کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ارمنستان
(2015-11-14 ساعت 12:14)aminvat نوشته:  سلام دوستان.....امروز ما هم بالاخره واسه ۱۰ دسامبر وقت مصاحبه بهمون دادن که خانومم بره سفارت ایروان.....ایشالا برای بقیه هم بزودی بیاد.....خواستم ببینم که آیا توی اون حوالی کسی هست که اونم وقت مصاحبه داشته باشه که با خانومم لینک شه؟؟؟
مبارک باشه، ایشالا که با خبر خوش ویزا یک ضرب خوشحالتون کنند. امکانش هست یه خلاصه از پروند تون بگید که بدونیم وقت مصاحبه تو ارمنستان در چه حالی است؟؟؟
نوع ویزا : F2A
ورمونت سرویس
رسید نامبر : 28 اکتبر 2014
انتقال از سرویس سنتر ورمونت : 26 آگست 2015
اپروو : 25 سپتامبر 2015
کیس نامبر و اینویس نامبر : 3 نوامبر 2015 از طریق تلفن(YRV2015)
پرداخت 120$ و 325$ هم زمان : 5 نوامبر 2015
ارسال مدارک نهایی: 19 ژانویه 2016
کامپلیت : 2 مارچ 2016
نامه دعوت به مصاحبه : 31 مارچ 2016
مصاحبه: می 2016(ایروان) - AP
آپدیت : 12می، 13می، 17می, 18 می، 19 می , 10 اکتبر ، 19 می 2017
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
صدور ویزا : 13 اکتبر
باز میشه این در          صبح میشه این شب          صبر داشته باش
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
(2015-11-14 ساعت 13:12)mohammadreza88 نوشته:  
(2015-11-14 ساعت 12:14)aminvat نوشته:  سلام دوستان.....امروز ما هم بالاخره واسه ۱۰ دسامبر وقت مصاحبه بهمون دادن که خانومم بره سفارت ایروان.....ایشالا برای بقیه هم بزودی بیاد.....خواستم ببینم که آیا توی اون حوالی کسی هست که اونم وقت مصاحبه داشته باشه که با خانومم لینک شه؟؟؟
مبارک باشه، ایشالا که با خبر خوش ویزا یک ضرب خوشحالتون کنند. امکانش هست یه خلاصه از پروند تون بگید که بدونیم وقت مصاحبه تو ارمنستان در چه حالی است؟؟؟
تبریک میگم، PD چه زمانی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
مبارک باشه دوست عزیز ایشالا ویزای یکظرب بگیری منم ایروانم ولی هنوز تاریخ مصاحبه نگرفتم
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2015-11-14 ساعت 14:53)Titi7 نوشته:  
تبریک میگم، PD چه زمانی هست؟

کسی میتونه به من راهنمایی کنه که چظور امضا بسازم؟
F2A
Priority Date : 20 March. ۲۰۱۴
Approve : May ۲۰۱۴
دریافت کیس نامبر : March ۲۰۱۵
دریافت اینویس نامبر : March ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : July ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Aug ۲۰۱۵
اعلام نقص مدارک : Sep ۲۰۱۵
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Sep ۲۰۱۵
تکمیل مدارک : Oct 05 ۲۰۱۵
دریافت نامه مصاحبه: Nov 13
مصاحبه : (ایروان) Dec ۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان:

دوست عزیز مگه خودتون با خانومتون نمیرید؟

(2015-11-14 ساعت 13:12)mohammadreza88 نوشته:  [quote='aminvat' pid='679926' dateline='1447487062']
سلام دوستان.....امروز ما هم بالاخره واسه ۱۰ دسامبر وقت مصاحبه بهمون دادن که خانومم بره سفارت ایروان.....ایشالا برای بقیه هم بزودی بیاد.....خواستم ببینم که آیا توی اون حوالی کسی هست که اونم وقت مصاحبه داشته باشه که با خانومم لینک شه؟؟؟

یعنی چی وقت مصاحبه در ارمنستان در چه حالی است؟ دقیقا چیو میخواید بدونید؟
{وضعیت: AP } ---{مصاحبه:هفته دوم نوامبر}--- {شماره کیس: 2016AS-04xx} --- {کنسولگری: ایروان} --- {تعداد افراد : ۱} --- {ارسال فرمهای سری اول: 3 June} ---
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام من 3 december مصاحبه دارم اگه کاری داشتین در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: tico ، حاجی واشنگتن
(2015-09-17 ساعت 17:26)vahid4573 نوشته:  ممنونم

كيس نامزدي مصاحبه ٢ سپتامبر ايروان منتظر كلير شدن

سلام میشه بهم آدرس جایی رو که اجاره کرده بودین رو بفرستین تو خصوصی من 3 دسامبر مصاحبه دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: tico
سلام به همگی دوستان
من ازونجایی که از مطالب سایت قبل از پروسه ی ویزای خودم خیلی استفاده کردم حس کردم با یه گزارش کلی اینجا هم این صفحه رو آپدیت کنم و هم اینکه ادای دینی کرده باشم.
مصاحبه ی من پنجشنبه دوازده نوامبر بود و من با پرواز ماهان که حدود بیست روز قبلش به قیمت نهصدتومن بوک کرده بودم یک هفته قبل اونجا بودم.اولین توصیه م به دوستان اینه که وقتی برای معاینه مدیکال ایمیل یا تماس برای رزرو میکنین ازتون میخوان که یکهفته جلوتر اونجاباشین ولی توجه نکنین چون کل پروسه ی مدیکالتون یک روز هستش و فردای همونروز هم جواب رو بهتون میدن.این مطلب که میگم رو با بقیه هموطنایی که اونجا بودن هم چک کردم پس نگران نباشین و بیشتر ازدوروز برای مدیکال وقت نذارین.درمورد پروسه ش هم کاملا روتینه کلینیک کاملا ورودیش مشخصه میرین طبقه دوم انتهای راهرو اتاق دکتر کریستین و دکتر انوش نزدیک همدیگه س هرکدوم رو که وقت گرفته باشین منشیشون بهتون راهنمایی میکنن که چیکارکنین هیچ نگران نباشین فارسی هم بلدن.منشی دکتر کریستین که خانم بسیارمهربونیه و کاملا تفهیمتون میکنه.

ارمنستان جای ارزونیه به نسبت ترکیه و خیلی هم حس شبیه به ایران بهتون میده.توصیه در باب شهرزیاد هست که اینجا فرصتش نیست بازکنم اگر دوستان سؤالی داشتن بپرسین درخدمتم.

عزیزان درحال حاضر مصاحبه ایرانی هارو توی ارمنستان همون آقای عینکی سختگیر کابین شماره یازده انجام میده. روزی که مااونجا بودیم کسی ویزای یکضرب نگرفت و اونجور هم که من متوجه شدم ایشون هیچ اثری ازون خوشرویی که درمورد آفیسرهای ارمنستان شنیدیم درشون نیست.اینارو نمیگم که ناامیدکنم کسی رو ولی توصیه میکنم واقع بین برید و تاجاییکه میتونید با مدارک تکمیل برید و اگرم ای پی شدید هیچ نگران نباشید چون خیلی سریع رسیدگی میکنن و کلیرنس کمتر از دوماه و حتا یکماه هم صادرمیشه. موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadreza88 ، shadoow ، ed2008 ، tico ، حاجی واشنگتن
(2015-11-17 ساعت 22:01)Mehdi0065 نوشته:  

دوست عزیز مگه خودتون با خانومتون نمیرید؟

(2015-11-14 ساعت 13:12)mohammadreza88 نوشته:  [quote='aminvat' pid='679926' dateline='1447487062']
سلام دوستان.....امروز ما هم بالاخره واسه ۱۰ دسامبر وقت مصاحبه بهمون دادن که خانومم بره سفارت ایروان.....ایشالا برای بقیه هم بزودی بیاد.....خواستم ببینم که آیا توی اون حوالی کسی هست که اونم وقت مصاحبه داشته باشه که با خانومم لینک شه؟؟؟

یعنی چی وقت مصاحبه در ارمنستان در چه حالی است؟ دقیقا چیو میخواید بدونید؟
توی سایت سفارت های دیگه معمولا جدول افرادی که به سفارت دعوت شدند هستش و میشه آماری از شلوغی یا خلوتی سفارت گرفت.
متاسفانه ارمنستان این رو نداره و نمیشه حساب کرد چند وقت بعد از تکمیل پرونده وقت مصاحبه میدند.
من الان پرونده ام F2A هستش ولی اگر مشکلی پیش نیاد تا 3 ماه دیگه همسرم سیتیزن میشه و نیاز به چک کردن ویزا بولتین ندارم. واسه همین حدود دعوت به مصاحبه رو میشه از شلوغی یا خلوتی سفارت متوجه شد.
ورمونت سرویس
4 اکتبر (مستقیم اوور در سایت سیس-اعلام کیس نامبر در سایت سفارت),10, 11 , 12اکتبر(آخرین آپدیت از حالت اور در اومد و مجدد / شد)
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، tico
دوستان مهاجرسرایی سلام
من بیشتر از یک ماهه که از مصاحبه برگشتم ولی بنا به دلایلی که یکیش تنبلی خودم بود تا الان سفرنامه ام رو ننوشتم. وقتی کیس نامبرم رو گرفتم و متوجه شدم که مصاحبه من ایروان، ارمنستان هست به سرعت به سراغ پیج سفرنامه ها در ارمنستان رفتم و با کمال ناباوری متوجه شدم که این پیج صفحات کم و در نتیجه سفرنامه های چندانی نداره... خیلی مشوش شدم...چرا مسافرهای ارمنستان اینقدر کم کاری کردند؟ فکر میکردم اطلاعات این پیج واقعا ناقص هست! با خودم میگفتم سفر را برم و برگردم سفرنامه طویلی مینویسم و این اطلاعات را کامل میکنم .!!! اما اشتباه میکردم.... واقعا بچه ها یی که زحمت کشیدن و سفرنامه های خوبی ارائه کردن از همان ابتدای شروع پست ها اطلاعات کامل و کافی در اختیار بقیه گذاشتند که واقعا دستشون درد نکنه و امیدوارم الان هرجا که هستند موفق و شاد باشن! در واقع همین اطلاعاتی که در این چند صفحه میخونید کافی هست... ایروان شهر کوچکی هست و با یکی دو روز گشت و گذار همه چی دستتون میاد. ارمنستان کشور با ثباتی هست و این طور نیست که بعد از یکی یا دو ماه تغیرات محسوسی را درش ببینید که فکر کنید دارید به یک مکانی ناشناخته وارد میشید.که قیمتها ... دسترسی ها ... خلق و خوی مردم، زمین تا آسمان با 2 ماه قبل که چه عرض کنم با 2 سال قبل فرق داشته باشد. میخوام بگم اطلاعات صفحه اول این پیج هم قابل استفاده هست و قدیمی نیست !و واقعا نوشتن یک سفرنامه از سیرتا پیاز تکرار مکررات هست پس من هم فقط نکات و مواردی که شاید فقط من بهش برخورد کردم را عنوان میکنم و از توضیحات اضافی صرفه نظر میکنم.
قبل از هر چیز بگم که من خانم هستم نوع ویزای من ازدواجی با سیتیزن هست و با مادرم به این سفر رفتیم . تاریخ مصاحبه من سه شنبه 13 اکتبر بود و چون شنبه و یکشنبه هم این وسط تعطیل بود و 2 روز هم زمان برای انجام مدیکال و گرفتن جواب مدیکال نیاز بود سفر من یک هفته به طول انجامید. پروازم با آسمان بود و چون در فصل low season قرار داشتیم بلیط کمی ارزانتر یعنی 820 هزارتومان خریداری کردیم.
و اما نکات قابل ذکر:
- واقعا 2 روز بیشتر برای مدیکال زمان نیاز ندارید و گاهی یک روزه هم انجام میشه ولی همه چیز رو قبلش با ایمیل با دکترتون هماهنگ کنید و وقتی دکتر براتون وقتی رو تعیین میکنه حتما جواب ایمیل دکتر را بدید که با و قت مورد نظر موافق هستید یا خیر؟
- من یک روز قبل از مدیکال ارمنستان بودم ...خب بلیط اینجوری جواب میداد.. اولش فکر کردم هزینه اضافه است ... ای کاش طوری میشد برنامه ریزی کرد که همون روز مدیکال میتونستم وارد بشم اینجوری یک روز صرفه جویی میشد ولی بعد که در موقعیتش قرار گرفتم دیدم اصلا بد که نیست .. خیلی هم بهتر شد... استرس کل این پروسه حداقل برای من خیلی زیاد بود... رفتن به یه کشور جدید ... پیدا کردن یه جای مناسب ... خستگی سفر ... همه این موارد چیزهایی هست که آدم رو قانع میکنه که حداقل یک روز قبل از مدیکال وارد بشید. موارد مدیکال همان چیزهایی بود که دوستان قبلا مفصلا راجع بهش صحبت کردند و اطلاعات اضافه ایی ندارم که در اختیارتون بگذارم.
- در مورد کرایه تاکسی و تاکسی متر هم تقریبا به غیر از 1-2 مورد من مشکلی نداشتم و اکثرا خودشون تاکسی مترشون رو روشن میکردند. فقط مطلب جالبی که یکی از دوستان قبلا بهش اشاره کردند و من خودم هم تجربه اش کردم این بود که قیمت تاکسی متر با چراغ تابلو زرد و سفید با هم فرق میکرد و اندکی اختلاف داشت.. زردها ارزونتر بودند.
- مصاحبه من صبح و اول وقت بود. راستش باید بگم اونقدرها هم که دوستان میگن کارمندان، نایس و فرندلی نبودند،حداقل با من نبودند. اولش اون خانم جوانی که فارسی صحبت میکرد و مدارک رو میگرفت خیلی اعصاب منو خورد کرد. اسپانسر من خودش شرکت داشت و در نتیجه فرم W2 رو نمی بایست پر میکرد ولی من اینو نمیدونستم. من فقط مدارک را پرینت کرده بودم .. دسته بندی کردم و یکی یکی تحویل میدادم.. به فرم W2 اسپانسرم گیر داد که چرا نیست؟! هرچند که در ایمیلی که برای من از NVC فرستاده بودند نوشته بودند که "مدارک مالی کامل هست و نیازی نیست با خودتون بیارید" و من باز اینو یاد آوری کردم با وجودی اینکه همه موارد رو با خودم آورده بودم... با صورتی در هم کشیده گفت "به هر حال باید میاوردین!" بعدش باز به کپی پاسپورت اسپانسر گیر داد و به شکل خیلی بدی پرت کرد جلوم.. که این قابل قبول نیست!!. صورتم از عصبانیت سرخ شده بود ولی سعی میکردم برخود تندی نداشته باشم . من یه کپی از سیتیزن شیپی اسپانسرم رو همراه اورده بودم که اون رو به جای کپی پاسپورت ارائه کردم... خلاصه اولین نفر هم بودم که مصاحبه شدم و همون آقای عینکی جدی مو جو گندمی... چندتا سوال پرسید و بعدش هم برگه آبی رو دستم داد و تمام!!! ... اونقدر عصبی بودم که بلافاصله بدون هیچ صحبتی اونجا رو ترک کردم... به هر حال اون روز، روز من نبود...و همچنان در انتظار کلرنس هر روز سیس رو چک میکنم..... شاید هیچ کدوم از این اتفاقا و برخوردها برای شما پیش نیاد.و برخوردها با شما قطعا دوستانه تر خواهد بود... فقط سعی کنید نقص مدرک نداشته باشید چون بدجوری روی اعصاب هست! من هم نقص مدرک نداشتم ولی فکر میکردم که دارم در واقع این اشتباه اون کارمند بود ... بعدا همسرم گفت که اسپانسر ما نیازی به اون فرم نداشته!

نکات حاشیه ایی:

- دوستانی که داخل شهر تردد میکنن احتمالا در رستوران یا مکان عمومی دیگه ای، قصد استفاده از دستشویی رو دارند باید بگم که اصلا شلنگ آب ندارند و اگر در این مورد حساس هستین حتما با خودتون یه بطری آب ببرید که در موارد لزوم بتونید ازش استفاده کنید.

- نکته بعدی در رابطه با استفاده از گوگل مپ و اپلیکیشن های مشابه هست . توصیه من اینه که حتما قبل از سفر باهاش کار کنید و کار کردن باهاش رو یاد بگیرید نه مثل من واسه اولین بار بخواهید اکتشافش کنید! و نکته دیگه اینکه خیلی هم به مسیرهایی که ارائه میده اعتماد صددرصد نداشته باشید... وقتی یه مسیری رو باهاش دنبال میکنید هر ازگاهی اسم خیابانهای که ازش رد میشید رو به خاطر بسپارید مخصوصا خیابانهای اطراف محل سکونتتان و یا محل هایی که مطمئن هستید باز هم به آنجا خواهید آمد! دیگه اینکه یک اپلیکیشن اضافه دیگه هم روی گوشیم نصب بود که خیلی کمک کرد بعضی از اسامی و یا آدرس ها روی گوگل مپ نمیشناخت ولی با اون برنامه راحت پیدا میکردم و بعضی وقت ها برنامه لنگ میزد که با گوگل مپ پیدا میشدو خلاصه یه جورایی تکمیل کننده هم بودن...

امیدوارم مطالب به درد دوستان بخوره باز هم اگر سوالی بود میتونید همینجا مطرح کنید و اگر بدونم حتما پاسخگو هستم...

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، ed2008 ، mohammadreza88 ، behjan ، حاجی واشنگتن
(2015-11-20 ساعت 15:08)Haghighat نوشته:  دوستان مهاجرسرایی سلام
من بیشتر از یک ماهه که از مصاحبه برگشتم ولی بنا به دلایلی که یکیش تنبلی خودم بود تا الان سفرنامه ام رو ننوشتم. وقتی کیس نامبرم رو گرفتم و متوجه شدم که مصاحبه من ایروان، ارمنستان هست به سرعت به سراغ پیج سفرنامه ها در ارمنستان رفتم و با کمال ناباوری متوجه شدم که این پیج صفحات کم و در نتیجه سفرنامه های چندانی نداره... خیلی مشوش شدم...چرا مسافرهای ارمنستان اینقدر کم کاری کردند؟ فکر میکردم اطلاعات این پیج واقعا ناقص هست! با خودم میگفتم سفر را برم و برگردم سفرنامه طویلی مینویسم و این اطلاعات را کامل میکنم .!!! اما اشتباه میکردم.... واقعا بچه ها یی که زحمت کشیدن و سفرنامه های خوبی ارائه کردن از همان ابتدای شروع پست ها اطلاعات کامل و کافی در اختیار بقیه گذاشتند که واقعا دستشون درد نکنه و امیدوارم الان هرجا که هستند موفق و شاد باشن! در واقع همین اطلاعاتی که در این چند صفحه میخونید کافی هست... ایروان شهر کوچکی هست و با یکی دو روز گشت و گذار همه چی دستتون میاد. ارمنستان کشور با ثباتی هست و این طور نیست که بعد از یکی یا دو ماه تغیرات محسوسی را درش ببینید که فکر کنید دارید به یک مکانی ناشناخته وارد میشید.که قیمتها ... دسترسی ها ... خلق و خوی مردم، زمین تا آسمان با ۲ ماه قبل که چه عرض کنم با ۲ سال قبل فرق داشته باشد. میخوام بگم اطلاعات صفحه اول این پیج هم قابل استفاده هست و قدیمی نیست !و واقعا نوشتن یک سفرنامه از سیرتا پیاز تکرار مکررات هست پس من هم فقط نکات و مواردی که شاید فقط من بهش برخورد کردم را عنوان میکنم و از توضیحات اضافی صرفه نظر میکنم.
قبل از هر چیز بگم که من خانم هستم نوع ویزای من ازدواجی با سیتیزن هست و با مادرم به این سفر رفتیم . تاریخ مصاحبه من سه شنبه 13 اکتبر بود و چون شنبه و یکشنبه هم این وسط تعطیل بود و ۲ روز هم زمان برای انجام مدیکال و گرفتن جواب مدیکال نیاز بود سفر من یک هفته به طول انجامید. پروازم با آسمان بود و چون در فصل low season قرار داشتیم بلیط کمی ارزانتر یعنی 820 هزارتومان خریداری کردیم.
و اما نکات قابل ذکر:
- واقعا ۲ روز بیشتر برای مدیکال زمان نیاز ندارید و گاهی یک روزه هم انجام میشه ولی همه چیز رو قبلش با ایمیل با دکترتون هماهنگ کنید و وقتی دکتر براتون وقتی رو تعیین میکنه حتما جواب ایمیل دکتر را بدید که با و قت مورد نظر موافق هستید یا خیر؟
- من یک روز قبل از مدیکال ارمنستان بودم ...خب بلیط اینجوری جواب میداد.. اولش فکر کردم هزینه اضافه است ... ای کاش طوری میشد برنامه ریزی کرد که همون روز مدیکال میتونستم وارد بشم اینجوری یک روز صرفه جویی میشد ولی بعد که در موقعیتش قرار گرفتم دیدم اصلا بد که نیست .. خیلی هم بهتر شد... استرس کل این پروسه حداقل برای من خیلی زیاد بود... رفتن به یه کشور جدید ... پیدا کردن یه جای مناسب ... خستگی سفر ... همه این موارد چیزهایی هست که آدم رو قانع میکنه که حداقل یک روز قبل از مدیکال وارد بشید. موارد مدیکال همان چیزهایی بود که دوستان قبلا مفصلا راجع بهش صحبت کردند و اطلاعات اضافه ایی ندارم که در اختیارتون بگذارم.
- در مورد کرایه تاکسی و تاکسی متر هم تقریبا به غیر از ۱-۲ مورد من مشکلی نداشتم و اکثرا خودشون تاکسی مترشون رو روشن میکردند. فقط مطلب جالبی که یکی از دوستان قبلا بهش اشاره کردند و من خودم هم تجربه اش کردم این بود که قیمت تاکسی متر با چراغ تابلو زرد و سفید با هم فرق میکرد و اندکی اختلاف داشت.. زردها ارزونتر بودند.
- مصاحبه من صبح و اول وقت بود. راستش باید بگم اونقدرها هم که دوستان میگن کارمندان، نایس و فرندلی نبودند،حداقل با من نبودند. اولش اون خانم جوانی که فارسی صحبت میکرد و مدارک رو میگرفت خیلی اعصاب منو خورد کرد. اسپانسر من خودش شرکت داشت و در نتیجه فرم W2 رو نمی بایست پر میکرد ولی من اینو نمیدونستم. من فقط مدارک را پرینت کرده بودم .. دسته بندی کردم و یکی یکی تحویل میدادم.. به فرم W2 اسپانسرم گیر داد که چرا نیست؟! هرچند که در ایمیلی که برای من از NVC فرستاده بودند نوشته بودند که "مدارک مالی کامل هست و نیازی نیست با خودتون بیارید" و من باز اینو یاد آوری کردم با وجودی اینکه همه موارد رو با خودم آورده بودم... با صورتی در هم کشیده گفت "به هر حال باید میاوردین!" بعدش باز به کپی پاسپورت اسپانسر گیر داد و به شکل خیلی بدی پرت کرد جلوم.. که این قابل قبول نیست!!. صورتم از عصبانیت سرخ شده بود ولی سعی میکردم برخود تندی نداشته باشم . من یه کپی از سیتیزن شیپی اسپانسرم رو همراه اورده بودم که اون رو به جای کپی پاسپورت ارائه کردم... خلاصه اولین نفر هم بودم که مصاحبه شدم و همون آقای عینکی جدی مو جو گندمی... چندتا سوال پرسید و بعدش هم برگه آبی رو دستم داد و تمام!!! ... اونقدر عصبی بودم که بلافاصله بدون هیچ صحبتی اونجا رو ترک کردم... به هر حال اون روز، روز من نبود...و همچنان در انتظار کلرنس هر روز سیس رو چک میکنم..... شاید هیچ کدوم از این اتفاقا و برخوردها برای شما پیش نیاد.و برخوردها با شما قطعا دوستانه تر خواهد بود... فقط سعی کنید نقص مدرک نداشته باشید چون بدجوری روی اعصاب هست! من هم نقص مدرک نداشتم ولی فکر میکردم که دارم در واقع این اشتباه اون کارمند بود ... بعدا همسرم گفت که اسپانسر ما نیازی به اون فرم نداشته!

نکات حاشیه ایی:

- دوستانی که داخل شهر تردد میکنن احتمالا در رستوران یا مکان عمومی دیگه ای، قصد استفاده از دستشویی رو دارند باید بگم که اصلا شلنگ آب ندارند و اگر در این مورد حساس هستین حتما با خودتون یه بطری آب ببرید که در موارد لزوم بتونید ازش استفاده کنید.

- نکته بعدی در رابطه با استفاده از گوگل مپ و اپلیکیشن های مشابه هست . توصیه من اینه که حتما قبل از سفر باهاش کار کنید و کار کردن باهاش رو یاد بگیرید نه مثل من واسه اولین بار بخواهید اکتشافش کنید! و نکته دیگه اینکه خیلی هم به مسیرهایی که ارائه میده اعتماد صددرصد نداشته باشید... وقتی یه مسیری رو باهاش دنبال میکنید هر ازگاهی اسم خیابانهای که ازش رد میشید رو به خاطر بسپارید مخصوصا خیابانهای اطراف محل سکونتتان و یا محل هایی که مطمئن هستید باز هم به آنجا خواهید آمد! دیگه اینکه یک اپلیکیشن اضافه دیگه هم روی گوشیم نصب بود که خیلی کمک کرد بعضی از اسامی و یا آدرس ها روی گوگل مپ نمیشناخت ولی با اون برنامه راحت پیدا میکردم و بعضی وقت ها برنامه لنگ میزد که با گوگل مپ پیدا میشدو خلاصه یه جورایی تکمیل کننده هم بودن...

امیدوارم مطالب به درد دوستان بخوره باز هم اگر سوالی بود میتونید همینجا مطرح کنید و اگر بدونم حتما پاسخگو هستم...

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
ممنون از اطلاعات کامل و خوبی که زحمت کشیدید. امکانش هست بگید چقدر بعد از کامپلیت وقت سفارت داشتید؟؟
ورمونت سرویس
پاسخ
تشکر کنندگان: lottory ، mulan1979
راستش این زمان برای همه یکی نیست در واقع هیچ قانون خاصی نداره! جالب هست که بدونید من وقتی نامه کامپلت رو در یافت کردم 4 روز بعدش نامه مصاحبه دادن که برای تقریبا 20 روز بعد وقت مصاحبه داشتم! خودم خیلی سورپرایز شدم! ولی خوب عوضش رو دارن با کلرنس در میارن!
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، armehraboon ، حاجی واشنگتن
(2015-11-21 ساعت 14:13)Haghighat نوشته:  راستش این زمان برای همه یکی نیست در واقع هیچ قانون خاصی نداره! جالب هست که بدونید من وقتی نامه کامپلت رو در یافت کردم ۴ روز بعدش نامه مصاحبه دادن که برای تقریبا 20 روز بعد وقت مصاحبه داشتم! خودم خیلی سورپرایز شدم! ولی خوب عوضش رو دارن با کلرنس در میارن!
دوست خوبم ممنون از سفرنامت خیلی لطف کردی ایشالا بزودی زود کلیرنس بشی وانتظار تموم بشه
F2A
pd:20 oct2013
مصاحبه :JAN 2016 ارمنستان
نتيجه:AP
تاریخ کلیری:july 2016
ورودبه آمریکا:oct 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Haghighat ، حاجی واشنگتن
(2015-11-21 ساعت 14:13)Haghighat نوشته:  راستش این زمان برای همه یکی نیست در واقع هیچ قانون خاصی نداره! جالب هست که بدونید من وقتی نامه کامپلت رو در یافت کردم ۴ روز بعدش نامه مصاحبه دادن که برای تقریبا 20 روز بعد وقت مصاحبه داشتم! خودم خیلی سورپرایز شدم! ولی خوب عوضش رو دارن با کلرنس در میارن!
ایمیل مصاحبه ی من پنج ماه بعد از نامه ی کامپلت اومد و روز مصاحبه هم اف بی آی چک خوردم
category:    F2A/CR1
pd:    2014/1/9
approved:   2014/3/1
send docs:    2015/3/2
complete:    2015/4/6
linterview letter:    2015/9/1
interview:  2015/11/5
AP
,ceac updates: 5 Nov, 6 Nov, 9 Nov, 10 Nov, 12 Nov, 17Dec (email), 13jan (email).18 march 22march
 embassy updates:  (5,10, 16,19,23,25,27) Nov_ (1,3,8,9,10,17,22,24,28,30) Dec_(5,6,7,8,19,25) jan
2016/3/22 : تبدیل / به or و دریافت ایمیل
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2015-11-21 ساعت 20:54)qazaleh نوشته:  
ایمیل مصاحبه ی من پنج ماه بعد از نامه ی کامپلت اومد و روز مصاحبه هم اف بی آی چک خوردم
دوست عزیز واقعا نمیدونم چرا بعضی پروندها خیلی زود میره جلو و یکی اینقدر معطل میشه. یکی از دلایلی که به من خیلی زود وقت مصاحبه دادن به خاطر سفارت خلوت ایروان بود. امیدوارم خیلی زود کلیر بشید تا اینجوری حداقل جبران این پنج ماه بشه!
چقدر خوبه که اینقدر آپدیت داشتین! این نشون میده که دارن روی پرونده شما کار میکنن و بزودی خبرای خوب میشنوید. برای من که از وقتی AP خوردم به غیر از 2تا آپ اولیه که همه پروندها اولش میخوره دیگه هیچ آپی نخورده!Sad
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: qazaleh ، tico ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان