کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۲
مرسی از جواب .... دیگه دست من نیست اگه یادم بره با دو ضرب می گیرم Smile
کیس نامبر;2012as58xxx
کنسولگری:انکارا
تاریخ ارسال فرم ها: 6 /اگوست/ 2011
تاریخ مصاحبه:اواخر JUNE
تاریخ دریافت ویزا: دریافت برگه آبی
تعداد افراد: 4نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mehdiii ، shkhmo ، daria ، ghorbat
(2012-06-02 ساعت 11:48)jahan_roone نوشته:  درود
مدارک من با آرامکس دلیور شد و رسید دست سفارت. همون روز میل زدم که رسیدن مدارک رو تایید کنن. الان دو روزه خبری ازشون نیست!!
چند روز بعد جواب میدن؟
سپاس

به من 1 هفته بعد جواب دادند.
نگران نباشيد
شماره کیس : 2012AS00036XXX
کنسولگری:آنكارا
تاریخ دریافت گرین کارت: sep2012
تشکر کنندگان: shkhmo ، daria ، ghorbat ، mojtaba_k
(2012-06-02 ساعت 12:29)arbasic نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 12:06)J.FAR نوشته:  لطفا جواب بدهید : کیس نامبر را روی تک تک مدارک ارسالیبه انکارا بنویسیم؟

بله دوست عزیز روی تک تک برگه های ارسالی ترجیحا در سمت راست بالا کیس نامبرت رو بنویس.
پشت دو قطعه عکسی هم که می فرستی نام و نام خانوادگی و کیس نامبرت رو بنویس.
یادت نره ویزا یک ضرب بگیری که زودی بری Big Grin
من روی بعضی مدارک مثل عکس و گواهی بانک نوشتم ولی روی ترجمه ها ننوشتم و فکر نمی کنم ضرورتی داشته باشه چون جایی توی dv_instruction گفته نشده بود.
ورود به آمریکا: 2012
تشکر کنندگان: ghorbat ، mehdiii ، باران90 ، mojtaba_k
(2012-06-02 ساعت 19:07)majid89 نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 12:06)J.FAR نوشته:  لطفا جواب بدهید : کیس نامبر را روی تک تک مدارک ارسالیبه انکارا بنویسیم؟

بله دوست عزیز روی تک تک برگه های ارسالی ترجیحا در سمت راست بالا کیس نامبرت رو بنویس.
من روی بعضی مدارک مثل عکس و گواهی بانک نوشتم ولی روی ترجمه ها ننوشتم و فکر نمی کنم ضرورتی داشته باشه چون جایی توی dv_instruction گفته نشده بود.

من هیچ جایی ندیدم که برای مدارک ارسالی به سفارت حرفی دراین رابطه زده باشه و این مورد فقط برای ارسال فرمهای اول به kcc ذکر شده بود البته که انجامش هبچ مشکلی نداره ولی آیا واقعا ضرورت داره وقتی ازمون نخواستند و در ضمن در سفارت هم سابقه ای با اسم و مشخصات ما وجود داره در ضمن برای محکم کاری میشه فقط کیس نامبر را روی پاکت اصلی نوشت که همون هم ذکر نشده است.
تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3 ، mojtaba_k
(2012-06-03 ساعت 00:04)jordanir نوشته:  

من هیچ جایی ندیدم که برای مدارک ارسالی به سفارت حرفی دراین رابطه زده باشه و این مورد فقط برای ارسال فرمهای اول به kcc ذکر شده بود البته که انجامش هبچ مشکلی نداره ولی آیا واقعا ضرورت داره وقتی ازمون نخواستند و در ضمن در سفارت هم سابقه ای با اسم و مشخصات ما وجود داره در ضمن برای محکم کاری میشه فقط کیس نامبر را روی پاکت اصلی نوشت که همون هم ذکر نشده است.

دوستان به نظر من بهتره فقط طبق فایل dv_instruction عمل کنیم. اونجا هم اشاره های به پشت نویسی عکسها و نوشتن کیس نامبر نشده است.

===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
تشکر کنندگان: ghorbat ، mojtaba_k
(2012-06-03 ساعت 08:57)jahan_roone نوشته:  

دوستان به نظر من بهتره فقط طبق فایل dv_instruction عمل کنیم. اونجا هم اشاره های به پشت نویسی عکسها و نوشتن کیس نامبر نشده است.

والا تا اونجا که من میدونم برای عکس که خواسته بود.ولی من طبق عادت برای همه عکس هام مشخصات رو پشتش پرینت کردم.اما برای برگه ها در نامه های قبلی نوشته بود همیشه کیس نامبر را بنویسید.البته اونجا فکر نمی کنم اطلاعات گم یا قاطی بشه. من ز لحاظ محکم کاری نوشتم. استرس نگیرید دوستان
تشکر کنندگان: mehdiii ، ghorbat ، SH1A2R3 ، mojtaba_k
(2012-06-03 ساعت 18:14)arbasic نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 12:29)arbasic نوشته:  بله دوست عزیز روی تک تک برگه های ارسالی ترجیحا در سمت راست بالا کیس نامبرت رو بنویس.

والا تا اونجا که من میدونم برای عکس که خواسته بود.ولی من طبق عادت برای همه عکس هام مشخصات رو پشتش پرینت کردم.اما برای برگه ها در نامه های قبلی نوشته بود همیشه کیس نامبر را بنویسید.البته اونجا فکر نمی کنم اطلاعات گم یا قاطی بشه. من ز لحاظ محکم کاری نوشتم. استرس نگیرید دوستان
دوست عزیز
من تمام فایلها رو چندین بار خوندم خبری نبود.
لطف کنید و متن و مرجعی رو که اشاره به پشت نویسی عکسها و یا درج کیس نامبر کرده بزارید؟
ممنون
===================
2012AS50xxx
تشکر کنندگان: ghorbat ، ASALI ، jordanir ، SH1A2R3 ، mojtaba_k
آقا سايت آنكارا آپديت شد مصاحبه ما نيومد:دي! دوباره ممكنه آپديت بشه؟ يا هرچه تو جولاي بوده اعلام كردن؟
تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3 ، کیانا
(2012-06-03 ساعت 18:27)jahan_roone نوشته:  
(2012-06-02 ساعت 19:07)majid89 نوشته:  من روی بعضی مدارک مثل عکس و گواهی بانک نوشتم ولی روی ترجمه ها ننوشتم و فکر نمی کنم ضرورتی داشته باشه چون جایی توی dv_instruction گفته نشده بود.

دوست عزیز
لطف کنید و متن و مرجعی رو که اشاره به پشت نویسی عکسها و یا درج کیس نامبر کرده بزارید؟
ممنون

سلام
دوستان برای محکم کاری عکس ها رو پشت نویسی کردند، چون توی سایت ننوشته اجباری برای اینکار نیست. البته ما هم اینکار رو کردیم گفتیم شاید مدارک از دست کسی بیفته اونموقع عکسا قاطی میشن!Big Grin
شماره کیس : 2012AS00044XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 21 july
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:April
مصاحبه: اواسط june
دریافت کلیرنس:19 sep 
2 نفر 
تشکر کنندگان: ghorbat ، ASALI ، mehdiii ، SH1A2R3 ، 3rip ، mojtaba_k
(2012-06-02 ساعت 19:07)majid89 نوشته:  من روی بعضی مدارک مثل عکس و گواهی بانک نوشتم ولی روی ترجمه ها ننوشتم و فکر نمی کنم ضرورتی داشته باشه چون جایی توی dv_instruction گفته نشده بود.

دوست عزیز
ممنون
در مورد عکسها رو پیدا نرکدم که کجا بود. در مورد کیس نامبر اگر اشتباه نکنم در همون اولین نامه ای که اومده بود تاکید کرده بود که همیشه کیس نامبر رو در تمام برگه ها و ای میلهایی که براشون می زنیم بالا و سمت راست صفحه بنویسیم.البته دلیلش هم واضحه چون می خوان راحت پیدا کنن و اگر هم برگه قاطی بشه معلوم میشه برگه مال کی هست.

تشکر کنندگان: daria ، ghorbat ، mojtaba_k
(2012-06-05 ساعت 09:04)arbasic نوشته:  
(2012-06-03 ساعت 00:04)jordanir نوشته:  من هیچ جایی ندیدم که برای مدارک ارسالی به سفارت حرفی دراین رابطه زده باشه و این مورد فقط برای ارسال فرمهای اول به kcc ذکر شده بود البته که انجامش هبچ مشکلی نداره ولی آیا واقعا ضرورت داره وقتی ازمون نخواستند و در ضمن در سفارت هم سابقه ای با اسم و مشخصات ما وجود داره در ضمن برای محکم کاری میشه فقط کیس نامبر را روی پاکت اصلی نوشت که همون هم ذکر نشده است.

دوست عزیز
ممنون
در مورد عکسها رو پیدا نرکدم که کجا بود. در مورد کیس نامبر اگر اشتباه نکنم در همون اولین نامه ای که اومده بود تاکید کرده بود که همیشه کیس نامبر رو در تمام برگه ها و ای میلهایی که براشون می زنیم بالا و سمت راست صفحه بنویسیم.البته دلیلش هم واضحه چون می خوان راحت پیدا کنن و اگر هم برگه قاطی بشه معلوم میشه برگه مال کی هست.
این هم متن نامه اول که می گه هر وقت خواستید با kccتماس بگیرید و مدرک بفرستید کیس نامبر رو بنویسید. بر اساس همین من برای سفارت هم این کار رو کردم.این متن در نامه اول هست.
If it should be necessary to contact the Kentucky Consular Center, you must always refer to your name and case number as they appear below. Your case number should be clearly written in the upper right hand corner of all documents and correspondence sent to the Kentucky Consular Center.

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ghorbat ، mojtaba_k
با شنیدن خبر اینکه یکی از دوستانمون بخاطر ثبت نام اشتباه, کیسشون باطل شد خیلی ناراحت شدم و یاد خودم افتادم که اگه من هم دست روی دست گذاشته بودم دقیقا همین سرنوشتو داشتم! ولی واقعا دوستان وقتی دیگران به جای ما ثبت نام میکنند باید خییییلی حواسمون جمع باشه تا اگه مشکلی تو ثبت نام بود حداقل زمان برای جبرانش داشته باشیم! من خودم دقیقا همین اتفاق برام افتاد و ثبت نامم رو برادرم انجام داده بود و پسوند فامیلیم رو وارد نکرده بود! هر چقدر هم بعدش خواستیم دنبال اصلاحش بریم دیدیم دیگه امکانش وجود نداره! آخر کار هم چاره ای نداشتم جز اینکه سرش غر بزنم و دق و دلیمو خالی کنم!Sad وقتی هم که بهش اعتراض کردم گفت حالا خوبه بار اوله لاتاری شرکت میکنی چقدر خوش خیالی که فکر کردی همین اولین بار هم برنده میشی! قول میدم برا دفعه بعد اسمتو کامل وارد کنم! خلاصه زمان گذشت و... اسم من در اومد!!! ما هم در تکاپوی اینکه چکار کنیم برای این مغایرت اسمی! از دوستانی که در امریکا بودن و سالهای قبل جزء برنده های لاتاری بودن میزان حساسیت سفارت رو به این مسئله پرسیدم که همه متفق القول میگفتن صددرصد کیست به مشکل میخوره و حتی ممکنه رد بشه! چون تمام مدارکم با پسوند بود و اسم من تو لاتاری بدون پسوند! بلافاصله اقدام به حذف پسوند از همه ی مدارک شناساییم کردم و برای مدرک دانشگاهیم هم شانسی که آوردم با وجودیکه 5 سال قبل فارغ التحصیل شده بودم ولی هنوز دانشگاه دانشنامه ام رو صادر نکرده بود رفتم دانشگاه مرکز و شناسنامه و کارت ملی جدیدمو که بدون پسون بود نشون دادم و درخواست دادم دانشنامه ام رو بدون پسوند صادر کنند که البته چون کار غیر قانونی هم نبود پذیرفتن و انجام دادن. دیگه تقریبا خیالم از بابت مدارک راحت شده بود که یکدفعه یادم افتاد ای بابا من مدارک دیگه ای هم دارم که دیگه اونها رو نمیشه کاریش کرد! مثل دیپلم و سند ازدواج که هر دو مال 18 سال پیش بودن!! Rolleyesاین بود که اومدم تو سایت مهاجر سرا سوالم رو مطرح کردم که ای داد ای بیداد دوستان به دادم برسیییید من چیکار کنم؟؟!! که چند تا از دوستان لطف کردند و راهنماییم کردن ولی جاتون خالی یکی از دوستان چنان جواب دندان شکنی بمن داد که حاکی از این بود که تو بیجا کردی بدون مشورت ما رفتی پسوندتو حذف کردی اصلا نیازی به این کار نبود و باید بلافاصله به kcc خبر میدادی و موضوع رو براشون توضیح میدادی! الان هم تا دیر نشده به kcc خبر بده و همه چیزو بگو! ( راستش من هنوز هم دلیل اونهمه عصبانیت اون شخصو نفهمیدم! Big Grin)
هی وااای من! من موندم و اینکه چجوری امریکاییها رو حالیشون کنم که بابا جون من قبلا پسوند داشتم الان ندارم البته موقع ثبت نام داشتم! ولی الان ندارم! بعضی مدارکم دارن ولی بعضی ندارن! ... اون بنده خداها حسابی گیج میشدن و ممکن بود همون موقع کیسمو باطل کنن که زیاد درگیر پروندم نشن! Big Grin دیدم تو سایت خیلی مورد حمله قرار گرفتم با چند تا از دوستان از طریق پیام خصوصی مشورت کردم که باز هم نظرات ضد و نقیض میدادن تا اینکه مجبور شدم به یکی از با تجربه های سایت پیام خصوصی بدم و موضوع رو باهاش درمیون بذارم که البته مدت زیادی بود اون شخص به سایت سر نمیزد و من فقط امیدوار بودم که خدا به دلش بندازه که یه سری به این مهاجرسرا بزنه! باز خدا خیرش بده که بعد از چهل روز انتظار بالاخره جواب دادن و گفتن که اصلا نیازی به نامه دادن و حساس کردن kcc نیست و اگر لازم شد روز مصاحبه خیلی ساده به آفیسر بگم که پسوندم رو حذف کردم! با قوت قلبی که از این دوست عزیز گرفتم آروم شدم و باقیه کارو به خدا سپردم و گفتم اگه قسمت باشه کارم جور در میاد اگه هم نباشه که هر چقدر هم به این در و اون در بزنم فایده ای نداره! کارهایی که در حد توانم بودو من انجام دادم دیگه حالا خدا جون این گوی و این میدون! ببینیم چکار میکنی! Big Grin مثل همیشه هم خدا حسابی خجالتمون داد و بدون هییییچ مشکلی یکضرب ویزامو گرفتم...
این هم برگی از خاطرات من در جریان این پروسه ی به ظاهر آسونه لاتاری!
دوستان عزیزم اینا رو گفتم که تو این زمانی که مونده تا مصاحبه هاتون, یه سر به مدارکتون بزنید تا اگه کم و کسری و مشکلی توش بود سریع بتونین اقدام کنید! و بقیه کارو به اونی بسپرید که مسیرو تا الان براتون هموار کرد. امیدوارم که همیشه پشت و پناه هممون باشه و ما رو تنها نذاره...
همتونو دوست دارم و برای همتون بهترینها رو از خدای مهربون میخوام...
کیس نامبر;2012as34xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: می 2012
تاریخ ورود به امریکا: سپتامبر 2012
مقصد: کالیفرنیا- لس آنجلس

تشکر کنندگان: vroom ، 3rip ، s.s.h ، mehdiii ، frz61 ، ghorbat ، daria ، h4di ، alis60 ، storagemeter ، ساری ، jordanir ، SH1A2R3 ، به گل ، panteha ، parsy631 ، MPU ، Orchin ، mojtaba_k ، viona ، majid89 ، kopol
من 15- 21 جون آنكارا هستم .... كيا تو اين تاريخ اونجا هستند كه بتونيم حداقل يه گردهمايي داشته باشيم ؟ Cool
‍CN:2012AS4xxxx
رویت قبولی:6/15
ارسال فرمها:6/19
آنکارا
کارنت:April
نامه2 :19April
مصاحبه:19 June
دریافت ویزا: 21 June
ورود: 16 Sep
شهر: لس آنجلس
دریافت گرین کارت:
دريافت سوشيال: Sep 23
1نفر
هزینه:20Pic +88DHL+75Pass+58V+397Ti+200Tr+220$ M+ 220$ H+ 330$ Visa + 913Ti
تشکر کنندگان: ghorbat ، mehdiii ، SH1A2R3 ، Mostafa Kianoush
(2012-06-05 ساعت 16:06)schaghayegh نوشته:  من 15- 21 جون آنكارا هستم .... كيا تو اين تاريخ اونجا هستند كه بتونيم حداقل يه گردهمايي داشته باشيم ؟ Cool

من اگه خدا خواست و کارام طبق برنامه پیش بره 18 - 21 اونجام
تشکر کنندگان: ghorbat ، schaghayegh ، mehdiii ، SH1A2R3
با درود
من همین که مدارک رسید آنکارا بهشون میل زدم که تایید کنند. پس از 5 روز به این صورت جواب دادن:
This is to confirm you that you have an appointment on 21-JUN-2012 09:00 and we have received your documents. As soon as we process your case we will send you an e-mail informing your missing documents.
یعنی حتما مدارک ناقص دارم؟ یا شاید داشته باشم؟
سپاس
===================
2012AS50xxx
تشکر کنندگان: ghorbat ، mehdiii ، SH1A2R3