کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین مکانیک
سلام بچه ها
منم امیدوارم واسه ما مکانیکا اونطرف کارای خوب صف کشیده باشن.من از دوستانی که الان اونطرف هستن و مکانیک خوندن خواهش میکنم شرایط کاریشونو واسمون توضیح بدن.آیا در رشته خودشون تونستن کار پیدا کنن یا نه؟اگه نه مشکلاتشون چی بوده؟در ضمن به نظرشون ما مکانیکا چه چیزایی رو بهتره بریم دنبالش؟کدوم نرم افزار کارش بهتر و بیشتره؟
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: arman_m ، shkhmo ، far-dv2013 ، rezagh ، msar ، Iaccept ، aminreza
(2012-08-16 ساعت 15:52)mamadsia نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 22:13)sosol نوشته:  سلام
امیدوارم هرچی زود تر مهندس های ساخت و تولید هم به این انجمن به پیوندند.

ما هم امیدواریم .
کسی می دونه وضعیت شغلی مهندس ساخت و تولید تو آمریکا چطور.؟

سلام به دوستان مکانیکی عزیزSmile
من لیسانس ساخت و تولید هستم و یه چیزو خوب میدونم که آمریکا بهشت مهندسین، بخصوص مهندسین مکانیک هست! ولی همه ما خوب میدونیم که مدارک ما آنچنان اعتباری ندارهSad برای همین در ابتدا نباید انتظار زیادی داشت و باید تلاش کرد تا یه مدرک از خود آمریکا بگیریم . . .
تحقیقاتی که تا الان داشتم، فهمیدم که تمام ایالتها برای مهندسین مکانیک خوبه، اما چند تائیشون عالین مثل ایالت Washington چون کارخونه های Boeing و طبیعتاً چند شعبه کارخونه خودروسازی در اونجا هست و همینطور ایالت تگزاس که اکثر تاسیسات نفتی و گازی آمریکا اونجا مستقره ولی بدیش به اینه که آب و هوای گرمی داره ! . . .
اگه دوستان اطلاعاتی بیشتر در این زمینه دارند، خوشحال میشم مرا هم راهنمایی کنند.
به امید موفقیت

case number:2013AS00004---
only me
interview date: not yet known
Case No : 2013AS4***

زندگی همچون چهار فصل است ، پس پر توقعی است که بخواهیم همیشه بهار باشد و شکوفه ها هم شکوفا.
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، f.r ، arman_m ، MEHDIREZAEI ، shkhmo ، FARZAD-NA ، far-dv2013 ، amaka747 ، msar ، Iaccept ، aminreza
بچه ها خدا قوت !!!

از آدرس زیر میتونین اطلاعاتی درباره وضعیت مهندسی مکانیک در ایالات متحده کسب کنین که فکر میکنم مفید باشه
اما خب همه این اطلاعات آمار و ارقام هست اگه کسی از دوستان که تجربه دارن تشریف بیارن در مورد آینده شغلی این رشته در آمریکا و اینکه واسه پیشرفت چه اقداماتی رو توصیه میکنن توضیح بدن تاپیک خیلی پر متحوا تری رو خواهیم داشت ...
http://www.bls.gov/oes/current/oes172141.htm دپارتمان کار ایالات متحده - مهندسی مکانیک
http://www.asme.org انجمن مهندسی مکانیک آمریکا - Certificates & License

یه سوال داشتم از کسایی که واسه مصاحبه رفتن
مکانیک رشته حساس حساب میشه یا نه ؟؟!!
ورود به آمریکا : به زودی
همیشه بهترین اتفاق میافتد پس هیچگاه نگران نباش
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، EMS ، far-dv2013 ، AOC Kermani ، Aries_son ، خسته از وطن ، msar ، Iaccept ، aminreza
با سلام به دوستان عزیزم ....
من مهندس مکانیک هستم 30ساله و 7 سال سابقه کار در زمینه تاسیسات مکانیکی و صنعتی دارم (شامل طراحی، محاسبات و مشاوره) .
لاتاری 2012 قبول شدم و تا مارچ 2013 باید اونجا باشم. ایالتی که در حال حاضر انتخاب کردم نیو مکزیکو هستش. به اطلاعاتی در این زمینه کاری نیاز دارم و اگه مدرکی که باید بگیرم از ایران که هنوز اینجام. لطفا دوستان منو راهنمایی کنن .
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، behzadb57 ، tajhizgaran ، msar
چرا کسی به این تاپیک سر نمیزنه ؟؟ خدا کنه مهندسای مکانیک آمریکا به کمی کسایی که به این تاپیک سر میزنن باشه که راحت بتونیم کار پیدا کنیم Big Grin
ورود به آمریکا : به زودی
همیشه بهترین اتفاق میافتد پس هیچگاه نگران نباش
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، behzadb57 ، far-dv2013 ، msar
(2012-12-03 ساعت 21:52)tomy20 نوشته:  با سلام به دوستان عزیزم ....
من مهندس مکانیک هستم 30ساله و 7 سال سابقه کار در زمینه تاسیسات مکانیکی و صنعتی دارم (شامل طراحی، محاسبات و مشاوره) .
لاتاری 2012 قبول شدم و تا مارچ 2013 باید اونجا باشم. ایالتی که در حال حاضر انتخاب کردم نیو مکزیکو هستش. به اطلاعاتی در این زمینه کاری نیاز دارم و اگه مدرکی که باید بگیرم از ایران که هنوز اینجام. لطفا دوستان منو راهنمایی کنن .
ممنون
بيشتر كارهاي شما در هوستون هست. مدرك مهم نيست تجربه مهم هست
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
میتونید از راهنمایی این دوستمون استفاده کنید.
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!
پاسخ
چرا این تاپیک اینقدر سوت و کوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mamadsia ، msar
(2012-07-02 ساعت 22:13)sosol نوشته:  سلام
امیدوارم هرچی زود تر مهندس های ساخت و تولید هم به این انجمن به پیوندند.

اینطور که من فهمیدم ساخت و تولید تو آمریکا یه رشته مستقله واسه خودش مثل اینجا زیر شاخه مکانیک نیست.
کسی می دونه این موضوع میتونه رو کار پیدا کاردن بچه های ساخت و تولید تاثیر گزار باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، aminreza
(2012-12-03 ساعت 21:52)tomy20 نوشته:  با سلام به دوستان عزیزم ....
ممنون

دوست عزیز

لطفاٌ سعی کن روی نرم افزار Revit MEP وقت بگذاری .

به امید موفقیت
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: arman_m ، msar
سلام دوستان عزیز
کدوم شهر و ایالت برای کسانی که مدرک مهندسی مکانیک دارن و سابقه خودروسازی دارند مناسب هست؟
شماره کیس :2013AS0001xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : هفته دوم ژانویه/ کلیرنس
تاریخ کلیرنس :20 فوریه 2013
تاریخ ورود به آمریکا : جون ٢٠١٣
تعداد نفرات : 2 نفر
مقصد:هیوستون
پاسخ
سلام دوست عزیز .
من تازه در قرعه کشی گرین کارت برنده شدم. حقیقتا یکی از بزرگترین مشغولیتهای ذهنیم یافتن کار در امریکاست. من لیسانس مکانیک طراحی جامدات خوندم. 4 سال هم سابقه کار در زمینه نفت و گاز دارم. حرفه تخصصیم هم تحلیل تنش پایپینگ هستش. میتونید من رو راهنمایی کنید که آیا کار به درد بخور برام اونجا پیدا میشه یا نه؟ آیا به ما ایرانیها به راحتی کار میدن؟ برای امثال من تو چه ایالتهایی کار بیشتر هست؟ و ...
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: arman_m ، msar
سلام
من مهندس کشتی هستم با 11 سال سابقه کار
کسی اطلاعات داره در مورد شغل من

ممنون میشم
بازمانده لاتاری 2014Sad

پاسخ
سلام
برای کار در آمریکا ترجمه مدارک کافیه یا باید جایی هم ارزیابی بشوند
لطفا راهنماییم کنید
پاسخ
(2012-12-28 ساعت 10:22)mehdiii نوشته:  سلام دوستان
میتونید از راهنمایی این دوستمون استفاده کنید.
(2012-12-28 ساعت 09:06)vm1974 نوشته:  سلام
من تقریبا 4 ماه است اومدم هیوستون. و دقیقا ظرف 30 روز (از زمانی که برای کار پیدا کردن اقدام کردم) کار مطابق با سلیقه و معیارهای مناسب خودم پیدا کردم. روش کار پیدا کردن من هم اینچنین بود:
1- ابتدا از یکی از دوستانی که در آمریکا و کانادا در زمینه کاریوقیقا مطابق کار من مشغول است خواستم مهارتهای مهم کار در این کشور رو برام توضیح داد.
2- در سایتهای Indeed و career builder عضو شدم.
3- رزومه های مشابه شغل خودم رو که صاحبان آنها اولا آمریکایی بودن دوما در اینجا تحصیل کرده بودن سوما سابقه کار در شرکتهای معتبر داشتند رو از این سایتها دانلود کردم.
4- اسامی شرکتهای معتبر نفت و گاز را از سایت http://enr.construction.com/toplists گرفتم.
5- با توجه به اطلاعات بند 4 به وب سایت 10-15 شرکت برتر اینجا رفتم و شرح شغل مرتبط با کارم را از قسمت مربوط به استخدام در وب سایتشون گرفتم.
6- جملات / مهارتها / لغات کلیدی مشترک بین موارد 5 و 3 رو درآوردم.
7- رزومه خودم را با استفاده از موارد بند 6 بازنویسی کردم.
8- رزومه ام را در تمامی 10-15 شرکت برتر آپلود کردم.
9- به 2 نفر ایرانی هم که در 2 شرکت نفتی بزرگ کار میکردند رزومه ام را دادم تا به منابع انسانی شرکتشون بدهند.
کارهای فوق 10 روز طول کشید ( از صبح تا شب تو کتابخونه یا منزل)
ظرف 2 هفته بعد از ارسال رزومه ها تقریبا تمام جاهایی که اپلای کردم جواب دادند (رد یا قبول) که نشون میده رزومه خوب تنظیم شده بود که تونست از نرم افزارهای بررسی رزومه جواب بگیره. بعدش با 4 تا از شرکتها قرار مصاحبه گذاشتم و هر 4 تا یک هفته پس از مصاحبه پیشنهادهای خودشون رو ارسال کردند و منهم اونی که برام مناسب تر بود رو انتخاب کردم.

اینها رو نوشتم که ادای دین به سایت کرده باشم. امیدوارم مفید باشه.

یا حق!

درود فراوان خدمت شما دوست عزیز
خیلی خوشحال شدم که شنیدم حیلی سریع اینجا کار پیدا کردین.
من الان حدود 6 ماهی هست که دنبال کارهای مربوط به رشتمون میگردم ولی متاسفانه کاری نتونستم پیدا کنم.
با 7-8 تا کاریاب هم در تماس بودم ولی باز هم به نتیجه نرسیدم.
رزومه ام رو هم دادم بهشون نگاه کردن و ادتش کردن ولی فقط تا حالا 3 تا مصاحبه گرفتن . اونها هم به نتیجه نرسید.
شما تو هیوستون هستید؟
اگه بتونم باهاتون تماس تلفنی داشته باشن ، خیلی خوشحال میشم.
اگه امکانش هست
تا بتونم از راهنمایی هاتون استفاده کنم
شاد باشید
شماره کیس: 2012As054XXX
رویت قبولی:16july
ارسال فرمهای اولیه:27july2011 DHL
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن کیس:7aprill
مصاحبه:20june امیدواریم یکضربSadنتیجه آبی شد.
دریافت کلیرنس:31july
دریافت ویزا:15August
ورودبه آمریکا:
دریافت گرین کارت[/u]:
http://mohajersara.com/thread-5157.html
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان