کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن رانندگان(پایه یک)
(2014-05-02 ساعت 22:36)loveusa2010 نوشته:  salam dostan
agar dar morede CDL class A information khastid pm bebedid.

آقا یک توضیح مختصری از وضع شغلی و درامدی ات بده چون دوستان زیادی در مورد این شغل صحبت کردن و من هم تا جایی که گواهینامه رو بگیرین اطلاعات دادم ولی بعد ازون که کار پیدا بشه نشه چقدر پول میدن و وضع شغلی اش چیه فعلا کسی نبوده اطلاعاتی شیر کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، apoornaki ، msar ، saraeesara
(2012-02-25 ساعت 08:27)yami نوشته:  سلام دوستان
اگه در فکر شغل رانندگی سنگین در آمریکا هستین و در مورد گواهینامه پایه یک و استخدامش سوالی داشتین, اینجا بپرسین در حد اطلاعاتی که در عرض یکی دو ماه گذشته در مورد خودم به دست آوردم, سعی میکنم بهتون پاسخ بدم.

سلام
داداش اگه تریلی و تانکرش واسه خومون باشه کار کردن در اروپا حدودا چقدر حقوق میندازه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
می خواستم از دوستان بپرسم که در مورد رانندگی با خودروی سواری (مثل کار تو آژانس ) و یا با خودروی ون مثلا کار برای هتل و . .. اطلاعاتی دارند . به چه مدارکی نیاز هست آیا می شود بدون گذراندن دوره مشغول به رانندگی شدد (البته دورههای کوتاه مدت یکی دو هفته ای رو نمیگم )
پاسخ
(2014-10-29 ساعت 12:18)amrikale نوشته:  سلام
می خواستم از دوستان بپرسم که در مورد رانندگی با خودروی سواری (مثل کار تو آژانس ) و یا با خودروی ون مثلا کار برای هتل و . .. اطلاعاتی دارند . به چه مدارکی نیاز هست آیا می شود بدون گذراندن دوره مشغول به رانندگی شدد (البته دورههای کوتاه مدت یکی دو هفته ای رو نمیگم )

برای این مشاغل معمولا حداقل دو سال سابقه رانندگی در اون ایالت یا در آمریکا رو میخوان.
اگه ون بزرگ مدل مینی بوسی هم باشه ممکنه بگن باید گواهینامه CDL B داشته باشی که برای اتوبوس و کامیون هست با اینکه برای این ونها نیازی به اون نیست و CDL C میخواد که دیگه از مد افتاده گرفتنش.
بعنوان یک تازه وارد توصیه میکنم وقتتون رو روی این مشاغل اصلا هدر ندید. بسیار به ندرت ممکنه به یک تازه وارد همچین کاری رو بدن که تازه آمده و تجربه رانندگی و زندگی در این کشور و ایالت رو نداره.
پاسخ
(2012-04-04 ساعت 21:26)yami نوشته:  
(2012-04-02 ساعت 15:29)masih sh نوشته:  قیمت گازوئیل لیتری چنده اونجا؟
در این لینک یه مطلبی هست که میگه درآمد راننده ها خیلی خوب است.نظر شما چیست؟
در آمد این کار واقعا همین قدر است؟

گازوئیل گالنی حداکثر 4.5 دولار هست.
همانطور که گفتم دستمزد راننده ها رو به مایل پیموده شده و در زمان مورد انتظار میدن وزینه گازوئیل هم به عهده راننده هست. اگه بیش از زمان مورد نظر هم تاخیر کنین ممکنه جریمه تون کنن. من یکبار از یک راننده پرسیدم گفت حدودا ساعتی براش 15 دولار میوفته بعد از کسر هزینه های شخصیش. البته شب هم هتل نمی مونن و معمولا در تریلی میخوابن که کار محتاطانه ای نیست!
جدای از دوری از منزل متاسفانه بعلت اراذل و اوباش و جاده های طویل و بی سر و ته که صدها مایل یک جنبنده هم توش جم نمیخوره, شغل امنی حساب نمیشه وگرنه من خودم پایه اش بودم. مشکل بارگیزی و تخلیه رو هم برای بعضی موارد هم اضافه کنید. کماکان معتقدم اگه یک تریلی حدودا 20 هزار دولاری بگیرین و کانتراکت کنین با بادوایزر یا کوکاکولا و پپسی برای پخش پول بهتری در میارین.

جناب yami محض کنجکاوی من یه سرچی تو نت زدم و دیدم با توجه به مشخصات کامیونی که شما فرمودید برای کانتراکت با کوکاکولا و.... یه چیزی تو این مایه ها گیر میاد http://www.soarr.com/inventory/specsheet/?ID=8876463
حالا نهایت یه مقدار خرجش کنیم تا بیاد رو فرم.مسأله اصلی مدل و سال ساختش هست که مشکل نداشته باشه
با چنین ماشینی به نظرتون کار گیر میاد؟ و اینکه تو همه ی ایالت ها از این دست مشاغل هست یا فقط موبوط به یکسری ایالت های خاص هست؟

با سپاس
پاسخ
با سلام میخواستم بدونم اصلا ارزش داره که روی کیس پایه یک واسه کار حساب کرد؟چون من 17ساله که پایه یک دارم اما مکانیک سواری هم هستم پس از رسیدن به امریکا به نظر شما کدوم یکی پولساز تره و بیشتر واسش کار هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid usa ، msar
وحید جان
تریلی های کانتراکت بادوایزر و کوکاکولا و ... تا جایی که اشتباه نکنم محور عقب یکی دارند و نه دو تا و در ضمن یک سایز از این تریلی های جاده ای کوچکتر هستند.
اما نکته اینجاست که من به هیچ وجه من الوجود به یک تازه وارد این مشاغل رو پیشنهاد نمیکنم.
شما باید جا بیوفتی در آینده واقعا دیگه دیدی نمیشه بری تو کار رانندگی اونم برای یک شرکت و قشنگ که در کار جا افتادی بری دنبال کنترات بستن با تریلی شخصی.
این کار تجربه میخواد. درست حساب کتاب نکنی یک دفعه دیدی آخر ماه یک چیزی هم بدهکار شدی. تا جایی که میدونم همه هزینه های گازوئیل و تعمیرات و پارکینگ و غیره به عهده شما هست و بلد بودن میخواد که طرف بدونه داره چیکار میکنه.

علیرضا جان
صد البته مکانیکی! چه موتوز و چه آهنگری گیربکسهای اتوماتیک که خودش فنی جدای از مکانیکی هست و کلی پول توشه.
بعضی ها هم استاد مافلر و اگزوزهای سفارشی هستن که باز پول خوبی توشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: vahid usa ، babak12 ، msar ، abonayer
[quote='yami' pid='561139' dateline='1414727130']
يامي عزيز سلام .
ايا مي توان با اتوبوس يا ميني بوس مسير خطي مثل راهن - تجريش راه انداخت تا كمي از مشكلات حمل و نقل شهر محل اقامتمان را حل كنيم . با تشكر
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
(2014-12-31 ساعت 16:20)مير منصور نوشته:  [quote='yami' pid='561139' dateline='1414727130']
يامي عزيز سلام .
ايا مي توان با اتوبوس يا ميني بوس مسير خطي مثل راهن - تجريش راه انداخت تا كمي از مشكلات حمل و نقل شهر محل اقامتمان را حل كنيم . با تشكر

دوست عزیز، سیستم حمل نقل آمریکا و علاقه مردمش به اون زمین تا اسمان با ایران فرق داره. در ضمن این کارها نیازمند راه انداختن بیزنسهای میلیون دولاری هست و با یه ماشین اصلا مجوز نمیدن.

مثل ایران هم نمیتونید مسافرکشی کنید! یعنی حتی مجاز هم باشید اصلا کسی غیر ممکن هست که سوار بشود!!
پاسخ
تشکر کنندگان: مير منصور ، msar
(2014-10-31 ساعت 08:15)yami نوشته:  وحید جان
تریلی های کانتراکت بادوایزر و کوکاکولا و ... تا جایی که اشتباه نکنم محور عقب یکی دارند و نه دو تا و در ضمن یک سایز از این تریلی های جاده ای کوچکتر هستند.
اما نکته اینجاست که من به هیچ وجه من الوجود به یک تازه وارد این مشاغل رو پیشنهاد نمیکنم.
شما باید جا بیوفتی در آینده واقعا دیگه دیدی نمیشه بری تو کار رانندگی اونم برای یک شرکت و قشنگ که در کار جا افتادی بری دنبال کنترات بستن با تریلی شخصی.
این کار تجربه میخواد. درست حساب کتاب نکنی یک دفعه دیدی آخر ماه یک چیزی هم بدهکار شدی. تا جایی که میدونم همه هزینه های گازوئیل و تعمیرات و پارکینگ و غیره به عهده شما هست و بلد بودن میخواد که طرف بدونه داره چیکار میکنه.

علیرضا جان
صد البته مکانیکی! چه موتوز و چه آهنگری گیربکسهای اتوماتیک که خودش فنی جدای از مکانیکی هست و کلی پول توشه.
بعضی ها هم استاد مافلر و اگزوزهای سفارشی هستن که باز پول خوبی توشه.
مرسی از راحنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، msar
با عرض ادب و احترام خدمت دوستان.من در جنوب کالیفرنیا هستم و رفتن به کلاس های آموزشی جهت گرفتن گواهی نامه a رو شروع کردم.اینجا تماس میذارم دوستانی که تجربه بیشتری دارن لطفا تماس بگیرن باهاشون همفکری کنم و دوستانی که تازه میخوان شروع کنن میتونن تماس بگین اطلاعاتی در اختیارشون بزارم.با سپاس
8189838097 کوروش
پاسخ
تشکر کنندگان:
/...................
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه دوستان مهاجر سرایی،
من 35سالمه و دو فرزند دختر 4ساله و 8ساله دارم وبا همسرم 4 نفریم...
شغل من در ایران راننده ماشین سنگین هست. (حدود یک سال سابقه کار با کامیونت تا شش و نیم تن برای شرکتهای پخش مواد لبنی دارم و تقریبا دو سال راننده کشنده و تریلی بین شهری هستم و برای صاحب تریلی کار میکنم)
توی رانندگی با تریلی کامیون و حتی تانکر سوخت نسبتا ماهرم و با اتوبوس هم میتونم رانندگی کنم ولی تجربه اش رو نداشتم...
اهل دود (حتی قلیون) و مشروب هم نیستم و توانایی زبانم در حد متوسط هست و تقریبا از پس نیاز روزمره به زبان انگلیسی در یه کشور انگلیسی زبان بر میام.
حالا سوالم اینه که:
برای من کار مرتبط با حرفه ام با درآمد مناسب که از پس هزینه یه خونواده 4نفره بر بیام هست؟
حدود درآمدم چقد میتونه باشه؟
با توجه به شرایط زبان و حرفه ای که گفتم دارم حدودا چقد طول میکشه که بتونم کار مرتبط پیدا کنم؟
منزلت اجتماعی رانندگی ماشین سنگین در امریکا به چه صورت هست؟
بیشتر کارهایی که وجود داره داخل شهر و حومه ان هست یا رانندگی بین شهرها و ایالت هاست؟ (بخاطر مشکلات تنهایی خونوادم میگم)
پاسخ
تشکر کنندگان:
و اینکه بهترین ایالتی که میتونم انتخاب کنم که در آن کار مناسب شغل و حرفه ام با درآمد بالاتر نسبت به ایالات دیگه و همچنین راحتی و نزدیکی به خونواده ام در اون شغل لحاظ بشه کجاست؟ (کدوم ایالت برای یه راننده پایه یک که بیشتر کارها هم نزدیک به محل زندگیش باشه و حد اکثر تا غروب بتونه خونش باشه پیشنهاد میکنید؟)
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان
اگر یکسال از گواهینامه معمولی شما گذشته باشه می تونید تو اوبر یا لیفت کار کنید
برای یه مدت تا پیدا کردن کار مرتبط خوب هست. انگلیسی تون خوب میشه و محله های اطراف زندگی خودتون رو خوب می شناسید.
کسانی که برای گرفتن گرین کارت میان و می خوان برگردن ایران، بهتره گواهی نامه رو بگیرن که اگه برگشتن و لازم شد مدتی تو این بیزینس ها باشن، مشکل یکسال گواهینامه شون زودتر حل بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: dd7472003

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان