کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2012-05-28 ساعت 12:20)kafuteka نوشته:  سلام.....بله البته، برای ثبت ازدواج در شناسنامه من لازمه که برم کنسولگری ایران وگرنه ثبت نمیشه و برای رفتن به کشور همسرم دچار مشکل میشم

دوست عزيز اگر قيم قانونى شما تو ايران يا در قيد حيات نباشه و از طرف پدرتون هم عمو يا پدربزرگ در دسترس نباشن،شما بايد برين همون پروسه اى رو دنبال كنين كه اگر تو ايران ميخواستين ازدواج كنين بايد دنبال ميكردين.ميرين دادگاه،از اون روزى كه قاضى مشخص ميكنه ،سه روز در روزنامه هاى كثيرالانتشار اگهى ميدين،بعد اگر كسى نيومد قاضى اجازه عقد صادر ميكنه.مشكل اصلى شما دين اقاست كه مسيحين .براى اطلاعات بيشتر در رابطه با اجازه ازدواج محضر خونه ها بيشتر ميتونن جواب بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، msar
من نفهمیدم شما چطوری میخواین با یک مسیحی ازدواج کنین و تو شناسنامه ی ایرانیتون ثبتش کنید. تا جایی که من اطلاع دارم امکان نداره زن مسلمان با مرد غیر مسلمان ازدواج کنه مگر اینکه ایشون رسما تغییر دین بده که اونم تازه بعدش باید از وزارت خارجه ایران اجازه بگیرید برا ازدواج. برا آقایون یه تبصره هایی هست اما اونم سخته و در حد نا ممکن هست اما برا خانومها دیگه 100%.
در صورتی که با غیر مسلمان ازدواج کنید بهتره به فکر ثبت ایرانی نباشید چون غیر قانونیه. تا جایی که بنده اطلاع دارم فبت همچین ازدواجی زندان هم داره. حواستون جمع باشه. برا این کار بهتره برین همون امریکا ازدواج امریکایی کنید. من خودم میخواستم ترکیه ازدواج کنم اما ترسیدم چون دوستم که آنکارا دانشجویه رفته از مدیر یکی از این دفاتر ازدواج پرسیده و اونا گفتن که ازدواج های بین المللی رو به هر دو کشور ابلاغ میکنن و این یعنی بازم ایران میفهمه با یه غیر مسلمان ازدواج کردین. البته شاید هم در این مورد چون ثبت ایرانی نمیکنید کاری نداشته باشه بهتون اما مطمئن نیستم.
پاسخ
خواهر همسر من بخاطر اینکه همسرش مسیحی هستش نشد وارد شناسنامه ایرانیش کنه و طبق قانون ایران هنوز مجرده الان 2 تا بچه داره ولی نمیتونه بچه هاشو بیاره ایران...
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
این هم آدرس اون قسمت سایت که مربوط به امور ثبت احوال ِ . فرمش رو می تونید دانلود کنید. امیدوارم کمکتون کنه.

http://www.daftar.org/far/forms_far.asp?...s&lang=Far
پاسخ
دوستان کار سختی نیست. از تو ایران اقدام کردن طولانی میشه. دوست من با یه آقای آلمانی ازدواج کرد و تو شناسنامه هم ثبت شد. اما میتویند وقتی که برای ازدواج بین المللی ترکیه میرین اونجا تو یه مسجد هم عقد اسلامی انجام بدین و نامه ای مبنی بر این ازدواج بگیرین. لازم هم نیست رسمی و محضری باشه.
بعد آمریکا که رفتین از طریق کنسول ایران تو واشنگتن ازدواج رو تو شناسنامه ثبت میکنن. فرق نمیکنه زن باشه یا مرد که با غیر ایرانی ازدواج کرده. فرم رو دانلود کنید و مدارک رو بفرستین. اگه مشکل دین آقاست که می تونه صوری مسلمان بشه و اون قسمت فرم رو فقط تکمیل کنه. خودتون رو ناراحت نکنید چون سخت نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، SA.AALI ، سانازی ، msar
(2012-08-19 ساعت 22:23)girl نوشته:  خواهر همسر من بخاطر اینکه همسرش مسیحی هستش نشد وارد شناسنامه ایرانیش کنه و طبق قانون ایران هنوز مجرده الان 2 تا بچه داره ولی نمیتونه بچه هاشو بیاره ایران...

خودش میتونه برگرده ایران؟تاحالا اومده ایران؟
پاسخ
بله عزیزم. 2 سال پیش بعد از 26 سال اومد و هیچ مشکلی هم پیش نیومد.
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
(2012-08-20 ساعت 17:25)girl نوشته:  بله عزیزم. 2 سال پیش بعد از 26 سال اومد و هیچ مشکلی هم پیش نیومد.

چه خبر خوبی‌ عزیزم،مرسی‌
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، الهه سابق ، msar
سلام دوستان : من ویزا گرفتم ولی هنوز وارد امریکا نشدم وگرین کارتم را نگرفتم اما قبل از رفتنم تصمیم به ازدواج دارم لطفا راهنمایی کنید
1 ) ایا میتونم تو ایران عقد کنم و بعد از ورود به امریکا ترجمه مدارک ازدواج را برای گرین کارت همسرم ارایه کنم ؟
2) یا اینکه باید در ترکیه این مراحل را پیگیری کنم ؟
3)و یا اینکه اول باید برم و بعد از اینکه گرین کارتم را گرفتم مراحل بالا را طی کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2011-10-16 ساعت 00:25)ehsanaliani نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیزم ، این تاپیک رو برای راهنمایی و بر طرف کردن بعضی از سوالات احتمالی کسانیکه ممکن قصد ازدواج در ترکیه رو دارشته باشند ایجاد کردم و امیدوارم مسایلی که مطرح میکنم مفید به فایده باشه
بطور کلی مدارک مورد نیاز برای ازدواج به شرح زیر است
۱- گواهی تجرد : برای ایرانیان برگه فوق در کنسولگری ایران در استانبول صادر میشه و برای صدور اصل شناسنامه و کارت ملی نیاز هست و واریز مبلغ ۲۰ یورو در بانکی که دقیقا روبروی ساختمان کنسولگری هست (کنسولگری روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هست و باقی روزها تا ساعت ۱۱ کار میکنند)
برای اتباع آمریکا هم مراجعه به کنسولگری این کشور همراه با گواهی تولد لازم هست و قبل از مراجعه از طریق وب سایت کنسولگری آمریکا باید وقت گرفته بشه - برای رفتن به کنسولگریها هم فقط کافیه اسم کنسولگری که قصد رفتن به آنجا رو دارین رو به راننده تاکسی بگین و خیلی نگران ندانستن اسم خیابون ها نباشین

۲- مراجعه به مراکز ازدواج (همان دفاتر ازدواج خودمون) : آدرس دفاتر فوق در برگه راهنمایی که در کنسولگری آمریکا بهتون داده میشه ، آدرس مرکزی که محلی که ما به آن مراجعه کردیم واقع شده در : در میدان تکسیم ، در راستای رستوران مک دونالد پیاده رو را ۵۰ متر به سمت بالا برین تا به IBB Taksim Sanat Galerisi برسین ، در پشت گالری دفتر ازدواج Beyoglu marriage Bureau
رو به راحتی میتونین پیدا کنین ، در آنجا از پاسپورت ها کپی تهیه میشه و برگه ای شامل توضیح ادامه مراحل کار داده میشه

۳- استانداری : بعد از مراجعه به مراکز ازدواج و دریافت راهنمای مراحل بعدی اولین قدم این هست که باگواهی تجرد به همراهه پاسپورت به استانداری استانبول مراجعه میکنین ، استانداری استانبول دقیقا در انتهای همان خیابانی هست که کنسولگری ایران در انجا واقع شده - در استانداری بدون نیاز به پرداخت هرگونه هزینه ای برگه های دریافتی از کنسولگری مهر میشه و بعد از آن باید به همراه پاسپورت های ترجمه شده برای تایید نهایی به دفاتر اسناد رسمی (Notary) مراجعه کنید و در قبال پرداخت هزینه ای در حدوده ۱۵۰ لیر مدارک رو ثبت و تایید کنین

۴- آزمایش خون: برای انجام آزمایش خون اطلاعات کافی و آدرس توسط مراکز ازدواج بهتون داده میشه ، من به شخصه به HAKSIM GITIM VE ARASTIRMA HASTANESI که یک درمانگاه دولتی هست مراجعه کردم و تنها چیزی که باید همراهتون باشه پاسپورتتون هست و انجام آزمایشات کاملا رایگان هست ، بیمارستانی که ما به آن مراجعه کردیم در خیابان Defterdar Yokusu در ضلع جنوبی میدان تکسیم هست ، نتایج آزمایشات باید توسط پزشک معتمد تایید بشه که خود بیمارستان آدرسش رو بهتون میده
۴-۱ : به نزدیکترین آتلیه عکاسی مراجعه کنین و ۳ عکس به سایز عکس پاسپورت با زمینه سفید بگیرید

۵- تعیین وقت برای عقد : بعد از انجام دادن تمام کارهای خواسته شده نهایتا به همان مرکز ازدواجی که در ابتدا رفته بودین مراجعه میکنین و وقت عقد رسمی می گیرین ، نکته اینکه از هتلی که در آن اقامت داشتین درخواست کنین تا حضور شما در آن هتل را برای هر چند روزی که در آنجا بودین تاییدکنند، در مراسم عقد به ۲ نفر شاهد و یک مترجم نیاز دارین که خود آن مراکز اشخاصی رو معرفی میکنند که در قبال مبلغی توافقی کمکتون میکنند
در روز عقد و در پایان مراسم سند ازدواج شما بوسیله عاقد صادر میشه که کاملا شبیه شناسنامه خودمون

این تمام تجربه من از نحوه ازدواج در ترکیه هست و فقط این نکته آخر را باید بگم تمامی آدرس های اشاره شده مربوط به شهر استانبول هست و اینکه کاغذ بازی مربوط به ازدواج اصلا ملال آور یا سخت نیست و خیلی سریع انجام میشه.
ما در هتل Golden Age 2 اقامت داشتیم و ۲نفر از کارمندهای هتل به عنوان شاهد در مراسم ما حاضر شدند
در نهایت از همه دوستان تشکر میکنم که وقت گذاشتین و این مطالب رو مطالعه کردین دارم و امیدوارم هممون به تمام آرزوهامون برسیم
در مورد گواهی تجرد لطفا به این مطلب توجه بفرمایید: اگر شناسنامه شما المثنی است حتما حتما حتما باید گواهی تجرد را از ایران دریافت کنید و آن را به سفارت ایران در ترکیه ببرید تا به شما ترجمهٔ ترکی قابل ارائه به مسئولین ترکیه را تحویل دهند. نیازی به ترجمه گواهی تجرد فارسی نیست. تنها اصل فارسی آن را به سفارت یا کنسول ایران تحویل دهید. امیدوارم نویسندهٔ این موضوع، این مطلب را در اولین پست وارد کند.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، ehsanaliani ، الهه سابق ، ابریشم ، Niusha pour ، msar
سلام
همسر من یک مرد آمریکایی است. آیا پس از ثبت ازدواج ما قادر به دریافت ویزای ایران خواهد بود ؟
پاسخ
(2012-09-14 ساعت 00:49)shimaigor نوشته:  سلام
همسر من یک مرد آمریکایی است. آیا پس از ثبت ازدواج ما قادر به دریافت ویزای ایران خواهد بود ؟

من قصد دارم به این پست جواب بدم اما گویا قدیمیه بهر حال مینویسم.
بعد از ازدواج در مرکز ازدواج ترکیه باید مدرک ازدواج رو بهمراه پاسپورت آمریکای ایشون، پاسپورت خودتون وشناسنامه خودتون، گواهی تولد ایشون، فیش بانکی به مبلغ 88 یورو و یه دونه هم 30 یورو که تو بانک پرداخت میکنین و چند قطعه عکس و همچنین گواهی تست آزمایشات پزشکی اعتیاد و الکل و ایدز هردوتون که باید انجام بدین و همچنین گواهی تشرف به اسلام همسرتون و عقدنامه اسلامی که هردو رو توی سفارت بعد از ازدواج ایرانی در کنسول بهتون میدن رو میدین به کنسولگر ایرانی و اون بهتون پاسپورت ایرانی میده.

پاسپورت خودش رو م کاری ندارن بهتون برمیگردونن. ویزا نمیدن. براش پاسپورت صادر میکنن.
پاسخ
چه جالب! من نمیدونستم همسر فرد ایرانی درجا پاس ایران میگیره!!
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
با سلام به تمام دوستان
من هفته دیگه میرم ترکیه واسه ازدواج
خیلی استرس دارم
چندتا سوال دارم
1. من تمام کارای ازدواج میتونم تو شهر استانبول انجام بدم
2. گواهی تجرد از ایران یا استانبول میتونم بگیرم یا حتما باید از انکارا بگیرم
3 . همسر من امریکایی هست و من میخوام ثبت شرعی واسه پاس ایرانی انجام بدم کسی هست که این کارو کرده باشه
ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
کل این تاپیک رو مطالعه کنید فکر کنم جواب سوالاتونو پیدا کنید
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان