کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نامه دعوت به مصاحبه + پاکت زرد
(2013-05-26 ساعت 00:38)abdolreza نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 11:51)سیامک ع نوشته:  با سلا م لطفا" دوستان عزیز راهنمایی کنید که نام نویسی در پست (csc) قبل از رفتن به سفارت آمریکا در ابوظبی الزامی ست ؟و اگر نتونستیم نام نویسی در پست محلی را انجام بدم توی سفارت هم میتونیم نام نویسی کنیم ؟یا اصولا" رویه دیگری داره اگر fbi chek نخوره؟؟ با تشکر از دوستان منتظر راهنمایی تون هستم.
کیس هم گرین کارت مادرم از طریق برادر سیتی زن میباشد که 9 ماه طول کشیده از اپلای تا روز مصاحبه

اگر اشتباه نکنم منظور شما این است که مادرتان از طریق برادر شما برای مادرتان اقدام کرده ، نه از طریقه دائی شما که برادر ایشون میشه چون در حالت دوم حدود ١١ تا ١٣ سال کارشان طول خواهد کشید ! اگر پسر سیتیزن برای مادر اقدام کنه اینقدر که شما گفتید طول خواهد کشید .
در مورد انتخاب جا در سایت سفارت که چیزی نوشته نشده این به این معنا است که در این سفارت از این سیستم جدید استفاده نمیشه. ولی من یکی از سفر نامه های ابوظبی را میخواندم دیدم که پرسیده بود افسر که آیا ثبت نام کردید در سایت ! ؟
من پیشنهاد میکنم در فروم لاتاری این را سوال کنید یا تماس بگیرید با سفارت
ولی نوشته که حداقل ٣-٤ روز طول میکشه اگه با ویزا موافقت بشه .

ممنون دوست عزیز بله همانطوریکه گفتید مادر من توسط برادرم که سیتی زن هستش اقدام کرده و 9 ماه طول کشیده و خود من هم که توسط برادرم اقدام کردم در سال 2001 سپتامبر و الان 12 سال تو نوبت هستم و فعلا" که قوانین برای برادر و خواهر سیتی زن داره عوض میشه و 3 ماهه که ویزا بلوتین قفل شده در کتگوری f4Sad

(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 04:34)abdolreza نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 11:04)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 02:25)abdolreza نوشته:  
(2013-05-19 ساعت 12:11)سیامک ع نوشته:  دوستان عزیز سلام
لطفا" کسی راهنمایی ام کنه . من تا چند روز دیگه برای مصاحبه گرین کارت م

۱- اگر FBI CHECKING بخورید معلوم نیست کی به شما ویزا بدهند ( مادر شما )
سلام
من رونده مصاحبه رو متوجه نشدم !باید اینترنتی وقت پزشک بگیری بعد زودتر بری اونجا مدیکال رو بگیری (چند روز زودتر؟) بعد بری مصاحبه و انوقت نیازه که بعدشم تو آنکارا موند ؟ یا باید برگردی و ویزا برات ارسال میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر به سایت محلی که مدیکال دارید برید در آنجا نوشته ، معمولا برای کسانی که بچه ندارند ٣-٤ روز کاری قبل از مصاحبه ، و اگربچه دارید ٤-٥ روز

در مورد ویزا هم بگم باید چند روز صبر کنید ، تا ویزا به دستتان برسه ،
اگر به شما مستقیما ویزا بدند ، پاسپورت های شما را خواهند گرفت و پاس های شما این چند روز نزد سفارت خواهد ماند، شما اصلا بدون پاس نمیتوانید کشور را ترک کنید ، در یکی از برگه های پاس شما ویزای ورود به آمریکا خواهند داد ، و یک پاکت زرد که بسته و مهر شده است که آن را باز نباید به هیچ وجه بکنید ، اگر باز شد باید پاکت زرد را برگردانید سفارت تا عوضکنند و دلیل قانع کننده ای هم داشته باشید که چرا باز شده ، با آن ویزای ورود و اون پاکت زرد به آمریکا میرید و به افسر فرودگاه تحویل میدهید ، گران کارت شما در آمریکا صادر خواهد شد .
از تاریخ مدیکال شما تا به آمریکا رفتن شما هم ٦ ماه بیشتر وقت ندارید تا سفر کنید ، پس به یادتان نره که مهلت شما برای رفتن به آمریکا از روز مدیکال شما شروع میشه نه از روزه صدور ویزا !
مرسی Abdolreza جان
فقط دو تا سوال دیگه :
اگر ویزا مستقیم ندهند و چک بخوری پروسه چیه؟
این مبلغ 160 دلار که میگن باید برای ویزا پرداخت کنی کجای این پروسس و چه وقت و چطور پرداخت کنیم؟
وآخر اینکه بعضی بچه ها از پست ups حرف میزنن تو آنکارا برای چیه ؟ یعنی این پست برات میفرسته به آدسی که در مصاحبه میدی؟

دوست محترم شما چرا در سوال من پیغام خودتان را گذاشتید ؟ کیس من ابوظبی ست و آنکارا نیست و شما اشتباهی در این قسمت جوابیه یا.... نوشتید !!! لطفا" دقت کنید که بقیه دوستان هم سردرگم و گیج نشوند. با تشکر
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-05-26 ساعت 20:38)abdolreza نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان عزیز سلام
لطفا" کسی راهنمایی ام کنه . من تا چند روز دیگه برای مصاحبه گرین کارت م

[quote='mechanicalengineer' pid='346262' dateline='1369565067']
مرسی Abdolreza جان
فقط دو تا سوال دیگه :
این مبلغ 160 دلار که میگن باید برای ویزا پرداخت کنی کجای این پروسس و چه وقت و چطور پرداخت کنیم؟
وآخر اینکه بعضی بچه ها از پست ups حرف میزنن تو آنکارا برای چیه ؟ یعنی این پست برات میفرسته به آدسی که در مصاحبه میدی؟

اگه به پروسه بکشه که باید هر چند وقت یک بار سایت سفارت را چک کنید تا شماره پرونده شما ظاهر بشه بعد میتونید با وکالت ( باید برگه وکالت داشته باشد ) به سفارت برد و پاس مادر را تحویل بدید که ویزا را تحویل بداند بشما بعد از چند روز .
کی میگه که باید پولی پرداخت کنید ؟ اگر از NVC برای شما فیش پرداخت فرستادند فقط آن را پرداخت میکنید.
شما گفتید که در ابوظبی مصاحبه دارید ، سوال شما در مورد آنکارا را متوجه نمیشم ، والی در مورد آنکارا از دسابر ٢٠١٢ دیگر سیستم UPS کار نمیکنه و دیگه پاس را به محل اقامت شما نمیفرستند ، شما باید از پست ملی ترکیه به صورت ثبت نام قبلی یک اداره پست را انتخاب کنید ، ترجیحا نزدیک محل اقامتان ، و بعد از مصاحبه اگر مستقیم ویزا گرفتید, سفارت پاس شما را به اون اداره پست که شما قبلا در آن ثبت نام کردید میفرستد ، و شما باید بعد از چند روز برید آن را تحویل بگیرید .

دوست عزیز که جواب دادید ممنون . ضمنا" آن کسی که در مورد آنکارا پرسید اشتباها" در سوال من مطرح کرد و کیس من همانطوریکه عرض کردم ابوظبی هست و کماکان سرگردان هستم زیرا هیچ کسی در مورد ابوظبی اطلاعات ندارد و همه در مورد آنکارا می گویند و ضمنا" تو قسمت لاتاری نیز فایده ای ندارد زیرا سیستم برندگان لاتاری کلا" با کتگوری ما فرق داره زیرا آنها هنوز وقت مصاحبه ندارند و بایست در سایت ثبت نام کنند و مبلغی پرداخت کنند که هم وقت مصاحبه به آنان داده شود و هم برای پست نام نویسی کنند ولی در قسمت نام نویسی برای پست در ابوظبی جایی برای کسانی مثل من که وقت دارند ولی فقط می خواهند برای پست نام نویسی کنند ندارد .
اگر از دوستان کسی را میشناسد که جدیدا" به سفارت آمریکا در ابوظبی رفته و یکراست تاییدیه گرفته و fbi check نخورده و البته گرین کارت از طریق لاتاری نباشد و از طریق خانودگی باشد لطفا" اگر کسی اطلاعی در خصوص نام نویسی در پست را داره یا به سفارت رفته به من کمک فکری کنه. زیرا مادرم مسن هستش و نمی خوام در ابوظبی گرم به خاطر یک اسم نویسی در پست براش مشکلی پیش بیاد. دمتون هم گرم
پاسخ
(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان عزیز سلاماگر از دوستان کسی را میشناسد که جدیدا" به سفارت آمریکا در ابوظبی رفته و یکراست تاییدیه گرفته و fbi check نخورده و البته گرین کارت از

برادر شما با یک تماس کوچولو با سفارت تمام مشکلاتتان حل میشه !
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
(2013-05-28 ساعت 22:07)abdolreza نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان عزیز سلاماگر از دوستان کسی را میشناسد که جدیدا" به سفارت آمریکا در ابوظبی رفته و یکراست تاییدیه گرفته و fbi check نخورده و البته گرین کارت از

سلام به همه دوستان
من دیروز 15 جوون از ابوظبی برگشتم به تمامی کارمندان دولت + به تمامی کسانی که سربازی رفته اند + به بعضی از افراد که سفرهای خارجی زیادی داشته اند ( به صلاحدید کنسول) + به هر کسی که کنسول خوشش نیاد fbi chek می خوره و من که بیرون سفارت منتظر بودم تقریبا" 90% از افرادی که مصاحبه شده بودند برگ آبی گرفتند .
مادر من با 75 سال سن که 30 سال پیش از آموزش و پرورش بازنشسته شده هم شامل بک گراند چگ شد و گفتند از 1 ماه دیگر در سایتی که سفارت در برگه آبی نوشته میتوانید کیس نامبر را چک کنید و وقتی حاضر شد مجددا" یکی به ابوظبی بیاید و اینبار 5 روز کاری بایستی منتظر باشد تا ویزا و پاکت زرد را دریافت کند.
سوال من این است که در سایتی که سفارت روی برگ آبی نوشته که میبایست چک شود :http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html وقتی مراجعه می کنم هیچ قسمت برای وارد کردن کیس نامبر و چک کردن نیست ( شاید هم من نتونستم پیدا کنم) لطفا" اگر کسی در این مورد که وقتی تو سایت رفتیم بایستی کیس نامبر را کجا وارد کنیم؟ اگر کسی اطلاعت داره کمک کنه ممنون میشم.[/b][/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: ayandeh ، sepideh IR ، msar
سلام دوستان من در سایتی که سفارت آمریکا برای fbi chech به ما داده چک میکنم در قسمت check visa status شماره پرونده ام را مینویسم و در جواب بعد از وارد کردن شماره پرونده میاد:

No information has been found about the application number you entered. Please check carefully the number you entered. Your case number is clearly listed on your 221(g) refusal sheet and on all official correspondence from the Embassy regarding your immigration case. Please note the standard format for case numbers.

خواهشن از دوستانی که وارد هستند و تجربه شو داشتند بفرمایید که منظور اینه که هنوز جوابی نیامده یا اینکه مینویسه کیس نامبر را چک کنم . کیس نامبر را دقیقا" وارد میکنم . لطفا" اگر کسی مثل من منتظره بگه که آدرس چک کردن را درست میرم؟ و برای همه آنهایی که جواب fbiنیامده همین را مینویسند؟ خیلی ممنون اگر راهنمایی درستی کنید.
پاسخ
(2013-05-28 ساعت 11:29)سیامک ع نوشته:  
(2013-05-26 ساعت 00:38)abdolreza نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 11:51)سیامک ع نوشته:  با سلا م لطفا" دوستان عزیز راهنمایی کنید که نام نویسی در پست (csc) قبل از رفتن به سفارت آمریکا در ابوظبی الزامی ست ؟و اگر نتونستیم نام نویسی در پست محلی را انجام بدم توی سفارت هم میتونیم نام نویسی کنیم ؟یا اصولا" رویه دیگری داره اگر fbi chek نخوره؟؟ با تشکر از دوستان منتظر راهنمایی تون هستم.
کیس هم گرین کارت مادرم از طریق برادر سیتی زن میباشد که 9 ماه طول کشیده از اپلای تا روز مصاحبه

اگر اشتباه نکنم منظور شما این است که مادرتان از طریق برادر شما برای مادرتان اقدام کرده ، نه از طریقه دائی شما که برادر ایشون میشه چون در حالت دوم حدود ١١ تا ١٣ سال کارشان طول خواهد کشید ! اگر پسر سیتیزن برای مادر اقدام کنه اینقدر که شما گفتید طول خواهد کشید .
در مورد انتخاب جا در سایت سفارت که چیزی نوشته نشده این به این معنا است که در این سفارت از این سیستم جدید استفاده نمیشه. ولی من یکی از سفر نامه های ابوظبی را میخواندم دیدم که پرسیده بود افسر که آیا ثبت نام کردید در سایت ! ؟
من پیشنهاد میکنم در فروم لاتاری این را سوال کنید یا تماس بگیرید با سفارت
ولی نوشته که حداقل ٣-٤ روز طول میکشه اگه با ویزا موافقت بشه .

ممنون دوست عزیز بله همانطوریکه گفتید مادر من توسط برادرم که سیتی زن هستش اقدام کرده و 9 ماه طول کشیده و خود من هم که توسط برادرم اقدام کردم در سال 2001 سپتامبر و الان 12 سال تو نوبت هستم و فعلا" که قوانین برای برادر و خواهر سیتی زن داره عوض میشه و 3 ماهه که ویزا بلوتین قفل شده در کتگوری f4Sad

(2013-05-26 ساعت 15:14)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-05-23 ساعت 04:34)abdolreza نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 11:04)mechanicalengineer نوشته:  
(2013-05-20 ساعت 02:25)abdolreza نوشته:  ۱- اگر FBI CHECKING بخورید معلوم نیست کی به شما ویزا بدهند ( مادر شما )
سلام
من رونده مصاحبه رو متوجه نشدم !باید اینترنتی وقت پزشک بگیری بعد زودتر بری اونجا مدیکال رو بگیری (چند روز زودتر؟) بعد بری مصاحبه و انوقت نیازه که بعدشم تو آنکارا موند ؟ یا باید برگردی و ویزا برات ارسال میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر به سایت محلی که مدیکال دارید برید در آنجا نوشته ، معمولا برای کسانی که بچه ندارند ٣-٤ روز کاری قبل از مصاحبه ، و اگربچه دارید ٤-٥ روز

در مورد ویزا هم بگم باید چند روز صبر کنید ، تا ویزا به دستتان برسه ،
اگر به شما مستقیما ویزا بدند ، پاسپورت های شما را خواهند گرفت و پاس های شما این چند روز نزد سفارت خواهد ماند، شما اصلا بدون پاس نمیتوانید کشور را ترک کنید ، در یکی از برگه های پاس شما ویزای ورود به آمریکا خواهند داد ، و یک پاکت زرد که بسته و مهر شده است که آن را باز نباید به هیچ وجه بکنید ، اگر باز شد باید پاکت زرد را برگردانید سفارت تا عوضکنند و دلیل قانع کننده ای هم داشته باشید که چرا باز شده ، با آن ویزای ورود و اون پاکت زرد به آمریکا میرید و به افسر فرودگاه تحویل میدهید ، گران کارت شما در آمریکا صادر خواهد شد .
از تاریخ مدیکال شما تا به آمریکا رفتن شما هم ٦ ماه بیشتر وقت ندارید تا سفر کنید ، پس به یادتان نره که مهلت شما برای رفتن به آمریکا از روز مدیکال شما شروع میشه نه از روزه صدور ویزا !
مرسی Abdolreza جان
فقط دو تا سوال دیگه :

دوست محترم شما چرا در سوال من پیغام خودتان را گذاشتید ؟ کیس من ابوظبی ست و آنکارا نیست و شما اشتباهی در این قسمت جوابیه یا.... نوشتید !!! لطفا" دقت کنید که بقیه دوستان هم سردرگم و گیج نشوند. با تشکر

(2013-06-17 ساعت 10:17)سیامک ع نوشته:  
(2013-05-28 ساعت 22:07)abdolreza نوشته:  

سلام به همه دوستان
من دیروز 15 جوون از ابوظبی برگشتم به تمامی کارمندان دولت + به تمامی کسانی که سربازی رفته اند + به بعضی از افراد که سفرهای خارجی زیادی داشته اند ( به صلاحدید کنسول) + به هر کسی که کنسول خوشش نیاد fbi chek می خوره و من که بیرون سفارت منتظر بودم تقریبا" 90% از افرادی که مصاحبه شده بودند برگ آبی گرفتند .
مادر من با 75 سال سن که 30 سال پیش از آموزش و پرورش بازنشسته شده هم شامل بک گراند چگ شد و گفتند از 1 ماه دیگر در سایتی که سفارت در برگه آبی نوشته میتوانید کیس نامبر را چک کنید و وقتی حاضر شد مجددا" یکی به ابوظبی بیاید و اینبار 5 روز کاری بایستی منتظر باشد تا ویزا و پاکت زرد را دریافت کند.
سوال من این است که در سایتی که سفارت روی برگ آبی نوشته که میبایست چک شود :http://abudhabi.usembassy.gov/immigrant_visas.html وقتی مراجعه می کنم هیچ قسمت برای وارد کردن کیس نامبر و چک کردن نیست ( شاید هم من نتونستم پیدا کنم) لطفا" اگر کسی در این مورد که وقتی تو سایت رفتیم بایستی کیس نامبر را کجا وارد کنیم؟ اگر کسی اطلاعت داره کمک کنه ممنون میشم.[/b][/color]

دوستان کسی هست اطلاعاتی در باره ثبت نام پست در CSC داشته باشه که چه اداره پست و.... بدی و پر کنی ؟
من هتلمو میخوام نزدیک سفارت آمریکا بگیرم میخوام ببینم چه پستی رو بدم و کدوم منطقه میشه دقیقا؟
3) اگر کلیرنس بخوری با این توضیحتون وقتی ویزات آماده شد باید بری ترکیه و از همون اداره پستی که دادی حضورا تحویل بگیری یا برات میفرستن ایران ؟؟؟؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
دوستان کسی هست از وضعیت جدید زمانی ویزای گروه f4خبر داشته باشه اخه میبینم همه اطلاعات مال سالهای قبل میباشد
پاسخ
(2013-12-26 ساعت 23:47)reza cnc نوشته:  دوستان کسی هست از وضعیت جدید زمانی ویزای گروه f4خبر داشته باشه اخه میبینم همه اطلاعات مال سالهای قبل میباشد
سلام
کيس من هم F4 هست و از 20 فروردين که رفتيم براي مصاحبه تا الان منتظر کلير شدن هستيمBig Grin
کتگوري:F4
تاييد درخواست اوليه: 2001 feb
تاريخ تکميل مدارک: oct 2010
تاريخ مصاحبه: ابوظبيapril 10 , 2013
تاريخ كليرنس: jan 15 , 2014
تاريخ دريافت ويزا: feb 13 , 2014
تاریخ ورود به آمریکا:july 6, 2014
لس آنجلس، کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، ehsan1991 ، omid311

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان