کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فیلادلفیا، ایالت پنسیلوانیا
(2013-05-20 ساعت 22:49)مهرآسا نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 01:15)cello86 نوشته:  دوستان کسی اینجا نیست که فبلادلفیا باشه؟
سلام
من زندگي كردم نميدونم چه اطلاعاتي ميخواهيد تيتر وار بفرماييد اگر بدونم كمك ميكنم
خدا رو شکر بالاخره یک دوستی پیدا شد.

سوال زیاد دارم به شخصه.. ولی مهمترینش کار هست.
میزان اجاره خونه برای یه خونواده با یه نوزاد یه جای خوب. نه خیلی بالا نه خیلی پایین چقدره؟
اونجا به نوزاد ها کمک دولتی هم میدن؟ یکی از دوستانم از کلیفرنیا میگفت که یه کمک هایی میکنن.
برای مهندسای مکانیک کار مرتبط پیدا میشه کرد؟
هزینه یه خانواده 3 نفره متوسط ماهانه چقدره؟
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، kasrafo ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
(2013-05-20 ساعت 22:59)hushmandco نوشته:  
سلام
من زندگي كردم نميدونم چه اطلاعاتي ميخواهيد تيتر وار بفرماييد اگر بدونم كمك ميكنم

میزان اجاره خونه برای یه خونواده با یه نوزاد یه جای خوب. نه خیلی بالا نه خیلی پایین چقدره؟
اونجا به نوزاد ها کمک دولتی هم میدن؟ یکی از دوستانم از کلیفرنیا میگفت که یه کمک هایی میکنن.

سلام
منطقه صنعتي نيست براي كار مرتبط در فيلادلفيا براي مهندس مكانيك بايد بيشتر فكر كنيد
اجاره خونه كلاً در پنسيلوانيا بالاست اگر در داون تاون باشيد كمي بيشتر است اجاره خونه يكخوابه متوسط در داون تاون از٩٠٠تا١٣٠٠دلار بدون ىوتيليتي است در اطراف شهر خانه ها ويلايي است ولي بايد ماشين داشته باشد و لي دركل فيلادلفيا امكانات مترو و اتوبوس خوب دارد و در ضمن به شهر پياده رو ها معروف است بعلت ساختار شهري
امكانات براي نوزاد هست بجز چيزي به اسم مهد كودك كه دولتي وجود ندارد و خصوصي هم گران اگر به ادارات خدمات اجتماعي مراجعه كنيد راهنمايي ميكنند
كلاً بچه ١٠٠٠-١٥٠٠ دلار به هزينه ها اضافه ميكند نميش كلي حرف زد بستگي به ريخت و پاش و ماشين و پخت و پز و حوصله شما به خريد در جاي ارزون و شناسايي اينجاها بستگي داره
من تا أآخر جون ٢٠١٢بودم و ماهي ٣٠٠ دلار بابت بچه و فود استمپ درصورت بيكار بودن والدين ميدادند الان نميدونم
روي هزينه كلي ماهي ٢٥٠٠-٣٠٠٠با كمي رياضت حساب كنيد
تكس ٨/٥٪ و
كلاً در حد كاليفرنيا ببينيد و نزديكي به نيويورك و واشنگتن رو هم در نظر بگيريد
اميدوارم كمك كننده باشد در ضمن من الان ايران هستم
شير خشك هم امريكا گران است و از ايران ببريد
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، kasrafo ، itsmasoud ، Saeedv13 ، el333 ، hushmandco ، آنی ، A.R.R ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar ، golia
(2013-05-21 ساعت 22:36)مهرآسا نوشته:  
سلام

سلام
منطقه صنعتي نيست براي كار مرتبط در فيلادلفيا براي مهندس مكانيك بايد بيشتر فكر كنيد
اجاره خونه كلاً در پنسيلوانيا بالاست اگر در داون تاون باشيد كمي بيشتر است اجاره خونه يكخوابه متوسط در داون تاون از٩٠٠تا١٣٠٠دلار بدون ىوتيليتي است در اطراف شهر خانه ها ويلايي است ولي بايد ماشين داشته باشد و لي دركل فيلادلفيا امكانات مترو و اتوبوس خوب دارد و در ضمن به شهر پياده رو ها معروف است بعلت ساختار شهري
امكانات براي نوزاد هست بجز چيزي به اسم مهد كودك كه دولتي وجود ندارد و خصوصي هم گران اگر به ادارات خدمات اجتماعي مراجعه كنيد راهنمايي ميكنند
كلاً بچه ١٠٠٠-١٥٠٠ دلار به هزينه ها اضافه ميكند نميش كلي حرف زد بستگي به ريخت و پاش و ماشين و پخت و پز و حوصله شما به خريد در جاي ارزون و شناسايي اينجاها بستگي داره
من تا أآخر جون ٢٠١٢بودم و ماهي ٣٠٠ دلار بابت بچه و فود استمپ درصورت بيكار بودن والدين ميدادند الان نميدونم
تكس ٨/٥٪ و
واقعا ممنون از لطفتون بابت جواب دادن. البته عامل اصلی انتخاب فیلادلفیا دختر خالم و همسرش بودن که ساکن فیلی بودن و پارسال جولای بخاطر فوت خاله وشوهرخالم برگشتن ایران. منتها چون اونها ویزای دانشجویی داشتن شاید در مورد فرصت کاری نتونن به اندازه شما کمک کنن. یه بک گراند ذهنی داشتم از فیلادلفیا که با اطلاعات شما کاملتر شد.
به عنوان مهندس مکانیک کجا رو انتخاب کنم بهتره؟ چون اگر کار خوب پیدا کنم دنیا بهشته حالا هرکجاش ! شما کدوم شهر رو پیشنهاد میکنین؟
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، itsmasoud ، tabim4 ، آنی ، soli asali ، mohamadir ، taherifar ، فام مج
(2013-05-21 ساعت 23:09)hushmandco نوشته:  
سلام

سلام
تكس ٨/٥٪ و
واقعا ممنون از لطفتون بابت جواب دادن. البته عامل اصلی انتخاب فیلادلفیا دختر خالم و همسرش بودن که ساکن فیلی بودن و پارسال جولای بخاطر فوت خاله وشوهرخالم برگشتن ایران. منتها چون اونها ویزای دانشجویی داشتن شاید در مورد فرصت کاری نتونن به اندازه شما کمک کنن. یه بک گراند ذهنی داشتم از فیلادلفیا که با اطلاعات شما کاملتر شد.
به عنوان مهندس مکانیک کجا رو انتخاب کنم بهتره؟ چون اگر کار خوب پیدا کنم دنیا بهشته حالا هرکجاش ! شما کدوم شهر رو پیشنهاد میکنین؟

سلام
راستش من فقط فيلادلفيا بودم و از شهرهاي اطراف هم بالتيمور و واشنگتن و نيويورك رفتم
از كل آمريكا خبر ندارم و چون رشته تحصيلي و حرفه اي من از شما خيلي دور هست اطلاعات زيادي در مورد مهندسي مكانيك ندارم فكر ميكنم بهتر باشه در تاپيك جاهايي كه ايراني زياد هست مثل تگزاس و كاليفرنيا مطرح كنيد
در مورد كار مرتبط با رشته بايد در كل آمريكا به چند نكته توجه كرد
سابقه كار در آمريكا و تسلط به زبان و داشتن آشنا و صبر و تحمل و كمي شانس
تعريف شما از كار خوب رو هم نميدونم منظور كاري كه شما رو راضي كنه ويا هر كاري كه پول خوب داشته باشه.
ببينيد از خودتون و آمريكا چه توقعي داريد
پاسخ
تشکر کنندگان: hushmandco ، tabim4 ، kasrafo ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar
(2013-05-22 ساعت 23:34)مهرآسا نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 23:09)hushmandco نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 22:49)مهرآسا نوشته:  سلام

سلام
تكس ٨/٥٪ و

سلام
راستش من فقط فيلادلفيا بودم و از شهرهاي اطراف هم بالتيمور و واشنگتن و نيويورك رفتم
از كل آمريكا خبر ندارم و چون رشته تحصيلي و حرفه اي من از شما خيلي دور هست اطلاعات زيادي در مورد مهندسي مكانيك ندارم فكر ميكنم بهتر باشه در تاپيك جاهايي كه ايراني زياد هست مثل تگزاس و كاليفرنيا مطرح كنيد
در مورد كار مرتبط با رشته بايد در كل آمريكا به چند نكته توجه كرد
سابقه كار در آمريكا و تسلط به زبان و داشتن آشنا و صبر و تحمل و كمي شانس
تعريف شما از كار خوب رو هم نميدونم منظور كاري كه شما رو راضي كنه ويا هر كاري كه پول خوب داشته باشه.
ببينيد از خودتون و آمريكا چه توقعي داريد
باز هم ممنون از جواب.
البته کار خوب اونیه که ازش پول خوب در بیاد. شما پیشنهادی دارین برای این موضوع؟
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، kasrafo ، ojee ، soli asali ، mohamadir ، taherifar
سلام
ملاحظه بفرماييد
http://mohajersara.com/thread-101-post-3...#pid343551
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، kasrafo ، soli asali ، taherifar
سلام

سلام خیلی ممنون از توجهتون

دلیل اصلی انتخاب این شهر بیشتر موقعیتش بود که نزدیک به واشنگتن دی سی و نیویورک هست. ولی کلا ریویوهای خوبی از این شهر پیدا نکردم بیشتر هم از لحاظ امنیت و جرم و جنایت آمارهای بالایی تو سایت ها بود
حالا شما که خودتون تو این شهر بودین واقعا امنیتش به این بدی هست؟..محله های خوب و امن تو این شهر کجاها هستن و اجاره خونه ها اینجا ماهی چقدره؟... و به نظرتون ماهیانه برای دو نفر آدم که اهل ولخرجی نیستن ماهانه هزینه های خونه و خورد و خوراک و غیره چقدره؟..مثل نیویورک هزینه ها بالاست؟..وضعیت کار برای رشته های IT و مخابرات و شهرسازی چطوره؟..و کلا به نظرتون میشه از همون ابتدا زندگی رو تو این شهر شروع کرد یا برای شروع بهتره یه جای کوچیکتر رفت مثلا پیتسبورگ؟

خیلی ممنون از پاسختون
کیس نامبر: 2014AS66XX
سفارت: ایروان
زمان مصاحبه : هفته اول جون
تعداد افراد کیس: یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، hushmandco ، soli asali ، armin021 ، taherifar
(2013-05-24 ساعت 23:24)cello86 نوشته:  
سلام

دلیل اصلی انتخاب این شهر بیشتر موقعیتش بود که نزدیک به واشنگتن دی سی و نیویورک هست. ولی کلا ریویوهای خوبی از این شهر پیدا نکردم بیشتر هم از لحاظ امنیت و جرم و جنایت آمارهای بالایی تو سایت ها بود
حالا شما که خودتون تو این شهر بودین واقعا امنیتش به این بدی هست؟..محله های خوب و امن تو این شهر کجاها هستن و اجاره خونه ها اینجا ماهی چقدره؟... و به نظرتون ماهیانه برای دو نفر آدم که اهل ولخرجی نیستن ماهانه هزینه های خونه و خورد و خوراک و غیره چقدره؟..مثل نیویورک هزینه ها بالاست؟..وضعیت کار برای رشته های IT و مخابرات و شهرسازی چطوره؟..و کلا به نظرتون میشه از همون ابتدا زندگی رو تو این شهر شروع کرد یا برای شروع بهتره یه جای کوچیکتر رفت مثلا پیتسبورگ؟

خیلی ممنون از پاسختون
سلام
در مورد امنيت يك چيز نسبي در تمام دنيا است هر چه محله ها مهاجر پذيرتر و مهاجر غير قانوني بيشتر ،ناامن تر
هر چه به جنوب فيلادلفيا بريد كمي بايد به سكونت در اونجا بيشتر فكر كنيد
من در خيابان walnut ساكن بودم كه به نظر امن ميومد ولي با اين حال از ده شب به بعد رو سعي ميكرديم بيدليل بيرون نباشيم اين آمارها قطعي نيست
در مورد هزينه ها توي پست بالا توضيح دادم
درمورد رشته مخابرات و IT فكر كنم ايالت كاليفرنيا و ايالت واشنگتن مناسب تر هستند در مورد شهر سازي اطلاعاتي ندارم ولي اگر به كتگوري كلي عمران فكر كنيم به اون شكل كه شما در ايران ميخونيد و كار ميكنيددر آمريكا نيست مگر شركتي كه يك ايراني منيجرش باشه و بخواد مهندس ايراني دور خودش جمع كنه
درست مثل تهران و همه جاي دنيا شهر بزرگتر موقعيتهاي بيشتر ولي با هزينه هاي بيشتر خواهد بود انتخاب با شماست
شهر نيو جرسي نزديك فيلادلفيا امن و زيبا ست ولي كاري توش نيست و بايد جاي ديگه كار پيدا كرد كار من طوري بود كه دوروز در هفته در نيوجرسي بودم(منظورم نيوجرسي پنسيلوانياست) خيلي تميز و خوب هست و لي بدون ماشين و كار بر باد فنا ميريد
توي پيتسبورگ نبودم و نميدونم ولي به هر حال شهر بزرگتر موقعيت هاي بيشتر فراهم ميكنه با هزينه هاي بيشتر
اين فقط نظر من هست ايراني تو فيلادلفيا هست ولي منسجم مثل جاهاي ديگه ممكنه نباشه در ضمن كمي هم مذهبي هستند و مسلمان زياد حدود ٢٠٪زنان محجبه هستند كه اغلب سني هستند سه تا مسجد سني تو خود شهر هست و يك مهديه وابسته به شيعيان ايراني
ولي همه جور فرقه با هم زندگي ميكنند كليسا ها خيلي فعال و مردم هم معتقد و روزهاي يكشنبه همه كليسا ها شلوغ
پاسخ
تشکر کنندگان: cello86 ، tabim4 ، hushmandco ، ghafari88 ، آنی ، soli asali ، mohamadir ، armin021 ، taherifar
(2013-05-25 ساعت 09:25)مهرآسا نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 23:24)cello86 نوشته:  
سلام

خیلی ممنون از پاسختون
سلام
در مورد امنيت يك چيز نسبي در تمام دنيا است هر چه محله ها مهاجر پذيرتر و مهاجر غير قانوني بيشتر ،ناامن تر
هر چه به جنوب فيلادلفيا بريد كمي بايد به سكونت در اونجا بيشتر فكر كنيد
من در خيابان walnut ساكن بودم كه به نظر امن ميومد ولي با اين حال از ده شب به بعد رو سعي ميكرديم بيدليل بيرون نباشيم اين آمارها قطعي نيست
در مورد هزينه ها توي پست بالا توضيح دادم
درمورد رشته مخابرات و IT فكر كنم ايالت كاليفرنيا و ايالت واشنگتن مناسب تر هستند در مورد شهر سازي اطلاعاتي ندارم ولي اگر به كتگوري كلي عمران فكر كنيم به اون شكل كه شما در ايران ميخونيد و كار ميكنيددر آمريكا نيست مگر شركتي كه يك ايراني منيجرش باشه و بخواد مهندس ايراني دور خودش جمع كنه
درست مثل تهران و همه جاي دنيا شهر بزرگتر موقعيتهاي بيشتر ولي با هزينه هاي بيشتر خواهد بود انتخاب با شماست
شهر نيو جرسي نزديك فيلادلفيا امن و زيبا ست ولي كاري توش نيست و بايد جاي ديگه كار پيدا كرد كار من طوري بود كه دوروز در هفته در نيوجرسي بودم(منظورم نيوجرسي پنسيلوانياست) خيلي تميز و خوب هست و لي بدون ماشين و كار بر باد فنا ميريد
توي پيتسبورگ نبودم و نميدونم ولي به هر حال شهر بزرگتر موقعيت هاي بيشتر فراهم ميكنه با هزينه هاي بيشتر
اين فقط نظر من هست ايراني تو فيلادلفيا هست ولي منسجم مثل جاهاي ديگه ممكنه نباشه در ضمن كمي هم مذهبي هستند و مسلمان زياد حدود ٢٠٪زنان محجبه هستند كه اغلب سني هستند سه تا مسجد سني تو خود شهر هست و يك مهديه وابسته به شيعيان ايراني
ولي همه جور فرقه با هم زندگي ميكنند كليسا ها خيلي فعال و مردم هم معتقد و روزهاي يكشنبه همه كليسا ها شلوغ

ممنون
والا با این آمارهایی که من دیدم به نظر میرسید یه روز هم نمیشه اونجا دووم آورد و بالاخره یه بلایی سرت میادSmile) ولی خوب اگر شما تونستی یه مدت اونجا زندگی کنی پس به اون وحشتناکی هم نیست.
در مورد شهرسازی معماری هم میدونم که باید اونجا حتما درس بخونم که بتونم کار پیدا کنم و قبلش هم کلی باید امتحان بدم و دانشگاه پنسیلوانیا هم به نظرم دانشگاه خیلی خوبیه.
اونقدرها هم دنبال ایرانی نیستیم به خاطر همین تمایل داریم بیشتر ایالت های شرقی زندگی کنیم. اما در رابطه با مذهبی بودن شهر جایی نخونده بودم که فکر کنم این هم فاکتور مهمیه. ترجیح می دادیم جایی بودیم که کمتر مذهبی بودن..
از لحاظ هزینه ها هم پس فکر نکنم زیاد آچنان تفاوتی با نیویورک داشته باشه. درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، hushmandco ، ghafari88 ، آنی ، soli asali ، taherifar
سلام
نيويورك هزينه هاي بيشتري دارد ولي به هر حال فيلادلفيا جز شهرهاي گران محسوب ميشود
مذهبي بودن مردم آزاررسان نيست و تصور مذهبي بودن رو مثل ايران نداشته باشيد
لطفاً اون بخش از نوشته من رو در ذهنتون اصلاح بفرماييد يكي از آشنايان من كه حدود ٢٧سال در دالاس زندگي ميكنه براي ديدن من اومد اونجا و براش شهر از اين نظر جالب بود چون به قول خودش شايد ماهي يك آدم محجبه در دالاس ميديد ولي اونجا روزي ٥-٦نفر و يا سلام و عليك مسلمانها براش جالب بود عمده اينها هم عرب ويا آفريقايي و يا آفريقايي-آمريكايي هستند نه ايراني من فكر نميكنم فاكتور مهمي باشه چون مشكل ساز نيست و مردم به خوبي با هم زندگي ميكنند
پاسخ
تشکر کنندگان: hushmandco ، cello86 ، ghafari88 ، آنی ، soli asali ، taherifar
یکی از دوستان من برای فرصت مطالعاتی دوره دکتراش چند ماهی هست به آمریکا رفته. از نقاط مختلفی دیدن کرده و یک سری عکس از شهرهای مختلف به ایمیل من فرستاده. منم بدون اجازه اش عکس های مربوطه به هر شهری رو برای شما ضمیمه می کنم!!!. این چند تا گلچینی از عکس های فیلادلفیا هست.

[عکس: attachment.php?aid=2918]

[عکس: attachment.php?aid=2919]

[عکس: attachment.php?aid=2922]

[عکس: attachment.php?aid=2924]

[عکس: attachment.php?aid=2925]

[عکس: attachment.php?aid=2926]

[عکس: attachment.php?aid=2927]

[عکس: attachment.php?aid=2928]

[عکس: attachment.php?aid=2929]

[عکس: attachment.php?aid=2930]

[عکس: attachment.php?aid=2931]

[عکس: attachment.php?aid=2932]

[عکس: attachment.php?aid=2933]

[عکس: attachment.php?aid=2934]

[عکس: attachment.php?aid=2935]

[عکس: attachment.php?aid=2936]

[عکس: attachment.php?aid=2937]

[عکس: attachment.php?aid=2938]

[عکس: attachment.php?aid=2939]

[عکس: attachment.php?aid=2940]

[عکس: attachment.php?aid=2941]

[عکس: attachment.php?aid=2942]

[عکس: attachment.php?aid=2943]

[عکس: attachment.php?aid=2944]

[عکس: attachment.php?aid=2945]

[عکس: attachment.php?aid=2946]

[عکس: attachment.php?aid=2947]

[عکس: attachment.php?aid=2948]

[عکس: attachment.php?aid=2949]

[عکس: attachment.php?aid=2950]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
با سلام به همهء دوستان ، من تازه در این شبکه مهاجرا سرا ثبت نام کرده ام و این اولین نوشتهء من است، به این خاطر در این قسمت می نویسم چون من حدود هفت ال هشت سال است که در شهر فیلادلفیا زندگی می کنم و تمام این شهر و دوربرش را از جمله دلیور کاونتی و خود شهر فیلادلفیا و مناطقی از جمله باکس کاونتی و کینگ پراشا و کانشهاکن و منت اری و شمال و جنوب و غرب و شرقش را می شناسم به این دلیل که شغل من رانندگی تاکسی بوده و هست ، ولی با وجود این اگر میسر باشد و جای بهتری گیرم بیاید احتمالا از این شهر بروم. حالا اگر سوالی در مورد این منطقه هست حاضرم به دیگر هموطنان کمک کنم، ولی بطور خلاصه باید بگویم که فیلادلفیا بیشتر یک شهر تاریخی است و شهری است که استقلال آمریکا از آنجا شروع شده و اولین پایتخت آمریکا هم می باشد. در این شهر ایرانی وجود دارند ولی متاسفانه روابطشان با همدیگر ضعیف است و فاقد اتحادیه هستند، و گرنه مثلا حداقل دو شرکت تاکسی رانی متعلق به ایرانیهاست و باضافهء شغلهایی نظیر حسابداری و بیمهء ماشین و غیره . ولی هر چه گشته ام رستوران ایرانی ندیده ام، غیر از یک پرشین گریل که در منطقهء لافایت هیل قرار دارد که قبلا صاحبش ایرانی بوده و بعد به یک پاکستانی فروخته است. پیدا کردن کار زیاد سخت نیست و مخصوصا اگر تخصصی داشته باشید یافتن کار آسانتر است. ولی برای کسی که مهارت خاصی ندارد یک مقدار مشکلتر است. حالا اگر سوال دیگری بود در خدمتیم.
پاسخ
در رابطه با امنیت باید بگویم که بستگی دارد در چه منطقه ای ساکن هستید، مناطق مهاجر نشین که بیشتر متشکل از عرب و‌پاکستانی و هندی و بنگلادشی و غیره هستند و از فرهنگ ایرانیها نزدیکتر هستند معمولا امن تر است، متاسفانه بخشهایی از جنوب فیلادلفیا و غرب و حتی قسمتی از شمال شهر که بیشتر سیاهپوستان ساکن هستند امن نیست و به عنوان خبری ناگوار باید بگویم که یکی از همسایگان من که تاکسی ران بود و پاکستانی ، در غرب فیلادلفیا متاسفانه به قتل رسید و من شخصا به تشیع جنازه اش رفتم . در مناطق سیاه پوست نشین معمولا اجاره خانه هم بسیار ارزان است و مثلا به آسانی آپارتمان دو خوابه و سه خوابه می شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار هم پیدا کرد، مناطق مهاجر نشین از ۶۰۰ تا هزار دلار، دو خوابه و سه خوابه در نوسان است ولی مناطق مرفه نشین و سفید پوست نشین و خود مرکز شهر قیمتهایش بالاتر است و و تا ۲۰۰۰ دلار و یا بیشتر بالا می رود، ولی اگر کسی درآمد بالایی داشته باشد می تواند از عهده اش بر بیاید. در رابطه با حمل و نقل عمومی نسبتا خوب است ولی عالی نیست، باید ماشین داشته باشید و گرنه برای رفتن به جاهای دور باید چند بار و اتوبوس و مترو و ترالی را عوض نمایید. از لحاظ تحصیل فیلادلفیا شهر مشهوری است و دانشگاههای معروف و گران قیمتی مانند یو پن و درگسل در این شهر قرار دارند. تنوع قومی و مذهبی در این شهر بسیار است. در شهر فیلادلفیا حدود ۴۰ مسجد وجود دارد و کلیسا هم خیلی زیاد است، البته یهودیها در این شهر نفوذ اقتصادی زیادی دارند بطوریکه اگر تعطیلات یهودیها سر می رسد بازار کسب و کار از رونق می افتد و حتی پروازهای فرودگاه بین المللی پی اچ ال بسیار کم می شود.
پاسخ
(2013-11-08 ساعت 06:52)amirsabah نوشته:  در رابطه با امنیت باید بگویم که بستگی دارد در چه منطقه ای ساکن هستید، مناطق مهاجر نشین که بیشتر متشکل از عرب و‌پاکستانی و هندی و بنگلادشی و غیره هستند و از فرهنگ ایرانیها نزدیکتر هستند معمولا امن تر است، متاسفانه بخشهایی از جنوب فیلادلفیا و غرب و حتی قسمتی از شمال شهر که بیشتر سیاهپوستان ساکن هستند امن نیست و به عنوان خبری ناگوار باید بگویم که یکی از همسایگان من که تاکسی ران بود و پاکستانی ، در غرب فیلادلفیا متاسفانه به قتل رسید و من شخصا به تشیع جنازه اش رفتم . در مناطق سیاه پوست نشین معمولا اجاره خانه هم بسیار ارزان است و مثلا به آسانی آپارتمان دو خوابه و سه خوابه می شود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار هم پیدا کرد، مناطق مهاجر نشین از ۶۰۰ تا هزار دلار، دو خوابه و سه خوابه در نوسان است ولی مناطق مرفه نشین و سفید پوست نشین و خود مرکز شهر قیمتهایش بالاتر است و و تا ۲۰۰۰ دلار و یا بیشتر بالا می رود، ولی اگر کسی درآمد بالایی داشته باشد می تواند از عهده اش بر بیاید. در رابطه با حمل و نقل عمومی نسبتا خوب است ولی عالی نیست، باید ماشین داشته باشید و گرنه برای رفتن به جاهای دور باید چند بار و اتوبوس و مترو و ترالی را عوض نمایید. از لحاظ تحصیل فیلادلفیا شهر مشهوری است و دانشگاههای معروف و گران قیمتی مانند یو پن و درگسل در این شهر قرار دارند. تنوع قومی و مذهبی در این شهر بسیار است. در شهر فیلادلفیا حدود ۴۰ مسجد وجود دارد و کلیسا هم خیلی زیاد است، البته یهودیها در این شهر نفوذ اقتصادی زیادی دارند بطوریکه اگر تعطیلات یهودیها سر می رسد بازار کسب و کار از رونق می افتد و حتی پروازهای فرودگاه بین المللی پی اچ ال بسیار کم می شود.

آقای امیر
میشه یکم هم از رفتار خود مردم هم صحبت کنید و اینکه کلا از زندگی تو فیلادلفیا راضی بودید تا الان یا نه با این تفاسیر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، hushmandco ، taherifar
در رابطه با رفتار مردم باید بگویم متوسط، البته بیشتر از رفتار دولت و کارکنان دولت شکایت دارم، در این شهر متاسفانه فساد اداری و کاغذ بازی زیاد است، از ادارهء مهاجرت گرفته تا ادارهء گواهینامه، یعنی نه اینکه کارت روبراه نمی شود بلکه از ارباب رجوع کمتر استقبال می کنند و معمولا بهانه زیاد می آورند. در عوض کمکهای ایام بیکاری برای خانواده ها مناسب است، ولی مثلا ادارهء پارکینگ شهر، مردم را کلافه کرده است و ماشینهای زیادی را با خود می برند و به قیمت سی صد دلار به مردم پس می دهند. در فرودگاه از خارجیها زیاد بازرسی صورت می گیرد و در عین حال پلیس، زیاد به مشکلات مدنی مخصوصا مهاجران رسیدگی نمی کند، با وجود اینکه می شود کار پیدا کرد ولی این شهر طوری است که مدام آدمی را وا می دارد که در فکر جای دیگری باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Saeedv13 ، cello86 ، ramin_red ، hushmandco ، miyu ، taherifar ، tamana2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان