کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
با توجه به وجود تفاوت ساختاری درنحوه اشتغال معماران در آمریکا بر آن شدم تا با یجاد این تاپیک با اجازه مدیران سایت اهداف ذیل را دنبال کنیم
1: پیدا کردن راههای ادامه تحصیل در آمریکا در رشته معماری
2: بررسی راههای جستجوی کار در معماری
3: نحوه آمادگی برای گرفتن کار (کسب شرایط لازم برای اشتغال)
3: اشتراک تجربیات کاری در رشته معماری

از دوستان معمار تقاضا میشود با به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود راه را برای تازه واردین به جامعه آمریکا روشن نمایند.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
با درود
دوستان مهاجرسرا اگر در زمینه معماری سوالی دارند بپرسن توی این 2 ماهی که به بیکاری در این سرزمین رویاها گذراندم یکسری اطلاعات راجع به معماری کسب کردم شاید به درد شما بخوره و اگر کسی اطلاعات دیگری هم داره به ما بگه. فعلا که وقت من آزاده و میتونم پاسخ بدم.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، perna ، mmmsdeghi ، maka2 ، persian_viper ، missi ، mirzamemar ، mehdi110 ، nedaba ، سمبل ، goliii ، fatima96 ، msar ، Amir.AA ، aram_hpanahi
(2012-03-26 ساعت 21:45)sunset نوشته:  با درود
دوستان مهاجرسرا اگر در زمینه معماری سوالی دارند بپرسن توی این 2 ماهی که به بیکاری در این سرزمین رویاها گذراندم یکسری اطلاعات راجع به معماری کسب کردم شاید به درد شما بخوره و اگر کسی اطلاعات دیگری هم داره به ما بگه. فعلا که وقت من آزاده و میتونم پاسخ بدم.

با سلام و تبریک یال نو
تشکر از اعلام کمک فکری به دوستان مهاجر سرایی،
1- شما تو کدوم ایالت هستید
2- مدک تحصیلیتون چی هستش
3- در چه زمینه ای دنبال کار هستید
و و و و
باز هم خیلی ممنون
شماره کیس : 2012AS6 کنسولگری: آنکارا مصاحبه: 11جولای
ورود به آمریکا :Sad جمع تقریبی 7.5 + 2100 $
2013 استاني كانادا
پاسخ
تشکر کنندگان: ssara ، nedaba ، goliii ، msar ، aram_hpanahi
(2012-03-27 ساعت 15:57)mmmsdeghi نوشته:  
(2012-03-26 ساعت 21:45)sunset نوشته:  با درود

با سلام و تبریک یال نو
تشکر از اعلام کمک فکری به دوستان مهاجر سرایی،
1- شما تو کدوم ایالت هستید
2- مدک تحصیلیتون چی هستش
3- در چه زمینه ای دنبال کار هستید
و و و و
باز هم خیلی ممنون
با تبریک نوروز
در ایالت کالیفرنیا شهر لس آنجلس هستم. کارشناسی ارشد معماری دارم و در زمینه معماری هم دنبال کار گشتم. شما چطور؟ فکر میکردم سابقه کار معماری در ایران بدردم میخوره، اما بنظر میرسه همین مدرکمون رو هم باید براشون ولیدیت کنیم. اگه میشه و و و و رو بیشتر توضیح بدید تا من به طور خاص جواب بدم ممنون و از توضیح مواردی که مورد نظرتون نیست اجتناب کنم.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، maka2 ، mohammad.maleki ، r-min ، goliii ، fatima96 ، msar ، Amir.AA ، aram_hpanahi
با سلام
جناب اقا یا خانم sunset
میخواستم شخصا از ایجاد این پست ازتون تشکر کنم. ظاهرا دوستان معمار یا علاقه ای به مهاجرت ندارند و یا مایل نیستند تجربیاتشون رو در اختیار بقیه بگذارند این رو از این بابت میگم که این دوستان کمتر در مباحث مهاجرت شرکت میکنند و حتی معدود وبلاگی رو میبنیم که مربوط به پروسه مهاجرت و عوارض بعدی آن الالخصوص در زمینه پیدا کردن کار در تخصص رشته معماری باشد در حالی که طبق اخباری که بنده دارم متخصصین معمار ما در زمینه پیدا کردن کار در دیار غربت بیشترین مشکل را دارند و از نظر امتیازاتی که کشورهای مهاجر پذیر به تخصص ها میده رشته معماری بخصوص کارشناسان با مدارک بالا کمترین امتیاز را دارند و این نشان دهنده مشکل تر شدن 1-پروسه مهاجرت این دوستان، تا رسیدن به کشور مهاجرپذیر و 2- پیدا کردن کار مناسب در زمینه تخصص معماری و هماهنگ شدن و آپ دیت شدن هرچه زودتر با آنچه که در کشور مقصد وجود دارد، در مقایسه با دیگر تخصص هاست.
و این مهم براورده نمیشه مگر با همکاری دوستان معمارمان و به اشتراک گذاشتن تجربیاتمان با یکدیگر
من هم فارغ التحصیل رشته معماری - کارشناسی ارشد هستم. قصد مهاجرت دارم. تا الان یک تجربه تلخ مهاجرت رو پشت سر گذاشتم و برای بار دوم اقدام به مهاجرت کردم که همچنان در پرسه مهاجرت هستم. هنوز تجربه کار در کشور دیگه ایی رو ندارم و خوشحال مشم دوستان با تجربیاتشون دید جدیدی رو به بنده بدن.
و اما سوال
در یک کشور مثل آمریکا اگر بخواهیم شروع به کار بکنیم آیا آنچه که در ایران فرا گرفتیم کفایت میکنه یا خیر؟ و اگر خیر کدام بخش ازتخصص ما می تونه به ما برای شروع کمک کنه ؟ که هم از محیط کار معماری فاصله نگیریم و هم اینکه فرصت لازم جهت آماده شدن برای انجام کارهای تخصصی تر را داشته باشیم.
دوم: چه نرم افزارهایی رو بهتره که یاد بگیریم تا در پیدا کردن کار کمتر مشکل داشته باشیم در واقع بهتره بپرسم اونها در زمینه معماری ازچه نرم افزارهایی استفاده میکنند؟
چه دوره هایی رو بهتره قبل و یا بعد از مهاجرت بگذرونیم؟
ببخشید که مطلب به درازا کشید. ممنون که وقت میگذارید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، maka2 ، star63 ، پروا ، mirzamemar ، fatima96 ، msar ، Amir.AA ، asbebarfi
(2012-03-27 ساعت 22:37)Haghighat نوشته:  با سلام
جناب اقا یا خانم sunset
میخواستم شخصا از ایجاد این پست ازتون تشکر کنم. ظاهرا دوستان معمار یا علاقه ای به مهاجرت ندارند و یا مایل نیستند تجربیاتشون رو در اختیار بقیه بگذارند این رو از این بابت میگم که این دوستان کمتر در مباحث مهاجرت شرکت میکنند و حتی معدود وبلاگی رو میبنیم که مربوط به پروسه مهاجرت و عوارض بعدی آن الالخصوص در زمینه پیدا کردن کار در تخصص رشته معماری باشد در حالی که طبق اخباری که بنده دارم متخصصین معمار ما در زمینه پیدا کردن کار در دیار غربت بیشترین مشکل را دارند و از نظر امتیازاتی که کشورهای مهاجر پذیر به تخصص ها میده رشته معماری بخصوص کارشناسان با مدارک بالا کمترین امتیاز را دارند و این نشان دهنده مشکل تر شدن 1-پروسه مهاجرت این دوستان، تا رسیدن به کشور مهاجرپذیر و 2- پیدا کردن کار مناسب در زمینه تخصص معماری و هماهنگ شدن و آپ دیت شدن هرچه زودتر با آنچه که در کشور مقصد وجود دارد، در مقایسه با دیگر تخصص هاست.
و این مهم براورده نمیشه مگر با همکاری دوستان معمارمان و به اشتراک گذاشتن تجربیاتمان با یکدیگر
من هم فارغ التحصیل رشته معماری - کارشناسی ارشد هستم. قصد مهاجرت دارم. تا الان یک تجربه تلخ مهاجرت رو پشت سر گذاشتم و برای بار دوم اقدام به مهاجرت کردم که همچنان در پرسه مهاجرت هستم. هنوز تجربه کار در کشور دیگه ایی رو ندارم و خوشحال مشم دوستان با تجربیاتشون دید جدیدی رو به بنده بدن.
و اما سوال
در یک کشور مثل آمریکا اگر بخواهیم شروع به کار بکنیم آیا آنچه که در ایران فرا گرفتیم کفایت میکنه یا خیر؟ و اگر خیر کدام بخش ازتخصص ما می تونه به ما برای شروع کمک کنه ؟ که هم از محیط کار معماری فاصله نگیریم و هم اینکه فرصت لازم جهت آماده شدن برای انجام کارهای تخصصی تر را داشته باشیم.
دوم: چه نرم افزارهایی رو بهتره که یاد بگیریم تا در پیدا کردن کار کمتر مشکل داشته باشیم در واقع بهتره بپرسم اونها در زمینه معماری ازچه نرم افزارهایی استفاده میکنند؟
چه دوره هایی رو بهتره قبل و یا بعد از مهاجرت بگذرونیم؟
ببخشید که مطلب به درازا کشید. ممنون که وقت میگذارید.
با سلام من با نظرتون موافقم که بچه های معماری باید فعالیت بیشتری داشته باشن چو ن با تبادل اطلاعات میتونیم به موفقیت بیشتری برسیم. اما من فکر کنم علت اینکه بچه های معماری فعالیتشون کم، این باشه که خیلی ها با دیدن راه مشکلی که باید برای پیدا کردن کار در کشور مقصد طی کنن، از همون اول قید مهاجرت رو میزنن. مگر یکی مثل من که با تصور غلط و اطلاعات ناقص اقدام به مهاجرت میکنه و بعد که دنبال کار رفت میفهمه ( چی فکر میکردیم چی شد)
در مورد سوالتون باید بگم اکثر کسانی که آمریکا هستن به من توصیه میکنن برم توی یک کالج مثلا pierce college و دوره جنرال کانستراکتور رو ببینم. که حدود 6 ماه هست. با اون مدرک میتونیم به کار ساخت وساز و renew کردن خانه بپردازیم. اما این مدرک رو هر کسی با هر تحصیلاتی میتونه بگیره و مختص معمارها نیست وخودشون اسمشون رو هم میزارن مهندس یه کاری مثل بساز بفروشی ایران یا معمارهای تجربی که ایران مدرک نمیخوان. ار یکیشون پرسیدم رشته تحصیلیتون چیه گفت من مهندسم، گفتم عمران یا معماری گفت: مهندس !!! کلا تصور مردم نسبت به معمارها اینه که همون مهندس راه و ساختمان هستن یا یه چیزی مثل بسازو بفروشن. General constructor هم جنبه های مختلف داره برق، لوله کشی، ... بهر صورت اینجوری از دنیای معماری دور نمیشین.
آنچه در ایران یاد گرفتین هم میتونه به شما کمک کنه اما تا این لحظه بر اساس اطلاعات مکسوبه همشون بغیر از جنبه هنری معماری که یه چیز تقریبا شخصیه باید بر اساس شرایط آمریکا بروز بشن. تا اینجا بنظر می رسه تنها جنبه که برای شروع بدرد میخوره ، همون نرم افزارهای ترسیمی که با کمال قدرت باید بریم و اگر راهمون بدن بعنوان drafter در یکی از این شرکتهای معماری کار کنیم، البته باید استانداردهای آمریکا رو هم بلد باشید، کاری که من الان اینجا دنبالش هستم و پیدا نمیکنم. شایان ذکر است که در ایران چند drafter زیر دست من کار میکردن، اما اینجا که میبینید ... فکر میکنم زمانی که میبینن مدرکمون از ایران و توی آمریکا سابقه کار نداریم، با خودشون میگن تازه باید بیاد feet and inchیادش بدیم برای همین دنبال دردسر نمیرن. شایان ذکر که اوضاع ساخت وساز اینجا خیلی خرابه، خبر دارم که خیلی تز معمارها بیکار شدن
نرم افزارهایی که میخوان revit , rinho , auto cad 2d 3d, 3d max , photoshop , Microsoft office , و ... که فقط بلد بودنشو نمیخوان ، میخوان که سابقه کار داشته باشید 2و3و5و7 سال بستگی به شرکتش داره
دوره ها رو اگر برای یاد گیری برید خوبه اما برای مدرک اصلا اعتبار نداره. توی رزومه میتونید بنویسد اما اونا با اسم دوره هایی که ما در ایران میگذرونیم آشنا نیستن و فقط یکسری دوره ها که توی آمریکا هست و تعدادشون هم کم نیست رو میشناسن.
امیدوارم جوابها را کامل داده باشم بازم اگر سوالی بود خوشحال میشم
این مطالب در حد اطلاعات اینجانب بود. دوستان دیگر اگر فکر میکنن نیاز به نقد داره خوشحال میشم.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
سلام ضمن تبریک سال نو
میشه بپرسم چند سالتونه؟ چه اقداماتی رو برای پیدا کردن کار انجام دادید که نتیجه نگرفتبد؟ مثلا از طریق سایت و روزنامه کار پیدا کردید و هنگام مصاحبه رد شدید یا اینکه کلا کار مطابق رشتتون پیدا نکردید؟
این موضوع کار من رو خیلی گیج کرده و خیلی از کار پیدا کردن در ضمینه عمران وو معماری می ترسم
یکی از دوستانم که تو مریلند هستش رفته غریق نجات شده ( البته سنش کمه هااا ) با اینکه اتوکد بلده می گه باید سابقه کار داشت
یکی دیگه از دوستانم که توی سانتا مونیکا کالج درس می خونه و خواهرش معماره ، ازش در مورد کار خواهرش پرسیدم گفت بی کاره
خلاصه اینکه تا حالا از کسی نشنیدم در زمینه عمران تو امریکا ( از ایرونیا ) موفق باشه
** البته من نشنیدم و می دونم وضع کار به این بدی ای که من میگم نیست
آریا جان اگه ما رو در جریان اقداماتی که برای کار پیدا کردن انجام میدی قرار بدی ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، aram_hpanahi
(2012-03-28 ساعت 02:43)perna نوشته:  سلام ضمن تبریک سال نو
میشه بپرسم چند سالتونه؟ چه اقداماتی رو برای پیدا کردن کار انجام دادید که نتیجه نگرفتبد؟ مثلا از طریق سایت و روزنامه کار پیدا کردید و هنگام مصاحبه رد شدید یا اینکه کلا کار مطابق رشتتون پیدا نکردید؟
این موضوع کار من رو خیلی گیج کرده و خیلی از کار پیدا کردن در ضمینه عمران وو معماری می ترسم
یکی از دوستانم که تو مریلند هستش رفته غریق نجات شده ( البته سنش کمه هااا ) با اینکه اتوکد بلده می گه باید سابقه کار داشت
یکی دیگه از دوستانم که توی سانتا مونیکا کالج درس می خونه و خواهرش معماره ، ازش در مورد کار خواهرش پرسیدم گفت بی کاره
خلاصه اینکه تا حالا از کسی نشنیدم در زمینه عمران تو امریکا ( از ایرونیا ) موفق باشه
** البته من نشنیدم و می دونم وضع کار به این بدی ای که من میگم نیست
آریا جان اگه ما رو در جریان اقداماتی که برای کار پیدا کردن انجام میدی قرار بدی ممنون میشم
با تبریک نوروز باید خدمتتون بگم از طریق سایتهای اینترنتی میگردم. تنها چندتاشون بهم جواب دادن که متاسفانه شما شرایط لازم رو ندارید. بقیه که حتی جواب ندادن. کار مطابق رشته هست و براشون افدام میکنم، اما جواب نمیگیرم.
ترستون رو جدی بگیرید. این نگرانیتون واقعی و باید با چشم باز عمل کنید.
اون دوستتون که توی مریلند درست میگه سابقه میخواد و حق داشته که با تحصیلات عمران یا معماری و اتوکد کار غیر مرتبط انجام بده.
منم از بعضی معمارها شنیدم که تغییر رشته دادن مثلا یکی داشت web design میخوند.
منم توی این مدت دنبال یه معمار ایرانی موفق که از ایران مهاجرت کرده گشتم که حداقل ازش راهنمایی بگیرم نتونستم پیدا کنم.
از طریق آشنایان هم دنبال کار گشتم اما بازم نشد. این رو هم بگم که من در ایران 7 سال سابقه کار معماری و شهرسازی و همچنین تدریس دارم و اصلا تصور نمیکردم برام با این سابقه کار کار پیدا نشه.
این توضیح رو بدم که وضعیت عمران خیلی بد نیست من چند ایرانی میشناسم که در زمینه عمران موفق هستن. شاخه های راه سازی و هیدرولیک رو میدونم خوبن. در مورد محاسبه سازه چیزی نشنیدم اما دلیل نمیشه که خوب نباشه. حتی یکی بهم پیشنهاد کرد یک فوق لیسانس عمران از یکی از دانشگاهای اینجا بگیرم.
در ضمن آریا نژادمه، اسمم نیست Wink
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: mmmsdeghi ، Haghighat ، perna ، maka2 ، star63 ، mirzamemar ، mehdi110 ، سانازی ، msar ، Amir.AA ، aram_hpanahi
دوستان اخبار که خیلی نامید کننده است! پس با این حساب اصلا نباید روی کار در رشته معماری حساب کرد! فکر میکنم برای خانم ها کمی سخت باشه که زیر شاخه های عمران مخصوصا راه سازی یا کارهایی در این زمینه رو دنبال کنند! در مورد معماری داخلی چطور؟ کسی تجربه ایی داره؟
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شماره 1
دوستان توجه شما رو به این جمله جلب میکنم تا به راهی که در پیش داریم آگاه بشید
In California, as in other states, the law prohibits you from calling yourself an architect or practicing architecture unless you have been granted a license by the California Architects Board (Board).
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: perna ، maka2 ، star63 ، پروا ، nedaba ، msar
با سلام خدمت دوستان عزیز
راستش من عمران خوندم و تجربیاتم در بخش اجرا در ایران هست این مبحث رو خوندم و مدتی هم برای ویزای استرالیا عزمم رو جزم کردم و کلا ادمی نیستم که دل به دریا الکی بزنم و سعی میکنم یکم واقه بین باشم مثل بقیه دوستان در این فوروم اما کلا مباحث و تجربیاتی که در باب مهاجرت تونستم اخذ کنم رو هر چند اندک و ناقص هست رو تقدیم میکنم خدمت دوستان
1: معمولا کارهای ساختمانی در دو فاز کلی طراحی و اجرا تقسیم میشوند البته نظارت هم هست که چندان تقسیم بندی مشخصی نداره در بخش طراحی مهمترین اصل اشنایی با ایین نامه ها و مباحث طراحی کشور مقصد و نرم افزارهای مورد استفاده در کشور مقصد هستش.مزایای بخش طراحی محدود بودن حلقه ارتباطات و مناسب برای افرادی هست که مسلط به زبان خارجی به صورت کامل نیستند چون تو کارگاه شما به همه جور لحجه ای و اصطلاحی درگیر میشید و یک صبح تا شب طول میکشه تا بتونید به کارگر جماعت حرفتون رو بفهمونید .در مورد معایب میشه به تخصصی بودن و مدت کم پیمانهای بسته شده و امنیت کم شغلی اشاره کرد.
در مورد بحث اجرا شما نیاز به تسلط بیشتری به زبان خارجی و همچنین اشنایی با ایین نامه ها دارید . امنیت شغلی بیشتری دارید ولی کار شما سختی بیشتری داره
در مورد نحوه کاریابی پیشنهاد ویژه من استفاده از شبکه های کاریابی اجتمایی و عضویت در گروههای تخصصی و شرکت در مباحث علمی این گروه ها هستش چون برابر امار بیشترین فرصتهای شغلی در ادارات ئ شرکت ها بیشتر توسط معارفه توسط کارمندان پر میشه تا شرکت های کاریابی
راستش چون مطلب داره یکم طولانی میشه جزئیات رو در صورت تمایل درپستهای بعدی به اطلاعتون میرسونم
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: persian_viper ، mmmsdeghi ، taleghani ، msar ، Amir.AA
آقای حامد عزیز
من دقیقا متوجه مطلب شما نشدم. این تجربیاتی که میفرمایید تجربیاتی هست که در کشور دیگری کسب کردید- مثلا استرالیا- یا اینکه از تجربیات داخل میهن عزیزمون میگید؟
ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
حامد جان
اینکه میفرمایید، کاریابی از طریق معارفه بهتر انجام میشه درسته، اما معرف رو پیدا نمیکنیم Sad . من هیچ ایده ای در مورد (شبکه های کاریابی اجتمایی و عضویت در گروههای تخصصی و شرکت در مباحث علمی این گروه ها) ندارم میشه توضیح بیشتری در موردشون بدی تا بتونیم از این طریق اقدام کنیم، شاید فرجی شد.
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، narges1234
شماره 2
دوستان میخوام مراحل گرفتن لایسنس معماری رو توضیح بدم، اگر جایی رو اشتباه گفتم دوستان تذکر بدن اصلاح بشه تا در نهایت به نتیجه صحیح برسیم:
گرفتن CAB مختصر CALIFORNIA ARCHITECTUE BOARD
1- 8 سال تحصیل در معماری که میتونه 1 سال یا 2 سالش کار زیر نظر یه معمار با لایسنس CAB باشه
2- گذراندن کارآموزی IDP و کارآموزی جامع CDIP مختصر Comprehensive Intern Development Program
3- گذراندن امتحانهای ARE مختصر Architect Registration Examination
4- قبولی در امتحان CSE مختصر California Supplemental Examination
باید این شرایط بالا رو داشته باشیم تا در یک ایالت که من کالیفرنیا رو مثال زدم بعنوان آرشیتکت بتونی کار کنی. در پست های بعدی شرایطی باید داشته باشیم و مراحلی که برای هر کدوم از 4 موارد بالا بگذرونیم رو میگم.
مشارکت در بحث یادتون نره این کار به غنای مبحث و رفع اشتباهای احتمالی کمک میکنه
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
دوستان عزیز توضیحاتی که دادم مختص به شهر یا کشور خاصی نیست بلکه موضوعی عمومی هستش . اینکه شما به کدوم کشور قصد مهاجرت دارید زیاد توفیری نمیکنه بلکه توانایی های شما و همچنین پشتکار شما تعیین کنده آینده شما هستش. من تجربیات رو یا تو اینترنت و از منابع موثق جمع اوری کردم و یا از دوستانی که اونجا مشغول هستند اطلاعات رو جمع اوری کردم .
در مورد شبکه های اجتمایی مهمترین و معروفترین اونها http://www.linkedin.com/هستش باور کنید به نظر من کسی اگه آشنایی با این سایت و فعالیت در اون نداشته باشه رفتنش و اشتغال در حرفه تخصصی خودش زیاد محتمل نیست. این شبکه اجتمایی از خیلی از سایتهای کاریابی پولی و غیر مسوول که بیشتر شبیه دلال میمونند بهتر و موئثر تر هستش.
شما در ایران قبل از رفتن خیلی تواناتر برای کاریابی هستید مثلا شما باید پیش زمینه های کاریابی در امریکا رو از ایران برای خودتون اماده کنید . چون زمانی که مهاجرت میکنید تا با محیط اطرافتون وفق پیدا کنید زمان شما تلف خواهد شد و کلی انرژی از دست میدید.
برخی کارهایی که در ایران میتونید انجام بدید رو میتونم به شرح ذیل براتون لیست کنم
1:آشنایی کامل با زبان انگلیسی و اصطلاحات رایج در کارگاه ها و دفاتر طراحی(این موضوع زبان رو خواهشا جدی بگیرید شوخی بردار نیست اینده شما منوط به این ایتم هستش بعدا حسرتش رو خواهید خورد که چرا زمانم تو ایران رو مفت از دست دادم )
2:تهیه و تنظیم یک رزومه کامل و همچنین کاور لتر موثر و آشنایی با روشهای مصاحبه و کاریابی تخصصی و نحوه ارسال تقاضای کار برای شرکتهای متقاضی( در این مورد تجربه دوستان این بود که برای کار پیدا کردن زار نزنید و همیشه تو مصاحبه ها و نارش نامه هاتون استایل خودتون رو حفظ کنید به قول دوستان از موضع قدرت حرف بزنید)
3:فعالیت در سایتهای تخصصی و سازمانهای ذیربط کشور مقصد (این مورد با سرچ در اینترنت راحت پیدا میشه)
4: زمانبندی دقیق و برنامه ریزی روی کوچکترین جزئیات سفر . شهر مقصد و حتی محله ای که قصد سکونت دارید رو پیدا کنید و تمامی جوانب کار رو بسنجید این کار سختی نیست خدا پدر مخترع اینترنت رو بیامرزه حتی از تو خونتون میتونید اتاقتون رو هم قبل مسافرت ببینید .
5:تقویت روحیه جمعی در خودتون و پرهیز از درون گرایی و از رویا بافی دور بشید و واقع بین باشید قصدم تخریب روحیه نیست ولی الان اوضاع کار در تمام دنیا یکم نامیزونه سعی کنید منابع مالیتون رو تقویت کنید تا با اعتماد به نفس بیشتری مهاجرت کنید .
6: امادگی انجام کارهای کژوال رو داشته باشید و کار رو جوهر مرد بدونید.
7:در مورد خودم سعی میکنم تا 12 اردیبهشت یکم صبور باشم اگه خدا صلاح دونست و تقدیر بود قول میدم جوریاین تایپیک یا تایپیک مشابه راه اندازی کنم که دوستان علاقمند و لایق نهایتا 1 ماه پیگیر کار مرتبط باشند این امری بعید و غیر قابل دسترس نیست. ببخشید که یکم زیاده روی کردم
[عکس: by_Years_Experience?af=]
همیشه آخر همه چیز خوب میشود اگر نشد بدان آخر آن هنوز فرا نرسیده است.
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، persian_viper ، mmmsdeghi ، star63 ، mirzamemar ، م سین ۹۱ ، پروا ، taleghani ، Azi2014 ، msar ، narges1234

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان