کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
(2012-11-09 ساعت 19:18)achi686 نوشته:  و نکته ی دیگه این که کیس من که باتوجه به دورقمی بودن، یه 01 هم جلوی کیس نامبرم هست و در واقع به مشابه کیس نامبرهای چهار رقمی شده ....البته اون جوری که پیگیر شدم ، متوجه شدم این دو رقم برای فرد اول و یا اینکه همراه کیس برنده می باشد.

بازهم بهتون تبریک می گم
دقیقا ویزای من هم این 01 رو انتهای کیس نامبر داشت.
چیزی که مشخص است اینکه این کیس نامبر شماره پوشه پرونده یک کیس است که ممکن است چند زیر مجموعه داشته باشه و به این صورت مستندات اعضای اون کیس با شماره های فرعی 01 و 02 و ... مشخص می شه.
یعنی اگر یک کیس چهارنفری ویزا بگیرند قاعدتا در این بخش روی ویزای اون ها همه یک کیس نامبر و اعداد 01 02 03 04 رو خواهند داشت.

فقط آچی عزیز سوالی که هست اینکه در بخش Annotation روی ویزای شما چه عبارتی نوشته شده و آیا جلوی این عبارت یا زیر عکس ستاره ای وجود داره یا نه؟
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
سلام ....
بالاخره نوبت ما هم شد که سفر نامه بنویسیم...

روز اول :
پرواز با ترکیش بودیم از شیراز غیر مستقیم -شیراز - استانبول - انکارا...پرواز خوبی بود ولی با کمبود خواب مواجه خواهید شد چون بچه کوچیک داریم باید زودتر می اومدیم...
تاکسی ها کلا انگلیسی تعطیل ..ما بدون رزرو می خواستیم بیایم اتپ بولوار هتل که چون ساک و ماک زیاد داشتیم تاکسی گرفتیم ولی نامردا هر چی می گفتیم بفرما این ادرس برید اتپ بولوار باز یارو می گفت ایتپ مولا؟ یس یس یس ...بعدشم با کلی غرو لند ما رو وسط خیابون پیاده کرد که اینجا ترافیکه دیگه خودت برو...حالا ببین چه وضعی داشتیم ...با کلی وسایل و کالاسکه و چمدوووووووووووون رفتیم تا نگو ما رو نزدیک اتپ مولا پیاده کرده ..اونجا هم که جا نداشت ..هوا هم جاتون خالی سرررررررررد و بارون نم نم ...رفتیم با یه زبون نفهم دیگه صحبت کردیم ..نقشه نشون دادیم.. یارو مارو برد دم در سفارت ... خلاصه خودم گفتم برو اینجا و اونجا و خودم هم پیداش کردم.( آفرین بر من و با تشکر بسیار از گوگل ارث ).. نتیجه نهایی ...اگه بچه و بار و بندیل دارید و پول دارید بهتره که از قبل رزرو هتل و ترانسفر فرودگاهی داشته باشید حداقل می دونید که دم در هتل پیاده خواهید شد .... تاکسی از ما از فرودگاه تا هتل اتپ مولا 75 لیر گرفت که خوب بود هر چند ما 60 لیر بیشتر چنج نداشتیم و نامرد 15 تای دیگش رو می خواست همون 15 دلار رو بگیر که ما بهش 10 تا دادیم و تاکسی دوم هم 15 دلار بابت یک قدم راه ...

هتل هم شبی اتاق دبل 150 لیر که گفت دلار قبول نمی کنیم فقط لیر ...و ما کلی چونه زدیم داد 135 حدود 75 دلار ..فعلا 4 شب رو رزرو کردیم تا شاید بعد جابجا شیم ..
اتاقاش مثل عکساشه ولی تاریکتر و کوچییییک ..فقط خوبی که داره اینه که یه تخت دابل و یک تک نفره به ما داده که راحت می خوابیم... و بدی که داره همش کانال های ترکی داره و ما نمی توانیم مدتی سریال حریم سلطان رو ببینیم .... دیگه اینکه کنار هتل و روبروش کلی کتاب فروشی هست که ما در لحظه اول فکر می کردیم اینها سوپری هستند و خیلی توی ذوقمون خورد اما در خیابان پشتی کلی رستوران و همه چیز هست و ما با دیدنشان کلی کیفور گشتیم... البته به نظر می رسه که یک سری مغازه های مارک مثل زارا و برند های خوب توی خیابون های اصلی باشند و بقیه همش توی همین خیابون های باریک و به هم متصل پشت و کنار هتل ها هست که خیلی خوبه ...

تا سفارت حدود 8 دقیقه راه بود و تا دکتر اونگان هم حدود یک ربع کمتر (البته ما خیلی تند راه میریم ..تازه پشت چراغ قرمز هم معطل شدیم )

فردا هم وقت دکتر داریم ...
بازم می نویسم.. این بود از کشفیات امروز ما ..هر کی هر سوالی داره تا اینجا بفرمایید ...

با تشکر از آچی عزیز بابت عکسها...منم این عکسهای سال بالایی ها رو داشتم و همین ها واقعا به من کمک کرد انگار بارها و بارها اومده باشم انکارا ..چشم بسته هر جا رو که می خواستم میرفتم ...
دوستان گلم صبح روزی که ما میرفتیم مصاحبه هوا حسابی سرد بود و متاسفانه خیلی زود رسیدیم در سفارت که از سمت کوچه بود و کنارش نوشته بود Gate 4 نگهبان که دم در بود همش اصرار میکرد که هیچکی جلو در وای نایسته و به همه میگفت برین اونطرف خیابون واستین ساعت 7:30 که شد نگهبان گفت توریستی و واس اونا یه صف درست کرد و اونارو دونه دونه راه انداخت بعد تقریبا ساعت 8 بود که به ترکی گفت gochmenlik یعنی مهاجرتی همه دویدن جلو چه اونایی که مث ما نفر اول اومده بودن و چه اونا که تازه رسیده بودن هر کی میتونست زودتر بره اول صف قبل بقیه نگهبان راش مینداخت توCool نگهبان پاسارو میگرفت و دونه دونه اسمارو چک میکرد ببینه اسمتون جزو نفراتی که وقت مصاحبه دارن هست یا نه .خلاصه بعد از انتظاری که دم در بیرون داشتیم وارد یه اتاقی شدیم که در واقع اتاق بازرسی بود موبایلامونو دادیم کیف کنترل شد و محض اطلاع بعضی دوستان با انگشترو گردنبندو اینجور چیزام کاری نداشتن بعد وارد حیاط شدیم اونجاهم صف ایستادیم یه دری بود که پشتش یه خانمی ایستاده بود ئ مدارک اصلی رو ازمون میگرفت راستی در هر وقت یه صدای تق میداد یعنی نفر بعدی میتونست بره تو بعد که از این مرحله هم گذشتیم و این خانم یه شماره به ما داد ازمون زبانی رو که دوست داریم به اون زبان مصاحبمون انجام بگیره ازمون پرسید و ما وارد سالن انتظار شدیم نشستیم تا شمارمون روی صفحه شماره ها اعلام شد جلو شمارتون باجه ای که واس کارتون بایستی برین ,هم نوشته میشه ما هم اول رفتیم انگشت نگاری که اون کار هم توسط یه خانم انجام شد بعد از 2 دقیقه صدامون زدن پرداخت پول که اون هم خانم بودCool دیگه بگم دوستان............................چون میدونستم بعد این مرحله دیگه مصاحبس یه جورایی هیجانم گرفت سریع یه شوکولات از تو کیفم در آوردم و خوردم تا یه موقع قند خونم نیافته چون صبحونه هم نخورده بودیم و همش به شوهرم تاکید میکردم که لبخند یادت نره کوچولو هم که تا سر هر باجه میرسیدیم یاد بیسکویتای کیفم میافتادRolleyes همش بیسکویت میخواس ...تو اتاق انتظار اسباب بازی واس بچه ها هست آب و لیوانم هست , سالن سرده لباس گرم بپوشین . آخرسر نوبت به مصاحبمون رسید و همینکه رسیدیم دم باجه دیدم آفیسر مصاحبه گر هم خانمه{ اون روز داخل سفارت پر از خانم بود } یه خانم خیلی مهربون که کلی خون گرم باهامون سلام و احوال پرسی کرد و ماهم همینطور اول مشخصاتمونو گرفت بعد از من پرسید واس چی میرم us بعد گفت که دلیل علاقت چیه؟کجا میخوای بری؟دوست داری اونجا چیکار کنی میخوای ادامه تحصیلم بدی؟در حال حاضر چیکار میکنی؟بار چندم شرکت در لاتاریته؟ از شوهرم هم سئوالاتی مشابه همینارو کرد و مصاحبمون چندان کوتاهم نبود چون تموم جوابامونو تایپ هم میکرد من کنار دستش 6 ,7 تا برگه فقط آبی دیدم اصلا سفید و خوشبختانه اصلا قرمزی وجود نداشت که یکی از اون آبی ها قسمت ما شد........ خانم آفیسر مهربون بهمون گفت که همه مدارکمون کامله و قراره یه فرم برامون ارسال کنه که در اسرع وقت بهشون جواب بدیم و براشون میل کنیم و در نهایت 4 الی 6 هفته بعد سایت رو چک کنیم تا به امید خدا کلیر بشیم قصم تموم شد بچه ها اینم از روز مصاحبه ما.......................در آخر هم میخوام از تموم دوستای گل مهاجرسرا علی الخصوص {عمو سعید گل} و افشین وامیر مهاجر عزیزو ماما سایه جونو همه و همتون یعنی دونه به دونه تون به خاطر کمکهایی که بهم کردین تشکر کنم و آرزو دارم که پای همگی به آ م ر ی ک ا برسه و خوش باشین Smile
کیس نامبر:2013AS00000XXX -کنسولگری:آنکارا - افراد کیس:3 -مصاحبه:NOV,دریافت برگه آبی و فرم 9 سئوالی -20 DEC کلیر شدیمBig Grin
(2012-11-10 ساعت 15:00)afs نوشته:  ممنون از جوابتون. بله اون عبارت رو فهمیدم که مربوط به واکسیناسیون هست، اما این ستاره ها هنوز یکم مجهوله.
مال من 2 تا ستاره است.
ممکنه به رشته تحصیلی خودتون یه اشاره ای بکنید؟ فنی مهندسی / پزشکی / علوم انسانی؟

بله من مهندسي سيستم هاي اطلاعاتي خوندم. منم هرچي ميگردم معني ستاره رو نميفهمم. هركي يه حدسي ميزنه نفر بعد مثال نقضشو مياره...
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: afs ، bayat_r ، AsemanAbee ، roeentan ، hamedhamed ، امیر مهاجر ، yashim ، HAZARA ، shani89 ، آلیس-1980 ، t_arian_n
قسمت دوم
با سلام خدمت دوستان عزیز
ایشالا خدا قسمت همه بکنه و یه ضرب ویزای خوشگلشون رو بگیرند و بنده رو درک کنند که بعد از انجام مصاحبه موفقیت آمیز و انجام کارهای بعدی یه مدت زمانی طول خواهد کشید که بتونند سفرنامه رو تکمیل کنند و بنده هم از این قاعده مستثنی نبودم و یه هفته ای طول کشید تا کم کم روال تمامی موارد به روال عادی و قدیمی برگردد و بتونم زمان بزارم این ادامه سفرنامه رو کامل کنم ، و به خاطر فواید بسیاری که مهاجرسرا برام داشته تماما عذاب وجدان گرفتم که سریعتر سفرنامه رو تکمیل کنم و بزارم تا دوستانی که هنوز مصاحبه خود رو انجام نداده اند ، بتونند هر چند خیلی کم، از نکات این سفرنامه استفاده کنند.
در ابتدا روند مصاحبه رو تعریف می کنم و سپس برداشت ها و تحلیل های شخصی از موفقیت در اخذ ویزای یه ضرب و عدم موفقیت ها رو بیان میکنم.
خوب سفرنامه رو تا اونجا نوشته بودم که اگه هوشیارانه عمل کنید و تمامی واکسن ها رو طبق تاریخ های مشخص شده و تجربیات موجود در سفرنامه ها و تجربیات دوستان پارسالی، رعایت کنید و دو واکسن مهم یعنی آنفولانزا و آبله مرغون رو ، موارد زیر رو رعایت کنید ، شامل حال شما نخواهد شد. آنفولانزا دقیقا یک ماه الی یک ماه نیم قبل از رفتنون زده باشید و برای آبله مرغون اگه گرفتید تست انتی بادی بدهید و حتما تیتر مورد نظر را در کارت زرد واکسیناسیون ذکر و حتما علائمی داشته باشید تا اونرو به دکتر نشون بدید.
سپس بعد از روز مدیکال ، ساعت 3 بعداظهر جواب آزمایش ها آماده بود . و روز بعد ساعت 3 رفتیم جواب آزمایش رو بگیرم که یه پاکت ، یک عدد سی دی و یک عدد برگ A4 که وضعیت پزشکی شما روی آن درج شده هست و به مشابه برگه زرد عمل خواهد کرد را تحویل میدهند. که پاکت رو با خودتون به سفارت برده و تحویل سفارت میدهید، سی دی رو هم در فرودگاه آمریکا فکر کنم از شما میگیرند و اون برگه سفید گویا همیشه باید دست خودتون باشه و وضعیت واکسن ها برای کیس شما می باشد. قابل توجه هست، که برگه واکسیناسیون زرد رو به بنده تحویل ندادند و من رفتم با منشی صحبت کردم که ایا برگه زرد رو به ما میدهید یا خیر که گفت ، ما این برگه زرد رو برای خودمون نگه میداریم و به هیچ یک از متقاضیان نمیدهیم. و سپس گفت این برگه سفید کار همون برگه زرد رو انجام میده و من گفتم که اون برگه زرد، برگه واکسیناسیون بین المللی هست و قابلیت پیگیری و استعلام دارد با توجه به سریال نامبر حک شده، و برگه سفید شما که وضعیت من رو نشون میده فقط برای سفارت کاربرد دارد و مرجع خاصی برای واکسیناسیون نیست، منشی که کم اورده بود گفت میتونی از این برگه سفیده چند تا کپی بگیری و هر جا که خواستن بهشون بدی. اما من قبلا از این کارت زرد واکسیناسیون اسکن گرفته بودم و پیشنهادم برای دوستانی که شاید بخواهند اون برگه واکسیناسیون رو داشته باشند این هست که کپی اون رو ببرند پیش خانم دکتر طاهرنژاد و با پرداخت هزینه کارت واکسیناسون ، یک کارت زرد مجدد برای خودشون با مشخصات قبلی ، صادر کنند.
اول قبل از روز مصاحبه یه مختصری از شرایط خودم براتون بگم: بنده یه پسر مجرد 28 ساله ، لیسانس مهندسی صنایع و فوق لیسانس مدیریت اجرایی ( التبه هنوز کارهای پایان نامه و مراحل آخرش مونده ) و شاغل در یه شرکت خصوصی به سمت مدیر برنامه ریزی و کنترل پروژه و سربازی هم معاف ، میباشم. تمکن مالی از بانک پارسیان به مبلغ 50 میلیون و یه سند 3 دنگ خونه که ارزش گذاری نشده بود رو فرستاده بودم. اسپانسر که نداشتم.
روز کارهای مدیکال با خیلی از دوستان در مطب دکتر هم کلام شدم ، و دوستان مختلف رو زیارت کردیم و با یکی از بچه هایی که کیس لاتاری بود و یکی از دوستاش اومده بود آنکارا آشنا و شب قبل مصاحبه در پی تکمیل فرم های این دوستمون و ساعت 9.30 شب همش به دنبال پرینت از فرمها و عکس ها برای سفارت بودیم. حسابی شب پر دردسری بود و من نهایتا ساعت 2 شب تازه وقت کردم برای اولین بار و به دقت به سوال های مصاحبه بپردازم و تقریبا برای هر سوال مشخص کنم که جواب چی باید بدم...چون شرایط بنده چه در خصوص شرکتی که کار میکنم و چه در مورد سفرهای قدیمیم طوری بود که اگه سوتی میدادم حتما حتما کلیرنس رو می خوردم، بنابراین برام خیلی مهم بود که چه چیزهایی رو باید جواب و چه چیزهایی رو نباید بگم. بنابراین سوالها رو یه نگاهی انداختم و ساعت ها 2.30 و حول حوش 3 شب رفتم بخوام. ساعتم گذاشتم روی ساعت 6.30 و خوابیدم . بسیار راحت و فقط چند بار بیدار شدم که نکنه موبایلم زنگ نزنه و خواب بمونم و باز دوباره می خوابیدم و نهایتا 6.30 بیدار شدم و رفتم یه دوش گرفتم و یه اصلاح صورت داشتم و نهایتا آماده شدم برای رفتن به سفارت که ساعت شده بود 7.25 که من جلوی درب سفارت بودم. از هتل ما تا سفارت کمتر از 5 دقیقه بود. صبحانه هتل از ساعت 7.30 شروع میشد بنابراین من وقت صبحانه خوردن نداشتم و باید دوستان در نظر بگیرید که حتما با خودتون یه شکلات و یا یه چیزی ببرید بخورید که اگه مثل ما بشه سرنوشتتون و کارتون طول بکشه باید تا ساعت 1.30 گشنگی بکشید و تو اون شرایط خیلی سخت تحمل گشنگی...مخصوصا برای دوستانی که بچه دارند حتما یه خوردنی با خودشون ببرند........
خلاصه با توجه به صحبت با STUD_PK عزیز که روز قبل از مصاحبه ما بود، و گفته بود که دم سفارت صف جمع نشده بودند و پلیس دم درب سفارت به اونها گفته بوده برین اونطرف جمع شید و موقع که گفته بود بیاید و همه هجوم برده بودند ما صبح سعی کردیم زودتر بریم تا اولین نفرات باشیم، چون دقیقا کار شما توی سفارت بر اساس همون ورود اولیتون به سفارت انجام خواهد شد و دوستانی که دیرتر اومدند تو و شماره گرفتند موکول به ساعت 2 بعدازظهر شدند.........بنابراین زود برید که اول صف قرار بگیرید ....
برای درک بهتر یه نمای کلی از سفارت تهیه کردم که امیدوارم به تجسم بهتر سفارت کمک کنه . در ابتدا شما با گیت شماره 2 که کاری نداشته و به گیت شماره 4 که در شکل مشخص شده میرید و در کنار درب شماره 4 دو صف تشکیل می شود .
ما که رفتیم دوتا صف بود ، صف سمت راستی برای ماها بود و صف سمت چپی برای ترک ها . پس باید در صف سمت راستی بایستید اما برای اطمینان از نفرات جلوتر و یا از افسر دم درب سفارت بپرسید که با توجه به کیس لاتاری کدوم طرف بایستید که ممکن است این صف در زمانهای مختلف فرق داشته باشه.......... ما وقتی ساعت 7.25 رسیدیم یه خانم و یه خانم و آقایی که همگی کیس های خانوادگی بودند جلوی ما ایستاده بودند.....بنابراین من اولین نفر اون روز بودم که کیس گرین کارت لاتاری بودم و در ابتدا افسر دم درب شماره 4 اومد پاسامون رو دید و لیستی که داشت اسم افرادی که باید مراجعه میکردند در اون لیست بود و دونه دونه تیک میزد و می گفت برید تو .......
[عکس: 05447624121526638905.jpg]

بعد از ورود از درب شماره 4، یه صفی قبل از ورودی 1A تشکیل شده و نهایتا از درب الکترونیکی 1A رفته و کیف خود رو در دستگاه X RAY گذاشته و از یه ورودی X RAY دیگه برای بدن هست رد میشوید در قسمت 2A و اگه موبایل داشته باشید این قسمت موبایل رو از شما تحویل میگیره و بهتر هم هست که موبایل رو خاموش کنید . پس از تحویل موارد ممنوع مثل لپ تاپ و یا موبایل در قسمت 2A از درب 3A رد شده و در روزی که ما مصاحبه داشتیم در قسمت 4A صف تشکیل دادیم. متاسفانه روزی که ما مصاحبه داشتیم کلی از ترک ها که من شمردم حدود 60 نفر بودند ( 20 تا مردم عادی و حدود 40 تا افرادی که لباس گرمکن تنشون بود و فکر میکنم برای پاکسازی سندی راهی میشدند ) به سفارت مراجعه کردند و ماها در قسمت 4A مدت زیادی منتظر شدیم تا تک تک دوستان ترکمون کاراشون رو انجام بدهند و سپس نوبت به ما برسه. دوستان ترک در قسمت 5A و 6A مدارکشون رو تحویل میدادند و ما پس از اتمام تمامی این دوستان به ترتیب از درب شماره 7Aعبور کرده و به باجه 8A رفته و به یه خانمی که بسیار مسلط به زبان فارسی بوده مدارک رو تحویل داده و زبان مصاحبه رو انتخاب کرده و نهایتا یه شماره میگرفتیم که تا آخرین مرحله کاری توی سفارت باید این شماره رو نگهدارید.
قابل توجه هست که این خانم محترم قبل از اینکه شروع به دریافت مدارک کنه اومد بیرون و به زبان ترکی و فارسی گفت خواهش میکنم مدارکتون رو آماده کنید و موقع تحویل دنبال مدارک نگردید و به این ترتیب تحویل من بدهید. ترتیب مدارک دقیقا مشابه همون ترتیبی بود که ایمیل سفارت قبل از مصاحبه برای بهمراه اوردن مدارک ، ارسال شده بود ، می باشد . به این ترتیب.....
پاسپورت – عکس - مدیکال ریپورت- اصل آخرین مدرک تحصیلی – شناسنامه - مدارک مالی و اگه فرمهاتون آپدیتی دارد ، فرم های آپدیت شده.
سپس مدارک رو طبق ترتیبی که یا ایمیلش برای شما اومده و یا ترتیبی که اون خانمه در قسمت 8A میگه ، تحویلش میدید و در روبروی قسمت 8A و دقیقا پشت به شما، درب ورودی سالن انتظار و باجه های زیبای آفیسرهای امریکایی هست.
با توجه به اینکه من اولین کیس لاتاری بودم، کلیه کارهام و فراخوان های شمارم هم اولین نفر بود تا آخر روز مصاحبه.....من باتوجه به اینکه فرم هامو آپدیت کرده بودم، فرمهای آپدیت شدمو به اون خانم که مدارک رو تحویل میگرفت تحویل دادم و فرمهامو امضا نکرده بودم، چون گفتم من که باید قسمت دوم رو امضا کنم ، خوب قسمت اول رو هم همون موقع امضا میکنم و براش توضیح میدم که چه چیزهایی رو تغییر دادم، در واقع تغییرات رو های لایت کرده بودم که این کار بسیار کار خوبی بود و در روند مصاحبه کمکم کرد.
سپس پس از ورود به سالن 2C که سالن انتظار بود تعدادی صندلی و یه میز که وسایل سرگرمی برای بچه ها داشت، چیده شده بود که صندلی ها پشت به باجه های مصاحبه بود. و در قسمت 1C سه کانتر مثل بانک ها بود که شماره فراخوان میشد و اون نشون میداد که کدوم شماره به کدوم باجه باید برود و همراه با یه صدای زنگ بود که در آخر سر هر یه از این زنگ ها مثل چکش بر پیکره ما کوبیده مشد.و شماره ها برای کیس های مختلف فرق میکند مثلا برای ترک ها از 100 شروع میشود برای لاتاری ها از 401 شروع شده که بود چند تای قبل از این شماره به کیس های خانوادگی تعلق داشت. شماره خوندن ها بر اساس ترتیب توی هر کیسی بود اما در کل به ترتیب نبود، مثلا اونی که اول اومده بود ، مثل من ، شمارشم تا آخر اول خوانده میشد.......اما ما ها با کیس های دیگه فرق داشت شمارمون.
پس از طی شدن تعدادی از شماره های ترک ها ، شماره بنده در باجه 12 اعلام شد. که این باجه ، در شکل قسمت 12B نمایش داده شده است، و برای رفع نواقص بود....دیدم یه خانمی هست که فقط انگلیسی بلد بود و وقتی به اون باجه رفتم گفتم چرا فرماتون رو امضا نکردید؟ در واقع دیدم کسی مدارک رو بررسی کرده و در قسمتی که جای امضاها خالی بود ، یه خودکار قرمز کشیده بود و یه قسمت از فرم رو که مخصوص پر کردن افیسر هست پر کرده بود. سپس من با اون خانم که در باجه 12 بود انگلیسی شروع به صحبت کردن کردم و گفتم چون آدرس امریکا و دوتا اسپل اسم مدرسه در پیش دانشگاهی و دبیرستان اشتباه بوده ، من فرمها رو مجدد پر کردم و امضا نکرده تا امروز موقع قسم خوردن امضا کنم، که خانمه گفت الان لطفا امضا کنید و 2 بار پرسید که فقط همین تغییرات رو داشتید؟ که بنده گفتم بله و گفتم من جاهایی رو که تغییر دادم رو های لایت کردم دید و بعد از امضا گفت توی سالن انتظار تشریف داشته باشید تا صداتون کنند.........
دوستانی که فرمهاشون مشکلی نداشت به این باجه فراخوانده نمیشدند، پس فکر کنم دوستان که فرمهاشون رو تغییر و یا آپدیتی داشته باشند به این باجه فراخوانده می شوند.
شانسمون اون روز اونقدر شلوغ بود سفارت که تا از جامون بلند میشدیم به یه باجه میرفتیم ، برمی گشتیم جامون پر شده و بود باید کنار سالن می ایستادیم.
سپس باجه 7 که در شکل 7B برای انگشت نگاری شمارم رو خوند و رفتم اونجا به ترتیب چهار انگشت سمت چپ ، بعد چهار انگشت سمت راست و در نهایت دوتا شصت باهم انگشت نگاری کردم و مجدد در سالن انتظار ، منتظر شدم .سپس باجه شماره 4 برای دریافت 330 دلار صدا کرد که دیدم یه صندوقدار با کلی پول و مخصوصا پول خرد اونجا هست و 330 دلار رو که 30 تای اون رو هم خورد برده بودم رو تحویل دادم و دوباره ایندفعه به انتظار کبری رفتیم. تمامی این مراحل تا ساعت 9.30 الی 10 انجام شد و از این مرحله به بعد بود که به بعضی از دوستان گفتند برین و ساعت 2 به بعد بیاید و یه برگه سفید دادن بهشون تا از دم سفارت بتونن به راحتی بیان تو...........
سپس ما تا ساعت 12.30 الی 1 اونجا منتظر بودم و خیلی از دوستان حوصلشون دیگه سر رفته بود و تمام سالن انتظار دوربین مدار بسته داشت ، که شاید بهتر باشه در این مواقع صبور باشید و حرکات خاصی که جلب توجه کند ، انجام ندهید..........
باجه 2 و 3 که در شکل قسمت 2B , 3B نشان داده شده تنها برای دوستان ترک استفاده می شد و تنها باجه ای که برای ایرانیها برگزار می شد، باجه 5 و 6 که در شکل 5B,6B نمایش داده شده، بود که در باجه 5 یه خانم بود که مسلط به فارسی بود و در باجه 6 یه آقایی بود که فارسی بلد نبود و از یه مترجم خانم استفاده میکرد. بنده چندتا کیس که از ما جلوتر اعلام شدند، که گویا کیس های مهاجرتی بودند و باجه شماره 6 که یه آقای کم موی خوش تیپ بود سوال می کرد، خیلی ریز و موشکافانه می پرسید طوری که چند تا از کیس خانوادگی فکر کنم کم اوورده بودند تو توضیح ...البته کیس اونها خیلی مورد دار بود و خانم مثلا داشت میگفت چند بار ازدواج و طلاق گرفته بود و آخر سر با یکی اینترنتی دوست شده ، هدفم از این حرف ها اینه که اگه باجه 6 موشکافی میکرد بی دلیل نبود و کاملا منطقی به نظر میرسید.
خلاصه اینطور که معلوم بود افراد کهن سال و اونهایی که بچه داشتند زودتر برای مصاحبه فراخوانده میشدند. سپس نوبت به من رسید و به باجه 5 که در شکل قسمت 5A نمایش داده شده است ، فراخوانده شدم.
تا این باجه بنده ذهنم سوئچ کرده بود روی انگلیسی و فقط انگلیسی صحبت می کردم، اما تماما با خودم تلقین میکردم که به باجه مصاحبه رسیدم فارسی صحبت می کنم و برای اینکه یادم نره ، تا رسیدم به باجه 5 گفتم سلام....و بقیه مکالمه فارسی ادامه پیدا کرد. ابتدا مدارکی رو که ارسال کرده بودم رو دیدم و بنده تمامی مدارکم رو تنها ترجمه کرده بودم بدون مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بود، سپس سوالها شروع شد.....
ابتدا گفت قسم بخور که همه حرفهایی که میزنهه و تمامی نوشته هات ، تماما حقیقت دارد، که بنده گفتم که قبل از قسم خوردن من فرم هام رو آپدیت کردم و مجددا فرستادم، از عکس العمل آفیسر متوجه شدم که خیلی براش مهمه که تغییرات چی بوده و چند بار پرسید که بنده گفتم من براتون های لایت کردم و خیالش گویا راحت شد و نشونم داد تغییرات رو و ازمن تایید گرفتم که تنها این موارد رو تغییردادم.
در زمان مصاحبه با توجه به اینکه من میدونستم هدف آفیسر از هر سوال چی بود ، طوری جواب می دادم که سوالات بعدیش هم رو پوشش بده به طور مثال اگه میپرسید کارت چی هست ، بهش طوری جواب میدادم که متوجه بشه حتی شرکت خصوصی هست ، این جواب هارو طوری بهش میدادم که متوجه نشه دقیقا میدونم دنبال چه اطلاعاتی هست اما این کار به نحوی انجام میشد که فکر کنه من از سادگی دارم اطلاعات بهش میدم، اما این اطلاعات کاملا حساب شده و از روی برنامه بود. و سوالات
1. آیا شما هنوز مشغول به تحصیل هستید؟
بله ، در حال اتمام هستم
2. ریز نمرات فوق لیسانسم رو دید و پرسید این چیه؟
توضیح دادم که این برگه ریز نمرات فوق لیسانسم هست
3. رشته فوق لیسانسم رو سوال کرد
مدیریت اجرایی
4. گفت لیسانس چی خوندید؟
مهندسی صنایع
5. گفت گرایشتون توی لیسانس چی بوده؟
گفتم برنامه ریزی و تحلیل سیستمها
6. گفت آیا ریز نمرات لیسانستون رو نشون میدید؟ و گرفت و چک کرد....ریز نمرات رو حتما همراه داشته باشید..
بنده نشون دادم
7. گفت شما همزمان درس می خونید و کار میکنید؟
8. شما کجا و چیکار میکنید؟
9. کار شرکت چی هست؟
10. بعد کمی راجب شرکت و اینکه آیا مشاورهستید و مشتری های شما معمولا کی هست پرسید......
11. بعد گفت آمریکا کجا می خواهید برید و اونجا کی رو دارید....
12. بعد گفت سربازی کجا رفتی؟ که بنده گفتم معاف شدم و پرسید به چه علت، که براش قانونش رو توضیح دادم.
13. سپس کارت سربازی رو ازم گرفت و یه نگاهی بهش انداخت......
14. بعد راجب سفرهایی که داشتم پرسید......

در حین مصاحبه تماما آفیسر داشت مکالمات رو تایپ می کرد و در تمام این مدت برگه های آبی زیادی پیش دست آفیسر بود اما از اواسط مصاحبه که برگه سفید رو درآورد و داشت تا میکردم، با خودم گفتم آیا این همون برگه سفید و باجه یو پی اس عزیز است یا خیر ، که دیدم داره یه کدی روش مینویسه و نهایتا بهم گفت .....خوش آمدی به امریکا شما واجد شرایط برای دریافت ویزا و ورود به امریکا رو دارید و برگه سفید رو داد و منم سریعا و بسیار خوشحال ازش تشکر کردم که همچین فرصتی به من داده شد که بتونم مصاحبه داشته باشم، و پس از خنده آفیسر اومدم از بادجه بیرون به دوستان دلگرمی و دوستان به بنده تبریک می گفتند....بعد دیدم ای بابا این پاسپورت که دسته من هستم و آفیسره هم گیج زده و یادش رفته و یه بسته دیگه که روش نوشته بود Additional Documents رو هم بهم داد که رفتم گفتم اینو هم اشتباه به من ندادید و گفت خیر....این دسته شما میمونه....و در این پک تمامی مکاتبات من با کی سی سی در این جا موجود بود، و جالب اینجا بود که تغییراتی که سری اول به کی سی سی اعلام کرده رو خود کی سی سی با خودکار قرمز تغییر داده و برای سفارت فرستاده بود.
ویزای بنده هم که در روز سوم به دستم رسید دیدم ، در پایین اون نوشته شده که کلیر در تاریخ 2 اکتبر شده است.پس بنابراین این طور که از شواهد امر بر میاد ، از یه زمانی که فکر کنم زمان ارسال فرم ها باشه زمان کلیرنس شروع میشه و اگه جوابش بیاد و آفیسر هم توسط متقاعد بشه ، ویزای یه ضرب رو اخذ میگرید.
بنده خیلی هوشیارانه جواب رو میدادم و کاملا مصاحبه رو دستم گرفته بودم. بنده می دونستم که به طور مثال اگه درمورد شرکت میپرسته ، بعدش می خواد بدونه که خصوصیه و یا دولته ، بطور غیر مستقیم جواباشو میدادم و به نتیجه میرسید....اینارو همه رو مدیون مهاجرسرا هستم. اگرچه مصاحبه رو دستم گرفته بودم اما زیاده روی و پر حرفی نمیکردم.
در آخر من معتقد هستم که این خود ما هستیم که میتونیم جواب افیسر رو به مثبت و منفی هدایت کنیم و اگه حواسمون رو جمع کنیم، موفق به اخذ ویزا میشیم. در صورتی که برگه های آبی هم کنار دست آفیسر بود و بنده توجه ای به اون برگه ها نداشتم.
از کیس های لاتاری که در زمان ما بودند یکی از دوستانم بود و یکی از بچه های مهاجرسرا که همراه خانومشون بودند ، تشریف داشتند این همه منجر به برگه آبی شد. دوست بنده که در مهاجرسرا هم عضو نبود و سهل انگاری ایشون باعث شد که منجر به ویزای یه ضرب نشه ، چرا که در زمان مصاحبه آخرین فرمهای آپدیت شده خود رو برده بود زیر سوال و گفته بود که این تاریخ ها ممکن هست صحیح نباشد و فرمهای قبلی ، تاریخش دقیق تر هست. که موکدا پیشنهاد میکنم، در زمان مصاحبه از این حرفها نزنید و کارها و یا اطلاعات قبلی خودتون رو زیر سوال نبرید. در ضمن دارالترجمه ایشون خیلی بد ترجمه انجام داده بود ، شب قبل من متوجه این قضیه شدم اما برای اینکه دیگه دوستم نمیتونست کاری کنه و استرس نگیره بهش نگفتم ، اما پر از غلط بود بر فرض مثال رشته ایشون معدن بود و اگه اشتباه نکنم گرایش استخراج، اما گرایششو اکتشاف ترجمه کرده بود و این قضیه منجر به برگه 9 سوالی که برای رشته و کار حساس هست، شد.
اگه سوال دیگه ای بود بنده در خدمت هست.
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
(2012-11-14 ساعت 14:08)achi686 نوشته:  قسمت دوم

ممنون، خیلی کامل و دقیق بود. معلومه زحمت زیادی براش کشیده بودید.
اگر اجازه بدید اون سوال همیشگی رو بپرسم Big Grin
ویزای شما جلوی Annotation ستاره داره؟ چندتاست؟
آهان راستی این تاریخ کلیر شدن رو کجای ویزا دقیقا نوشته؟
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
خب این هم سفرنامه ما:

دوستان خیلی جامع و کامل توضیح دادن من برای اینکه تکراری نباشه خلاصه تر می نویسم. ما فردای روزی که رسیدیم مراجعه کردیم برای مدیکال ، اول طبقه چهارم که خانم منشی پاسپورتها و نفری 2 قطعه عکس گرفت بعد پاسها رو همراه با یک فیش داد و ما رو فرستاد طبقه 3 برای عکس و ازمایش خون. طبقه سه یا همون ازمایشگاه که تشریف می برید اول میرید پیش منشیها که پشت کانتر هستند فیش و پاسها+ نامه سفارت ( میخوان کیس نامبر رو بخونند) رو تحویل دادیم برای 2 نفر مبلغ 90 دلار ( ما لیر دادیم حدود 160 لیر) بعد نشستیم یکی یکی صدامون زدند اول ازمایش خون گرفتند و بعد هم عکس از قفسه سینه . اقایی که عکس قفسه سینه رو میگیره خیلی به فارسی مسلطه. بعد از اون رفتیم بالا که اقای دکتر اونگان معاینه کنه. اول خودم رفتم بعد خانمم و در آخر خانمم همراه با بچه.
به من واکسن ابله مرغان تزریق کرد. به خانمم هم همینطور. ( با اینکه تست تیتر انتی بادی از تهران داشتیم و مثبت بود )و به بچه امون هم واکسنهای مننژیت ، ابله مرغان و مرحله دوم انفلونزا و تست توبرکولین رو هم گرفت .که روی هم 600 دلار شد. هزینه مدیکال با هزینه ازمایشگاه روی هم 690 دلار شد.
دکتر اونگان کاملا انگلیسی صحبت می کنه. پس غافلگیر نشید بخصوص اگه شما هم نشون بدید که انگلیسی تون خوبه .
منشی اونگان هم انگلیسی صحبت می کنه.ولی کاملا صحبتهاش مفهومه.

چهار روز بعد جواب تست بچه رو دید و پاکتهای مدیکال رو از طبقه 4 و خانم منشی تحویل گرفتیم. ( جواب عصر آماده شد ).
فردای اونروز برای مصاحبه راهی سفارت شدیم . پشت در سفارت دوتا صف بود یک صف طولانی که اکثرا ترک بودن و توریستی بودن اون دست خیابون ، ولی صف گرین کارتها که چندنفر ایرانی بودن و تعدادی ترک که همین دست سمت در ورودی تشکیل شده بود. یکی از نگهبانها جلوی در صدا میزد : " گرین کارت ، لاتاری " انگار حراج کرده Big Grin بعد یکی یکی پاسها رو تحویل دادیم و رفتیم تو. کیفها رو از گیت مخصوص رد کردیم بعد رفتیم تو. داخل دوباره صف وایسادیم . اکثرا لاتاری بودند . چند نفر مجرد و سه تا خانواده بودیم. یک کم پشت در معطل شدیم و بعد اون خانمی که مدارک رو می گیره اومد .( این خانم ایرانی هست فکر کنم چون خیلی خیلی فارسی مسلطه) . یکی یکی دوباره رفتیم مدارک و تحویل دادیم. مدارکی که گرفتن : اصل شناسنامه، اصل سند عقد، اصل اخرین مدرک تحصیلی فرد برنده ، اصل نامه تمکن مالی بانک ، نفری 2 قطعه عکس بدون پاکت!
* اصل سند ملک رو پرسیدیم تحویل بدیم که خانم ایرانیه گفت : نه لازم نیست اگه لازم شد افیسر ازتون میخواد.( ما اسپانسر نداشتیم .تمکن مالی: مبلغ 60 میلیون بانک پاسارگاد + سند خونه .
)بعد شماره بهمون داد . رفتیم نشستیم. اول شماره امون رو خوندن برای انگشت نگاری ، بعد صندوق که 1000 دلار پرداخت کردیم و10 دلار پس دادند.
بعد نشستیم تقریبا نیم ساعت بعد شماره ما خوانده شد برای مصاحبه. رفتیم افیسر یک خانم جوان خوش برخورد بود اول سلام و احوالپرسی . اول قسم خوردیم که هر چی میگیم درسته ،بعد سوالات شروع شد راجع به کار من و همسرم سوال کرد، ( شغل من خصوصی و خانمم خانه دار)- راجع به تحصیلات من وخانمم سوال کرد و بعد راجع به خدمت سوال کردند که ارتش بودم- بعد راجع به ایالتی که میخوایم بریم واینکه کسی رو امریکا داریم یا خیر؟ و... کلا سوالها خیلی کوتاه بود و مصاحبه راحتتر از اونی بود که فکرش رو می کردیم.ما اشتباه املایی توی فرمها داشتیم که بعد از قسم خوردن اصلاح کردیم مشکلی نداره. زیادی وسواس به خرج ندید. بعد فرمها رو افیسر داد امضا کردیم و گفت پرونده شما کامله ولی نیاز به یکسری مراحل اداری هست .بعد برگه ابی رو تحویل ما داد.( اصلا راجع به اسپانسر که خیلی هم نگرانش بودیم صحبتی نشد راجع به حساب بانکی هم همینطور).
خب بعدش اومدیم بیرون و از قبل انتظار کلیر داشتیم یه جورایی.

نکات دیگر:

هتل ما ( الیت ) نزدیک میدون کیزیلای بود. برای خرید outletهای خیابان اتاتورک و مرکز خرید کیزیلای و به خصوص شعبه های کولینز رو دیدیم که البته قیمتها( بعد از تبدیل ریال به لیر) خیلی بالاست ولی دیدنشون خالی از لطف نیست.Big Grin
کلا سعی کنید از تهران هتل بگیرید چون از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه تر هست .
برای ترانسفر هم لازم نیست هزینه زیادی بکنید البته اگر مثل ما چمدان زیادی ندارید می تونید از خط اتوبوس EGO 442 استفاده کنید. که از در فرودگاه که بار رو برمیدارید و تابلوی خروج رو می بینید و بیرون میاید یک 200 متر به سمت راست برید اتوبوس رو می بینید. اشتباهی havas روسوار نشید. دقیقا میدون کیزیلای نگه میداره. هتل ما بد نبود صبحانه اش خوب بود. سیستم گرمایشی air conditioner هست. شما دقیقا میدون کیزیلای پیاده میشید ( کاملا مشخصه و یک تابلوی بزرگ داره ) از همون ایستگاه که پیاده شدید که خیابان اتاتورک هست میاید به سمت بالا حدود 5 دقیقه پیاده بیاید بالا سر یکی از کوچه ها AKBANK هست که داخل کوچه هتلهای " اتاپ بلوار " و " الیت " و " لطیف اوغلو " که سومی هتل خوبی هم هست کنار هم هستندروبروشون کتاب فروشها به صورت دستفروش هستند و کاملا مشخصه.( هتلهای زیادی توی این کوچه هست که سربالاییه و اخرش میخوره به مسجد کوجاتپه که خیلی قشنگ و دیدنی هست ) هزینه اتوبوس نفری 5 لیر باید باشه که البته از ما کمتر گرفت وقتی فهمید ترک نیستیم.
برای تماس تلفنی از دکه ، کارت تلفن می خریدیم 4 لیر، سر کوچه ای که هتلها هست روبروی Akbank دوتا باجه تلفن هست می تونید استفاده کنید. البته اگر از تهران با موبایلتون تماس بگیرند با قیمت خرید کارت خیلی تفاوت نداره و بیشتر خانواده از تهران با ما تماس گرفتند. از هتل ما تا سفارت حدود یک ربع و تا مطب اونگان حدود 25 دقیقه پیاده روی بود. که رو به بالا باید برید. از هتل که بیرون بیاید داخل بلوار اتاتورک بشید بلوار اتاتورک رو به سمت سربالایی برید بالا اول سفارت هست و اگر باز هم یه 10 دقیقه برید بالا میشه مطب. یعنی سفارت ما بین مطب و هتل بود.

جاهای دیدنی : مقبره اتاتورک، برای رفتن به مقبره اتاتورک از مترو (خط ankaray) استفاده کنید. از ورودی مترو که وارد می شوید یک طبقه که پایین میرید مترو هست و اگر دوطبقه پایین برید و تابلوها رو دقت کنید دنبال تابلوی ankaray بگردید که سبزه و به سمت آنیت کبیر( مقبره اتاتورک ) میره و شما باید بعد از سوار شدن سومین ایستگاه که اسمش Tandogan هست پیاده بشید. از ایستگاه که بیاید بیرون کمی پیاده روی داره از هر کی بپرسید نشونتون میده .کافیه بگید : آنیت کبیر!
قیمت بلیط مترو برای هر نفر 3.5 لیر هست. ( از بچه بلیط نمی گیرن) موقع برگشت هم همون ایستگاه سوار میشید و کیزیلای پیاده میشید.
جای دیدنی دیگر همون مسجد کوجاتپه است که ادرسش رو بالا نوشتم . همون کوچه ای که هتلهای الیت و اتاپ بلوار هست رو اگر روبه بالا برید میرسه به مسجد کوجاتپه که پایینش سه طبقه مرکز خرید هست شبیه هایپراستارخودمون که اگر خواستید خرید روزانه انجام بدید گزینه خوبی هست.

مواد غذایی: هتلها اکثرا با صبحانه هست. برای نهاروشام ما برگرکینگ - KFC- و مک دونالد و پیتزا هات رو امتحان کردیم ( دلتون نخواد Big Grin ) قیمتها رو حدودی براتون می نویسم که دستتون بیاد. مثلا یک همبرگر با یک پک سیب زمینی سرخ کرده + یک نوشابه میشه حدود 8 لیر میشه.
همبرگرها خیلی کوچیکه و توی همه اینها که ما امتحان کردیم پیتزا هات که یک پیتزای نسبتا بزرگ رو می ده 13 لیر ( اگه دو تا بخرید 20 لیر) به صرفه تر بود. یه جا توی همین خیابان هتل الیت هست خیابان سربالایی رو که میاید بالا نرسیده به مسجد یه رستوران کوچیک هست که بیرون در به فارسی زده " باربیکیو مرغ" اکثر ایرانیها هم میان اینجا. کیفیت غذاش به خصوص باربیکیوش خیلی خوبه. حتما امتحان کنید.اسم رستورانش به انگلیسی زده chicken barbecue . قیمتش هم واقعا به نسبت غذاهای اونجا مفته حدود 7.5 لیر ولی کاملا سیر میشید. نسبت به فست فوتها و همبرگهای اونجا که اکثرا ادم رو سیر نمی کنه.مدیرش هم خیلی خوش برخورده . حتما برید یادتون نره.
یک قوطی آب معدنی توی هتل 2 لیره ولی از سوپری یا دکه ها خرید کنید 0.25 لیر تا 0.5 لیره. یک قوطی نوشابه 1 لیره ولی خب توی هتل گرونتره.

اگر خواستید دلار چنج کنید پایینتر از همین کوچه ، نرسیده به میدون کیزیلای از بالا به پایین سمت راست ، یک صرافی هست. چنج کردن دلار به لیر در ترکیه به صرفه تر از خرید لیر در ایران هست. البته چنج رو سعی کنید در فرودگاه انجام ندید!

موقع برگشت اگر باز هم خواستید از اتوبوس Ego 442 استفاده کنید ایستگاهش دقیقا همون ایستگاهی هست که موقع اومدن پیاده شدید، یعنی میدون کیزیلای از بالا به پایین دست راست ، تابلوی ایستگاه روش عکس یک هواپیماست و نوشته Havalani دقت کنید موقع برگشت وقتی به فرودگاه رسیدید اولین جایی که نگه میداره پیاده بشید دومین و اخرین ایستگاه پروازهای داخلیست البته خیلی از هم دور نیستند.
خب امیدوارم این سفرنامه مفید بوده باشه و با ارزوی موفقیت همه بچه های مهاجرسرا Smile
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
دوستان در بروز رسانی دیتابیس جوابهام پاک شد.....و دوباره براتون گذاشتم

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
afs نوشته است:
(Nov-09-2012 06:18 PM)achi686 نوشته است: و نکته ی دیگه این که کیس من که باتوجه به دورقمی بودن، یه 01 هم جلوی کیس نامبرم هست و در واقع به مشابه کیس نامبرهای چهار رقمی شده ....البته اون جوری که پیگیر شدم ، متوجه شدم این دو رقم برای فرد اول و یا اینکه همراه کیس برنده می باشد.

بازهم بهتون تبریک می گم
دقیقا ویزای من هم این 01 رو انتهای کیس نامبر داشت.
چیزی که مشخص است اینکه این کیس نامبر شماره پوشه پرونده یک کیس است که ممکن است چند زیر مجموعه داشته باشه و به این صورت مستندات اعضای اون کیس با شماره های فرعی 01 و 02 و ... مشخص می شه.
یعنی اگر یک کیس چهارنفری ویزا بگیرند قاعدتا در این بخش روی ویزای اون ها همه یک کیس نامبر و اعداد 01 02 03 04 رو خواهند داشت.

فقط آچی عزیز سوالی که هست اینکه در بخش Annotation روی ویزای شما چه عبارتی نوشته شده و آیا جلوی این عبارت یا زیر عکس ستاره ای وجود داره یا نه؟

افشین جان اولا بنده یه عذرخواهی بدهکارم به شما ، چرا که من اصلا وقت نمیکردم توی این هفته که در آنکارا بودم و دو روزی که هست اومدن تهران ، برسم بیام توی مهاجرسرا....تنها دیشب سفرنامم رو برای دوستانی که عجله داشتند و در طی یکی دو روز آینده مصاحبه دارند، تکمیل کردند تا سریعتر استفاده کنند...و بعدش هم که اومدم سر کار ، ایقدر کار مونده بود که نگو و نپرس.....
اما در مورد سوال شما در بخش annotation یه ستاره و همون کد 212 (جی ) (2) ( ای ) هست که همه میدونیم ولی در بخش annotation یک ستاره ثبت شده که اینو من هم متوجه نشدم ....و هر فرضیه ای ساختم ، علت نقصشو پیدا کردم....م و درنهایت بیخیالش شدم....در اولین فرصت یه تحقیقی می کنم و اگه به جوابی رسیدم حتما مطلعتون میکنم.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Nov-09-2012 09:34 PM)r_ent نوشته است:

(Nov-09-2012 06:18 PM)achi686 نوشته است: دوستان امروز ویزای من هم توسط یو پی اس رسید.....
اما فقط یه نکته....
اونم اینکه من تا آخرین لحظه توی سایت یو پی اس رو چک کردم و میزد که اطلاعات شما کافی و یا معتبر نیست .... و به این معنی بود که هنوز سفارت هنوز تحویل پست نداده است...اما در کمال ناباوری رسپشن زنگ زد و گفت بیاید براتون یو پی اس ویزاتون رو آورده است..... ما داشتیم حاظر میشدیم که از هتل بریم بیرون و بسیار شانس اووردیم که نرفته بودیم و تونستم ویزارو دریافت کنم.....
روز اول که مصاحبه داشتم، روز دوم گویا سفارت به پست تحویل داده بوده و روز سوم بدستم رسید.....

خیلی خیلی تبریک میگم آچی جان، فقط میشه بگی حدودا چه ساعتی ویزاتونو آوردن؟؟؟
ممنون

ویزای من حدود ساعت 11.30 الی 12 رسید....جالب اینجا هست که من برای کاهش هزینه هام، بعد از مصاحبه با دو تا از دوستان گل که در آنکارا دیدم آشنا شدم و به هتل اونها که اتپ بلوار هست رفتم و رسپشن هتل دقیقا میدونست که توی اون هتل زودتر از 11 نمیان.....بنابراین اما با توجه به ساعت رسید مدرک توسط Stud_pk که در فرمش گذاشته ، میشه با این نتیجه رسید که شاید هیچ ساعت خاصی نداره و احتمالا به محلتون و نزدیکی اون به UPS هم ربط داشته باشه......

(دیروز 02:51 PM)afs نوشته است:

(دیروز 01:08 PM)achi686 نوشته است: قسمت دوم

ممنون، خیلی کامل و دقیق بود. معلومه زحمت زیادی براش کشیده بودید.
اگر اجازه بدید اون سوال همیشگی رو بپرسم Big Grin
ویزای شما جلوی Annotation ستاره داره؟ چندتاست؟
آهان راستی این تاریخ کلیر شدن رو کجای ویزا دقیقا نوشته؟

افشین جان یه ستاره داره و دقیقا زیر اون annotation که کد وارد شده، زیر کد اون تاریخ کلیر شدن به همراه یه جمله نوشته شده است.

(دیروز 03:33 PM)ASALI نوشته است:

(دیروز 01:08 PM)achi686 نوشته است: دوست بنده که در مهاجرسرا هم عضو نبود و سهل انگاری ایشون باعث شد که منجر به ویزای یه ضرب نشه ، چرا که در زمان مصاحبه آخرین فرمهای آپدیت شده خود رو برده بود زیر سوال و گفته بود که این تاریخ ها ممکن هست صحیح نباشد و فرمهای قبلی ، تاریخش دقیق تر هست. که موکدا پیشنهاد میکنم، در زمان مصاحبه از این حرفها نزنید و کارها و یا اطلاعات قبلی خودتون رو زیر سوال نبرید

آچی جان
ما برگه های اصلاح شده رو پست کردیم و الان هم داریم باخودمون میبریم ...یعنی چی ؟ نباید بگیم در 2 مورد تاریخ اشتباه داشتیم ؟؟؟

همونطور که دوستمون گفتند ، چرا تغییرات را باید انجام و آفیسر رو مطلع کنید و حتی شما این امکان رو دارید حتی در روز مصاحبه آخرین آپدیت فرمهاتون رو تحویل سفارت بدید، اما وقتی فرم ها رو دادید دیگه از اون موارد توی فرم ها دفاع کنید و نوشته های خودتون رو زیر سوال نبرید و از همه مهمتر آفیسر رو گیج نکنید.......

(دیروز 03:41 PM)r_ent نوشته است:

با سلام خدمت دوستان عزیز
ایشالا خدا قسمت همه بکنه و یه ضرب ویزای خوشگلشون رو بگیرند ...
اگه سوال دیگه ای بود بنده در خدمت هست.

آچی جان، مرسی از این توضیحات کاملی که دادی واقعا عالی بود Smile
فقط سوال من در موردریز نمرات هستش. نمیدونم چرا امسال انقد دارن ریز نمرات بچه ها رو میگیرن؟؟
ریز نمراتت چطوری بود؟ اصلشو گرفته بودی و داده بودی ترجمه؟ چون من قدیم ندیما 1 بار مالِ لیسانسم و گرفته بود و الان فقط کپیشو دارم! اونم به فارسی!
برای فوق لیسانسمو درخواست دادمو دارم میگیرم اما برای لیسانسمم با توصیفات شما مجبورم بگیرم!! Sad
یعنی باید حداقل 2بار برم دانشگاه متاسفانه Sad
ریز نمرات رو از قبل داده بودی که ازت پرسید: این چیه؟
یا اینکه همونجا پشت باجه گفت بده؟؟

پیشاپیش سپاس!

بنده ریز نمرات فوق لیسانسم رو به علت اینکه مدرک فوق لیسانس نداشتم، به همراه کارت گواهی تحصیلی و کارت دانشجویی ترجمه ارسال کردم و برای افیسر در روزی که مدرک رو براشون پست کردم ، فرستادم...
بنده هم فکر میکنم یه مقداری نسبت به ریزنمرات حساس شدند و با توجه به مدرک لیسانس و گواهی فوق لیسانس، باز ریز نمرات لیسانس رو ترجمشو خواستند و برگردون

و از من با توجه به اتمام که درس

(دیروز 03:33 PM)ASALI نوشته است:

(دیروز 01:08 PM)achi686 نوشته است: دوست بنده که در مهاجرسرا هم عضو نبود و سهل انگاری ایشون باعث شد که منجر به ویزای یه ضرب نشه ، چرا که در زمان مصاحبه آخرین فرمهای آپدیت شده خود رو برده بود زیر سوال و گفته بود که این تاریخ ها ممکن هست صحیح نباشد و فرمهای قبلی ، تاریخش دقیق تر هست. که موکدا پیشنهاد میکنم، در زمان مصاحبه از این حرفها نزنید و کارها و یا اطلاعات قبلی خودتون رو زیر سوال نبرید

آچی جان
ما برگه های اصلاح شده رو پست کردیم و الان هم داریم باخودمون میبریم ...یعنی چی ؟ نباید بگیم در 2 مورد تاریخ اشتباه داشتیم ؟؟؟

عسلی جون فکر میکنم منظورشون این بود که انقد تابلو نکنین،‌اگه بازم تو فرمهای اصلاح شده ایرادی ممکنه داشته باشه دیگه لزوما برجسته اش نکنین. چون ایشون گفته: تاریخهاش ممکنه اشتباه باشه و قبلیا دقیقتره!!! خب باید اینو زودتر میفهمید و درست میکرد نه اینکه روز مصاحبه به افیسر بگه !!!
نگران نباشین
شما میرین و با ویزای 1ضرب برمیگردین،‌ببینین چه روزیه میگم Smile

دقیقا همینطور هست که دوست خوبموون گفتن.
(دیروز 04:08 PM)bayat_r نوشته است:

(دیروز 03:41 PM)r_ent نوشته است: فقط سوال من در موردریز نمرات هستش. نمیدونم چرا امسال انقد دارن ریز نمرات بچه ها رو میگیرن؟؟
ریز نمراتت چطوری بود؟ اصلشو گرفته بودی و داده بودی ترجمه؟ چون من قدیم ندیما 1 بار مالِ لیسانسم و گرفته بود و الان فقط کپیشو دارم! اونم به فارسی!

برای ترجمه ریز نمرات احتمال زیاد همون کپی رو قبول می کنن، اما آیا اصلش رو تو سفارت نمی خوان؟

من که ترجمه اون مدرک رو دادم . . یه نسخه و بعضا بیشتر بهمراهم برده بودم.

(دیروز 10:08 PM)مهدي پارس نوشته است:

با سلام خدمت دوستان عزیز
ایشالا خدا قسمت همه بکنه و یه ضرب ویزای خوشگلشون رو بگیرند و بنده رو

سلام دوست عزيز و تبريك بابت ويزا ميتونم بپرسم دليل معافيت شما چي بوده من به خاطر جبهه پدرم معاف شدم و ميترسم باعث مشگل شه.

بنده به علت کفالت پدر معاف شدم و کاملا براش توضیح دادم، که این قانون جی هست ....و در ظاهر که کاملا نشون میداد که اینا رو میدونه ......
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool
خیششششششش.....خوشششش.....الو.الو....صدا میاد؟؟؟ صدا اومد؟؟؟؟
اینجا انکارا ، صدای مارو از چند صد متری سفارت اسنکبار جهانی میشنوید.....

صبح بخیر
قبل از هز چیز توضیح بدم که من افتضا ترین درسی که نمره میاوردم ادبیات فارسی بود..واسه همین اگه غلط املایی دیدید یا دیدید موضوع ها هیچ ربطی بهم نداره به بزرگی خودتون ببخشید.

من تجربه شخصی مو مینویسم و قسمت هایی که به نظرم مهم تر هست رو بیشتر توئضیح میدم تا از تکرار مکررات جلوگیری بشه ولی در عین حال نکته مهم و یا متفاوتی از قلم نیوفته...
اولین قسمت

فرودگاه :
نسبت به عید که اوج کار فرودگاه هست فکر می کردم باید خلوت تر باشه که نبود و صف دم درب اینقدر طولانی بود که ما 1 ساعت فقط طول کشید وارد قسمت تحویل بار بشیم... ولی بعدش نمیدونم مسافرا کجا فرار کردن که هیچ کس اونور نبود..

بعد تحوبل بارهاو بعد از ینکه افسر گذرنامه کارو رو کرد و تموم شد از افسر کذرنامه پرسیدم که من کی نباید دیگه خروجی رو بریزم تو جیب دولت محترم؟؟؟گفت هر موقع تو پاست زد مقیم خارج... گفت این همه پول دادی اینم روش.....گفتم اره خوب ولی چرا برای سوریه 25 هزار برای ما 55 تا؟؟؟اینجاست حس پول زور می کنم....یک نگا به من کرد منم با لبخند رفتم....

ارز : رفتم گرفتن ارز مسافرتی که در کمتر از 5 دقیقه انجام شد....محلش هم میشه طبقه پایین قسمت کافی شاپ و خودنی های ترانزیت.بانک ملت
نکته : ما تو پاسمون ویزای مهاجرتی کانادا هست و علارغم اینکه بانک ملت خیابان شیراز گفت به شما ارز تعلق نمی گیره ولی در نهایت از بانک ملت رویروی پارک ساعی ارز رو گرفتیم...همه بانک ها هم میگن از یک هفته قبل اقدام کنید..ولی خانومم 3 روز قبل از پرواز ساعت 9 بانک بود و تونست بگیره...حواستون باشه که اگه قبل از پرواز اقدام نکنید تو فرودگاه به هیچ عنوان ارز بهتون نمیدن...قابل توجه ویژه چمپیونگ کینگ عزیز

پرواز : پرواز ما ترکیش بود.کلاس اکونومی.بوینگ 737..قیمت 380 .که 2 ماه قبل تر گرفته بودیم ولی نزدیک پرواز قیمتش شده بود 950..از تهران مستقیم به انکارا...طول پرواز 3 ساعت
راس ساعت که 5 صبح باشه انجام شد و اینقدر خلوت بود که ما به شعاع 4 ردیف صندلی از جلو و 4 ردیف از عقب بنی بشری رو نمیدیدم..خدمه خوش برخورد بودن...البته شایدم به خاطر خلوتی بود!!! :دی

فرودگاه آنکارا : بزرگ و خلوت بود و کارا ما در 30 ثانیه تموم شد....ایقدر خلوت که ما 20 نفر پرواز و 3 تا افسر گزرنامه و 4-5 نفر خدمه و کارمند فرودگاه کسی دیگه ای تو فرودگاهی به بزرگی سالن اصلی فرودگاه امام نبود...حتی کسی نبود که من 20 دلار چنج کنم...البته تو فری شاپ فروشنده ها بودن....برای اینکه یه قیمت دستوت بیاد به مقایسه کنم

مام نیوا آ 5 یور.....جک دانیل بزرک 34 و کوچک 24 یورو... باکس سیگار (برای دوستم) ماربرو 60 یورو.... ...

اتوبوس اگو 442 : از فرودگاه که میایین بیرون دقیقا 100 متر سمت به راست که برین میرسین به خط اگو 442 که یک راست میره میدان کیزلای..قبل اون هم خط اتوبوس خصوصی هاواش هست که همون مسیر رو میره ولی گرون تر...
این اتوبوس های خط 442 که دولتی هستن 5 لیر و خورده نفری هست که نقدی میگیره و از فرودگاه با وجود ترافیک شهری صبح ما 70 دقیقه رسیدیم کیزلای.

کیزلای طبق تحقیق من از خانومی که در بخش بعدی سفر نامه بهتون میگم که به گفته خودش 14 ساله اینجاست ، مثل محلیت منطقه ظفر میمونه ولی مثل خیابان ولیعصر از میدان کیزلای به سمت سفارت که بیایید منطقه هم بهتر میشه....مثلا از ظفر به سمت زعفرانیه...یعنی هم خونه ها بهتر و بزگتر میشه هم گنده تر و شیک تر میشن.
نکته : پس از سمت فرودگاه به سمت میدان کیزلای که دارین میایین اخراش میرسین به بلوار اتاتورک و در بلوار اتاتورک ، اول دکتر اونگان در سمت راست هست بعد میشه سفارت که در سمت چپ هست و بعد میرسین به میدان کیزلای..اینو حواستون باشه که ما سر همین نیم ساعت چزخیدیم...

تا اینجا رو داشته باشین که ما رسیدیم میدان کیزلای و می خواستیم بریم هتل.... بقیه رو تو بخش بعدی می نویسم .پس تا فردا ..
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
سلام ... صدای مارا هم از آنکارا میشنوین ...
قیل از هرچیز یکم از خودم بگم که من دانشجو هستم و بخاطر خدمت مجبور شدم که یه آزمون تافل ثبت نام کنم که خیلی راحت با ودیعه 8 ملیونی اومدم ترکیه ..
من و مادرم به اتفاق 5 شنبه با پرواز ترکیش اومدیم ... اینو بگم حالا نمیدونم چون ترکیش خیلی گرون شده انقدر خلوته یا اینکه هیچ کس کلاهش هم بیفته گذرش به آنکارا نمیفته ولی هر چی هست من تمام مدت 3 تا صندلی در اختیار داشتم که روش راحت بخوابم از طرفی هم جا پای هواپیمای ترکیش عالی بود ... جوری که قشتگ زانوی منی که تقریبا 180 سانت هستم به راحتی 30 سانتی با صندلی جلو فاصله داشت ... بر عکس پگاسوس که پارسال باهاش رفته بودیم استانبول انگار سوار مینی بوس شده بودیم مجبور بودم کلی سیخکی بشینم تمام راه رو !

فرودگاه آنکارا هم خیلی خلوت و باحال بود که کلا 1 دقیقه هم کارمون طول نکشید و اولین کاری که کردیم رفتیم سمت ... چون فیری شاپ مالیات و اینا نمیخوره قیمتش به نسبت خیلی خوبه

یه نکته ای که باید بگم اینه که حتما قبل اومدنتون این آدرس هتلی که رزرو کردینو یه چند جا یادداشت کنین و به امید این نباشین که تو فرودگاه می پرسین یا مثل من که فکر میکردم حتما فرودگاه وای فای داره و سریع میرم چک می کنم آدرس رو !
اصلا ازین خبرا نیست و اگه من به دوستم تو ایران مسیج نمیدادم که جان هر کی دوست داری سریع برو گوگل مپ آدرس این هتلمون و پیدا کن فکر کنم هنوز آواره کوچه خیابونا بودم...

خب در ادامه فرودگاه باید این نکته رو هم بگم که تاکسی بهم گفت حدود 80 لیر میگیره اگه بخواد مارو تا هتل ببره که من بهش گفتم برو بابا و طبق گفته دوستان ما راه افتادیم سمت اتوبوس های اگو که یخورده به سمت راست برید میبینینش ! خیلی راحت سوار میشین و جا داره همون وسطش واسه بار و بندیل و راحت هم میره صاف تا کیزیلای ... حالا جالبیش اینجاست که وقتی ما رسیدیم به مقصد هر کاری کردم که به راننده بینوا بفهمونم که ما دو نفر بودیم نفهمید و آخرشم فکر کنم 5 یا 6 لیر بیشتر نگرفت بنده خدا ! اون 80 لیر کجا این 5 لیر کجا ؟ خلاصه خیلی به صرفه است ...
خیلی راحت هتل و دیگه طبق آدرسی که دوستم داده بود پیدا کردیم ... هتل risiss نزدیک کیزیلای که دوست خوبم تو مهاجرسرا برام رزرو کرده بود. هتل بدی نیست حدود نیم ساعت پیاده روی داره تا مطب دکتر .
راستی یه چیزی که اینجا خیلی حال میده و عمرا تو تهران ازین کارا نمیکردم چونه زدنه ... وقتی من اومدم هتل کلی چونه زدم که کلا خیلی هم کار راه اندازه میشه تخفیف گرفت چون این موقع از سال کلا سرشون خیلی خلوته ... اولش به من میگفت که 170 لیرواسه هر شب.. من بهش گفتم نه 100 لیر بیشتر نمیدم و آخر انقدر تو سر و مغز هم زدیم تا به 130 لیر راضی شد ... پس حتما چونه زدن و مد نظرتون داشته باشین ... خلاصه به محض اینکه چونه زدن هم تموم شد مارو به زور فرستاد برای صبحونه و گفت اگه نخورین ناراحت میشم ! : دی !
خلاصه بعد از تناول صبحونه که منوش خوب هم بود راه مطب دکتر رو در پیش گرفتیم که چون دیر شده بود سریع یه تاکسی گرفتیم و با 8 لیر رفتیم به سمت مطب ... اینجا بود که با یک نگاه براحتی تشخیص دادم که مطب کجاست و طبق روال سفرنامه بچه های سال های پیش عنان کار رو در دست گرفتیم ! اول میرید طبقه 4 : پاسپورت و میدین + برگه برنده شدنتون + زمان وقت دکتر . بهد از تحویل اینها سریع یه نامه بهتون میده که برید طبقه بالا برای عکس و آزماشی خون که خیلی سریع انجام شد و 47.5 دلار ازتون میگیرن اینم بگم که همشون فارسی بلدن و ازین لحاظ ها هیچ مشکلی ندارین ... خلاصه وقتی برگشتم طبقه 4 که وقت ویزیت دکتر اونگان بود گویا دکتر فرار کرده بود و خلاصه دست به سرمون کردن و گفتن ساعت 4 بیاین ... دیگه ما هم دست از پا دراز تر رفتیم 5 ساعت بعد برگشتیم ... اینجا بود که دیگه برگ رزد آزمایشات و بهشون دادم نشستم به انتظار و چون تعداد بچه ها زیاد بود از همه ی همراه ها خواستن که بیرون بمونن ... بعد از مدتی منشی اسم من رو صدا کرد و بردمنو سمت اطاق دکتر که تقریبا یه یک ربعی معطلم کرد تا اومد سریع هم سر اصل موضوع اونم به فارسی که انتظارش رو نداشتم :
- بیماری قلبی داشتی ؟
+ نه !
- عمل جراحی ؟
+ نه !
- سیگار میکشی ؟
+ نه !
-ناراحتی مادرزادی ؟
+ نه !
-دارو خاصی مصرف می کنی ؟
+ نه !
بعد هم سریع هر چی توی کارت زردم بود و وارد کرد گفت برو دراز بکش ... گوشیش و گذاشت روی قفسه سینه گفت نفس ! یه بارم روی کمرم دوباره نفس ! در همین حین سریع یه آمپول زد به بازوم که وقتی فهمیدم ئه داره واکسن میزنه که سوزش سوزن حس کردم که دیگه کار از کار گذشته بود و داره تزریق می کنه اصلا نپرسید که ابله مرغون گرفتم یا نه ! mmr و آبله رو میکس کرد زد و منشی هم بهم گفت 200 دلار ! خلاصه حواستون باشه مثل من غفلت کنین واکسن و می خورین اگه حواسم جمع بود بهش می گفتم که این چیه من آبله مرغون گرفتم تست آنتی بادیش هم هست ! خلاصه انقدر حرفه ای و سریع زد که مجال اینجور حرفارو از من گرفت ... بگذریم

این بود داستان مدیکال ... گفتن فرداش ساعت 3 بیا بگیر ... خلاصه یه دکتر رفتن سه بار رفت اومد از به دنبال داشت تا بلاخره دیروز رفتم گرفتم...
خب حالا بریم سر یکم تفریحات ... اینجا اگه از میدون کیزلای برید تو مترو خط قرمز رنگ ایستگاه akkapru پیاده شین دقیقآ دم مرکز خرید آنکامال در میاین که دیدنش خالی از لطف نیست ! انواع اقسام رستوران ها و فروشگاه های مارک دار و البته سینما !
دیروز هم جای دوستان خالی رفتم فیلم skyfall رو دیدم که دیدن فیلم های روز دنیا برای من که عاشق فیلم هستم دنیایی ارزشمند بود

در آخر هم با عرض پوزش از اینهمه پورچونگی من همین الان از آزمون تافل برگشتم...
اگه هر کس سوالی داشت خوشحال میشم جواب بدم...
پارت دوم سفرنامه رو هم بعد از سفارت که 3 شنبه است میذارم ... امیدوارم که با کمک انرژی مثبت شما ها ویزای یک ضرب رو بگیرم
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
(2012-11-17 ساعت 18:58)r_ent نوشته:  [quote='soroush253' pid='238574' dateline='1353160660']
مرسی بابت سفرنامه،‌فقط من 1 سوالی داشتم و ازونجاییکه امسال فکر کنم مسافرین ریسیس زیاد شده تره همینجا بپرسم واسه استفاده بقیه:
از فرودگاه با اِگو که داشتین میرفتین،‌نمیشد آخرهای راه نرسیده به کیزیلای، سر خیابون مشروطیه پیاده شین؟؟
من تو نقشه دیدم به نظر اینطوری بهتره، اگر سر مشروطیه پیاده شین، با تاکسی میتونین این 1 ذره راه رو مستقیم ؟! برین تا خیابونی که هتل ریسیس توشه.
ممنون میشم اگه چک کنین ببینین جهتای خیابون رو درست میگم یا نه؟

در ضمن واسه سفارت رفتن هم فکر کنم خیابون لیبیا رو مستقیم برین بعد هم تونالی هیلمی رو مستقیم برین میرسین به جان اف کندی و از اونجا مستقیم میرین تا سفارت.

سلام رنت عزیز ... راستش من روز دوم تازه فهمیدم ئه این مشروطیت هم عجب خیابون باحالیه و چقدر نزدیک ... ولی دوست خوبم ایستگاه کیزیلای تا خیابون مشروطیت کلا 5 دقیقه پیاده روی داره و کلا خیلی فرقی نداره که کجا پیاده شی ... راستش منم خیلی دقت نکردم که ایستگاه داره یا نه یا اصلا از کدوم طرف رسید کیزیلای... از مشروطیت تا هتل هم دقیقآ فاصله اش 10 تا کوچه است و به راحتی حتی میشه پیاده اومد که نشونه این خیابون هم یه پل عابر هوایی حلالی شکل هست که دقیقا از تقاطع این خیابون و آتاتورک میگذره که خیلی تابلوئه .البته خیابون مشروطیت کلی سر بالایی سر پایینی داره که اگه بار همراه داشته باشی فوق العاده سخت میشه پس اگه همون کیزیلای یه تاکسی 5 یا 6 لیری طی کنی و صاف بیای دم هتل راحت ترین راهه
در مورد سفارت هم دقیقا حق با توئه و راه خیلی ساده و نزدیک و سر راسته... کلا طبق مسیری که خودت گفتی 15 دقیقه پیاده روی داره که خیلی ساده میرسین روبه روی سفارت
بازم سوالی بود در خدمتم
تشکر کنندگان: sayeh_m ، afs ، payam62 ، r_ent ، f1f ، lilistar1 ، hamedhamed ، AsemanAbee ، ابی هانی ، Szsanazsz ، Danoosh ، studpk ، mrbonbon ، HRSH ، rezagh ، mohajer13 ، ani_sheiton ، bmojtaba ، HAZARA ، shani89 ، t_arian_n
(2012-11-18 ساعت 02:10)bamboo نوشته:  [quote='soroush253' pid='238574' dateline='1353160660']
سلام دوست عزیز،ممنون از توضیحاتتون.لطفا از آب و هوای این روزهای آنکارا هم برامون بنویسید.
و یه سوال دیگه: این اتوبوسهای ego نزدیک مطب دکتر هم ایستگاه داره؟

سلام دوست عزیز والا حقیقتش دیگه من با اتوبوس جای دیگه نرفتم ولی از هتل های اینجا تا مطب حدود 25 دقیقه پیاده رویه و خیلی اتوبوس مهم نیست من دوبار چون دیر شده بود تاکسی گرفتم شد 7 لیر با تاکسی متر ... در ضمن تاکسی هاشونم چونه ای هستن اگه باهاشون طی کنین یه مبلغی رو دیگه نمیتونن زیرش بزنن ! یه روز که اینجا باشین همه چی دستتون میاد هر سوالی هم داشتین ازم بپرسین با کمال میل جواب میدم
تشکر کنندگان: r_ent ، lilistar1 ، 3pideh ، hamedhamed ، AsemanAbee ، Danoosh ، peyman1355 ، studpk ، niko ، rezagh ، mgolchin13 ، mrr777 ، HAZARA ، Rouzbeh1976 ، shani89 ، t_arian_n
(2012-11-18 ساعت 13:52)Saeedv13 نوشته:  سلام به همه ی 2013ایها مخصوصاً آنکارایی ها، مخصوصاً دوستان خوب و با معرفتی که مارو فراموش نمی کنن و سفرنامه می نویسن.
...............
سلام به همه دوستان

عمو سعید به رو چشم.....مرسی از تذکرت...
سروش جان ما هم ریسیس هستیم...کدوم طبقه ای؟؟ کجایی ؟؟ امار بده لطفا.....

بریم سر قسمت دوم سفر نامه
ما هتل ریسیس رو از اینترنت و از سایت booking.com شبی 70 دلار گرفتیم...هرچند که 3 روز قبل از رزرو هتل خانومم زنگ زد و با چک چونه خود هتل زیر شبی 80 دلار نداد...گفت اگه اینترنت ارزون تره از اون بگیرید..Cool

از میدان کیزلای تا هتل ریسیس با پا حدودا 12-15 دقیقه راه هست که اگه چمدون چرخ دار باشه راحت میشه رفت... برای دوستمون که گفته بود از خ مشروطیت هم راه داره بله....اینا چند تا خیابان هستن که هم با هم تقریبا موازی هستن و میرسن به خیابان لیبا که همون خیابان هتل ریسیس هست.

هتل رو در سایت زده 4 ستاره....ولی اگه من بخوام ستاره بدم میکم 3 ستاره تاپ....چرا که هتل کلا کوچولو هست و اتاق هاش هم به نسبت هتل هایی که ما رفتیم کوچولو هست....ولی خیلی تمیز و خیلی مرتب هست.که این خودش کلی حسنه..در ضمن پرسنل هتل فوق العاده مودب و با احترام برخورد می کنن..
لوازمی که در این هتل هست و نیازی به آوردن نیست : خمیر دندان و مسواک.خمیر اصلاح.تیغ اصلاح.سشوار.سیفتی باکس.لیف
عکس ها رو فردا براتون می ذارم

دکتر اونگان :
ساعت 9 وقت دکتر داشتیم که تا رسیدیم هتل و آقای رسپشن لطف کرد و اتاق رو تحویل ما داد و تا جابجا شدیم و بعد حرکت کردیم به سمت دکتر و وقتی رسیدیم دکتر ساعت شد 11...ولی هیج کس از ما برگه تعیین وقت دکتر رو نخواست ..پاسپورت رو گرفتن و ابتدا آمایش خون و سپس هم عکس از قفسه سینه و هر نفر 47.5 دلار شد که برای ما 2 نفر شد 95 دلار..منشی گفت ساعت 5 برای ویزیت بیایید....دکتر الان نیست...
عکس از این قسمت نمی ذارم چون اچی عزیز زحمتشو کشیده..

ساعت 5 که رسیدیم 1 نفر کیس لاتاری بود که یک دختر خانوم بودن و عضو مهاجرسزا هم نبودن که تمام کار هاشونو یک آقای حدودا 55 ساله انجام میدادن....2 نفر هم کیس خانوادگی

دکتر ابتدا منو صدا کرد.تا اومد برم و نامه انتی بادی و کارن زرد ببرم یهو منشی کاغد و پاکت رو دستم دید بهم گفت حق ندارم جز کارت زرد هیچ کاغد دیگه ای با خودم ببرم...گفتم این نتیجه آزمایشه....ولی گفت..نو نو..پس دست خالی رفتم پیش دکتر و کارت زرد رو ضمیمه پرونده کرد.....تا دکتر اومد من سلام فارسی کردم و همین عاملی شد که کل مکالمه ما فارسی انجام بشه....
تمام سوال و جواب ها یی که از سروش کرد از منم پرسید و بعد هم خدافظی کرد و از اتاق رفت بیرون....منم گفتم ایول امپول نزد...اومد بیرون و خانومم رفت پیش دکتر.....منم رفتم پیش منشی که بهم یک برگه داد و گفت 2 شنبه ساعت 3 بیا و جواب رو بگیر....همش تا اینجا فارسی

البته یک خانوم میان سالی اونجا بود که وقتی که من رفتم پیش منشی داشت با منشی ترکی حرف میزد و اینکه 2 شنبه برای جواب بیام و غیره رو همه اون از قول منشی بهم گفت...منم خوشحال نشسته بودم منتظر خانومم...
در ضمن من و خانومم تمام واکسن ها از جمله 2 نوبت ام ام آر و انفولانزا و تست انتی بادی ابله مرغون رو زده بودیم.

شروع کردم به صحبت با خانومه...این همون خانوم هست که تو قسمت اول سفرنامه بهش اشاره کردم.که می گفتاینجا ظفر انکارا هست.. یه خورده که حرف زدیم خانومم اومد بیرون و نگاش کردم و سری تکون داد..منم خوشحال که ایول دلار اضافی بی دلار اضافی...رفت پیش منشی که یک برگه بهش داد و اون خانومه ایرانی یهو گفت شما باید آزمایش خونت تکرار بشه عزیزم چون دکتر چیزه مشکوکی تو خونت دیده خانومم....منو میگی هاج واج نگای این خانومه کردم....خاونمم هم که رنگش پرید..منم کپ کرده بودم وای سعی می کردم به روی خودم نیارم..هی میگفتم احتمالا آزمایشت اشتباه شده خلاصه برگه ای رو که از منشی گرفته بود رو با یک عامه بهت و حیرت بردیم طبقه پایین که ازمایشکاه هست و امایش خون رو تکرار کنیم ....ازمایشگاه تا پرسیدیم که علت تکرار ازمایش خون چیست خانوم های اونجا انگار فحش ناموس دادی بهشون....میگفتن به مریض ربطی نداره که چرا....از دکتر پیگیری کنید.بعد هم هم به ما هم به خوشون اخم می کردن...ما رو میگی وا رفته بودیم...خانومم که رنگش سفید مثل کچ منم نگران..خلاصه ازمایش خون مجدد رو خانومم داد و رفتیم بالا به منشی برگه ازمایش مجدد رو بدیم..اونجا پرسیدیم که چرا ازمایش خون تکرار شده.البته با کردن کج کرده و متهم شده و گفتیم بابا ما نگرانیم...منشی گفت این تست فلان هست که بعد از چند ثانیه 2 زاری افتاد بابا این تست انتی بادی خودمونو میگه...همون 35 دلار که از ما 63 لیر گرفته بودن....خلاصه خوشحال و شنگول شدیم و رفتیم بیرون....دم درب که رسیدیم من به خانومم گفتم پس رسید 2 شنبه تو کو؟؟؟؟گفت من رسید ندارم رسید داری مگه؟؟؟ گفتم ایناهاش و تصمیم گرفتیم بریم بالا رسید خانومم رو هم بگیریم....از اونجایی که خانومم ترکی استانبلی تقریبا خوب بلده شروع کرد با منشی حرف زدن که اون گفت بابا این شوهر شما هم مثل شما می بایست تست انتی بادی بده....تازه اینجا فهمیدیم که خانوم محترم که کار یکی از کیس های خانوادگی رو پیش می برد یکسری توهمات رو به ما گفته تازه یکسری رو هم نگفته...منشی از خدا بی خبر هم فکر می کرد که ایشون دارن لطف می کنن و ترجمه می کنن....یعنی اگه من با خانومم چک نمی کردم و بعد پیش منشی نمی رفتیم 2 شنبه جواب ازمایش حاضر نمی شد.....بقیشو خودتون حدس بزنید
تمام قصه بالا رو تعریف کردم که شما دوستان اشتباهی رو که ما کردیم نکنید....خودتون مستقیم با منشی صحبت کنید...حتی فارسی..چون جواب میده....ولی به حرف کسانی که اونجا به عنوان کاربلد هستن اکتفا نکنید که حداقل 30 دقیقه استرس و ناراحتی داره و حداکثر هم که نگو.پس همه چیز رو خودتون از منشی هم بشنوید...

در نهایت هم بگم که دکتر جدی ولی محترم هست...خوش تیپ و میان سال.....در کل جز قسمت منشی های ازمایش خون بقیه پرسنل کاملا مودب و با احترام هستن..... یعنی خیلی با ذهنیت من فرق می کردن و من کلا خیلی خوشم اومد....البته بغیر از این داستان خانوم همه کار بلد که اینم خودم باید حواسم رو بیشتر جمع می کردم....

ایشالا قسنت بعدی رو بعد از گرفتن ویزای یک ضرب می نویسم....شب خوشShy
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
خب دوستان بازم سلام ..ما برگشتیم ولی نشد که زودتر سفرنامه ام رو کامل کنم چون لپ تابم خراب شده بود ...

خب گفته بودم که در مطب دکتر ما همه امپول ها رو زدیم و هزینه یک عدد پدر و یک عدد مادر با یک بچه کلا شد 970 دلار حدودا.... که این هزینه گزاف ما را خیلی افسرده کرد ( البته ما یک مرحله دیفتریو کزاز و ام ام آر رو زده بودیم و 2 مرحله هپاتیت )... ولی گفتیم اشکال نداره ...خانم دکتر برخورد عالی داشتند ..ولی در مطب نباید با کسی که واکسنش را زده حرف بزنی چون بهت هشدار می دن...

راستی هتل هم بد نبود ... تمیز بود ..رسیپشن هم یک دختر جوان ایرانی زیبا بود ..... صبحانه هم هر روز سیب زمینی ..چای و 2 نوع اب میوه ..کافی میت و هر روز یک نمونه سوپ ...انواع پنیر ..بادمجان ..تخم مرغ اب پز ...حلوا شکری ...تخم مرغ با سوسیس سرخ شده ... شیر و کورن فلکس سه نمونه مناسب برای بچه ها ..یک مشت بادمجان و گوجه و خیار شور فلفل هم گذاشته بودند ..با از این کره و مربا و شکلات و عسل
..بعضی روزها کیک هم می دادن که مزه کیک خانگی خیلی خوشمزه ای می دادو البته نان ..ما تونستیم از هتل برای چند روز آخر چون انتظار یکضرب رو داشتیم و زیاد موندیم شبی 120 لیر بگیریم اتاق رو ...

روز مصاحبه هم ما تا ساعت 12 ماندیم سفارت و بعدش گفتند برید و 1 و نیم بیایید ...

مصاحبه را فارسی انتخاب کرده بودیم ..تا اونجا که ما متوجه شدیم 5 تا کیس لاتاری غیر از ما به علاوه خودمان و یک خانم و دو فرزندش که ایشون شوهرشان سی تیزن اونجا بود و برایشان اقدام کرده بود همگی دسته جمعی آبی گرفتیم ...فقط یک دختر ایرانی که کیس ازدواج بود و یک خانم و آقای مسن که برای گرین کارت پسرشان براشون اقدام کرده بود یکضرب گرفتند ...

ترکها که همگی به سرعت یکضرب را می گرفتند و می رفتند یو پی اس و ما هم فقط حسرتشان را می خوردیم ... فکر کن کل سالن ترک بودند ولی تا ظهر همشون رفته بودند ...

ساعت یک و نیم هم که رفتیم فکر می کنم که چند تا کیس لاتاری دیگه اون موقع نوبت داشتند که نتونستیم امارشون رو در بیاریم .. طبق آمار دوستان در اون روز کسی روز قبل تر از ما هم یکضرب نگفته بود ..و فردای روز مصاحبه خودمان هم با خبر شدیم کسی یکضرب نگرفته

به نظر من حرف زدن در سالن با بقیه خیلی به آدم کمک می کنه که استرسش رو فراموش کنه ...تا اونجا که من یادم میاد همه به هم امیدواری می دادیمو این خیلی خوب بود ...

خب قسمت جذاب سفر نامه رویارویی با آفیسر هست ... خوب دقت کنید ..سوال و جواب ها رو کامل می نویسم چون همه دوستان معمولا این قسمت مهم رو سانسور می کنند و برای خودم خیلی مهم بود که دقیقا چی میپرسند؟!!!
اول اینکه افیسر ( مرد جوانی که با لهجه زیاد فارسی صحبت می کرد )از 15 دقیقه قبل از اینکه شماره ما اعلام بشه داشت پرونده ما رو می خوند ...چون من بچه ام مدام می رفت دست به آب من دیدم آفیسر رو که داره یک پرونده رو می خونه... و بعدش شماره ما اعلام شده... یه سلام و علیک معمولی ...و دیدن چندین برگ آبی کنار کامپیوتر و کلی هم برگه های خودمون و فرمهای ارسال شده ...اول پرسید که تغییری نمی خواهید توی فرمها بدید ..ما هم گفتیم نه مشکلی ندارند ..بعد گفت دست راست رو ببر بالا قسم بخور که همه چیز راسته ..ما هم توی چشماش نگاه کردیم و گفتیم دست راست که چیزی نیست ..می خوای قران و انجیل هم بیار ما برات مثل آب خوردن قسم می خوریم ....

آفیسر ( رو به همسرم برنده اصلی ): خب شما نوشتید که کارشناس مچینری هستید ...
همسرم : بهله
آفیسر : آیا توی سربازی هم با همین پست خدمت کردید ؟
همسرن : خیر بنده معاف یت پزشکی دارم به دلیل مشکل زانویی که داشتم دارم و سربازی هم نرفته ام ...
افیسر در حالی که سرش را تکان می داد رو به من : شما خانم خانه دار هستید و مثل اینکه قبلا در سازمانه ام ام ام ...

من دیدم خیلی داره تقلا می کنه واژه فارسی براش پیدا کنه سریع گفتم : خیر من معلم هنر و نقاسی در یک مدرسه تحت نطارت این اداره کار کردم ..

آفیسر رو به همسرم : شما اینجا اعلام کردید که موجودی حساب در بانک ملت دارید
همسرم ..خیر در بانک ملی دارم
آفیسر : اوه بله ...آیا پرداخت حقوق شما به این حساب واریز میشه ..
همسرم ..خیر ..به صورت نقدی ..طی یک چک بهمون می دن.....

همین ..دیگه نپرسید ..کجا می خوای بری ..چی کار می خوای کنی ...هیییییییییییچ نپرسی.. یک مشت چیز تایپ کرد و همون برگه آبی رو بهمون داد و گفت شما مدارکتون کامله ( اینجاش رو دیگه خودم از حفظ بودم ولی مثل خنگ های بهت زده نگاش کردم که من نمی دونم جمله ی بعدی شما چیه و بفرما و ما سرا پا گوشیم ) فقط یه پرو سه اداری هستش که باید طی بشه ...شما می تونید چهار تا شش هفته دیگه فلان سایت رو چک کنید شمارتون که اعلام شد یکیتون پاس بقیه رو هم بیاره و بین دوشنبه تا پنجشنبه بین ساعت یک تا یک و نیم بیاد ...

ما هم برگ را گرفته تشکر کرده و بیرون امدیم

نکته ای که ما متوجه شدیم این بود که همش داشت یکدستی می زد ...

خب ما تمکن مالی 43 میلیون تومان پول توی حساب و سند خونه و ماشین بردیم که همه رو برداشت و فقط اصلش رو برگردوند ..چیزی هم نگفت ...
هووووووووووووووووووورررراااااااااااااااااااااااا .....!! ویزای یک ضرب رو گرفتم
بچه ها مرسی از تک تکتون بخاطر انرژی مثبت هاتون!!!! یووووههووووو ....

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان