کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بر ما چه گذشت، چه می گذرد؟
سلام دوستان
هواپیمائی الاتحاد از تهران به ابوظبی - لوس آنجلس - سانفرانسیسکو پرواز داره.
جالب این هست که پاکت معروف قهوه ای رو هم ماموران آمریکائی مستقر در فرودگاه ابو ظبی ازم تحویل می گیرن و میگن خیلی پروسه سریعتر انجام میشه چون تعداد در ابوظبی به مراتب کمتر هست.
کسی تجربه ای در این خصوص داره؟
CR1 - مصاحبه اول: 8 ژانویه 2014 آنکارا - مصاحبه دوم: 18 مارچ 2015 آنکارا - اخذ ویزا: 18 مارچ 2015 - مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sepideh IR ، msar ، sepideh jan
سلام. ۱۵ ماه شد پرونده همسرم تکمیله هنوز نوبت مصاحبه ندادند.این روزها همش استرس که بالاخره یه خبر از NVC میشه....ولی هنوز هیچی به هیچی
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh jan ، tico ، sepideh IR ، شاپرک ، msar ، barfi1 ، maryam.azad ، فری خانم
(2015-04-21 ساعت 10:40)فری خانم نوشته:  سلام دوستان
هواپیمائی الاتحاد از تهران به ابوظبی - لوس آنجلس - سانفرانسیسکو پرواز داره.
جالب این هست که پاکت معروف قهوه ای رو هم ماموران آمریکائی مستقر در فرودگاه ابو ظبی ازم تحویل می گیرن و میگن خیلی پروسه سریعتر انجام میشه چون تعداد در ابوظبی به مراتب کمتر هست.
کسی تجربه ای در این خصوص داره؟
سلام
من با این ایرلاین پرواز نکردم ولی به دفتر تهران برای تهیه بلیط که زنگ زدم گفتن که تو ابوظبی چک میشید و وقتی به مقصد رسیدید دیگه نیازی به به بازرسی برای پاسپورت و ... ندارید. برای منم جالب بود.
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
مصاحبه ابوظبی 16 نوامبر 2014
دریافت ویزا 19 نوامبر 2014,
ارسال مدارک گرین کارت مارچ 2015
دریافت گرین کارت اکتبر 2015 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sepideh jan ، tico ، sepideh IR ، msar ، فری خانم
سلام دوستان
من 6 ماهه که اینجام ولی هیچ غلطی نکردم Sad
تا 4 ماه و نیم حالم بد بود و گیج و منگ بودم سر چهارماه و نیم خوب شدم
نشستم سر تزم کلاس زبان هم میرفتم اینجا ولی بدرد نمیخورد البته منم فرصت نداشتم که روی زبان فوکوس کنم
حالا میخوام برم کلاس زبان توی دانشگاه
هر دانشگاهی برای دانشجوهای خارجی کلاس زبان ESLداره اینجا یه دوره فشرده فول تایم داره یه دوره فشرده پارت تایم داره یه دوره هم مخصوص کسانی که هر روز هفته گرفتارن روزهای شنبه داره
حالا نمیدونم کدوم رو برم ترجیح میدم تزم را تا ژانویه جمع کنم برگردم دفاع کنم
گاهی وقتا خودم رو خیلی سرزنش میکنم گاهی وقتا با خودم دعوا میکنم که چرا خودتو سرزنش میکنیCoolخلاصه اوضع قاراش میشی دارمCool
کسی تجربه ای در این زمینه داره ؟
Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، radman87 ، shadoow ، shmo ، msar ، sepideh IR ، maryam.azad ، فری خانم ، battosai
(2015-05-03 ساعت 16:51)shaya نوشته:  سلام دوستان
من ۶ ماهه که اینجام ولی هیچ غلطی نکردم Sad
تا ۴ ماه و نیم حالم بد بود و گیج و منگ بودم سر چهارماه و نیم خوب شدم
نشستم سر تزم کلاس زبان هم میرفتم اینجا ولی بدرد نمیخورد البته منم فرصت نداشتم که روی زبان فوکوس کنم
هر دانشگاهی برای دانشجوهای خارجی کلاس زبان ESLداره اینجا یه دوره فشرده فول تایم داره یه دوره فشرده پارت تایم داره یه دوره هم مخصوص کسانی که هر روز هفته گرفتارن روزهای شنبه داره
گاهی وقتا خودم رو خیلی سرزنش میکنم گاهی وقتا با خودم دعوا میکنم که چرا خودتو سرزنش میکنیCoolخلاصه اوضع قاراش میشی دارمCool
کلا مهاجرت تحول بزرگی تو زندگی فرد ایجاد میکنه. من 1 ماه خیلی گیج بودم. نمیدونستم اصلا اومدم چیکار کنم. تا حالام بزرگترین کاری که تونستم بکنم این بوده که خودمو با شرایط وفق بدم. با هرکس که قبل من اومده صحبت میکنم میگن برای زمان 6 ماه تا 1 سال زمان لازمه من خیلی سعی کردم که این زمان کمتر کنم ولی انگار ما اومدیم اینجا مشق صبر و شکیبایی داشته باشیم [emoji6] [emoji6] بهر حال من سعی میکنم ایجارو دوست داشته باشم به دلتنگیام فکر نکنم. چون خیلی انرژی میگیره ازم. در مجمعم برای سرکار رفتن فعلا که هیچکاری نکردم. باید چندتا امتحان بدم. یه دوره هم دانشگاه برم . حالا منتظرم که اجازه کارم بیاد ببینم میتونم با اون مدرک تحصیلیمو برای ارزیابی بفرستم یا باید برای گرین کارت صبر کنم. خلاصه دوست گرامی تنها نیستی. [emoji4] [emoji6] سخت نگیر ما ابنجا صفر کیلومتر محسوب میشیم. تو مملکتی که آره و نه گفتنشونم با ما فرق میکنه خیلی نباید از خودمون انتظار داشته باشیم که در عرض چند ماه راه بیفتیمو زندگی عادی شروع کنیم. امیدوارم همه چی برای همه خوب پیش بره.
K1 ارسال مدارک جون 2014
اپروو جولای 2014
مصاحبه ابوظبی 16 نوامبر 2014
دریافت ویزا 19 نوامبر 2014,
ارسال مدارک گرین کارت مارچ 2015
دریافت گرین کارت اکتبر 2015 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، Haghighat ، barfi1 ، shmo ، sepideh IR ، shaya ، lighthouse ، فری خانم ، yarim
دوستان جایی هست که یه سفرنامه یا مراحلی که یه فرد برای ازدواج با یه خانم آمریکایی گذرونده باشه،
من قرار با یه دختر آمریکایی ازدواج کنم برای گرفتن ویزا و بعد هم اقامت و اونجا برم پیش برادرم.
یه سفرنامه و یا تجربیاتی که به کیس من بخوره میخوام، (مراحلی رو که گذرونده و تجربیاتی که داشته)
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sepideh IR
سلام
منم وقت سفارتم 4 jun از ابو ظبي ،به نظرتون كدوم منطقه دبي براي هتل بهتره هم براي مديكال و هم ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، sepideh IR
(2015-05-11 ساعت 22:28)Serah نوشته:  سلام
منم وقت سفارتم ۴ jun از ابو ظبي ،به نظرتون كدوم منطقه دبي براي هتل بهتره هم براي مديكال و هم ابوظبي
سلام دوست عزیز!البته من مصاحبم اونجا نیست ولی کاملا با شرایط و هتلهاش آشنایی دارم چون مادرم اونجا مصاحبه داشتن!نمیدونم هتل چند ستاره مبخواهین ولی در همون منطقه دیره که دسترسی به مدیکال راحته هتل های خوب هست از جمله سیتی سیزن و جواهر گاردن!و برای مدیکال هم دسترسی راحت هست!منکه بعد دوسه روز خودم با مترو با پسرم چند جا رفتم و تازه خدا این لطفو بهم کرد که تونستم راهنمای بعضی از هموطنانم هم بشم چون تا حدی میتونستم انگلیسی صحبت کنم یعنی میخوام بگم که کار سختی نیست!اگر نقشه مترو دبی را داشته باشین به راحتی میتونین از مترو سیتی سنتر دیره به ایستگاه فکرکنم ابوهیل که بیمارستان nmcاونجا هست برین!برای ابوظبی هم که یا با خانم ملیکا و یاخانم محمدی وبقیه کسانیکه اونجا این خدماتو میدن هماهنگ کنین!یادتون نره که سفرنامه های دوستان را بخونین که خودش بهترین راهنماست!موفق با شینSmile
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، sepideh IR ، shandiz ، shadoow ، barfi1 ، فری خانم
(2015-05-10 ساعت 16:44)islet نوشته:  دوستان جایی هست که یه سفرنامه یا مراحلی که یه فرد برای ازدواج با یه خانم آمریکایی گذرونده باشه،
من قرار با یه دختر آمریکایی ازدواج کنم برای گرفتن ویزا و بعد هم اقامت و اونجا برم پیش برادرم.
یه سفرنامه و یا تجربیاتی که به کیس من بخوره میخوام، (مراحلی رو که گذرونده و تجربیاتی که داشته)
با تشکر
دوست عزیز مراحل ویزای نامزدی برای شما که نامزدتون امریکایی است و دیگران که نامزدشون ایرانی است هیچ فرقی نمیکنه تمام مراحل یکی است تنها تفاوت این است که شما باید انگلیسی تون خوب باشه چون نامزدتون امریکایی است. سفرنامه من رو در انکارا بخونید به اسم آزاد اندیش.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، sib 24 ، shadoow ، tico
(2015-05-03 ساعت 16:51)shaya نوشته:  سلام دوستان
من ۶ ماهه که اینجام ولی هیچ غلطی نکردم Sad
تا ۴ ماه و نیم حالم بد بود و گیج و منگ بودم سر چهارماه و نیم خوب شدم

من تازه گوااهینامه مو گرفتم و دارم رانندگی میکنم Big Grinمطمئنم اگه با ویزای دانشجویی اومده بودم این هنگ و منگ رو نداشتم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، sib 24 ، shadoow ، tico ، sepideh IR ، Haghighat ، ATYY ، anastazy ، shmo ، barfi1 ، فری خانم
سلامی دو باره بر همه دوستان
خیلی دلم برای همگی، نوشته هاتون و ... تنگ شده.
من با پرواز الاتحاد رفتم ابوظبی - لوس آنجلس - سان فرانسیسکو .
در ابوظبی هم پاکت معروف رو تحویل دادم و شکر خدا کارم به خوبی پیش رفت.
حدود 2 ماه اونجا بودم و خیلی جدی با مسئله ای برخورد نداشتم علتش هم این بود که توی اون مدت فقط نظاره گر بودم و حسابی گشتم.
زبان بی اندازه مهمه و خیلی جاها همسرم به کمکم میومد.
حس شادی و غم رو تواما داشتم. چند بار هم حالم خوب نبود و به بهانه های مختلف می زدم زیر گریه.
ssn و گرین کارتم رو گرفتم و بعد از چند روز برگشتم.
کارهائی نیمه تمام دارم که باید اینجا به اتمام برسونم.
دوستتون دارم.
CR1 - مصاحبه اول: 8 ژانویه 2014 آنکارا - مصاحبه دوم: 18 مارچ 2015 آنکارا - اخذ ویزا: 18 مارچ 2015 - مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، hamidoo_b ، barfi1 ، Haghighat ، شاپرک ، Aghaman ، shandiz ، anastazy ، shmo ، sepideh IR ، shadoow
(2015-07-07 ساعت 12:20)فری خانم نوشته:  سلامی دو باره بر همه دوستان
حدود ۲ ماه اونجا بودم و خیلی جدی با مسئله ای برخورد نداشتم علتش هم این بود که توی اون مدت فقط نظاره گر بودم و حسابی گشتم.
حس شادی و غم رو تواما داشتم. چند بار هم حالم خوب نبود و به بهانه های مختلف می زدم زیر گریه.
دوستتون دارم.
سلام فری خانوم انشالله همیشه موفق باشید ، من هنوز نیامدم امریکا ولی خداییش این چه حسی هست که همه دارن دچارش میشن ، دوستم ده روز میشه رفته امریکا میگه یک حس غریبی هست حالا خودت بیایی میفهمی [emoji19] [emoji19]
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، shadoow ، shaya ، sib 24 ، فری خانم
(2015-07-07 ساعت 17:52)mahtab5501 نوشته:  
(2015-07-07 ساعت 12:20)فری خانم نوشته:  سلامی دو باره بر همه دوستان
حدود ۲ ماه اونجا بودم و خیلی جدی با مسئله ای برخورد نداشتم علتش هم این بود که توی اون مدت فقط نظاره گر بودم و حسابی گشتم.
دوستتون دارم.
سلام فری خانوم انشالله همیشه موفق باشید ، من هنوز نیامدم آمریکا ولی خداییش این چه حسی هست که همه دارن دچارش میشن ، دوستم ده روز میشه رفته آمریکا میگه یک حس غریبی هست حالا خودت بیایی میفهمی [emoji19] [emoji19]
من این حس غریب رو نداشتم اینجا رو خیلی دوست دارم مشکلم نگاه کردن به عقب بود و اینکه چه چیزهایی رو از دست دادم این ازارم میداد هنوز هم گاهی وقتا اذیتم میکنه !!ولی سعی میکنم بهش فکر نکنم Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، سلام مهاجر ، shmo ، shadoow ، sepideh IR ، barfi1 ، فری خانم
سلام دوستان خوبم،من الان ۲۸روزه که اومدم و دقیقا همون حس غریبی که فری خانم را میگه دارم!
کیسIr1:
ارسال مدارک اواخر دسامبر  2013
دریافت کانفرمیشن نامبر ژانویه2014
اعلام نقص مدرک 30جون  , 30 جولای ارسال مدارک بهins
approve  اول آگست 2014
دریافت کیس نامبر25سپتامبر،سفارت تعیین شده ایروان
مصاحبه 23 مارچ ۲۰۱۵
نقص مدرک
تحویل مدارک خواسته شده در 27 ایپریل،دوباره نقص مدرک
دریافت ویزا 15 می 2015SmileCool
 ورود به آمریکا:اول جولای ۲۰۱۵

آنرا که تویی چاره
بیچاره نخواهد شد
پاسخ
تشکر کنندگان: shandiz ، sib 24 ، sepideh IR ، شاپرک ، hamidoo_b ، shmo ، barfi1 ، shadoow ، فری خانم
دوستان عزيزى كِه ميرن امريكا و غربت زده ميشن من از تجربه خودم ميگم،امريكا اونقدر حس بدى به من نميده چون نميتونيد تصور كنيد زندگى در اروپا اونم اسكانديناوى چقدر مُهلِكه مثلا دماى هوا منفى١٨تا٢٠ درجه ميشه،ساعت٣:٤٥همه جا تاريكى مطلقه،همه بور هستن،به ندرت ايرانى ميبينى،نژاد پرستى در حد تيّم ملى،چنان افسردگيهايى مياد سراغتون كِه بابتش بايد دارو مصرف كنيد اگر نه مدام با حس گريه و خودكشى بايد زندگى كنيد،هيچ وجه اشتراكى بين ايران و اين كشورها وجود نداره مردم همه سرد و بيتفاوت هستن بخصوص به خارجيها كِه منظور ما كله مشكيها هستيم،هميشه در دايره ديد منفى جامعه هستى چون خارجى هستى و هزارتا مشكل ديگه كِه جاش اينجا نيست،بنابراين محيط امريكا تمام اين موارد رو به حداقل ميرسونه،مثلا روزى حداقل٢٠ تا ايرانى ميبينى،كلى رستوران ايرانى هست،مراكز خريد ايرانى هست،مردم بيشتر شبيه ظاهر شما هستن نه اينكه تا چشم كار ميكنه همه بور باشن،كنسرت ايرانى هست،سوپر ماركت ايرانى هست،گرفتن گواهينامه و خريد ماشين جز آرزو نيست،بخاطر خارجى بودن روز ده بار تحقير نميشيد،گرفتن پاسپورت جز محالات نيست در مجموع واقعا امريكا بهتر از اروپاست،براتون بهترينهارو آرزو ميكنم اميدوارم به زودى اون حس غريبيتون برطرف بشه.
دسته بندىIR1
ارسال مدارك 2013/1/31
اپروو 2013/7/22
پرداخت آنلاين ٨٨$ و ٢٣٠$ در تاريخ 2013/9/12
نامه تكميل پرونده 2015/07/17
تاريخ مصاحبه؟؟؟؟
چقدر انتظار صبوره برعكس من
بچه ها روزهاى خوب تو راههWink
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان