کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
(2012-06-21 ساعت 07:46)sunset نوشته:  
(2012-06-14 ساعت 18:44)technollogy نوشته:  ممنون از اطلاعاتتون..حقیقت و میگین ولی تلخ..مهم هست تو چه زمینهای از معماری درس خوندی؟منظورم نور..سایبان..تهویه..معماری پایدار و...
برگردان به فارسی بد معنی شد..برای پیدا کردن کار میگم..
ممنون
(2012-04-01 ساعت 07:28)sunset نوشته:  شماره 3
خب میخوام مرحله اول رو توضیح بدم: مدرک تحصیلی.
یه سازمان به نام NAAB هست که دانشگاهای معماری رو اعتبار سنجی میکنه. کسانی که مدرکشون رو از دانشگاههای مورد تائید NAAB گرفته باشن میتونن در NCRAB عضو بشن و امتحان ARE رو بدن . این دانشگاهها تنها شامل داخل آمریکا و کانادا میشه. یعنی اگه مدرکتون رو از سوربون فرانسه یا آکسفورد انگلیس هم گرفته باشین مورد تائید نیست.
حالا ما باید چکار کنیم؟ سه تا راه داریم :
1- ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای آمریکا.
2- کار کردن زیر نظر یک معمار لایسنس دار به مدت 5 سال که باید قبلش در NCRAB ثبت نام کنیم و هزینه عضویت و اشتراک سالانه رو بپردازیم. بعد از گذشتن 5 سال بعنوان معمار تجربی شناخته میشیم. و این هیچ ارتباطی به مدرک معماریمون نداره. هر کس دیگری هم بدون مدرک معماری میتونه این مسیر رو طی کنه.
3- عضویت در BEFA . این سازمان به شرطی که 7 سال سابقه کار داشته باشید با گرفتن 5000 $ مدرک تحصیلی و پرونده ای که از رزومه کاریتون تهیه کردین رو بررسی میکنه اگه رزومه تون با استانداردهای آمریکا مطابقت داشته باشه با گرفتن 2000$ از شما مصاحبه میکنه . بعد از این، مدرک معادل میده که البته در چند ایلت آمریکا مورد تائید نیست و نمیشه ازش استفاده کرد. لازم به توضیح که این رزومه که گفتم با رزومه معمولی فرق میکنه فقط شبیه رزومه هست بهش میگن dossier که یک پرونده قطور با مستندات کامل هست.
اگر اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنید.
این داستان ادامه دارد.
سلام من لیسانس معماری را از ایران گرفتم و کارشناسی ارشد مسکن از مالزی..برای کار مهم هست دکتری داشته باشیم؟کار بهتر گیر میاد یا نه؟غیر از آمریکا کدوم کشور بهتره..سابقه کار دارم ولی نه با بیمه..
ممنون
با سلام
اتفاقا دکترا نداشتن بهتره به نظرم اگه لیسانس داشته باشه بهتره چون برای کار، مدرک باید از جایی‌ باشه که مورد تایید ناب هست و چون هیچ دانشگاهی خارج از آمریکا مورد تایید ناب نیست. بهتره که بیاین اینجا و اگه امکان ادامه تحصیل دارید، در یک دانشگاه مورد تایید ناب در آمریکا این کار رو بکنید. داشتن دکترا باعث می‌شه که اور کلیفی بشید. معمولان برای دکترا در دانشگاه کار پیدا می‌شه. دکترا در ucla 6 سال طول میکشه. پس ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد به صرفه تره هم بخاطر زمان هم شهریه کمر شکن.
کشور دیگر رو که نمیدونم، اما اگه هنوز به مهاجرت اقدام نکردین بهترین جای دنیا برای معمار‌های‌ ایرانی‌، ایران هست.
مهم همون سابقه کار هست تأثیری به بیمه برای قبول کار ندارد.
سلام
ممنون از پاسختون.در هر صورت من از لیسانس گذشتم.اورکلیفی را میشه توضیح بدید؟از شرکتی که کار کیمردم نامه بهم بده قبول میکنن بدون بیمه شدن به عنوان سابقه کار؟
گرایش من در معماری INDUSTRIAL BUILDING SYSTEM, TECHNOLOGY, و SUSTAINABLE است..از راهنماییتون ممنون میشم
(2012-06-21 ساعت 14:12)technollogy نوشته:  
(2012-06-21 ساعت 07:46)sunset نوشته:  
(2012-06-14 ساعت 18:44)technollogy نوشته:  ممنون از اطلاعاتتون..حقیقت و میگین ولی تلخ..مهم هست تو چه زمینهای از معماری درس خوندی؟منظورم نور..سایبان..تهویه..معماری پایدار و...
برگردان به فارسی بد معنی شد..برای پیدا کردن کار میگم..
ممنون
(2012-04-01 ساعت 07:28)sunset نوشته:  شماره 3
خب میخوام مرحله اول رو توضیح بدم: مدرک تحصیلی.
یه سازمان به نام NAAB هست که دانشگاهای معماری رو اعتبار سنجی میکنه. کسانی که مدرکشون رو از دانشگاههای مورد تائید NAAB گرفته باشن میتونن در NCRAB عضو بشن و امتحان ARE رو بدن . این دانشگاهها تنها شامل داخل آمریکا و کانادا میشه. یعنی اگه مدرکتون رو از سوربون فرانسه یا آکسفورد انگلیس هم گرفته باشین مورد تائید نیست.
حالا ما باید چکار کنیم؟ سه تا راه داریم :
1- ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای آمریکا.
2- کار کردن زیر نظر یک معمار لایسنس دار به مدت 5 سال که باید قبلش در NCRAB ثبت نام کنیم و هزینه عضویت و اشتراک سالانه رو بپردازیم. بعد از گذشتن 5 سال بعنوان معمار تجربی شناخته میشیم. و این هیچ ارتباطی به مدرک معماریمون نداره. هر کس دیگری هم بدون مدرک معماری میتونه این مسیر رو طی کنه.
3- عضویت در BEFA . این سازمان به شرطی که 7 سال سابقه کار داشته باشید با گرفتن 5000 $ مدرک تحصیلی و پرونده ای که از رزومه کاریتون تهیه کردین رو بررسی میکنه اگه رزومه تون با استانداردهای آمریکا مطابقت داشته باشه با گرفتن 2000$ از شما مصاحبه میکنه . بعد از این، مدرک معادل میده که البته در چند ایلت آمریکا مورد تائید نیست و نمیشه ازش استفاده کرد. لازم به توضیح که این رزومه که گفتم با رزومه معمولی فرق میکنه فقط شبیه رزومه هست بهش میگن dossier که یک پرونده قطور با مستندات کامل هست.
اگر اشتباه میکنم لطفا اصلاح کنید.
این داستان ادامه دارد.
سلام من لیسانس معماری را از ایران گرفتم و کارشناسی ارشد مسکن از مالزی..برای کار مهم هست دکتری داشته باشیم؟کار بهتر گیر میاد یا نه؟غیر از آمریکا کدوم کشور بهتره..سابقه کار دارم ولی نه با بیمه..
ممنون
با سلام
اتفاقا دکترا نداشتن بهتره به نظرم اگه لیسانس داشته باشه بهتره چون برای کار، مدرک باید از جایی‌ باشه که مورد تایید ناب هست و چون هیچ دانشگاهی خارج از آمریکا مورد تایید ناب نیست. بهتره که بیاین اینجا و اگه امکان ادامه تحصیل دارید، در یک دانشگاه مورد تایید ناب در آمریکا این کار رو بکنید. داشتن دکترا باعث می‌شه که اور کلیفی بشید. معمولان برای دکترا در دانشگاه کار پیدا می‌شه. دکترا در ucla 6 سال طول میکشه. پس ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد به صرفه تره هم بخاطر زمان هم شهریه کمر شکن.
کشور دیگر رو که نمیدونم، اما اگه هنوز به مهاجرت اقدام نکردین بهترین جای دنیا برای معمار‌های‌ ایرانی‌، ایران هست.
مهم همون سابقه کار هست تأثیری به بیمه برای قبول کار ندارد.
سلام
ممنون از پاسختون.در هر صورت من از لیسانس گذشتم.اورکلیفی را میشه توضیح بدید؟از شرکتی که کار کیمردم نامه بهم بده قبول میکنن بدون بیمه شدن به عنوان سابقه کار؟
گرایش من در معماری INDUSTRIAL BUILDING SYSTEM, TECHNOLOGY, و SUSTAINABLE است.
من شنیدم از دوستان(کسانی که CITYZEN هستن) که آمریکا به این سادگی ها به کسی اقامت نمیدهو باید 10 سال بگذره.از راهنماییتون ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-14 ساعت 18:44)technollogy نوشته:  سلام
گرایش من در معماری INDUSTRIAL BUILDING SYSTEM, TECHNOLOGY, و SUSTAINABLE است.
من شنیدم از دوستان(کسانی که CITYZEN هستن) که آمریکا به این سادگی ها به کسی اقامت نمیدهو باید 10 سال بگذره.از راهنماییتون ممنون میشم

سلام
over qualify به این معنی‌ هست که سطح شرایط شما اعم از تحصیلات و سابقه کار بالا تر از سطح شغلی‌ هست که براش اقدام کردی. مثلا فردی که با چند سال سابقه کار خوب و فوق لیسانس برای کار نقشه کشی‌ اقدم کنه، بدیهی‌ هست که انتخاب نخواهد شد . اما سوال پیش میاد که خوب چرا این فرد برای یک کار بالا تر اقدام نمی‌کنه، دلیش رو از مطالبی که تا حالا توی این تاپیک اومده متوجه شدی، چون لایسنس مخصوص، سابقه کار در آمریکا، مهارت در زبان انگلیسی، و مدارکی مبنی بر این که با استانداردهای ساخت و ساز اینجا اشنا هستی‌ رو نداری.
همون نامه سابقه کار کافیه. نیازی به بیمه نیست.
دوست عزیز فکر می‌کنم اون ۱۰ سالی‌ که به شما گفتن مربوط به کیس خانوادگی هست. و لازمش اینه که یکی‌ از فامیل درجه یک مثلا خواهر یأ برادر که سیتیزن هستن برای شما اقدام کنن که روندش ۱۰ سال طول میکشه، اما روش‌های دیگری هم هست. ویزای کار یأ تحصیل که کوتاه ترن اما شرایط خاص خودشون رو دارن. لاتاری هم هست که باید خودت رو به دست شانس بسپاری ممکنه سالها منتظر باشی‌ و زندیگیت رو در ایران به پیش ببری و یک دفعه بعد از در امدن اسمت باید همچی‌ رو که ساختی بذاری و بیای اینجا. به نظرم شما که هنوز اول راه هستی‌ تحقیق بیشتری بکن ببین اصلا مهاجرت موفقیت بیشتری برات ایجاد می‌کنه یأ نه. به حرفهای مردم توجه نکن. در ضمن فریب کسایی‌ که از انور آب میان و کلاس میزارن رو هم نخور.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: ساری ، zina s
(2012-03-24 ساعت 02:05)sunset نوشته:  با توجه به وجود تفاوت ساختاری درنحوه اشتغال معماران در آمریکا بر آن شدم تا با یجاد این تاپیک با اجازه مدیران سایت اهداف ذیل را دنبال کنیم
1: پیدا کردن راههای ادامه تحصیل در آمریکا در رشته معماری
2: بررسی راههای جستجوی کار در معماری
3: نحوه آمادگی برای گرفتن کار (کسب شرایط لازم برای اشتغال)
3: اشتراک تجربیات کاری در رشته معماری

از دوستان معمار تقاضا میشود با به اشتراک گذاشتن تجربیات ارزشمند خود راه را برای تازه واردین به جامعه آمریکا روشن نمایند.

خدارو شکر بالاخره در مورد معماری اینجا چیزی پیدا شد. اما اینجور که شواهد و دوستان میگند گویا خیلی نا امید کننده است همه چیز. به نظر من میاد که بهترین راه این باشه که در مقطع لیسانس یا فوق یا حتی دکتری دوباره دوستان درس بخونن تا از این طریق بتونن وارد سیستم بشن یا لینک پیدا کنند با شرکتها. چیزی که ما در مملکتمون معماری کردن میدونیم با چیزی که فرنگیا بهش میگن معماری خیلی متفاوته این تفاوت در کشورهای مختلف فرق میکنه. من تجربه کشور انگلستان رو دارم. اونجا به خلاقیت و کارای آوانگارد بیشتر اهمیت میدن اما آمریکا اطلاعی ندارم زیاد. چند تا دانشگاه آمریکارو که نگاه میکردم متوجه این شدم که اونجا بستگی به نوع دانشکده فرق میکنه. بعضی از دانشگاها خیلی تکنیکی و اجرایی با معماری برخورد میکنند و بعضی دیگه خیلی هنری تر. بازار کار هم که کاملا متفاوته دیگه مشخصه. بستگی داره توی چه شرکتی کار کنی. اما من خیلی نا امید نیستم که بیام اونجا و کار معماری پیدا نکنم چون به توانایی خلاقیتم شکر خدا اطمینان دارم. حالا تا واقعیت چی باشه خدا داند.
دوستان در مورد دانشگاهای خوب معماری آمریکا اگر اطلاعاتی دارند لطفا بنویسند.
پیروز باشید
دوستان کسی در مورد شرایط اینکه کسی بخواد شرکت طراحی و اجرا توی آمریکا بزنه اطلاعی دارند؟ چه پروسه ای باید طی بشه؟
(2012-05-23 ساعت 21:51)nimi_ghazi نوشته:  سلام به همه دوستان... من الآن تقریباٌ 2 سالی میشه که تو دالاس هستم و همچنان دنبال کار... چندین تا مصاحبه هم داشتم، اما (همونطور که دوستان گفتن) به دلیل نداشتن سابقه کاری تو آمریکا نتونستم کار بگیرم... از دوستان اگه کسی تو تگزاس هستش، خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم...
پی نوشت: من از ایران فارغ التحصیل شدم ( از دانشگاه آزاد قزوین و خیر سرم به عنوان یکی از دانشجوهای ممتاز!!! و بعدش کوچ کردیم به سرزمین رویاها!!!)، تازگی واسه فوق لیسانس پذیرش گرفتم و به امید خدا از چند ماه دیگه (زمستان 2012) شروع میشه کلاسام...

میشه بگی از کدوم دانشگاه پذیرش گرفتی و پرسه اش چطوری بود؟ منم میخوام برای فوق اینکارو بکنم ترجیحا یک دانشگاه تاپ...داخل آمریکا پذیرش گرفتی یا ایران که بودی؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: missi ، ساری ، pr.kia
(2012-05-23 ساعت 21:51)nimi_ghazi نوشته:  سلام به همه دوستان... من الآن تقریباٌ 2 سالی میشه که تو دالاس هستم و همچنان دنبال کار... چندین تا مصاحبه هم داشتم، اما (همونطور که دوستان گفتن) به دلیل نداشتن سابقه کاری تو آمریکا نتونستم کار بگیرم... از دوستان اگه کسی تو تگزاس هستش، خوشحال میشم با هم در ارتباط باشیم...
پی نوشت: من از ایران فارغ التحصیل شدم ( از دانشگاه آزاد قزوین و خیر سرم به عنوان یکی از دانشجوهای ممتاز!!! و بعدش کوچ کردیم به سرزمین رویاها!!!)، تازگی واسه فوق لیسانس پذیرش گرفتم و به امید خدا از چند ماه دیگه (زمستان 2012) شروع میشه کلاسام...

سلام عزیزم. الان که دیدم تو هم دانشگاه آزاد قزوین بودی کلی دلگرم شدم پس مدرک دانشگاه مارو هم قبول دارن؟؟ میشه من رو هم راهنمای کنی بگی چه جوری اقدام کری؟ اگه میخوای برام پیام خصوصی بزار.
ممنونم
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: 3pideh
سلام من لیسانس معماری دارم.و به نقشه کشی سازه هم کاملا مسلطم.
در حال حاضر هم به مدت 2 ساله تو یه شرکتخصوصی دارم کار میکنم.
نامزدم هم مهندس معمار هستو.پروانشو هم گرفته.می خواستم بدونم امیدی به پیدا کردن کار هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام مجدد خدمت دوستان انجمن.
از اونجا که تا به حال هر نوع تجربه در زمینهٔ معماری رو که در این بلاد کفر به اشتراک گذاشتم، در اینجا خلاصهٔ مکالمه با معماری که ۳۰ ساله پیش به آمریکا اومده و مدرک معماری رو آمریکا گرفته مینویسم: ایشون بعد از اینکه مدرکش رو میگیره در یک شرکت معماری مشغول به کار می‌شه، اما از اونجا که حقوقش با کاری که ازش میکشیدن تناسب نداشته بعد از ۱۴ سال لیسانس (مجوز) کار معماری رو میگیره و خودش مشغول به کار می‌شه، اما به این دلیل که اینجا کشور سرمایه داری و صنایع و شرکت‌های بزرگ هست چندان در جذب مشتری موفق نبود و با شروع بحران اقتصادی دیگه ادامه‌ی کار براش به صرفه نبود به همین دلیل لایسنس (مجوز) رو معلق می‌کنه تا مجبور نباشه حق عضویت و بیمه بده، بیمه حدود ۱۸،۰۰۰ $ در سال بوده. بعد رفته مدرک general construction از کالج گرفته و الان مشغول تعمیر و ترمیم خونه ها هست.
حسابی‌ ناامید کنند هست اما نمی‌شه این تجربه رو به همه تعمیم داد، باید امیدوار بود، حتما راه‌های دیگری هم وجود داره.
شماره کیس:2011as10000 نامه قبولی :may18th,2010 کارنت شدن کیس:November دریافت نامه دوم : nov1t,2010 مصاحبه : dec19th,2010 دریافت کلیرنس:jan4th 2011 سفر اول:july7th 2011 سفر مجدد به آمریکا:jan29th 2012
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: Serendipity ، 3pideh ، maka2 ، pr.kia ، ساری ، Sepideh_Architect ، Azi2014
چرا جواب منو کسی نمیده
خدااااااا کمککککککککککککک
پرواز كن آنگونه كه مي خواهي،وگرنه پروازت مي دهند آنگونه كه مي خواهند.
شماره کیس:2013AS2XXX
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، roeentan
سپیده عزیز ، این تاپیک رو بخونی دستت میاد که چه خبره دیگه!! sunset عزیز کاملا توضیح دادن.

(2012-08-22 ساعت 19:29)sunset نوشته:  با سلام مجدد خدمت دوستان انجمن.
از اونجا که تا به حال هر نوع تجربه در زمینهٔ معماری رو که در این بلاد کفر به اشتراک گذاشتم، در اینجا خلاصهٔ مکالمه با معماری که ۳۰ ساله پیش به آمریکا اومده و مدرک معماری رو آمریکا گرفته مینویسم: ایشون بعد از اینکه مدرکش رو میگیره در یک شرکت معماری مشغول به کار می‌شه، اما از اونجا که حقوقش با کاری که ازش میکشیدن تناسب نداشته بعد از ۱۴ سال لیسانس (مجوز) کار معماری رو میگیره و خودش مشغول به کار می‌شه، اما به این دلیل که اینجا کشور سرمایه داری و صنایع و شرکت‌های بزرگ هست چندان در جذب مشتری موفق نبود و با شروع بحران اقتصادی دیگه ادامه‌ی کار براش به صرفه نبود به همین دلیل لایسنس (مجوز) رو معلق می‌کنه تا مجبور نباشه حق عضویت و بیمه بده، بیمه حدود ۱۸،۰۰۰ $ در سال بوده. بعد رفته مدرک general construction از کالج گرفته و الان مشغول تعمیر و ترمیم خونه ها هست.
حسابی‌ ناامید کنند هست اما نمی‌شه این تجربه رو به همه تعمیم داد، باید امیدوار بود، حتما راه‌های دیگری هم وجود داره.
sunset عزیز نوشته های شما برای من تا حالا خیلی مفید بوده! و ازین بابت ممنونم.
در رابطه با کار معماری هستند کسانی که تونستن یه کارایی بکنن خب ولی کم هستن وشاید با اون چیزی که ایده الشون هم بوده خیلی فاصله داره ، البته سعی می کنم که با هاشون ارتباط بگیرم. مثل خانم ها دولت وطاهری که رزومه شون رو اینجا می زارم
http://archinect.com/people/cover/37719947/kiana-dolat
http://archinect.com/people/cover/524927...aji-taheri
اما من که خودم به فکر مستر MBA افتادم و چند وقتی هست دارم تحقیق می کنم البته هزینش بالاست ولی خب با لیسانس معماری دارم بهش فکر می کنم...... بالاخره نباید انتظار داشت با مهاجرت بتونیم از اونجایی که بودیم ادامه بدیم.... باید از کمی قبل تر یا حتی از اول تلاش کرد.Smile
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، Azi2014
سلام به همه دوستان عزیز،
من الان 7 ماهه که آمدم و رشتم هم عمران است. در ایران 10 سال به کار تدریس و 13 سال به کار بسازبفروشی، طراحی سازه، اجرا و طراحی معماری (مربوط به کارهای خودم) مشغول بودم و بسیار هم علاقه داشته و دارم، اینجا هم به عنوان volunteer سر چند ساختمان در دست احداث رفتم (البته با معرفی یک آمریکایی).و حتی کارگری هم کردم. نتیجه برسی هایم را فهرست وار و بدون اثبات مینویسم:
1) کسانی که دوره لیسانس یا به بالا را در اینجا نخوانده باشند، خودشان را خسته نکنند. مگر لیسانسه هایی که جوان باشند و بخواهند در bio architecture یا environment ادامه تحصیل دهند و مدرک اینجا رو بگیرند.
2) سیستم کار، دانش و مهارت های حرفه ای ایران و آمریکا با هم قابل مقایسه نیست. راهسازی مخصوصاً اجرای آن که اصلاً حرفشو نزن. معماری هم همینطور مگر طراحی معماری های کوچک مسکونی که آنهم به دلایل زیادی نیازی بهش نیست.
3) بنابر این اگر همچنان مهاجری بخواهد در این رشته بماند، مدرکش را هم بگیرد و شانس بیاورد، نقشه کش میشود.
اینها چکیده حقایق موجود هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: sunset ، pr.kia ، raminkhademzadeh ، perna ، mehdi47 ، سعید...
(2012-08-25 ساعت 15:43)maka2 نوشته:  سپیده عزیز ، این تاپیک رو بخونی دستت میاد که چه خبره دیگه!! sunset عزیز کاملا توضیح دادن.

(2012-08-22 ساعت 19:29)sunset نوشته:  با سلام مجدد خدمت دوستان انجمن.
sunset عزیز نوشته های شما برای من تا حالا خیلی مفید بوده! و ازین بابت ممنونم.
در رابطه با کار معماری هستند کسانی که تونستن یه کارایی بکنن خب ولی کم هستن وشاید با اون چیزی که ایده الشون هم بوده خیلی فاصله داره ، البته سعی می کنم که با هاشون ارتباط بگیرم. مثل خانم ها دولت وطاهری که رزومه شون رو اینجا می زارم
http://archinect.com/people/cover/37719947/kiana-dolat
http://archinect.com/people/cover/524927...aji-taheri
اما من که خودم به فکر مستر MBA افتادم و چند وقتی هست دارم تحقیق می کنم البته هزینش بالاست ولی خب با لیسانس معماری دارم بهش فکر می کنم...... بالاخره نباید انتظار داشت با مهاجرت بتونیم از اونجایی که بودیم ادامه بدیم.... باید از کمی قبل تر یا حتی از اول تلاش کرد.Smile

ولی این دوتا رزمه هم نشون میده که هنوز وارد بازار کار نشدند
پاسخ
تشکر کنندگان: sunset
(2012-08-25 ساعت 13:35)3pideh نوشته:  چرا جواب منو کسی نمیده
خدااااااا کمککککککککککککک
سلام سپیده جان
ببخشید که سؤالت بی‌ پاسخ موند، مدتی‌ هست که شدیدا مشغول زبان خوندن هستم و به سایت مراجعه نکردم.
خیلی‌ خوبه هر دو رشته معماری هستید به ارتقائ هم کمک می‌کنید. اما اتفاق بدی که افتاده اینه که رشته معماری در آمریکا بد بختترین رشته هست.
یک سری اطلاعات رو من برای رشته معماری در این تاپیک دادم که با شماره مراتب شدن فک کنم ۹ شماره هست. اگه اونا رو دنبال کنی‌ ، راهی‌ که در پیش دارید بهتر برات روشن می‌شه.
برای کار هم اگه وضعیت بیکاری من رو ببینی‌ خیلی‌ چیزا دستت میاد. البته حتما توانایی‌‌های آدم‌ها با هم فرق می‌کنه، اما هنوز من معمار مهاجر موفق ندیدم که ازش راه رو یاد بگیرم. امیدوارم گذر یکیشون به این تاپیک بیفته.
جدیدأ یک معمار جدید پیدا کردم براش ایمیل فرستادم منتظر جوابش هستم به محض این که جوابی‌ ازش گرفتم با دوستان در میان میزارم
انجمن معماران مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، pr.kia ، ساری ، mahakk
با سلام ، من چند سوال داشتم. من اینجا ( ایران ) دانشجو کارشناسی مهندسی شهرسازی هستم ،

1. می خواستم بدونم رشته من در اونجا بازار کار داره ؟

2. رشته حسابداری را به صورت خصوصی در آموزشگاه آزاد دارم می خونم. با توجه به اینکه 8 9 ماه وقت دارم تا وارد امریکا بشم ، می خواستم بدونم رشته حسابداری را ادامه بدم یا شهرسازی؟

3. پیشنهادی برای تغییر رشته دارید ؟ لطفا معرفی کنید.

با تشکر فراوان
2013AS2### - تعداد 4 نفر- مصاحبه 2w Dec -ایروان - زمان کلیر شدن 2 جولای 2013 مدت انتظار جهت کلیر شدن 204 روز
پاسخ
تشکر کنندگان:
ارزشیابی مدارک معماران در آمریکا

Recognition of Foreign Qualifications:
Professional Recognition
ARCHITECTURE AND LANDSCAPE ARCHITECTURE

National Council of Architecture Registration Boards (NCARB) provides information on the licensure of architects, state requirements, and links to state boards.

NCARB Requirements for Certification of Foreign Architects provides guidance for non-U.S. architects seeking to become registered in the United States.

NCARB Reciprocity Information provides information on state reciprocity arrangements.

EESA-NCARB Evaluation Services for Architects is the approved credential evaluation service for non-U.S. architects seeking to become registered by state licensing boards.

Council of Landscape Architectural Registration Boards (CLARB) provides information on the licensure of landscape architects in the United States, including the Landscape Architecture Registration Examination (LARE).
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من هم دکتری معماری دارم و به تازگی عضو این سایت شده ام و همینطور هم تازه مهاجرت به کالیفرنیا نموده ام
ایا از دوستان کسی هست که عضو انجمن معماران لس انجلس باشه
من خیلی تعریف این انجمن را شنیده ام و اینکه این انجمن خیلی فعال هست
امیدوارم با اتحادمان بتوانیم دست همدیگر را گرفته و گروه صمیمی ای باشیم
من فعلا دنبال کار تخصصی ام نگشته ام هنوز یک سری مسایلی دارم که باید سر و سامان دهم بعد
به همین علت در مورد کار هیچ اطلاعاتی ندارم
با بهترین آرزوها برای شما
م.س.
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2 ، Ali.2013
با سلام به دوستان عزیز هم رشته
بعد از خواندن این بخش و البته تحقیقات و پرس و جویی که خودم داشتم به این نتیجه رسیدم که باید معماری رو فراموش کنم و به فکر رشته ی دیگه ای باشم.
می خواستم بدونم دوستان کسی اطلاعاتی در مورد دکوراسیون داخلی داره ؟؟ اوضاع کاری برای یک interior designer که از همونجا فارغ التحصیل بشه چطوره ؟؟
داشتم فکر می کردم که این رشته رو اونجا ادامه بدم چون از هر چیز دیگه ای به رشته ی من نزدیکتر
لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره به اشتراک بگذاره
پاسخ
تشکر کنندگان: maka2

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان