کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین مکانیک
(2013-08-07 ساعت 01:04)آرامیس91 نوشته:  سلام
برای کار در آمریکا ترجمه مدارک کافیه یا باید جایی هم ارزیابی بشوند
لطفا راهنماییم کنید

با درود فراوان دوست عزیز
من منظورتون رو از ترجمه مدارک نمیفهمم
اگه منظورتون ترجمه مدراک دانشگاهی هست که باید خدمتتون عرض کنم ترجمه مدارک به تنهایی ارزش زیادی نداره
چون با توجه به تجربه من و اطلاعات من ، شما اگه بخواین ادامه تحصیل بدین و یا اینکه در نظام مهندسی ایالتتون عضو شین ، باید حتمن مدارکتون رو ارزیابی کنین و با توجه با اینکه برای چه کاری میخواین ارزیابی فرق داره.
من شنیدم که بعضی از شرکت ها هم با همون ترجمه مدرک و بعضی ها هم بدون مدرک (فقط با ادعای کارمندشون) مدرک رو میپذیرند
ولی همونطور که گفتم اینا تجربیات من هست
شاد و پیروز باشیدSmile
شماره کیس: 2012As054XXX
رویت قبولی:16july
ارسال فرمهای اولیه:27july2011 DHL
کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن کیس:7aprill
مصاحبه:20june امیدواریم یکضربSadنتیجه آبی شد.
دریافت کلیرنس:31july
دریافت ویزا:15August
ورودبه آمریکا:
دریافت گرین کارت[/u]:
http://mohajersara.com/thread-5157.html
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان
اینجا فعاله!؟ کسی سر میزنه؟
2014AS65XX / انکارا / مصاحبه هفته دوم جون / یک نفر مجرد / کلیر با تلفن و ایمیل / دریافت ویزا 29 اگوست
امضای یادگاری
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، قصه گو ، msar
(2014-11-21 ساعت 10:22)p.arsa نوشته:  سلام دوستان

همین پیام شما یعنی فعالیت Big Grin
بحثو شروع کنید فعال میشه.
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، apoornaki ، سیمین راد ، moqadam ، msar
(2014-11-22 ساعت 08:07)peymanmohajer نوشته:  
(2014-11-21 ساعت 10:22)p.arsa نوشته:  سلام دوستان

همین پیام شما یعنی فعالیت Big Grin
بحثو شروع کنید فعال میشه.

بسم الله
منم اومدم Smile

2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
نه بابا هیچ کی نمیاد
2014AS65XX / انکارا / مصاحبه هفته دوم جون / یک نفر مجرد / کلیر با تلفن و ایمیل / دریافت ویزا 29 اگوست
امضای یادگاری
پاسخ
سلام
یعنی تو ۴۹۰۲ تا برنده چهار تا آچار بدست نیست بیان تو این تاپیک گرمش کنند!!!
بیاین دیگه باباجون
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، AliReza.Sh
برای کار در ایالات متحده اصلا مدرک مهندسی ملاک نیست پدر جان فقط و فقط بلد بودن و ماهر بودن و مهمتر از همه مینیم دو سال سابقه کار از هرجا و استفاده از ابزار و داشتن حداقل دبیرستان کافیه حالا میخوای دکترا داشته باش میخوای فوق لیسانس داشته باش سر سوزنی برای کارفرما ارزش نداره برادر من
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، Iaccept ، msar
اینکه اینجا خاک میخوره فکر کنم یکمش به این دلیل باشه که مهندسای مکانیک نتونستن تو امریکا اونجوری که باید موفق باشن. البته منظورم با مدرک و شرایط ایرانشونه ولی خب اینکه تو امریکا درس بخونی و مدرک بگیری که خب بدیهیه که موفق میشی و راحت کار میگیری.
اینطور که ایده آل من بود (وقتی ایران بودم):
امریکا کشور اول دنیا پس پیشرفته ترین جامعه پس پیشرفته ترین مردم
ولی خب اینجا که یه مدت زندگی میکنی میبینی انگار جامعه خیلی فرقی نکرده با ایران فقط جای یه سری خوبی و بدیاش با هم عوض شده، بگذریم. خلاصه تا اینجا که من فهمیدم برای اینکه کار مهندسی مکانیک اینجا گیر بیاری باید:
مدرک مهندسی از امریکا
سابقه کار در امریکا
زبان در حد مؤثر
و یه پارتی (به قول اینجائیا نتورک) خوب داشته باشی.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، Iaccept ، jojo_hami ، سیمین راد ، msar ، moqadam
(2014-12-31 ساعت 12:16)peymanmohajer نوشته:  اینکه اینجا خاک میخوره فکر کنم یکمش به این دلیل باشه که مهندسای مکانیک نتونستن تو آمریکا اونجوری که باید موفق باشن. البته منظورم با مدرک و شرایط ایرانشونه ولی خب اینکه تو آمریکا درس بخونی و مدرک بگیری که خب بدیهیه که موفق میشی و راحت کار میگیری.
اینطور که ایده آل من بود (وقتی ایران بودم):
آمریکا کشور اول دنیا پس پیشرفته ترین جامعه پس پیشرفته ترین مردم
ولی خب اینجا که یه مدت زندگی میکنی میبینی انگار جامعه خیلی فرقی نکرده با ایران فقط جای یه سری خوبی و بدیاش با هم عوض شده، بگذریم. خلاصه تا اینجا که من فهمیدم برای اینکه کار مهندسی مکانیک اینجا گیر بیاری باید:
مدرک مهندسی از آمریکا
سابقه کار در آمریکا
زبان در حد مؤثر
و یه پارتی (به قول اینجائیا نتورک) خوب داشته باشی.

مهندس جون اونجاهم پس بند پ رایجه Smile
آقا من فوق مکانیکم
آچار ب دستم
جوشکاریم بلدم
سالیدورک و انسیسم در حد لازم شاید کمی هم بیشتر بلدم
از گیربکس پمپ توربین و بویلرم سر در میارم ( درگیرم باهاشون)
ب نظرتون رو چی کار کنم !؟
دارم زبان میخونم فعلا

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، msar
(2014-12-31 ساعت 18:05)Iaccept نوشته:  
(2014-12-31 ساعت 12:16)peymanmohajer نوشته:  اینکه اینجا ... داشته باشی.

مهندس جون اونجاهم پس بند پ رایجه Smile
آقا من فوق مکانیکم...
دارم زبان میخونم فعلا

شما تشریف میبری دانشگاه (حالا با معادل سازی ادامه تحصیل بدی یا از اول شروع کنی) هم زبان رو در حد موثر یاد میگیری هم مدرک میگیری. بعد میری یه جایی بیگاری تا سابقه کار درست کنی و نتورک (پارتی) پیدا کنی در حد سالی 18 هزارتا. بعد با دونستن مراحل کاریابی یه کار پیدا میکنی در حد سالی 40 هزارتا. بعد از این که سیتیزن شدید هم که مجازید روی نقشه ها و پروژه های نیازمند کلیرنس کار کنید که مجوز میگیرید (شبیه نظام مهندسی) و بعد میرید سر یه کار خوب در حد 80 هزارتا.

مراحل کاریابی منظورم:
نوشتن یه رزومه خوب از نظر حجم مطالب، تعداد تکرار کلمات کلیدی، اشاره صریح به اقامت دائم و مجوز کار و علاقه به جابجایی و ...
دونستن اینکه کجاها باید اپلای کنید: اینترنتی مثل لینکدین یا حضوری مثل کاریابیهای خوب مثل Aerotek اگه درست نوشته باشم
مهارتهای نوشتن کاور لتر، تهیه ویدئوی معرفی، گذر از ارزیابیهای کاریاب، مصاحبه موفق پشت تلفن و در حضور کاریاب و آخر سر کارفرما
پرزنت حرفه ای حرفه ای حرفه ای خود و سابقه خود

اینا چیزاییه که فی البداهه تو ذهنم مونده که میگم وگرنه هر کدوم از اینا که اشاره کردم واسه خودش داستان داره.

کلا قضیه مفصل تر از این حرفاست. کلی هم جزئیات و اینا داره. مثلا تو ایران بهتر بود که شما کارت رو خودت انجام بدی و تا جایی که ممکنه کارهای شما رو مدیر مجبور نشه انجام بده ولی خب اینجا ظاهرا بیشتر ترجیح میدن شما همیشه با مدیر درگیر باشی و پروژه رو همیشه با هماهنگی کامل مدیر جلو ببری.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
سلام پیمان عزیز
خیلی ممنون از اطلاعات مفیدت
میشه اگه امکانش هست بگین خود شما الان کدوم ایالت هستین و دارین درس میخونین یا کار میکنین؟
ممنون

Sent from my MediaPad X1 7.0

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، msar
Salam doostan
Aya ba mohandesi e mekanik az iran mishe toye America kar yaft?
Momkene bishtar rahnamaee konid?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-30 ساعت 21:01)Bestday3000 نوشته:  سلام دوستان
آیا با مهندسی مکانیک از ایران میشه توی امریکا کار یافت؟ ممکنه بیشتر راهنمایی کنید؟

میشه ولی مسیر داره. به عبارتی مشکل شما مهندسی مکانیک نیست، چیزای دیگست. یه چندتا مانع رو میگم براتون:

زبان: شما رفتید تو یه جلسه و موضوع راجع به جزئیات مثلا فلان سیستم تخصصی قسمتی از نیروگاهه که مشتری شما هست و قراره جایی که براش کار میکنید مشکل اون رو حل کنه. اینجا هزار تا اصطلاح تخصصی رد و بدل میشه که یکیشو جابجا کنی همه دچار سوء تفاهم میشن. بعد فرض کن مشتری به شما زنگ زده و احساس میکنه مدارکی که شما ارائه دادید قسمتیش دارای مشکله و شما باید بطور موثر با مشتری ارتباط برقرار کنید و مشتری رو بفهمید و قانعش کنید. این کار ساده ای برای یه تازه وارد نیست.

فرهنگ: اینکه شما باید کجا خیلی جدی باشید و کجا شوخی کنید، کجا باید خیلی سختگیر باشید و کجا خیلی انعطاف پذیر، کدوم قسمتای کار حساسیت داره، حتی یه چیز کوچیکی مثل اینکه مثلا اگه شما بخاطر کار زیاد موجود امروز دو ساعت اضافه کار بمونی، رئیست خوشش میاد یا بدش میاد و هزار تا موضوع دیگه همگی ناشی از فرهنگ حرفه ای حاکم بر اینجاست که از بیخ و بن با اونور کره زمین متفاوته.

بازار: به هر صورت قسمت قابل توجهی از کار یه مهندس مکانیک درگیر با اینه که چه چیزایی تو بازار موجوده، چنده، کدومش کیفیت بهتری داره حالا چه کالا چه خدمات و چه نرم افزار. شما شاید در مورد ایران اینا رو بر اثر تجربه بدست اورده باشی ولی در امریکا در بدو ورود هیچکدوم رو نمیدونی بنابراین قدرت تصمیم گیری در پروژه ها رو نخواهی داشت.
لینک: شما تو ایران در اطرافت کسایی وجود دارن که در صورت برخورد با مشکلات حرفه ای میتونی بهشون زنگ بزنی و معمولا بخاطر تجربه و یا تخصص میتونن خیلی راحتتر شما رو به جواب برسونن ولی اینجا شما فقط خودتی و خودت، و مدتها طول میکشه تا لینکای بدرد کار بخور گیر بیاری.

بدبینی به تازه واردا: یه تازه وارد در معرض تغییرات سریع قرار داره. نصف تازه وارده همون سال اول پا میشن میرن ایران حالا برای بازدید، انجام کارای باقیمونده یا هر چیزی، تعداد زیادیشون استان عوض میکنن و خیلیای دیگه برای شروع از کارای نه چندان دلچسب از نظر حقوقی شروع میکنن بنابراین خیلی عجیب نیست که طرف به محض اینکه کار بهتری پیدا کرد از اونجا بیاد بیرون. بنابراین این بدبینی به تازه واردا واقعیه و وجود داره.

تو ایران سن و کجایی بودن و ماشین طرف رو میدیدی تقریبا میدونستی با کی طرفی و شاید 80 درصد مواقع درست حدس میزدی. اینجا آدما بر اساس کردیت و سابقه رده بندی میشن. حالا اگه شما خودتو به عنوان یه تازه وارد معرفی کنی هیچ چیزی در پس زمینه ذهن طرف ایجاد نمیکنی که طرف بخواد بفهمه شما خوبی، خفنی، دو دره بازی ...
حالا بذار مسیرش رو برات بگم: شما یه کار خیلی معمولی پیدا میکنی در حد مینیمم حقوق. تو این کار شما تا حدی با زبان و فرهنگ آشنا میشی (مثلا نوع برخورد با مشتری که زمین تا آسمون با اونور فرق میکنه)، اعتماد به نفستو کم کم ترمیم میکنی، فرصت پیدا میکنی از تب و تاب اولیه بیرون بیای و به حالت پایدار برسی، سابقه ایجاد کنی (کاری، کردیت، گواهینامه و ...) و به یه آرامش نسبی برسی که سر مصاحبه بخاطر نیاز شدید به کار از استرس فلج نشی. حالا تقریبا زمانیه که شما میتونی یه کار بهتر تو نیمه راه هدف پیدا کنی.
اون کاری که گفتم با مینیمم حقوق معمولا بین 8 تا 15 دلار در ساعته. کارای بهتر که میانه هستن میره رو 15 تا تقریبا 35. تو حوزه تخصصی هم شما با حدود 40 وارد میشی و اگه خوب پیش بری معمولا به 80 تا 120 میرسی و اگه غیر معمول که ممکنه خیلی بیشتر یا کمتر از عددای بالا بشه.
این مسیر تقربیه که من با تجربه کمم تو اینجا بهش رسیدم. امیدوارم به دردت بخوره و باعث بشه اومدی اینجا صبورتر و حساب شده تر جلو بری.
دالاس تکزاس 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: rahbar ، Iaccept ، moqadam ، aminreza ، areb1356 ، سیمین راد ، خسته از وطن
(2015-07-01 ساعت 03:49)peymanmohajer نوشته:  
(2015-06-30 ساعت 21:01)Bestday3000 نوشته:  سلام دوستان
آیا با مهندسی مکانیک از ایران میشه توی آمریکا کار یافت؟ ممکنه بیشتر راهنمایی کنید؟

میشه ولی مسیر داره. به عبارتی مشکل شما مهندسی مکانیک نیست، چیزای دیگست. یه چندتا مانع رو میگم براتون:

زبان: شما رفتید تو یه جلسه و موضوع راجع به جزئیات مثلا فلان سیستم تخصصی قسمتی از نیروگاهه که مشتری شما هست و قراره جایی که براش کار میکنید مشکل اون رو حل کنه. اینجا هزار تا اصطلاح تخصصی رد و بدل میشه که یکیشو جابجا کنی همه دچار سوء تفاهم میشن. بعد فرض کن مشتری به شما زنگ زده و احساس میکنه مدارکی که شما ارائه دادید قسمتیش دارای مشکله و شما باید بطور موثر با مشتری ارتباط برقرار کنید و مشتری رو بفهمید و قانعش کنید. این کار ساده ای برای یه تازه وارد نیست.

فرهنگ: اینکه شما باید کجا خیلی جدی باشید و کجا شوخی کنید، کجا باید خیلی سختگیر باشید و کجا خیلی انعطاف پذیر، کدوم قسمتای کار حساسیت داره، حتی یه چیز کوچیکی مثل اینکه مثلا اگه شما بخاطر کار زیاد موجود امروز دو ساعت اضافه کار بمونی، رئیست خوشش میاد یا بدش میاد و هزار تا موضوع دیگه همگی ناشی از فرهنگ حرفه ای حاکم بر اینجاست که از بیخ و بن با اونور کره زمین متفاوته.

بازار: به هر صورت قسمت قابل توجهی از کار یه مهندس مکانیک درگیر با اینه که چه چیزایی تو بازار موجوده، چنده، کدومش کیفیت بهتری داره حالا چه کالا چه خدمات و چه نرم افزار. شما شاید در مورد ایران اینا رو بر اثر تجربه بدست اورده باشی ولی در آمریکا در بدو ورود هیچکدوم رو نمیدونی بنابراین قدرت تصمیم گیری در پروژه ها رو نخواهی داشت.
لینک: شما تو ایران در اطرافت کسایی وجود دارن که در صورت برخورد با مشکلات حرفه ای میتونی بهشون زنگ بزنی و معمولا بخاطر تجربه و یا تخصص میتونن خیلی راحتتر شما رو به جواب برسونن ولی اینجا شما فقط خودتی و خودت، و مدتها طول میکشه تا لینکای بدرد کار بخور گیر بیاری.

بدبینی به تازه واردا: یه تازه وارد در معرض تغییرات سریع قرار داره. نصف تازه وارده همون سال اول پا میشن میرن ایران حالا برای بازدید، انجام کارای باقیمونده یا هر چیزی، تعداد زیادیشون استان عوض میکنن و خیلیای دیگه برای شروع از کارای نه چندان دلچسب از نظر حقوقی شروع میکنن بنابراین خیلی عجیب نیست که طرف به محض اینکه کار بهتری پیدا کرد از اونجا بیاد بیرون. بنابراین این بدبینی به تازه واردا واقعیه و وجود داره.

تو ایران سن و کجایی بودن و ماشین طرف رو میدیدی تقریبا میدونستی با کی طرفی و شاید 80 درصد مواقع درست حدس میزدی. اینجا آدما بر اساس کردیت و سابقه رده بندی میشن. حالا اگه شما خودتو به عنوان یه تازه وارد معرفی کنی هیچ چیزی در پس زمینه ذهن طرف ایجاد نمیکنی که طرف بخواد بفهمه شما خوبی، خفنی، دو دره بازی ...
حالا بذار مسیرش رو برات بگم: شما یه کار خیلی معمولی پیدا میکنی در حد مینیمم حقوق. تو این کار شما تا حدی با زبان و فرهنگ آشنا میشی (مثلا نوع برخورد با مشتری که زمین تا آسمون با اونور فرق میکنه)، اعتماد به نفستو کم کم ترمیم میکنی، فرصت پیدا میکنی از تب و تاب اولیه بیرون بیای و به حالت پایدار برسی، سابقه ایجاد کنی (کاری، کردیت، گواهینامه و ...) و به یه آرامش نسبی برسی که سر مصاحبه بخاطر نیاز شدید به کار از استرس فلج نشی. حالا تقریبا زمانیه که شما میتونی یه کار بهتر تو نیمه راه هدف پیدا کنی.
اون کاری که گفتم با مینیمم حقوق معمولا بین ۸ تا 15 دلار در ساعته. کارای بهتر که میانه هستن میره رو 15 تا تقریبا 35. تو حوزه تخصصی هم شما با حدود 40 وارد میشی و اگه خوب پیش بری معمولا به 80 تا 120 میرسی و اگه غیر معمول که ممکنه خیلی بیشتر یا کمتر از عددای بالا بشه.
این مسیر تقربیه که من با تجربه کمم تو اینجا بهش رسیدم. امیدوارم به دردت بخوره و باعث بشه اومدی اینجا صبورتر و حساب شده تر جلو بری.
عالی بود پیمان جون داداش
خیلی فیض بردیم Smile

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: peymanmohajer ، AliReza.Sh
درود
ممنون از اطلاعات مفیدی که در این پست های آخر رد و بدل شد.
به نظر منم این تاپیک باید خیلی پرشورتر از اینا باشه ... یا دوستان نسبت به این تاپیک کم لطف هستن یا به قول دوستمون مهندسای مکانیک به جایگاهی که باید باشن نرسیدن (که بعیده به نظرم). یا در مشاغل غیرمرتبط مشغول هستن.
به هر حال وضعیت تاپیک جالب نیست و عملاً دیده نمیشه متاسفانه.

بنده هم مهندسی مکانیک جامدات خوندم و بیشتر سابقه م هم در صنایع نفت و گاز و در زمینه Construction واحدهای نفتی هست. و اما سوال، میخواستم ببینم گذروندن چه دوره هایی و یا اخذ چه مدارکی میتونه برای پیدا کردن شغل کمک کننده باشه؟؟ و اینکه به جز ایالت تگزاس و واشنگتن دی سی چه شهرها و ایالت هایی برای مشاغل مربوط به مکانیک مناسب تر هست.

ممنون ...
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Aghaman ، Iaccept

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان