کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پدیده ای بنام مهاجران دروغین
تا ابله در جهان هست، مفلس در نمی ماند.
A fool and his money are easily parted.
تشکر کنندگان: frozen mind ، masih sh ، ASALI ، Hediyeh ، الهه سابق ، امیر مهاجر ، zina s ، sh_aytak ، msar
(2012-07-04 ساعت 13:57)Shezem نوشته:  البته بعضی‌هاشون هم از این افراد++++++ هستند که با ساعتی ۹۰۰۰ تومان دارند مثلا به جمع آوری اطلاعات اینترنتی می پردازند. توی ترد برندگان لاتاری گرین کارت ۲۰۱۲ هم یکی از اینها بود، که الکی می گفت خواهرش برنده شده و برای خواهرش اطلاعات جمع می‌کنه به چند نفر هم ایمیل خصوصی می‌زد، یهه دفعه‌ای هم گم شد! اسمش را یادم نمیاد. اگه پیدا کردم اینجا میگم
اتفاقا منهم به همین ا+++++++ مشکوکم. البته من کمی بد بین هستم ولی فکر میکنم جدی بگیرم این موضوع را برای مجموعه سایت مفید خواهد بود.

(2012-07-06 ساعت 20:48)rs232 نوشته:  
(2012-07-06 ساعت 13:20)zaherbin نوشته:  
مثلا ماجرای دیتینگ من را هیچ آدم بالغ و عاقلی با آن همه آب و تابی که دارد باور نمی کند

آرش جان من اعتراف میکنم اصلا آدم عاقل و بالغی نیستمBig GrinBig GrinBig Grin. در ضمن کلی هم به ماجرای دیتینگ شما خندیده ام. Big GrinBig Grin

2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
تشکر کنندگان: rs232 ، storagemeter ، shimoda ، امیر مهاجر ، zina s ، msar
سلام
دوستان از این افراد همه جا پیدا میشن و اگه بخواهیم فکر و ذکر خودمان رو برای این مسائل هدر بدهیم که هییییییییچ Sad
به نظر من بهترین کار اینه که دوستان به افرادی که حرفهای ضد و نقیض و جوابهای نا مرتبط و سطحی میدن توجه نکنن و همین طور توسط مدیران توجیه و اخطار و در نهایت بلاک بشن :دی

در هر صورت چون به قول آرش جان گرین کارت کلاس می آورد (مخصوصاً در اجتماعات ایرانی) گاها بعضی افراد برای پر کردن کمبودهاشون تصمیم به این کار میگیرن پس بهتره با توجه نکردن و پیگیری مدیران بر طرف بشه موضوع Smile

ممنون
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mohammad.maleki ، frozen mind ، ابی22 ، zina s ، payam62 ، ASALI ، rs232 ، msar
(2012-07-19 ساعت 12:51)frozen mind نوشته:  دوستان عزیز،
یکی از مهاجران دروغین ظاهرا در بحثها فعالانه شرکت می کرد و به سوالهای کاربران پاسخ می داد، اما پاسخ های او سطحی و ساده بود. در عین حال، کاربران را برای دریافت پاسخ های مفصلتر به صفحه فی.سبوک یا به ایمیل خود دعوت می کرد. اینجا بود که به ازای پاسخ پول طلب می کرد.....
وااااای خدای من!!! باورم نمیشه! مردم فکرشون به کجاها که نمیرسه!! کاش که مدیران محترم نام کاربری این کاربرنماها رو اعلام کنن.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
تشکر کنندگان: frozen mind ، schaghayegh ، Omidooo ، zina s ، امیر مهاجر ، Blaze ، ASALI ، sohi ، lighter ، msar
(2012-07-19 ساعت 21:13)elahenadafy2 نوشته:  
یکی از مهاجران دروغین ظاهرا در بحثها فعالانه شرکت می کرد و به سوالهای کاربران پاسخ می داد، اما پاسخ های او سطحی و ساده بود. در عین حال، کاربران را برای دریافت پاسخ های مفصلتر به صفحه فی.سبوک یا به ایمیل خود دعوت می کرد. اینجا بود که به ازای پاسخ پول طلب می کرد.....
وااااای خدای من!!! باورم نمیشه! مردم فکرشون به کجاها که نمیرسه!! کاش که مدیران محترم نام کاربری این کاربرنماها رو اعلام کنن.
من بودم اینجوری مینوشتم:
وااااای خدای من!!! باورم نمیشه! مردم چقدر بیکارن Smile)
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
یکی از مهاجران دروغین ظاهرا در بحثها فعالانه شرکت می کرد و به سوالهای کاربران پاسخ می داد، اما پاسخ های او سطحی و ساده بود. در عین حال، کاربران را برای دریافت پاسخ های مفصلتر به صفحه فی.سبوک یا به ایمیل خود دعوت می کرد. اینجا بود که به ازای پاسخ پول طلب می کرد.
با شکایت چندین نفر از دوستان خوب مهاجرسرا، ایشون را شناسایی و محروم کردیم.

اما اخیرا سر و کله او باز هم این طرفها پیدا شده. ادعا می کنه که ۵ ساله که با سفارت در تماسه. باز هم به روش گذشته به جلب نظر افراد و تلکه پول از آنها مبادرت کرد. خوشبختانه باز هم دوستان خوب مهاجرسرا حضور او را شناسایی و گزارش کردن.

دوستان عزیز،
مهاجرسرا جای دلال بازی نیست. هرگاه کسی بابت راهنمایی و همفکری از شما پول خواست، هرچند اندک، بدانید و آگاه باشید که کلاهبردار است و باید هرچه سریعتر گزارش کنید.
جای تشکر و تحسین داره که مدیران و ناظران مهاجرسرا درایت به خرج داده و مورد فوق را شناسایی کردند . امیدوارم که دوستان هم یک مقدار هوشیارتر باشند . همچنین پیشنهاد میکنم درباره تفکر نقادانه کمی مطالعه کنند .

تشکر کنندگان: frozen mind ، roze ، schaghayegh ، zina s ، امیر مهاجر ، الهه سابق ، payam62 ، mrr777 ، ASALI ، sohi ، msar
شخصی که پست قبلی ام راجع به او بود، smith نام دارد. او بعدا با نام های کاربری IMG ، visa-dv ، texas و help وارد سایت شد.
او با دادن اطلاعات اندک و هشدارهای نابه جا، باعث افزایش تنش و استرس در دیگر کاربران می شد و آنگاه که می دید طعمه ها به خوبی آماده شده اند، با دادن آدرس ایمیل و فیس.بوک خود، آنها را به خارج از محیط مهاجرسرا هدایت می کرد و با نام «شروین علیزاده» درقبال انجام کارهای بسیار سطحی و پیش پا افتاده از آنها اخاذی می کرد.
کارهایی که او در ازای دریافت پول انجام می داد همگی با راهنمایی های دوستان مهاجرسرا به راحتی و به رایگان قابل انجام بودند.

دوستان خوب مهاجرسرا، مراقب باشید در دام شخصی که خود را «شروین علیزاده» معرفی می کند نیفتید. معلوم نیست این نام، نام حقیقی اوست یا از نام شخص دیگری سوء استفاده نموده است.

فعالیت انتفاعی به هر نحو در مهاجرسرا ممنوع است.
عواقب استفاده از خدمات پولی این شخص بر عهده خود کاربر است و مهاجرسرا هیچ مسئولیتی را در این باره نمی پذیرد.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
(2012-07-04 ساعت 13:57)Shezem نوشته:  البته بعضی‌هاشون هم از این افراد +++++++ هستند که با ساعتی ۹۰۰۰ تومان دارند مثلا به جمع آوری اطلاعات اینترنتی می پردازند. توی ترد برندگان لاتاری گرین کارت ۲۰۱۲ هم یکی از اینها بود، که الکی می گفت خواهرش برنده شده و برای خواهرش اطلاعات جمع می‌کنه به چند نفر هم ایمیل خصوصی می‌زد، یهه دفعه‌ای هم گم شد! اسمش را یادم نمیاد. اگه پیدا کردم اینجا میگم
من میدونم کیو میگید. من رو هم در یک موردی بد جوری ترسوند و تو پیغام خصوصی اصرار داشت که ایمیل شخصی من و تلفن من رو بگیره که به من راه و چاه نشون بده. من هم که دیدم خیلی اصرار داره ایمیل موقتم رو که به اسم خودم ثبت نیست بهش دادم که در پاسخ به من یه متن آماده داد (فایل word) و به من توصیه کرد به دنبال جعل مدرک پیش دانشگاهی برای همسرم باشم وگرنه رد میشم (با وجود داشتن مدرک کاردانی و دانشجوی لیسانس بودن)
(2012-07-04 ساعت 14:04)saied-k نوشته:  ظاهر بین عزیز ! ( نمیدونم چرا همیشه شما رو عزیز خطاب می کنم؟)
...
نمیدونم هنوز کسی به اسم حجت ( تیم فنی ) در مهاجرسرا وجود داره یا اینکه ادمین مهاجرسرا رو گذاشته رو AUTO PILOT !!؟؟
ولی کاش میشد روی این قسمت فنی مهاجرسرا کار کرد تا مثل این سایتهای امروزی از فروم نوشتاری به یک فروم اجتماعی مثل فیس بوک یا مثله ... تبدیل بشه . هر مهاجرسرایی بتونه عکس اصلی و مشخصات و تصاویر زندگی و اینا رو اپلود کنه و صفحه شخصی داشته باشه !! شاید هم قرار دادن میانبر های فیس بوک یا ... هم به تنهایی کمک کند تا همدیگر را بیشتر بشناسیم ...
با احترام به نظر شما و با وجود اینکه از مزیتهای این پیشنهادتون کاملا آگاهم، ولی با توجه به اینکه وضعیت خیلی از اعضای این فروم خاصه و به صلاحشون نیست کسی پی به هویتشون ببره، شدیدا با عملی شدن این پیشنهاد مخالفم!
یکی از مهاجران دروغین ظاهرا در بحثها فعالانه شرکت می کرد و به سوالهای کاربران پاسخ می داد، اما پاسخ های او سطحی و ساده بود. در عین حال، کاربران را برای دریافت پاسخ های مفصلتر به صفحه فی.سبوک یا به ایمیل خود دعوت می کرد. اینجا بود که به ازای پاسخ پول طلب می کرد.
با شکایت چندین نفر از دوستان خوب مهاجرسرا، ایشون را شناسایی و محروم کردیم.

اما اخیرا سر و کله او باز هم این طرفها پیدا شده. ادعا می کنه که ۵ ساله که با سفارت در تماسه. باز هم به روش گذشته به جلب نظر افراد و تلکه پول از آنها مبادرت کرد. خوشبختانه باز هم دوستان خوب مهاجرسرا حضور او را شناسایی و گزارش کردن.

دوستان عزیز،
مهاجرسرا جای دلال بازی نیست. هرگاه کسی بابت راهنمایی و همفکری از شما پول خواست، هرچند اندک، بدانید و آگاه باشید که کلاهبردار است و باید هرچه سریعتر گزارش کنید.
(2012-07-21 ساعت 14:45)frozen mind نوشته:  شخصی که پست قبلی ام راجع به او بود، smith نام دارد. او بعدا با نام های کاربری IMG ، visa-dv ، texas و help وارد سایت شد.
او با دادن اطلاعات اندک و هشدارهای نابه جا، باعث افزایش تنش و استرس در دیگر کاربران می شد و آنگاه که می دید طعمه ها به خوبی آماده شده اند، با دادن آدرس ایمیل و فیس.بوک خود، آنها را به خارج از محیط مهاجرسرا هدایت می کرد و با نام «شروین علیزاده» درقبال انجام کارهای بسیار سطحی و پیش پا افتاده از آنها اخاذی می کرد.
کارهایی که او در ازای دریافت پول انجام می داد همگی با راهنمایی های دوستان مهاجرسرا به راحتی و به رایگان قابل انجام بودند.

دوستان خوب مهاجرسرا، مراقب باشید در دام شخصی که خود را «شروین علیزاده» معرفی می کند نیفتید. معلوم نیست این نام، نام حقیقی اوست یا از نام شخص دیگری سوء استفاده نموده است.

عواقب استفاده از خدمات پولی این شخص بر عهده خود کاربر است و مهاجرسرا هیچ مسئولیتی را در این باره نمی پذیرد.
بنده متوجه دو آی دی دیگر این شخص IMG و visa-dv هم شده بودم و به چند تا از دوستان سعی کردم هشدار بدم که این شخص کیه و دوباره قصد اخاذی داره. من شخصا بعد از 5 پست از آی دی IMG ایشون رو شناسایی کردم و حتی یادمه با آی دی visa-dv برای پست خودش که با آی دی IMG گذاشته بود، یه جواب پست کرده بود و در متنش نوشته بود که "100 در 100 موافقم!" من هم خواستم بنویسم که داری خودت حرف خودت رو تأیید میکنی که خیلی زود اون پستش توسط یکی مدیران پاک شد. من دقیقا متوجه بودم که به شدت فعالیت میکنه و سؤالهای بسیار پیش پا افتاده رو جواب میده. سؤالاتی که برای تازه واردها خیلی خیلی مهم و حیاتی و شاید هم سؤالات سخت و تخصصی به نظر میرسند. ولی هرگز سؤالات مهم رو که برای بار اول مطرح میشد یا لااقل خیلی خیلی کم در فروم راجع بهش بحث شده بود رو جواب نمیداد. در کل کاملا تابلو بود که selective پاسخ میداد و بی قصد و غرض نبود. حتی موضوعاتی رو مطرح میکرد که اصلا مهم نبودند، مثل گواهینامه بین الملل، که خیلی مفصل هم در موردش تبلیغات کرده بودند و در نهایت اطلاعات رو ناقص تحویل بچه ها میدادند و پر واضح بود که آدم اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که به آقا پیغام خصوصی بده و جالبه که در آی دی اسمیت پیغام خصوصیشون رو بسته بودند و فقط ایمیل باز بود و ایمیل هم که با یک جواب اتوماتیک همون نقطه صفر تکلیف آدم رو روشن میکرد که باید پول بپردازی. البته خدا رو شکر میکنم که من یکبار هم بهش پیغام ندادم. چون زود شناختمش. ولی متأسفانه با وجود امتیاز بالایی که داشت موجبات اغفال اعضا به راحتی براش مهیا بود و حتی به کسانی که در جواب پستهای توهین آمیزش اعتراض میکردند، رتبه منفی میداد. من خودم شاهد بی احترامی ایشون به یکی از دوستان 2013 بودم که پابلیک هم پست شده بود و خیلی زود خودش ویرایشش کرد. من بعد از همون پست، مطلبی رو نوشتم و سعی کردم طوری که بهش برنخوره، تذکر بدم. باید اعتراف کنم من هم ازش میترسیدم. با اون همه امتیازی که داشت از دیدگاه من تازه وارد و با اطلاعات اندکی که داشتم هیچ بعید نبود بتونه حتی منو محروم هم بکنه!
من خوشحالم که بالاخره این صحبت توسط مدیران با مسؤولیت، علی الخصوص بزرگواری مثل Frozen Mind مطرح شد. چون مثلا بنده اگر میخواستم فریاد بزنم و همه رو بیدار کنم حتی اگر صدام هم به گوش همه میرسید، ممکن بود ثمره ای جز خراب کردن خودم و بی اعتماد کردن اعضا به خودم برام نداشته باشه.
(2012-07-21 ساعت 14:45)frozen mind نوشته:  شخصی که پست قبلی ام راجع به او بود، smith نام دارد. او بعدا با نام های کاربری IMG ، visa-dv ، texas و help وارد سایت شد.

فروزن جان کاشکی از اول اسم کاربریشو می گفتی ، من خیلی از پست های smith رو خوندم گرچه مطلبی که بدردم بخوره ازش ندیدم ولی با تشکر های زیادی که از بقیه میکرد و خیلی فعال بود به نظرم کاربر با سابقه ای میومد !
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، الهه سابق ، zina s ، payam62 ، frozen mind ، ASALI ، msar
دوستان عزیز لاتاری
یه چیز میخوام بگم لطفا ناراحت نشید.
یه مساله ای که من در فروم های بچه های لاتاری دیدم این بودش که همه عادت دارن الکی پای هر پستی تشکر بزنن. یعنی یه جوری شده تا یکی پست میده بقیه میان و تشکر میزنن. واسه همین تعداد تشکرهای اعضای لاتاری همیشه بالاست ولی اعضای سایر فرومها کمتر اینجوری هستن.
خوب باید توجه کنیم که این مساله باعث میشه اشخاصی مثل این فردی که فروزن عزیز معرفی کردن، یه عالمه تشکر داشته باشه و کاربرا فکر کنن که خوب لابد شخص پر سابقه ایه.
دوستان عزیز لاتاری، خواهش میکنم از تذکر دوستانه من دلگیر نشید Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
نشکر زیر یک پست همیشه به معنای تایید آن نیست
گاهی برای آن که نشان داده شود آن پست را خوانده ایم از کلید تشکر استفاده میکنیم
هر چند ممکن است این عمل ذاتا صحیح نباشد اما عرفا مرسوم است

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
موضوعات سوء استفاده از کاربران در فروم ها چیز جدیدی نیست و قابل ریشه کن کردن هم نیست ... فقط کاربرا بعد از شناسایی فرد باید به مدیران گزارش بدن تا اونا رسیدگی بکنن ... توی فروم یکی از سایتهای تخصصی خودرو در قسمت بازارش(فروش سیستم صوتی و لوازم تیونینگ) شخصی با ساخت چند آیدی شروع به کلاهبرداری کرد یعنی به اینصورت که دادو ستدهای مجازی درست میکرد و کاربران با دیدن اینکه کاربران دیگه از اون شخص خرید میکردنو راضی بودن(در حالی که آیدی ها ساخته دست خود اون شخص بودن) ضمن اعتماد کردن حتی به بقیه کاربرها هم پیشنهاد میدادن ... اون شخص بعد از 2 ماه و معطل نگه داشتن خریدارها مبلغ سه و نیم میلیون تومن به جیب زد و هیچ کس نتونست پیداش کنه...

باز خدارو شکر کنیم تو این فروم هرگونه فعالیت انتفاعی ممنوعه و مدیرهای فعالیم داره چون دوستانی که لاتاری برنده میشن بخاطر شرایط روحیشون و ناشناخته بودن موضوع میتونن راحت تر مورد سوء استفاده این اشخاص قرار بگیرن ...
(2012-07-22 ساعت 02:07)hvm نوشته:  نشکر زیر یک پست همیشه به معنای تایید آن نیست
گاهی برای آن که نشان داده شود آن پست را خوانده ایم از کلید تشکر استفاده میکنیم
هر چند ممکن است این عمل ذاتا صحیح نباشد اما عرفا مرسوم است
پس بهتره دوستان، بخصوص تازه واردین بیشتر به رتبه کاربرا دقن کنن تا میزان تشکرهای دریافت شده توسط کاربران. این معیار خیلی بهتری هستش واسه تشخیص اینکه کاربر مورد نظر، کاربر واقعی هستش و راهنماییهاش خوبه یا یه کاربرنماست
تشکر کنندگان: zina s ، masih sh ، Blaze ، امیر مهاجر ، payam62 ، frozen mind ، shimoda ، hvm ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان