کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
سلام دوستان گلم
روز اول اکتبر ابوظبی بودیم و کارت قرمز گرفتم . جای شما خالی دیروز هم رفتم پاسهامونو گرفتم که منور شده به یکفروند ویزا
آفیسر گفت اولین ویزای لاتاری 2013 هستی تو ابوظبی .
هنوز به ایران نرسیدم ولی شنبه میام و حتما توضیح میدم
اینجا تو این هتل آشغال که بعدا براتون توضیح میدم اینترنت نداره و الان کافی نتم .
...... تا شنبه بدرود . به امید یه ضرب همتون ...........
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
اگر برای مصاحبه به سفارت آمریکا در ابوظبی مراجعه کرده اید نکات مهم سفر و مصاحبه خود را در این تاپیک در اختیار سایر اعضاء قرار دهید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2012 اینجا را کلیک کنید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
سلام دوستان عزیز
این هم سفرنامه بنده
چهارشنبه 2 می به سایت سرزدم و دیدم که برنده شدم . از استرس دو شب منو همسرم تقریبا خوابمون نبرد .6 می هم مدارک پست شد و 12 می هم رسید به کنتاکی
چند روز قبل از اعلام کارنتی ها و دریافت نامه دوم و خوندن شرایط برندگان ، حدس زدم آنکارا باید شلوغ باشه و قطعا با این شلوغی میفته توی سردی هوا .
با یه ایمیل به کنتاکی انداختمش ابوظبی که باز هم از سفرنامه ها و نوشته های دوستان حدس زدم باید خلوت باشه و قطعا یکضرب بیشتری میتونه داشته باشه .

بهم برای اول اکتبر 8 صبح وقت دادن و چون فرصت داشتم تونستم بلیط رو از آسمان بگیرم و توصیه میکنم حتما از بندر عباس برید چون هر روز چند تا پرواز به دبی داره و برعکس ( برای کنسل شدن یا تغییر تاریخ پرواز به درد میخوره و تازه اگه به هیچ کدوم هم نخورد هر روز کشتی از شارجه به بندر هست ) ، تازه 35 دقیقه هم بیشتر تو هوا نیستین با این اوضاع هواپیماها .

در هر صورت شنبه صبح ساعت 7.5 توی بیمارستان ان ام سی بودیم بدون هیچ وقت قبلی . بهتره با مترو برید و کارت سیلور که پنج روزه هست بگیرید و ایستگاه ابوهیل پیاده بشید و از خروجی 3 که بیاید بیرون ، بیمارستان روبروتونه

برای بنده و همسرم ایکس ری از قفسه سینه و آزمایش خون بود و برای هرسه تامون تعیین قد و وزن ،معاینه چشم و واکسن آبله مرغان . پرسنل بسیار مهربون و دوست داشتنی داره . ازمون پرسیدن کی وقت مصاحبه داریم ؛ برای اینکه ببینن جواب رو باید یکروزه بدن یا دوروزه که در صورت یک روزه بودن جواب دابل چارج میکنن .
برای ما با احتساب درهم نهصد تومانی در اومد یک میلیون ششصدو خورده ای که هزارو هشتصدو پنجاه درهم شد ، پلی کلینیک هم نرید که حداقل 500 درهم بیشتر ازتون پول میگیره
بهم گفتن فردا 8 شب بیا برای جوابش که منهم 7 رفتم و آماده بود

دوشنبه هم با ملیکای نازنین و همسر مهربونش ساعت 5 صبح از دم هتل به سمت ابوظبی راه افتادیم

لازم به توضیحه که توی هتل اسمی از ملیکا نبرید . همشون گوش بر هستن و کلی دری وری به ملیکا و همسر با انصافش میگن تا شما رو از رفتن با اونها منصرف کنن . همینطور به لیدر تورتون هم هیچی نگید . ملیکا اینا با 125 درهم شما رو میبرن و اونجا میمونن و شما رو بر میگردونن ولی توی سفارت هرکی با اونا نیومده بود داشت مینالید . یه میترا خانوم هم بود که برای اومدن ازش 700 درهم گرفته بودن و برای دو ساعتی هم که منتظرش بودن 200 درهم طلب کرده بودن ، یعنی 900 درهم . گوش بقیه رو هم هر کی تونسته بود بد جوری بریده بود 500 ، 600 .... توی بیمارستان به هر کس که میخواست بره ابوظبی قضیه ملیکا اینا رو گفتیم و شماره رو بهشون دادیم تا ماشین ون کیای ملیکا اینا ظرفیتش تکمیل بشه و همه بتونیم از این قیمت کم استفاده کنیم .

توصیه میکنم سیم کارت اتصالات بگیرین با 20 درهم اعتبار برای اینکه به ایران اگه خواستید اس ام اس بدید و شمارتون رو به خونواده اعلام کنید . تماس با ایران باهاش گرونه و تماس با ثابت و سیار امارات تقریبا مفت و اگه سیمکارت ایرانی خودتون رو روشن کنید هزینه رومینگ اولیه براتون میاد .

در هرصورت قبل از 7 در سفارت بودیم و 8 توی سفارت . از جزئیات نگهبان هندی و شمشاد ها و ... دیگه نمیگم که تکرار مکررات میشه و همش توی سفرنامه های قبلی هست و توصیه میکنم همش رو پرینت بگیرید و بخونید . توی هر سفرنامه نکته ای هست
در هر صورت رفتیم تو و خیلی خونسرد نشستیم و بعد از چند لظه شماره من افتاد روی نمایشگر . رفتم جلوی باجه خیلی خونسرد و بدون حاشیه از من مدارک خودم رو خواست و بعد هم مربوط به همسرم و بعد هم فرزندم.
یک نکته مهم اینکه ترجمه هامون دوسری بود که برای عقدنامه به دردمون خورد ، چون برای همسرم هم خواست .

بعدش یه کاغذ آبی بهم داد و گفت برو به صندوق پرداخت کن . 990 دلار 2700 تومانی نا قابل رو هم دادم و رسیدشو برای آفیسر که خانم عینکی و خشک اخلاق ولی مودب بود دادم
بعدش بنده و همسرم رفتیم انگشت نگاری و یکم بدش هرسه رفتیم برای قسم خوردن و امضای فرم هایی که فرستاده بودیم کنتاکی
یادم رفت که بگم فقط ازم پرسید سربازی رفتی که گفتم خریدم و پرسید کار شما دولتیه یا نه که جواب منفی بود .

بعد از قسم خوردن دیدم پاسپورت ها رو گذاشت لای پرونده ها و یه کارت صورتی بهم داد که روش برای دوروز بعد ساعت 2 ظهر تاریخ خورده بود . دو روز بعدش هم باز با ملیکا و شوهر نازنینش رفتیم ابوظبی و راس ساعت 2 بعد از ظهر سه پاسپورت به همراه ویزا و سه پاکت که باید با عکس رادیو گرافی سینه ببریم آمریکا ، بهمون دادن و برگشتیم دبی .

چند نکته کلیدی هست که باید بگم

اول اینکه با لباس معمولی برین
دوم اینکه اصلا استرس نداشته باشین
سوم اینکه تو سفارت زیاد با بقیه حرف نزنید
چهارم اینکه این یک معارفه و دادن مدارک هست و به راحتی انجام میشه

برای گرفتن یک ضرب هم دو اصل اول و دوم بالا مهمه به همراه معافیت سربازی و نداشتن کار دولتی

اگه سوالی هست در خدمت دوستان عزیز هستم
راستی اصلا به هتل هالمارک نرین که خیلی دزدن و خیلی کثیفه و غذاش هم اصلا خوب نیست . اینترنت بسیار گران و لیدر تورش هم آ قای بهر... بسیار کم لطف هستن

این رو هم بگم که اگه مهاجر سرا نبود قطعا آنکارا بودم و قطعا کلیرنس میخوردم . توی این مدت بعد از قبولی تا مصاحبه ، کل مهاجر سرای مربوط به لاتاری رو از 2009 به بعد کامل خوندم . یه سر رسید دارم که هر نکته ای رو که پیدا کردم ، چه در مورد آنکارا و چه در مورد ابوظبی ؛ توش نوشتم و با ستاره کنارش علامت گذاری کردم تا درجه اهمیت مطلب رو یادم نره و همش رو مدیون مهاجرسرا و دوستان مهاجر هستم . تو رو خدا مطالب رو کامل بخونید .

به امید یکضرب همتون......
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shimoda ، sayeh_m ، Szsanazsz ، IN.USA@2013 ، ehsan99 ، mehdiii ، ali234 ، el333 ، lilac ، ASALI ، hana_fd ، bayat_r ، صوفیا صوری ، MTC ، amir82 ، shima1364 ، khmp ، مهتاب - 2251 ، ehsan_ati ، r_ent ، mohajer13 ، SOROUSHSOFT ، roeentan ، enchantress_boy ، Saeedv13 ، mahdip ، pooya.n ، HRSH ، tatoole ، سمانه777 ، far-dv2013 ، gulu ، mooj ، parsush ، mdna ، sasbk ، Given ، ensan ، amir0_0amir ، amir_cool_2001 ، aziking ، رایانه ، mitme ، studpk ، sara79 ، mgolchin13 ، dana ، marjani ، پروا ، majid.s ، ابی هانی ، achi686 ، nooshshahnar ، sharmin66 ، ParsTrader ، rezagh ، dove ، asxz ، azaddk ، bardia9 ، javid737 ، mahsa 662547 ، tandoreh ، j-e ، hoj_s000 ، kasrafo ، ashakibafar ، AsemanAbee ، moji1361 ، hamedhamed ، noura ، farshadsh ، ranebr ، kiaaa ، mori5050 ، Omid-Aria ، Snowman ، bmojtaba ، naser1959 ، usa lover ، ARSHIYA USA ، emad iran ، hamedrouhi ، shiraz mamali ، moon_rose ، sam110 ، امير جو ، Danoosh ، HAZARA ، shishipapa ، مرآت74 ، arezoo bj ، vahid605 ، SEPIDEHHHH ، escutcheon ، Hoormazd ، taha_jam_co ، kouroshd ، hassan1358arab ، sorena ، niko ، honey rahmati ، immigrant2us ، حامد ، sce ، behnam88 ، rose_2000 ، ata_bros ، nazi1368 ، babak82 ، SOROUSH2013 ، NarcisJ ، saeed5564 ، chance2013 ، mani.iht ، haleh_hh20 ، naarestan ، ali_am76 ، ساقر ، alireza.nayyeri ، ghafari88 ، ojee ، sysmaster ، inforfang ، puya2000100 ، hossien_501 ، behfaza ، زری وحدتی ، valencia ، philter ، betsa ، nika ، spd-r ، ehsan2012 ، MEHR52 ، Hedieh20 ، mrpahlevani ، saeid12345 ، nedaba ، RASHA32 ، amin arefi ، bahram2014 ، EKAM ، artam2 ، omid05 ، میما ، sharifian ، maria2000 ، azadeh2014 ، uranus88 ، 327 ، mehdieb ، mastane1364 ، HappYness ، m.ab ، narin ، قصه گو ، alirz ، feel ، arpmn ، sepideh jan ، حاجی واشنگتن ، we are one ، sadeghifa ، m_yek ، آلیس-1980 ، sepidar87 ، ahmad amin saadat ، vahidbaq ، r.bazargan ، Hamid_110 ، atlantis770 ، SAAM_60 ، behjat ، nasam ، mohammadg846 ، mrlzdh ، Rock ، inanna ، online27H ، kia_0950 ، saidoo ، msar ، jamal2684 ، pari pariaaa ، barsa ، HERMES7 ، Hamid300 ، sheghi ، copol
(2012-10-06 ساعت 21:19)IN.USA@2013 نوشته:  با تبریک فراوون به شما rabbit جان و خانواده محترم !
میشه بگید شما خودتون چی پوشیده بودی ؟ کت شلوار ؟ شلوار جین ؟ ..
آخه چون نکته اول شما بود خیلی کنجکاو شدم.. Smile
سلام دوست عزیز
شلوار جین و تی شرت و با صورت تراشیده و موهای معمولی ولی سشوار شده ... خیلی ساده ولی مرتب

(2012-10-06 ساعت 21:26)2013selectee نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 21:00)rabbit نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 18:21)rabbit نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 16:09)shima1364 نوشته:  ?
سلام. ضمن تبریک بخاطر ویزای یک ضرب و تشکر بابت سفرنامه. اسپانسر داشتید یا تمکن مالی بردید. اگر تمکن مالی بود مبلغش رو هم محبت کنید. چون من اسپانسر ندارم.
موفق باشید
سلام دوست عزیزم
ممنونم
اسپانسر داشتم ولی برای احتیاط تمکن مالی هم بردم که وقتی گفت مدارک اسپانسر رو بده و دادم ، دیگه اسمی از تمکن نبرد و من هم رو نکردم
موفق باشید

(2012-10-06 ساعت 22:16)shima1364 نوشته:  من الان یه سوال اینجا واسم پیش اومد. من هنوز کارنت نشدم، میخوام بخاطر دلایلی که rabbit عزیز گفت به کنتاکی ایمیل بزنم و بگم اگه میشه محل مصاحبمو به ابوظبی تغییر بدم.
۱- به نظرتون این کار ریسکی داره و ممکنه مصاحبم از تاریخ طبیعی اش در ترکیه عقب تر بیفته؟
۲- ممکنه بگن نه و ممکن نیست؟
۳- آیا من باید دلیل واسشون بیارم که چرا این خواسته رو دارم؟ و اینکه ممکنه دردسرساز بشه؟
وای چقدر سوال!!!
مرسی
دوست عزیز الان دیگه نمیدونم که فایده داره یا ضرر . من قبل از کارنتی سری اول ایمیل زدم . در مورد نامه هم توش نوشته بودم : بخاطر دلایل خانوادگی نمیتونم برم آنکارا
موفق باشید
2013AS0000007xx
(2012-10-06 ساعت 16:09)shima1364 نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 22:16)shima1364 نوشته:  
با سلام و تیریک فراوان . تشکر بابت سفرنامه توتن
میشه بگین چه مدارکی واسه اسپانسر همراهتون بردین؟
دوست عزیزم سلام
فرم w-2 ؛ فرم I-134 ؛ معرفی نامه از محل کار ؛ فرم پرداخت مالیات دو سال قبل و کپی صفحه اول پاسپورت آمریکایی اسپانسر
پیروز باشید
2013AS0000007xx
سلام کاوه عزیز
بنده کارمند بخش خصوصی با مدرک تحصیلی لیسانس هستم و با عرض شرمندگی بیشتر از این هم قادر به توضیح جزئیات نیستم .
امیدوارم به زودی سفرنامه شما در مورد گرفتن ویزای یکضربتون رو بخونیم
ارادتمند
Rabbit
2013AS0000007xx
(2012-10-08 ساعت 21:07)bayat_r نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 20:57)rabbit نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 20:31)bayat_r نوشته:  خرگوش عزیز
سفارت ابوظبی برای واکسیناسیون آنفولانزا رو هم میخواد؟وکلاً چند روز قبل مصاحبه رفتی برای تست های پزشکی؟

دوست گرامی

بله حتما آنفلوانزا رو میخواد ؛ اگه نزنین باید به چند برابر قیمت اونجا بزنین . در مورد سوال دوم هم ؛ توی سفرنامه به وضوح نوشتم دو روز !!!

rabbit جان
من سفرنامه رو خونده بودم ولی همه میگن برای فرزندتون 4 یا 5 روز وقت می خواد جواب آزمایش حاضر بشه... و من تعجبم از اینه.من پسرم 9 سالشه...
این زمان 4 الی 5 روز برای آنکاراس . nmc دبی دو روزه میده
2013AS0000007xx
تشکر کنندگان: farshadsh ، kiaaa ، Danoosh ، HAZARA ، shishipapa ، rezagh ، lilac ، naarestan ، behfaza ، MEHR52 ، philter ، spd-r ، قصه گو ، آلیس-1980 ، msar
(2012-10-08 ساعت 21:33)bobakk نوشته:  از دوستان عزیز که پروسه مهاجرت رو به طور کامل طی کردن یه سوال اساسی دارم اونم اینکه:
از زمان قبولی چقدر طول میکشه تا رفت آمریکا و وقتی که ویزا رو گرفتیم چقدر زمان داریم تا بریم آمریکا؟؟؟؟

ویزای بنده ششماهه اس
2013AS0000007xx
(2012-10-09 ساعت 09:41)honestly2002 نوشته:  سلام رابیت عزیز
ما هم اول نوامبر عازم ابوظبی هستیم . یکی از فامیلامون میگه اگر احیانا ویزای یکضرب بزنند . پاسپورتها رو یک هفته بعد میدند .میخوام ببینم کیس لاتاری با کیس های دیگه فرق میکنه یا نه ؟چون من تمام تاپیک ها رو که خوندم نوشته بودند 2 روزه بعدش میگن بیاین برای دریافت پاسپورت . ولی فامیلمون میگه دو هفته پیش از فامیلاشون که ویزای یکضرب غیر لاتاری گرفته بود ،بهش گفتن یک هفته دیگه بیا . حالا سوالم اینه که اگر مصاحبه من 5شنبه روزی باشه چند روز قبلش واسه مدیکال باید اونجا باشیم (چند بچه هام کوچیکند ) ،و برگشتم رو چند روزه بعد بگیرم . قبلا از پاسختون سپاسگزارم

سلام

روز مصاحبه یه کیس ازدواج بود و یه کیس فامیلی که هردوشون هم یه ضرب شدن و هردو دو روز بعد با ما اومدن ویزاشون رو گرفتن . فقط یه خانوم بود با کیس ازدواج که با مانتو و شلوار و روسری بود و حین مصاحبه چند تا تپق زد ؛ بهش گفتن هفته دیگه بیاد . البته فکر کنم یه کلیرنس کوچولو بهش خورد ، چون مدارکش هم واقعا کامل بود .
در مورد مدیکال هم ، کودک همراه ما شش سالش بود و شنبه که مدیکال دادیم ؛ یکشنبه عصر جوابش حاضر بود .

موفق و شاد باشید
2013AS0000007xx
(2012-10-09 ساعت 10:43)honestly2002 نوشته:  بسیار خوشحال و سپاسگزارم از شما و دیگر دوستانی که اینقدر با مرام هستید و پاسخ دوستان رو سریع میدید. بچه های من 4 سال و 6 سال هستند .
ما میخوایم مدیکالمون رو در ابوظبی بدیم ، به نظرتون همون NMC بریم ؟
پس اینجور که به نظر میرسه دوشنبه اگر پرواز بگیریم بهتره نه ؟چون پنجشنبه مصاحبه است . و پرواز از شهرمون روزهای شنبه دوشنبه و پنجشنبه است .
خوشحال میشم نظرتونو بدونم . باز هم بی نهایت سپاسگزارم
در مورد مدیکال هم ، کودک همراه ما شش سالش بود و شنبه که مدیکال دادیم ؛ یکشنبه عصر جوابش حاضر بود .

موفق و شاد باشید
[/quote]

مهربان
بنده و دیگر دوستان ، داریم دین خودمون رو به مهاجر سرا ادا میکنیم ؛ زیرا چندی قبل ، همه این اطلاعات رو از مهاجر سرا و دوستان سالهای قبل گرفتیم
بله nmc از همه جا ارزونتره و پرسنل بسیار مهربانی داره . حتما تو ابوظبی هم همینطوره
ولی باز از تو سایتش تلفناش رو در بیارین و سوال کنین ولی ابوظبی اصلا به درد اقامت چند روزه نمیخوره . به دلیل خاصی میخواین برین nmc ابوظبی ؟
پیروز باشید
2013AS0000007xx
سلام دوستان عزیز
در این پست تجربه خودم را در گرفتن ویزای اقامت خدمتتون عرض میکنم.
ابتدا خلاصه ای از وضعیت پرونده :
قبولی 1 می - برنده اصلی همسرم با مدرک لیسانس دانشگاه آزاد و خانه دار
خودم معاف از سربازی ( خرید خدمت ) و شغل آزاد
1 فرزند دانش آموز
به درخواست خودمان در فرم های ارسالی به کنتاکی ابوظبی را انتخاب کردیم ( در دبی فامیل مقیم داریم)
تاریخ کارنت شدن و دریافت نامه دوم 17 آگوست و تاریخ مصاحبه نیمه اول اکتبر.
مدارکی که ارایه کردیم : ترجمه شناسنامه ها - ترجمه کارت ملی ها - ترجمه لیسانس و ریز نمرات دانشگاه
ترجمه دیپلم و ریز نمرات دبیرستان - (در مورد خودم با اینکه مدارک شغلی و درسی برده بودم ارایه نکردم و آنها هم از من نخواستند) - ترجمه کارت معافیت خودم - ترجمه سند ازدواج 2 نسخه ( توضیح : سند ازدواج تنها موردی است که دو نسخه از آن لازم است و از ما خواستند که خدارا شکر آن را محض احتیاط در دو نسخه تهیه کرده بودیم.)
با اجازه قسمت بعدی را به زودی ارسال خواهم کرد.
سفر نامه - قسمت 2
سفر نامه - قسمت 3
کیس نامبر : **11 2013AS / ورود به آمریکا : هفته دوم مارچ - Los Angeles
سفر نامه
با سلام مجدد
خدمت دوستان گل عارضم که به علت میهمان بودن از راهنمایی در مورد هتل معذورم. اما در مورد مدیکال انتخاب ما New Medical Center دبی بود.ما خودمان 4 روز زودتر از وقت سفارت رفتیم ولی در تماس تلفنی گفتند که دو روز زودتر هم کفایت میکند.ساعت 9 صبح آنجا بودیم و ساعت 12 ظهر کار ما تمام شد.هزینه 425 درهم بزرگسال و 250 درهم کودک. هزینه اضافی بزرگسال مربوط به آزمایش خون و رادیولوژی قفسه سینه است که شامل کودکان نمیشود.مراحل مدیکال به اختصار : تحویل پاسپورت ها - کیس نامبر -نامه قرار سفارت - کارتهای واکسن پاستور و 3 قطعه عکس برای هر بزرگسال و 1 قطعه عکس برای کودک در هنگام پذیرش.ما عکس 5*5 دادیم و اعتراضی نشد.پرداخت نفری 50 درهم برای آزمایش خون و بعد انجام آن - پرداخت نفری 125 درهم برای رادیولوژی و انجام آن -انجام معاینات اولیه (فشار خون - بینایی سنجی و قد و وزن) توسط پرستاران - ویزیت توسط دکتر -دکتر شوکلا ما را ویزیت کرد .ایشان بسیار موقر بودند و در مورد آبله مرغان بدون تست آنتی بادی جواب ما را که گفتیم در بچگی گرفته ایم برای هر سه نفر به سادگی پذیرفتند.نکته مهم برای ما که در تهران و انستیتو پاستور به ما اطلاعات غلط دادند این بود که دکتر شوکلا برای سن 6 الی 18سال واکسن آنفولانزا را ضروری میداند.در پاستور به ما گفتند ابوظبی آنفولانزا نمیخواهد و ما مجبور شدیم برای فرزندمان در NMC بزنیم به قیمت 120 درهم.دکتر در پایان گفت اگر در عکس و آزمایشتان چیزی نباشد جواب برای پس فردا حاضر است .بعد از مطب دکتر به صندوق رفتیم و نفری 250 درهم (هر 3 نفر) پرداخت کردیم و رسید گرفتیم و گفتند که با همراه داشتن آن رسید برای گرفتن نتایج بیاییم.در NMC فقط دکتر شوکلا فارسی صحبت میکند.
تا ارسال بعد به درود
سفر نامه
(2012-10-25 ساعت 10:13)mgolchin13 نوشته:  
(2012-10-24 ساعت 17:02)ALI_AGHA نوشته:  
دوست عزیز من نشنیده بودم از کسی ریز نمرات دبیرستان رو بخوان. از شما خواستن یا خودتون ارائه کردین؟
دوست عزیز من هم نشنیده بودم و تصمیم شخصی بود.ما برای محکم کاری هم دانشنامه هم دیپلم دبیرستان را به همراه ریز نمرات مربوطه به صورت دو پکیج جداگانه ترجمه کردیم.یعنی ترجمه ریز نمرات هر مدرک به تزجمه مدرک مربوطه پلمپ و تایید شده بود و به این شکل تحویل دادیم.باز هم تاکید میکنم این یک تصمیم کاملا شخصی بود و سفارت آن را نخواسته بود.
سفر نامه
(2012-10-25 ساعت 11:27)saljoogh نوشته:  
(2012-10-24 ساعت 17:02)ALI_AGHA نوشته:  با عرض پوزش بابت تاخیر تجربه خودم را در گرفتن ویزای اقامت خدمتتون عرض میکنم.
مدارک مالی چی‌ تحویل دادین دوست من؟
دوست عزیز
2گواهی تمکن از بانک پاسارگاد جداگانه برای من و همسرم.در هر کدام حدود 80 میلیون تومان موجودی بود.از محاسن بانک پاسارگاد اینست که گواهی را ظرف 10 دقیقه آماده می کند .به این ترتیب اگر پول را از کسی قرض گرفته اید همان روز میتوانید به او باز گردانید .در ضمن فکر میکنم شکل ظاهری و محتوای این گواهی (حد اقل در مقایسه با اقتصاد نوین و پارسیان که من در مورد دوستانم دیده ام ) بهترین است. سربرگ رنگی با هولوگرام وکد مرجع - اعلام موجودی کامل به دلار (پارسیان فقط نرخ ارز مرجع را زده بود واقتصاد نوین که هیچ).شاید دوستان بگویند که آنها بهتر از ما نرخ واقعی دلار را می دانند اما تجربه شخصی من این بود که درج موجودی به دلار برای سفارت می تواند مهم باشد.خانمی که مدارک را تحویل می گرفت گواهی های تمکن مالی را به سمت من گرفت و با تاکید سوال کرد "این شصت و خورده ای هزار دلار برای هر نفر است؟"و حتی پس از آن من که ترجمه سند خانه را هم برده بودم سوال کردم که آن را بدهم که پاسخ داد با این تمکن نیازی نیست.از اسپانسر هم حرفی به میان نیامد.
سفر نامه
دوستان عزیز
نکات روز سفارت را هم خدمتتان عرض میکنم.
ما توسط فامیلمان که میهمانشان شده بودیم به ابوظبی برده شدیم.ساعت حرکت 4.50 دقیقه صبح و رسیدن به سفارت 7.40 دقیقه. با اینکه 20 دقیقه زود تر رسیدیم با صف حدودا 20 نفره مواجه بودیم.البته صف ویزاهای مهاجرتی و توریستی را جدا کردند.حدود 10 دقیقه بعد وارد سفارت شدیم.بعد از چک امنیتی از بین شمشاد های معروف (رجوع به تاپیک سفرنامه 2012 ) گذشتیم و وارد سالن کنسولی شدیم.شماره ما برای ویزای مهاجرتی حدودا 11 یا 12 بود.ساعت 8.10 دقیقه اولین شماره را صدا کردند.به فاصله 5 الی 6 دقیقه شماره ها را می خواندند برای تحویل دادن مدرک.پس از حدود نیم ساعت دوباره شماره 1 را برای مصاحبه صدا زدند.پس از حدود 40 دقیقه انتظار پر از استرس شماره ما برای تحویل مدارک خوانده شد.خانم متصدی ابتدا گفت من هیچ کدام از مدارک اصل را نمیخواهم.فقط ترجمه ها.(ولی من توصیه میکنم حتمآ و حتمآ آن ها را همراه داشته باشید.) من خودم مدارک را به ترتیب زیر دادم:1 - پاسپورت ها و نامه دوم 2 - ترجمه شناسنامه کارت ملی و مدارک تحصیلی خانمم که در پست های قبلی
توضیح کامل آن را داده ام. 3 - ترجمه شناسنامه کارت ملی کارت معافیت خودم (مدارک تحصیلی و شغلی خودم را با آنکه آماده بود ندادم و او هم درخواست نکرد.) 4 - ترجمه شناسنامه فرزندم 5 -ترجمه سند ازدواج که آنرا در دو نسخه خواست .برای فتوکپی فقط صفحه اول پاسپورت ها را خواست و عکس هم نخواست.شاید چون عکس هایی که با فرم ها به کنتاکی فرستاده بودیم سالم بودند.سپس از مدارک مالی پرسید که در پست قبلی به درخواست یکی از دوستان جداگانه توضیح دادم.بعد فیش پرداخت 3*330 دلاری- مراجعه به باجه1 و پرداخت آن - ارایه رسید به همان خانم متصدی - انتظار برای خوانده شدن شماره برای انگشت نگاری و انجام آن - انتظار برای مصاحبه اصلی (حدودا یک ربع )سوالات آفیسر تا جاییکه به خاطر دارم:
چند بار در لاتاری شرکت کرده اید؟
شغل خانم؟ شغل آقا؟
مدرک تحصیلی خانم و رشته؟
چند سال است که ازدواج کرده اید؟
بستگانتان در آمریکا زندگی می کنند؟
سربازی رفته اید؟ علت معافی؟
و نتیجه ..... برگه صورتی و ویزای یک ضرب.
از همه کمک هایی که از اعضای این سایت گرفته ام کمال تشکر را دارم و امیدوارم این سفر نامه جبران کوچکی باشد برای این کمک های بزرگ.و تشکر فراوان از مجموعه مدیریت سایت.باز هم کمکی از من ساخته باشد در خدمتم.

(2012-10-25 ساعت 12:27)ali234 نوشته:  علی آقا به سلامتی ویزا یکضرب بودید؟
بله دوست عزیز
سفر نامه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان