کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن فرناندو ولی، ایالت کالیفرنیا
(2014-03-24 ساعت 11:23)mlo نوشته:  
(2014-03-23 ساعت 01:25)Mahsa S نوشته:  
(2012-08-31 ساعت 11:01)rasarasa نوشته:  با اینکه ولی آبادِ ما پر از ایرانیه ولی انگار از بچه های مهاجرسرا کسی اینجا نیست که یه چیزهایی به این تاپیک اضافه کنه. البته خودم یک تعدادیشون رو میشناسم ولی گویا دیگه فعالیتی ندارند .من دیگه نمیدونم از چی بگم، البته سوالات خیلی تخصصی رو هم بلد نیستم چون بلاخره اطلاعاتم محدود به زندگی خودم و اطرافیانمه.
دیگه شما اگه خودتون سوالی چیزی دارید بپرسید که من اگه جوابش رو بلد بودم بگم. هدفم اینه که این تاپیک در حد توانم کامل بشه . ولی دیگه مخم نمیکشه که راجع به چی میتونم بگم . اگرهم که به نظرتون کامله و تا اینجا بسه من دیگه برم دنبال کار و زندگیم . این تاپیک هم که واسه خودش هست اینجا ا،گه یه زمانی گذرتون به ولی آباد افتاد میتونید ازش استفاده کنید.
روزهای خوبی در پروسۀ مهاجرت براتون آرزو میکنم .

دوستان عزیز سلام. من به همراه یک خانم اردیبهشت ماه عازم آمریکا هستیم و با استفاده از اطلاعات و راهنمایی های خیلی خوبی که دوستان در این سایت و به خصوص در این تاپیک مطرح کردند، شهر Encino رو مقصد انتخاب کردیم و با توجه به اطلاعات دوستان فکر میکنیم که جای خوبی برای شروع باشه. حتی هتل هم رزرو کردیم. اما به تازگی دوستم اطلاعاتی در مورد Irvine به دست آورده که ما رو بین دو راهی گذاشته. می دونیم که هر دوی اینها خوبی ها و بدی های خودشون رو دارند، اما می خواستم بپرسم در ضمینه کار، سطح زندگی و کالج های خوب کدوم یکی از این 2 منطقه برای شروع زندگی بهتره؟ در ضمن دوستم یه نینی هم تو راه داره! Smile
اگه راهنمایی کنین ممنون میشیم.
دوست من، من ایرواین زندگی نکردم ولی کاملا راجع به Encino شناخت کامل دارم. باید بگم که Encino خیلی جای خوبیه و در رابطه با کالج نزدیک این منطقه هست به نام pierce college که البته در منطقه وودلندهیلز هستش که خیلی نزدیکه... طبق شنیده هام کار در ایرواین کمه ولی جای فوف العاده امنیه... ولی بیشتر میگن جای بسیار مناسب برای افراد بازنشسته هاست چون خیلی آروم و ریباست... encino به نظر من زنده تر و از دید من برای زندگی مناسبتره .. الیته هر کسی دید خاص خودش رو داره... بازم سوالی بود خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم

خیلی خیلی ممنون از کمکتون. باعث خوشحالی و دلگرمیه که آدم انسانهای خوبی امثال شما و el333 عزیز و ...رو میبینه که وقت میگذارید و کمک می کنید. چقدر خوب میشه ایرانی ها همشون اینجوری توی غربت با هم اطلاعاتشون رو در میون بگذارن و کمک هم باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، Rock ، romance33 ، پدی ، soli asali ، behjat ، hassan8ir
(2014-02-20 ساعت 11:06)mlo نوشته:  سلام ، خدمت دوستانی که قصد مهاجرت به منطقه ولی رو دارند بابد عرض کنم من تو این منطقه خیلی دنبال خونه گشتم و نهایتا یه جای خوب با قیمت نسبتا مناسب ولی نه خیلی ارزون پیدا کردم ولی امکانات خیلی خوبی داره و خیلی هم برای تازه واردین سخت گیری نمی کنند و ما خیلی راحت تونستیم آپارتمان اجاره کنیم... اگر خواستید میتونید برای من email بدید که راهنماییتون کنم... مجتمع تمام امکانات ممکن مثل استخر، جکوزی، زمین تنیس، فضای بازی کودکان، باشگاه بدنسازی و ... را داره..
email : mlourizadeh@yahoo.com
موفق باشید...
با سلام، خواستم بگم دوستانی که ظرف یکی دو ماه آینده به منطقه ولی می آیند با توجه به اینکه الان تا اوایل تابستان ، جابجایی و اجاره منازل کمتر انجام میشه متقاضی کمتر و تعداد واحدها بیشتر شده و البته قیمت ها به نسبت ارزانتر شده و فرصت خوبیه برای افرادی که دنبال منزل می گردند، در مجتمع ما حدودا 200 تا 300 دلار اجاره ها کمتر شده و برای من خیلی جالبه ایتجا قیمت اجاره آپارتمانها در مجتمع های بزرگ روزانه تغییر میکنه... امروز یه قیمت و فردا قیمت جدید!!! موفق باشیدSmile
2013AS7XXX
ایروانسه نفرمدت انتظار : 80 روز
رنگین کمان پاداش کسانیست که تا آخرین قطره باران صبر میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mahdibashoma ، romance33 ، Saeedv13 ، amin arefi ، el333 ، Lemony ، Rock ، shoshina ، lighter ، noura 2 ، behjat
گاهی وقتا بعضی‌ دوستان دیدم می‌نویسند کالیفرنیا ورشکستست .. و همینطور هم قبل این که بیام آمریکا یکی‌ از آشناهامون که سالها اروپا زندگی‌ میکرد را دیدم و بعد از اینکه فهمید ما میخواهیم بریم آمریکا شروع کرد از اقتصاد بد آمریکا و ورشکسته بودن آنجا واسه ما صحبت کردن که اصلا توی دلم خالی شد .. بعد از اینکه برگشتم خانه رفتم تو اینترنت در موردش سرچ کردن چون قبلش اصلا در موردش چیزی نمیدونستم .. بعد از اینکه سرچ کردم فهمیدم بعلــــــه به کلی‌ کشور تو دنیا بدهی دارند و این آشنای ما بیراه نمی گفت.
کلا هم اینطوری نیست که فکر کنید فقط کالیفرنیا ایالت ورشکستیهٔ نه کل ایالت ها بدهی دارند.. وقتی‌ داشتم سرچ می‌کردم جدولی‌ را پیدا کردم که تو این جدول بدهی آمریکا را نشون میده US DEPT CLOCK.ORG که همینطوری هر ثانیه داره بهش اضافه می شود..تو این جدول بدهی تک تکِ ایالت ها رو میتونید ببینید که کم و‌ زیاد همه شان بدهی دارند. کلی اعداد و ارقام نوشته شده داخل این جدول که از همش سر در نیاوردم .. بالای جدول سمت چپ نوشته State dept clocks که وقتی روش کلیک میکنید با انتخاب کردن ایالت مورد نظرتون میتوانید بدهی آن را ببینید و همینطور هم کنارش نوشته World dept clocks که کشورهایی را که آمریکا بهشان بدهکار است همرا با میزان بدهی نوشته شده .. ..حالا با‌ این همه بدهی در آینده چی‌ می‌شه و چطوری‌ با این همه بدهی این کشور هنوز یکی‌ از قدرت‌های دنیاست خدا داند..
دیگه اینکه تو کالیفرنیا کار کمه این بخاطر اینه که مهاجرهای زیادی به خاطره آب و هوای خوبش هجوم آوردن اینجا و مکزیکی ها هم که فراوان هستند اینجا..در مورد اجاره‌ خانه هم که دوستان تو پیام خصوصی گاها می‌‌پرسند اینجا تا جایی که میدونستم نوشتم در موردش..
در مورد ایرانی هایی هم که اینجا هستند توی این مدتی که اینجا هستم به این نتیجه رسیدم تا جایی که میشه باید از ایرانیهایی که سالهای زیادی است اینجا هستند فاصله گرفت ولی خب دوست هایی هم داریم که 5و6 ساله اینجا هستند و تا جایی که میتوانستند بهمون کمک کردند ..مثلا یک وقتهایی میروم فروشگاه و آنجا ایرانی میبینم که داره که دارند با هم فارسی حرف میزنند و تا میبیند که ایرانی هستی شروع میکنند به انگلیسی صحبت کردن و یا بعضی هاشون با نگاهی همراه با تکبر بهت نگاه میکنند که رغبت نمیکنی بهشون نزدیک شی..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، afshin_m7 ، eybaba ، soli asali ، Rock ، romance33 ، mlo ، amin arefi ، پدی ، satin ، lighter ، ziba62ka ، bozorg
(2014-04-03 ساعت 04:27)el333 نوشته:  گاهی وقتا بعضی‌ دوستان دیدم می‌نویسند کالیفرنیا ورشکستست .. و همینطور هم قبل این که بیام آمریکا یکی‌ از آشناهامون که سالها اروپا زندگی‌ میکرد را دیدم و بعد از اینکه فهمید ما میخواهیم بریم آمریکا شروع کرد از اقتصاد بد آمریکا و ورشکسته بودن آنجا واسه ما صحبت کردن که اصلا توی دلم خالی شد .. بعد از اینکه برگشتم خانه رفتم تو اینترنت در موردش سرچ کردن چون قبلش اصلا در موردش چیزی نمیدونستم .. بعد از اینکه سرچ کردم فهمیدم بعلــــــه به کلی‌ کشور تو دنیا بدهی دارند و این آشنای ما بیراه نمی گفت.
کلا هم اینطوری نیست که فکر کنید فقط کالیفرنیا ایالت ورشکستیهٔ نه کل ایالت ها بدهی دارند.. وقتی‌ داشتم سرچ می‌کردم جدولی‌ را پیدا کردم که تو این جدول بدهی آمریکا را نشون میده US DEPT CLOCK.ORG که همینطوری هر ثانیه داره بهش اضافه می شود..تو این جدول بدهی تک تکِ ایالت ها رو میتونید ببینید که کم و‌ زیاد همه شان بدهی دارند. کلی اعداد و ارقام نوشته شده داخل این جدول که از همش سر در نیاوردم .. بالای جدول سمت چپ نوشته State dept clocks که وقتی روش کلیک میکنید با انتخاب کردن ایالت مورد نظرتون میتوانید بدهی آن را ببینید و همینطور هم کنارش نوشته World dept clocks که کشورهایی را که آمریکا بهشان بدهکار است همرا با میزان بدهی نوشته شده .. ..حالا با‌ این همه بدهی در آینده چی‌ می‌شه و چطوری‌ با این همه بدهی این کشور هنوز یکی‌ از قدرت‌های دنیاست خدا داند..
دیگه اینکه تو کالیفرنیا کار کمه این بخاطر اینه که مهاجرهای زیادی به خاطره آب و هوای خوبش هجوم آوردن اینجا و مکزیکی ها هم که فراوان هستند اینجا..در مورد اجاره‌ خانه هم که دوستان تو پیام خصوصی گاها می‌‌پرسند اینجا تا جایی که میدونستم نوشتم در موردش..
در مورد ایرانی هایی هم که اینجا هستند توی این مدتی که اینجا هستم به این نتیجه رسیدم تا جایی که میشه باید از ایرانیهایی که سالهای زیادی است اینجا هستند فاصله گرفت ولی خب دوست هایی هم داریم که 5و6 ساله اینجا هستند و تا جایی که میتوانستند بهمون کمک کردند ..مثلا یک وقتهایی میروم فروشگاه و آنجا ایرانی میبینم که داره که دارند با هم فارسی حرف میزنند و تا میبیند که ایرانی هستی شروع میکنند به انگلیسی صحبت کردن و یا بعضی هاشون با نگاهی همراه با تکبر بهت نگاه میکنند که رغبت نمیکنی بهشون نزدیک شی..
دوست عزیز حالا تجربه خودتون از کالیفرنیا چیه و واقعا اینقد اوضاش بده ؟ من در مورد کار تو تگزاس شنیده بودم ولی اینجا طبق امار میبینم که اوضاع کارش به نسبت جمعیت بدتر از کالیفرنیاست !
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، romance33 ، shoshina
(2014-04-03 ساعت 13:49)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-04-03 ساعت 04:27)el333 نوشته:  گاهی وقتا..
دوست عزیز حالا تجربه خودتون از کالیفرنیا چیه و واقعا اینقد اوضاش بده ؟ من در مورد کار تو تگزاس شنیده بودم ولی اینجا طبق امار میبینم که اوضاع کارش به نسبت جمعیت بدتر از کالیفرنیاست !
ببینید اینجا کار هست ولی‌ متقاضی برای اون کار هم زیاده..تا جایی که شنیدم و خبر دارم دوستانی که ایالت‌های دیگه رفتند سریع تر از آنهایی که اینجا آمدن کار پیدا کردند..همانطوری که قبلا هم گفتم اینجا اگر آشنا و معرف داشته باشی‌ خیلی‌ راحت تر و سریع تر میتونی‌ بری سر کاری که می‌خواهید..ببینید ما تو ۳ ماه اولی که اینجا بودیم هرجا شما فکرشو بکنید رفتیم دنبال کار .
از کار تخصّصی کامپیوتر بگیر که همسرم اپلای‌ میکرد و 6-7جا مصاحبه هم رفت و نخواستن و همینطور هم واسه فروشگاههای بزرگ مثل میسیز و تارگت و راس و رالف و هرچی‌ که دورو برمون بود و هیچ کدوم ازشون خبری نشد و ما کم کم داشتیم بارو بندیلمونو جم میکردیم که تا قبل اینکه کفگیرمون به ته دیگ بخوره بریم یه ایالت دیگه که دقیقهٔ ۹۰ از آخرین شرکتی که همسرم رفته بود مصاحبه و یکی‌ از آشناهامون معرفی‌ کرده بود زنگ زدند و خواستند که همسرم بره سر کار و اینطوری شد که ما فعلا اینجا موندگار شدیم..ولی‌ جدا اینجا اجاره خانه خیلی‌ بالاست ..مثلا اگر کسی‌ به من بگوید که مجرد تخصص خاصی‌ نداره و زبان معمولی‌ دارد و فقط به خاطره اینکه از کالیفرنیا خوشش میاد می‌خواد بیاد اینجا من بهش میگم نیا..اینجا مثلا طرف بخواهد یک اتاق اجاره‌ کند تقریبا حدود ماهی‌ 700 تا پول اتاق بده بعد هم مثلا یه کار پیدا کنه تو فروشگاهی جایی با ساعتی‌ ۸-۹ دلار ماهی‌ تقریبا۱۰۰۰تا هم واسش بمونه چون از آن حقوقی که میگیرد مالیات هم کم میشه ..باید یه پولی هم از جیبش بذاره روش تا اموراتش بگذره ولی‌ اون آدم اگر بره یه ایالت ارزون‌تر با همین درامد میتونه کل خرجشو بده..اگر کسی‌ عشق زندگی‌ کردن اینجاست و اونقدر پول داره که اگه ۶ماه تا ۱سال بی‌کارم بود از جیبش بخوره واسش مهم نباشه خوب میاد اینجا در غیر این صورت اینجا واسه شروع زندگی‌ خیلی‌ گران هستش من خودم اگر با دانسته های الانم میتونستم برگردم به عقب این شهر نمی آمدم دیگه و دیگه اینکه انتخاب شهر اول خیلی مهمه چون بعد از این که مستقر بشید و خانه اجاره کنید جابجایی به یک شهر دیگه خیلی سخت و هزینه بر هستش..درسته آب و هواش خیلی خوبه آنموقع که ایالت های دیگه خیلی سرده و برف میاد اینجا خبری از برف و سرمای شدید نیست ولی خب وقتی کار و زندگیه راحتی نداشته باشی نمیتوانی از این چیزا لذت ببرین ..
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Rock ، shadi79 ، romance33 ، eybaba ، amin arefi ، soli asali ، پدی ، shoshina ، lighter ، ali234 ، مریم361
(2014-04-04 ساعت 03:10)el333 نوشته:  
ببینید اینجا کار هست ولی‌ متقاضی برای اون کار هم زیاده..تا جایی که شنیدم و خبر دارم دوستانی که ایالت‌های دیگه رفتند سریع تر از آنهایی که اینجا آمدن کار پیدا کردند..همانطوری که قبلا هم گفتم اینجا اگر آشنا و معرف داشته باشی‌ خیلی‌ راحت تر و سریع تر میتونی‌ بری سر کاری که می‌خواهید..ببینید ما تو ۳ ماه اولی که اینجا بودیم هرجا شما فکرشو بکنید رفتیم دنبال کار .
از کار تخصّصی کامپیوتر بگیر که همسرم اپلای‌ میکرد و 6-7جا مصاحبه هم رفت و نخواستن و همینطور هم واسه فروشگاههای بزرگ مثل میسیز و تارگت و راس و رالف و هرچی‌ که دورو برمون بود و هیچ کدوم ازشون خبری نشد و ما کم کم داشتیم بارو بندیلمونو جم میکردیم که تا قبل اینکه کفگیرمون به ته دیگ بخوره بریم یه ایالت دیگه که دقیقهٔ ۹۰ از آخرین شرکتی که همسرم رفته بود مصاحبه و یکی‌ از آشناهامون معرفی‌ کرده بود زنگ زدند و خواستند که همسرم بره سر کار و اینطوری شد که ما فعلا اینجا موندگار شدیم..ولی‌ جدا اینجا اجاره خانه خیلی‌ بالاست ..مثلا اگر کسی‌ به من بگوید که مجرد تخصص خاصی‌ نداره و زبان معمولی‌ دارد و فقط به خاطره اینکه از کالیفرنیا خوشش میاد می‌خواد بیاد اینجا من بهش میگم نیا..اینجا مثلا طرف بخواهد یک اتاق اجاره‌ کند تقریبا حدود ماهی‌ 700 تا پول اتاق بده بعد هم مثلا یه کار پیدا کنه تو فروشگاهی جایی با ساعتی‌ ۸-۹ دلار ماهی‌ تقریبا۱۰۰۰تا هم واسش بمونه چون از آن حقوقی که میگیرد مالیات هم کم میشه ..باید یه پولی هم از جیبش بذاره روش تا اموراتش بگذره ولی‌ اون آدم اگر بره یه ایالت ارزون‌تر با همین درامد میتونه کل خرجشو بده..اگر کسی‌ عشق زندگی‌ کردن اینجاست و اونقدر پول داره که اگه ۶ماه تا ۱سال بی‌کارم بود از جیبش بخوره واسش مهم نباشه خوب میاد اینجا در غیر این صورت اینجا واسه شروع زندگی‌ خیلی‌ گران هستش من خودم اگر با دانسته های الانم میتونستم برگردم به عقب این شهر نمی آمدم دیگه و دیگه اینکه انتخاب شهر اول خیلی مهمه چون بعد از این که مستقر بشید و خانه اجاره کنید جابجایی به یک شهر دیگه خیلی سخت و هزینه بر هستش..درسته آب و هواش خیلی خوبه آنموقع که ایالت های دیگه خیلی سرده و برف میاد اینجا خبری از برف و سرمای شدید نیست ولی خب وقتی کار و زندگیه راحتی نداشته باشی نمیتوانی از این چیزا لذت ببرین ..
دوست عزیز اگر بیاید کالیفرنیا و همزمان برای ایالتهای دیگه هم اپلای کنی شانسی برای کارتو ایالت دیگه دارید یا حتما باید حضورفیزیکی تو ایالت داشته باشید؟
چون همه این توضیحاتی که فرمودید امکانش برای ایالتهای دیگر هم هست و ممکنه شما برید یه ایالت دیگه و یکم کمتر هزینه کنید ولی از طرف دیگه کار مناسب هم پیدا نکنی و اونوقت هیچ چیزی از امریکا رفتن نفهمی Smile و فقط یه مدت شرایط سختی رو تحمل کنی همین !
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdibashoma ، soli asali
(2014-04-04 ساعت 11:59)mechanicalengineer نوشته:  
دوست عزیز ..
اینجا کار هست ولی‌ متقاضی برای اون کار هم زیاده..
دوست عزیز اگر بیاید کالیفرنیا و همزمان برای ایالتهای دیگه هم اپلای کنی شانسی برای کارتو ایالت دیگه دارید یا حتما باید حضورفیزیکی تو ایالت داشته باشید؟
چون همه این توضیحاتی که فرمودید امکانش برای ایالتهای دیگر هم هست و ممکنه شما برید یه ایالت دیگه و یکم کمتر هزینه کنید ولی از طرف دیگه کار مناسب هم پیدا نکنی و اونوقت هیچ چیزی از آمریکا رفتن نفهمی Smile و فقط یه مدت شرایط سختی رو تحمل کنی همین !
آن موقع که همسرم تو سایت هایی مثل مانستر و لینکداین و خیلی‌های دیگه برای کار اپلای‌ میکرد برای کار در ایالت‌های دیگه‌ هم اپلای‌ کرد اما هیچکدام شان ازشون خبری نشد..
دوست عزیز این همه تاپیکی که هست و دوستان از شرایط کار و زندگیشون در شهرهای مختلف میآیند و مینویسند برای این هستش که کسانی که میخواهند بیایند بتوانند با دید بازتر و با اطلاعات بیشتری که بدست می آورند بتوانند بهترین شهری را که مناسب شرایطشون هستش را انتخاب کنند.
بله خوب اگر کسی‌ که رشته تحصیلی اش نفت است برود سیاتل 1 سال هم که دنبال کار بگرده مشخصه که کار تخصصیش را پیدا نمی‌کند و یا یکی‌ که برنامه نویس حرفه ای هستش برود آریزونا معلومه اون موقعیتهای خوب کاری که در سیلیکون ولی و سیاتل واسش هست اونجا نیست یا کسی‌ که با پشتوانهٔ‌ مالی کم بیاد لوس انجلس و سانفرانسیسکو و شهر‌های گران دیگر گذراندن زندگی‌ واسش خیلی سخت تر می‌شود و خیلی‌ سریع پولش را از دست میدهد .. اگر شهری را که میرویم تا جایی که میتوانیم بر اساس پشتوانهٔ‌ مالی که داریم و مناسب با مهارت هایمان و رشتهٔ تحصیلیمان و مناسب با هدفی‌ که داریم انتخاب کنیم و حساب شده مهاجرت کنیم بعدا شرایط بهتری را میتوانیم داشته باشیم..
پاسخ
تشکر کنندگان: Baharehpark ، amin arefi ، romance33 ، soli asali ، satin ، lighter ، hassan8ir
(2014-04-05 ساعت 06:54)el333 نوشته:  
دوست عزیز ..
چون همه این توضیحاتی که فرمودید امکانش برای ایالتهای دیگر هم هست و ممکنه شما برید یه ایالت دیگه و یکم کمتر هزینه کنید ولی از طرف دیگه کار مناسب هم پیدا نکنی و اونوقت هیچ چیزی از آمریکا رفتن نفهمی Smile و فقط یه مدت شرایط سختی رو تحمل کنی همین !
آن موقع که همسرم تو سایت هایی مثل مانستر و لینکداین و خیلی‌های دیگه برای کار اپلای‌ میکرد برای کار در ایالت‌های دیگه‌ هم اپلای‌ کرد اما هیچکدام شان ازشون خبری نشد..
دوست عزیز این همه تاپیکی که هست و دوستان از شرایط کار و زندگیشون در شهرهای مختلف میآیند و مینویسند برای این هستش که کسانی که میخواهند بیایند بتوانند با دید بازتر و با اطلاعات بیشتری که بدست می آورند بتوانند بهترین شهری را که مناسب شرایطشون هستش را انتخاب کنند.
بله خوب اگر کسی‌ که رشته تحصیلی اش نفت است برود سیاتل 1 سال هم که دنبال کار بگرده مشخصه که کار تخصصیش را پیدا نمی‌کند و یا یکی‌ که برنامه نویس حرفه ای هستش برود آریزونا معلومه اون موقعیتهای خوب کاری که در سیلیکون ولی و سیاتل واسش هست اونجا نیست یا کسی‌ که با پشتوانهٔ‌ مالی کم بیاد لوس انجلس و سانفرانسیسکو و شهر‌های گران دیگر گذراندن زندگی‌ واسش خیلی سخت تر می‌شود و خیلی‌ سریع پولش را از دست میدهد .. اگر شهری را که میرویم تا جایی که میتوانیم بر اساس پشتوانهٔ‌ مالی که داریم و مناسب با مهارت هایمان و رشتهٔ تحصیلیمان و مناسب با هدفی‌ که داریم انتخاب کنیم و حساب شده مهاجرت کنیم بعدا شرایط بهتری را میتوانیم داشته باشیم..
قطعا همینطوره دوست عزیز
در مورد رشته مکانیک با توجه به گستردگی تخصص هایی ه داره مثلا هم سیستمهای تهویه مطبوع هم هست و همزمان میتونه کار نفت هم باشه و خیلی چیزای دیگه ... میخواستم بدونم توی کالیفرنیا بازار کار این رشته چطوره و هیوستون بیشتر برای مکانیک با شاخه نفت هست یا همه مهندسین مکانیک رو شامل میشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، romance33
(2014-04-05 ساعت 21:12)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-04-05 ساعت 06:54)el333 نوشته:  
(2014-04-03 ساعت 13:49)mechanicalengineer نوشته:  دوست عزیز ..
دوست عزیز اگر بیاید کالیفرنیا و همزمان برای ایالتهای دیگه هم اپلای کنی شانسی..
آن موقع...
قطعا همینطوره دوست عزیز
در مورد رشته مکانیک با توجه به گستردگی تخصص هایی ه داره مثلا هم سیستمهای تهویه مطبوع هم هست و همزمان میتونه کار نفت هم باشه و خیلی چیزای دیگه ... میخواستم بدونم توی کالیفرنیا بازار کار این رشته چطوره و هیوستون بیشتر برای مکانیک با شاخه نفت هست یا همه مهندسین مکانیک رو شامل میشه ؟
راستش من هیچ اطلاعی از بازار کار اینجا برای این رشته ندارم ..
در مورد تگزاس هم تا جایی که میدانم برای کسانی که رشته تحصیلیشان نفت و پایپینگ هست کار زیاد هستش این سوالتون را از دوستانی که تگزاس زندگی میکنند و یا هم رشته ای شما هستند بپرسید بهتر می توانند راهنمایی کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، پدی ، lighter
سلام به همگی
ما دو ساله کالییفرنیا هستیم قصد داریم به woodland hills نقل مکان کنیم اگه هر کدوم از دوستان در زمینه اجاره کردن خونه میتونن کمکمون کنن یا بنگاه خوبی یا کسی رو سراغ دارن که بتونه راهناییمون کنه خیلی ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، soli asali
(2014-04-15 ساعت 02:25)Azi beh نوشته:  سلام به همگی
ما دو ساله کالییفرنیا هستیم قصد داریم به woodland hills نقل مکان کنیم اگه هر کدوم از دوستان در زمینه اجاره کردن خونه میتونن کمکمون کنن یا بنگاه خوبی یا کسی رو سراغ دارن که بتونه راهناییمون کنه خیلی ممنون میشم
21500
Califa St
woodland hills CA 91367
آپارتمان ۱ خوابه 906 sqf با دن ۱۴۵۰ دلار صاحبخونه ایرانی
وب سایت مجتمع:

http://www.warnerclubvillas.com

گوگل مپز:
http://goo.gl/maps/wezmO

**** معذرت
تکست ادیتور مهاجرسرا کار نمیکنه یا شاید روی کامپیوتر من اینطوریه، نتونستم آدرس رو درست فرمت کنم.

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، romance33 ، soli asali ، shadi79 ، Azi beh ، satin ، amin arefi
(2014-04-28 ساعت 22:38)mahdibashoma نوشته:  خوب چرا تو این تاپیک کسی مطلب نمیزاره
از قرار معلوم ساکنین ولی اباد خیلی بهشون خوش میگذره.....

lینجا وقتی بیکار هستی که حال و حوصله ای برای نوشتن نداری و وقتی میری سر کار اونوقت دیگه نه وقت داری نه حال و حوصله =))
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، soli asali ، shadi79 ، lighter ، mahdibashoma ، ali234
یکی از چیز هایی که اینجا من را شگفت زده میکند رفتار آنها با مشتری است چیزی که اصلا برای ما عادی نیست چون چنین رفتارهایی را در عمرمان در وطن عزیزمان ندیده ایم..
هفته پیش تصمیم گرفتیم برای شام برویم رستوران Applebee's.. آنجا میگو سوخاری و همبرگر سفارش دادیم و از ظهرش هم چیزی نخورده بودیم و به شدت گرسنه بودیم و کلی هم طول کشید تا غذا را آوردند وقتی یکی دو تا دونه از میگو را خوردم دیدم تلخ هستش و از همسرم هم خواستم که آن را تست کند گفتم شاید من دارم اشتباه میکنم و به دهان من تلخ مزه آمده او هم خورد و گفتش که تلخه ..ما که به پیشنهاد من رفته بودیم آنجا کلی در آن لحظه شرمنده شدم چونکه همسرم از طعم همبرگرش خوشش نیامده بود و غذای من هم که تلخ بود و کلی هم چون آخر هفته بود و شلوغ , کلی جلوی در منتظر مانده بودیم تا نوبتمان شود .. خلاصه گارسون آمد پرسید که همه چیز خوبه و از غذای خودتان راضی هستید همسرم هم به او گفت اگر میشه از این میگو خودتان هم تست کنید چون تلخ است و مزه خوبی ندارد و بعدش گفت صبر کنید و رفت و با یک آقای دیگر آمد که به نظر میرسید یا سوپروایزرشون بود یا منیجرش .. بعد از اینکه همسرم برای او باز جریان را گفت آن آقا شروع کرد به معذرت خواستن و یک کارت تخفیف 99 سنتی از جیبش در آورد و به او داد و گفت اگر خواستین از دسر های ما بخوری این کارت تخفیفش هست و همسرم ازش خواست که صورت حساب را برایمان بیاورد و از این کار او عصبانی تر شد .. او رفت و بار دیگر با صورت حساب برگشت و زانو زد روی زمین جلوی میز ما (یک آقای مسن بود)!!!!که در آن لحظات چشمای من چهار تا شده بود و باز شروع کرد به معذرت خواهی کردن وقتی همسرم صورت حساب را نگاه کرد دید پول آنرا که 13$ هم بود حساب نکرده اند!! و او هم ناراحت شد و به او گفت ما نمیخواستیم که پول غذا را ندهیم فقط میخواستم بگم طعم آن تلخ بود چون که فقط دو تا تیکه از آن در بشقاب باقی مانده بود و خلاصه عذاب وجدان گرفته بود که چرا پولش را حساب نکرده و او هم که میگفت ما نمیتوانیم پول آن را از شما بگیریم ما دوست نداریم هیچ کدام از مشتریهایمان ناراضی از در رستوران ما بیرون بروند و تا لحظه آخر هم روی زمین زانو زده بود و صحبت میکرد و وقتی صحبتش تمام شد و میخواستیم برویم بلند شد با ما دست داد خداحافظی کردیم و رفتیم ..این رفتارش ما را به شدت شگفت زده کرد و حسابی در فکر فرو برد..اینجاهاست که تفاوت زندگی در جهان اول و جایی که ازش آمدی را با تمام وجودت احساس میکنی..
یکبار دیگه هم رستوران Habbit رفته بودم و همبرگر گرفتم نصفه ساندویجم را خورده بودم که دیدم همبرگر نصفش سوخته بود و سیاه شده بود که رفتم بهش نشان دادم آنها هم کلی معذرت خواهی کردند و آن را گرفتند و یک همبرگر دیگر دادند!
پاسخ
دوستان تازه وارد به امریکا توجه داشته باشن قانون فدرال تمامی فروشنده ها رو ملزم میکنه که کالای فروخته شده رو تا یک ماه پس بگیرن ولی اغلب کسانی که تازه وارد امریکا شدن بدلیل عدم آشنایی با این قانون و یا عدم تسلط به زبان انگلیسی در این جور موارد سرشون بی کلاه میمونه که چند مورد سر خودم هم اومد.
البته بعضی از فروشگاه ها هم با توجه به سیاست فروششون ممکنه این زمان رو به چند ماه یا حتی یک سال افزایش بدن مثل costco .

پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، soli asali ، Rock ، پدی ، nora ، زری وحدتی ، حاجی واشنگتن ، radman87
سلام دوستان... یکی از دوستان بنده یه خونه داره که یه اطاقش رو با تمام امکانات ممکن برای 1 و 2 یا3 ماه اجاره میده... منزل هم در بهترین منطقه woodland hills واقع شده...هر کس راغب بود به من یه پیام خصوصی بده... در پناه حق
2013AS7XXX
ایروانسه نفرمدت انتظار : 80 روز
رنگین کمان پاداش کسانیست که تا آخرین قطره باران صبر میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، زری وحدتی ، kiana11 ، radman87

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان