کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن حوزه، سیلیکون ولی، ایالت کالیفرنیا
(2015-06-27 ساعت 18:45)manamilad نوشته:  سلام دوستان،من هفت ماه پیش وارد آمریکا شدم و تو ساکرامنتو ساکن شدم اما اینجا پیدا کردن کار کمی مشکله و کلا هیچ کسی رو هم در آمریکا ندارم. الان مدتیه که اومدم ایران و تا ۳۱جولای برمیگردم اما میخوام برای زندگی به سن حوزه بیام،اگر بین دوستان کسی هست که بتونه برای کرایه کردن یه اتاق یا پیدا کردن یه همخونه خانم به من کمک کنه واقعا ممنون میشم.

براتون پیام گذاشتم
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo ، 1362amin1362 ، copol
ممنونم بابت جوابتون ،
(2015-06-06 ساعت 03:54)aram7x نوشته:  سلام
اگه توی رشته خودتون تجربه دارین و کار کردین مدرک لازم ندارین !!! من هم در ضمینه آی تی کار میکنم تا حالا کسی ازم مدرک نخواسته !!!
یکی از دوستام با مدرک ایرا در سیمانتک کار میکنه اینجا مدرک زیاد مهم نیست کار و تجربه مهمتره !!!

موفق باشی..

(2015-06-03 ساعت 15:07)Mehdi0065 نوشته:  سلام دوستان میخواستم از کسایی که آمریکا هستن بپرسم بهترین شهر برای IT کجا میتونه باشه

و یه سوال دیگه اینکه مدارکی که تو ایران گرفتیم مثل ارشد هوش مصنوعی دانشگاه خواجه نصیر اونجا ارزشی داره یا نه؟

با سلام
یه سوال از دوستان متخصص کامپیوتر داشتم
من دانشجوی ارشد هوش مصنوعیم اما تخصصم تو زمینه storage ,backup and virtualization هستش و یک دوره EMC هم گذروندم . امسال لاتاری برنده شدم . حالا به نظرتون با توجه به این زمانی که طول میکشه تا احتمالا برم ،بهتره هوش مصنوعی رو تخصصی تر کار کنم یا رشته کاریم رو ( با توجه به اینکه EMC یک شرکت آمریکاییه) که اونجا بتونم شرایط بهتری رو داشته باشم.
{وضعیت: AP } ---{مصاحبه:هفته دوم نوامبر}--- {شماره کیس: 2016AS-04xx} --- {کنسولگری: ایروان} --- {تعداد افراد : ۱} --- {ارسال فرمهای سری اول: 3 June} ---
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo ، ben123 ، 1362amin1362
سلام دوستان. من و همسرم قصد داريم براي مدت ١ ماه به سن خوزه بيايم و بعد از دريافت گرين كارت برگرديم و بعد از ٦-٧ ماه دوباره بيايم و بمونيم. بنده فوق ليسانس معماري دارم. بنظرتون براي رشته من كار پيدا ميشه؟ سوال ديگه اينكه پيشنهاد ميكنيد تو اين مدت در زمينه كاري يا تحصيلي چه اقداماتي ميتونم انجام بدم؟ مثلا صحبت حضوري با اساتيد و... جواب ميده؟ كسي تجربه داره بگه لطفا
كيس نامبر ٣٣٠٠- كيس ٢ نفره (برنده همسرم)- ارسال فرم ٩ آگوست- كارنت ٩ دسامبر- دريافت نامه ٢٣ ژانويه- مصاحبه ٩ مارچ آنكارا- آپديت ٢٠ مارچ-٢٤ ژوئن آپديت شبانه- ٢٥ ژوئن آپديت ايميل- ٢٧ ژوئن كلير بعد از ١١٠ روزSmile اولين ورود ٣٠ آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: 1362amin1362
سلام با تشکر از اطلاعات خوبتون من لیسانس مدیریت خانواده هستم ولی در رشته ارایشی مهارت کامل دارم مانیکور پدیکور.کاشت مژه .ناخن.ا صلاح سشوار مهارت لارم را دارم مدارک فنی حرفه ای هم دارم مجرد هستم ایا میتوتم در سن حوزه یا ایا لات مختلف کالیفرنیا کار کنم ایا باید وکیل بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنین وپاسخ بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: 1362amin1362
اميدوارم اين تاپيك بيشتر فعال بشه، چون من و همسرم هم به اميد خدا بعد از ويزا گرفتن تصميم داريم بياييم سن هوزه و اون طرفا و خيلي دلم ميخوام بيشتر اطلاعات داشته باشم
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، SAMBAR
(2015-06-30 ساعت 14:17)Mehdi0065 نوشته:  ممنونم بابت جوابتون ،
(2015-06-06 ساعت 03:54)aram7x نوشته:  سلام
اگه توی رشته خودتون تجربه دارین و کار کردین مدرک لازم ندارین !!! من هم در ضمینه آی تی کار میکنم تا حالا کسی ازم مدرک نخواسته !!!
یکی از دوستام با مدرک ایرا در سیمانتک کار میکنه اینجا مدرک زیاد مهم نیست کار و تجربه مهمتره !!!

موفق باشی..

(2015-06-03 ساعت 15:07)Mehdi0065 نوشته:  سلام دوستان میخواستم از کسایی که آمریکا هستن بپرسم بهترین شهر برای IT کجا میتونه باشه

و یه سوال دیگه اینکه مدارکی که تو ایران گرفتیم مثل ارشد هوش مصنوعی دانشگاه خواجه نصیر اونجا ارزشی داره یا نه؟

با سلام
یه سوال از دوستان متخصص کامپیوتر داشتم
من دانشجوی ارشد هوش مصنوعیم اما تخصصم تو زمینه storage ,backup and virtualization هستش و یک دوره EMC هم گذروندم . امسال لاتاری برنده شدم . حالا به نظرتون با توجه به این زمانی که طول میکشه تا احتمالا برم ،بهتره هوش مصنوعی رو تخصصی تر کار کنم یا رشته کاریم رو ( با توجه به اینکه EMC یک شرکت آمریکاییه) که اونجا بتونم شرایط بهتری رو داشته باشم.
اول از همه اون کار فنی تون را تخصصی کنید چون روزای اول هر چقدر هم در زمینه هوش مصنوعی حرفه ای باشید با job های اینجا match نمیشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، nora-nora ، copol
این تایپیک چند وقتیه که فعال نیست و کلی سوت و کوره..از دوستانی که ساکن سن خوزه هستن لطفا چندتا جا را معرفی کنید که با قیمت مناسب بشه برای 1 ماهی توش ساکن بود...من و همسرم و کوچولوی 3 سالمون احتمالا برای اواخر اکتبر یا اوایل نوامبر راهی سن خوزه هستیم.
لطفا جاهایی که شما در بدو ورود رفتید و اجاره ی شبی و ماهانش را هم ذکر کنید ممنون.
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

در من آنکه ماند تویی ,آنکه رفت من.
پاسخ
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، nora-nora ، SAMBAR
چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟ یه حرفی یه نکته ای ندارد به ما تازه واردها بگید؟
کیس: **66/ رویت قبولی 2 May /سفارت : ابوظبی /مصاحبه:July 28/ویزا یک ضرب /مقصد: دالاسCool

پاسخ
تشکر کنندگان: SAMBAR
سلام
من و همسرم حدودا یه ماه دیگه برای گرفتن گرین کارت می‌خوایم بیام سن خوزه و حدودا یک ماه هم بمونیم... جایی برای اقامت سراغ دارین که قیمتش مناسب باشه...؟ لطفا راهنمایمون کنین...
شماره کیس:2015AS47XX ... تاریخ رویت قبولی:4 May...سفارت:آنکارا ... تعداد افراد کیس :۲ نفر... تاریخ مصاحبه: 6 می... وضعیت: Issued... مقصد: سن‌حوزه... آپدیت‌ها: نفر اصلی: 7، 12، 19 می و 20 جولای و نفر دوم: 7 و 12 می...  کلیر: هر دو نفر 29 جولای... صدور ویزا: هر دو نفر 11 آگوست  Big GrinWink
پاسخ
تشکر کنندگان: Memolk
(2015-08-08 ساعت 16:48)pmoudi نوشته:  سلام
من و همسرم حدودا یه ماه دیگه برای گرفتن گرین کارت می‌خوایم بیام سن خوزه و حدودا یک ماه هم بمونیم... جایی برای اقامت سراغ دارین که قیمتش مناسب باشه...؟ لطفا راهنمایمون کنین...

Wink من هم همین سوال را دارم و مثل شما داریم می ریم سن خوزه ولی با این تفاوت که ما موندگار می شیم ولی فعلا برای 1 ماه یه جای مشخص با قیمت مناسب را می خوایم ولی کسی هنوز جواب نداده.

پاسخ
تشکر کنندگان: SAMBAR
در زمینه خرید ماشین تو سن خوزه من میتونم کمکتون کنم
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Memolk
(2015-08-12 ساعت 08:02)ali3875 نوشته:  در زمینه خرید ماشین تو سن خوزه من میتونم کمکتون کنم

اول از همه ممنون که چراغ این تایپیک را روشن کردید.
حتما بعد از اسکان که فعلا دغدغه ی اصلی ماست و روال روتین کارهای مهاجرتی مزاحمتون می شیم.فعلا فکر کنم باید از همون airbnb کمک بگیریم.

پاسخ
تشکر کنندگان:
من در خدمتم هر وقت که مایل بودید تماس بگیرید خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم فقط توی سن خوزه دقت داشته باشید یک کم اجاره خونه گرونه سعی کنید بیشتر بگردید تا جای مناسب پیدا کنید و محله خوبی باشه
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Memolk ، copol
سلام خدمت دوستان عزیز.حرف خانه شد ما 1 ماه پیش از ماساچوست به سن خوزه نقل مکان کردیم در ابتدا به خاطر کمبود وقت باید اولین خانه را میگرفتیم که 2 خوابه هست و ماهی 2500 اجاره میدیم.میخواهم از دوستان مخصوصا علی آقا گل که وقت میارن و پاسخگوی دوستان دیگر هستند بپرسم کدوم مناطق ارزانتر هست ما الان در در منطقه کمپبل هستیم فکر کنم سمت فریسکو ارزانتر باشه اما هنوز آشنایی کامل ندارم.ممنون میشم آگه دوستان جایی را که قیمت مناسب باشه به ما معرفی کنن.با سپاس فراوان.

راستی منظورم فریمونت بود نه فریسکو.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، Memolk
علیرضا جان یکی از شاخصهای قیمت خونه بغیر از بالا شهر بودنش نزدیکی مدرسه به اونه اینو مد نظر داشته باشید
تا اونجا گه یادمه منطقه ساراتوگا و سن کارلوس و لینکلن خونه کمی ارزونتره البته down town هم ارزونه ولی اگه تشریف برده باشید خیلی جای مناسبی برای زندگی مخصوصا با خانواده نیست
سن خوزه کلا شهر گرونیه برای اجاره خانه ولی من به خاطر اقوام نزدیکم که سالها در این شهر زندگی میکنند اونجارو انتخاب کردم
این اطلاعاتی بود که من داشتم همانطور که گفتم من در زمینه خرید ماشین use میتونم کمکتون کنم با وام مناسب البته ماشین خیلی ارزون نه
برای ماشین های 10-12 هزار دلار به بالا
CLAERANCE 201 Days
San Jose-CA

پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، alireza62 ، Memolk ، copol ، saharbb ، pishtaz611

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان