کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2017-02-05 ساعت 17:14)amir_khoramian نوشته:  دوستان عزیزم
امیدوارم که هیچکدامتون در شرایط من نباشید که پتیشنر از دنیا بره قبل از اینکه گرین کارتتون رو بگیرید,جدای از مسایل عاطفی و روحی از دست دادن پتیشنر ,موارد دیگه ای هم هست باید در نظر داشت و آینده نگری کرد
بهین خاطر میخواستم شرایط خودم رو بگم تا دوستانی که مشکلی مثل من (که امیدوارم پیش نیاد) دارند بدونند که چیکار باید کرد
پدر و مادرم سال 2008 با ویزای F4  رفتن و در اکتبر 2009 برای من و خواهرم فقط از طریق پدرم درخواست دادند (که بهتر این هست که هم پدر و هم مادر جداگانه درخواست بدهند )در نوامبر یا دسامبر 2013 بود که فهمیدیم متاسفانه پدرم به سرطان مثانه STAGE4  مبتلا شدند و طبق اعلام دکترها بیشتر از 3 یا 4 ماه زنده نخواهند ماند ,شرایط روحی و روانی سختی بود به سرعت وقت سفارت گرفتم و برای مصاحبه رفیم که با مشکلات و سختی های فراوانی همراه بود و شرح حال کامل رو در[url=https://www.mohajersara.org/forum/thread-1205-post-472602.html#pid472602[/url]
نوشتم
خشبختانه و برخلاف اداعای پزشکان و با روحیه قوی که پدرم بعد از رفتن ما پیدا کرده بود توانست برای مدت یکسال زنده بمونه و درست 265 روز بعد از رفتن ما متاسفانه از دنیا رفتند و.......
چند ماهی بعد از اومدن ما , پدرم با وجود بیماری تونستند که سیتیزنیشونو بگیرند و بعد از اون هم با فرستادن کپی سیتیزن شیپ و APPROVAL NOTICE  و درخواست به اداره مهاجرت ما هم در گتگوری F1  قرار گرفتیم.
در آپریل 2014 هم مادرم برای ما فرمهای I-130  رو ژر کردن و چون ایشون سیتیزن بودن ما در کتگوری F1  قرار گرفتیم
بلافاصله برای تمدید ویزای توریستی مان در مدت 10 روز باقی مانده اقدام کردیم که از وقتی مدارک تمدید به دست USCIS  میرسه دیگه شما به صورت غیر قانونی نیستین تا زمانی که جواب بدهند که ممکنه مثل کیس بنده حتی بیشتر از 6 ماهی که شما درخواست دادین طول بکشه
حدود 2 ماه بعد از فوت پدرم با راهنمایی وکیل, فرمهای I864  برای اسپانسر و JOINT SPONSOR  رو پر کردین تا درخواست ما از زیر نام پدرم به مادرم انتقال پیدا کنه
نکته مهم اینهکه در گذشته اگرپتیشنر فوت میکردند اونوقت کیس هم بطور کلی از بین میرفت ولی در قانون جدید که به اسم HUMANITARAIN RESTATMENT  هست میشه یکی از اقوام زدیک مثل خواهر , برادر, مادربزرگ و پدربرزگ یا فرزند و فرزند خوانده و همینطور پدر یا مادر خوانده به عنوان اپانسر معرفی کرد تا اینکه کیس های قبلی از بین نروند,
نکته همه دیگه ی که هیچ وکیلی به من نگفت و در هیچ کجا ندیدم تا اینکه افیسر سفارت در هتنگام رد تقاضای درخواست ویزای توریستی برای بار دوم به من گفت اینه که در مواردیمثل ما که تقاضای ویزای مهاجرتی دارند و بنا به شرایط خاصی مجبورند به آمریکا بروند ( شرایط اورژانسی) قانونی دارند  هست به اسم Humanitarian or Significant  Public Benefit Parole for Individuals Outside the United States, که باید برای آن فرم I-131  رو  پر کنید و حدود 3 ماه طول میکشه تا مدارک شما رو برای ویزای HUMANITY  به سفارتی که معرفی کردید بفرستند و بعد از آن و در صورت ویزایی برای مدت حداکثر 1 سال که باز هم قابل تمدید هست و در شرایط خاص حتی اجازه کار موقت هم داره به شما میدهند
من خودم این قانون رو نمیدونستم و برای مدت 27 ماه هر 6 ماه (یک بار به علت بیماری پدرم,یک بار به علت فوت ایشون,و 3 بار هم به علت شرایط روحی و جسمی مادرم بعد از فوت پدرم, تا اینکه مادرم تصمیم به برگشت به ایران برای دیدن خواهرم گرفت که من هم همراه ایشون اومدم و درخواست ویزای توریستی دادم دوباره که برای 2 بار یک بار از ارمنستان و یک بار از دبی رد شد) ویزای توریستی خودم رو تمدید میکردم و به علت مدارک قوی که داشتم موافقت میشد خوشبختانه
دوستان من این رو برای این نوشتم که خودم شرایط بسیار سختی رو تجربه کردم و دوستان بسیار خوبی به من کمک کردن و من هم تجربه های زیادی (به قیمت خیلی زیاد) بدست آوردم و امیدوارم اگر کسی (از ته دل آرزو میکنم که نباشه) شو شرایط من قرار گرفت بدونه که همیشه یه راهی هست و همه چیز رو از دست نده(چون کسانی رو دیدم که به علت بی اطلاعی بعد از فوت پتیشنر کیس هاشون رو دنبال نکردن و متاسفانه از بین رفت)
فقط این رو بدونیند که در سیستم آمریکا بر عکس ایران همیشه صدافت بهترین جوا ب رو میده

خدا پدرتون رو رحمت کنه و مادرتون رو براتون حفظ کنه.
خیلی شرایط سخت و دردناکی داشتین و امیدورام همیشه روزهای شاد در انتظارتون باشه.
خیلی خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادین.
حضور دوستانی مثل شما که تجربه ها و راهکارهاشون رو با ما به اشتراک میگذارن مایه دلگرمیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_khoramian ، omid311 ، battosai ، hosseinkht ، farrokh33
سلام امیر عزیز
خدا رحمت کنه پدرتون رو و مادرتون رو براتون حفظ کنه.
ممنون از توضیحاتتون. 3>
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
سلام دوستان
یکسری راهنمایی میخواستم بهم بکنین، من پنج شنبه هفته آینده وقت سفارت دارم از سفارت ارمنستان، و دوشنبه وقت دکتر با Dr. Anush M. Ordyan
لطفا هرکسی هر اطلاعاتی داره و تجربه مخصوصا با سفارت ارمنستان و دکتر انوش، با من در اشتراک بزاره

کیس من سال ۲۰۱۵ شروع شد و approve شد، کیس هم ویزای مهاجرتی برای فرزند زیر ۲۱ سال مجرد هست. petitioner هم مادرم هستند.
این هم اولین مصاحبه هست. دانشجو هستم سربازی هم نرفتم.

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
سلام
من و خانوادم در کتگوری f3 هستیم که مادرم فرد اصلی کیس هست و به زودی هم welcome letter واسمون میاد. به تازگی متوجه شدم که به احتمال زیاد سرطان دارم. میخواستم بدونم که این موضوع برای گرفتن ویزا واسم مشکلی ایجاد میکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، farrokh33
سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا کسی هست که اطلاعات مربوط به دبستان تا پایان مقطع تحصیلی رو جداگانه مثلا رو کاغذ A4 نوشته و به NVC فرستاده باشه ؟ منظورم اینه که به جز اطلاعات DS260 آیا باید این اطلاعات رو به صورت دیگه ای هم بفرستیم ؟!!!
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-28 ساعت 11:26)Nikia نوشته:  سلام
من و خانوادم در کتگوری f3 هستیم که مادرم فرد اصلی کیس هست و به زودی هم welcome letter واسمون میاد. به تازگی متوجه شدم که به احتمال زیاد سرطان دارم. میخواستم بدونم که این موضوع برای گرفتن ویزا واسم مشکلی ایجاد میکنه؟

انشاالله که اینطور نباشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: Nikia
(2017-03-29 ساعت 13:08)battosai نوشته:  
(2017-03-28 ساعت 11:26)Nikia نوشته:  سلام

انشاالله که اینطور نباشه .

بیماری واگیردار نیست و در سایت سفارت هم جزئ بیماری هایی که مانع از صدور ویزا میشن نیست. شاید حتا بتونید کارتون رو هم جلو بندازید و بگید نیاز به درمان در امریکا دارید. با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید حتما. امیدوارم زودتر سلامتی حاصل بشه.
‎ANK2010XXXXXX‎
نوع ویزا: F4
اولین اقدام:  ‎APR 2004‎
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت ‎ ‎JAN 2016‎ ‎:NVC‎ ‎Welcome letter‎‎
تاریخ تکمیل فرم ‎    AUG 2016 : DS-260  ‎
نامه کامپلیت: ‎DEC 2016‎ ‎
تاریخ کارنت شدن: ‎MAR 2017‎
تاریخ مصاحبه: MAY 2017
فرم 5535: OCT 2018
ایمیل ویور: OCT 2018
شغل: غیردولتی
سربازی: نیروی انتظامی ، درجه سرباز
تحصیلات: فوق لیسانس
نتیجه: AP
تاریخ کلیرینس ‎: -‎ ‎...‎ ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Nikia ، farrokh33 ، Page5066
سلام دوستان مهاجرسرایی

با آروزی سالی خوش برای همگی ، من در نامه ای که برای یکی از دوستام ارسال شده بوده است خواندم که به عتوان مدرک Domicile می توان از پاسپورت سفید reentry permit هم استفاده کرد کسی از دوستان در این مورد اطلاعی داره چون در نامه بطور واضح ذکر شده است که می توان آنرا ارائه داد. دوستان اگر تجربه ای در این مورد دارید لطف میکنید ارائه بدهید.

باسپاس
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-29 ساعت 12:35)maymary1220 نوشته:  سلام دوستان
می خواستم بدونم آیا کسی هست که اطلاعات مربوط به دبستان تا پایان مقطع تحصیلی رو  جداگانه مثلا رو کاغذ A4 نوشته و به NVC فرستاده باشه ؟ منظورم اینه که به جز اطلاعات DS260 آیا باید این اطلاعات رو به صورت دیگه ای هم بفرستیم ؟!!!

سلام
نه نیازی نیست. اطلاعاتی که از سن 16 سالگی به بعد شما هست در فرم ds260 وارد شده. فقط از بعضی دوستان کیس نامزدی یا ازدواج روزمه یا مقاله خواستن اون هم بعد از دوران تحصیل در دانشگاه.
F3
تعداد نفرات: 4 نفر
اقدام اولیه: اکتبر 2001
تشکیل پرونده: آگوست 2008
مصاحبه: دسامبر 2016 (کنسل به دلیل برف سنگین!)
مصاحبه اصلی: 8 مارس 2017
نتیجه: ناقصی مدارک و پروسه اداری(AP)
صدور ویزا: 16 مارچ برای متقاضی اصلی و یک نفر از اعضای کیس(ورود به امریکا 7 می)
دو نفر دیگر: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: maymary1220
سلام دوستان.من برای پدرو مادرم سپتامبر2016 اقدام کردم. مارچ 2017 پرونده اپروو شد الان هم ایمیل زدن برای مدارکNVC.
120 دلارگرفتن.آیافقط همین پوله؟کسانیکه برای پدر و مادرشون اقدام کردن روال پرونده چجوریه کی مصاحبه میرن?
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز
برای اولین سفر به امریکا اگر از امارات یا اروپا بریم باید ویزای ترانزیت بگیریم؟
F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-16 ساعت 00:30)Sudeh نوشته:  دوستان عزیز
برای اولین سفر به آمریکا اگر از امارات یا اروپا بریم باید ویزای ترانزیت بگیریم؟

سوده خانم خیر!!شما از هر جا بخای میتونی ترانزیت بگیری.ویزا لازم نداری.فقط در اروپا اگر دوتا فرودگاه ترانزیت داشته باشی نمیتونی.یعنی یه پرواز دوبار در اروپا کانکشن داشته باشه.این سوالا رو تو گروه خودمون رو تلگرام هم بپرسی در خدمت خاهیم بود!!!!!!!!! Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-16 ساعت 08:55)saeednia نوشته:  

سوده خانم خیر!!شما از هر جا بخای میتونی ترانزیت بگیری.ویزا لازم نداری.فقط در اروپا اگر دوتا فرودگاه ترانزیت داشته باشی نمیتونی.یعنی یه پرواز دوبار در اروپا کانکشن داشته باشه.این سوالا رو تو گروه خودمون رو تلگرام هم بپرسی در خدمت خاهیم بود!!!!!!!!! Big Grin

Big Grin خب اون گروه مخصوص کلیرنسه
امروز زنگ زدم پرسیدم گفتن پروازای عربی ترانزیت نمیخواد. بعضی از ایرلاینای اروپایی بسته به نوع ویزا میخوان.
F3
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-16 ساعت 13:16)Sudeh نوشته:  
(2017-04-16 ساعت 08:55)saeednia نوشته:  

Big Grin خب اون گروه مخصوص کلیرنسه
امروز زنگ زدم پرسیدم گفتن پروازای عربی ترانزیت نمیخواد. بعضی از ایرلاینای اروپایی بسته به نوع ویزا میخوان.

میشه بگید اون گروه تلگرامتون چی هست. اگه بشه عضو بشم چون درباره کلیرنس هستش.ممنون
Category: F1 Family Based
Apply: july 2007
Interview: June 2016
Result: AP
update: 21 June
Second update: 15 August
Clear: 16 August
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من‌میخوام بعد از طی شدن پروسه کلیرنس و گرفتن گرین کارت، سریعا ازدواجم رو ثبت کنم و واسه همسرم‌اقدام کنم، اول اینکه میخوام‌بدونم ثبت سریع ازدواج بعد از گرفتن گرین کارت مشکلی داره یا نه؟ دوما پروسه گرین کارت از طریق همسر حدودا چقدر طول می کشه؟
گروه F1
تاریخ اپلای June 2009
تاریخ مصاحبه: october 2016 ابوظبی
وضعیت: AP
معافیت کفالت و شغل غیردولتی
آپدیت: 5 دسامبر ۲۰۱۶و ۱۶ مارچ و ۲۸جون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان