کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۲
(2012-05-13 ساعت 18:21)odiseh نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 16:59)Shezem نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 16:39)edge نوشته:  واااااااااااااای بچه ها کاشکی این چند روزی که مونده تا تاریخ مصاحبمون زود بگذره من که کلافه شدم نمیدونم درس بخونم , به سفارت فکر کنم ( بخوامم بخونم نمیشه )
بچه به امید اینکه تک تکمون با ویزای یک ضرب بیایم بیرون از ترکیه Big Grin Tongue

من در آغاز هفته مصاحبه شدم و امروز هم ویزایم آمد.
اصلا به هیچی فکر نکن، خیالت هم راحت. ویزایت حاضر و آماده منتظر شماست. اون مصاحبه هم همش الکیه. حالا خودت وقتی رفتی پی به منظور من خواهی برد. اونجا فقط یه خورده باهات چاق سلامتی می‌کنند و گپ می‌زنند، همین. یا حداقل برای من که اینگونه بود.
باز هم میگم که اصلا فکر نکن.
Shezem جان
تبریک فراوان! ولی چه خوب بود اگه امضاء تون رو هم تکمیل می کردین. راستی میشه بگین خودتون از اینکه ویزای یه ضرب گرفتین چه نتیجه ای در مورد شرایط ویزای یه ضرب می دونین؟ مثلا اینکه شما سربازی رفتین ؟ سابقه کار دولتی؟ سوالات مصاحبه ؟ و ....

باتشکر و تبریک مجدد

والاه، آنچه که من از مصاحبه دستگیرم شد این است که، اگر جواب کلیرنس شما به سفارت رسیده باشه، ویزایتان آماده است و از همان زمان که نام شما به عنوان برنده اعلام می‌شود، پروسه کلیرنس هم آغاز می‌شود. و مصاحبه فقط جنبه آشنایی با شما و آشنا کردن شما در مورد سفرتان است، زیرا در هنگام مصاحبه، آن خانم مصاحبه کننده که پشت پنجره یا گیشه بود، داشت به کارهای خودش می‌رسید، یعنی پرونده من را آورد، و اسمم را پرسید و گفت که سوگند بخورم، و داشت هی با کامپیوترش کار می‌کرد، در میان آن کمی هم با من گپ می زد! که اسمم چیه، کارم چیه، سربازی رفتم؟ در آمریکا می‌خوام چیکار کنم. بعد که کار تایپ کردنش با کامپیوتر تمام شد، به من گفت که منتظر رسیدن پاسخ مدیکال تست هستند و کار من آنجا تمام شده، بفرمایید!! مدارک پیش آنها می‌ماند و برایم می‌فرستند، آخرش هم گفت : آمریکا بهتون خوش بگذره! ده دقیقه هم به درازا نکشید.
پنج روز بعد هم مدارکم به همراه ویزا با پست رسید به خانه.
راستی در مورد خودم. من معاف از سربازی هستم، کار دولتی هم نداشتم ، مهندس هم هستم.
از من می‌شنوید، بروید الآن تا زمان مصاحبه برای خودتان خوش بگذرونید، اصلا هم به حرف دیگران گوش نکنید که فلانی رفته و اینجوری شده. کیس هر کس مربوط به خودش هست و با دیگران یکی نیست. کلا بگم، اگر دروغی یا کلکی در کارتان نباشد، هیچ مشکلی نیست. آنها هم آدم شناس هستند و از لابلای سوالاتشان فقط شما را ارزیابی می‌کنند ، یعنی وقتی از شما می‌پرسه که چند تا خواهر برادر هستید، دنبال این نیست که از خانواده شما اطلاع بگیره، بلکه از چگونگی پاسخ دادن شما به یک سوال بدیهی پی به واکنش شما به سوال مهمتر که ممکنه شک برانگیز باشه خواهد برد، اگر الکی از خودتان استرس نشان دهید، بدتر است. این را هم بگویم که قانون آنجا این‌گونه است که اصل بر بی‌گناهی شما است، مگر اینکه خلافش به گونه‌ای ثابت شود، اما انگار بعضی‌ها به برعکسش عادت کرده‌اند!!
پس الکی دنبال استرس برای خود نباشید. آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است. من به شما قول ۱۰۰٪ می‌دهم که همه شما هم ویزا میگیرید، خیالتان راحت. لطفا پس از گرفتن ویزا، دعا برای من فراموش نشه!! Big Grin
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: MPU ، odiseh ، storagemeter ، frz61 ، ghorbat ، SH1A2R3 ، mirman ، behrooz ramezani ، mmmsdeghi ، H-K ، hoda2012 ، shkhmo ، ساری ، h4di ، mohajersara12 ، mohamad_counter
(2012-05-15 ساعت 13:59)mirman نوشته:  سلام دوستان من 8 سال پیش اسم فامیلمو عوض کردم و تو فرم های ارسالی هم فراموش کردم که قید کنم به نظرتون الان باید چکار کنم؟آیا ایمیل بزنم به kcc و سفارت یا لازم نیست.لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

سلام
هم به kcc هم به سفارت ايميل بزن قبل از قسم خوردن هم حتما توضيحشو بده
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان: frz61 ، ghorbat ، mirman ، SH1A2R3 ، Blaze ، smmyp ، shkhmo ، behzad7
(2012-05-15 ساعت 17:23)armanbala نوشته:  [quote='mirman' pid='173347' dateline='1337074164']
سلام دوستان من 8 سال پیش اسم فامیلمو عوض کردم و تو فرم های ارسالی هم فراموش کردم که قید کنم به نظرتون الان باید چکار کنم؟آیا ایمیل بزنم به kcc و سفارت یا لازم نیست.لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

سلام
هم به kcc هم به سفارت ايميل بزن قبل از قسم خوردن هم حتما توضيحشو بده
[/quot
ممنونم از راهنماییتون.راستش خودم مرددم که حساسشون کنم و پروندم پیچیده بشه و برام دردسر ساز بشه.از طرفی نمی خوام که این موضوع را نگم.شما تجربه ای تو زمینه تغییر نام خانوادگی دارید؟
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، shkhmo
عزيزم من هم پدرم ٥٧ سال پيش عوض كرده بودو تو شناسنامه من هم اومده بود بعد از بيست سال!!!! براشون نوشتم هم kcc هم سفارت و هم قبل قسم
با اونها كاملا رو راست و شفاف و صادق باشيد و كاري كنيد كه اين را از پرونده شما احساس كنند
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، daria ، mirman ، ghorbat ، shkhmo
(2012-05-15 ساعت 13:59)mirman نوشته:  سلام دوستان من 8 سال پیش اسم فامیلمو عوض کردم و تو فرم های ارسالی هم فراموش کردم که قید کنم به نظرتون الان باید چکار کنم؟آیا ایمیل بزنم به kcc و سفارت یا لازم نیست.لطفا اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید

دوست عزیز من ده سال پیش پسوندفامیلی راحذف کردم ودراین قسمت چیزی اعلام نکردم ومطمینم مشکلی نداردچوندرجایی که بایدپرمیکردی که اسم دیگری داری مربوط به افرادی است که نام مستعاردارندیاچیزی ازاین قبیل پس الکی ذهن خودتان رامشغول نکنید
شماره کیس :2012AS00073xxx
تاریخ رویت قبولی در سایت:جولای 2012
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:سپتامبر 2011
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن کیس: اپریل ۲۰۱۲
مصاحبه:۱۲جولای ۲۰۱۲
دریافت ویزا:۱۲جولای ۲۰۱۲
ورود به آمریکا:اواخرنوامبر۲۰۱۲
دریافت گرین کارت:خیلی خیلی زودShy
نفرات همراه:۱نفرهمراه
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mirman ، ghorbat ، shkhmo
دوستان من همیشه از انتظار متنفر بودم.حتی اگه یکی یه جمله نصف نیمه میگفت و وسطش قطع میکرد اونقدر مخشو میخوردم تا جملشو کامل کنه چون نمیتونستم منتظر باشم.این لاتاری پر از انتظاره.طوریکه برای من سازنده بود برام یاد داد چطور بتونم با انتظار کنار بیام.هر چند که هنوزم بدم مییاد.ولی برام خیلی شیرینه.
زمان با سرعت برق و باد داره میگذره.شاید برای من که سرگرم کار کردن و تدارکات سفر و هزارو یک کار دیگه همزمان هستم اینطور باشه ولی اولین سالیه که از سرعت گذشت زمان شادم.Wink
بعضا دم میخواد زودتر تکلیفمون مشخص بشه بعضا هم وقتی به اینهمه تغییر در زندگیمون میوفتم یه دفعه انگار زیر دلم خالی میشه.چه حس عجیبیه؟!!!!!!!!ایا شما هم این حسو دارین؟؟
انگار شادی و دلهره با همند.
بعضا به خاطر اینکه مجبورم بیمارامو که اینهمه به من اعتماد دارن تنها بزارم احساس گناه میکنم.نمیدونم طبیعیه این احساس یا نه ولی من ادم بیخیالی نیستم .علیرغم اینهمه اشتیاق و تلاش برای رفتن .
با خودم فکر میکنم ایا این نامردی نیست؟
تنها تلاشم که شاید بتونه قدری از این احساسم کم کنه پیدا کردن یه همکاره که تا حدودی روش مطب داریش و روحیاتش و برخوردش با مریضا مثل خودمه.
ببخشید روده درازی شد ولی جای دیگه نمیشه درد دل کرد و از این اضطراب انتظار کاست.Sad
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: M.Haghighi ، Orchin ، Shezem ، ghorbat ، daria ، hoda2012 ، smmyp ، shkhmo ، 3rip ، Hediyeh ، کیانا ، mohamad_counter
(2012-05-15 ساعت 23:31)SH1A2R3 نوشته:  دوستان من همیشه از انتظار متنفر بودم.حتی اگه یکی یه جمله نصف نیمه میگفت و وسطش قطع میکرد اونقدر مخشو میخوردم تا جملشو کامل کنه چون نمیتونستم منتظر باشم.این لاتاری پر از انتظاره.طوریکه برای من سازنده بود برام یاد داد چطور بتونم با انتظار کنار بیام.هر چند که هنوزم بدم مییاد.ولی برام خیلی شیرینه.
زمان با سرعت برق و باد داره میگذره.شاید برای من که سرگرم کار کردن و تدارکات سفر و هزارو یک کار دیگه همزمان هستم اینطور باشه ولی اولین سالیه که از سرعت گذشت زمان شادم.Wink
بعضا دم میخواد زودتر تکلیفمون مشخص بشه بعضا هم وقتی به اینهمه تغییر در زندگیمون میوفتم یه دفعه انگار زیر دلم خالی میشه.چه حس عجیبیه؟!!!!!!!!ایا شما هم این حسو دارین؟؟
انگار شادی و دلهره با همند.
بعضا به خاطر اینکه مجبورم بیمارامو که اینهمه به من اعتماد دارن تنها بزارم احساس گناه میکنم.نمیدونم طبیعیه این احساس یا نه ولی من ادم بیخیالی نیستم .علیرغم اینهمه اشتیاق و تلاش برای رفتن .
با خودم فکر میکنم ایا این نامردی نیست؟
تنها تلاشم که شاید بتونه قدری از این احساسم کم کنه پیدا کردن یه همکاره که تا حدودی روش مطب داریش و روحیاتش و برخوردش با مریضا مثل خودمه.
ببخشید روده درازی شد ولی جای دیگه نمیشه درد دل کرد و از این اضطراب انتظار کاست.Sad

ما هم مثل شما عازمیم (و البته مثل شما دودل و سرگردون) وگرنه از نظر رفتار خوب با بیمارا حتما خانم خودم رو بهتون معرفی می کردم Smile حالا خدا رو چه دیدین شاید تو ینگه دنیا با هم مطب زدین. فعلا که بیشترین نگرانیش شده USMLE
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3 ، smmyp ، shkhmo ، 3rip ، کیانا ، Hediyeh
(2012-04-03 ساعت 14:46)Hediyeh نوشته:  quote='SH1A2R3' pid='158921' dateline='1333443361']
با سلام به همه دوستان
با توجه به اینکه چنین تایپکی برای ما 2012 یی ها وجود نداشت من این تایپک رو گذاشتم ...
سلام دوست خوب مهاجرسرا
وای که چه کار خوبی کردی شایرا جان, واقعا ازت ممنونم
نمیدونین چند وقتیه چقدر حالم بده! از اضظراب و نگرانی و استرس و ... اینا گذشته! گیج و منگم! دست و دلم به هیچ کاری نمیره! همش یه گوشه ای نشستم و در حال فکر کردنم! به رفتن یا نرفتن به مصاحبه, به گرفتن یا نگرفتن ویزا, به رفتن یا رفتن به آمریکا و اصلا به رفتن به کدوم ایالت یا شهر آمریکا! خسته شدم از بسکه بار این افکارو به دوش کشیدم! هر چقدر هم میخوام بهشون فکر نکنم میبینم نمیشه! Sadکسی نیست که برای این چیزها تصمیم گیرنده باشه جز خودم! به قول شما منهم معتاد شدم به این سایت و روزی شاید بیست بار میام والکی به این سایت سر میزنم! دنبال یه چیزی میگردم که آرومم کنه ولی نمیشه! واقعا کم آوردم... تو رو خدا برام دعا کنید...
SadSad
[/quote]

سلام دوستان
برخلاف شما من اصلا اضطرابی ندارم و در نهایت آرامش کارهام رو انجام دادم و بزودی مدارکم رو پست می کنم. بلیط و هتل و غیره رو هم گرفته ام. بقیه اش هم با خدا. دیگه نگرانی نداره که. آروم باشین و توکل به خدا همه چیز درست می شه. قسمت باشه می ریم انشاالله. کارهاتون رو با دقت اما بدون وسواس انجام بدین. مطمئن باشین موفق می شین.
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، Shezem
(2012-05-16 ساعت 15:19)arbasic نوشته:  سلام دوستان
برخلاف شما من اصلا اضطرابی ندارم و در نهایت آرامش کارهام رو انجام دادم و بزودی مدارکم رو پست می کنم. بلیط و هتل و غیره رو هم گرفته ام. بقیه اش هم با خدا. دیگه نگرانی نداره که. آروم باشین و توکل به خدا همه چیز درست می شه. قسمت باشه می ریم انشاالله. کارهاتون رو با دقت اما بدون وسواس انجام بدین. مطمئن باشین موفق می شین.

سلام دوست عزیز
امیدوارم تا آخر راه بدون اضطراب و موفق باشین. لطفا بدون هیچ استرسی و در کمال خونسردی امضاتونم درست کنین Smile
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo
درود بر دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم. سبس به کی سی سی اتلاع دادم. سند ازدواج و شناسنامه همسرم رو خاستند و فرمهای DS-0230 آبدیت شده.
ما هم فرستادیم با aramex ، چند روز بعد دلیور شد. حالا که وقت مصاحبه ما تعیین شده اسم همسرم نیست! یعنی تو نامه سایت زده:
Beneficiaries: None
حالا من نامه زدم به کی سی سی. میگن مدارک اصلا نرسیده دستشون!!:
Those required forms were never received at KCC
الان من موندم و استرس و اعصاب خورد.
یکی خواهشن کمکم کنه. نمیدونم چکار کنم.
سپاس
===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
تشکر کنندگان: shkhmo ، ghorbat
(2012-05-16 ساعت 16:36)jahan_roone نوشته:  درود بر دوستان
من بعد از قبولی ازدواج کردم. سبس به کی سی سی اتلاع دادم. سند ازدواج و شناسنامه همسرم رو خاستند و فرمهای DS-0230 آبدیت شده.
ما هم فرستادیم با aramex ، چند روز بعد دلیور شد. حالا که وقت مصاحبه ما تعیین شده اسم همسرم نیست! یعنی تو نامه سایت زده:
Beneficiaries: None
حالا من نامه زدم به کی سی سی. میگن مدارک اصلا نرسیده دستشون!!:
Those required forms were never received at KCC
الان من موندم و استرس و اعصاب خورد.
یکی خواهشن کمکم کنه. نمیدونم چکار کنم.
سپاس
دوست عزیز شما از کجا متوجه شدید که مدارک به دستشون زسیده ؟؟؟ از روی سایت آرامکس چک کردین یا با KCC کانفرم کردین ؟؟؟؟ ولی باز حدود 40 روز وفت داری تا مصاحبه ؟؟ دوباره از KCC راهنمایی بخواه که چیکار کنی چون بلاخره تنها مرجع درسته که میتونی روش حساب کنی !!! ازشون بخواه ببین اینترنتی میتونی براشون ارسال کنی زود !!!؟؟ بلاخره سوابق ماکتباتتون را با kcc که دارین اونا هم یه سند هست ولی این که به دستشون نرسیده باشه جای پیگیری برای شما داره ، شما میتونی از طریق شرکت آرامکس هم پیگیری کنی ببینی چرا بسته بدستشون نرسیده !!؟؟ شاید اونا رسید موجهی ارائه بدن که بسته را به KCC تحویل دادن . . . دوست من بهتر تمام این کارارو در کنار همدیگه پیگیری کنی . . . امیدوارم که مشکلی پیش نیاد و آرزوی موفقیت میکنم براتون !!!Wink

کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

تشکر کنندگان: daria ، SH1A2R3 ، shkhmo
بچه ها یه سوال

ما الان ۱.۵ ماه هست که تاریخ مصاحبمون تو سایت معلوم شده اما هنوز ایمیلی نیومده ..من هر ثانیه ایمیل و چک میکنم حتی اسپم رو اما هییییچ......

ایرادی نداره ، مگه نه؟؟؟؟؟؟
كيس نامبر:2012AS40xxx
كنسولگرى:ابوظبی
ارسال فرم:August 2011
مصاحبه:5 June 2012
دريافت ويزا: :یک ضرب ب ب ب
ورود به امريكا:احتمالا مهر و آبان!
تعداد افراد کیس : ۲ نفر
هزینه ها : ۵۰۰۰۰ تومان ارسال فرم های اولیه ، ۱۳۷۰۰۰ واکسن و تست آنتی بادی و واکسن MMR ، سفر به دبی و سفارت و مدیکال همه چی حدود ۸ تومن
تشکر کنندگان: ghorbat ، frz61 ، SH1A2R3 ، shkhmo
(2012-05-16 ساعت 18:21)f120yaf نوشته:  بچه ها یه سوال

ما الان ۱.۵ ماه هست که تاریخ مصاحبمون تو سایت معلوم شده اما هنوز ایمیلی نیومده ..من هر ثانیه ایمیل و چک میکنم حتی اسپم رو اما هییییچ......

ایرادی نداره ، مگه نه؟؟؟؟؟؟

شما دیگه منتظر ایمیل نمیخواد باشین. اصل کار همون نامه بود که تو سایت دیدین. ایمیل که چیز خاصی نمیگه، فقط اعلام میکنه که تو سایت یک نامه جدید براتون گذاشتن.
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
تشکر کنندگان: ghorbat ، frz61 ، smmyp ، SH1A2R3 ، f120yaf ، shkhmo ، mmmsdeghi ، Serendipity ، poone59
سلام دوستان عزیز
من سایت را که چک می کنم دو هفته ای می شه که تاریخ نامه اولم عوض شده و به جای "جولای 2012" شده "می 2012". کسی می دونه چرا این طور شده؟ ممکنه منظور این باشه که من جز همون سری اول بودم و اشتباهی تو این دوره شماره ام رو اعلام کردن؟ شماره ام 68xxx است.
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، SH1A2R3
(2012-05-16 ساعت 22:01)darya 1950 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من سایت را که چک می کنم دو هفته ای می شه که تاریخ نامه اولم عوض شده و به جای "جولای 2012" شده "می 2012". کسی می دونه چرا این طور شده؟ ممکنه منظور این باشه که من جز همون سری اول بودم و اشتباهی تو این دوره شماره ام رو اعلام کردن؟ شماره ام 68xxx است.
دقیقا کجای نامه اول ؟؟ زیر آرم نامه ؟ مال من نوشته می ۲۰۱۱
2012
ورود به آمریکا:Sep 15th
San Jose,CA
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان