کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
سلام
می خواستم ببینم کسی می دونه برای یاد گرفتن کدها و قوانین اولیه معماری باید چه منابعی را خوند یا چیکار کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، msar
(2012-04-04 ساعت 20:48)ama نوشته:  سلام
می خواستم ببینم کسی می دونه برای یاد گرفتن کدها و قوانین اولیه معماری باید چه منابعی را خوند یا چیکار کرد.
architectural graphic standard فکر کنم بد نباشه اما نتونستم نسخه pdf مجانیش رو پیدا کنم. اگه بتونید کتابهای امتحان ARE یا LEED رو بخونید که خیلی خوبه اما گرونن و من تا حال نتونستم نسخه مجانیشو پیدا کنم. دوستان اگه کسی پیدا کرد خبر بده.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، behnia ، star63 ، پروا ، Azi2014 ، msar
شماره 8
در اینجا آدرس سایتهای مهمی که در ادامه تحقیق چگونگی کار در معماری بهشون نیاز پیدا میکنید رو میذارم، لطفا مطالعه کنید. و نتیجه تحقیقاتتون رو با بچه های گروه به اشتراک بگذارید.
http://www.naab.org/architecture_programs/
http://www.cab.ca.gov
http://www.ncarb.org/
https://www.eesa-naab.org/home.aspx
http://www.aia.org/
[/align]
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، Haghighat ، mmmsdeghi ، star63 ، khder ، Azi2014 ، msar ، narges1234
دوستان عزیز ممنون از این تاپیک خوب اینجا، من تقریبا ۱ هفته هست که آمدم لوس انجلس. من فآندیشن معماری و از مالزی گرفتم بعدش هم ادامه دادم در رشته معماری داخلی‌ در همون مالزی. و یک سال و نیم یعنی‌ ۳ تا سمستر هم عدم ادامه دادم. یعنی‌ ۳ تا سمستر دیگه مونده که بچلرم و تموم کنم.

حالا که اینجا هستم می‌خواستم ببینم کدوم دانشگاه برم برای ادامه. با اساس اون چیزی که تا حالا فهمیدم دانشگاهSanta monica , UCLA رشته منو دارن، البته UCLAسخت تره.. شما اطلاعات دیگیی‌ درین .

البته هفته دیگه میرم با دانشگاه‌ها صحبت می‌کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2012-04-04 ساعت 00:58)maka2 نوشته:  
(2012-04-03 ساعت 18:52)Rambod نوشته:  با سلام
لطفا در مورد رشته معمارى و بازار كار ان و بهترين دانشگاه و اينكه ايا در شهر ساكرامنتو ميتوان اين رشته را خواند و كار كرد راهنمايى بفرماييد
با تشكر

دانشگاه هنر ساكرامنتو تو طراحي داخلي براي ليسانس برنامه داره.

http://catalog.csus.edu/current/programs/intd.html

mamnoon در مورد بازار كار اين رشته راهنمايى بفرماييدSmile
پاسخ
سلام
می خواستم ببینم کسی از بچه های معماری تونسته توی کالیفرنیا کار پیدا کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behnia ، msar
(2012-04-06 ساعت 23:28)behnia نوشته:  دوستان عزیز ممنون از این تاپیک خوب اینجا، من تقریبا ۱ هفته هست که آمدم لوس انجلس. من فآندیشن معماری و از مالزی گرفتم بعدش هم ادامه دادم در رشته معماری داخلی‌ در همون مالزی. و یک سال و نیم یعنی‌ ۳ تا سمستر هم عدم ادامه دادم. یعنی‌ ۳ تا سمستر دیگه مونده که بچلرم و تموم کنم.

حالا که اینجا هستم می‌خواستم ببینم کدوم دانشگاه برم برای ادامه. با اساس اون چیزی که تا حالا فهمیدم دانشگاهSanta monica , UCLA رشته منو دارن، البته UCLAسخت تره.. شما اطلاعات دیگیی‌ درین .

البته هفته دیگه میرم با دانشگاه‌ها صحبت می‌کنم

دوست عزيز اگه از دانشگاه ها اطلاعي گرفتي منتظر خبرات هستيم ، موفق باشيد
since 2012
پاسخ
سلام دوست عزیز. ممنون از تاپیکی که درست کردید. من 21 ساله و دانشجوی لیسانس معماری داخلی Interior Architecture در مالزی هستم. 1 سال مونده که درسم تموم شه. ماه جون هم مصاحبه دارم. اما قصد دارم درسم رو تموم کنم و بعدا به طور کامل به آمریکا مهاجرت کنم. می خواستم در مورد دانشگاه ها سوال کنم که کدوم ایالت و چه دانشگاهی بهتره برای فوق لیسانس. آیا شرط معدل دارن یا خیر. تو رشته هایی مثل furniture design یا construction management. سابقه ی کار هم در حد 6-7 ماه دارم به طور آموزشی. اگر در این موارد اطلاعاتی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید. :)
منم با اجازه لینک رو پیوست امضام کردم :)
Case Number: 45XXX
سفارت: کوالالامپور
مصاحبه: 19th june
دریافت ویزا: یک ضرب
سلام. تاپيكتون خيلي خوبه فقط يه ذره نااميد شدم از اينكه اين همه سختي براي پيدا كردن كار داره! مي‌خواستم بپرسم كتاب مرجعشون براي استانداردها و ترسيم و غيره چيه (يه چيزي تو مايه‌هاي نويفرت ما)؟ time saver يا منبع اصلي ديگه‌اي هم دارن؟
پاسخ
(2012-04-15 ساعت 21:06)missi نوشته:  سلام دوست عزیز. ممنون از تاپیکی که درست کردید. من 21 ساله و دانشجوی لیسانس معماری داخلی Interior Architecture در مالزی هستم. 1 سال مونده که درسم تموم شه. ماه جون هم مصاحبه دارم. اما قصد دارم درسم رو تموم کنم و بعدا به طور کامل به آمریکا مهاجرت کنم. می خواستم در مورد دانشگاه ها سوال کنم که کدوم ایالت و چه دانشگاهی بهتره برای فوق لیسانس. آیا شرط معدل دارن یا خیر. تو رشته هایی مثل furniture design یا construction management. سابقه ی کار هم در حد 6-7 ماه دارم به طور آموزشی. اگر در این موارد اطلاعاتی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید. Smile
منم با اجازه لینک رو پیوست امضام کردم Smile

سلام
شما شرايط سني خوبي براي مهاجرت داريد و راه درستي رو انتخاب كرديد ( ادامه تحصيل) من هم كم كم به اين نتيجه رسيدم كه شروع كار براي مهاجرها در زمينه معماري غير منطقي مكر خلافش ثابت شه. در حاضر هنوز تحقيق اساسي براي ادامه تحصيل نكردم كه بتونم مستند راهنمايتون كنم. اما بقول اينوريا as soon as posible تا اونجا كه من متوجه شدم طراحي داخلي شرايط بهتري داره براي انتخاب دانشكاه خوب هم بهتره از سيستم رنكينك خود امريكا استفاده كنيد. كلا براي دانشكاه مواد زيادي غير از خوب بودن دانشكاه هست كه فكر كنم بهتره شما رو به موضوع ادامه تحصيل در امريكا در مهاجرسرا ارجاع بدم. كلا دانشكاههاي امريكا دو نوع هستند uc و cal كه uc سطح بالاتري داره شهريش بيشتره و بذيرشش سختتره ، معماري رو هم بيشتر دانشكاههاي uc دارن.
در مورد لينك انجمن هم خواهش من از همه اعضا اينه كه به امضاشون اضافه كنن شايد كساني كه از ما اطلاعات بيشتري دارن از وجود سايت اينجوري مطلع بشن، از شما هم براي اينكار تشكر ميكنم 
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: missi ، msar
(2012-04-15 ساعت 23:48)capricorn نوشته:  سلام. تاپيكتون خيلي خوبه فقط يه ذره نااميد شدم از اينكه اين همه سختي براي پيدا كردن كار داره! مي‌خواستم بپرسم كتاب مرجعشون براي استانداردها و ترسيم و غيره چيه (يه چيزي تو مايه‌هاي نويفرت ما)؟ time saver يا منبع اصلي ديگه‌اي هم دارن؟

بقول اينوريا hi
بقول اينوريا you'r welcome
فقط يه ذره ناميد شدين؟! من كه مرز نااميدي رو رد كردم و بقول اينوريا depress شدم حتي زبان خوندن هم متوقف شده. اما ناميد نشيد شاعر ميكه در ناميدي بسي اميد است اما كجا قايم شده؟
و اندر حكايت استاندارد بايد بكم اين سوال رو دوستاني كه در حال حاضر مشغول شغل شريف مهرازي در بلاد feet و inch هستن بايد جواب بدن اما دانش محدود اين حقير اين رو ميدونه كه نويفرت خودمون هم انكليسيه و اينوريا هم از تايم سيور استفاده ميكنن اما يه كتاب ديكه دارن كه در بالا هم به ان اشاره كردم architectural graphic standard و كتابهاي are
بقول اينوريا have a nice day
عذرخواهي ميكنم كه ادبياتم تغيير كرد يه كم جستجوي كار و زندكي در غربت باعث شد قاط بزنم  
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، capricorn ، tarannom 86 ، Azi2014 ، msar
(2012-04-16 ساعت 00:33)sunset نوشته:  
(2012-04-15 ساعت 21:06)missi نوشته:  سلام دوست عزیز. ممنون از تاپیکی که درست کردید. من 21 ساله و دانشجوی لیسانس معماری داخلی Interior Architecture در مالزی هستم. 1 سال مونده که درسم تموم شه. ماه جون هم مصاحبه دارم. اما قصد دارم درسم رو تموم کنم و بعدا به طور کامل به آمریکا مهاجرت کنم. می خواستم در مورد دانشگاه ها سوال کنم که کدوم ایالت و چه دانشگاهی بهتره برای فوق لیسانس. آیا شرط معدل دارن یا خیر. تو رشته هایی مثل furniture design یا construction management. سابقه ی کار هم در حد 6-7 ماه دارم به طور آموزشی. اگر در این موارد اطلاعاتی دارید ممنون می شم راهنمایی کنید. Smile

سلام
شما شرايط سني خوبي براي مهاجرت داريد و راه درستي رو انتخاب كرديد ( ادامه تحصيل) من هم كم كم به اين نتيجه رسيدم كه شروع كار براي مهاجرها در زمينه معماري غير منطقي مكر خلافش ثابت شه. در حاضر هنوز تحقيق اساسي براي ادامه تحصيل نكردم كه بتونم مستند راهنمايتون كنم. اما بقول اينوريا as soon as posible تا اونجا كه من متوجه شدم طراحي داخلي شرايط بهتري داره براي انتخاب دانشكاه خوب هم بهتره از سيستم رنكينك خود امريكا استفاده كنيد. كلا براي دانشكاه مواد زيادي غير از خوب بودن دانشكاه هست كه فكر كنم بهتره شما رو به موضوع ادامه تحصيل در امريكا در مهاجرسرا ارجاع بدم. كلا دانشكاههاي امريكا دو نوع هستند uc و cal كه uc سطح بالاتري داره شهريش بيشتره و بذيرشش سختتره ، معماري رو هم بيشتر دانشكاههاي uc دارن.
در مورد لينك انجمن هم خواهش من از همه اعضا اينه كه به امضاشون اضافه كنن شايد كساني كه از ما اطلاعات بيشتري دارن از وجود سايت اينجوري مطلع بشن، از شما هم براي اينكار تشكر ميكنم 
ممنون. البته من قصد دارم کار هم بکنم چون دیگه آمریکا شوخی بردار نیست اما هر کاری باشه حاضرم انجام بدم. چون نه تجربه ای دارم نه سابقه ای. تری دی مکس و فوتوشاپ و کنوس و اتوکد هم بلدم. فکر می کنید تو رشته ی خودم می تونم کار پیدا کنم؟
(2012-04-17 ساعت 18:40)missi نوشته:  

سلام
ممنون. البته من قصد دارم کار هم بکنم چون دیگه آمریکا شوخی بردار نیست اما هر کاری باشه حاضرم انجام بدم. چون نه تجربه ای دارم نه سابقه ای. تری دی مکس و فوتوشاپ و کنوس و اتوکد هم بلدم. فکر می کنید تو رشته ی خودم می تونم کار پیدا کنم؟
بله کاملا درسته. اینجا با این هزینه‌ها حتما باید کار داشت. اما مشکل پیدا کردن کار هست. من تمام این نرم افزارها که گفتین رو به علاوهٔ چندتا دیگه بلدم حتا در ایران تدریسشون می‌کردم، اما نتونستم کار پیدا کنم. به نظرم مهمترین چیز توئ پیدا کردن کار آشناست و بعد زبان و در نهایت تخصص. اینجا مثل همه جای دنیاست فرق نداره. شاید زمانی‌ که تحصیل می‌کنید شرایطی برای کار در رشته تحصیلی‌ براتون پیدا بشه چون هم در دانشگاه روابط پیدا می‌کنید و هم به صورت کاراموز دانشجو کار کارآموزی بهتر پیدا می‌شه. اینجوری که من تا کنون فهمیدم کار معماری در نیو یورک بهتره. به محض اینکه کار پیدا کنم تجربیات پیدا کردن کارم رو به اشتراک میذارم.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: missi ، msar
(2012-04-17 ساعت 19:01)sunset نوشته:  
(2012-04-17 ساعت 18:40)missi نوشته:  

سلام
بله کاملا درسته. اینجا با این هزینه‌ها حتما باید کار داشت. اما مشکل پیدا کردن کار هست. من تمام این نرم افزارها که گفتین رو به علاوهٔ چندتا دیگه بلدم حتا در ایران تدریسشون می‌کردم، اما نتونستم کار پیدا کنم. به نظرم مهمترین چیز توئ پیدا کردن کار آشناست و بعد زبان و در نهایت تخصص. اینجا مثل همه جای دنیاست فرق نداره. شاید زمانی‌ که تحصیل می‌کنید شرایطی برای کار در رشته تحصیلی‌ براتون پیدا بشه چون هم در دانشگاه روابط پیدا می‌کنید و هم به صورت کاراموز دانشجو کار کارآموزی بهتر پیدا می‌شه. اینجوری که من تا کنون فهمیدم کار معماری در نیو یورک بهتره. به محض اینکه کار پیدا کنم تجربیات پیدا کردن کارم رو به اشتراک میذارم.

ممنون از وقتی که می گذارید. این لینکی که گذاشتم شاید بتونه کمکتون کنه. شنیدم شرکت بزرگیه که تو چند ایالت شعبه داره و یکی از صاحبانش این آقایی هست که می بینید. اسمشون فرخ توفیقی. ضرر نداره یه تماسی باهاشون داشته باشید.
http://www.de-simone.com/english/firm/ft.html
من هم توی چند فوروم تخصصی اعلام شرایط کردم پیشنهاد اکثرشون اینه که ابتدا در یک مقطع بالاتر ادامه تحصیل بدید بعدا در هگام ادامه تحصیل کارو روابط هم پیدا میکنید .
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، ashkansoso65

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان