کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاس وگاس، ایالت نوادا
(2017-01-24 ساعت 22:14)yami نوشته:  دوست عزیز پیشاپیش به وگاس خوش آمدید!!
علیرغم تازه وارد بودنتان و در عین حال افزایش بیش از پیش اجاره ها در یک سال گذشته (حداقل بین صد تا صد و پنجاه دلار در رنج محلهایی که اکثر ماها زندگی میکنیم)، کماکان توصیه میکنم که در همخانه شدن با افرادی که نمیشناسید عجله نکنید. با اینکه خود من در این مورد بسیار خوش شانس بوده ام ولی قریب به اتفاق همخانگی ها حداقل در وگاس و تا جایی که من در بیش از یک سال گذشته دیده ام، نتیجه خوبی نداشته و مایه اعصاب خردی و ناراحتی همخانه ها و در نهایت جدا شدن با کدورت خاطر شده است.
مطمئن نیستم که از عهده مخارجش بر می آیید یا نه ولی پیشنهاد من این هست که تا چند هفته و حتی چند ماه در یکی از متلهای ارزان قیمت ماهانه در مرکز شهر سکونت کنید تا وضعیت کار و درامد و خرید ماشین تان مشخص شود و بعد اگر توانستید تحت هر شرایطی یک محل جدا برای خودتان بگیرید.

من نهايتا همین تصميم گرفتم ابتدا سوييت هاى هفتگى extended stay ,  budget suites متاسفانه ريويوو ها اکثرا منفى است اون نقشه پلیس هم که جای امن در ولی باقی نگذاشته
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
عرضه و تقاضا!!
مهاجرت به وگاس از ایالات نزدیک مخصوصا کالیفرنیا بیشتر شده.
هم بخاطر کار هم بخاطر گرانی اون ایالات...
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، feidom30 ، tabim4 ، dv2017 ، copol
با تشکر و قدردانی ویژه از جناب yami که بدون شک از وفادارترین یاران این انجمن می باشد کمکها و راهنمایی های بی دریغ این دوست عزیز راهگشای بسیاری از دوستان بوده و است.من فقط یکی دو نفر از برندگان قدیمی را می بینم که به این انجمن وفادار و متعهد باقی مانده اند گل سر بد آنها yami عزیز می باشد با کمال تاسف باید بگویم که بقیه یاران بی وفا ؛ به این انجمن به دید کاروانسرای متروکه باستانی نگاه می کنند و چون خرشان از پل گذشته و هیچ نفع و سودی را در اینجا نمی بینند افتخار نمی دهند لااقل یادی از دوستان و همقطاران خود بکنند. حتی کسانی که شکست خورده و برگشته اند ایران ؛غرورشان اجازه نمیده بیاند این انجمن و لااقل یک راهنمایی و پند و اندرزی به تازه واردها بکنند. حیف و افسوس باید خورد.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، feidom30 ، pishtaz611 ، ali_yari5 ، mrlzdh
از دوستان کسی‌ تجربهٔ دیلری تو کازینو رو داشتن؟ می‌خواستم راجع به درامد متوسطش اطلاعات بگیرم
پاسخ
(2017-02-16 ساعت 09:30)afsdi66 نوشته:  از دوستان کسی‌ تجربهٔ دیلری تو کازینو رو داشتن؟ می‌خواستم راجع به درامد متوسطش اطلاعات بگیرم

باید برید مدرسه دیلری تا کامل یاد بگیرید. هوش و حواس و دقت و علاقه عالی میخواد. ساعتها باید بتونید سر پا وایستید.
بخش اعظم درامدشون از انعام هست و چون اکثر بازیکنها مرد هستن طبیعتا مشخصه که انعام خوب رو به خانمهای جوان و زیبا میدن و انها درامد بسیار خوبی دارند Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol ، afsdi66 ، dv2017 ، gbtm
(2017-02-13 ساعت 13:21)tabim4 نوشته:  با تشکر و قدردانی ویژه از جناب yami که بدون شک از وفادارترین یاران این انجمن می باشد کمکها و راهنمایی های بی دریغ این دوست عزیز راهگشای بسیاری از دوستان بوده و است.من فقط یکی دو نفر از برندگان قدیمی را می بینم که به این انجمن وفادار و متعهد باقی مانده اند گل سر بد آنها yami عزیز می باشد با کمال تاسف باید بگویم که بقیه یاران بی وفا ؛ به این انجمن به دید کاروانسرای متروکه باستانی نگاه می کنند و چون خرشان از پل گذشته و هیچ نفع و سودی را در اینجا نمی بینند افتخار نمی دهند لااقل یادی از دوستان و همقطاران خود بکنند. حتی کسانی که شکست خورده و برگشته اند ایران ؛غرورشان اجازه نمیده بیاند این انجمن و لااقل یک راهنمایی و پند و اندرزی به تازه واردها بکنند. حیف و افسوس باید خورد.
انجمن مهاجرسرا بدلیل
ترک ناخواسته یا خودخواسته بسیاری از همراهان قدیمی و همچنین ظهور کانالهای تلگرامی مثل گذشته بازدیدکننده نداره به همین دلیل بسیاری دراینجا مثل سابق فعالیت نمیکنند وترجیح میدن وقت خودشان درکانال های آنلاین صرف کنند
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، pishtaz611 ، tabim4 ، feidom30 ، AsemanAbee
(2017-02-22 ساعت 23:44)BlueMooooon نوشته:  
(2016-11-23 ساعت 04:25)h.mina93 نوشته:  سلام دوستان من يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بدين
من با پدر و مادر و خواهرم اومديم آمريكا هممونم گرين كارت داريم ولي الان بنا به دلايلي ميخوام درخواست پاس سفيد بدم براي خودم و خواهر و مادرم
،و تا الان ما مجموعا ٦ ماه آمريكا بوديم ميخوام بدونم در صورتي كه پدر من امريكا بمونه و ما به مدت ١١ ماه با پاس سفيد (قبل از يك سال كامل) خارج از آمريكا باشيم بعد از برگشتمون اون ٦ماه هم در پروسه سيتيزن شيپى حساب ميشه؟

فکر کنم یکی از دوستان در انجمن پاس سفید گفته بودند قبل از پاس سفید هر چقدر که مونده باشی حساب نمیشه

با قوانین جدید اگر به هر شکلی بیش از شش ماه خارج از امریکا باشید تمام مدت سکونتتون ریست میشه و به صفر بر میگرده....
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، pishtaz611
(2017-02-13 ساعت 13:21)tabim4 نوشته:  با تشکر و قدردانی ویژه از جناب yami که بدون شک از وفادارترین یاران این انجمن می باشد کمکها و راهنمایی های بی دریغ این دوست عزیز راهگشای بسیاری از دوستان بوده و است.من فقط یکی دو نفر از برندگان قدیمی را می بینم که به این انجمن وفادار و متعهد باقی مانده اند گل سر بد آنها yami عزیز می باشد با کمال تاسف باید بگویم که بقیه یاران بی وفا ؛ به این انجمن به دید کاروانسرای متروکه باستانی نگاه می کنند و چون خرشان از پل گذشته و هیچ نفع و سودی را در اینجا نمی بینند افتخار نمی دهند لااقل یادی از دوستان و همقطاران خود بکنند. حتی کسانی که شکست خورده و برگشته اند ایران ؛غرورشان اجازه نمیده بیاند این انجمن و لااقل یک راهنمایی و پند و اندرزی به تازه واردها بکنند. حیف و افسوس باید خورد.

دوست گرامی کسانی که تجربه تلخی از مهاجرت داشته اند اگر بخواهند چیزی بنویسند با هجمه دیگران مواجه شده و متهم به هزار چیز میشوند برای همین سکوت اختیار کرده اند . من کلا" مهاجرت با خانواده بالای سن 40 یا 45 را اصلا" توصیه نمیکنم. اگر در ایران شغل نسبتا" خوبی دارید همانجا با همه مشکلاتش بمانید . البته اگر مدت زیادی اینجا بمانید یاد میگیرید که چطور قانون را دور بزنید ولی آیا برای این کار اینجا آمده اید ؟ نمیگویم که در تصور خود بهشت را داشته اید ولی حد اقل یک زندگی مرفهی را مد نظز داشتید زندگی یی بدون دغدغه . اکثر مهاجرین ایرانی ( نه همه ) یا در فروشگاهها کار میکنند یا در شرکتهای کوچک و از صبح تا شب کار ( اسمش را بگذار بردگی نوین ) است و کار . بعضی ها میگویند اینجا خیالمان راحت است بله چون اینجا را مال خودمان نمیدانیم پس در هیچ فعالیتی ( به ویژه سیاسی ) شرکت نمیکنیم پس دیکته نا نوشته غلط ندارد . قبل از گرفتن ویزا background check داشتید یعنی چی ؟ یعنی حراست آمریکا باید شما را او کی کند .در هر جایی هم که میخواهید کار بگیرید باید ورقه چک شدن شما از security بیاید تا شروع به کار کنید چطور این اشکالی نداره ولی حراست ایران شما را ناراحت میکنه ؟ داستان اینه که به هر کجا که روی آسمان همین رنگ است اگر پول داری راحتی اگر نداری تحت فشاری حتی در بهشت . خواهشن نگو چرا خودت اینجایی.
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، dv2017 ، alireza62 ، gbtm ، pishtaz611 ، feidom30 ، tabim4 ، yami ، mrlzdh ، only_flight
ايكاش دوستان وگاسى بحث امنيت لاس وگاس بيشتر بشكافند شخصا ٣ نفر در وگاس اشنايى دارم  تنها  نفر سوم  مونده بود سومى هم اعلام كرد   مورد دزدى واقع شد!   حتما دوستان مهاجرسرايي در وگاس بيشتر از هم خبر دارند ولى تا انجايى كه خاطرم هست از دوستان قبلى و فعلى فروم وگاس كه خودشان اعلام كرده بودند  يكى مدير سابقى بودند خانم زرى وحدتى كه ظاهرا دزد خونه اش رو خالى كرده بود يامى دوست وفادار كه بسته اش رو دزديدند... ايا واقعا لاس وگاس وضع امنيت اين هست؟ اين دوست رو جلوى ATM كيف پولش رو موتور سوار زد !!!! دوستان وگاسى از مناطقى سكونت دارند رضايت دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، pishtaz611
سلام دوستان من ۱ شنبه عازم وگاس هستم از هیوستون (جهت شروع به کار) و ممنون میشم اگر بتونم اطلاعاتی در خصوص شهر و زندگی‌ تو وگاس داشته باشم
Tongue
پاسخ
(2017-03-30 ساعت 22:56)feidom30 نوشته:  ايكاش دوستان وگاسى بحث امنيت لاس وگاس بيشتر بشكافند شخصا ٣ نفر در وگاس اشنايى دارم  تنها  نفر سوم  مونده بود سومى هم اعلام كرد   مورد دزدى واقع شد!   حتما دوستان مهاجرسرايي در وگاس بيشتر از هم خبر دارند ولى تا انجايى كه خاطرم هست از دوستان قبلى و فعلى فروم وگاس كه خودشان اعلام كرده بودند  يكى مدير سابقى بودند خانم زرى وحدتى كه ظاهرا دزد خونه اش رو خالى كرده بود يامى دوست وفادار كه بسته اش رو دزديدند... ايا واقعا لاس وگاس وضع امنيت اين هست؟ اين دوست رو جلوى ATM كيف پولش رو موتور سوار زد !!!! دوستان وگاسى از مناطقى سكونت دارند رضايت دارند

والا من دزدی در وگاس رو بدتر یا بهتر از جاهای دیگر ندیدم.
بسته من رو از جلوی خانه ام همسایه روبرویی مطمئن هستم که برداشته بود چون هم ادم غلطی بودن و هم دقیقا امار رفت امد ما به خانه را داشتن و درب خانه هامون هم با هم دو قدم بیشتر فاصله نداشت!!
دزدی بسته از جلوی درب خانه اپیدمی هست در کل آمریکا و در یوتیوب هزاران هزار ویدیو در این مورد هست.
بخاطر ضعیف بودن درب و پنجره خانه های آمریکایی دزدی از خانه ها بسیار شایع هست و چاره اش فقط دو چیز است:
- نگهداری اشیا و مدارک مهم در گاوصندوق (چه منزل چه صندوق امانات بانک) که با داشتن حساب موجودی بالا هزینه اش کم میشه
- نصب دوربین که با قیمت های مناسب و راحت یودن تنظیمات در مدلهای جدید واقعا کار راحتیه.
البته ما چون یک ساله در مجتمع مناسبی زندگی میکنیم، دفتر مجتمع بسته های ما رو تحویل میگیره و نگه میداره برامون.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، copol ، mrlzdh ، dv2017 ، feidom30
با عرض سلام و همچنین تبریک عید نوروز به تمام دوستان عزیز مهاجر سرا...

راستش رو بخواهید بعد از کلی بررسی و مشورت با افرادی که با زندگی و روحیات افراد در آمریکا آشنا هستند و البته خودشان هم مقیم هستند یا قبلا در آمریکا زندگی کرده اند و تحقیق در مجلات و اینترنت در انتخاب شهر و ایالت بین ۴شهر شک دارم...

از شما دوستان گلم خواهش دارم که تا جایی واستون امکانش هست با دلیل و منطق کمکم کنید که بهترین انتخاب رو داشته باشم.

در ضمن اگر شهر یا ناحیه دیگری هم مد نظرتون هست لطف کنید و با ذکر دلیل بگویید.

سیاتل (واشینگتن)
لاس وگاس (نوادا)
پلینو (شمال دالاس، تگزاس)
رالی (کارولینای شمالی)

از لحاظ بازار کار، که در ابتدا مشاغل ساده مد نظر هست و بعد از جا افتادن در جامعه شغل اصلیم راننده ماشین سنگین و نیمه سنگین هست (چه اتوبوس و چه تریلر و کامیون) و همچنین سرویس مدارس یا شرکتها یا حتی اگه کار با تاکسی و اوبر بصورت تمام وقت درآمد خوبی داشته باشه، بدم نمیاد انجام بدم، مد نظرتون باشه که در اون شهر از رونق برخوردار باشه و برای کسی مثه من در دسترس...
از لحاظ امنیت محیط و جامعه و میزان جرم و جنایت،
پویایی و سرزنده بودن شهر و در دسترس بودن خدمات اعم از مغازه ها رستوران ها و مکانهای تفریحی در شبانه روز یا حداقل تا دیروقت...
دارا بودن بیشترین تفریحات و سرگرمی و همچنین طبیعت بکر،
مهربون و خونگرم بودن مردم آن شهر و برخورد دوستانه با مهاجران و بخصوص تازه واردین و درک انها که بدلیل ندونستن خیلی اصول فرهنگی جامعه جدید ممکنه سهوا باعث رنجیدگی فردی از جامعه جدید شوند...
سطح مدارس دولتی و کمک های دولتی در ان شهر،
هوای خیلی سرد و دارای برف و کولاک طولانی مدت و همچنین گرمای طاقت فرسا و همچنین رطوبت و شرجی بسیار زیاد رو نمیتونم تحمل کنم.
و کلا هر چیز دیگه ای که به نظر خودتون برای انتخاب یک شهر واسه زندگی نیاز هست بدونیم رو مد نظر بگیرید و بر اون اساس بهترین انتخاب رو به ترتیب اولویت این ۴ شهر بگویید...

ببخشید خیلی طولانی شد، از همتون متشکرم و واستون آرزوی بهترین ها رو دارم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-02 ساعت 09:57)Habibeh نوشته:  
(2015-09-12 ساعت 02:26)sardar نوشته:  
(2015-09-10 ساعت 21:54)elima1980 نوشته:  کالج csnکلاسهای ESLبرگزار میکنه که میتونید کمک هزینه دولتی دریافت کنید کلاسهای هفتگی کتابخانه هست

درود بر شما
مثل همیشه لطف کردید و راهنمایی کردید

ببخشید هزینه این کلاسها بدون کمک هزینه دولتی چقدر هست؟ و این کمک هزینه ها به چه صورت بازپرداخت میشود؟
ازطریق فایننشیال اید
بدون کمک هزینه تقریبا پانصد تا هفتصد دلار وممکن هزاردلار
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: Habibeh ، feidom30 ، dv2017 ، pishtaz611
(2017-03-31 ساعت 05:24)yami نوشته:  
(2017-03-30 ساعت 22:56)feidom30 نوشته:  ايكاش دوستان وگاسى بحث امنيت لاس وگاس بيشتر بشكافند شخصا ٣ نفر در وگاس اشنايى دارم  تنها  نفر سوم  مونده بود سومى هم اعلام كرد   مورد دزدى واقع شد!   حتما دوستان مهاجرسرايي در وگاس بيشتر از هم خبر دارند ولى تا انجايى كه خاطرم هست از دوستان قبلى و فعلى فروم وگاس كه خودشان اعلام كرده بودند  يكى مدير سابقى بودند خانم زرى وحدتى كه ظاهرا دزد خونه اش رو خالى كرده بود يامى دوست وفادار كه بسته اش رو دزديدند... ايا واقعا لاس وگاس وضع امنيت اين هست؟ اين دوست رو جلوى ATM كيف پولش رو موتور سوار زد !!!! دوستان وگاسى از مناطقى سكونت دارند رضايت دارند

والا من دزدی در وگاس رو بدتر یا بهتر از جاهای دیگر ندیدم.
بسته من رو از جلوی خانه ام همسایه روبرویی مطمئن هستم که برداشته بود چون هم ادم غلطی بودن و هم دقیقا امار رفت امد ما به خانه را داشتن و درب خانه هامون هم با هم دو قدم بیشتر فاصله نداشت!!
دزدی بسته از جلوی درب خانه اپیدمی هست در کل آمریکا و در یوتیوب هزاران هزار ویدیو در این مورد هست.
بخاطر ضعیف بودن درب و پنجره خانه های آمریکایی دزدی از خانه ها بسیار شایع هست و چاره اش فقط دو چیز است:
- نگهداری اشیا و مدارک مهم در گاوصندوق (چه منزل چه صندوق امانات بانک) که با داشتن حساب موجودی بالا هزینه اش کم میشه
- نصب دوربین که با قیمت های مناسب و راحت یودن تنظیمات در مدلهای جدید واقعا کار راحتیه.
البته ما چون یک ساله در مجتمع مناسبی زندگی میکنیم، دفتر مجتمع بسته های ما رو تحویل میگیره و نگه میداره برامون.

ممنون
یامی شما لپتاپ تبلت هاردها .... رو می بری محل کار؟ برنامه کاری شاغلین که کاملا مشخصه صبح میریم بیرون ، در بهترین حالت عصر بر می گردیم..

(2017-03-31 ساعت 05:24)yami نوشته:  بخاطر ضعیف بودن درب و پنجره خانه های آمریکایی دزدی از خانه ها بسیار شایع هست و چاره اش فقط دو چیز است...

البته بعضی تو فروم ظاهرا حمل اسلحه هم رو بد نمی بینن!   Smile
پاسخ
(2017-04-04 ساعت 01:30)feidom30 نوشته:  
(2017-03-31 ساعت 05:24)yami نوشته:  
(2017-03-30 ساعت 22:56)feidom30 نوشته:  د...

د...

ممنون
یامی شما لپتاپ تبلت هاردها .... رو می بری محل کار؟  برنامه کاری شاغلین که کاملا مشخصه صبح میریم بیرون ، در بهترین حالت عصر بر می گردیم..

(2017-03-31 ساعت 05:24)yami نوشته:  بخاطر ضعیف بودن درب و پنجره خانه های آمریکایی دزدی از خانه ها بسیار شایع هست و چاره اش فقط دو چیز است...

البته بعضی تو فروم ظاهرا حمل اسلحه هم رو بد نمی بینن!   Smile

والا من مدارکم و هارت اکسترنالم تو صندوق امانات بانکه.
البته مدارک که چیزی نیست... دیلم ایران و فارغ التحصیلی اینجا و شناسنامه و...
هارد اکسترنالم هم عکس و فیلمها انلاین بک اپ هم هست اما بقیه فایلها نه.
لپ تاپم هم چیز دندون گیری نیست... ولی به اقتضای کار اکثرا با خودمه.
اسلحه هم بدرد من نمیخوره... من چیزی که نتونم وقتی عشقم میکشه استفاده کنم رو چرا با خودم ببر اینور اونور!!
خلاصه این مشکل دوستان مایه داره نه من Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، pishtaz611 ، copol ، feidom30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان