همین الآن هم گرین کارتم اومد!! هنوز ۲۰ روز از ورودم نگذشته!!

2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
(2012-06-16 ساعت 12:16)Shezem نوشته:  سفرنامه فرانکفورت
من فکر کنم اولین نفر باشم که سفرنامه در فرانکفورت می‌نویسم. راستش من الآن که این سفرنامه را می‌نویسم، در آمریکا هستم، و وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، می‌بینم که انگار همش خوش شانسی آوردم و کارهایم جفت و جور شد که راحت بیایم آمریکا! برای همه دوستان هم، همین آرزو را می‌کنم.
مسایل پزشکی را فاکتور می‌گیرم و بریم سر اصل مطلب.........

می شه لطفا بگید کدوم شهر و ایالت رفتید؟ کلا یه کم مختصر از اوضاع و احوال بنویسید اگه می شه. مرسی Smile
مسایل پزشکی را فاکتور می‌گیرم و بریم سر اصل مطلب.

دوست عزيز ممنون از همه اطلاعاتی که دادی..در تاييد حرف های شما ميخواستم بگم آمريکا فقط برای ما ايرانيها سرزمين فرصت ها نيست..از انگليسی که درش زندگی ميکنم تا تک تک کشور های اروپايی ،تا استراليا و کانادا و نيوزيلند ، همه مردم دنيا آرزوی زندگی کردن در آمريکا رو دارن..حالا درست يا غلطش رو کاری نداريم...ولی يکی از بزگترين حسرت های انگليسيهايی که دنبال مهاجرتن اينه که نميتونن تو قرعه کشی لاتاری شرکت کنن Big Grin
تشکر کنندگان: Shezem ، daria ، SH1A2R3 ، aziking ، ghorbat ، amiry ، farnaz82 ، Never
(2012-06-16 ساعت 13:29)missi نوشته:  

می شه لطفا بگید کدوم شهر و ایالت رفتید؟ کلا یه کم مختصر از اوضاع و احوال بنویسید اگه می شه. مرسی Smile

من ایالت کالیفرنیا هستم، و شهرمون هم حدود ۴۵ دقیقه با لس آنجلس فاصله داره. Orange County . آب و هوای اینجا، برای من که از سرمای آلمان فرار کردم، مثل بهشته!
لب دریاش هم حرف نداره!! اما کلا کالیفرنیا ایالت خیلی گرونی هست. من یک اطاق در منزل یک خانواده ( زن و شوهر ) آمریکایی اجاره کردم برای ماهی ۶۰۰ دلار. البته چون آشنا بود با تخفیف حساب کرد. اینجوری واسه زبان یاد گرفتن هم خیلی خوبه. سوئیت تک نفره هم از ۷۰۰ یا ۸۰۰ تا حتا ۲۰۰۰ دلار در ماه هم پیدا میشه.
کلا در آمریکا از همه کشورها مردم پیدا می‌شوند. اما اینجا ویتنامی و مکزیکی خیلی زیاده، و زبان دوم اینجا بعد از انگلیسی، اسپانیایی هست. بعضی محله‌هاش هم گنگستر مکزیکی داره که خدا را شکر فعلا راه من به آنجا نیافتاده!! اما اینجا که من خانه گرفتم، محله خیلی تمیز و باحالیه و مطمئن هم هست. امتحان آیین‌نامه رانندگی به زبان پارسی من دادم و بدون اشتباه قبول شدم، چند روز دیگه هم میرم امتحان شهر بدم. راستی الکی دنبال گواهینامه بین‌المللی در ایران نباشید، اینجا با ۵۰ دلار گواهینامه می‌گیرید که گواهینامه اینجا یک کارت معتبر مثل کارت ملی هست. من هم در آلمان ۱۴ یورو دادم و گواهہنامه آلمانی‌ام را ، بین المللی کردم که اصلا به دردم نخورد.
همبرگر های اینجا به غیر از مک دونالد که من اصلا دوست ندارم، خوب و کمی هم قیمتش‌ مناسبه. در بیشتر رستوران‌ها و ساندویچی ها نوشابه، هر‌چقدر که میخوای بخوری بخور، اما آبجو و الکل مثل آلمان فت و فراوون نیست، اینجا از ۲۱ سالگی حق دارند الکل بخورند. و فکر می‌کنم که سیگار هم اینجا کمتر مصرف میشه. از آنجایی که هوای اینجا خیلی خوبه و بیشتر سال را می‌توانی با تی‌شرت و شلوارک بگردی، بیشتر مردم اینجا ورزشکار هستند و سعی می‌کنند که اندام زیبایی برای خود درست کنند. البته در مجموع آدم چاق، من اینجا زیاد دیدم.
من چند جا اینترنتی خودم را برای کار معرفی کرده‌ام و منتظرم ببینم چی میشه، از اوضاع کار زیاد خبر ندارم، چون تازه آمده‌ام.
شهرها و خیابان‌ها هم که بزرگ هستند، و آدم دلش باز میشه وقتی تو شهر راه میره. البته چون فاصله ها خیلی طولانی هست، همه اینجا برای یک نون خریدن هم از ماشین استفاده می‌کنند، و آدم پیاده کمتر دیده میشه.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: missi ، zaherbin ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، vroom ، Lucky Forever ، smmyp ، frz61 ، majid89 ، aziking ، ghorbat ، amiry ، صبا راد ، ASGAR2012 ، Hamid_110
(2012-06-16 ساعت 15:40)Shezem نوشته:  
(2012-06-16 ساعت 13:29)missi نوشته:  

من ایالت کالیفرنیا هستم، و شهرمون هم حدود ۴۵ دقیقه با لس آنجلس فاصله داره. Orange County . آب و هوای اینجا، برای من که از سرمای آلمان فرار کردم، مثل بهشته!
لب دریاش هم حرف نداره!! اما کلا کالیفرنیا ایالت خیلی گرونی هست. من یک اطاق در منزل یک خانواده ( زن و شوهر ) آمریکایی اجاره کردم برای ماهی ۶۰۰ دلار. البته چون آشنا بود با تخفیف حساب کرد. اینجوری واسه زبان یاد گرفتن هم خیلی خوبه. سوئیت تک نفره هم از ۷۰۰ یا ۸۰۰ تا حتا ۲۰۰۰ دلار در ماه هم پیدا میشه.
کلا در آمریکا از همه کشورها مردم پیدا می‌شوند. اما اینجا ویتنامی و مکزیکی خیلی زیاده، و زبان دوم اینجا بعد از انگلیسی، اسپانیایی هست. بعضی محله‌هاش هم گنگستر مکزیکی داره که خدا را شکر فعلا راه من به آنجا نیافتاده!! اما اینجا که من خانه گرفتم، محله خیلی تمیز و باحالیه و مطمئن هم هست. امتحان آیین‌نامه رانندگی به زبان پارسی من دادم و بدون اشتباه قبول شدم، چند روز دیگه هم میرم امتحان شهر بدم. راستی الکی دنبال گواهینامه بین‌المللی در ایران نباشید، اینجا با ۵۰ دلار گواهینامه می‌گیرید که گواهینامه اینجا یک کارت معتبر مثل کارت ملی هست. من هم در آلمان ۱۴ یورو دادم و گواهہنامه آلمانی‌ام را ، بین المللی کردم که اصلا به دردم نخورد.
همبرگر های اینجا به غیر از مک دونالد که من اصلا دوست ندارم، خوب و کمی هم قیمتش‌ مناسبه. در بیشتر رستوران‌ها و ساندویچی ها نوشابه، هر‌چقدر که میخوای بخوری بخور، اما آبجو و الکل مثل آلمان فت و فراوون نیست، اینجا از ۲۱ سالگی حق دارند الکل بخورند. و فکر می‌کنم که سیگار هم اینجا کمتر مصرف میشه. از آنجایی که هوای اینجا خیلی خوبه و بیشتر سال را می‌توانی با تی‌شرت و شلوارک بگردی، بیشتر مردم اینجا ورزشکار هستند و سعی می‌کنند که اندام زیبایی برای خود درست کنند. البته در مجموع آدم چاق، من اینجا زیاد دیدم.
من چند جا اینترنتی خودم را برای کار معرفی کرده‌ام و منتظرم ببینم چی میشه، از اوضاع کار زیاد خبر ندارم، چون تازه آمده‌ام.
شهرها و خیابان‌ها هم که بزرگ هستند، و آدم دلش باز میشه وقتی تو شهر راه میره. البته چون فاصله ها خیلی طولانی هست، همه اینجا برای یک نون خریدن هم از ماشین استفاده می‌کنند، و آدم پیاده کمتر دیده میشه.
خیلی ممنونم. لطف کردید. ایشالا موفق باشید Smile
سلام به همه ی دوستان عزیز. من امروز رفتم و ویزامو گرفتم. البته باید تا 5شنبه صبر کنم تا واقعا باورم بشه D: حالا می خوام براتون از جزئیات بنویسم. خدا رو شکر که شماره کیس من بالا بود وگرنه صد دفعه از زمان مصاحبه م می گذشت. من اصلا نمی دونستم قضیه چی به چیه و اینجا رو خیلی دیر پیدا کردم. ساست خود دپارتمان هم که قربونش برم اصلا واضح نیست هیچیش. خلاصه اینجا یک دوستی رو پیدا کردیم از طریق دوست بابام که ایشون مصاحبه اش انجام شده بود و من ازشون اطلاعات گرفتم. از همین جا ازشون تشکر می کنم.

کوالالامپور-مالزی

مدیکال:

من قبل از اینکه نامه ی دوم رو دریافت کنم به کلینیک زنگ زده بودم که ببینم چی کار باید بکنم. خانم منشی کلینیک پشت تلفن خیلی بد اخلاقه اما بعد که دیدمش از نزدیک خیلی هم بد نبود برخوردش. خلاصه بهم گفت هر وقت تاریخ مصاحبه معلوم شد زنگ بزن و قرار بذار. نامه رو که گرفتم دوباره زنگ زدم بهش و گفت که کی می تونم بیام. در مورد واکسن هم ازش پرسیدم که گفت اگه رکوردی داری بیار اما ما هر چی لازم باشه اینجا می زنیم. منم که نمی دونستم چه واکسن هایی لازمه دنبالش نرفتم که خودم بزنم. فقط دیدم که دوستانی که می رن ترکیه هپاتیت ب می زنن. منم گفتم برم بزنم که پروسه اش طولانیه به مشکل برنخورم. که دو نوبتش رو زدم و آخر سر هم دکتر گفت لازم نبوده بزنی به سنت نمی خوره ولی با این حال عیبی نداره D:
من چون دانشگاه می رم و شاه عالم هم زندگی می کنیم برام مقدور نبود که وسط هفته برم دکتر. واسه همین شنبه قرار گذاشتم. اصلا هم حواسم نبود که بگم دکتر خانم هست یا نه. به هر حال چون از بچگی پیش دکتر مرد می رفتم خیلی هم سخت نبود.
روز شنبه راه افتادیم به سمت مطب و آدرس رو با جی پی اس پیدا کردیم که خیلی سر راست بود. اسم ساختمون رو زدیم و پیداش کرد. ما از شاه عالم ساعت 7:30 راه افتادیم از اتوبان NKVE رفتیم و ساعت 8 رسیدیم مطب دکتر.
یه خانم چینی هم بود که چند دقیقه زودتر از من رسیده بود و اون اول رفت تو.
اول یک سری فرم داد که پر کردیم. نامه ی مصاحبه و پاسپورت رو چک کرد. فرم ها درباره ی مشخصات و کیس نامبر و یه سری اطلاعات درباره ی بیماری های احتمالی که ممکنه گرفته باشیم بود. بعد از فرم ها یه پرستار هندی اومد و قد و وزن و چشم رو آزمایش کرد. بعد خانم منشی یه قوطی داد برای آزمایش ادرار. (بگم دستشویی شم شلنگ نداره DSmile بعد رفتم تو مطب دکتر. آقای دکتر هندی و تقریبا 40 ساله بود. خیلی خوش برخورد و آروم بود. خلاصه سوال های فرم رو دوباره با من چک کرد و هر کردوم رو اگه لازم بود توضیح می داد که چیه. بعدا گفت آبله مرغون گرفتی گفتم بله. بعد گفت باید 2 تا واکسن بزنیم بهت. ممکنه تب کنی بعدش. اگه درد داشت و تب کردی می تونی مسکن (panadol) استفاده کنی. یکیش واکسن ام ام آر بود اون یکیش هم نمی دونم D: یکی از واکسن ها که نمی دونم کدوم یکیشه فوق العاده دردش زیاد می بعدا و من تب هم کردم.
خلاصه بعدش تنفس رو آزمایش کرد و با گوشی تپش قلب و این چیزا. یه پرستار هم هست که کمک می کنه. کلا با معطلیش 1 ساعت و نیم طول کشید. بعد گفت حدود 380 رینگت هم باید پرداخت کنید. این مقدار به تعداد واکسن ها مربوط می شه. اگه هیچ واکسنی نزنید کمتر هم می شه.
بعد آدرس و کروکی محل آزمایش ایکس ری داد. اون کروکی که اصلا واضح نیست، جی پی اس هم پیداش نمی کرد. اما حالا من می گم که از میدون مردکا باید برید تو خیابون پراک. وارد پراک که شدید یه کوچولو جلوتر اسم ساختمونی که تو کروکی نوشته رو می بینید. ما چون شنبه رفتیم دل به خواهی یه جا پارک کردیم اما کنارش یه پارکینگ هم هست.
اونجا آزمایش رو انجام دادم و پولی هم نمی گیرن دیگه. گفت ما نتیجه رو خودمون می فرستیم به کلینیک. کلینیک هم گفت 1 هفته دیگه زنگ بزنید اگه آماده بود بیاین بگیرین.

روز مصاحبه:

ساعت 7:20 دقیقه از خونه راه افتادیم و از اتوبان پر از عوارضی NKVE رفتیم و ساعت 8:15 رسیدیم سفارت. یه سری آدم دم در نشسته بودن. یک نفر هم تو صف بود. من رفتم به نگهبان گفتم ساعت 9 باید مدارکم رو تحویل بدم. نامه رو نشونش دادم. گفت اینجا نوشته 1:30 گفتم بله ولی مدارک رو باید تا 9 تحویل بدم. گفت باشه برو تو. من طبق تجربه ی دوستان فکر می کردم نمی ذاره تا 9 برم تو اما دستش درد نکنه گذاشت. یه آقای گنده ی هندی بود که در عین جدیت زیاد بد اخلاق نبود. خلاصه کپی پاسپورتمو گرفت (گواهینامه و چیز دیگه هم نخواست). وارد سفارت شدم. از کنار سالن سمت چپ شماره گرفتم که B رو باید بزنیم برای ویزای مهاجرتی. تو کاغذ شماره نوع ویزا رو نوشته و تعداد کسایی که قبل از شما تو نوبت هستن. خلاصه رفتم تو سالن سمت راست منتظر شدم. خیلی هم شلوغ بود. ساعت 9:10 اینطورا بود که شماره مو خوندن رفتم سالن سمت چپ باجه ی 9. همه ی باجه ها درهای شیشه ای دارن. بین آفیسر و مردم هم شیشه ست (خیلی هم کثیفه D: ) یه آقای هندی بود که مدارک رو تحویل می گرفت. خیلی هم اخمالو بود. خلاصه نامه رو که دید رفت پرونده و فرم های کی سی سی رو آورد. کلی نوستالوژی شد فرم ها مو که دیدم D: بعد بهش گفتم یه چند تا اشکال هست می شه درست کنم؟ فرم ها رو داد بهم. فرم ها رو 2 تا 2 تا به هم منگنه کرد. حتی فرم 4 صفحه ای رو هم جدا کرده بود از هم. خلاصه من آدرس آمریکا رو عوض کردم، تاریخ دیپلم و درسم رو هم عوض کردم. مدارکی که ازم گرفت ترجمه، اصل و کپی ترجمه، مدارک تحصیلی که من فقط پیش دانشگاهی رو بهش دادم که گفت این چیه؟ گفتم آخرین مدرک تحصیلیه بهش می گن پیش دانشگاهی. بعد پاسپورت و 1 عکس و نامه ی پلیس رو گرفت. همه ی اینا رو اصل و کپی ش هم می گرفت. بعد گفت الان چی کار می کنی؟ گفتم دانشجو ام. گفت نامه ی دانشگاه داری؟ گفتم بله و دادم بهش. بعد از اینکه همرو گرفت گفت خارج شو از سفارت و ساعت 1:30 برگرد بیا همین جا منتظر بمون با همین شماره صدات می کنیم. خلاصه رفتم بیرون و با بابام رفتیم klcc. دلم از استرس و خستگی قر و قاطی شده بود دیگه. یه غذایی خوردیم و یه کم تو فود کورت klcc چرت زدم D: بعد دوباره راه افتادیم به سمت سفارت. ساعت 1:10 دقیقه رسیدیم که نگهبان گفت منتظر باش همین جا. دیگه فقط مهاجرتی ها بودن. خلاصه 1:40 اینا بود 2 تا 2 تا فرستادن تو. کلا 12 نفر بودیم. بعد باجه ی 3 شماره مو خوند برای انگشت نگاری. بعد به نوبت شماره های بعد از منو انگشت نگاری کرد. و بعددددددد.... D:
باجه ی شماره ی 6 منو فرا خواند. یه آقای آمریکایی لاغر بود که سلام علیک کردیم و گفت قسم می خوری اینایی که نوشتی راسته؟ بعد بهش گفتم می شه یه سری اصلاحات انجام بدم؟ گفت اوکی. آخه تاریخ دیپلم رو به جای ماه 11، 10 نوشتم دوباره (خنگ بازی) و اینکه آدرس رو که عوض کردم شماره تلفن نداشتم. تو فاصله ای که بیرون بودم گرفتم. بعد اون فرمی که لیست مدرسه توش بود و اصلا نداد بهم. بهش گفتم یه فرم دیگه هم هست. گفت همیناست که من دارم عیب نداره. یه جور مشکوکی پرسید حالا چی بود؟ گفتم تاریخ دیپلمم بود. گفت چه دیپلمی؟ گفتم یه مدرک قبل از اینی که دادم. آخه دیپلم رو بهش نداده بودم. بعد گفتش ایران کجا مدرسه می رفتی؟ گفتم مدرسه ی غیرانتفاعی بود. آخه من پیش دانشگاهی مو از مدرسه ی ایرانی اینجا گرفتم. بعد گفت مدرسه ی مربوط به دولت بود؟ گفتم نه یه حالت خصوصی داشت. بعد گفت آیا مفاد درسی شو دولت قبول کرده؟ دیگه دیدم خیلی ریز شده گفتم مدرکش هست می خوای ببینی؟ گفت آره. بعد گفتش که می خوای اینو؟ گفتم می تونی نگهش داری. بعد گفت پدر و مادرت اینجان؟ گفتم آره. گفت malaysia my second home دارین؟ گفتم نه پدرم درس می خونه. گفت کجا؟ گفتم فلان دانشگاه. اینا تنها سوال هایی بود که کرد. قسم هم کلا نخوردم دیگه اصلا هم نگفت دستتو بیار بالا و این حرفا. ولی یه آفیسر دیگه بود چینی بود اون با یکی دیگه مصاحبه کرد سفت و سخت ازش قسم و گرفت D: بعد گفت همه چی اوکیه بشین دوباره صدات می کنیم. بعدش دوباره باجه 9 صدام کرد و همون آقا هندیه اول کار برگه ی صورتی رو داد دستم و گفت ویزاتون اپروو شده... و به خوبی و خوشی به پایان رسید Smile
یه خانم مالایی هم اومده بود شوهرش آمریکایی بود و انگار برای مدتی بود که از هم دور بودن. می خواست از طریق اون ویزا بگیره. کلی سوال پیچش کرد و آخر هم بهش گفت برو مدارک جمع کن ایمیل کن که ثابت کنه شما هنوز با هم رابطه دارید. ما دوباره خبر می دیم کی بیای. آقا آمریکایی ماشالا مثل بلبل هم چینی حرف می زد... Smile
اینم از جریان من. همین جا از تمام دوستانی که کمک کردن و با حوصله جواب منو دادن تشکر می کنم. تشکر مخصوصم هم مال مدیران این سایته پرباره که واقعا کارها رو راحت کرده. ایشالا خدا هر چی می خواین به همتون بده. Smile سوالی داشتید من در خدمتم. من همواره مراوداتم رو با این سایت ادامه خواهم داد و در خدمت دوستان جدید هستم.
موفق باشید Smile
تشکر کنندگان: zaherbin ، Blaze ، pr.kia ، hoda2012 ، Lucky Forever ، aziking ، yousef156 ، ParsTrader ، kia_0950 ، ghorbat ، rose_s ، ابی22 ، farnaz82 ، daria ، steve ، nora ، Serendipity ، Shezem ، MD-soft ، Hamid_110
(2012-05-17 ساعت 05:57)Lucky Forever نوشته:  
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه

سلام missi عزیز

ما هم جمعه وقت گرفتیم ، اگر به غیر از اینا چیزی میخواست حتما بهتون میگم ،ولی به من هم همینا رو گفت ببریم

(2012-05-17 ساعت 05:01)farnaz82 نوشته:  
- پاسپورت
- 1 عکس
- 500 رینگت cash
- سابقه ی واکسن
- نامه ی مصاحبه

کپی نامه مصاحبه و کپی پاسپورت (اینو از ما نگرفت اما گفته بود لازم است )

farnaz عزیز

امیدوارم خوب باشید ، و ممنون از اطللاعات کاملتون ، خیلی دقیق بود ، راستی شما الان امریکا هستین ؟
از انجا راضی هستین؟
نه دوست عزیز هنوز مالزی هستم و در حال ادامه تحصیل اما گویا شما موفق به دریافت ویزا شدید بهتون تبریک میگم خیلی و امیدوارم موفق باشید
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
تشکر کنندگان: 3rip ، Lucky Forever ، Shezem
دوستان سلام

من لاتاری 2012 قبول شدم و مدارک رو چند روز قبل به کنتاکی فرستادم .مقیم استرالیا هستم میخوام بدونم چطور میتونم مصاحبه رو بندازم استرالیا؟
انکارا و ابوظبی هم گرانه هم دور.ویزای شنگن گرفتن به ناپل و وین هم سخته.خواستم ببینم راهی هست؟

ممنون
تشکر کنندگان: Shezem

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان