کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاس وگاس، ایالت نوادا
(2016-10-30 ساعت 21:32)negar6043 نوشته:  من واقعا خودم رو در حد اظهار نظر در این زمینه نمیدونم. چون از طریق ازدواج اومدم و با هزینه ها و مواردی که یک مهاجر در ابتدای راه باهاش مواجهه درگیر نبودم به اون صورت. اما از دید من شهر دلگیریه. چون من دوست دارم شهر زندگیم سرسبز باشه، نزدیک آب باشه. ولی از دید بعضی ها که کم هم نیستند خیلی هم شهر دلبازیه و پر از تفریح. هزینه ها خیلی کمتره. مخصوصا خونه. موقعیت کاری برای شغل نقشه برداری فکر می کنم شاید توی کالیفرنیا بیشتر باشه. میتونید سایت craigslist  رو نگاه کنید.

متشکرم که اینقدر متعهدانه پاسخ میدید. من رو ایالت های مختلف مطالعه کردم هر کدوم در کنار مزایاش معایب خودشم داره. هنوز ایالتی پیدا نکردم که بی عیب باشه. پورتلند اورگان سرسبز و قشنگه ولی کار کمه و میزان حقوق پایینه. دالاس و هیوستون ارزونه و فری تکسه ولی هواش گرم و شرجیه و سوت و کوره. وگاس ارزونه و کار زیاده ولی هواش خشک و بیابونیه و آبش مشکل داره و محوریتش کازینوست. به هر ترتیب باید ببینیم هر شخصی از چه چیزی لذت میبره و از چه چیزایی گریزونه یا تحمل اشو نداره .البته کار و درآمد و در کنارش هزینه های پایین معیار مهمی برای انتخاب ایالت حداقل برای شروع کار هست ولی وقتی دقیق نگاه کنیمموارد دیگه هم مهمه از قبیل امنیت، تحصیل، آب و هوا و... بخصوص وقتی خانواده باشیم و بچه بزرگ داشته باشیم. امیدوارم تو این راه خداوند کمکمون کنه.
کیس نامبر: 2017AS22##
تاریخ رویت قبولی: 3 MAY
اعضای کیس: 3 نفر (برنده اصلی همسرم+ من و دخترم)
تاریخ ارسال فرم260: 14 MAY
آنلاک اول: 20 MAY
آنلاک دوم: 24 MAY
تاریخ کارنت: September
نامه دوم: 20 September
تاریخ مصاحبه: 16 November
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا، تغییر به ابوظبی توسط KCC
در انتظار کلیرنس
ارسال ایمیل به سفارت: 13 April
آپدیت برنده اصلی: 17 April
ارسال ایمیل به سفارت: 21 May
آپدیت برنده اصلی: 30 May
آپدیت برنده اصلی  و دو خطی: 13 Jun
آپدیت کل کیس: 18 Jun
دریافت ایمیل بونافاید: 25 Jun
تمدید مدیکال: 12 Aug
تحویل مدارک به سفارت: 13 Aug
آپدیت ها: 13-14-15 Aug
ایشود: 16 Aug
دریافت ویزا: روز تاریخی و با شکوه 17 آگوست 2017

پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، pishtaz611 ، Ashkan3832
(2016-10-29 ساعت 22:36)rahghozar نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 03:30)ps5 نوشته:  
(2016-10-28 ساعت 20:59)rahghozar نوشته:  سلام به دوستان وگاسی. بنده به همراه خانواده انشاالله اگر سه هفته دیگه ویزا بگیریم قصد اومدن به لاس وگاس رو داریم. من اکثر صفحات این تایپیک رو مطالعه کردم. چیزی که دستگیرم شده اینه که کار جنرال در حوزه هتل، رستوران، کازینو و فروشگاه زیاده و میزان پایه حقوق هم از ساعتی 12 دلار به بالاست، اجاره خونه ارزونه و کلا شرایط خوبیه. البته آب و هوا خشک و بیابونیه و آلودگی آب هم داره. خوب وقتی همه رو با هم می سنجم می بینم که برای زندگی اولیه مناسبه. بخصوص که دوستان خوبی مثل شما اون جا خواهیم داشت. زبانم بد نیست و آماده انجام هر کاری برای گذران زندگی هستم. حالا سوالات من اینه که اولا آیا شما با تجربه های وگاس یافته های من رو تایید می کنید؟ دوم اینکه من فوق لیسانس روان شناسی دارم و همسرم مهندس نقشه برداره، آیا در آینده با ادامه تحصیل در حد دکتری، بازار کار برای روان شناسی هست؟ لطفا راهنمایی ام کنید تا دلگرم بشم برای انتخاب وگاس. سپاس و احترام.

برای سوال اخرتون باید بگم اگر منظورتون اینه که ادامه تحصیل بدید و PhD بگیرید و psychologist بشید باید بگم با مدرک PhD برای psychology از دانشگاه UNLV میتونید خیلی راحت زندگی کنید و کلا در امد بالایی خواهید داشت  (دقت کنید مدرکی که اینجا میگیرید خیلی ارزش داره و نه مدرکی که ایران گرفتید پس فوق لیسانست بدرد نمیخوره اما اگر این فوق لیسانس رو بیاری اینجا و بری دکتراش رو بگیری کار براتون ریخته). برای همسرتون هم اگر بتونن یه مدرک از اینجا بگیرن خوب کار هست اما دانشگاه UNLV معمولا برای biology ,environment و... خوب هست و برای نقشه برداری , مکانیک , کامپیوتر, معدن دانشگاه UNR که در شمال نوادا هست خیلی بهتره.
از پاسختون ممنونم. دقیقا منظور منم همینه که با فوق ایران بیام اون جا برای دکتری اقدام کنم . شمال نواداد دقیقا منظورتون کجاست؟

کلا نوادا دو منطقه هست جنوب که میشه وگاس و شمال که میشه رینو و دانشگاه UNLV که در وگاس هست و دانشگاه UNR هم در Reno. رینو نزدیک به کالیفرنیا هست ( 1 ساعت رانندگی) برای همین هم همیشه ما توی دانشگاه UNR نماینده های کمپانی های بزرگ رو که توی CA هستن میبینیم و همیشه هم پیشنهاد کار میدن به دانش اموز ها. UNR یکی از بهترین دانشگاه ها هست برای درس های تکنیکی (کامپیوتر , برق , نقشه کشی و ...) اما کار خیلی اینجا نیست ولی پیشنهاد کار زیاد (از شهر های دیگه) .معمولا 70% دانش اموز های UNR یه پیشنهاد خوب میگیرن و میرن CA ... شما هم اگر دکترا میخواید بگیرید فرقی نداره کجا باشید... اگر میخواید کلا موندگار بشید توی وگاس که هیچ اما اگر نه میتونید نگاهی به رینو هم بکنید فقط به خاطر اینکه موقعیت های خوبی برای خارج شدن از نوادا و رفتن به استیت های بهتری وجود داره.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، rahghozar ، a.artam ، feidom30 ، Ashkan3832
(2016-10-31 ساعت 10:38)ps5 نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 03:30)ps5 نوشته:  برای سوال اخرتون باید بگم اگر منظورتون اینه که ادامه تحصیل بدید و PhD بگیرید و psychologist بشید باید بگم با مدرک PhD برای psychology از دانشگاه UNLV میتونید خیلی راحت زندگی کنید و کلا در امد بالایی خواهید داشت  (دقت کنید مدرکی که اینجا میگیرید خیلی ارزش داره و نه مدرکی که ایران گرفتید پس فوق لیسانست بدرد نمیخوره اما اگر این فوق لیسانس رو بیاری اینجا و بری دکتراش رو بگیری کار براتون ریخته). برای همسرتون هم اگر بتونن یه مدرک از اینجا بگیرن خوب کار هست اما دانشگاه UNLV معمولا برای biology ,environment و... خوب هست و برای نقشه برداری , مکانیک , کامپیوتر, معدن دانشگاه UNR که در شمال نوادا هست خیلی بهتره.
از پاسختون ممنونم. دقیقا منظور منم همینه که با فوق ایران بیام اون جا برای دکتری اقدام کنم . شمال نواداد دقیقا منظورتون کجاست؟

کلا نوادا دو منطقه هست جنوب که میشه وگاس و شمال که میشه رینو و دانشگاه UNLV که در وگاس هست و دانشگاه UNR هم در Reno. رینو نزدیک به کالیفرنیا هست ( 1 ساعت رانندگی) برای همین هم همیشه ما توی دانشگاه UNR نماینده های کمپانی های بزرگ رو که توی CA هستن میبینیم و همیشه هم پیشنهاد کار میدن به دانش اموز ها. UNR یکی از بهترین دانشگاه ها هست برای درس های تکنیکی (کامپیوتر , برق , نقشه کشی و ...) اما کار خیلی اینجا نیست ولی پیشنهاد کار زیاد (از شهر های دیگه) .معمولا 70% دانش اموز های UNR یه پیشنهاد خوب میگیرن و میرن CA ... شما هم اگر دکترا میخواید بگیرید فرقی نداره کجا باشید... اگر میخواید کلا موندگار بشید توی وگاس که هیچ اما اگر نه میتونید نگاهی به رینو هم بکنید فقط به خاطر اینکه موقعیت های خوبی برای خارج شدن از نوادا و رفتن به استیت های بهتری وجود داره.
سپاس از راهنمایی تون. اگر باز نیاز به کمک داشتم، از اطلاعاتتون استفاده می کنم.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان: ps5 ، pishtaz611
(2016-10-31 ساعت 10:38)ps5 نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 03:30)ps5 نوشته:  برای سوال اخرتون باید بگم اگر منظورتون اینه که ادامه تحصیل بدید و PhD بگیرید و psychologist بشید باید بگم با مدرک PhD برای psychology از دانشگاه UNLV میتونید خیلی راحت زندگی کنید و کلا در امد بالایی خواهید داشت  (دقت کنید مدرکی که اینجا میگیرید خیلی ارزش داره و نه مدرکی که ایران گرفتید پس فوق لیسانست بدرد نمیخوره اما اگر این فوق لیسانس رو بیاری اینجا و بری دکتراش رو بگیری کار براتون ریخته). برای همسرتون هم اگر بتونن یه مدرک از اینجا بگیرن خوب کار هست اما دانشگاه UNLV معمولا برای biology ,environment و... خوب هست و برای نقشه برداری , مکانیک , کامپیوتر, معدن دانشگاه UNR که در شمال نوادا هست خیلی بهتره.

ممنونم از پاسختون دوست عزیز.
در انتظار کلیرنس

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی ....
دوستان لطفا منو راهنمایی کنید ( جناب الیما شما با توجه به تجربیاتتون لطفا نظرتون رو بفرمایید)
من پرواز ورودیم به لوس انجلس هست (ساعت 12 ظهر) و میخوام مستتقیما به لاس وگاس برم ... با توجه به مسفت 270 ممایلی این دو شهر بهترین و مقرون به صرفه ترین راه کدومه بین پرواز داخلی ، اتوبوس ، اجاره ماشین و یا احیانا روشیه دیگه ای؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-06 ساعت 12:32)charlote نوشته:  سلام به همگی ....
دوستان لطفا منو راهنمایی کنید ( جناب الیما شما با توجه به تجربیاتتون لطفا نظرتون رو بفرمایید)
من پرواز ورودیم به لوس انجلس هست (ساعت 12 ظهر) و میخوام مستتقیما به لاس وگاس برم ... با توجه به مسفت 270 ممایلی این دو شهر بهترین و مقرون به صرفه ترین راه کدومه بین پرواز داخلی ، اتوبوس ، اجاره ماشین و یا احیانا روشیه دیگه ای؟
ممنونم

اگر بلیط پرواز پیدا کنید مقرون به صرفه ترین هوایپما ست بین 50 تا 200 دلار نوسان قیمت وبستگی به زمان رزرو بلیط داره
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز چند نفرید؟
اگه یک نفرید، با هواپیما به صرفه هست. southwest ایرلاین خوبیه واسه این مسیر. چمدان هم چارج نمیکنه ولی expedia رو بگردید. اگر تعداد بالاست ماشین میتونید کرایه کنید. فرودگاه پیک آپ می کنید. فرودگاه وگاس تحویل میدید. ماشین معمولی خوب حدود ۸۰ دلار واسه ۱ روز
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol
(2016-11-07 ساعت 07:17)elima1980 نوشته:  
(2016-11-06 ساعت 12:32)charlote نوشته:  سلام به همگی ....
ممنونم

اگر بلیط پرواز پیدا کنید مقرون به صرفه ترین هوایپما ست بین 50 تا 200 دلار نوسان قیمت وبستگی به زمان رزرو بلیط داره

ممنون از لطفتون ...اخه مشکلم پول شارژ دو تا چمدونه که خب وقتی رقمش با پول بلیط جمع میشه رقم بالایی میشه ... از megabus قیمت گرفتم 10 دلار برای بلیط و 10 دلار برای چمدون دوم ...پیشنهاد میکنید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 10:30)negar6043 نوشته:  دوست عزیز چند نفرید؟
اگه یک نفرید، با هواپیما به صرفه هست. southwest ایرلاین خوبیه واسه این مسیر. چمدان هم چارج نمیکنه ولی expedia رو بگردید. اگر تعداد بالاست ماشین میتونید کرایه کنید. فرودگاه پیک آپ می کنید. فرودگاه وگاس تحویل میدید. ماشین معمولی خوب حدود ۸۰ دلار واسه ۱ روز

ممنونم از راهنماییتون ...
من یک نفرم... بله southwest رو سایتش رو چک کردم اما فکر میکردم برای چمدون باید شارژ بدم.... یعنی شما میفرمایید برای دو تا چمدونه 23کیلوییه همراهم هیچ هزینه اضافی بجز بلیط نباید پرداخت کنم؟
و در خصوص اجاره ماشین یه سواله نسبتا غیر عادی میخوام بپرسم ایا با توجه به اینکه حرکت من از los angeles بعد از ظهره و در صورت اجاره ماشین شب میرسم وگاس و اینکه جایی رو هنوز برای شب اول نگرفتم ایا خوابیدن توی ماشین ممکنه دردسر ساز بشه؟ (به لحاظ امنیت و سوال و جواب احتمالیه پلیس میپرسم )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 23:52)charlote نوشته:  

من یک نفرم... بله southwest  رو سایتش رو چک کردم اما فکر میکردم برای چمدون باید شارژ بدم.... یعنی شما میفرمایید برای دو تا چمدونه 23کیلوییه همراهم هیچ هزینه اضافی بجز بلیط نباید پرداخت کنم؟
و در خصوص اجاره ماشین یه سواله نسبتا غیر عادی میخوام بپرسم ایا با توجه به اینکه حرکت من  از  los angeles  بعد از ظهره و در صورت اجاره ماشین شب میرسم وگاس و اینکه جایی رو هنوز برای شب اول نگرفتم ایا خوابیدن توی ماشین ممکنه دردسر ساز بشه؟ (به لحاظ امنیت و سوال و جواب احتمالیه پلیس میپرسم )

سلام.من هم این مسیر راباماشین رفتم ولی 4 روزبعدازورودم.نظرمن اینه که باهواپیمابرین.اولا ممکنه درفرودگاه برای رنت ماشین ازتون کارت بانکی بخوان(سلیقه ایه وممکنه هم جایی بدون کارت بده ولی اکثرا نمیدن).دوما فکر جت لگ روبکنید.شما بعدازپروازطولانی بدون آشنایی با محیط میخواهید بشینید پشت فرمون اونم بدون اینکه کسی همراهتون باشه که نقشه خونی کنه؟سوما وگاس پرازهتل ومتل به همه جورقیمتیه وشمابراحتی میتونیدجایی برای اسکان بدون رزرو قبلی پیداکنید البته به شرط اینکه ورودتون مصادف با تعطیلات اینجا نباشه.درمورد اتوبوس هم اینو درنظرداشته باشید که کرایه تاکسی ازفرودگاه تاترمینال هم چقدرمیشه.موفق باشید
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol ، charlote ، mohammadg846 ، Ashkan3832

من یک نفرم... بله southwest  رو سایتش رو چک کردم اما فکر میکردم برای چمدون باید شارژ بدم.... یعنی شما میفرمایید برای دو تا چمدونه 23کیلوییه همراهم هیچ هزینه اضافی بجز بلیط نباید پرداخت کنم؟
و در خصوص اجاره ماشین یه سواله نسبتا غیر عادی میخوام بپرسم ایا با توجه به اینکه حرکت من  از  los angeles  بعد از ظهره و در صورت اجاره ماشین شب میرسم وگاس و اینکه جایی رو هنوز برای شب اول نگرفتم ایا خوابیدن توی ماشین ممکنه دردسر ساز بشه؟ (به لحاظ امنیت و سوال و جواب احتمالیه پلیس میپرسم )

southwest واسه دو چمدون ۵۰ پوندی که تقریبا همون ۲۳ کیلوی خودمونه چارجتون نمیکنه‌. بعدش فکر می کنم ارزانترین virgin باشه. اگه southwest نگرفتید اونو چک کنید. واسه هر چمدون ۲۵ دلار چارج میکنه. من با نظر دوستان موافقم در مورد ترجیح هواپیما بر ماشین. منم داشتم به این فکر می کردم ممکنه ازتون کردیت بخوان بابت ماشین. شما سایت  southwest رو چک کنید تا پر نشده یه wanna get away بخرید. زمان پرداخت پول baggage fees  رو هم چک کنید ولی ۹۹.۵ درصد مطمینم نمیگیره.
جواب سوال دومتون رو نمیدونم. راستی الان اقدام کنید بلیط ۵۰ دلاری پیدا می کنید. من خودم تازه خریدم از lax به اینجا
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol ، charlote ، Ashkan3832
(2016-11-08 ساعت 09:12)lighthouse نوشته:  

سلام.من هم این مسیر راباماشین رفتم ولی 4 روزبعدازورودم.نظرمن اینه که باهواپیمابرین.اولا ممکنه درفرودگاه برای رنت ماشین ازتون کارت بانکی بخوان(سلیقه ایه وممکنه هم جایی بدون کارت بده ولی اکثرا نمیدن).دوما فکر جت لگ روبکنید.شما بعدازپروازطولانی بدون آشنایی با محیط میخواهید بشینید پشت فرمون اونم بدون اینکه کسی همراهتون باشه که نقشه خونی کنه؟سوما وگاس پرازهتل ومتل به همه جورقیمتیه وشمابراحتی میتونیدجایی برای اسکان بدون رزرو قبلی پیداکنید البته به شرط اینکه ورودتون مصادف با تعطیلات اینجا نباشه.درمورد اتوبوس هم اینو درنظرداشته باشید که کرایه تاکسی ازفرودگاه تاترمینال هم چقدرمیشه.موفق باشید

سلام .. بله مواردی که گفتید کاملا منطقی و درستن . تاریخه ورودم یک هفته قبل از تعطیلاته و بلیط پرواز رو تو اون تاریخ حدوده 80 دلار تونستم پیدا کنم . فقط امیدارم بتونم کارت تهیه کنم برای رزروش .... در هر صورت بینهایت بابت راهنماییه کارامدتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: lighthouse ، Ashkan3832
(2016-11-08 ساعت 11:35)negar6043 نوشته:  

southwest واسه دو چمدون ۵۰ پوندی که تقریبا همون ۲۳ کیلوی خودمونه چارجتون نمیکنه‌. بعدش فکر می کنم ارزانترین virgin باشه. اگه southwest نگرفتید اونو چک کنید. واسه هر چمدون ۲۵ دلار چارج میکنه. من با نظر دوستان موافقم در مورد ترجیح هواپیما بر ماشین. منم داشتم به این فکر می کردم ممکنه ازتون کردیت بخوان بابت ماشین. شما سایت  southwest رو چک کنید تا پر نشده یه wanna get away بخرید. زمان پرداخت پول baggage fees  رو هم چک کنید ولی ۹۹.۵ درصد مطمینم نمیگیره.
جواب سوال دومتون رو نمیدونم. راستی الان اقدام کنید بلیط ۵۰ دلاری پیدا می کنید. من خودم تازه خریدم از lax به اینجا

سلام ... سایت southwest رو چک کردم بله درست میفرمایید برای دو تا چمدون شارژی نمیگیرن . قیمت بلیط هم 46 دلار و 79 دلار در ساعتهای مختلف روز بود که خب قیمت مناسبیه... متشکرم از اطلاعات دقیقتون
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043 ، pishtaz611 ، Ashkan3832
سلام بچه ها
میتونید بگید با گواهینامه کالیفرنیا میشه تو وگاس رانندگی کرد برای یکماه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان وگاسی مربی رانندگی ایرانی سراغ دارند پیشاپیش ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan3832

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان