کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کار در ترکیه
(2013-02-22 ساعت 16:05)amirfriendship نوشته:  سلام
من با حدود 100 میلیون سرمایه و مدرک مهندسی عمران و فوق لیسانش مدیریت قصد دارم از ایران به جای دیگری بروم که هم شرایط کار خوب باشه هم کرامت انسانی حفظ بشه و امنیت و آزادی داشته باشه.به نظر شما با این شرایط من به گرجستان می تونم مهاجرت کنم؟آیا اونجا می تونم استخدام بشم یا باید فکر کار برای خودم باشم؟
سوال دیگه اینکه شرایط فرهنگی اونجا چطوره.مثلا برای منی که به موسیقی و مطالعه و فلسفه و .. علاقمندم فرانسه و پاریس بهترین جای دنیاست اما آیا شرایط در آنکارا هم چنین است؟
ممنون می شم راهنماییم کنید.

به نظر من برای عمران همه جا کار هست به شرط اینکه عمران واقعی باشی و زبانت عالی باشه و میشه زود آدم کار واسه خودش جور کنه از کار در شرکت های ساختمانی ایرانی در خارج گرفته تا پروژه های سازه ای در آنجا و یا حتی تدریس مهم اینه که چقدر توانایی داشته باشی (البته این بحث برای همه جا و همه رشته ها هست مخصوصا برای عمران)
راستی من گرجستان هم بودم هم ترکیه میتونم بگم که توصیه اکید می کنم فکر گرجستان رو زیاد نکن جای جالی واسه زندگی نیست و باقیمانده شوروی سابق هست و کسانی که اونجا میرن تاجرهای خیلی زرنگی هستند که ازز آب گل آلود ماهی میتونند بگیرن ولی ترکیه به نسبت خوبه البته هر کجایی خوبی ها و بدی هایی داره
درمورد فرانسه هم باید بگم که برای مرحله اول فراموش کن چون هزینه ها خیلی خیلی بالا است و نمیشه تحمل کرد مخصوصا اگه اولین باره که میخوای خارج زندگی کنی برای مثال اگه ما سال اول 3000 دلار پول خرج می کردیم سال بعدش با 1800 تا بهتر از اون هم میتونستیم زندگی کنیم چون که یاد گرفته بودیم
در مورد موسیقی هم باید بگم که مردم ترکیه عاشق موسیقی هستند و رابطه خوبی باهاش دارند درضمن به نظر من باید مرحله مرحله جلو رفت و نمیشه همه چیز رو باهم داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، ParsTrader ، MONA FB ، msar
با داشتن مدرک دوره های کوتاه مدت mba کاری هست
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام بر دوستان عزیز من و همسرم قصد زندگی در ترکیه را داریم با یه سرمایه 110 میلیونی اما تخصص بخصوصی نداریم البته شوهرم لیسانس برق دارن اما سابقه مرتبطی ندارن خودم هم لیسانس حسابداری دارم و سابقه 8 سال مدیریت و مسلط به زبان انگلیسی تا حدودی .میخواستم بدونم اگه بخواهیم بریم اونجا و از صفر شروع کنیم تا هم بشه در آرامش زندگی کرد و هم به اون جایگاهی که لیاقتش رو داریم برسیم میشه رو ترکیه خساب کرد چون واقعا از این همه استرس و بلاتکلیفی در کشور خودم خسته شدم
پاسخ
سلام خانم نیلو
منم خیلی دنبال کار در کشورهای دیگه هستم. تا اونجا که میدونم کار پوشاک توی ترکیه خوب جواب میده. منم بدجور به فکر رفتنم.
میتونید پیام خصوصی بدید با هم اشنا بشیم....
پاسخ
تشکر کنندگان: nilo far ، msar
من تخصص شبکه دارم و سیسکو بلدم. مدرک سیسکو هم دارم.
سایر کارهای تخصصی کامپیوتر مثل اسمبلی , تعمیرات و به خصوص ریکاوری دیتا رو به صورت حرفه ای انجام میدم.

به زبان ترکی هم مسلط هستم.

اگه پیشنهاد کاری تو ترکیه بود بنده آماده هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، msar
سلام دوستان.
راهنمایی میخواستم.
پدرم تعمیر کار کولر گازیه.یعنی هم میتونه تعمیر کنه،هم طراحی کنه و بسازه
یعنی تو کولر گازی متخصصه.32 سال سابقه کار داره.2 سال هم تو یه کارخونه تو قبرس کار کرده.
سعی داره یه کارگاه تولیدی راه بندازه.
حالا میخواستم بدونم با این مشخصات چه ویزایی میشه گرفت.اصلا ویزا میدن یا نه.
پاسخ
(2012-12-16 ساعت 15:14)erfan7777 نوشته:  من 4 ساله که تو ترکیه کار میکنم ، دائما هر چند ماهی میام ایران و برمیگردم.
اینجا کار با حقوق بالا هست ولی برای متخصصین مثل مهندسا
خودم رشتم مهندسی برق هستش، ترکی باید بلد باشی ،نه ترکی ایران بلکه ترکی ترکیه رو
هدف تو اینجا اینه: خوب پول دربیار - خوب زندگی کن - خوب تفریح کن

سلام من بچه چالدرانم درست هم مرز ترکیه هستم لیسانس برق هستم دوست دارم ترکیه کار پیدا کنم چیکار کنم آقا ارفان7777

ارفان ببخش منو ولی میخوام هرطوری هستش برم ترکیه استانبولیم هم بد نیست میتونم بهترش هم کنم اگه میتونی راهنمایم کن شماره تلفنم و مینویسم 0910xxxxxxxxxx
ممنون

***هشدار*** از درج تاریخ دقیق سفر، مصاحبه، مشخصات فردی واقعی، شماره تلفن یا هر گونه اطلاعاتی که منجر به شناسایی هویت واقعی شما می شود در انجمن ها خودداری کنید. بی توجهی به این موضوع ممکن است عواقب ناخوشایند و جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. سعید
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، msar
خوب ارفان مام هدفمون اینه خوب پول در بیاریم ،خوب زندگی کنیم ،خوب تفریح کنیم .شما که چند ساله اونجایی بگو ما هم یاد بگیریم .

خوب عرفان ماهم هدفمون اینه خوب پول در بیاریم ،خوب زندگی کنیم ،خوب تفریح کنیم .شما که چند ساله اونجایی بگو ما هم یاد بگیریم .
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، msar
به نظرم این تاپیک خیلی باید روش کار بشه و این جا یک سری افراد میان و مشخصات فردی و تحصیلیشون رو میگن و کسی به اون شکل پاسخگو نیست .
من ماه پیش واسه یک سفر کاری رفته بودم ترکیه و باید بگم که از نظر زندگی برای قشر متوسط جای بهتری هست نسبت به ایران متاسفانه Cool
مردم خوب هستند و از هر کس شنیدیم در مورد امنیتش تعریف میکرد .
البته با توجه به مدارک تحصیلی و تجربیات دوستان بنده اول عذر خواهی میکنم وبعد یک مثال میزنم : ما به اتفاق دوستان یک شب رفتیم شهربازی و فردی که بلیط های وسایل بازی رو میگرفت و اجازه سوار شدن میداد از قضا افغانی بود و چون متوجه شد ما ها با هم فارسی صحبت میکنیم شروع به صحبت کرد و خلاصه متوجه شدیم 5 سال پیش ایران کار میکرده و الان 2 سال بود سیتیزن ترکیه شده بود و حقوقش روزی 50 لیر یا دلار اگر اشتباه نکنم بود و خیلی هم راضی بود البته با ساده ترین و معمولی ترین کار ممکن . لیر = 2000 تومن بود یعنی با احتساب 25 روز کار یعنی 2.5 میلیون تومن .
من از وقتی برگشتم به همه از جمله پسرعمه هام و برادرم پیشنهاد میکنم که برن اونجا چون اولا هم درست زندگی کردن رو و هم منظم بودن و بافرهنک بودن رو یاد خواهند گرفت همچنین یک سری مسایل که همه جای دنیا طبیعیه و اینجا برای جوونها داره تبدیل به عقده میشه را نخواهند داشت .
پیشنهادم به هم دوستان اینه که اول یک سفر ازمایشی برن قبل از هر اقدامی و از نزدیک خودشون تفحص کنند .و لطفا اطلاعات و اورده هاتونو اینجا به اشتراک بزارید . و بعد با اگاهی کافی و خال راحت تصمیم بگیرید.
ترکیه هم که ویزا نمیخواد . همین جا ترمینال ارژانتین با نفری 100 هزار تومن بشینید تو اتوبوس و برید .
اونجا من با چند تا دختر خانم دانشجوی ایرانی هم دوست شدم که یکیشون واقعا ماه بود و فوق لیسانس معماری میخوند و خرج تحصیلش ترمی 300 دلار بود و البته تورلیدر ما هم دانشجوی دندونپزشکی بود . البته ترکی رو باید در حد معمولی بلد باشید اما اونم وقتی برید تو محیط سریع یاد میگیرید . من خودم تو اون مدت کم یه ذره بلد شدم .lol
حالا هم برادرم داره پاسشو میگیره که با پسر عمم بره . کارشون هم اینجا بازسازی و دکوراسیون منازل و ... هست و همچنین یه مدت تو کار پوشاک بودن .
خلاصه که به همدیگه باید کمک کنیم .
امیدوارم این پست من به درد کسی بخوره . WinkWink
موفق و شادکام باشید .
CR1

پاسخ
دوستان کاریابی هایی که الان 1200.000 میگیرن و واست کار ردیف می کنن با حقوق 3.500.000
ش

بچه ها به نظرتون این قضیه درسته یا کلاه برداری ؟ کسی تجربه تروخدا بیاید بگین روشن شیم
پاسخ
سلام به همگی. من فوق لیسانس مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. خاستم بپرسم برای رشته من تو ترکیه کار پیدا میشه؟رشته تحصیلی خانومم زبان و ادبیات انگلیسی هست برای رشته ایشون چطور؟
اینم بگم در حال حاضر سرمایه چندانی ندارم. برای ادامه تحصیل اگر اقدام کنم فاند خوب می دن دانشکاهای ترکیه؟ مرسی ممنون میشم جواب سوالاتمو بدین.
تشکر از مسئولین عزیز این وب سایت
پاسخ
(2013-07-05 ساعت 11:03)m.sarafpour نوشته:  سلام به همگی. من فوق لیسانس مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. خاستم بپرسم برای رشته من تو ترکیه کار پیدا میشه؟رشته تحصیلی خانومم زبان و ادبیات انگلیسی هست برای رشته ایشون چطور؟
اینم بگم در حال حاضر سرمایه چندانی ندارم. برای ادامه تحصیل اگر اقدام کنم فاند خوب می دن دانشکاهای ترکیه؟ مرسی ممنون میشم جواب سوالاتمو بدین.
تشکر از مسئولین عزیز این وب سایت

درود بر شما
صنعت نساجی ترکیه همون طور که می دونید بسیار فعال و قوی بوده و کارخانه های زیادی مخصوصا در مناطق صنعتی دارند. اولین نکته بلد بودن زبان ترکی هست. اگر بتونید شغل خوبی پیدا کنید نیاز به سرمایه آنچنانی ندارید. اولین کار برای شما اینه که ببینید می تونید کار خوبی پیدا کنید یا نه ؟ از سایت های کاریابی کمک بگیرید .
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، msar
سلام
بنده از اقوام ترک آذری ایران هستم و به زبان ترکی استانبولی هم تا حدودی وارد هستم و مدرک فوق دیپلم کامپیوتر دارم لطفا یکی که ترکیه رفته و شرایط رو از نزدیک دیده راهنمایی کنه واسه کار در ترکیه من باید به کجا مراجعه کنم چحوری اقدام کنم؟دیگه خسته شدیم تو این کشور
پاسخ
اگه بشه كار پيدا كرد كه شكي در رفتن نيست. من با آشنايي با زبان تركي استانبولي نزديك 5 ساله كه دارم براي رفتن تلاش مي كنم اما متاسفانه راهي پيدا نكردم.
Sad

(2013-06-29 ساعت 02:24)MONA FB نوشته:  به نظرم این تاپیک خیلی باید روش کار بشه و این جا یک سری افراد میان و مشخصات فردی و تحصیلیشون رو میگن و کسی به اون شکل پاسخگو نیست .
من ماه پیش واسه یک سفر کاری رفته بودم ترکیه و باید بگم که از نظر زندگی برای قشر متوسط جای بهتری هست نسبت به ایران متاسفانه Cool
مردم خوب هستند و از هر کس شنیدیم در مورد امنیتش تعریف میکرد .
البته با توجه به مدارک تحصیلی و تجربیات دوستان بنده اول عذر خواهی میکنم وبعد یک مثال میزنم : ما به اتفاق دوستان یک شب رفتیم شهربازی و فردی که بلیط های وسایل بازی رو میگرفت و اجازه سوار شدن میداد از قضا افغانی بود و چون متوجه شد ما ها با هم فارسی صحبت میکنیم شروع به صحبت کرد و خلاصه متوجه شدیم 5 سال پیش ایران کار میکرده و الان 2 سال بود سیتیزن ترکیه شده بود و حقوقش روزی 50 لیر یا دلار اگر اشتباه نکنم بود و خیلی هم راضی بود البته با ساده ترین و معمولی ترین کار ممکن . لیر = 2000 تومن بود یعنی با احتساب 25 روز کار یعنی 2.5 میلیون تومن .
من از وقتی برگشتم به همه از جمله پسرعمه هام و برادرم پیشنهاد میکنم که برن اونجا چون اولا هم درست زندگی کردن رو و هم منظم بودن و بافرهنک بودن رو یاد خواهند گرفت همچنین یک سری مسایل که همه جای دنیا طبیعیه و اینجا برای جوونها داره تبدیل به عقده میشه را نخواهند داشت .
پیشنهادم به هم دوستان اینه که اول یک سفر ازمایشی برن قبل از هر اقدامی و از نزدیک خودشون تفحص کنند .و لطفا اطلاعات و اورده هاتونو اینجا به اشتراک بزارید . و بعد با اگاهی کافی و خال راحت تصمیم بگیرید.
ترکیه هم که ویزا نمیخواد . همین جا ترمینال ارژانتین با نفری 100 هزار تومن بشینید تو اتوبوس و برید .
اونجا من با چند تا دختر خانم دانشجوی ایرانی هم دوست شدم که یکیشون واقعا ماه بود و فوق لیسانس معماری میخوند و خرج تحصیلش ترمی 300 دلار بود و البته تورلیدر ما هم دانشجوی دندونپزشکی بود . البته ترکی رو باید در حد معمولی بلد باشید اما اونم وقتی برید تو محیط سریع یاد میگیرید . من خودم تو اون مدت کم یه ذره بلد شدم .lol
حالا هم برادرم داره پاسشو میگیره که با پسر عمم بره . کارشون هم اینجا بازسازی و دکوراسیون منازل و ... هست و همچنین یه مدت تو کار پوشاک بودن .
خلاصه که به همدیگه باید کمک کنیم .
امیدوارم این پست من به درد کسی بخوره . WinkWink
موفق و شادکام باشید .
پاسخ
سلام به همه دوستان عزیز .

من بیش از 10 ساله که به طور تخصصی به طراحی و برنامه نویسی وب مشغول م و حدود 8 سالی هم هست که در همین زمینه تدریس میکنم.
تو کار خودم شناخته شده و متخصص هستم. و جزء معدود برنامه نویس هایی هستم که با PHP ربات تحت وب میسازم ( البته شما اینا رو به حساب تعریف نگذارید... میخوام بگم تا چه اندازه ای به کارم مسلط هستم تا شرایطم رو بدونید )

به نظرتون من اگر به ترکیه مهاجرت کنم وضعیت کار و درآمدم چطور خواهد بود؟ میخوام از دوستانی که در اینجا زندگی میکنن و با فضای واقعی این کشور آشنایی دارن کمک بگیرم.. و چند تا سوال هم دارم

1- وضعیت کار طراحی و برنامه نویسی وب و نرم افزار نویسی در این کشور چطوره ؟
2- میانگین درآمد افرادی مثل من اونجا چقدره ؟
3- نسبت هزینه های زندگی به نسبت درآمد چقدره در کدامیک از شهر ها بهتره؟ برای یک زندگی دو نفره . خودم و همسرم
4- کدامیک بهتره ؟ کار کردن با شرکت هایی که اونجا هستن یا ثبت شرکت و راه اندازی کار در زمینه طراحی و برنامه نویسی وب ؟
5- وضعیت فرهنگی مردم چطوره ؟ نحوه برخورشون با خارجی ها چطوره ؟ ( مخصوصا ایرانی ها )
6- وضعیت زبان انگلیسی در اونجا چطوره ؟ ( با دونستن انگلیسی میشه از پس امورات زندگی ت بر بیای یا نیازمند دونستن زبان اونجایی . مثل شرایط ترکیه که باید از قبل ترکی بلد باشی و بری ؟ )

پیشاپیش ممنون م از اینکه اطلاعات و تجربیاتتون رو در اختیار هم وطن هاتون میگذارید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان