کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
دوستانی که سال قبل برنده شدند لطفا جواب بدین
کسانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه آزاد دارند تکلیفشون چیه؟
1-باز دوباره باید یک پیش دانشگاهی بگیریم و دیپلم 12 ساله رو ارایه بدیم؟؟؟
2-یا با همون فوق دیپلم کارمون راه میفته؟؟؟
مشکل اینه که اونها میگن شما چطور با دیپلم (فنی حرفه ای 11 ساله) رفتید دانشگاه؟
به نظر شما فوق دیپلم رو ترجمه کنیم ببریم مشکلی پیش نمیاد؟کسانی که با فوق دیپلم رفتند سفارت بی زحمت این قضیه رو روشن کنند
تشکر کنندگان:
سلام به همگی . من هم دیپلم 11 ساله و فوق دیپلم کامپیوتر دارم .و 9 سال سابقه کار با عنوان کاردان فن آوری اطلاعات . لطفآ اگه کسی اطلاع داره بگه با فوق دیپلم اقدام کنم یا سابقه کاری . البته فکر میکنم اونایی که سابقه کاری ارائه می دن fbi check می خورن تو مصاحبه و از طرفی هم ممکنه به مدرک فوق دیپلم که با دیپلم 11 ساله گرفته شده گیر بدن . در ضمن توی فرم باید some university courses رو انتخاب کنم؟
تشکر کنندگان: arash1986
(2012-09-03 ساعت 23:22)somayeh8159 نوشته:  سلام به همگی . من هم دیپلم 11 ساله و فوق دیپلم کامپیوتر دارم .و 9 سال سابقه کار با عنوان کاردان فن آوری اطلاعات . لطفآ اگه کسی اطلاع داره بگه با فوق دیپلم اقدام کنم یا سابقه کاری . البته فکر میکنم اونایی که سابقه کاری ارائه می دن fbi check می خورن تو مصاحبه و از طرفی هم ممکنه به مدرک فوق دیپلم که با دیپلم 11 ساله گرفته شده گیر بدن . در ضمن توی فرم باید some university courses رو انتخاب کنم؟

سلام دوست عزیز.اولا گزینه some university courses برای کسانی هست که مشغول تحصیل اند وچند واحد از دروس خود را پاس کرده و چند تای دیگر را پاس نکرده. پس اگر شما فارغ التحصیل از مقطعی شده اید نباید از این گزینه استفاده کنید. ثانیا استفاده از سابقه کاری کمی سخت است و باید شغل شما جزء مشاغل مورد قبول باشد ودر کل گیروگرفتاری های خود را دارد. شما با مدرک فوق دیپلم مشکلی نخواهید داشت در لاتاری. البته این باز نظر منهShy

(2012-09-03 ساعت 11:34)arash1986 نوشته:  دوستانی که سال قبل برنده شدند لطفا جواب بدین
کسانی که مدرک کاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه آزاد دارند تکلیفشون چیه؟
1-باز دوباره باید یک پیش دانشگاهی بگیریم و دیپلم 12 ساله رو ارایه بدیم؟؟؟
2-یا با همون فوق دیپلم کارمون راه میفته؟؟؟
مشکل اینه که اونها میگن شما چطور با دیپلم (فنی حرفه ای 11 ساله) رفتید دانشگاه؟
به نظر شما فوق دیپلم رو ترجمه کنیم ببریم مشکلی پیش نمیاد؟کسانی که با فوق دیپلم رفتند سفارت بی زحمت این قضیه رو روشن کنند

شما با مدرک فوق دیپلم مشکلی نخواهید داشت در لاتاری.البته در فرم های مربوطه باید قسمت vocation degree رو پر کنید
تشکر کنندگان: arash1986 ، sepideh.razavi93
(2012-09-03 ساعت 23:34)ostokhan نوشته:  شما با مدرک فوق دیپلم مشکلی نخواهید داشت در لاتاری.البته در فرم های مربوطه باید قسمت vocation degree رو پر کنید

فوق دیپلم میشه: Associate Degree
Vocational Degree میشه رشته های فنی مثل مکانیکی خودرو، جوشکاری یا خیاطی که فقط یک درس رو میخونند و بس.
تشکر کنندگان: somayeh8159 ، armin1 ، ParsTrader ، arash1986 ، amir_cool_2001
(2012-09-03 ساعت 23:54)Sheriff نوشته:  
(2012-09-03 ساعت 23:34)ostokhan نوشته:  شما با مدرک فوق دیپلم مشکلی نخواهید داشت در لاتاری.البته در فرم های مربوطه باید قسمت vocation degree رو پر کنید

Vocational Degree میشه رشته های فنی مثل مکانیکی خودرو، جوشکاری یا خیاطی که فقط یک درس رو میخونند و بس.

گزینه Associate Degree رو نمی بینم تو فرم!
تشکر کنندگان: arash1986 ، amir_cool_2001
(2012-09-04 ساعت 00:20)somayeh8159 نوشته:  

نه متأسفانه نداره! حالا اینکه کدام را انتخاب کنید، بحث در موردش زیاده.
من خودم کاردانی فنی حرفه ای رو زدم University Degree. چون در هر صورت نه مدرک دبیرستانی است و نه پیش دانشگاهی!
خودم تلفنی با کی سی سی صحبت کردم در این مورد. اپراتور هم نمیدونست کدام درسته! به من گفت other را بزن و توی توضیحات بنویس Associate Degree. البته این که میگم رو توی فرمهای بعد از قبولی مینویسه. برای ثبت نام چاره ای جز انتخاب University Degree نمیبینم.
ضمنا این نظر شخصی منه.
تشکر کنندگان: armin1 ، only_flight ، ParsTrader ، amir_cool_2001 ، arash1986 ، somayeh8159 ، Lemony ، vahidshakib
حتی اگر رفتید دانشگاه و مدرک دانشگاهی فوق دیپلم یا کاردانی دارید باید Some university courses را انتخاب کنند.

(2012-09-04 ساعت 00:45)Sheriff نوشته:  

من خودم کاردانی فنی حرفه ای رو زدم University Degree. چون در هر صورت نه مدرک دبیرستانی است و نه پیش دانشگاهی!
خودم تلفنی با کی سی سی صحبت کردم در این مورد. اپراتور هم نمیدونست کدام درسته! به من گفت other را بزن و توی توضیحات بنویس Associate Degree. البته این که میگم رو توی فرمهای بعد از قبولی مینویسه. برای ثبت نام چاره ای جز انتخاب University Degree نمیبینم.
ضمنا این نظر شخصی منه.
تشکر کنندگان: only_flight ، somayeh8159 ، amir_cool_2001 ، arash1986
لطفآ اگه کسی اطلاع داره بگه گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاههای غیر انتفاعی مورد قبول سفارت هست؟ این گواهی رو چه جوری باید بگیریم ؟ به راحتی دانشگاه می ده بهمون؟ باید گواهی رو تائید هم بکنیم؟
تشکر کنندگان: arash1986
(2012-09-05 ساعت 20:26)somayeh8159 نوشته:  لطفآ اگه کسی اطلاع داره بگه گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاههای غیر انتفاعی مورد قبول سفارت هست؟ این گواهی رو چه جوری باید بگیریم ؟ به راحتی دانشگاه می ده بهمون؟ باید گواهی رو تائید هم بکنیم؟

سلام . گواهی رو که هر دانشگاه بخواید بهتون میدن به شرطی که در اون ترم ثبت نام کنید و مرخصی یا ... نگرفته باشید. ولی نکته اینه که بگید گواهی رو از کجا میخواین. ؟ چون برای صدورگواهی ازتون میپرسن برای کجا میخواین؟
تشکر کنندگان: somayeh8159 ، amir_cool_2001 ، arash1986
(2012-09-02 ساعت 21:59)S0SHiANT نوشته:  
(2012-09-02 ساعت 14:18)only_flight نوشته:  
(2012-09-02 ساعت 10:53)amir_cool_2001 نوشته:  
(2012-09-01 ساعت 23:27)vahidshakib نوشته:  سلام دوستان.تورو خدا اگه یه نفر اطلاعت درستی داره راهنمایی کنه.من دیپلم کارو دانش دارم .یعنی این دیپلم حساب نمیشه؟؟؟یعنی حتما قید شده باید دیپلم دوازده ساله باشه؟؟یه معادل دوازده سال؟؟حالا من تو موقع ثبت نام چیکار کنم(کدوم گزینه رو علامت بزنم؟؟با سپاس
البته اگر تا هنگام مصاحبه بتونيد مدرك پيش دانشگاهي خود را بگيريد ميتونيد شركت كنيد
دوست عزیز من هم دیپلم فنی و حرفه ای (نرم افزار) دارم. الان هم دانشجوی کاردانی هستم. ولی فکر نکنم انشاالله در صورت برنده شدن بتونم مدرکم رو بگیرم ، پس نیازمند گرفتن پیش دانشگاهی میشم.
از چه جاهایی برای منی که دیپلم فنی و حرفه ای دارم باید برای پیش دانشگاهی اقدام کنم و مدرکش ارزش ترجمه رو داره؟
ممنون

منم دقیقا شرایطم مثل دوستمون وحید هست ، حتی هم رشته هم هستم باهاش و اینکه مدرک فوق دیپلمم هم تا زمانی که نتایج اعلام میشه نمیتونم بگیرم !
تو رو خدا بگید چکار کنیم برا این وضعیت ، خلی ضد حال هست که به خاطر این دیپلم ما نتونیم شرکت کنیم !
دوستان کجاها این کارو انجام میدن که مدرک پیش دانشگاهی یه رشته دیگه رو بدن به ما؟ اصلا امکانش هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
داداش نگران نباش شرايط منم مثل شماس،ثبت نام كن و برو دنبالش كه تا اون موقع
مدرك رو بگيري،البته اگه شرايط گرفتن مدرك رو داري(منظورم وضعيت سربازيت هست)
توي فرم ثبت نام هم نميدونم چي دقيقا بايد انتخاب كنيم ولي فكر ميكنم موردي كه مربوط به داشتن مدرك ديبلم هست بايد انتخاب بشه چون توي ممصاحبه هم قراره اونو ارائه كنيم و قاعدتا زير اين مورد هم توي فرم ثبت نام نباشه كه انتخاب كرد
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، amir_cool_2001 ، arash1986
امروز رفتم یه دبیرستان دولتی پرسیدم برای همین قضیه که من دیپلم کاردانش هستم و میشه پیش دانشگاهی مثلا رشته انسانی بگیرم ؟
گفت بله ، مهر که شد بیا ثبت نام کن.
خودش بدونی که بپرسم از مدارک اصلی گفت اما جز کارت پایان خدمت یه چیزی درباره گواهینامه رانندگی هم گفت فکر کنم!
درست نشنیدم آخه شلوغ بود.
اما گفتم غیر حضوری میخوام گفت مشکلی نیست.
درباره هزینه هاش پرسیدم ، گفت برا ثبت نام اومدی میگن بهت...
خدا رو شکر که اینجا این کار رو انجام میدن !
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: manila ، armin1 ، Pasha
(2012-09-04 ساعت 14:25)storagemeter نوشته:  حتی اگر رفتید دانشگاه و مدرک دانشگاهی فوق دیپلم یا کاردانی دارید باید Some university courses را انتخاب کنند.

(2012-09-04 ساعت 00:45)Sheriff نوشته:  

ضمنا این نظر شخصی منه.

من پارسال که میخواستم شرکت کنم مدرک فوق دیپلم داشتم و بعد از کلی پرس و جو و سرچ و ...، University Degree رو انتخاب کردم، مطمئنم همین رو باید زد!
DV-2013 - DV-2014 - DV-2015 - DV-2016 - DV-2017 - DV-2018 - DV-2019 - DV-2020 - DV-2021 - DV-2022 - DV-2023 - DV-2024 - DV-2025 - DV-2026 ...STOPPED!

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل - آگست ۲۰۲۲

🎈🎈🎈
تشکر کنندگان: arash1986 ، sadafsetareh ، meisamail ، barooni_sho
سلام

من که دانشجو هستم

اگر گزینهٔ Some University Courses

را بزنم زمانی‌ اگه قبول شدم و رفتم سفارت

مگه نباید مدرک داشته باشم؟

بعد من اونجا چه مدرکی‌ باید ببرم؟!

مدرکی‌ که واحد دانشگاهی پاس کردم؟!
Sad

تشکر کنندگان: mortezafox
سلام.

منم مثل خیلی ها فوق دیپلم ( تربیت بدنی) دارم. خیلی ضدحاله که قبول نمی کنند. تازه من یه ضدحال دیگه هم خوردم.. میخواستم از طریق 2 سال سابقه کار برم، رفتم دیدم شغل الانم ، نمرش 2 هستش ( رسپشن هتل ).
نه دیپلممونو قبول میکنند ، نه مدرک دانشگاهیمون ، نه شغلمون .... ای بخشکی شانس ،
Amin From Nesfe Jahan
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، pariya2
دوستان اصلا ناامید نباشید حسابی پرسو جو کنید...
داستان ویزا گرفتن دوستمون edge رو تو این قسمت بخونید(ارسال 2424) شاید به دردتون بخوره ......Shy
http://mohajersara.com/thread-4682-post-...#pid215733
تشکر کنندگان: badbat ، somayeh8159 ، Amin@2 ، pariya2 ، arezoo bj

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان