کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2016-12-10 ساعت 21:21)omid311 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 17:50)azb2003 نوشته:  دوستان سلام اگر هنگام ورود به آمریکا ادرسی که برای ارسال گرین کارت روی پاکت زرد نوشته شده (که قبلا به سفارت داده شده )تغییر داد و به افیسر ادرس جدید داده بشه اشکالی در روند پست گرین کارت بوجود میاد؟ با تشکر

سلام نه دوست عزیز اگه زود خبر بدید هیچ مشکلی پیش نمیاد

Salam. Zoodtar ke nemishe mikhad vaghti. Varrde amrica beshe onja bepolice bego ke adres avaz shod
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-11 ساعت 03:04)bargak نوشته:  
(2016-12-11 ساعت 01:56)azb2003 نوشته:  
(2016-12-10 ساعت 21:21)omid311 نوشته:  سلام نه دوست عزیز اگه زود خبر بدید هیچ مشکلی پیش نمیاد

Salam. Zoodtar ke nemishe mikhad vaghti. Varrde amrica beshe onja bepolice bego ke adres avaz shod

سلام دوست عزیز
اگه شما هزینه گرین کارت تون رو پرداخت کردین
باید این سایت رو چک کنین

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do

از طریق این سایت ، باید پیگیر وضعیت گرین کارت
تون باشین ...
اگر آدرست تون رو بخواهید تغییر بدین ، از طریق این سایت، می تونین بهشون اطلاع بدین ..
و فرم های مربوطه رو پر کنین
تغییر ادرس تاثیری در کند شدن مراحل صدور گرین
کارت نداره
در فرودگاه هم به افیسر میگین ادرسم عوض شده
و ادرس جدید رو مینویسین

بله من هزینه صدور گرین کارت رو پرداخت کردم قبلا .تشکر دوست عزیز
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
کیس ما f3 هست و دو هفته دیگه باید برای مصاحبه به آنکارا بریم.
کسی میتونه درباره مدارکی که باید روز مصاحبه با خودمون ببریم راهنماییم کنه؟
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
یعنی برای پتیشنر باید شناسنامه ایرانی رو ببریم یا کپی شناسنامه امریکاییش کفایت میکنه؟
(2016-11-22 ساعت 13:35)mrb نوشته:  
(2016-11-22 ساعت 09:54)hosseinkht نوشته:  
(2016-11-21 ساعت 19:53)mrb نوشته:  دوست عزيز با سلام
خير .شما اصل مدرك I864 را به NVC ميفرستيد و كپي آن را در روز مصاحبه به سفارت ميبريد . چون NVC مدارک شما را برای روز مصاحبه به
سفارت مربوطه میفرسته . در نامه روز مصاحبه اصل مدرك درخواست ميشه ولي در همان نامه نوشته شده اگر مدارك را ارسال کرده اید نیازی نیست
ما هم با ایمیل به سفارت تایید عدم نیاز مدرک اصل را گرفتیم
خیلی ممنون از پاسختون
شما هم مثل من گروه F4 هستید. جزء مدارکی که به NVC ارسال کردیم کپی شناسنامه و ترجمه شناسنامه پتیشنر بود.
آیا برای روز مصاحبه اصل شناسنامه پتیشنر را  لازم  است همراه داشته باشیم؟
دوست عزیز
در نامه دعوت به مصاحبه مدارک لازم جهت بردن به سفارت توضیح داده شده است . ما ترجمه جدید شناسنامه پتیشنر را فقط بردیم و آن را جایگزین
ترجمه قدیمی کردند .
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
محل مصاحبه: آنکارا
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کسی از دوستان تجربه تمدید گرین کارت تو آمریکا رو داشته؟ (بعد از انقضا بعد از 10 سال)
هزینه اش چقدر هست و چقدر طول میکشه که گرین کارت جدید صادر بشه؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-02 ساعت 16:49)mahsadaviran نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 09:08)mrb نوشته:  
(2016-12-01 ساعت 01:07)mahsadaviran نوشته:  سلام حضور دوستان

من از طریق خواهرم  که سیتیزن هست میخوام اقدام کنم برای گرفتن گرین کارت.
خانم مجرد هستم و ۲۷ سال سن دارم .
ممکنه راهنماییم کنید برای شروع .
و اگه کسانی که مشابه کیس من هستند باهم پروسه رو انجام بدیم خیلی قوت قلب میشه

کلی هم مطالب خوندم تو مهاجرسرا.
دوست عزیز با سلام
درخواست باید توسط خواهر شما ( فکر کنم فرم I-130 ) به اداره مهاجرت اعلام بشه و شما در لیست متقاضیان قرار بگیرید . ( گروه F4 )

بله باید اول خواهر شما
اقدام کنه بنده هم شرایط شمارو دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان .کسی اطلاعی از این پروسه داره؟
بعد از درخواستم برای رسیدگی به پرونده قبلی ،نزدیک به یک ساله که کیس جدید را NVCبهUSCISفرستاده و هربار که ایمیل به آنها میزنم و یا وضعیت خود را جستجو میکنم پیغام تکراری میده:
On January 12, 2016, the Department of State sent us your case for review. We are reviewing it, and will notify you by mail when we are done. Please follow any instructions in the notice.
PD: 2006 MAY , C N:ABD2009 , Category: F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. یه قسمتی تو فرم I-130 هست به این ترتیب:
14.If you are a lawful permanent resident alien, complete the following:
Date and place of admission for or adjustment to lawful permanent residence and class of admission.

حالا دقیقا جواب این عبارت باید چی باشه. کدوم تاریخ رو باید نوشت؟ روزی که ویزای مادرم ایشود شده یا روزی که وارد شدن؟ بعد کلاس هم منظورش همون نوع ویزا هست؟ DV?

بعد یه سوال دیگه اینکه مثلا هر جای فرم که جای جوابش خالیه، باید عبارت none رو نوشت.
مثلا تعداد بچه و یا محل کار و یا middle name و ازدواج و اینا
چون من مجردم 22 سال و مادرم گرین کارت گرفته و میخواد برام اقدام کنه

خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره کمک کنه.
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام چند تا سوال داشتم از دوستانی که تجربه مشابه داشتن
من به همراه پدر مادرم سپتامبر از طریق کتگوری F4 اومدیم آمریکا.من الان موندم و دارم کار می کنم.ولی پدر مادرم 2 ماه پیش پس از گرفتن گرین کارتشون برگشتن.

من هنوز گرین کارتم بعد از گذشت بیش از 4 ماه از ورودم و 5 ماه از پرداخت فی صادر نشده تماس گرفتم اداره مهاجرت گفتن مشکلی نیست ویزای شما در پاسپورت 1 سال اعتبار داره و منتظر باشید تا بیاد.
1-سوال اولمم اینه آیا این طولانی شدن پروسه صدور گرین کارت طبیعیه یا نه..کسی تجربه مشابهی از این پروسه داشته؟؟؟؟؟
2-دوم این که هموم طور که گفتم بابا مامانم برگشتن ایران اگه سال اول 6 ماهشونو پر نکنن برا گرین کارتشون مشکل ایجاد میشه یا نه؟
3-و این که اگه بابام به عنوان ‎Principe applicant‎ نیاد دیگه آمریکا برا من که به عنوان فرزند زیر 21 اومدم مشکلی ممکنه ایجاد بشه ، یا اینکه پس از ورود به خاک ایالات متحده کیس ها مستقل از هم می شن.؟؟
ANKARA CAT = F4
Priority date = 3/10/2002    
approval date = 1/19/2010  
weelcome letter=03/23/2015
case complete=12/23/2015
interview date=21/03/2016
OR date =15/07/2016
ISSUED =19/07/2016
Cool Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-21 ساعت 18:03)alibabax نوشته:  با سلام چند تا سوال داشتم از دوستانی که تجربه مشابه داشتن
من به همراه پدر مادرم سپتامبر از طریق کتگوری F4 اومدیم آمریکا.من الان موندم و دارم کار می کنم.ولی پدر مادرم 2 ماه پیش پس از گرفتن گرین کارتشون برگشتن.

من هنوز گرین کارتم بعد از گذشت بیش از 4 ماه از ورودم و 5 ماه از پرداخت فی صادر نشده تماس گرفتم اداره مهاجرت گفتن مشکلی نیست ویزای شما در پاسپورت 1 سال اعتبار داره و منتظر باشید تا بیاد.
1-سوال اولمم اینه آیا این طولانی شدن پروسه صدور گرین کارت طبیعیه یا نه..کسی تجربه مشابهی از این پروسه داشته؟؟؟؟؟
2-دوم این که هموم طور که گفتم بابا مامانم برگشتن ایران اگه سال اول 6 ماهشونو پر نکنن برا گرین کارتشون مشکل ایجاد میشه یا نه؟
3-و این که اگه بابام به عنوان ‎Principe applicant‎ نیاد دیگه آمریکا برا من که به عنوان فرزند زیر 21 اومدم مشکلی ممکنه ایجاد بشه ، یا اینکه پس از ورود به خاک ایالات متحده کیس ها مستقل از هم می شن.؟؟

1- فک می کنم تا حدی طبیعی باشه، مال من بعد از 6 هفته اومد اما تاریخش همون تاریخ ورودم به آمریکا بود، من خودم قبل از اومدن گرین کارت خارج شدم و دفه دوم با اون مهر وارد شدم که 1 سال اعتبار داره اما می تونید بازم پیگیری کنید.
2- تا چند سال اول شاید 2 3 سال اول خیلی سخت نمی گیرن رفت و آمد رو، می تونن 1 سال دیگه وارد بشن اما بعد از 6 ماه خارج بودن زمانای قبلی برا سیتیزنی حساب نمیشه اگر زمانی بودن و مدتش براشون مهمه.
در مورد پدرتون هم نه الان پرونده شما به ایشون ربط نداره.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-20 ساعت 19:18)hes94 نوشته:  سلام دوستان. یه قسمتی تو فرم I-130 هست به این ترتیب:
14.If you are a lawful permanent resident alien, complete the following:
Date and place of admission for or adjustment to lawful permanent residence and class of admission.

حالا دقیقا جواب این عبارت باید چی باشه. کدوم تاریخ رو باید نوشت؟ روزی که ویزای مادرم ایشود شده یا روزی که وارد شدن؟ بعد کلاس هم منظورش همون نوع ویزا هست؟ DV?

بعد یه سوال دیگه اینکه مثلا هر جای فرم که جای جوابش خالیه، باید عبارت none رو نوشت.
مثلا تعداد بچه و یا محل کار و یا middle name و ازدواج و اینا
چون من مجردم 22 سال و مادرم گرین کارت گرفته و میخواد برام اقدام کنه

خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاع داره کمک کنه.

اونجا تاریخ ورودشون که همون تاریخ گرین کارت هست نوشته میشه و محلی که وارد خاک امریکا شدن.
کلاس هم در قسمت category توی ویزاشون یا توی گرین کارتشون هست.
بله در قسمت هایی هم چیزی ندارین none می نویسید.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به کلیه دوستان

آیا کسی اطلاع داره در صورت اکسپایر شدن تاریخ ویزا چکار باید کرد؟

ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-27 ساعت 17:36)armehraboon نوشته:  با سلام به کلیه دوستان

آیا کسی اطلاع داره در صورت اکسپایر شدن تاریخ ویزا چکار باید کرد؟

ممنون میشم اگر کسی راهنمایی کنه

دوست عزیز
با سلام
با قانون جدید ویزا ما هم تا 90 روز آینده باطل میشه . فقط باید منتظر یاشیم و در صورت نیاز با سفارت صادر کننده ویزا تماس بگیریم .
سفارت : آنکارا
تاریخ مصاحبه  22  March
وضعیت  AP
کیس  F4
تعداد  4 نفر
Clear 13 Oct
Issued 15 Nov
پاسخ
تشکر کنندگان:
ای بابا چرا اینجوری شد چرا همه چی به هم ریخت این همه انتظار اینم جواب انتظارمون از محدودیت ویزا واقعا روهوایم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزم
امیدوارم که هیچکدامتون در شرایط من نباشید که پتیشنر از دنیا بره قبل از اینکه گرین کارتتون رو بگیرید,جدای از مسایل عاطفی و روحی از دست دادن پتیشنر ,موارد دیگه ای هم هست باید در نظر داشت و آینده نگری کرد
بهین خاطر میخواستم شرایط خودم رو بگم تا دوستانی که مشکلی مثل من (که امیدوارم پیش نیاد) دارند بدونند که چیکار باید کرد
پدر و مادرم سال 2008 با ویزای F4  رفتن و در اکتبر 2009 برای من و خواهرم فقط از طریق پدرم درخواست دادند (که بهتر این هست که هم پدر و هم مادر جداگانه درخواست بدهند )در نوامبر یا دسامبر 2013 بود که فهمیدیم متاسفانه پدرم به سرطان مثانه STAGE4  مبتلا شدند و طبق اعلام دکترها بیشتر از 3 یا 4 ماه زنده نخواهند ماند ,شرایط روحی و روانی سختی بود به سرعت وقت سفارت گرفتم و برای مصاحبه رفیم که با مشکلات و سختی های فراوانی همراه بود و شرح حال کامل رو در   اینجا
نوشتم
چند ماهی بعد از اومدن ما , پدرم با وجود بیماری تونستند که سیتیزنیشونو بگیرند و بعد از اون هم با فرستادن کپی سیتیزن شیپ و APPROVAL NOTICE  و درخواست به اداره مهاجرت ما هم در گتگوری F1  قرار گرفتیم.
در آپریل 2014 هم مادرم برای ما فرمهای I-130  رو پر کردن و چون ایشون سیتیزن بودن ما در کتگوری F1  قرار گرفتیم
خوشبختانه و برخلاف اداعای پزشکان و با روحیه قوی که پدرم بعد از رفتن ما پیدا کرده بود توانست برای مدت یکسال زنده بمونه و درست 355 روز بعد از رفتن ما متاسفانه از دنیا رفتند و.......

بلافاصله برای تمدید ویزای توریستی مان در مدت 10 روز باقی مانده اقدام کردیم که از وقتی مدارک تمدید به دست USCIS  میرسه دیگه شما به صورت غیر قانونی نیستین تا زمانی که جواب بدهند که ممکنه مثل کیس بنده حتی بیشتر از 6 ماهی که شما درخواست دادین طول بکشه
حدود 2 ماه بعد از فوت پدرم با راهنمایی وکیل, فرمهای I864  برای اسپانسر و JOINT SPONSOR  رو پر کردین تا درخواست ما از زیر نام پدرم به مادرم انتقال پیدا کنه
نکته مهم اینهکه در گذشته اگرپتیشنر فوت میکردند اونوقت کیس هم بطور کلی از بین میرفت ولی در قانون جدید که به اسم HUMANITARAIN RESTATMENT  هست میشه یکی از اقوام نزدیک مثل خواهر , برادر, مادربزرگ و پدربرزگ یا فرزند و فرزند خوانده و همینطور پدر یا مادر خوانده به عنوان اپانسر معرفی کرد تا اینکه کیس های قبلی از بین نروند,
نکته مهمه دیگه ی که هیچ وکیلی به من نگفت و در هیچ کجا ندیدم تا اینکه افیسر سفارت در هنگام رد تقاضای درخواست ویزای توریستی برای بار دوم به من گفت اینه که در مواردی مثل ما که تقاضای ویزای مهاجرتی دارند و بنا به شرایط خاصی مجبورند به آمریکا بروند ( شرایط اورژانسی) قانونی هست به اسم Humanitarian or Significant  Public Benefit Parole for Individuals Outside the United States, که باید برای آن فرم I-131  رو  پر کنید و400 دلار هم برای هر تقاضاپرداخت کنید و حدود 3 ماه طول میکشه تا مدارک شما رو برای HUMANITRAIN ADVANED PAROLE  به سفارتی که معرفی کردید بفرستند و بعد از آن و در صورت موافقت,ویزایی برای مدت حداکثر 1 سال که باز هم قابل تمدید هست و در شرایط خاص حتی اجازه کار موقت هم داره به شما میدهند

من خودم این قانون رو نمیدونستم و برای مدت 27 ماه هر 6 ماه (یک بار به علت بیماری پدرم,یک بار به علت فوت ایشون,و 3 بار هم به علت شرایط روحی و جسمی مادرم بعد از فوت پدرم, تا اینکه مادرم تصمیم به برگشت به ایران برای دیدن خواهرم گرفت که من هم همراه ایشون اومدم و درخواست ویزای توریستی دادم دوباره که برای 2 بار یک بار از ارمنستان و یک بار از دبی رد شد) ویزای توریستی خودم رو تمدید میکردم و به علت مدارک قوی که داشتم موافقت میشد خوشبختانه
دوستان من این رو برای این نوشتم که خودم شرایط بسیار سختی رو تجربه کردم و دوستان بسیار خوبی به من کمک کردن و من هم تجربه های زیادی (به قیمت خیلی زیاد) بدست آوردم و امیدوارم اگر کسی (از ته دل آرزو میکنم که نباشه) در شرایط من قرار گرفت بدونه که همیشه یه راهی هست و همه چیز رو از دست نده(چون کسانی رو دیدم که به علت بی اطلاعی بعد از فوت پتیشنر کیس هاشون رو دنبال نکردن و متاسفانه از بین رفت)
فقط این رو بدونیند که در سیستم آمریکا بر عکس ایران همیشه صدافت بهترین جوا ب رو میده
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، AsemanAbee ، hasti1985 ، battosai ، mohamadrezaaa ، hosseinkht ، mosa10dei ، farrokh33 ، meysam1361

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان