کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2014-04-08 ساعت 00:10)sahar_a009 نوشته:  سلام من دیروز از ترکیه برگشتم و ازدواجم را با همسر چکی خودم ثبت کردم قرض از نوشتن این پیام کمک به دوستان است
ازدواج در ترکیه برای من اسان نبود اما در طی 4 روز انجام شد. و این فقط تجربیات شخصی من است.
به محض رسیدن ما به دفتر ازدواج Beyoglu در اطراف میدان تقسیم رفتیم.  مدارک شوهر من که در چک و با تایید سفارت ترکیه در همان کشور صورت گرفت مورد تایید بود اما من نه. (دفاتر دیگه مدارک شوهرم را هم قبول نکردن)
نکته: هیچ مدرکی از اینجا ترجمه شده نبرین چون پولتون را تو چاه ریختین.
ما به  کنسولگری ایران رفتیم و در اونجا یک روزه تونستم گواهی تجرد و شناسنامه و پاسپورت بگیرم  و 3 فیش 6-9-12 یوروی به حساب بانک روبرو ریختیم. 
نکته:  1- حتما وکالت نامه محضری پدر داشته باشین بدون اون هیچ مدرکی نمیگیرین.
2- 2 تا عکس 3در4 داشته باشین.
3- صبور باشین.
4- پروسه یک هفته ای است ما سفارت به من خیلی خیلی کمک کرد چون تعطیلات بود یک روزه داد.
دنبال دفترهای ازدواج دیگه نرین  چون تقریبا کسی قبول نمیکنه و زیر بار نمیره و مدارک بیشتری میخواد.
دفتر Beyoglu فقط ازمایش خون و عکس از قفسه سینه از بیمارستان دولتی قبول داره. هزینه برای خارجی ها هر نفر 400 لیر و 3 روز زمان میبره.  که ما به یکی از شهرهای اطراف رفتیم و یک روزه 100 لیر برای دو نفر دادیم و برگشتم.
شما به یک گواهی اقامت احتیاج دارید. اگر هتل هستید حتما نامه از انجا و ما که خانه دوستان بودیم مجبور شدیم از بخش اروپایی دوستی را پیدا کرده و به دفتر ثبت یا نوتاری برویم برای ما امضا داد و نامه را به دفترازدواج با سایر نامه ها بردیم. Beyoglu حتما 20 روز وقت میخواست تا ما مدارک را امضا کنیم. و ما مجبور بودیم پس از 20 روز دوباره برگردیم. پس از تکمیل دو فرم اصلی از انها خواستیم فرم ها تحویل بگیریم و یک دفتر ازدواج در شهر دیگر 2 ساعت از استامبول دورتر بردیم و انجا با دو شاهد ازدواج کردیم.
هزینه ازدواج تقریبا 100 لیر شد. با توجه به اینکه اگر ما Beyoglu  به مترجم برای مراسم عقد داشتیم اما در اون شهر کوچک نه!

دوستان توجه داشته باشید هیچ کس در ترکیه در ادارات انگلیسی صحبت نمیکنه پس حتما حتما همه مدارک را با خود ببرید و ادرسها را از گوگل مپ در بیارین. ما به لطف دوستان ترک استامبولی ساکن توانستیم طی 4 روز دوندگی ازدواج کنیم. من زوج هایی رو دیدم که 5 روز فقط دنبال پیدا کردن بیمارستان و ازمایشگاه بودن.
اگر وقت داشتیم می توانستیم نام شوهر من که مسلمان شده بودند و در ایران عقد شرعی داشتیم را هم در سفارت ایران در ترکیه به شناسنامه من وارد کنند اما این کار را به سفارت ایران در پراگ انتقال دادیم.
نکته: در ضمن سفارت ایران به همه مراکز ازدواج اعلام کرده که حتما با نامه های کنسولگری ازدواج کنند.
هر کس هر سوالی داشت من در خدمتم.
سلام
یه کمی بیشتر توضیح بدید لطفا
من دارم صوری طلاق میگیرم که دوباره ترکیه عقد کنیم
این شهر که گفتید اطراف بود اسمشو بگید
دفترBeyoglu گفتید 20 روز طول میکشه این که خیلی طولانیه منطقی نیس

اگه ما از ابتدا به همون شهر اطراف بریم بهتره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-04 ساعت 07:07)milad_persia200 نوشته:  خواهشا یکم همت کنید و اول 2 صفحه قبل رو مطالعه بفرمایید.جواب تمام سوالاتتون تو این لینکه!از این کامل تر و بروزتر تو اینترنت پیدا نمیکنید.چون خودم نوشتم.
http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%85...#pid584893
سلام
اقای میلاد من خیلی سوال دارم
میشه راهنمایی کنی
اگه لطف کنی یه شماره تماس بدید ممنونم
من کارم خیلی گیر کرده
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
چرا هیچکس جوابی نمیده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-03-12 ساعت 14:10)milad_persia200 نوشته:  ازدواج 2 ایرانی در استانبول ترکیه :
1) رفتن به کنسولگری ایران و درخواست گواهی تجرد و تولد.                (من نمیدونستمو  فقط تجرد خواستم،اما خودشون تولد رو هم انجام داده بودن که واسه عقد لازمه)
مدارک مورد نیاز برای هر نفر :
• 1 قطعه عکس 3*4 زمینه سفید (برای خانوما با حجاب اسلامی)
• کپی کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه و صفحه اول پاسپورت              ( مهم نیست شناسنامه و کارت ملی قدیمی باشه).همه کپی ها رو روز تحویل بهتون برمیگردونن.
• پر کردن دو فرم درخواست گواهی و ترجمه
• 9 یورو واسه گواهی،6 یورو واسه ترجمه در بانک زیارت که دقیقا روبروی کنسولگریه پرداخت کنید.برای 2 نفر جمعا میشه 30 یورو.
نکات : واسه دوشیزگان رضایت محضری پدر یا قیم قانونی لازمه.واسه خانومای بیوه یا مطلقه،اصل گواهی فوت همسر یا اصل طلاق نامه اسلامی.
خانوما با حجاب برن تو کنسولگری.اونجا اصلا راجع به دینتون سؤالی نمیکنن.نگران نباشید.اگه بهایی هستید،اصلا چیزی نگید که گیر میدن!
1 روزه یا نهایتا 2 روزه گواهی رو میدن.
کنسولگری روزای شنبه و یکشنبه تعطیله.بقیه تعطیلاتشونو تو خود سایتش ببینید : http://istanbul.mfa.ir/index.aspx?fkeyid...ageid=9870
آدرسش هم که تو سایته.نزدیک توپگاپی و ایاصوفیه هستش که میتونید روز تحویل مدارک برید به دیدنشون.
2) همون روز که کارتون تو کنسولگری تموم شد،برید دارالترجمه(ceviri)
پاسپورت ها رو بدین واسه ترجمه.پاسپورتی 20 لیر.نیم ساعته تحویل میدن.
3)ترجمه پاسپورت ها رو باید واسه تأیید به دفتر اسناد رسمی(noter) ببرید.
93 لیر هزینه تأیید هردو پاورت میشه.10 دقیقه ای تحویل میدن.
4)آزمایشات پزشکی شامل خون و عکس از قفسه سینه میشه.حتما تو بیمارستان دولتی انجام بدین.چون هم ارزون تره،هم اگه برید به مرکز یا بیمارستان خصوصی،نتیجش باز باید به تأییدبیمارستان دولتی برسه .      من به بیمارستان(hastane) اطفال در منطقه شیشلی رفتم.پاسپورتا همراهتون باشه.روز گرفتن جواب هم،نفری یه عکس با خودتون ببرید.
96 لیر ویزیت دکتر برای هر دو نفر.480 لیر آزمایشات و رادیولوژی برای هر دو نفرتون.جواب رو 1 یا 2 روزه میدن.اگه گفتن 1 هفته طول میکشه،آه و ناله کنید که مسافرین و وقت ندارین.
4)گواهی تجرد و تولد دیگه تو استانداری(vali) که انتهای خیابون کنسولگریه تأیید نمیشه.کار رو سپردن به فرمانداری(kaymakamlik).فرقی نداره کدوم فرمانداری برید.اما راحت ترینش تو خیابون استقلال هستش.هیچ پولی واسه تأیید نمیگیرن.تو 10 دقیقه انجام میشه.
5)اول ببینید تو شهرداری کدوم منطقه میخواید عقد کنید.چون باید برگه اقامت از هتل بگیرید و هتلتون باید تو محدوده همون شهرداری باشه.وگرنه قبول ندارن.مثلا اگه اطراف میدون تقسیم هتل گرفتین،فقط تو دایره نکاح شهرداری منطقه بیوقلو عقدتون میکنن!تو برگه اقامت،ورود و خروج و مدت اقامت ذکر بشه!
وقتی همه اینا آماده شد،برید شهرداری وقت بگیرین.نمیدونم کی وقت میدن.چون من پارتی داشتمو 200$ دادم،درجا عقدمون کردن.عقدنامه رو هم دادن و هزینه دیگه ای بابت عقدنامه و ... ندادم.1 ساعت طول کشید.خود اون دو نفر کارمند شاهدمون شدن.مترجم هم نخواستن واسه عقد.
6) مدارکی که روز عقد باید همراهتون باشه :
• 5 قطعه عکس 4*6 زمینه سفید(پاسپورتی)
• ترجمه پاسپورت های تأیید شده توسط noter
• گواهی تجرد و تولد تأیید شده توسط kaymakamlik
• برگه اقامت از هتل واقع شده در محدوده شهرداری مورد نظر
• گواهی سلامت پزشکی تأیید شده توسط بیمارستان دولتی
توجه : به همراه عقدنامه یه برگه میدن که خلاصه عقدنامه هستش.حتما همونجا بدین به انگلیسی ترجمه کنن و به تأیید امور خارجه ترکیه برسونید.چون اگه عقد اسلامی نکرده باشید و اسمتون تو شناسنامه هم نباشه،تو ایران ترجمه رسمی نمیکننش.
در ضمن با این عقدنامه تو ایران بهتون هتل نمیدن!
از ایران هیچ مدرک ترجمه شده یا گواهی تجرد و تولد نبرید که دوباره کاریه!
ما 1 اسفند عقد کردیم و اینا جدیدترین اخباره.
موفق باشید
سلام اقای میلاد
لطفا یه وقتی بزارید راهنماییم کنید
من به مشکل بر خوردم ممنون میشم میتونی یه شماره تماس بدید باهاتون حرف بزنم
میدونم کامل توضیح دادید ولی برای من که استرس و مشکل دارم یه سوالاتی هست
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان