کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۲
(2012-05-16 ساعت 18:12)ghorbat نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 16:36)jahan_roone نوشته:  درود بر دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم. سبس به کی سی سی اتلاع دادم. سند ازدواج و شناسنامه همسرم رو خاستند و فرمهای DS-0230 آبدیت شده.
ما هم فرستادیم با aramex ، چند روز بعد دلیور شد. حالا که وقت مصاحبه ما تعیین شده اسم همسرم نیست! یعنی تو نامه سایت زده:
Beneficiaries: None
حالا من نامه زدم به کی سی سی. میگن مدارک اصلا نرسیده دستشون!!:
Those required forms were never received at KCC
الان من موندم و استرس و اعصاب خورد.
یکی خواهشن کمکم کنه. نمیدونم چکار کنم.
سپاس
دوست عزیز شما از کجا متوجه شدید که مدارک به دستشون زسیده ؟؟؟ از روی سایت آرامکس چک کردین یا با KCC کانفرم کردین ؟؟؟؟ ولی باز حدود 40 روز وفت داری تا مصاحبه ؟؟ دوباره از KCC راهنمایی بخواه که چیکار کنی چون بلاخره تنها مرجع درسته که میتونی روش حساب کنی !!! ازشون بخواه ببین اینترنتی میتونی براشون ارسال کنی زود !!!؟؟ بلاخره سوابق ماکتباتتون را با kcc که دارین اونا هم یه سند هست ولی این که به دستشون نرسیده باشه جای پیگیری برای شما داره ، شما میتونی از طریق شرکت آرامکس هم پیگیری کنی ببینی چرا بسته بدستشون نرسیده !!؟؟ شاید اونا رسید موجهی ارائه بدن که بسته را به KCC تحویل دادن . . . دوست من بهتر تمام این کارارو در کنار همدیگه پیگیری کنی . . . امیدوارم که مشکلی پیش نیاد و آرزوی موفقیت میکنم براتون !!!Wink

با سپاس
اون موقع سایت آرامکس رو چک کردم دلیور شده بود. بعد به کی سی سی میل زدم گفتند سرمون شلوغه:
Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may
not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your
forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that
your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting
your forms in a timely manner.

ولی الان خیلی گذشته و نمیشه تو آرامکس دوباره چک کرد.
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، SH1A2R3
(2012-05-17 ساعت 00:38)runama نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 18:12)ghorbat نوشته:  
من بعد از قبولی ازدواج کردم. سبس به کی سی سی اتلاع دادم. سند ازدواج و شناسنامه همسرم رو خاستند و فرمهای DS-0230 آبدیت شده.
ما هم فرستادیم با aramex ، چند روز بعد دلیور شد. حالا که وقت مصاحبه ما تعیین شده اسم همسرم نیست! یعنی تو نامه سایت زده:
سپاس
دوست عزیز شما از کجا متوجه شدید که مدارک به دستشون زسیده ؟؟؟ از روی سایت آرامکس چک کردین یا با KCC کانفرم کردین ؟؟؟؟ ولی باز حدود 40 روز وفت داری تا مصاحبه ؟؟ دوباره از KCC راهنمایی بخواه که چیکار کنی چون بلاخره تنها مرجع درسته که میتونی روش حساب کنی !!! ازشون بخواه ببین اینترنتی میتونی براشون ارسال کنی زود !!!؟؟ بلاخره سوابق ماکتباتتون را با kcc که دارین اونا هم یه سند هست ولی این که به دستشون نرسیده باشه جای پیگیری برای شما داره ، شما میتونی از طریق شرکت آرامکس هم پیگیری کنی ببینی چرا بسته بدستشون نرسیده !!؟؟ شاید اونا رسید موجهی ارائه بدن که بسته را به KCC تحویل دادن . . . دوست من بهتر تمام این کارارو در کنار همدیگه پیگیری کنی . . . امیدوارم که مشکلی پیش نیاد و آرزوی موفقیت میکنم براتون !!!;)

با سپاس
اون موقع سایت آرامکس رو چک کردم دلیور شده بود. بعد به کی سی سی میل زدم گفتند سرمون شلوغه:
Due to the large volume of mail processed at KCC on a daily basis, confirmation of receiving your correspondence may
not be feasible at this time. If you have submitted your forms, please allow two to four weeks after the mailing of your
forms before inquiring about delivery confirmation. If you have not submitted your forms, please do so to ensure that
your case can begin processing. Mail is processed in the order of the date received, thus the importance of submitting
your forms in a timely manner.

ولی الان خیلی گذشته و نمیشه تو آرامکس دوباره چک کرد.
دوست عزیز اشکالی نداره هر چه زودتر با KCC هماهنگ کن ببین چه باید کرد عزیز .

کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

تشکر کنندگان: mirman ، shkhmo ، SH1A2R3
(2012-05-16 ساعت 15:34)daria نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 15:19)arbasic نوشته:  سلام دوستان
برخلاف شما من اصلا اضطرابی ندارم و در نهایت آرامش کارهام رو انجام دادم و بزودی مدارکم رو پست می کنم. بلیط و هتل و غیره رو هم گرفته ام. بقیه اش هم با خدا. دیگه نگرانی نداره که. آروم باشین و توکل به خدا همه چیز درست می شه. قسمت باشه می ریم انشاالله. کارهاتون رو با دقت اما بدون وسواس انجام بدین. مطمئن باشین موفق می شین.

سلام دوست عزیز
امیدوارم تا آخر راه بدون اضطراب و موفق باشین. لطفا بدون هیچ استرسی و در کمال خونسردی امضاتونم درست کنین Smile
چشم Big Grin
AS2012XXX
تاریخ رویت قبولی: JULY2011
ارسال فرمهای سری اول:JULY2011
سفارت: آنکارا
نامه دوم: 19MAY
مصاحبه: 21JUNE
دریافت برگه آبی - دریافت کلیرنس اول August
تاریخ دریافت ویزا: 7 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا: 22 اکتبر
تشکر کنندگان: daria ، shkhmo ، ghorbat ، SH1A2R3
سپاس

بنظر من كپي از مكاتباتتوم با سفارت و همچنين رسيد آرامكس يا شماره tracking آرامكس رو با خودتون ببريد و به آفيسر توضيح بديد
شماره کیس : 2012AS00036XXX
کنسولگری:آنكارا
تاریخ دریافت گرین کارت: sep2012
تشکر کنندگان: shkhmo ، ghorbat
(2012-05-17 ساعت 00:12)کیانا نوشته:  
(2012-05-16 ساعت 22:01)darya 1950 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من سایت را که چک می کنم دو هفته ای می شه که تاریخ نامه اولم عوض شده و به جای "جولای 2012" شده "می 2012". کسی می دونه چرا این طور شده؟ ممکنه منظور این باشه که من جز همون سری اول بودم و اشتباهی تو این دوره شماره ام رو اعلام کردن؟ شماره ام 68xxx است.
دقیقا کجای نامه اول ؟؟ زیر آرم نامه ؟ مال من نوشته می ۲۰۱۱

درسته می 2011 است. اما دوستان دیگر هم بودن که این مسئله براشون پیش اومده و ظاهرا مسئله مهمی نیست. صفحه 174 بولتن ویزا و کارنت شدن شماره ها سوال را مطرح کردم و دوستان جواب دادند. موفق باشید و نگران نباشید
تشکر کنندگان: کیانا ، ghorbat ، SH1A2R3 ، nellyala
سلام خدمت دوستان گل ، از قدیم گفتن از دل برفت هر آنچه که از دیده رود . . . حالا فکر کنم با اعلام تاریخ مصاحبه ها در دیروز دیگه الان دوستان خیلی خیلی کمی منتظر تاریخ مصاحبه هستند . . . همه یا دنبال مدارکو واکسنن و یا دنبال بلیط و هتل آنکارا هستند یا منتظر کلیر شدن . . . دقت کردین اول ماه اسفند قشنگ میشه بوی بهارو حس کرد ( من از بچگی میگفتم بوی عید داره میاد . . . Big Grin ) ولی اینقدر درگیر کارای پایان سال هستیم که یه پلک میزنیم میبینیم که سر سفره هفت سین نشستیمو بعدشم آهنگ دیری دید دیری دیری دید دیری ... آغاز سال . . . !!!!WinkTongue من فکر میکنم که این قضیه ثابت هست و مدام داره تکرار میشه تو زندگیمون ، یادتون بیارین روزی که نامه قبولی را دیدین . . . کی بود . . .؟؟؟؟ چقدر زود گذشت !!!؟؟؟ ( من 3 ماه پیش بود ولی بخدا اینگار همین دیشب بود . . ) زندگی مدام در حال تکراره ، روزی که من این سایت و پیدا کردم و عضو شدم اصلاً نمیدونستم که چطوره ؟؟؟ تو یه جا سئوالمو پرسیدم ، بعد یه دوست عزیز جوابمو داد و برام نوشت که لطفاً سئوالتونو در تاپیک مربوطه بپرسید . . . یا همه دوستان بعد از جوابشون میگفتن دوست عزیز لطفاً امضاتونو کامل کنین . . . ( حالا ما هر چی میگشتیم مگه تغییر امضاء پیدا میکردیم برای امضا گذاشتن . . . !!!Tongue ) خلاصه بعد از یه چند روز فهمیدیم شرایط چطوریه. . .این داستان و این جوابارو بارها داریم در سایت میبینیم پس معلومه که ما نه اولین نفریم و نه آخرین نفر . . . قانون زندگی به نظر من اینه . روزی که من فهمیدم برنده شدم خب خیلی دیر بود و زمانی که پست دوستانو میخوندم با خودم میگفتم یعنی میشه به من هم تاریخ مصاحبه بدن . . . همه پست های تاپیک هارو میخوندم ولی به این تاپیک که میرسیدم خیلی حال میکردم ، یه چند باری هم روده درازی کردیمو چند تا خاطره و داستان هم از خودمون در کردیم Big Grin بهمین خاطر با این تاپیک یه جوره دیگه ارادت دارم . . . !!!
در پایان یه نتیجه گیری کنم از حرفام و دیگه بیشتر از این سرتونو درد نمیارم ، در هر مرحله ای از کار که هستیم بدون استرس و با خیال راحت زندگیمونو ادامه بدیم و همه چی در وقت خودش انجام میشه . . از این دوران فقط یه خاطره میمونه برامون ، خوش و خرم باشید و دوستان بیان اینجا یکم خوشحالی کنیم دور هم ، به اندازه کافی در تاپیک های دیگه سر مسائل اسپانسرو ، گواهی موقتو ، گواهی تمکن مالیو ، سربازیو ، تعداد حروف اسم وفامیلو ، سفرهای خارجه و ، امضای زیر فرم ها و پاسپورتو ، فرم 1 یا 2 صفحه ای آنکارو ، اشتباه پر کردن فروم ، گواهی اشتغال بکارو . . . استرس کشیدیم که فکر کنم بستمون باشه . . . Big Grin با آرزوی موفقیت برای همه دوستان گل در طول این مسیر کوهستانی مهاجرت
پایدارو پابرجا باشین Wink

تشکر کنندگان: Orchin ، kopol ، parsy631 ، storagemeter ، daria ، Shezem ، Hediyeh ، M.Haghighi ، کیانا ، jordanir ، edge ، SH1A2R3 ، 3rip ، hoda2012 ، majid89 ، nellyala ، poone59 ، shkhmo ، ronmony
سپاس
دوست عزیز شما باید مدارک خواسته شده رو اسکن کنید و از طریق ایمیل براشون بفرستید و اصل اون رو هم در زمان مصاحبه با خودتون ببرید ، لازم بذکره پس از ارسال از طریق ایمیل حتماً به سفارت ایمیل بزنید ومطمئن بشید که به دستشون رسیده

(2012-05-13 ساعت 09:31)zahramst نوشته:  تو رو خدا یکی بهم کمک کنه
من بابا و مامانم همراه برادر کوچکم دعوت به مصاحبه شدن ولی بهشون کارت قرمز دادن به علت اینکه روز ثبت نام لاتاری اسم برادر کوچکم توی قسمتی که باید نوشته می شده اشتباهی نوشته نشده بوده به علت همین مامانم اینارو رد کردن. کسی می دونه چیکار میتونیم بکونیم
متاسفانه این اشتباه یکی از بزرگترین اشتباهات است که ما ایرانی ها اون رو سهواً انجام می دهیم و هیچ راه حلی هم ندارد

کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3 ، nellyala ، shkhmo ، **USA**
(2012-05-18 ساعت 12:56)ghorbat نوشته:  سلام خدمت دوستان گل ، از قدیم گفتن از دل برفت هر آنچه که از دیده رود . . . حالا فکر کنم با اعلام تاریخ مصاحبه ها در دیروز دیگه الان دوستان خیلی خیلی کمی منتظر تاریخ مصاحبه هستند . . . همه یا دنبال مدارکو واکسنن و یا دنبال بلیط و هتل آنکارا هستند یا منتظر کلیر شدن . . . دقت کردین اول ماه اسفند قشنگ میشه بوی بهارو حس کرد ( من از بچگی میگفتم بوی عید داره میاد . . . Big Grin ) ولی اینقدر درگیر کارای پایان سال هستیم که یه پلک میزنیم میبینیم که سر سفره هفت سین نشستیمو بعدشم آهنگ دیری دید دیری دیری دید دیری ... آغاز سال . . . !!!!WinkTongue من فکر میکنم که این قضیه ثابت هست و مدام داره تکرار میشه تو زندگیمون ، یادتون بیارین روزی که نامه قبولی را دیدین . . . کی بود . . .؟؟؟؟ چقدر زود گذشت !!!؟؟؟ ( من 3 ماه پیش بود ولی بخدا اینگار همین دیشب بود . . ) زندگی مدام در حال تکراره ، روزی که من این سایت و پیدا کردم و عضو شدم اصلاً نمیدونستم که چطوره ؟؟؟ تو یه جا سئوالمو پرسیدم ، بعد یه دوست عزیز جوابمو داد و برام نوشت که لطفاً سئوالتونو در تاپیک مربوطه بپرسید . . . یا همه دوستان بعد از جوابشون میگفتن دوست عزیز لطفاً امضاتونو کامل کنین . . . ( حالا ما هر چی میگشتیم مگه تغییر امضاء پیدا میکردیم برای امضا گذاشتن . . . !!!Tongue ) خلاصه بعد از یه چند روز فهمیدیم شرایط چطوریه. . .این داستان و این جوابارو بارها داریم در سایت میبینیم پس معلومه که ما نه اولین نفریم و نه آخرین نفر . . . قانون زندگی به نظر من اینه . روزی که من فهمیدم برنده شدم خب خیلی دیر بود و زمانی که پست دوستانو میخوندم با خودم میگفتم یعنی میشه به من هم تاریخ مصاحبه بدن . . . همه پست های تاپیک هارو میخوندم ولی به این تاپیک که میرسیدم خیلی حال میکردم ، یه چند باری هم روده درازی کردیمو چند تا خاطره و داستان هم از خودمون در کردیم Big Grin بهمین خاطر با این تاپیک یه جوره دیگه ارادت دارم . . . !!!
در پایان یه نتیجه گیری کنم از حرفام و دیگه بیشتر از این سرتونو درد نمیارم ، در هر مرحله ای از کار که هستیم بدون استرس و با خیال راحت زندگیمونو ادامه بدیم و همه چی در وقت خودش انجام میشه . . از این دوران فقط یه خاطره میمونه برامون ، خوش و خرم باشید و دوستان بیان اینجا یکم خوشحالی کنیم دور هم ، به اندازه کافی در تاپیک های دیگه سر مسائل اسپانسرو ، گواهی موقتو ، گواهی تمکن مالیو ، سربازیو ، تعداد حروف اسم وفامیلو ، سفرهای خارجه و ، امضای زیر فرم ها و پاسپورتو ، فرم 1 یا 2 صفحه ای آنکارو ، اشتباه پر کردن فروم ، گواهی اشتغال بکارو . . . استرس کشیدیم که فکر کنم بستمون باشه . . . Big Grin با آرزوی موفقیت برای همه دوستان گل در طول این مسیر کوهستانی مهاجرت
پایدارو پابرجا باشین Wink

ممنون از متن قشنگتون، بله واقعا وسط اين همه تاپيك پر از استرس و جدي، اين تاپيك خيلي ميچسبه
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: ghorbat ، کیانا ، SH1A2R3
(2012-04-04 ساعت 07:51)ghorbat نوشته:  سلام به همه دوستان گل در مهاجرسرا و ضمن تشکر از ایجاد این تاپیک خوب
راستش وقتی داشتم مطالب بالارو میخوندم به فکرم زد که این مطلب را بنویسم . خیلی از دوستان بودن که بی صبرانه منتظر کارنت شدن و یا دریافت نامه دوم از KCC برای مصاحبه هستند مثل خود بنده . من از اون دسته از افرادی هستم که اعتقاد به این دارم که آدم هر کجا که باشه نتیجه تلاش و کوشش خودش و به این که ما با تنبلی و کم کاری هامون در باره یکسری مسائل سرنوشت ساز ، از هدف باز بمونیمو بعد بخاطر آرامش خودمون بگیم حتما حکمت خدا بوده که نشده ،اصلا معتقد نیستم . ولی واقعا یکسری اتفاق تو مسیر زندگی آدم می افته که نمیدونه آیا حکمت خدا بوده یا باز به خود آدم بر میگرده !!!!!!!! مثل اینکه باید صبر کنیم تا ببینیم که کی ایمیل نازنین KCC دل مارو شاد کنه ؟؟؟؟؟؟ ان شاله که برای همه بیاد . . . . من به همراه همسرم در لاتاری 2012 شرکت کردیم و بی صبرانه منتظر اعلام نتایح بودیم تا این که نتایج را اعلام کردند و در همان ابتدا رفتیم تو سایت و چک کردیم دیدیم هیچکدوممون برنده نشدیم . بعد شروع کردیم به شانس خودمون بدو بیرا گفتن . که اگه ما شانس داشتیم که . . . ، و کلا از خیر لاتاری گذشتیم و برای 2013 هم اصلا نام نویسی نکردیم .از روی این قضیه ماه ها گذشت و تا این که چند وقت پیش تو اینترنت مشغول وبگردی بودم و بطور واقعا غیر عادی و یکدفعه وارد صفحه ای شدم که توش از لاتاری صحبت کرده بود ، داغ دلم تازه شد و با خودم گفتم خدایا چی میشد ماهم برنده میشدیم !!!!!!! و با خودم گفتم برم تو سایت لاتاری ببینم چه خبره ؟؟؟ وارد سایت شدم و مشخصات خودمو وارد کردم و اون پیغام کزایی که برنده نشدمو دیدم و دوباره مشغول وبگردی شدم داشتم با خودم فکر میکردم که ای کاش برای 2013 ثبت نام میکردم . . . ! خلاصه اومدم از اینترنت بیام بیرون یک دفعه یه حس عجیبی به من گفت که یه بار اطلاعات همسرمم وارد کنم ،( بخدا عین واقعیتو دارم میگم ) فقط بابت کنجکاوی اطلاعات همسرمو وارد کردم دیدیم مرورگر اینترنت داره سرچ میکنه . . . بعد از گذشت حدود 20 ، 30 ثانیه یکدفعه دیدم که یه صفحه ای اومد ، شروع کردم به خوندن ، اول قشنگ هنگ هنگ بودم ولی بعد که ادامه دادم دیدم مشخصات همسرم با آدرس خونمونو نوشته و در ادامه نوشته بود که ما 100000نفر را قبول کردیم ولی به 50000 نفر ویزا میدیمو که خودتون میدونین توش چی نوشته . . . اول فکر کردم از این کلاهبرداری ها باید باشه چون واقعا اطلاعاتم در رابطه با لاتاری ضعیف بود . خلاصه بعد از چند ساعت بررسی کردن دیدم که نه بابا درسته همسرم برنده شده ، ضاهرا نتایج لاتاری را مردود اعلام کرده بودن و دوباره نتایج جدید در ماه می اعلام شده که کلا من از این قضیه بی خبر بودم و همسرمم که کلا خدارو شکر یه آدرس ایمیل داره که سالی به 12 ماه یکبار هم چکش نمیکنه( البته اصلا من همسرمو مقصر نمیبینم )، نمی دونستم باید خوشحالی کنم یا از ناراحتی باید گریه کنم اخه چون اون روز ، روز 2 مارس 2012 بود و فکر کردم که دیگه کار از کار گذشته . داشتم دیوونه میشدم . خیلی زود به KCC یه ایمیل زدم و قضیه را عین واقعیت براشون گفتم ، روز 2 مارس جمعه بود و ظاهرا شنبه و یکشنبه KCC تعطیله !!! خلاصه اون دو روز انگار برای من 20 روز گذشت تا اینکه روز 5 مارس یه ایمیل برام فرستادن و گفتن که باید مدارکتونو زود ارسال کنین، واقعا میتونم بگم که یکی از لحظه های شیرین زندگیم بود ، زود دست بکار شدیم و مدارکو براشون فرستادیم و چند روز پیش تاییدیه دریافت مدارکمونو تایید کردن و حالا بنده هم مثل شما عزیزان عاشقانه ، بی صبرانه منتظر دریافت تاریخ مصاحبه از طرف KCC هستم با این تفاوت که شماره کیس ما 20XX و چند ماه پیش کارنت شده و هم شماره های ما حتی مصاحبه هم رفتند و شاید ویزا هم گرفتن . . . حالا خودتونو بزارین جای من ، . . . .
من منظورم از نوشتن این متن و این که سرتونو درد آوردم این بود که بهتون بگم همیشه در هر شرایطی که هستین و فکر میکنین که خیلی شرایط براتون بده به این فکر کنین که حداقل یکنفر از شما با شرایط بدتر وجود داره . . .
به نظرتون این حالتی که برای من پیش آمده را میتوان به چه چیزی ربط داد ؟ حکمت خدا یا سهل انگاری خودم ؟
لطفا خوشحال میشم اگه دوستان بهم جواب بدن . . . . با تشکر از لطف همه عزیزانی که وقت گذاشتن و این متن را خوندن .
سلام دوست عزیر
صمیمانه بهت تبریک میگم، فقط سوال دارم ازت :
من 12 می ارسال کردم و 15 می تحویل دفتر kcc شده(سایت آرامکس اینو میگه)، روز 16 می ایمیلی به kcc زدم مبنی بر اینکه اگر دریافت کردند اعلام کنند ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم، الان هم چند بار تماس گرفتم ولی کسی پاسخ نداد، میتونید راهنمایی کنید که معمولا بعد از چند روز ایمیل هارو پاسخ میدن یا اینکه حدود چه ساعتی میشه تماس گرفت و تلفنی پرسید ؟
ممنون
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat
(2012-05-12 ساعت 17:38)daria نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 15:56)Hediyeh نوشته:  سلام دوستان
پیشنهاد دوستمون ghorbat عزیز خیلی خوب بود که اینجا درد دل کنیم من کاملا موافقم! این موضوع یه کمی میتونه مارو از این فکر و خیالهای الکیه قبل از مصاحبه نجات بده!
تو امضاهای بعضی از دوستان که نگاه میکنم میبینم همه مبالغ زیادی رو برای کارهای مختلف پرداخت کردند و این همیشه برام سوال بوده که چرا!؟ به عنوان مثال از همون اول که قرار بود فرمهای 230 و 122 رو بفرستیم من هزینه پستی رو که تو امضاها میدیم بسیار بالا بود یعنی بالاتر از 60 - 70 هزار تومن! اونهم برای کسانی که کیسشون یک یا دو نفر بودن! اما برای من با وجودیکه سه سری فرم 230 و یک سری فرم 122 بود با پست دی اچ ال شد 46 هزار تومن!
یا همین ترجمه هایی که دوستان انجام دادن با هزینه های بسیار بالا! من سه سری مدارک شناسایی ( شناسنامه, کارت ملی ), مدارک تحصیلی خودم ( دیپلم, لیسانس با ریز نمرات و مدرک فنی حرفه ای) مدارک همسرم ( لیسانس, فوق لیسانس , دکترا و کارت اشتغال به کار), مدارک دخترم ( کارت واکسیناسیون, کارنامه تحصیلی ترم قبل), سند ازدواج و سند ماشین رو ترجمه کردم از همشون دوسری کلا شد 150 تومن! نمیدونم والله این اختلاف قیمتها سر چی هست! ولی عوضش یه چیز خنده داری که تو هزینه های ما هست هزینه ی عکسه! ما تا حالا 100 هزار تومن پول عکس دادیم!Big Grin هیچوقت نشد ما عکسی بگیریم و از اون عکس خوشمون بیاد!!! همیشه یه جاش ایراد داره! البته تاکید میکنم عکس ایراد داره نه صاحب عکسBig GrinBig GrinBig Grin خسته شدیم انقدر با تیپهای مختلف رفتیم عکاسی تا بالاخره یه عکس درست و حسابی بگیریم! هر وقت هم فکر کردیم دیگه آخر تیپو زدیم و از هر نظر خیالمون راحت بوده که این یکیش دیگه خوب در میاد و به عکاس هم میگفتیم دیگه نیازی نیست که ما چک کنیم خودتون چاپش کنید آقا یه عکس هچل هفتی از آب در میومد که نگووووووو!!! کاریش هم نمیتونستیم بکنیم جز اینکه دوباره هزینه کنیم براش! برا همین هم فکر میکنم تو هزینه عکس ما تو مهاجرسرا رکورد داریم!Big GrinCoolTongue
خدا کنه همه ی اینها به خوبی و خوشی به سرانجام برسه و جزء خاطرات خوب ما محسوب بشه Wink
آآآآآآآآآآآآمیییییییییییییییننننننننننن
لطفا آدرس و تلفن دارالترجمه ای که رفتین رو برام بفرستین. ممنونم

جدی جریان قیمتهای مختلف برای دی اچ ال چیه؟ خوب همه فرم فرستادیم همه هم به یک آدرس، چرا اختلاف قیمت وجود داره؟‌ من خودم هشتاد و خورده ای دادم اگه اشتباه نکرده باشم.

بچه های عزیز مهاجرسرا قیمتهای DHL همونطور که حتما میدونین فقط به مقصد که بستگی نداره، یه مسئله خیلی مهم وزن بسته است. من خودم 79 تومن پول DHL دادم که دلیلش هم برایه خودم روشنه، اینکه من هر کدوم از دو تا فرم و نامه اول رو توی یه پوشه مقوایی خیلی ضخیم ( مقوای گرم بالا) گذاشتم و با گیره های فلزی بستم یعنی در مجموع سه پوشه مقوایی با گیره فلزی، این کارو کردم چون من یه کم وسواس دارم و لازم بود که مطمئن باشم سالم میرسه، تا نمیخوره، چروک نمیشه و غیره و به همین خاطر اصلا برام عجیب نیست که سایرین کمتر پرداخت کردن. من میدونستم که سنگین کردن بسته ام هزینه ام رو بالا میبره اما به خاطر آرامش خیال خودم راضی بودم و پرداختم. به هر حال این توضیح رو دادم که شما فقط تعداد کاغذها و آدرس مقصد که یکسانه رو در نظر نگیرید. همیشه وزن بسته ای که پست میشه هم مسئله خیلی خیلی مهمیه در تعیین هزینه.
یک نکته هم که به ذهنم میرسه اینه که شاید مبدا هم در تعیین هزینه DHL مهمه، یعنی اینکه از کدوم شهر اقدام به ارسال مدارک کردیم شاید هزینه ها رو یه کم تغییر بده. من تهرانم و از دفتر خود DHL شعبه شهرک غرب فرستادم که البته بسته ام سنگین بود اما شاید دوستانی که از دفاتر پستی دیگه یا شهرستان اقدام میکنن به خاطر یه هزینه حمل و نقل تا خود دفتر DHL هزینه بیشتری پرداخت کردن، البته گفتم شاید، اطلاع دقیقی ندارم واقعا. اگر کسی هست که اطلاع دقیقی داره ممنون میشم به ما هم بگه.
تشکر کنندگان: smmyp ، ghorbat ، daria ، nellyala ، SH1A2R3
(2012-05-18 ساعت 22:51)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-04-04 ساعت 07:51)ghorbat نوشته:  سلام به همه دوستان گل در مهاجرسرا و ضمن تشکر از ایجاد این تاپیک خوب
راستش وقتی داشتم مطالب بالارو میخوندم به فکرم زد که این مطلب را بنویسم . خیلی از دوستان بودن که بی صبرانه منتظر کارنت شدن و یا دریافت نامه دوم از KCC برای مصاحبه هستند مثل خود بنده . من از اون دسته از افرادی هستم که اعتقاد به این دارم که آدم هر کجا که باشه نتیجه تلاش و کوشش خودش و به این که ما با تنبلی و کم کاری هامون در باره یکسری مسائل سرنوشت ساز ، از هدف باز بمونیمو بعد بخاطر آرامش خودمون بگیم حتما حکمت خدا بوده که نشده ،اصلا معتقد نیستم . ولی واقعا یکسری اتفاق تو مسیر زندگی آدم می افته که نمیدونه آیا حکمت خدا بوده یا باز به خود آدم بر میگرده !!!!!!!! مثل اینکه باید صبر کنیم تا ببینیم که کی ایمیل نازنین KCC دل مارو شاد کنه ؟؟؟؟؟؟ ان شاله که برای همه بیاد . . . . من به همراه همسرم در لاتاری 2012 شرکت کردیم و بی صبرانه منتظر اعلام نتایح بودیم تا این که نتایج را اعلام کردند و در همان ابتدا رفتیم تو سایت و چک کردیم دیدیم هیچکدوممون برنده نشدیم . بعد شروع کردیم به شانس خودمون بدو بیرا گفتن . که اگه ما شانس داشتیم که . . . ، و کلا از خیر لاتاری گذشتیم و برای 2013 هم اصلا نام نویسی نکردیم .از روی این قضیه ماه ها گذشت و تا این که چند وقت پیش تو اینترنت مشغول وبگردی بودم و بطور واقعا غیر عادی و یکدفعه وارد صفحه ای شدم که توش از لاتاری صحبت کرده بود ، داغ دلم تازه شد و با خودم گفتم خدایا چی میشد ماهم برنده میشدیم !!!!!!! و با خودم گفتم برم تو سایت لاتاری ببینم چه خبره ؟؟؟ وارد سایت شدم و مشخصات خودمو وارد کردم و اون پیغام کزایی که برنده نشدمو دیدم و دوباره مشغول وبگردی شدم داشتم با خودم فکر میکردم که ای کاش برای 2013 ثبت نام میکردم . . . ! خلاصه اومدم از اینترنت بیام بیرون یک دفعه یه حس عجیبی به من گفت که یه بار اطلاعات همسرمم وارد کنم ،( بخدا عین واقعیتو دارم میگم ) فقط بابت کنجکاوی اطلاعات همسرمو وارد کردم دیدیم مرورگر اینترنت داره سرچ میکنه . . . بعد از گذشت حدود 20 ، 30 ثانیه یکدفعه دیدم که یه صفحه ای اومد ، شروع کردم به خوندن ، اول قشنگ هنگ هنگ بودم ولی بعد که ادامه دادم دیدم مشخصات همسرم با آدرس خونمونو نوشته و در ادامه نوشته بود که ما 100000نفر را قبول کردیم ولی به 50000 نفر ویزا میدیمو که خودتون میدونین توش چی نوشته . . . اول فکر کردم از این کلاهبرداری ها باید باشه چون واقعا اطلاعاتم در رابطه با لاتاری ضعیف بود . خلاصه بعد از چند ساعت بررسی کردن دیدم که نه بابا درسته همسرم برنده شده ، ضاهرا نتایج لاتاری را مردود اعلام کرده بودن و دوباره نتایج جدید در ماه می اعلام شده که کلا من از این قضیه بی خبر بودم و همسرمم که کلا خدارو شکر یه آدرس ایمیل داره که سالی به 12 ماه یکبار هم چکش نمیکنه( البته اصلا من همسرمو مقصر نمیبینم )، نمی دونستم باید خوشحالی کنم یا از ناراحتی باید گریه کنم اخه چون اون روز ، روز 2 مارس 2012 بود و فکر کردم که دیگه کار از کار گذشته . داشتم دیوونه میشدم . خیلی زود به KCC یه ایمیل زدم و قضیه را عین واقعیت براشون گفتم ، روز 2 مارس جمعه بود و ظاهرا شنبه و یکشنبه KCC تعطیله !!! خلاصه اون دو روز انگار برای من 20 روز گذشت تا اینکه روز 5 مارس یه ایمیل برام فرستادن و گفتن که باید مدارکتونو زود ارسال کنین، واقعا میتونم بگم که یکی از لحظه های شیرین زندگیم بود ، زود دست بکار شدیم و مدارکو براشون فرستادیم و چند روز پیش تاییدیه دریافت مدارکمونو تایید کردن و حالا بنده هم مثل شما عزیزان عاشقانه ، بی صبرانه منتظر دریافت تاریخ مصاحبه از طرف KCC هستم با این تفاوت که شماره کیس ما 20XX و چند ماه پیش کارنت شده و هم شماره های ما حتی مصاحبه هم رفتند و شاید ویزا هم گرفتن . . . حالا خودتونو بزارین جای من ، . . . .
من منظورم از نوشتن این متن و این که سرتونو درد آوردم این بود که بهتون بگم همیشه در هر شرایطی که هستین و فکر میکنین که خیلی شرایط براتون بده به این فکر کنین که حداقل یکنفر از شما با شرایط بدتر وجود داره . . .
به نظرتون این حالتی که برای من پیش آمده را میتوان به چه چیزی ربط داد ؟ حکمت خدا یا سهل انگاری خودم ؟
لطفا خوشحال میشم اگه دوستان بهم جواب بدن . . . . با تشکر از لطف همه عزیزانی که وقت گذاشتن و این متن را خوندن .
سلام دوست عزیر
صمیمانه بهت تبریک میگم، فقط سوال دارم ازت :
من 12 می ارسال کردم و 15 می تحویل دفتر kcc شده(سایت آرامکس اینو میگه)، روز 16 می ایمیلی به kcc زدم مبنی بر اینکه اگر دریافت کردند اعلام کنند ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم، الان هم چند بار تماس گرفتم ولی کسی پاسخ نداد، میتونید راهنمایی کنید که معمولا بعد از چند روز ایمیل هارو پاسخ میدن یا اینکه حدود چه ساعتی میشه تماس گرفت و تلفنی پرسید ؟
ممنون
سلام دوست عزیز ، ممنون Wink عزیز من مدارکو فرستادم و در سایت زمانی که دیدم رسیده به KCC یه ایمیل زدم و فردای همان روز یه ایمیل بی ربط بهم جواب دادن که اصلاً ربطی به خواسته من نداشت !!! بعد دوباره یه ایمیل دیگه زدم و بهم جواب دادن که سرمون شلوغه و نمیتونیم باهاتون کانفرم کنیم که رسیده یا نه ولی 4 هفته دیگه صبر کنید . . . !!! خلاصه از اون روز من هر روز ایمیل ردم بهشون و اونا هم زحمت میکشیدن جواب بی ربط بمن میدادند . . . Big Grin
15 روز بعد از رسیدن مدارک بمن یه ایمیل زدن و گفتن که مدارک شما رسیده و برای ادامه کار مشکلی نداره . . . !!!! من هر ایمیلی که زدم جوابمو میدادن هر چند بی ربط بود . . . شما زمانی که ایمیل میزنی در قسمت سابجکت اول اسم فرد برنده بعد شماره کیس و بعد تاریخ کامل تولد را بنویس و داخل نامه هم دوباره بر طبق فرم نامه قبولی اطلاعات کاملتونو بنویسین . . . من به این صورت ایمیل میزدم Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

تشکر کنندگان: daria ، shkhmo ، SH1A2R3 ، MAHDI2012
(2012-05-02 ساعت 09:48)nilufar نوشته:  با سلام
می خواستم اگر امکانش باشه از راهنمایی کسانی که اطلاعتی در این مورد دارند استفاده کنم
من در تاریخ 2may 2012 فهمیدم که در لاتاری برنده شدم فکر میکنم 4-5 ماه بیشتر فرصت برای ارسال مدارک نمونده خیلی نگرانم
ممکنه که اگه الان اقدام کنم به نتیجه نرسم یا ربطی به این مسائل نداره چون خودشون گفتم تا سپتامبر وقت هست ؟
در ضمن شماره کیسم هم 2012as00068xxx اینه
با تشکر

سلام. منم همین مشکل رو داشتم. وقتی برای دیدن نتایج 2013 رفتم، تازه دیدم 2012 قبول شدم (هرچند سال قبلشم چک کرده بودم و قبول نبودم). 15 می مدارکم رسیده KCC. حالا منتظرم ببینم کی نوبت مصاحبه میذارن. شمارم هم حدود 6000 بود. اگه JUNE یا JULY بشه خوبه
تشکر کنندگان: daria ، ghorbat ، shkhmo ، SH1A2R3 ، MPU
(2012-04-04 ساعت 07:51)ghorbat نوشته:  .
.
.

آره واقعا. یک نفر حداقل با شرایط بدتر از شما وجود داره. اونم منم که مثل شما برنده 2012 بودم و تازه 20 روزه فهمیدم. اگه به شمایی که چند ماه پیش فهمیدی، تو JUNE وقت دادن، به ما که فکر نکنم وقت مصاحبه داده بشه.

تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، SH1A2R3 ، poone59
(2012-05-19 ساعت 19:32)IMMI نوشته:  آره واقعا. یک نفر حداقل با شرایط بدتر از شما وجود داره. اونم منم که مثل شما برنده 2012 بودم و تازه 20 روزه فهمیدم. اگه به شمایی که چند ماه پیش فهمیدی، تو JUNE وقت دادن، به ما که فکر نکنم وقت مصاحبه داده بشه.

نگران نباشین وقت که حتما داده میشه، فقط باید پرونده رو بررسی کنن بعد. من فکر میکنم تو آگوست بیفتین.
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، SH1A2R3 ، nellyala ، poone59
(2012-05-19 ساعت 19:32)IMMI نوشته:  
(2012-04-04 ساعت 07:51)ghorbat نوشته:  .
.
.

آره واقعا. یک نفر حداقل با شرایط بدتر از شما وجود داره. اونم منم که مثل شما برنده 2012 بودم و تازه 20 روزه فهمیدم. اگه به شمایی که چند ماه پیش فهمیدی، تو JUNE وقت دادن، به ما که فکر نکنم وقت مصاحبه داده بشه.
دوست عزیز تبریک بابت قبول شدن ، اصلاً نگران نباش و سعی کن کارهارو سریع و درست دنبال کنی .اون روزی که من این متن را نوشتم که زحمت کشیدی بالا گذاشتی دقیقاً مثل شما داشتم فکر میکردم و با خودم میگفتم ای بابا بچه توی سایت از چه چیزهایی نگرانن ، و من نگرانی چیه . . . یعنی میشه بمن هم تاریخ مصاحبه بدن ؟؟؟!!! و خدارو شکر دادن !!!! مطمئن باش از شما با شرایطه بدتر هم پیدا میشه ، اون کسانیکه شماره کانفرمیشن نامبرشونو گم کردن و دیگه نمیتونن ببینن که برنده شدن یا نه !!!! بازم جای شکرش باقی هست که شما متوجه شدین و حدود 4 ماه هم وقت دارین دوست عزیز ... اصلاً نگران نباشید . من نمیدونم تاحالا مدارک را ارسال کردی یا نه !!؟؟ اگه مدارک تا پایان ماه می دست KCC برسه مطمئن باش تا اواخرجولای و یا ماکسیمم تا اوایل ماه آگوست براتون تاریخ مصاخبه میدنWink فقط تاپیک های مورد نیازتو مطالعه کن تا اطلاعات بیشتری را بدست بیارین . با آرزوی موفقیت و شادی Big GrinBig Grin

تشکر کنندگان: mirman ، Shezem ، shkhmo ، SH1A2R3 ، poone59

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان