کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-01-30 ساعت 12:09)كاميلا نوشته:  ... بعد از دريافت ويزا چه چيزي در انتظار ماست؟ عاجزانه خواهشمندم دوستاني كه اون طرف هستند هر راهنمائي كه به ذهنشون ميرسه چه از نظر يادگيري برخي دوره ها و... و چه از نظر اينكه براي اونجا چه برنامه هايي رو بايد در نظر گرفت و الي آخر كه شايد به ذهنم نرسه ما رو راهنمائي كنند...
کامیلای عزیز، در باره موضوعاتی که مد نظر شماست تاپیکهای زیادی در مهاجرسرا هست که می توانید اطلاعات مورد نیازتان را از آنجا بگیرید یا سوالاتتان را مطرح کنید.
چون مسائل بعد از ویزا برای همه افراد با هر نوع ویزای مهاجرت تقریبا یکسان است، لازم نیست تاپیکهای مذکور در هر تالاری به طور مجزا برای آن تالار ایجاد شوند. در عین حال، ما مهاجران خانوادگی به دلیل داشتن یکی از بستگان درجه اولمان در آمریکا، وضع به مراتب بهتری از مهاجران از طریق لاتاری داریم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، Linspire ، comrun
(2012-02-08 ساعت 00:28)sasan_rock نوشته:  
(2012-02-06 ساعت 23:13)zhopiter نوشته:  
(2012-02-06 ساعت 14:34)SAEED 60 نوشته:  
(2012-02-04 ساعت 20:29)zhopiter نوشته:  با سلام من وهمسرم به تازهگی برنده لاتری 2012 شدیم ومدتی است ک از مصاحبمون میگذره کاربر جدید هستم فعلا منتظرclear شدن پروندهمون هستیم Smile یه سوالی ک داشتم اینه: چطورمیتونم برای مادرم اقدام کنم که هرچه زودتر بیاد پیشم چون به احتمال زیاد بچه ما در همان اوایل رفتنمون بدنیا میاد وبرامون برگشت به ایران سخته اگر ممکنه راهنماییم کنید .
ممنون از توجهتون

دوست عزيز شما بعد از سيتيزن شدن ميتوانيد براي مادر اقدام كنيد ، يعني 5 سال بعد از دريافت گرين كارت خودتون .
Smileممنون دوست عزیز بله منظورم همین بود.
معمولا این پروسه بعد ازتهیه مدارک پزشکی تا اومدن مادر چقدر طول میکشه؟
نامه نگاری هم لازمه ؟از کجا میتونم اطلات بیشتری در این زمینه پیدا کنم؟مثل متن نامه ومدارک لازم برای این اقدام.
بازم ممنون Smile
.

لطفا سوال خودتون رو در تاپیک ویزاهای غیر مهاجرتی مطرح کنید تا جواب لازم رو بگیرید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام به همه. از دوستان میخوام حتما پاسخ بدهند دل تو دل ما نیست ماه مارچ تا 8 اکتبر رفت جلو یعنی سپتامبر هم رد شد priority date 27 sep از ساسان عزیز می خوام که توضیح دهند انشاالله کی نوبت ما میشه تا بریم آنکارا. به صورت معمول . الان باید چیکار کنیم ........ .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
تا ساسان بیاد من یواشکی یه چیزی بهتون میگم!

شما اگر کارنت شدین و پرونده تون هم تکمیله باید منتظر دریافت نامه دعوت به مصاحبه باشین که به زودی به دستتون برسه.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sasan_rock ، Blaze
مرسی frozen عزیز و گل . اما یه سوال کارنت شدن یعنی چی ؟(منظورت ویزا بولیتن مگه نیست؟) از مارچ به بعد من باید سایت سفارت رو ببینم . ؟ احساسم به من میگه ساختمون سازی آنکارا ..... . ساسان اپریل بوده اما الان تازه رفته به نظر من تا اعلام مصاحبه یه پروسه طولانی دیگه حتما داریم. یا من اشتباه میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sasan_rock
علی جانم، طبق اون چیزی که شما قبلا گفتی، priority date: 27 september 2000 هستش، بنابراین پرونده شما تازه با انتشار ویزابولتن مارچ، در ماه مارچ یعنی از دهم اسفند به بعد، کارنت خواهد شد (در دست اقدام قرار خواهد گرفت).
بله متاسفانه تعمیرات ساختمانی سفارت آنکارا ممکنه کمی کار شما رو عقب بندازه یا حتی ممکنه پرونده رو به یه سفارت دیگه محول کنن.
کمی صبر کنین همه چیز مشخص میشه.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sasan_rock ، Blaze
با سلام دوباره به frozen mind می خواستم بدونم با توجه به وضعیتم که در ژانویه 2001 آپلای کردم و در گروه اف فور هستم حداقل و حداکثر کی باید به سفارت در آنکارا برای مصاحبه بریم و همچنین حداقل و حداکثر زمانی که باید به امریکا بریم کی خواهد بود منظورم از حداقل و حداکثر زودترین و دیرترین تاریخ است. ممنونم ازت
پاسخ
تشکر کنندگان:
mosh عزيزم، با اين پيشرفتي كه ويزا بولتن داره، اگر Priority Date شما قبل از 8 ژانويه 2001 باشه، پرونده تون خرداد ماه سال آينده كارنت ميشه. اگر PD شما بعد از 8 ژانويه 2001 باشه، پرونده تون در تير ماه 1391 كارنت ميشه. اگر پرونده تون تكميل باشه، در همان ماه نامه دعوت به مصاحبه رو دريافت مي كنين. اين كه كي به شما وقت مصاحبه خواهند داد،‌من نمي دونم. بستگي به تراكم پرونده ها در سفارت داره. اما به نظر من حداكثر از 3 ماه بيشتر نخواهد شد، يعني در بدترين حالت شما در شهريور يا مهر مصاحبه خو اهيد داشت.

بعد از مصاحبه هم خدا ميدونه كه به شما بلافاصله ويزا خواهند داد يا با برگه آبي بدرقه خواهيد شد و اف بي آي چك شما چقدر طول خواهد كشيد. معمولا از 17 روز تا سه ماه طول ميكشه ولي در موارد استثنايي تا يك سال يا بيشتر هم طول كشيده.
فعلا با اطلاعات موجود ميشه تا مصاحبه رو به تقريب پيشبيني كنيم، دريافت ويزا و سوار شدن به هواپيما به سوي آمريكا پيشكش!

دوستان ديگه اگر نظري دارن بفرمايند.

F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، mosh ، sasan_rock ، Linspire
(2012-01-23 ساعت 16:27)anahita1361 نوشته:  کسی میدونه اگه یه نفر گرین کارتشو از دست بده و باطل بشه، بعد دوباره بخواهیم براش اقدام کنیم، به دلیل اینکه یکبار گرین کارت داشته و اونو از دست داده توی پروسه جدیدش مشکلی پیش میاد یا نه؟ یا اینکه مثلا پروسه از حالت عادی طولانی تر میشه برای این شخص یا نه؟؟؟؟؟

دوستان یعنی هیچ کس در این مورد اطلاعی نداره؟؟!!!!
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-02-10 ساعت 14:53)anahita1361 نوشته:  
(2012-01-23 ساعت 16:27)anahita1361 نوشته:  کسی میدونه اگه یه نفر گرین کارتشو از دست بده و باطل بشه، بعد دوباره بخواهیم براش اقدام کنیم، به دلیل اینکه یکبار گرین کارت داشته و اونو از دست داده توی پروسه جدیدش مشکلی پیش میاد یا نه؟ یا اینکه مثلا پروسه از حالت عادی طولانی تر میشه برای این شخص یا نه؟؟؟؟؟
دوستان یعنی هیچ کس در این مورد اطلاعی نداره؟؟!!!!

خب اگر كسي به يقين چيزي مي دونست حتما جواب مي داد.
اما من فقط مي تونم استنباطمو بگم كه در كيس مورد نظر شما مشكلي پيش نخواهد آمد. پروسه جديد به عنوان يك پروسه مجزا در نظر گرفته خواهد شد. كافيه كه آفيسر را موقع مصاحبه متقاعد كنين كه ديگه مي خواين در ايالات متحده ساكن بشين و كار كنين و ماليات بدين، مطمئن باشين كه مشكلي پيش نخواهد آمد.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، battosai
سلام دوستان.من 1 سوال مهم داشتم برای 1 نفر از دوستام که خودش تو مهاجرسرا عضو نیست از من خواسته این کارو براش انجام بدم لطفا هر کس اطلاعات داره جوابه منو بده از دوستان با سابقه خواهشمندم کمک کنید.1 خانمی هستن با 2 تا بچههاشون به خاطر بیماری دخترشون اومدن و گرین کارت گرفتن و به قولی اسایلم حساب میشن.حالا برای شوهرشون اقدام کرده وکیل بهش گفته 6 ماه تا 1 سال طول میکشه تا شوهرشون بیاد و بعد از 2 ماه و چندروز نامه approve شدنشون اومده.اگه اشتباه نگم کیسشون الان باید بره nvc و بعدش وقت مصاحبه بدن بهشون.میخوام بدونم چندوقت بعد نامه nvc میاد و کل پروسه چقدر طول میکشه؟چون 1 نفر از دوستاشون گفته 2 تا 3 سال طول میکشه اما چون کیس ایشون اسایلم هست فکر کنم روالش به کیسهای عادی متفاوت هست.ممنون میشم روال کیس ایشونو بهم بگین تا منم راهنماییشون کنم و با اجازه بزرگترا این سوالو تو چندتا پست میذارم تا زودتر جواب بگیرم.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-02-12 ساعت 21:01)alireza62 نوشته:  سلام دوستان.من 1 سوال مهم داشتم برای 1 نفر از دوستام که خودش تو مهاجرسرا عضو نیست از من خواسته این کارو براش انجام بدم لطفا هر کس اطلاعات داره جوابه منو بده از دوستان با سابقه خواهشمندم کمک کنید.1 خانمی هستن با 2 تا بچههاشون به خاطر بیماری دخترشون اومدن و گرین کارت گرفتن و به قولی اسایلم حساب میشن.حالا برای شوهرشون اقدام کرده وکیل بهش گفته 6 ماه تا 1 سال طول میکشه تا شوهرشون بیاد و بعد از 2 ماه و چندروز نامه approve شدنشون اومده.اگه اشتباه نگم کیسشون الان باید بره nvc و بعدش وقت مصاحبه بدن بهشون.میخوام بدونم چندوقت بعد نامه nvc میاد و کل پروسه چقدر طول میکشه؟چون 1 نفر از دوستاشون گفته 2 تا 3 سال طول میکشه اما چون کیس ایشون اسایلم هست فکر کنم روالش به کیسهای عادی متفاوت هست.ممنون میشم روال کیس ایشونو بهم بگین تا منم راهنماییشون کنم و با اجازه بزرگترا این سوالو تو چندتا پست میذارم تا زودتر جواب بگیرم.

سلام
تا اونجا که من میدونم همسر ایشون تو گروه F2A قرار میگیرن و در حال حاضر در این گروه به پرونده های مربوط به 19 ماه پیش رسیدگی میکنند ، ولی اینکه کیس اسایلم ممکنه در روند سرعت پرونده موثر باشه اطلاعی ندارم .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
سلام
خییییییییییلی ممنون از همه که اطلاعاتشونو در اختیار بقیه میذارن. هرچی اطلاعات مفید تو این سایت است. 2 سوال دارم که اگه جواب بدین، خیالم راحت می شود.
1. من خواهرم سال 2008، زمانی که مجرد بودم برام درخواست گرین کارت کرد. الان ازواج کردم، آیا باید اطلاع بدهم بدهشون یا نیازی نیست؟

2. شنیدم درخواست پدر و مادر سیتی زِن برای بچه ها حداکثر 9 سال طول می کشد. سال دیگه والدینم سیتیزن میشن. آیا می شود کِیسی که خواهرم برام اقدام کرده بود را کنسل کنم و از طریق پدر و مادرم اقدام کنم که زودتر به نتیجه برسم؟ یا دراینصورت زمان کیسم از اول شروع می شود؟ آخه 8 سال دیگه خیلی دیر. خواهشاً راهنمائی کنید.

یک سوال غیر مربوط به این تاپیک:
کسی اطلاع دارد، افراد مسن که گرین کارت میگیرن، بهشون چه مزایایی میدن؟ پولی ماهیانه میدن؟؟؟

خیلی مممنون از همتون، این سایت نبود نمی دانم می خواستم این همه اطلاعاتو از کجا بگیرم:*
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
(2012-02-21 ساعت 17:31)felertooshia2 نوشته:  سلام
خییییییییییلی ممنون از همه که اطلاعاتشونو در اختیار بقیه میذارن. هرچی اطلاعات مفید تو این سایت است. 2 سوال دارم که اگه جواب بدین، خیالم راحت می شود.
1. من خواهرم سال 2008، زمانی که مجرد بودم برام درخواست گرین کارت کرد. الان ازواج کردم، آیا باید اطلاع بدهم بدهشون یا نیازی نیست؟

2. شنیدم درخواست پدر و مادر سیتی زِن برای بچه ها حداکثر 9 سال طول می کشد. سال دیگه والدینم سیتیزن میشن. آیا می شود کِیسی که خواهرم برام اقدام کرده بود را کنسل کنم و از طریق پدر و مادرم اقدام کنم که زودتر به نتیجه برسم؟ یا دراینصورت زمان کیسم از اول شروع می شود؟ آخه 8 سال دیگه خیلی دیر. خواهشاً راهنمائی کنید.

یک سوال غیر مربوط به این تاپیک:
کسی اطلاع دارد، افراد مسن که گرین کارت میگیرن، بهشون چه مزایایی میدن؟ پولی ماهیانه میدن؟؟؟

خیلی مممنون از همتون، این سایت نبود نمی دانم می خواستم این همه اطلاعاتو از کجا بگیرم:*
felertooshia2 ی گرامی
1- خیر. در گروه F4 تغییرات در وضع تاهل یا فرزندان درنظر گرفته نمیشود
2- با اطلاعات امروز خیر الان برای شما دیرتر میشود. در صورتی که والدین سیتیزن قصد اقدام برای شما (ی متاهل) داشته باشند، اولا" کنسل نمودن پرونده فعلی شما یا حفظ آن تفاوتی در پرونده جدیدتان ندارد، شما بدون در نظر گرفتن زمان طی شده در پرونده F4 فعلی، در گروه F3 طبقه بندی خواهید شد و زمان آن از حالا شروع میشود. در نتیجه با توجه به کارنت شدن F3 های 10 سال پیش در ویزا بولتن مارچ 2012 و ورود به چهارمین سال اقدام خواهرتان، پرونده F4 شما زودتر از پرونده F3 که همین حالا باز شود، کارنت میشود. (چه برسد به F3 که سال دیگر پس از سیتیزنشیپ والدینتان باز شود)
پاسخ سوال غیر مربوط را نمیدانم ولی اگر اشتباه نکنم آن حقوق و مزایایی که احتمالا مد نظر شماست، با حائز شرایط بودن پس از تابعیت تعلق میگیرند نه در زمان مقیم بودن.
میبخشید که همه پاسخها منفی بودند.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، amir2640 ، battosai
یک سوال مهم!!! لطفا جواب منو بدین!! آیا سفر توریستی تایلند برای مهاجرت به آمریکا مشکلی دارد؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان