کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2015-05-03 ساعت 16:04)w.kit نوشته:  سلام دوستان ، امکانش هست یه نفر که به تازگی در ترکیه ازدواج کرده واسه من یه مسیج خصوصی بفرسته تا بیشتر ازش اطلاعات بگیرم؟ به کمکتون خیلی نیاز دارم. کیس ایرانی-آمریکایی
-----------------------
سلام.من 20/2/2015 تو استانبول ازدواج کردم.پست زیر رو بخونید.سؤال داشتید،بپرسید :
http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%85...#pid584893
کتگوری ویزا : F2A ازدواجی
California Service Center
مقصد : هیوستون،تگزاس
پرداخت 420$ و ارسال مدارک به (uscis) : 17/03/2015
رسیدن مدارک به (uscis) = {پی دی} : 19/03/2015
اپروو : 05/05/2015
دریافت کیس نامبر (آنکارا) و نامه رسیدن مدارک به (ان وی سی) : 29/05/2015
باز شدن سایت ceac و پرکردن آنلاین فرم (دی اس 261) : 07/01/2016
دریافت ایمیل اینویس نامبر و پرداخت 120$ : 09/01/2016
دریافت ایمیل بنفیشری آی دی و پرداخت 325$ : 19/01/2016
دریافت ایمیل کامپیلیت : 17/03/2016
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، hamidoo_b
(2015-05-05 ساعت 09:30)milad_persia200 نوشته:  
(2015-05-03 ساعت 16:04)w.kit نوشته:  سلام دوستان ، امکانش هست یه نفر که به تازگی در ترکیه ازدواج کرده واسه من یه مسیج خصوصی بفرسته تا بیشتر ازش اطلاعات بگیرم؟ به کمکتون خیلی نیاز دارم. کیس ایرانی-آمریکایی
-----------------------
سلام.من 20/۲/۲۰۱۵ تو استانبول ازدواج کردم.پست زیر رو بخونید.سؤال داشتید،بپرسید :
واقعا ممنون توضیحات خیلی خوبی بود. الان سوالی که وتسک پیش اومده اینه که چه اقداماتی باید تو ایران انجام بدم؟ گواهی تجردو ترجمه هارو نمیشه تو ایران انجام داد که تو ترکیه معطل نشیم؟ سوال بعدی اینه استانبول بهتره از نظر اسونی روند کاو و هزینه ها یا انکارا؟ رادیولوژیو اینا دیگه چه صیغه ایه؟ این که میگن باید زن یا مرد یکیشون اقامت ترکیه داشته باشه تا بشه ازدواج بین المللی کرد حقیقت داره؟ بعد سوال بعدی کلا چند روز طول کشید واسه شما؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-11 ساعت 01:00)w.kit نوشته:  
(2015-05-05 ساعت 09:30)milad_persia200 نوشته:  
-----------------------
سلام.من 20/۲/۲۰۱۵ تو استانبول ازدواج کردم.پست زیر رو بخونید.سؤال داشتید،بپرسید :
واقعا ممنون توضیحات خیلی خوبی بود. الان سوالی که وتسک پیش اومده اینه که چه اقداماتی باید تو ایران انجام بدم؟ گواهی تجردو ترجمه هارو نمیشه تو ایران انجام داد که تو ترکیه معطل نشیم؟ سوال بعدی اینه استانبول بهتره از نظر اسونی روند کاو و هزینه ها یا انکارا؟ رادیولوژیو اینا دیگه چه صیغه ایه؟ این که میگن باید زن یا مرد یکیشون اقامت ترکیه داشته باشه تا بشه ازدواج بین المللی کرد حقیقت داره؟ بعد سوال بعدی کلا چند روز طول کشید واسه شما؟
از این توضیحات کاملتر هیچ جا گیر نمیارید.پس کلمه به کلمه رو با دقت بخونید.عجیبه که سوال پرسیدی.هر چی که نوشتم،عینا لازمه و انجام بدید.
شمارمو میذارم تو پیام خصوصی،تماس بگیر کامل یه بار توضیح بدم.چون استرس داریو بازم میپرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
با سلام دوستان عزیز!!!! ممنون از مطالب جالب و مفیدتون!!! لطفا راهنماییم کنید من گرین کارت امریکا دارم و تراول داکیومنت هم دارم متاسفانه ۸ سال پیش یه عقد رسمی داشتم که در جا به هم خورد ولی من متاسفانه هرگز دنبال طلاقم نرفتم و بعد از اون متوجه شدم طرف در نروژ زندگی می کنه و بصورت غیر قانونی لذا هیچگونه امکان دادن وکالت برای طلاق رو نداره..... الان من می خوام با یه اقای خارجی مسلمان در ترکیه ازدواج کنیم. اینجا یه وکیل گرفتم که ۲ ماهه طلاقم را می گیره با توجه به قوانین نوادا... مشکل اینجاست که سفارت امریکا در ترکیه گفته نمی تونه به من برگ گواهی تجرد بده بعد از طلاق چون من پاس امریکایی ندارم باید کارام رو در سفارت ایران انجام بدم.. اونجا هم مشکلم اینه که من طلاق نگرفتم و در شناسنامه یه زن متاهل حساب می شم. می خوام بدونم ایا اگه من بتونم مهر طلاق رو جعل کنم در سفارت می تونند استعلام کنن و بفهمند که مهر جعلیه؟ لطفا راهنماییم کنید... خواهشا از غیر اخلاقی بودن این اقدام برام نگید... فقط اگه می دونید سفارت به سیستم ثبت احوال دسترسی داره به من اطلاع بدید. متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 20:40)shiwawa نوشته:  با سلام دوستان عزیز!!!! ممنون از مطالب جالب و مفیدتون!!! لطفا راهنماییم کنید من گرین کارت آمریکا دارم و تراول داکیومنت هم دارم متاسفانه ۸ سال پیش یه عقد رسمی داشتم که در جا به هم خورد ولی من متاسفانه هرگز دنبال طلاقم نرفتم و بعد از اون متوجه شدم طرف در نروژ زندگی می کنه و بصورت غیر قانونی لذا هیچگونه امکان دادن وکالت برای طلاق رو نداره..... الان من می خوام با یه اقای خارجی مسلمان در ترکیه ازدواج کنیم. اینجا یه وکیل گرفتم که ۲ ماهه طلاقم را می گیره با توجه به قوانین نوادا... مشکل اینجاست که سفارت آمریکا در ترکیه گفته نمی تونه به من برگ گواهی تجرد بده بعد از طلاق چون من پاس آمریکایی ندارم باید کارام رو در سفارت ایران انجام بدم.. اونجا هم مشکلم اینه که من طلاق نگرفتم و در شناسنامه یه زن متاهل حساب می شم. می خوام بدونم ایا اگه من بتونم مهر طلاق رو جعل کنم در سفارت می تونند استعلام کنن و بفهمند که مهر جعلیه؟ لطفا راهنماییم کنید... خواهشا از غیر اخلاقی بودن این اقدام برام نگید... فقط اگه می دونید سفارت به سیستم ثبت احوال دسترسی داره به من اطلاع بدید. متشکرم
100% از ثبت احوال استعلام میگیرن.اگه 1% شک کنن،به جرم جعل سند دولتی بیچارت میکنن و پاسپورت و شناسنامتو توقیف میکنن.شما از طریق دفتر واشنگتن نمیتونین طلاق غیابی بگیرین.راه قانونی و بی دردسر اینکه بیاین ایران وکیل بگیرین و به صورت غیابی طلاقتون رو کمتر از 1ماه بگیره.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 20:57)milad_persia200 نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 20:40)shiwawa نوشته:  با سلام دوستان عزیز!!!! ممنون از مطالب جالب و مفیدتون!!! لطفا راهنماییم کنید من گرین کارت آمریکا دارم و تراول داکیومنت هم دارم متاسفانه ۸ سال پیش یه عقد رسمی داشتم که در جا به هم خورد ولی من متاسفانه هرگز دنبال طلاقم نرفتم و بعد از اون متوجه شدم طرف در نروژ زندگی می کنه و بصورت غیر قانونی لذا هیچگونه امکان دادن وکالت برای طلاق رو نداره..... الان من می خوام با یه اقای خارجی مسلمان در ترکیه ازدواج کنیم. اینجا یه وکیل گرفتم که ۲ ماهه طلاقم را می گیره با توجه به قوانین نوادا... مشکل اینجاست که سفارت آمریکا در ترکیه گفته نمی تونه به من برگ گواهی تجرد بده بعد از طلاق چون من پاس آمریکایی ندارم باید کارام رو در سفارت ایران انجام بدم.. اونجا هم مشکلم اینه که من طلاق نگرفتم و در شناسنامه یه زن متاهل حساب می شم. می خوام بدونم ایا اگه من بتونم مهر طلاق رو جعل کنم در سفارت می تونند استعلام کنن و بفهمند که مهر جعلیه؟ لطفا راهنماییم کنید... خواهشا از غیر اخلاقی بودن این اقدام برام نگید... فقط اگه می دونید سفارت به سیستم ثبت احوال دسترسی داره به من اطلاع بدید. متشکرم
100% از ثبت احوال استعلام میگیرن.اگه ۱% شک کنن،به جرم جعل سند دولتی بیچارت میکنن و پاسپورت و شناسنامتو توقیف میکنن.شما از طریق دفتر واشنگتن نمیتونین طلاق غیابی بگیرین.راه قانونی و بی دردسر اینکه بیاین ایران وکیل بگیرین و به صورت غیابی طلاقتون رو کمتر از ۱ماه بگیره.

اخه ایران که طلاق غیابی یک ماهه نمی دن که
تا ۱ سال اگهی روزنامه نکنن امکان نداره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 21:07)shiwawa نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 20:57)milad_persia200 نوشته:  
100% از ثبت احوال استعلام میگیرن.اگه ۱% شک کنن،به جرم جعل سند دولتی بیچارت میکنن و پاسپورت و شناسنامتو توقیف میکنن.شما از طریق دفتر واشنگتن نمیتونین طلاق غیابی بگیرین.راه قانونی و بی دردسر اینکه بیاین ایران وکیل بگیرین و به صورت غیابی طلاقتون رو کمتر از ۱ماه بگیره.

اخه ایران که طلاق غیابی یک ماهه نمی دن که
تا ۱ سال اگهی روزنامه نکنن امکان نداره
وکلایی هستن که تو دادگاه های خانواده،با پارتی بازی و پول خرج کردن،حتی یک روزه هم طلاق رو میگیرن.سرچ کنید،گیر میاد.تو ایران قانون خریدنیه!
پاسخ
(2012-06-10 ساعت 16:22)maryam86 نوشته:  [quote='ehsanaliani' pid='143908' dateline='1318708554']
با سلام به همه دوستان عزیزم ، این تاپیک رو برای راهنمایی و بر طرف کردن بعضی از سوالات احتمالی کسانیکه ممکن قصد ازدواج در ترکیه رو دارشته باشند ایجاد کردم و امیدوارم مسایلی که مطرح میکنم مفید به فایده باشه
بطور کلی مدارک مورد نیاز برای ازدواج به شرح زیر است
۱- گواهی تجرد : برای ایرانیان برگه فوق در کنسولگری ایران در استانبول صادر میشه و برای صدور اصل شناسنامه و کارت ملی نیاز هست و واریز مبلغ ۲۰ یورو در بانکی که دقیقا روبروی ساختمان کنسولگری هست (کنسولگری روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هست و باقی روزها تا ساعت ۱۱ کار میکنند)
برای اتباع آمریکا هم مراجعه به کنسولگری این کشور همراه با گواهی تولد لازم هست و قبل از مراجعه از طریق وب سایت کنسولگری آمریکا باید وقت گرفته بشه - برای رفتن به کنسولگریها هم فقط کافیه اسم کنسولگری که قصد رفتن به آنجا رو دارین رو به راننده تاکسی بگین و خیلی نگران ندانستن اسم خیابون ها نباشین

۲- مراجعه به مراکز ازدواج (همان دفاتر ازدواج خودمون) : آدرس دفاتر فوق در برگه راهنمایی که در کنسولگری آمریکا بهتون داده میشه ، آدرس مرکزی که محلی که ما به آن مراجعه کردیم واقع شده در : در میدان تکسیم ، در راستای رستوران مک دونالد پیاده رو را ۵۰ متر به سمت بالا برین تا به IBB Taksim Sanat Galerisi برسین ، در پشت گالری دفتر ازدواج Beyoglu marriage Bureau
رو به راحتی میتونین پیدا کنین ، در آنجا از پاسپورت ها کپی تهیه میشه و برگه ای شامل توضیح ادامه مراحل کار داده میشه

۳- استانداری : بعد از مراجعه به مراکز ازدواج و دریافت راهنمای مراحل بعدی اولین قدم این هست که باگواهی تجرد به همراهه پاسپورت به استانداری استانبول مراجعه میکنین ، استانداری استانبول دقیقا در انتهای همان خیابانی هست که کنسولگری ایران در انجا واقع شده - در استانداری بدون نیاز به پرداخت هرگونه هزینه ای برگه های دریافتی از کنسولگری مهر میشه و بعد از آن باید به همراه پاسپورت های ترجمه شده برای تایید نهایی به دفاتر اسناد رسمی (Notary) مراجعه کنید و در قبال پرداخت هزینه ای در حدوده ۱۵۰ لیر مدارک رو ثبت و تایید کنین

۴- آزمایش خون: برای انجام آزمایش خون اطلاعات کافی و آدرس توسط مراکز ازدواج بهتون داده میشه ، من به شخصه به HAKSIM GITIM VE ARASTIRMA HASTANESI که یک درمانگاه دولتی هست مراجعه کردم و تنها چیزی که باید همراهتون باشه پاسپورتتون هست و انجام آزمایشات کاملا رایگان هست ، بیمارستانی که ما به آن مراجعه کردیم در خیابان Defterdar Yokusu در ضلع جنوبی میدان تکسیم هست ، نتایج آزمایشات باید توسط پزشک معتمد تایید بشه که خود بیمارستان آدرسش رو بهتون میده
۴-۱ : به نزدیکترین آتلیه عکاسی مراجعه کنین و ۳ عکس به سایز عکس پاسپورت با زمینه سفید بگیرید

۵- تعیین وقت برای عقد : بعد از انجام دادن تمام کارهای خواسته شده نهایتا به همان مرکز ازدواجی که در ابتدا رفته بودین مراجعه میکنین و وقت عقد رسمی می گیرین ، نکته اینکه از هتلی که در آن اقامت داشتین درخواست کنین تا حضور شما در آن هتل را برای هر چند روزی که در آنجا بودین تاییدکنند، در مراسم عقد به ۲ نفر شاهد و یک مترجم نیاز دارین که خود آن مراکز اشخاصی رو معرفی میکنند که در قبال مبلغی توافقی کمکتون میکنند
در روز عقد و در پایان مراسم سند ازدواج شما بوسیله عاقد صادر میشه که کاملا شبیه شناسنامه خودمون

این تمام تجربه من از نحوه ازدواج در ترکیه هست و فقط این نکته آخر را باید بگم تمامی آدرس های اشاره شده مربوط به شهر استانبول هست و اینکه کاغذ بازی مربوط به ازدواج اصلا ملال آور یا سخت نیست و خیلی سریع انجام میشه.
ما در هتل Golden Age ۲ اقامت داشتیم و ۲نفر از کارمندهای هتل به عنوان شاهد در مراسم ما حاضر شدند
در نهایت از همه دوستان تشکر میکنم که وقت گذاشتین و این مطالب رو مطالعه کردین دارم و امیدوارم هممون به تمام آرزوهامون برسیم

آقا یه سوال!
شما میگی باید بری استانداری تاییدیه بگیری یکی از دوستان میگه وزارت امور خارجه ترکیه، جفتش یکیه یا هر دوتا تاییدیه میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آقا تو آنکارا هم میشه ازدواجو ثبت کرد؟
راستی شنیدم ترکیه دیگه ازدواج بین الملل ثبت نمیکنه، راسته؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-03 ساعت 02:28)Stiveapple نوشته:  آقا تو آنکارا هم میشه ازدواجو ثبت کرد؟
راستی شنیدم ترکیه دیگه ازدواج بین الملل ثبت نمیکنه، راسته؟؟
بله میشه من خودم انکارا 6 ماه پیش عقد کردم خیلی از استانبول بهتر و راحتره
F2A
ارسال مدارک : 22Jan.2015 , رسید مدارک : 29Jan.2015 , انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 2Sep.2015 , اپرو : 25Sep.2015
دریافت کیس نامبر و اینویس نامبر : 5Nov.2015
DS-261 و 120$ : 13Nov.2015 : $325 ، 5Nov.2015 ، فرم 20Nov,2015 : DS-260 ، ارسال مدارک : 24Nov.2015
تکمیل مدارک : 11Jan 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
خواهشا یکم همت کنید و اول 2 صفحه قبل رو مطالعه بفرمایید.جواب تمام سوالاتتون تو این لینکه!از این کامل تر و بروزتر تو اینترنت پیدا نمیکنید.چون خودم نوشتم.
پاسخ
با درود خدمت شما دوستان
اینجانب با یک خانم آمریکایی در ارتباط هستم و ما تصمیم داریم با هم ازدواج کنیم.
قبلا ایشون درخواست من رو در مورد زندگی در ایران را فبول کرده بوند، اما در پی اطلاعتی که در زمینه ی از دست دادن پاسپورت آمریکایشون متوجه شدند از من میخوان که در کشور آمریکا با هم زندگی کنیم
لطفا به من در مورد این موضوع کمک بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-18 ساعت 00:03)Jomilim نوشته:  با درود خدمت شما دوستان
اینجانب با یک خانم آمریکایی در ارتباط هستم و ما تصمیم داریم با هم ازدواج کنیم.
قبلا ایشون درخواست من رو در مورد زندگی در ایران را فبول کرده بوند، اما در پی اطلاعتی که در زمینه ی از دست دادن پاسپورت آمریکایشون متوجه شدند از من میخوان که در کشور آمریکا با هم زندگی کنیم
لطفا به من در مورد این موضوع کمک بفرمایید
سوالتون مربوط به این تاپیک نیست.اما جواب اینه :
اون خانوم میتونه از طریق ویزای نامزدی یا ازدواج شما رو ببره.هر کدوم از اینا شرایط خودشو داره.با ویزای نامزدی پاتون زودتر میرسه.اما تا 6 ماه باید ازدواج کنین.وگرنه دیپورت میشین.تو این 6 ماه حق کار و ...ندارین و عملا بلاتکلیف.باید ثابت کنید نامزدی شما واقعی هستش.نه واسه رسیدن به usa.در مورد ازدواج هم برین ترکیه عقد کنید مراحلش رو مفصل 2 صفحه قبل توضیح دادم.ایران نمیتونید عقد کنید.چون باید اون خانوم مسلمون بشه.
پاسخ
سلام من میخواستم بدونم برای ازدواج مرد ترک با زن ایرانی در ایران چه مدارکی لازم است مرد با خودش به ایران بیاورد؟ البته قرار هم نیست در ایران زندگی کنن.
ترکیه مثل ایران نیست که در شناسنامه ثبت بشه. لطفا کمکم کنید من هیچگونه اطلاعاتی ندارم در این مورد
پاسخ
سلام من در ترکیه ازدواج کردم و سند ازدواج بین المللی دریافت کردم الان هم منتظر زمان مصاحبه انکارا هستم اسم همسرم هم چون خارجی هستند در شناسنامه من قید نشده البته درسفارت ایران در استانبول مدارک را برای ثبت تحویل دادیم که فقط مدرک تولد همسرم کم بود وگرنه هیچ مشکلی برای ثبت وجود نداشت که من چون میترسیدم شناسنامه ام گم بشه تقاضای استرداد مدارک را کردم وثبت را به بعدا موکول کردم.از نظر اینکه این سایت به من خیلی کمک کرده بعد از گرفتن ویزا تمام اطلاعات خودم را در سایت میگذارم تا ادای دین بکنم ولی تا قبل از ان اگر سواله خاصی دارید که من اطلاعی داشته باشم خوشحال میشم کمکی کنم.

ترکیه مثل ایران نیست که در شناسنامه ثبت بشه. لطفا کمکم کنید من هیچگونه اطلاعاتی ندارم در این مورد
کیس???1 مکان/تاریخ مصاحبهABD/Oct  آپدیت سفارتOct/27-Jan/27  آپدیت سیسDec/27-Jan/14/25/27-Feb/2/9 کلیر Feb/3
ISSUE: Feb/10

با آرزوی موفقیت
سفرنامه من

پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان