کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-09-01 ساعت 19:57)elima1980 نوشته:  من مصاحبه ام آنکاراهست اما چندروزخیلی تو ذهنم افتاده که چرانرم ایروان قبلا ایروان بودم وکاملا به ایروان آشنایی دارم هتلها ومنازل بسیار ارزاونی هست هزینه حمل ونقل وخوراک پایین تره خیلی راحت ازتهران با اتوبوس وهواپیما میشه رفت بدنیست اگه یه بخش مجزا برای ایروان بازکنیم دوستان هم تحقیق کنند ببینن آیا مناسبه رفتن به ایروان سفارت جطوریه ؟البته من یکی ازسایتها خوندم که خیلی ازافرادبرای ویزا دانشجویی ازایروان اقدام میکنند

دوست عزیز
تا پارسال اجازه مصاحبه ایرانیان را تنها در تعداد مشخصی از سفارتخانه ها می دادند. امکان رجوع به سفارت ایالات متحده در ایروان را در سایت www.dvselectee.state.gov پیگیری کنید. گذشته از این سفارت های آنکارا و ابوظبی چند نکته خوب دارند : امکان مصاحبه به زبان مادری برای شما آنجا فراهم است ، با مدارک کشور ما و ضوابط و مقررات ما آشنا هستند و سئوالات نامربوط در این خصوص نمی شود . باید توجه داشت که هر نوع سوئ تفاهم حتی اگر منجر به رد مصاحبه کننده نشود دست کم منجر به بررسی اداری و مدتی معطلی اضافه خواهد شد . پیشنهاد می کنم جدا از مسئله هزینه که آن هم قابل مدیریت است مجددا راجع به موضوع فکر کنید . موفق باشید
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان: ASALI ، Szsanazsz ، afs ، rezagh ، Ali DV-2013 ، mk_2002ir ، mdna ، amir0_0amir ، el333 ، storagemeter ، hadiseh.t ، mgolchin13 ، MEHDIREZAEI ، shalgham ، Afies ، lilistar ، Saeedv13 ، HAZARA ، shani89
شنیدم در آنکارا پانسیون هایی وجود داره که سوییت میده که برای خانواده ها ارزون تر در میاد کسی آدرس داره
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: HAZARA ، shani89
(2012-09-01 ساعت 17:21)peyman2ped نوشته:  لطفا کسانی که ازخطوط هوایی باپرواز به انکارا اطلاعات دقیقی دارند تقاضا دارم راهنمایی بفرمایند

با اینکه عجیب به نظر میرسه ولی هواپیمایی قطر را هم میتوانید چک کنید از تهران شیراز و مشهد پرواز داره و استاپ معقولی هم داره (ایران - دو حه - انکارا) قیمت تقریبا شبیه ترکیش دارای کانکت استانبول. ما با قطر سفر کردیم. برنامه مرتبی داشت راضی بودیم فقط غذاهاش بخوبی ترکیش نیست.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، Saeedv13 ، HAZARA ، shani89 ، valencia
(2012-08-31 ساعت 14:05)aminkhoshgeleh نوشته:  منکه برنده اصلی نیستم و خانمم برنده اصلیه ولی برای دولت کار می کنم آیا به من هم برگه آبی می دند و اگه اینطوری بشه چقدر دیگه طول می کشه ایا باز هم باید به یران لبرگردیم و بعد از چند ماه دوباره بریویم یا نه لطفا اگه کسی اطلاع موثقی داره راهنمایی بکنه لطفا.

دوست عزیز همه برندگان از یک مرحله چک امنیتی میگذرند که از ارسال همان فرمهای اولیه شروع میشود و تاریخ اتمام این مرحله در ویزا زیر عکس نوشته شده ولی در هنگام مصاحبه و بنا به شرایط افیسر میتواند تصمیم به یک مرحله چک امنیتی جداگانه و اضافی بگیرد. این شرایط میتواند داشتن سابقه کار دولتی و سربازی در هر ارگانی و تدریس یا تحصیل و کار در رشته های حساس را در بر گیرد. سفر های زیاد خارجی بخصوص به کشورهای خاص نیز میتواند شامل موارد بالا شود . طول زمان کلیرنس از چند روز تا چند ماه متفاوت است و نامشخص ولی هر چه به تاریخ سپتامبر نزدیک شود پروسه سریع تر میشود ولی در هر حال باید به ایران باز گشت و دوباره در تاریخ مورد نظر به انکارا رفت مگر ویزای شما یک ضرب باشد که هنگام مصاحبه پاس شما را گرفته از 24 ساعت تا 4 روز کاری پاس با ویزا به ادرس هتل تحویل شما میگردد. پس در تنظیم بلیط احتمال یک ضرب را در نظر بگیرید.
شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: sayeh_m ، mk_2002ir ، Given ، saeed2568 ، lilistar ، homayoon13 ، fereydoooon ، HAZARA ، تجریش ، SEPIDEHHHH ، Babak yeganeh ، shaso ، shani89
سلام
میشه یک نفر هتل هایی که به صرفه هستند از نظرهزینه و مسافت تا دکتر
و سفارت و... رو معرفی کنه؟ من اصفهان هستم. کدوم آژانس های
مسافرتی در اصفهان رو پیشنهاد می کنید؟ مررررررررسسسسسییییییی
تشکر کنندگان: HAZARA ، shani89
دوستان برای سفر خود از ایرلاین های داخلی استفاده کنید تا در صورت جابجایی زمان رفت یا برگشت بلیط مشمول جربمه های سنگین ایرلاینهای خارجی که با احتساب دلار؟؟؟؟ خیلی سنگینتر هم میشود، نشوید. جریمه ایرلاینهای داخلی با دلار 1260 محاسبه میشود.

انشالا همگی مجبور شوید برای دریافت ویزای یکضربتون بلیط برگشتتون رو به تعویق بیاندازیدSmile)
2013AS28** --- Single --- Ankara --- Current:8th Nov 12 --- Interview:2nd Jan 13 --- Clearance:7th Feb 13 --- Entry:20th Sep 13 Washington D.C --- SS Card: 3rd Oct 13 --- Raleigh,NC

تشکر کنندگان: achi686 ، Ali DV-2013 ، ali234 ، sayeh_m ، پروا ، aziking ، saeed2568 ، HAZARA ، shivarahbari ، SEPIDEHHHH ، shaso ، shani89
(2012-09-14 ساعت 14:29)HRSH نوشته:  دوستان برای سفر خود از ایرلاین های داخلی استفاده کنید تا در صورت جابجایی زمان رفت یا برگشت بلیط مشمول جربمه های سنگین ایرلاینهای خارجی که با احتساب دلار؟؟؟؟ خیلی سنگینتر هم میشود، نشوید. جریمه ایرلاینهای داخلی با دلار 1260 محاسبه میشود.

انشالا همگی مجبور شوید برای دریافت ویزای یکضربتون بلیط برگشتتون رو به تعویق بیاندازیدSmile)

دوستان سلام
میگم تا بلیط ها گرون نشده برم بلیط آنکارا رو بگیرم؟؟؟ چون یهو باید 2 برابر پول بدم؟؟

قکر می کنید اولین سری از 1 اکتبر شروع بشه یا 15 اکتبر؟؟؟ من فکر کردم 7 اکتبر برم بگیرم...بازم با جابچایی معقول تر از ازر آزاد در میاد.
نظرتون چیه؟؟
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: saeed2568 ، ASALI ، rezagh ، mina sh ، HAZARA ، shani89
(2012-09-21 ساعت 15:09)ASALI نوشته:  یک سوال فنی !!!
ما باید از مشهد با چه ایرلاینی بریم آنکارا ؟؟؟باید بریم تهران ؟؟؟ ایران ایر که برگشت به تهران از استانبوله !!!!! ترکیش هم خیلی گرونه !!!!!! پییشنهاد شما چیه ؟؟؟؟

عسلي جان من از مشهد و اطلاع دقيق ندارم
ولي به نظر من پيشنهاد اصلي براي ارلاين به آنكارا به ترتيب زيره:

1- تركيش
2- ماهان
3- ايران اير

ميگم تركيش چون يكم آدم بيشتر هزينه كنه خيالش راحت تره حداقل هواپيماهاش نو هستند و هيچ مشكلي ندارن.
من خودم به شخصه با وجود اينكه نرخ بليط واسم اهميت داره ولي در درجه اول جونم بيشتر برام اهميت داره.
هواپيماهاي ايران رو هم كه همه در جريان هستيم با اين وضع ت ح ر ي م هاي جديد چه وضعي دارن.
ميل ميل خودتونه
اميدوارم تونسته باشم كمك كرده باشم.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: ASALI ، sayeh_m ، rezagh ، achi686 ، Ali DV-2013 ، mooj ، aziking ، Saeedv13 ، ehsan_ati ، Gerdoo ، HAZARA ، shani89
(2012-09-21 ساعت 15:21)SOROUSHSOFT نوشته:  
ما باید از مشهد با چه ایرلاینی بریم آنکارا ؟؟؟باید بریم تهران ؟؟؟ ایران ایر که برگشت به تهران از استانبوله !!!!! ترکیش هم خیلی گرونه !!!!!! پییشنهاد شما چیه ؟؟؟؟

1- تركيش
2- ماهان
3- ايران اير

ميگم تركيش چون يكم آدم بيشتر هزينه كنه خيالش راحت تره حداقل هواپيماهاش نو هستند و هيچ مشكلي ندارن.
من خودم به شخصه با وجود اينكه نرخ بليط واسم اهميت داره ولي در درجه اول جونم بيشتر برام اهميت داره.
هواپيماهاي ايران رو هم كه همه در جريان هستيم با اين وضع ت ح ر ي م هاي جديد چه وضعي دارن.
ميل ميل خودتونه

سروش جان بچه های 2012 نوشتن که ترکیش بدیش اینه که اگر تاریخ برگشتت رو عوض کنی (به این دلیل که مثلا فکر کنی یه ضرب میگیری ولی نگیری Sad یا برعکس Big Grin ) بدجوری جریمه داره ولی جریمه ماهان 100 تومنه و ایران ایر هیچی. درسته؟
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: SOROUSHSOFT ، farmiz ، ASALI ، sayeh_m ، mooj ، achi686 ، Saeedv13 ، rezagh ، bmojtaba ، HAZARA ، shani89
(2012-09-21 ساعت 22:36)Ali DV-2013 نوشته:  
(2012-09-21 ساعت 15:21)SOROUSHSOFT نوشته:  

1- تركيش
2- ماهان
3- ايران اير

ميل ميل خودتونه

سروش جان بچه های 2012 نوشتن که ترکیش بدیش اینه که اگر تاریخ برگشتت رو عوض کنی (به این دلیل که مثلا فکر کنی یه ضرب میگیری ولی نگیری Sad یا برعکس Big Grin ) بدجوری جریمه داره ولی جریمه ماهان 100 تومنه و ایران ایر هیچی. درسته؟

دوست عزيز
بليط ها چند كلاس مختلف دارن
نوعي از بليط هست كه بدون امكان تغيير تاريخ هست و قيمت پائيني هم داره در مورد اين بليط ها به صرفه نيست كه بخاي بري تاريخشو عوض كني چون جريمه بالا ميخوره. نوعي بليط هم هست كه 45 روزست يعني تو بازه 45 روز ميتوني تاريخ بليطتو بدون جريمه عوض كني و نوعي ديگه 3 ماهه و 6 ماهه و يكساله. اين بليط هايي رو كه گفتم اينجوريه كه شما هر چقدر اين بازه زماني رو بيشتر بگيري قيمت بليط هم بالاتره و ميتوني تاريخشو بدون جريمه عوض كني. آژانسها معمولا" بليطي رو كه دارن بهتون ارائه ميكنن و تا ازشون نپرسي در مورد كلاس بليط بهتون توضيحي نميدن و مثلا" فقط بهتون ميگن بليط اكونومي كلاس هست در صورتي كه همين بليط اكونومي كلاس چند نوع كلاس داره مثلا" M و G و يا Y كلاس كه اگر تو بليط دقت كنيد اين حرف رو خواهيد ديد. تو كلاس اكونومي Y كلاس بالاترين نرخ رو داره و اعتبار بليط يكسالست من خودم 3 ماه پيش رفتم يه آژانس هواپيمايي نزديك خونمون بهش گفتم براي آنكارا بليط ميخام قيمت بگيرم تا اومد بگه گفتم M كلاس ميخام اينو كه گفتم لحنش تغيير كرد و گفت اگر كلاس پائينتر هم بخاي داريم!!! گفتم با تركيش ميخام گفت 345000 تومان داريم بعد گفتم ايران اير چطور؟ گفت مال ايران اير فقط كلاس G مونده و تو بازه زماني 45 روزه قابليت تغيير تاريخ رو داره و قيمتش هم هست 365000 تومان. اگر دقت كرده باشيد ايران اير رو گرونتر از تركيش گفت چون مال تركيش قابليت تغيير تاريخ رو نداشت. بعد گفتم تركيش 45 روزه هم داريد گفت بله و قيمتش 435000 تومان هست و همينطور الي آخر كه تركيش يكساله رو گفت 830000 تومان و ايران اير يكساله هم 700000 تومان
دوستان همانطور كه ملاحظه ميفرمائيد اينجوري نيست كه تركيش قابليت تغيير تاريخ نداشته باشه بايد كلاسي رو خريداري كنيد كه قابليت تغيير تاريخ بدون جريمه رو داشته باشه.متاسفانه بعضي ها بدون در نظر گرفتن اين موارد هر جا كه نرخ بليط رو پائينتر بده ميرن ميگيرن و فكر ميكنن كه بقيه آژانس ها دارن بليط رو گرونتر حساب ميكنن در صورتيكه اينطور نيست. من خودم بخام بگيرم تاريخ برگشت رو OPEN ميگيرم و بليطي ميخرم كه حداقل 45 روز اعتبار تغيير تاريخ داشته باشه تا با مشكل دوستان پارسالي مواجه نشم.
اميدوارم تونسته باشم كمكي كرده باشم.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2012-09-21 ساعت 23:26)payam62 نوشته:  
(2012-09-21 ساعت 23:07)SOROUSHSOFT نوشته:  دوست عزيز
بليط ها چند كلاس مختلف دارن
نوعي از بليط هست كه .......
با سلام .
میشه لطفاً در باره انواع بلیط یه کم بیشتر توضیح بدید ؟ یا اگه سایتی در این زمینه هست ممکنه راهنمایی کنین ؟ ممنون میشم

كلاس بليت لزوما تعيين كننده نوع صندلي شما نيست. ممكنه دو كلاس مختلف پروازي از نظر قيمت با هم تفاوت زيادي داشته باشن اما صندليشون يك جور باشه.

هواپيماي Fokker-100 كه اسنتفاده كننده هاي اصليش سه خط هوايي K.L.M هلند، Click Mexicana مكزيك، و Iran Air ايران هستن؛ داراي دو نوع چيدمان صندلي هستش:

نوع اولش به يك كلاسه (One Class) معروفه و اصطلاحا All Economy هستش، يعني همه صندلي هاش Economy Class هستش. در اين نوع هواپيما 107 صندلي داريم كه همه هواپيماهاي Fokker-100 ايراني جزو اين دسته هستند.

نوع دومش به دو كلاسه و (Two Class) معروفه كه داراي 12 صندلي در كلاس Bussiness و 85 صندلي در كلاس Economy هستش.

حالا كه صندلي ها يكي هستش، چرا كلاس هاي مختلف با قيمت هاي مختلف داريم؟ مسائل زيادي روي قيمت هر كلاس بليت تأثير گذار هستند مثل مدت زمان اعتبار بليت و مقررات تغيير جا. من براي اين كه دوستان بيشتر متوجه اين قضيه بشن ، كلاس هاي مختلف Iran Air رو براي دوستان تشريح مي كنم. اين كلاس ها در هر شركت فرق مي كنه و Iran Air فقط يك مثال هستش.

كلاس C يا Club - اين كلاس از قديم در Iran Air با نام Homa Class شناخته مي شده. در اين كلاس صندلي شما دز قسمت Bussiness Class هست، اعتبار بليتتون يك ساله (يعني تا يك سال پس از خريد مجازيد تاريخ پروازتون رو طبق مقررات تغيير بديد و با گذشت يك سال بايد بليت رو پس بديد و با نرخ جديد بليت جديد بخريد)، و تغيير تاريخ پرواز روي اين كلاس مشمول جريمه نمي شه (به شرطي كه پروازي رو رزرو نكرده باشيد و سر پرواز نريد و اصطلاحا No Show كنيد). شما در اين كلاس مجازيد بليتتون رو يك طرفه (فقط رفت) يا دو طرفه (رفت و برگشت) تهيه كنيد.

كلاس Y يا Yearly - در اين كلاس صندلي شما دز قسمت Economy Class هست، اعتبار بليتتون يك ساله (يعني تا يك سال پس از خريد مجازيد تاريخ پروازتون رو طبق مقررات تغيير بديد و با گذشت يك سال بايد بليت رو پس بديد و با نرخ جديد بليت جديد بخريد)، و تغيير تاريخ پرواز روي اين كلاس مشمول جريمه نمي شه (به شرطي كه پروازي رو رزرو نكرده باشيد و سر پرواز نريد و اصطلاحا No Show كنيد). شما در اين كلاس مجازيد بليتتون رو يك طرفه (فقط رفت) يا دو طرفه (رفت و برگشت) تهيه كنيد.

كلاس Q يا Quarterly - در اين كلاس صندلي شما دز قسمت Economy Class هست، اعتبار بليتتون سه ماهه (يعني تا سه ماه پس از خريد مجازيد تاريخ پروازتون رو طبق مقررات تغيير بديد و با گذشت سه ماه بايد بليت رو پس بديد و با نرخ جديد بليت جديد بخريد. دقت كنيد كه اينجا سه ماه رو نبايد از روي تقويم ببينيد و از نظر iran Air سه ماه يعني 90 روز)، و تغيير تاريخ پرواز روي اين كلاس مشمول جريمه نمي شه (به شرطي كه پروازي رو رزرو نكرده باشيد و سر پرواز نريد و اصطلاخا No Show كنيد). شما در اين كلاس مجازيد بليتتون فقط دو طرفه (رفت و برگشت) تهيه كنيد.

كلاس M يا Monthly - در اين كلاس صندلي شما در قسمت Economy Class هست، اعتبار بليتتون 45 روزه (يعني تا 45 روز پس از خريد مجازيد تاريخ پروازتون رو طبق مقررات تغيير بديد و با گذشت 45 روز بايد بليت رو پس بديد و با نرخ جديد بليت جديد بخريد)، و تغيير تاريخ پرواز روي اين كلاس پيش از انجام پرواز رفت مشمول جريمه مي شه (اگر No Show كرده باشيد اونم جريمه اش جداست)، اما پس از انجام پرواز رفت، مي تونيد بدون جريمه پرواز برگشت رو تغيير بديد. شما در اين كلاس مجازيد بليتتون فقط دو طرفه (رفت و برگشت) تهيه كنيد.

يك نكته جالب راجع به كلاس M اين هستش كه اين كلاس قديم ها يك ماهه (30 روزه) بود، بعد اومدن به ملت حال بدن تبديلش كردن به 45 روز و هنوز هم همون جور مونده. منتها دو سال پيش متوجه شدن يه كلاس يه ماهه هم نياز دارن كه براي اين كه ملت رو گيج نكنن دست به M نزدن و كلاس بدون نام N رو به وجود آوردن.

كلاس بدون نام N كه من بهش مي گم Noname - در اين كلاس صندلي شما در قسمت Economy Class هست، اعتبار بليتتون 30 روزه (يعني تا 30 روز پس از خريد مجازيد تاريخ پروازتون رو طبق مقررات تغيير بديد و با گذشت 30 بايد بليت رو پس بديد و با نرخ جديد بليت جديد بخريد)، و تغيير تاريخ پرواز روي اين كلاس پيش از انجام پرواز رفت مشمول جريمه مي شه (اگر No Show كرده باشيد اونم جريمه اش جداست)، اما پس از انجام پرواز رفت، مي تونيد بدون جريمه پرواز برگشت رو تغيير بديد. شما در اين كلاس مجازيد بليتتون فقط دو طرفه (رفت و برگشت) تهيه كنيد.

كلاس G يا Group - در اين كلاس صندلي شما در قسمت Economy Class هست. در اين كلاس شما بليت رو به صورت رفت و برگشت و با تاريخ مشخص مي خريد و فقط مجازيد سر تاريخ بريد فرودگاه و پرواز كنيد، يعني به هيچ عنوان اجازه استرداد يا تغيير تاريج رو نداريد. اين بليت رو كمتر به من و شما مي فروشن و در شرايط خيلي خاص به بعضي تورها فروخته مي شه كه اونا روي Package تورشون به ما مي فروشنش

ترتيب قيمتي كلاس ها از گران به ارزان عبارت است از:

اول: C
دوم: Y
سوم: Q
چهارم: M
پنجم: N
ششم: G (معمولا ارزانترين است اما قيمت اين كلاس متغير بوده و بسته به قرارداد خط هوايي و برگزار كننده تور دارد. در بعضي مواقع ممكن است حتي از Y هم گرانتر باشد).

معمولا خطوط هوايي با توجه به شرايط بازار، تعيين مي كنن كه از هر كلاس چند تا بفروشن. به عنوان مثال در ايام عيد كه بازار عشق و حال و كنسرت توي دبي داغه، شما روي Iran Air به جز كلاس هاي Y ، ‍C و البته G (از اون نوع كميابي كه از Y هم ممكنه گرونتر باشه) چيز ديگه اي گيرتون نمي آد. اما اگه يك موقعي پرواز خلوت باشه، خط هوايي لاجرم براي اين كه ملت تشويق شن پرواز كنن، صندلي اش خالي نمونه و كمتر ضرر بده، كلاس هاي ارزونتر رو باز مي كنه.

اين سياست مربوط به همه خطوط هوايي دنيا هست و فقط خاص Iran Air نيست، در اقتصاد بهش مي گن سياست عرضه و تقاضا.

فرض كنيم شما يك بليت رفت و برگشت روي كلاس N تهيه كرديد و باهاش تشريف برديد آنكارا. موقع برگشت متوجه مي شيد كه كارتون كمي بيشتر طول مي كشه و بدون No Show كردن مي خوايد تغيير تاريخ بديد. قانونا نبايد جريمه بديد اما ... اتفاقي كه ممكنه بيافته اين هستش كه شركت هواپيمايي به دليل سياست هاي بازاريابيش سهميه كلاس Q رو روي پرواز جديدي كه مد نظرتونه كم كنه، يعني پرواز جا داشته باشه اما روي كلاس Y. اون موقع يا شما رو در ليست انتظار مي گذارن و كار بگير نگير پيدا مي كنه، يا اين كه از شما تفاوت قيمت كلاس Q و Y رو جرينگي دريافت مي كنند! به همين علت هست كه گاها" ديده شده موقع تعويض تاريخ جريمه گرفتن!!
(2012-09-21 ساعت 15:31)ASALI نوشته:  
(2012-09-21 ساعت 15:21)SOROUSHSOFT نوشته:  عسلي جان من از مشهد و اطلاع دقيق ندارم

1- تركيش
2- ماهان
3- ايران اير

ميل ميل خودتونه

مرسی سروش جان ...ماهان که رزرو اینترنتی رو تعطیل کرده !!! ترکیش هم با ایران ایر برای خانواده 3 نفره ما دو میلیون و پانصد تومان اختلاف داره !!!!!! پرواز های خارجیشون که باید از داخلی کیفیت بهتری داشته باشه ؟؟؟ مشکل اینکه باید از تهران بریم و برگشت هم از استانبوله ؟؟؟؟!!
سلام دوست عزیزSmile
من ماهانو پیشنهاد می کنم.
در مورد هواپیما باید بگم که هواپیماهایی می تونن وارد اروپا بشن که استانداردهای اروپایی رو رعایت کرده باشن که ترکیه هم جزو اوناس.
و پیرو فرمایشات سروش عزیز در پست آخرشون باید بگم که کلا آژانسها موقع تغییر تاریخ بلیط جوری عمل می کنن که کلاس از پایین به بالا بره و حتما جریمه رو ازتون بگیرن.
و همچنین دست کارگزار و نمایندگی مرکزی ایر لاین برای تغییر دادن بلیط خیلی بازتر از آژانسها و... هستش. مثلا من بلیط چارتر رو که فک کنم با توضیحاتی که سروش خان فرمودن کلاس G باشه تو نمایندگی مرکزی یکی از ایر لاینا به لطف یه آشنا البته و با یه کم جریمه تغییر دادم.
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

تشکر کنندگان: sayeh_m ، mdna ، SOROUSHSOFT ، ASALI ، payam62 ، Saeedv13 ، rezagh ، shani89
سلام دوستانSmile
چن روز پیش یه پستی خوندم از عمو سعید مدیرمون که الان نمیتونم پیداش کنم. احتمالا تو تاپیک گفتگوی آزاد بوده و ریست شده. به هر حال مضمونی که ازش به خاطر دارم اینه که تو قسمتی نوشته بودن: شیطونه میگه ماشینو وردارو تا ارومیه برو اونجا یه استراحتی بکن و بعدش از مرز سرو .....
خلاصه اینکه در مورد سفر به ترکیه از مرز زمینی بود.
کلا ما سه تا مرز زمینی برای ورود و خروج با ترکیه داریم. 1- مرز سرو که از ارومیه تا مرز 40-50 دقیقه راهه. 2- مرز رازی که از خوی تا مرز 30-40 دقیقه راهه. 3- مرز بازرگان هم که چسبیده به خود بازرگان

حالا مطلب مهم اینه که اگه یوقت خواستین زمینی برین اطلاع داشته باشین که در حال حاضر استانهای شرق و به خصوص جنوب شرق ترکیه یه مقدار نا امن هستن (به خاطر فعالیتهای گروهکهایی مثل پ ک ک) و به همین خاطر بعضی روزا مرزای رازی و سرو کاملا بسته هستن.
ولی مرز بازرگان امنیت کامل داره و همیشه بازه.
Wink
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

تشکر کنندگان: sayeh_m ، afs ، payam62 ، Saeedv13 ، parastoo mohajer ، shani89
سلام دوستان
یه چند تا آژانس معروف رو چک کردم و البته یکی دیگه که مهمتره رو باید دو ساعت دیگه چک کنم . بلیط ماهان و ایران ایر یه قیمته و فقط ساعت برگشت ماهان بهتره . قیمتها از 390 تا 440 هست که بستگی به تاریخ داره . ترکیش 800 به بالا شده . برای یک نفر شاید خوب باشه ولی برای ما که 3 نفر هستیم خیلی زیاده . در مورد هتل ها من 4 و 5 ستاره ها رو چک کردم . به نظرم ددمان پنج ستاره از همه بهتره چون قیمت دو تخته اش با یه هتل چهار ستاره فقط 18 دلار فرق داره . ددمان دو تا بلوک داره A و A+ که در همه چیز مشترکه و فرقی نداره فقط آ پلاسش اتاقهاش بازسازی شده هستش . بلوک A برای دو شب ( دو تخته ) 132 دلاره و برای هر شب اضافه 51 دلار برای هر نفر . به نظرم برای خانواده های بچه دار مناسبه .حالا چند ساعت دیگه دوباره اطلاعات جدید میدم Smile البته قیمت هتلی که نوشتم رو باید با بلیط جمع کنید و این قیمت توره . اگر بخواین هتل رو جدا بگیرید قیمتش بالاتر میره Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: farmiz ، mdna ، SOROUSHSOFT ، mehdiii ، ali234 ، ASALI ، afs ، aziking ، mooj ، achi686 ، Saeedv13 ، parastoo mohajer ، rezagh ، fire dragon ، ehsan_ati ، f1f
(2012-09-22 ساعت 10:43)sayeh_m نوشته:  سلام دوستان
یه چند تا آژانس معروف رو چک کردم و البته یکی دیگه که مهمتره رو باید دو ساعت دیگه چک کنم . بلیط ماهان و ایران ایر یه قیمته و فقط ساعت برگشت ماهان بهتره . قیمتها از 390 تا 440 هست که بستگی به تاریخ داره . ترکیش 800 به بالا شده . برای یک نفر شاید خوب باشه ولی برای ما که 3 نفر هستیم خیلی زیاده . در مورد هتل ها من 4 و 5 ستاره ها رو چک کردم . به نظرم ددمان پنج ستاره از همه بهتره چون قیمت دو تخته اش با یه هتل چهار ستاره فقط 18 دلار فرق داره . ددمان دو تا بلوک داره A و A+ که در همه چیز مشترکه و فرقی نداره فقط آ پلاسش اتاقهاش بازسازی شده هستش . بلوک A برای دو شب ( دو تخته ) 132 دلاره و برای هر شب اضافه 51 دلار برای هر نفر . به نظرم برای خانواده های بچه دار مناسبه .حالا چند ساعت دیگه دوباره اطلاعات جدید میدم Smile البته قیمت هتلی که نوشتم رو باید با بلیط جمع کنید و این قیمت توره . اگر بخواین هتل رو جدا بگیرید قیمتش بالاتر میره Smile
سلام سايه جان
هتل اتاپ بولوار رو هم چك كن
هر كي رفته راضيه
نزديك ددمان هم هست
ددمان تو خود خيابان آكساي هست و اتاپ بولوار بالاي خيابان آكساي
قيمت هم به دلار شبي 60 دلار براي اتاق 2 تخته و يا 100 لير
هر كي رفته از رفتار فوق العاده محترمانه پرسنل و تميزي هتل گفته
تشکر کنندگان: ali234 ، ASALI ، sayeh_m ، afs ، mooj ، Ali DV-2013 ، achi686 ، Saeedv13 ، parastoo mohajer ، rezagh ، ehsan_ati ، shivarahbari ، yasaman1111 ، shani89

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان