کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۲
برای مکاتیه با انکارا از داخل سایت باید ایمیل بزنید

http://turkey.usembassy.gov/iv-form2.html

موفق باشید
since 2012
تشکر کنندگان: ghorbat ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، shkhmo
من هم فکر می کنم سایه ی سردی روی ایران افتاده که البته تک تک ما مسئولشیم، اما از ایران هم مث من خواهی رفت و گه گاه دلت تنگه همون خانواده ای می شه که امروز فک می کنی ازت خیلی دورن، و گوش شنوایی که بشینه و گوش بده به این که فرزندش بهش می گه من دارم پیش شما زنده زنده می پوسم. من خودم شخصا دیگه فکر نمی کنم بتونم ایران زندگی کنم، اما حرفم اینه که دوری اینقدر ها هم ریبا و رهایی بخش نیست. زادگاه ما قسمتی از وجود ما هست و باقی می مونه، چه بخواییم، چه نخواییم. به امید رهایی و صلح

(2012-04-12 ساعت 22:37)SH1A2R3 نوشته:  من مردم از انتظار همه برنامه هامون بستگی به روشن شدن تاریخ مصاحبه داره.بچه ها من امروز اونقدر ناراحتم که دلم میخواد همین امروز بزارم برم.فرهنگ بعضی افراد باعث افسردگی امروز من شده.منی که همیشه با انرژی فراوان کار میکنم امروز با مشکلی دست و پنجه نرم کردم که باعث داغون شدنم شد.ای کاش میتونستم علتشو براتون بنویسم بلکه یه ذره از ناراحتیم کم بشه ولی متاسفانه نمیتونم.امروز بیش از هر زمانی انگیزه رفتنم زیاد شده.و از اینکه خدای مهربونم برای نجات من از فرهنگی که هر لحظه اش برام عذابه دری باز کرده ممنونم.و امیدوارم ویزا رو در پاسم ببینم.بعضا به خاطر دوری از خانوادم در ته دلم احساس گناه و ناراحتی داشتم ولی از امروز دیگه این احساسو نخواهم داشت به خانوادمم گفتم که تنها راه ارامش من رفتنمه و اگه بمونم زنده زنده خواهم مرد.
ببخشید که سرتونو درد اوردم.ولی حالا دارم دوستانی که در این مدت کارنت شدن و بی اطلاع از تاریخ مصاحبه بودن رو بیشتر درک میکنم. واقعا انتظار سخته.کاش هر چه زودتر این انتظار به پایان خوشش برسه.Sad

شماره پرونده: AS27xxxx
مصاحبه: 16 آپریل 2012
پایان مراحل اداری: 12 June
دریافت ویزا: 23 June
لینک سفر نامه :
http://mohajersara.com/thread-4682-post-...#pid185377
تشکر کنندگان: Orchin ، Blaze ، ghorbat ، parsy631 ، daria ، smmyp ، Hediyeh ، SH1A2R3 ، odiseh ، کیانا ، shkhmo ، behzad7 ، mehdiii
با سلام خدمت دوستان مهاجر سرایی من یک سوال از دوستان داشتم
با توجه به اینکه من توی مدارک ارسالیم به kcc تاریخ پایان خدمتم رو اشتباه وارد کردم ولی تاریخ شروع خدمتم درست است من با مشکل روبرو نمیشم اگر این اشتباه از طریق ارسال مدارکم به سفارت تصیح کنم یا اینکه باید کار دیگری کنم پیشاپیش از همکاری دوستان ممنونم
Smileمهاجر سرایی ها همه ویزا میگیرن Shy
شماره کیس : 2012AS00046xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: JUL 15,2011
کنسولگری: ANK
تاریخ ارسال فرمهای سری اول :AUG 23 2011
" کارنت شدن کیس: june
" دریافت ایمیل: 19 April
" مصاحبه : 14 june
" دریافت کلیرنس:
" دریافت وبزا:
" ورود به آمریکا : حضور مهمه ولی از همه مهمتر هدف داشتن
شماره کیس: 2012AS00046xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: JUL 15,2011
کنسولگری: ANK
تاریخ ارسال فرمهای سری اول :AUG 23 2011
" کارنت شدن کیس: june
" مصاحبه : 14 june
" دریافت کلیرنس:31 july
" دریافت وبزا:AUG 23 2012
بين ماندن ونماندن سهم آدمها زمين شد
ما اسير انتخابيم خودمون خواستيمو اين شد
به اميد موفقيت همه دوستان

تشکر کنندگان: ghorbat ، SH1A2R3 ، frz61 ، shkhmo ، behzad7
دوست عزیز سوالتون رو در تاپیک خودش مطرح کنید.Cool

بنده هم مثل شما تاریخ رو اشتباه زده بودم وتازه فهمیدم ، به آنکارا ایمیل زدم ولی جواب دادن که من باید در روز مصاحبه تاریخ رو تصحیح کنم

موفق باشید
since 2012
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، djsaeed ، shkhmo ، ghorbat ، mehdiii
سلام بچه ها
این ایام انتظار برای مصاحبه رو چطور میگذرونید؟
من که هر روز رو تیک میزنم.
همش روز مصاحبه رو تصور میکنم با خبر ویزای یک ضرب.Big Grin
شما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: hoda2012 ، ghorbat ، Shezem ، shkhmo ، cmbt ، frz61 ، parsy631 ، کیانا ، smmyp ، edge ، mehdiii
(2012-05-07 ساعت 00:41)SH1A2R3 نوشته:  سلام بچه ها
شما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سخت شایرا جان، سخت می گذره.
خوش به حالتون که تصور ویزای یک ضرب رو داری اما من نمی دونم چرا هم دلم شور می زنه. همش می ترسم که مشکلی پیش بیاد و ما رو رد کنند.
می دونی وقتی که فهمیدم برنده شدم راستش یه شوقی ته دلم احساس می کردم ولی هر چی به روز مصاحبه نزدیک تر می شیم یه ترسی داره جای اون شوق رو می گیره.

من نگرانمممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
تشکر کنندگان: frz61 ، shkhmo ، ghorbat ، SH1A2R3 ، smmyp
(2012-05-07 ساعت 17:56)odiseh نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 00:41)SH1A2R3 نوشته:  سلام بچه ها
شما چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

سخت شایرا جان، سخت می گذره.
خوش به حالتون که تصور ویزای یک ضرب رو داری اما من نمی دونم چرا هم دلم شور می زنه. همش می ترسم که مشکلی پیش بیاد و ما رو رد کنند.
می دونی وقتی که فهمیدم برنده شدم راستش یه شوقی ته دلم احساس می کردم ولی هر چی به روز مصاحبه نزدیک تر می شیم یه ترسی داره جای اون شوق رو می گیره.

من نگرانمممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

دوستان عزیز, هیچگونه نگرانی برای مصاحبه نداشته باشید، این مصاحبه فقط برای ارزیابی کردن شماست. و از چگونگی پاسخ دادن شما به سوالات ، کارمند سفارت درمی‌یابد که به اصطلاح چند مرده حلاج هستید!
بیشتر جنبه شناخت ازشخصیت شما را دارد. شما فقط باید خیلی راحت و بدون استرس جلوی کارمند سفارت باشید.
من همین هفتم می مصاحبه شدم، شاید ۱۰ دقیقه هم طول نکشید. بین مصاحبه کمی هم گفتیم و خندیدیم. خیلی هم خوش برخورد هستند.
باز هم می‌گویم که به هیچ وجه از خود نگرانی نشان ندهید.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: mirman ، shkhmo ، ghorbat ، mohajersara12 ، SH1A2R3 ، atisland ، Hediyeh ، daria ، odiseh ، ساری
با اعلام طرح تعویض کارت های معافیت قدیمی با کارت هوشمند، طبق زمانبندی اقدام به تعویض کارتم کردم بدون اینکه لااقل یک فتوکوپی برابر اصلی، ترجمه ای انجام بدم چون فکر کردم طبق برنامه کارتم یک ماهه به دستم می رسد ولی اینطور نشد تا اینکه بعد از دو ماه و 11 روز بعد از سپری کردن کلی استرس و اضطراب کارت معافیتم به دستم رسید.
این کامنت را از این جهت گذاشتم تا دوستانی که هنوز اقدام نکردند، حتما کارت قدیمیشان را ترجمه رسمی کنند تا حداقل تا حدودی خیالشان راحت باشد Wink
57XXX, آنکارا
رویت قبولی: 18 July
ارسال فرمها: Aug 06, 2011
کارنت شدن: Apr 19, 2012
مصاحبه: Jun 21
کلیرنس: Sep 21
ویزا: 26 Sep
ورود به آمریکا: 29 Nov
دریافت گرین کارت: Dec 18
دریافت سوشیال: Dec 28
تشکر کنندگان: shkhmo ، storagemeter ، daria ، ghorbat ، SH1A2R3 ، frz61 ، Blaze
بچه ها منم امروز مدارکم رو فرستادم به انکارا با DHL یوهوووووووووووووووووووووووووووووووووووووو
اصلا یه وضی
این چند وقت که شب ها خوابمون نمیبره
مردیم از استرس
به امید ویزای یکضرب همگی :d Wink
Case Number:2012AS00042XXX
مصاحبه:4 june
ارسال مدارک:27 /6 / 90 =>DHL
دریاف ویزا: 31 AUG
Northridge ، CALIFORNIA
Keep Calm And be Optimistic Cool
تشکر کنندگان: shkhmo ، ghorbat ، ماندانا ، odiseh ، daria ، vroom ، SH1A2R3 ، کیانا ، frz61
سلام به همه دوستان گل ، بلاخره ما هم پس از کلی تحمل استرس ناشی از حساسیت بعضی از دوستان Big Grin خلاصه امروز مدارک را برای سفارت با پست DHL ارسال کردیم خداییش اینقدر راحت شدیم که وصف شدنی نیست . . . !!! بابا بخدا چند وقته از لطف دوستان ( البته دوستان از دستم ناراخت نشن دوست دارم یه کم حال و هوای این تاپیک عوض شه ، اخه خیلی ساکته !!!Tongue ) خواب به چشمامون نیومده هر روز یه داستان جدید مثل ریز نمرات، فرم دوصفحه ای ، کپی رنگی پاسپورت ، کپی برابر اصل پاسپورت ، ارائه تمام مدارک تحصیلی ، گواهی اشتغال به کار ، اخبار تکان دهنده در رابطه با گواهی بانکی که مارو کلاً پیر کرد !!!! ، تهیه دوسری ترجمه ، مهر تایید وزارت امور خارجه و و و و که همگی نتیجه افکار و حساسیت بعضی از دوستان بود . ما که هیچ کدوم از کارای بالا را نکردیم و فقط هر چی تو ساختار جدید بود را ارسال کردیم . . . Cool حالا امیدوارم که روزی بشه بگم دوستان دیدین چقدر نگرانی بیمورد داشتین و من هیچ یک از این کارارو نکردم و نتیجه گرفتم . . . !!!!!!!!!Big GrinBig GrinBig Grin و این تبدیل بشه به یه سند برای دوستان دوره های بعدی . . . ان شااله که میشه Big GrinBig Grin بچه ها به نظر من ماهایی که هنوز منتظر مصاحبه هستیم بهتر میتونیم توی این تاپیک با هم درد دل کنیم چون هر جای دیگه بخواهیم درد دل کنیم شاید بی مورد باشه و از طرف مدیران حذف بشه . . . پس بیاییم اینجا با هم بیشتر در ارتباط باشیم . . . Tongue
به امید موفقیت و شادی برای هممون . . . میخواییم بریم آنکارا حالشو ببریم Big Grin
کیس نامبر:AS20XXX
روئیت قبولی و ارسال فرم ها:Mar/2012
تاریخ مصاحبه ، دریافت ویزا و ورود به آمریکا:Jun/2012
دریافت سوشیال و گرین کارت Jul/2012
به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقیست !!!

تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Hediyeh ، edge ، majid89
(2012-05-12 ساعت 14:02)ghorbat نوشته:  سلام به همه دوستان گل ، بلاخره ما هم پس از کلی تحمل استرس ناشی از حساسیت بعضی از دوستان Big Grin خلاصه امروز مدارک را برای سفارت با پست DHL ارسال کردیم خداییش اینقدر راحت شدیم که وصف شدنی نیست . . . !!! بابا بخدا چند وقته از لطف دوستان ( البته دوستان از دستم ناراخت نشن دوست دارم یه کم حال و هوای این تاپیک عوض شه ، اخه خیلی ساکته !!!Tongue ) خواب به چشمامون نیومده هر روز یه داستان جدید مثل ریز نمرات، فرم دوصفحه ای ، کپی رنگی پاسپورت ، کپی برابر اصل پاسپورت ، ارائه تمام مدارک تحصیلی ، گواهی اشتغال به کار ، اخبار تکان دهنده در رابطه با گواهی بانکی که مارو کلاً پیر کرد !!!! ، تهیه دوسری ترجمه ، مهر تایید وزارت امور خارجه و و و و که همگی نتیجه افکار و حساسیت بعضی از دوستان بود . ما که هیچ کدوم از کارای بالا را نکردیم و فقط هر چی تو ساختار جدید بود را ارسال کردیم . . . Cool حالا امیدوارم که روزی بشه بگم دوستان دیدین چقدر نگرانی بیمورد داشتین و من هیچ یک از این کارارو نکردم و نتیجه گرفتم . . . !!!!!!!!!Big GrinBig GrinBig Grin و این تبدیل بشه به یه سند برای دوستان دوره های بعدی . . . ان شااله که میشه Big GrinBig Grin بچه ها به نظر من ماهایی که هنوز منتظر مصاحبه هستیم بهتر میتونیم توی این تاپیک با هم درد دل کنیم چون هر جای دیگه بخواهیم درد دل کنیم شاید بی مورد باشه و از طرف مدیران حذف بشه . . . پس بیاییم اینجا با هم بیشتر در ارتباط باشیم . . . Tongue
به امید موفقیت و شادی برای هممون . . . میخواییم بریم آنکارا حالشو ببریم Big Grin

سلام دوست عزیز
منم تمام مدارک ترجمه کردم فقط یک ترجمه ساده بدون مهردادگستری و بدون تائید وزارت خارجه (البته در شهرستان دادم برای ترجمه برای همین هزینه اش بیشتر ازتهران شده ) و با هفت میلیون تومان نقدینگی بانکی که داشتیم پرینت بانکی گرفتیم و اسپانسرمون زده زیر حرفش و گفت نمیتونم اسپانسر شما باشم .الان مدارکمون پست کردیم و مطمئن هستیم که ویزامیگیریم . و اگر تمکن مالی شرایط اولیه بود در روز ثبت نام قبل از قرعه کشی میگفتن هرکس این میزان پول داشته باشه در قرعه کشی شرکت میکنه پس معلومه که تمکن مالی خیلی مهم نیست که اینقدر دوستان حساسیت نشان میدهند .با آرزوی موفقیت برای تک تک دوستان.موفق باشید
کیس نامبر:2012AS00063xxx
تاریخ مصاحبه:11Jun
تعدادافراد:2نفر
تاریخ دریافت ویزا:10Aug
ورودبه امریکا:دسامبر2012Smile
مقصد:کالیفرنیا
تشکر کنندگان: ghorbat ، 3rip ، کیانا ، mirman ، daria ، MPU ، mojtaba_k ، H-K ، behzad7 ، ساری
دمت گرم خیلی خیلی حال کردم با مطلبت
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، mirman
عرض کنم خدمتتون که دورانس کلیرنس به مراتب راحت تر از دوران قبل از ارسال مدارک و مصاحبست. حداقل واسه من که اینطور بوده تا حالا
واقعا فشار زیادی روم بود، وقتی از مصاحبه برگشتم همونطور با لباسامو کفشم اومدم افتادم رو تخت هتل خوابیدم. خستگی هشت نه ماه توی تنم بود.
همه کارم با سختی جور شد، از ترجمه گواهی موقتم گرفته تا تمکن مالی و ....
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، Hediyeh ، daria ، MPU ، H-K ، behzad7
آقا من یه پیش نهاددارم میگم کسایی که تمایل دارن با هم هماهنگ کنن با هم بریم آمریکا اگه تو ایالتش مقایرت نداشته باشیم اگه با هم بریم خیلی خوبه کمتر بهمون فشار مید هرکی موافقه جواب بده یا میل بزنه
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
تشکر کنندگان: ghorbat ، shkhmo ، behzad7
سلام دوستان
پیشنهاد دوستمون ghorbat عزیز خیلی خوب بود که اینجا درد دل کنیم من کاملا موافقم! این موضوع یه کمی میتونه مارو از این فکر و خیالهای الکیه قبل از مصاحبه نجات بده!
تو امضاهای بعضی از دوستان که نگاه میکنم میبینم همه مبالغ زیادی رو برای کارهای مختلف پرداخت کردند و این همیشه برام سوال بوده که چرا!؟ به عنوان مثال از همون اول که قرار بود فرمهای 230 و 122 رو بفرستیم من هزینه پستی رو که تو امضاها میدیم بسیار بالا بود یعنی بالاتر از 60 - 70 هزار تومن! اونهم برای کسانی که کیسشون یک یا دو نفر بودن! اما برای من با وجودیکه سه سری فرم 230 و یک سری فرم 122 بود با پست دی اچ ال شد 46 هزار تومن!
یا همین ترجمه هایی که دوستان انجام دادن با هزینه های بسیار بالا! من سه سری مدارک شناسایی ( شناسنامه, کارت ملی ), مدارک تحصیلی خودم ( دیپلم, لیسانس با ریز نمرات و مدرک فنی حرفه ای) مدارک همسرم ( لیسانس, فوق لیسانس , دکترا و کارت اشتغال به کار), مدارک دخترم ( کارت واکسیناسیون, کارنامه تحصیلی ترم قبل), سند ازدواج و سند ماشین رو ترجمه کردم از همشون دوسری کلا شد 150 تومن! نمیدونم والله این اختلاف قیمتها سر چی هست! ولی عوضش یه چیز خنده داری که تو هزینه های ما هست هزینه ی عکسه! ما تا حالا 100 هزار تومن پول عکس دادیم!Big Grin هیچوقت نشد ما عکسی بگیریم و از اون عکس خوشمون بیاد!!! همیشه یه جاش ایراد داره! البته تاکید میکنم عکس ایراد داره نه صاحب عکسBig GrinBig GrinBig Grin خسته شدیم انقدر با تیپهای مختلف رفتیم عکاسی تا بالاخره یه عکس درست و حسابی بگیریم! هر وقت هم فکر کردیم دیگه آخر تیپو زدیم و از هر نظر خیالمون راحت بوده که این یکیش دیگه خوب در میاد و به عکاس هم میگفتیم دیگه نیازی نیست که ما چک کنیم خودتون چاپش کنید آقا یه عکس هچل هفتی از آب در میومد که نگووووووو!!! کاریش هم نمیتونستیم بکنیم جز اینکه دوباره هزینه کنیم براش! برا همین هم فکر میکنم تو هزینه عکس ما تو مهاجرسرا رکورد داریم!Big GrinCoolTongue
خدا کنه همه ی اینها به خوبی و خوشی به سرانجام برسه و جزء خاطرات خوب ما محسوب بشه Wink
آآآآآآآآآآآآمیییییییییییییییننننننننننن
کیس نامبر;2012as34xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: می 2012
تاریخ ورود به امریکا: سپتامبر 2012
مقصد: کالیفرنیا- لس آنجلس

تشکر کنندگان: edge ، کیانا ، ghorbat ، storagemeter ، shkhmo ، ozone ، mojtaba_k ، Orchin ، 3rip ، H-K ، behzad7 ، f120yaf ، payan ، kopol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان