کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-01-02 ساعت 16:44)ladan نوشته:  دوست عزيز سلام
من يک سالي هست که توي اين سايت سرک مي‌کشم و تازه پستي از شما ديدم ... در هر حال از آشنائي با شما خوشبختم .
راستش فقط مي‌خواستم بهتون بگم خيلي نگران نباشين براي اينکه با اين عقبگردي که ويزا بولتن کرده ما همگي حالا حالاها در کنار هم به خوبي و خوشي زندگي مي‌کنيمRolleyes ... ولي در عين حال مي‌تونين از کسي که براتون اونجا اقدام کرده (مثلا من هم پدرم اقدام کرده ولي در واقع تمام مراحل کاري از طرف برادرم بوده) بپرسين ... حقيقتش من از همين سايت بود که فهميدم چيزي به اسم ويزا بولتن وجود داره ... يا ما همگي کيس نامبري داريم ... خلاصه از اين سايت غافل نشين ... خيلي چيزا دستگيرتون ميشه ....
ضمنا سوالاتون رو توي بخش پرسش و پاسخ مهاجرت خانوادگي مطرح کنين اونجا خيلي دوستان خوب و مطلعي هستن که مي‌تونن کمکتون کنن.
در هر حال موفق باشين و به جمع F2B ها خوش آمديد

سلام لادن جان. من هم از آشناییت خوشوقتم. در واقع این اولین پست من اینجاست... من مبحث های مرتبط رو تقریبن خوندم... و مثل شما از اینجا خیلی خیلی اطلاعات تازه گرفتم که تقریبن امید واهی منو به دید واقعی تبدیل کرده... یعنی همون دورهمی بودن حالا حالا ها!!! Tongue

یه سوال داشتم! میشه بگی کی برای شما کیس نامبر اومده و چه تاریخی اقدام کردین؟
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
یه سوال داشتم! میشه بگی کی برای شما کیس نامبر اومده و چه تاریخی اقدام کردین؟
[/quote]

دوست خوبم
من همين چند پست بالاتر کل چيزائي که در مورد پروندة خودم مي‌دونستم رو نوشتم Big Grin
فقط جهت اطلاع شما در آگوست 2005 پدرم اقدام کرده که البته فقط اسم پدرم هست و تموم کارها رو برادرم انجام داده ... راستش من از اين سايت بود که فهميدم بايد کيس نامبري هم داشته باشم Shy
خلاصه اينکه دوست خوبم فعلا باخوبي و خوشي به زندگي بچسب و بي‌خيال براي خودت سووووووووووت بزن Big Grin
منم همانطور که قبلا هم نوشتم يه مقدار کشک و يه مقدار سماق گرفتم و خلاااااااااااااااااصه مشغووووووووووووولم Big Grin
در آخر باز هم تکرار مي‌کنم توي قسمت/تاپيک/پست (حالا هرچي چون آخر سر هم نفهميدم کدوم تاپيکه ... کدوم پست Big Grin) پرسش و پاسخ مهاجرت خانوادگي سوالاتون رو مطرح کنين اونجا دوستان بسيار مطلع و فعالي هستند که ميتونن اطلاعات خيلي بيشتر و بهتري بهتون بدن.
موفق باشي
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، شاپرک ، bsbali ، frozen mind
سلام،
در مورد کیس F4 (برادر و خواهر)! من به مرحله ای رسیدم که از من مدارک (شناسنامه، عدم سوء پیشینه و ... ) رو خواستن! من ازدواج کردم باید سند ازدواج رو هم بفرستم؟! آیا اعلام کردن این قضیه که من ازدواج کردم باعث تاخیر و عقب افتادن رسیدگی به پرونده میشه؟!
معمولا بعد از این مرحله چه میزان طول میکشه تا از NVC خبری دریافت بشه؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-04 ساعت 17:40)godling نوشته:  سلام،
در مورد کیس F4 (برادر و خواهر)! من به مرحله ای رسیدم که از من مدارک (شناسنامه، عدم سوء پیشینه و ... ) رو خواستن! من ازدواج کردم باید سند ازدواج رو هم بفرستم؟! آیا اعلام کردن این قضیه که من ازدواج کردم باعث تاخیر و عقب افتادن رسیدگی به پرونده میشه؟!
معمولا بعد از این مرحله چه میزان طول میکشه تا از NVC خبری دریافت بشه؟!
بله حتما حتما ترجمه عقد نامه و شناسنامه و عکس همسر (و فرزندان اگر دارید) را بفرستید. در F4 ازدواج و طلاق و تعداد فرزندان هیچ تاثیری در روال پرونده و نوبت ندارد. بعد از این مرحله اگر پرداختها و مدارکتان هیچ اشکالی نداشته باشد، معمولا از 1-6 ماه بعدش نامه تاریخ مصاحبه میاید.
پاسخ
تشکر کنندگان: godling
سلام دوستان آیا کسی هست اطلاع کافی داشته باشه برای اقدام فرزند مجرد بالای 21 سال 1-بغیر از فرم I130 و فرمI864 آیا فرم دیگری را باید پر کرد ؟ 2- مبلغ پول جقدر هست و آیا در پاکت همراه فرمها باید بفرستیم یا بعدا 3- چه مدارکی رو باید برای ترجمه بدیم که همراه فرمها بفرستیم 4- وقتی که اسپانسر شخصی بغیر از شخص درخواست کننده هست که میشه کو اسپانسر آیا مدارک مالیاتی رو باید همراه فرمها بفرستیم . ممنون میشم کسی که این مراحل رو گذرونده جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد هزينه‌هاي پرونده من (همان 400 دلار) برای کل پرونده 400 دلار باید پرداخت بشه! یا به تعداد هر يك از افراد درون پرونده؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-06 ساعت 10:15)godling نوشته:  در مورد هزينه‌هاي پرونده من (همان 400 دلار) برای کل پرونده 400 دلار باید پرداخت بشه! یا به تعداد هر يك از افراد درون پرونده؟!

نفري 400 دلار است.
گروه F4
تاریخ PD: نوامبر 2005
پاسخ
تشکر کنندگان: godling ، comrun
(2012-01-04 ساعت 20:30)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان آیا کسی هست اطلاع کافی داشته باشه برای اقدام فرزند مجرد بالای 21 سال 1-بغیر از فرم I130 و فرمI864 آیا فرم دیگری را باید پر کرد ؟ 2- مبلغ پول جقدر هست و آیا در پاکت همراه فرمها باید بفرستیم یا بعدا 3- چه مدارکی رو باید برای ترجمه بدیم که همراه فرمها بفرستیم 4- وقتی که اسپانسر شخصی بغیر از شخص درخواست کننده هست که میشه کو اسپانسر آیا مدارک مالیاتی رو باید همراه فرمها بفرستیم . ممنون میشم کسی که این مراحل رو گذرونده جواب بده

دوستان کسی نیست جواب منو بده از اساتید سایت خواهش میکنم یک نظری بدن. باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان عزیزی که اطلاعات خودشان را به نمایش می گذارند من کتگوری f4 هستم و پرایوریتی دیتم 2002 است مدارکمون را خرداد 91 فرستادیم و تایید شد حالا منتظر مصاحبه هستیم می خواستم ببینم کسی هم شرایط من هست یا کسی که به من اطلاعات بیشتری بده که این زمان مصاحبه چقدر طول می کشد .ممنون می شم که به من اطلاعات بدهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی میتونه به من کمک کنه
همسرم گرین کارت داره و الان هم 2 سال هست در آمریکا زندگی میکند 1 سال پیش برای من فرم i130 فرستاده سپتامبر یک نامه رسیده که مدارک شما رفته nvc ولی بعد از اون خبری یا نامه ای نرسیده میخوام بدونم کسی خبر داره معمولا چقدر زمان میبره تا جواب بگیرم.آیا میتوانم تماس بگیرم nvc و شماره کیس نامبرم رو ازشون بخوام و به نظرتون چقدر زمان میبره تا کارم درست بشه:
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-18 ساعت 23:02)نینا پارسا نوشته:  سلام دوستان کسی میتونه به من کمک کنه
همسرم گرین کارت داره و الان هم 2 سال هست در آمریکا زندگی میکند 1 سال پیش برای من فرم i130 فرستاده سپتامبر یک نامه رسیده که مدارک شما رفته nvc ولی بعد از اون خبری یا نامه ای نرسیده میخوام بدونم کسی خبر داره معمولا چقدر زمان میبره تا جواب بگیرم.آیا میتوانم تماس بگیرم nvc و شماره کیس نامبرم رو ازشون بخوام و به نظرتون چقدر زمان میبره تا کارم درست بشه:

سلام
در نامه ای که از nvcمیاد معمولا case number را می دهند.شما باید به visa bulletinمراجعه کنید و در طبقه بندی f2a نگاه کنید و priority dateخودتون را با اون تاریخی که زده مقایسه کنید.زمانی که اون تاریخ با priority date شما یکی بشه براتون از nvcنامه میاد.case number با سه حرف abd یا ank شروع میشه.فکر کنم شما باید یکی دو سالی هنوز صبر کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze ، comrun ، نینا پارسا
دقیقا 40 ساعت بعد گذرنامه ها و پاکتها رسید.برای همه مهاجرسرایی ها آرزوی دریافت ویزا (با اولویت تکضرب بودن) رو دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، frozen mind ، comrun ، behnia ، f1f ، GBUSA ، Pay ، battosai ، mom ، Toranj
(2012-01-17 ساعت 19:10)sasan_rock نوشته:  قبلا گاهی وقتها با خودم میگفتم چی میشد یه روزی پروندم تو تکمیل میشد... همه اینها امروز تموم شد .برگ UPSرو گرفتم اما نمیدونم چرا اصلا خوشحال نیستم...

ساسان جان
منم دقیقا مثل تو شدم انگار همین دیروز بود اما یکسال پیش! و چقدر عجیبه که اون دلشوره بیخودی هم نبود. خوب حواست رو جمع کن و ببین که قبل از اومدن چکار باید بکنی و چی یاد بگیری و به هوای اینکه حال برم اونجا همه چی حل میشه نیا که ضد حال میخوری و پول حسابی خرج میکنی.
در ضمن ویزات هم مبارک باشه و امیدوارم برات مایه خیر و برکت باشه و نه مشکلات آتی.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun ، sasan_rock ، Blaze ، usamilad ، mom
اگر همسرم تا سال آینده سیتیزن بشن باز هم باید 2 سال صبر کنم ؟ اینکه همه میگن پرونده ها با سرعت بیشتری پیش میره درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و سپاس فراوان
من آرزو هستم . مدت 5 سال هست که خانواده من ( پدر-مادر و برادر کوچکترم ) به امریکا سفر کردند ولی من و 2 برادر دیگرم چون بالای 21 سال بودیم و دیگری مشمول سربازی ماندگار شدیم . خانواده من بعد از 20 روز گرین کارتشان را گرفتند و برای ما پرونده تشکیل دادند . سال 2009 نامه ای رسید به دستمان مبنی بر اینکه درخواستمان پذیرفته شده و حالا ارجاع شده به اداره ویزا . ولی از ان زمان هیچ خبری نشده . می خواستم بدونم وضعیت ما به چه صورتی هست ؟ من در حال حاضر 31 سالم شده و نامزد کردم .ولی همگی بلاتکلیف هستیم . و یک مسئله دیگر اینکه برادر کوچکتر من که با من ایران هست 5 سال پیش چون زیر 21 سال بود وقت مصاحبه هم داشت با خانواده ولی چون سرباز بود نتونست از ایران خارج بشه . در حال حاضر کارت پایان خدمتش رو گرفته . آیا هنوز می تونه پرونده 5 سال پیش را به جریان بندازه یا خیر؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان