کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
شايد اين موضوع به اين تاپيك مربوط نباشه اما ميشه بگين ما ها كه قصد ماندن داريم چه مقدار و چگونه ميتوانيم پول انتقال بديم منظورم بيشتر از 10000 دلار هست ايا كسى از دوستان كه تازه واردشده اطلاعاتى داره .
كيس نامبر:2013AS5700. سفارت: ابوظبى. تعداد: ٣ نفر. قبولى: ٢ may. ارسال مدارك: ٦ jun  مصاحبه : هفته سوم اپريلCoolكليرنس برگه سفيد .كلير 29 may ,دريافت ويزا 3 junWink
(2012-12-01 ساعت 01:01)mohammad_r نوشته:  سلام دوستان
من یک سوال داشتم. کسی می تواند کمک کند. آیا می شود چند روز بعد از ورود به آمریکا و قبل از گرفتن گرین کارت به کانادا رفت و مدتی آنجا بود و دوباره به آمریکا برگشت و گرین کارت را گرفت؟ من هم آمریکا و هم کانادا آشنا دارم. می خواهم تو این مدت تا صدور گرین کارت به هر دو سر بزنم.

دوست عزیز
ویزای آمریکای شما برای یک سال معتبر است و می‌تونید با آن از آمریکا خارج شده و مجدد بدون گرین کارت به آمریکا برگردید. یکی از آشنایان من که تازه به آمریکا آمده بود قبل از گرفتن گرین کارت می‌خواست به ایران بره که برای اطمینان از اداره مهاجرت سوال کرد که همین جواب رو شنید. ولی من اگر جای شما باشم این کار را نمی‌کنم چون ریسکش زیاده. و در ضمن برای ورود به کانادا هم ویزای کانادا را لازم دارید.
در هرصورت اگر خواستید قبل از گرفتن گرین کارت از آمریکا خارج بشید حتماً از اداره مهاجرت سوال کنید.
از بچه های 2013 کسی وارد امریکا شده یا من هنوز تنها نفرم ؟؟
بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه من وارد فرودگاه لس آنجلس شدم با پرواز ترکیش که خیلی خوب بود .. اونجا هر کدوم از آفیسر ها به راحتی راهنماییتون می کنن ... اول کاغذ آبی رنگی که تو هواپیما پر کردی رو ازت میگیرن
همونچا ازتون عکس می گیرن ... بعد هم دوباره انگشت نگاری و یه چند تا سوال که آِیا دفعه اولت هست که اومدی و اینا !! بعد راهنماییتون می کنه به باجه یک !
باجه یک ازتون پاکت زرد رو تحویل میگیره چند جارو هم می گه امضا کنین بعد میگه برو بشین تا صدات کنم ... بعد از 5 دقیقه منو صدا کرد یه برگه داد گقت برو خونه مطالعه کن که توش نوشته بود گرین کارتتون تا 3 ی نهایتا 6 ماه دیگه میاد و این مهری که رو ویزات الان زدن همون حکم گرین کارت و داره ... همین ! 5 دقیقه هم طول نکشید .. بهش گقتم تموم شد گفت آره گرین کارت میاد به آدرسی که اینجا نوشتی !!! آدرسی که من داده بودم مال سن فرانسیسکو بود ...
خلاصه سلانه سلانه رقتم برای تحویل چمدون بعد دوباره بازرسی .. ! ولی هیچ کدوم از چمدون هارو باز نکردن فقط از دستگاه رد کردن !
همه اش هم می پرسیدن سبزی داری ؟ زرشک چی ؟ پول چقدر داری که من گفتم زیر 10 هزار دارم پرسید چند تا ؟ گفتم 8 هزار تا !
همین بعدش هم راه افتادم به سمت پرواز های داخلیشون که یه یک ربعی پیاده روی داشت ... !
حد الامکان سکه دلار برای خودتون بیارین اگه می خواین تماس بگیرین که من داستانی داشتم !! ولی یه چیزی که دیدم خیلی خوش خوشانم شد این بود که مردم آمریکا خیلی مهربون برخورد می کردن مثلا موقعی که من با درموندگی می گفتم سکه می خوام دوتاشون کیف پولشون و گرفتن هر چی سکه داشتن ریختن کف دستم ! جالب این بود که بازم کم اومد ! هر کاری هم کردم معادلش رو به اسکناس ازم قبول نکردن ! خلاصه به فکرم رسید اگه کار گیر نیاوردم در آینده بیام تو فرودگاه تکدی گری ! کلی کاسبم :دی

سوشیال سکیوریتی من هفته پیش اومد ولی هنوز گرین کارت نیومده !

این هفته برای گواهی نامه اقدام کردم که آِیین نامه رو قبول شدم ! مونده امتحان شهر ! گواهی نامه ایرانم رو هم قبول کرد که دو ماه باهاش رانندگی کنم و برام یه گواهی نامه کاغذب صادر کرد ! جالب تر از همه اینه که وقتی میری برای آِیین نامه میگه چه زیانی که من گفتم فارسی !! گفت اوکی کتابش اونجاست برو مطالعه کن بیا امتحان بده ! : دی

بانک هم گیر داده باید حتما دو تا ID داشته باشی و پاسپورت خالی قبول نیست حالا منتظرم یا گواهی نامه ام بیاد یا گرین کارت ! یعنی اینکه وا کردن حساب هنوز میسر نشده !

موبایلم رو هم از ایران برده بودم ... فقط t-mobile و at&t خدماتی ارائه میدن که میتونی از گوشی ایرانت استفاده کنی ! ولی at&t اینترنت نمیده ولی t mobile میده !! من 60 دلار دادم یه سیم کارت unlimited گرفتم با 2 گیگ اینترنت !

برای خونه و ماشین هم اقداماتی انجام دادم ولی هنوز سر انجامی نداشته ! قیمت ها یه شدت نجومی می باشد !
دیگه هر سوالی داشتین بپرسین خوشحال میشم جواب بدم
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
تشکر کنندگان: bayat_r ، raham ، sayeh_m ، tatoole ، studpk ، payam62 ، Gole baba ، ehsan_ati ، mdna ، Saeedv13 ، enchantress_boy ، masih sh ، el333 ، peyman1355 ، AsemanAbee ، pr.kia ، رجبعلی ، amir82 ، achi686 ، مهدي پارس ، usa lover ، nahid.t ، mohajer13 ، lottory ، parsush ، hasti_banoo ، e76779 ، m2013 ، hadiseh.t ، far-dv2013 ، mahdip ، hassanghobadi ، afs ، ASALI ، nora ، mgolchin13 ، farshid.a ، ehsan99 ، kasrafo ، ali234 ، farhadfsh ، sahar jabbari ، rezazaman ، r_ent ، raam12000 ، ابی هانی ، IN.USA@2013 ، sasbk ، خانه ، امیر مهاجر ، Tomas ، maneia ، lotery2013 ، سمانه777 ، afshin06 ، lilac ، moji1361 ، mitme ، armin1 ، ranebr ، nagoo ، kiasina ، Alirezaa2013 ، مانترا ، پروا ، مجید ملیح ، fire dragon ، shima1364 ، niloofar khorshidsavar ، gzafarabadi ، babak433 ، rira1982 ، HRSH ، saeeds61 ، Emma_a432 ، mooj ، lot2013 ، ali3923 ، amir0_0amir ، asal1907 ، escutcheon ، pouya.m.t ، pooyash ، shaso ، Mamadreza ، mhz_ir ، مرآت74 ، shivarahbari ، elni ، mirzamemar ، mhb161 ، elham_ces ، shatsi ، ali2316 ، ایلیا8118 ، mhr.714 ، حامد ، mrbonbon ، ساقر ، sweety.alireza ، mnajafinobar ، MEHDIREZAEI ، AFSHIN-PIC ، majid.s ، r_yan_p ، nirvana_kobin ، tooska68 ، nasim ، KIMIA2005 ، azar1348 ، Gerdoo ، mreza_ce ، niko ، Fereshteh Esfahan ، KOUROSHAVIN ، shishipapa ، iman63ir ، hamedhamed ، spd-r ، afshinghwink ، NarcisJ ، kouroshd ، emad iran ، milad_aae ، mlo ، sumya ، saeed5564 ، ARSHIYA USA ، nooshshahnar ، naarestan ، behnam88 ، jazirehh ، rezajoon ، Championking ، hgbeigi ، noobnoobi ، amairmonre ، daad ، godot ، پرستوی مهاجر ، Mbf232 ، nima-92 ، ma300me ، elmira_fa ، HAMID1371 ، AOC Kermani ، kian_mousapour ، rezad ، philter ، گل نهال ، nazi1368 ، niloo-kh ، betsa ، shang ، uranus88 ، itsmasoud ، Hedieh20 ، amiz.abdollah ، saeid-ss ، مرد آزاد ، Mojtaba7300 ، n51 ، اریوبرزن ، mehdi didam ، mehdieb ، zohre02 ، maziar irani ، ali_gh ، tenese ، babinj ، ghafari88 ، kage.omid ، powerb ، aaraam ، mahsa.darya ، vahidbaq ، mehrdad pharm ، pari pariaaa ، alirezanz ، nasam ، آلیس-1980 ، feidom30 ، remarya ، atlantis770 ، ahmad120
(2012-12-11 ساعت 09:52)Pouria1350 نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 01:01)mohammad_r نوشته:  سلام دوستان
من یک سوال داشتم. کسی می تواند کمک کند. آیا می شود چند روز بعد از ورود به آمریکا و قبل از گرفتن گرین کارت به کانادا رفت و مدتی آنجا بود و دوباره به آمریکا برگشت و گرین کارت را گرفت؟ من هم آمریکا و هم کانادا آشنا دارم. می خواهم تو این مدت تا صدور گرین کارت به هر دو سر بزنم.

دوست عزیز
ویزای آمریکای شما برای یک سال معتبر است و می‌تونید با آن از آمریکا خارج شده و مجدد بدون گرین کارت به آمریکا برگردید. یکی از آشنایان من که تازه به آمریکا آمده بود قبل از گرفتن گرین کارت می‌خواست به ایران بره که برای اطمینان از اداره مهاجرت سوال کرد که همین جواب رو شنید. ولی من اگر جای شما باشم این کار را نمی‌کنم چون ریسکش زیاده. و در ضمن برای ورود به کانادا هم ویزای کانادا را لازم دارید.
در هرصورت اگر خواستید قبل از گرفتن گرین کارت از آمریکا خارج بشید حتماً از اداره مهاجرت سوال کنید.

سلام دوست عزیز

بلاخره دیشب تونستم از چند سایت کانادایی و آمریکایی جواب این سوال رو بگیرم . تو این مدت هم اشتباه سرچ کرده بودم .
باید اینطوری سرچ کرد :
can you go to canada with a valid I-551 stamp
بله دوست من . دقیقا نوشته بود : میتوان با ویزای اقامتی که هم خودش و هم پاسی که توش خورده ، اعتبار داشته باشه ، بدون ویزای کانادا از مرز عبور کرد و تا ششماه موند و در برگشت هم اگه اعتبار برقرار باشه ؛ راحت بر میگردید . ولی اگه اعتبار نداشت با گرین کارت که حتما تا اون موقع بدستتون رسیده برگردید .
توی یکی دیگه هم یه وکیل کانادایی نوشته بود :
A valid I-551 = Green card
موفق باشید
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
(2012-11-16 ساعت 23:30)afs نوشته:  
(2012-11-16 ساعت 19:22)Saeedv13 نوشته:  افشین
یادمه یه بار دنبال مفهوم شماره ها و ستاره های روی ویزات می گشتی؟ اینو تو سایت KCC پیدا کردم. گفتم شاید به درد بخوره:

ازتون تشکر می کنم.
البته یه توضیحی بدم اگر توی تصویر ویزای من هم دقت کنید ویزای مهاجرتی لاتاری چند تفاوت نسبت به این تصویر داره. البته شکل ظاهری همین هست.
فقط بازم سوال من برطرف نشده، چیزی که توجه من رو جلب کرده اون ستاره زیر عکس هست که کسی نمی دونه یعنی چی؟!

با درود
افشین جان اگرinfrared داشته باشی وپاسپورت (ویزا) وگرین کارت را چک کنی ومطابقت بدی با ویزای دیگران خیلی موارد را که حتی با چشم عادی قابل رویت نیست رویت میشود.
حالا برای شما چندتا ستاره داره؟Big Grin
برای من تک ستاره خوردهBig Grin
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

(2012-12-11 ساعت 16:48)mansour*** نوشته:  
(2012-11-16 ساعت 23:30)afs نوشته:  
(2012-11-16 ساعت 19:22)Saeedv13 نوشته:  افشین
یادمه یه بار دنبال مفهوم شماره ها و ستاره های روی ویزات می گشتی؟ اینو تو سایت KCC پیدا کردم. گفتم شاید به درد بخوره:

ازتون تشکر می کنم.
البته یه توضیحی بدم اگر توی تصویر ویزای من هم دقت کنید ویزای مهاجرتی لاتاری چند تفاوت نسبت به این تصویر داره. البته شکل ظاهری همین هست.
فقط بازم سوال من برطرف نشده، چیزی که توجه من رو جلب کرده اون ستاره زیر عکس هست که کسی نمی دونه یعنی چی؟!

با درود
افشین جان اگرinfrared داشته باشی وپاسپورت (ویزا) وگرین کارت را چک کنی ومطابقت بدی با ویزای دیگران خیلی موارد را که حتی با چشم عادی قابل رویت نیست رویت میشود.
حالا برای شما چندتا ستاره داره؟

سلام دوست من

ستاره ها برای نشون دادن تغییرات در مشخصات شماست که قبلا اعمال کردید . برای بنده و فرزندم که پارسال پسوند فامیلیمون رو برداشته بودیم ؛ ویزای هرکدوم دوستاره داره و برای همسرم که در هفت سالگی اسم کوچیکش رو عوض کرده بود ؛ یه ستاره داره .
تعداد ستاره ها بستگی داره به اهمیت اون ( نام ، نام خانوادگی ، پسوند فامیلی )
مثل توضیحات شناسنامه میمونه . یک ستاره برای اسم و دو تا برای توضیحات نام خانوادگی و پسوند هست .
تو سرزمین فرصتها بهش میگن annotation

موفق باشید
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
(2012-12-11 ساعت 11:12)soroush253 نوشته:  از بچه های 2013 کسی وارد آمریکا شده یا من هنوز تنها نفرم ؟؟
بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه من وارد فرودگاه لس آنجلس شدم با پرواز ترکیش که خیلی خوب بود ...........................برای خونه و ماشین هم اقداماتی انجام دادم ولی هنوز سر انجامی نداشته ! قیمت ها یه شدت نجومی می باشد !

خوب، بهتون شادباش ميگم بالاخره به كشور مورد نظرتون رسيديد دوست گرامي. اگر امكان داره راجع به تهيه مسكن، نحوه اجاره و اجاره بهاي اون و اينكه در كدام شهر و ايالت هستيد بي زحمت توضيح بديد تا بتونيم از تجربيات گرانقدر شما استفاده كنيم.
يك دنيا از لطف شما سپاسگزارم دوست خوبم

(2012-12-10 ساعت 14:49)Hoormazd نوشته:  شايد اين موضوع به اين تاپيك مربوط نباشه اما ميشه بگين ما ها كه قصد ماندن داريم چه مقدار و چگونه ميتوانيم پول انتقال بديم منظورم بيشتر از 10000 دلار هست ايا كسى از دوستان كه تازه واردشده اطلاعاتى داره .

در ادامه سوال دوستمون، من هم سوالي دارم و اون اينكه آيا براي هر نفر ميتوانيم 10.000 تا وارد خاك اونجا كنيم يا هر خانواده بيشتر از 10.000 تا مجاز نيست؟ مثلا من و همسرم و پسر 6 ماهه مون ميتونيم 30.000 تا به همراه داشته باشيم يا خير؟ بزرگواري مي كنيد پاسخ بديدSmile
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
(2012-12-11 ساعت 17:15)peyman1355 نوشته:  
(2012-12-11 ساعت 11:12)soroush253 نوشته:  از بچه های 2013 کسی وارد آمریکا شده یا من هنوز تنها نفرم ؟؟
بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه من وارد فرودگاه لس آنجلس شدم با پرواز ترکیش که خیلی خوب بود ...........................برای خونه و ماشین هم اقداماتی انجام دادم ولی هنوز سر انجامی نداشته ! قیمت ها یه شدت نجومی می باشد !

خوب، بهتون شادباش ميگم بالاخره به كشور مورد نظرتون رسيديد دوست گرامي. اگر امكان داره راجع به تهيه مسكن، نحوه اجاره و اجاره بهاي اون و اينكه در كدام شهر و ايالت هستيد بي زحمت توضيح بديد تا بتونيم از تجربيات گرانقدر شما استفاده كنيم.

(2012-12-10 ساعت 14:49)Hoormazd نوشته:  شايد اين موضوع به اين تاپيك مربوط نباشه اما ميشه بگين ما ها كه قصد ماندن داريم چه مقدار و چگونه ميتوانيم پول انتقال بديم منظورم بيشتر از 10000 دلار هست ايا كسى از دوستان كه تازه واردشده اطلاعاتى داره .

در ادامه سوال دوستمون، من هم سوالي دارم و اون اينكه آيا براي هر نفر ميتوانيم 10.000 تا وارد خاك اونجا كنيم يا هر خانواده بيشتر از 10.000 تا مجاز نيست؟ مثلا من و همسرم و پسر 6 ماهه مون ميتونيم 30.000 تا به همراه داشته باشيم يا خير؟ بزرگواري مي كنيد پاسخ بديدSmile

بله میشود مشکلی نداشته کسانی که بردند،فقط باید پولها را در کیف وجیب پخش کنید.تنها راه همینه.
2012AS19000
Ankara
یکضرب
هجرت: جولای2012

(2012-12-11 ساعت 17:34)peyman1355 نوشته:  
(2012-12-11 ساعت 17:28)mansour*** نوشته:  

بله میشود مشکلی نداشته کسانی که بردنداز همین طریق بردند،فقط باید پولها را در کیف وجیب پخش کنید.تنها راه همینه.

خوب؛ اومديم و اين كار رو كرديم و بيش از 10.000 تا هر نفر برديم، اگر مثل يكي از دوستانمون ازمون پرسيدند اونوقت چكار كنيم؟ و اگر خداي ناكرده بعد از گفتن ما رو بازديد بدني كردند اون موقع چطور ميشه؟ راه قانوني نداره؟

دوست من سلام

برای هر خانواده 10000 تاست ولی شما اگه 1000,000 تا هم ببرین طوری نمیشه . فقط اضافه بر فرم آبی ؛ یه فرم دیگه هم باید پر کنید . همین . و اگه دروغ بگین و بفهمن ؛ دادگاه داره ولی اگه حتی تو فرودگاه هم نفهمن و حتی بعدا ازتون توی بانک بپرسن ( همه چیز اونجا واضح و روشنه ؛ درآمد ، مالیات و ...) و اونجا بهتون گیر بدن خیلی براتون گرون تموم میشه چون حمل بر این میشه که شما این پول رو مخفی کردین باهاش عملیات تروریستی انجام بدین و یا اینکه تبهکارین و قصد پولشویی دارین .

خر که نیستن ( از بابت این ادبیات نوشتاری پوزش میطلبم ) ویزای مهاجرتی بدن تا من و شما زندگیمونو به آتیش بکشیم و پو لشو نیاریم اینجا و با 10000 تا بیایم اینجا وبالشون بشیم . هرچه دارین و فکر میکننین که میتوننین از گیت س.پ.ا.ه توی فرودگاه امام رد کنین و بیارین ، بیارین که اینا هم خوشحالتر میشن ؛ فقط تو این سرزمین سعی کنیم مث ایران دولت رو دودره نکنیم و صادق باشیم . اینجا اگه قصدت دودره بازی با دولت باشه ، در اصل داری خودت رو دودره میکنی .

بیاین تو سرزمین فرصتها آنست بودن رو یاد بگیریم که بر عکس ایران ، اینجا نتیجش مثبته .
موفق باشید
2013AS0000007xx
بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه ......

سلام دوست عزیز و ممنون برای سفرنامت.....
لطف میکنی اگه امکانش هست راجب موارد زیر یه توضیحی بدی؟
1. آیا نامه ولکام لتر رو هم شما دریافت کردی؟ و اصولا این نامه به چه دردی میخوره و کارش چی هست؟
2.شما گواهینامه ایرانتون رو ترجمه کردید و یا اینکه بین المللی گرفتید؟
3.شما برای تبدیل گواهینامه ایرانتون چه اقداماتی انجام دادید تا براتون اون گواهی نامه کاغذی رو صادر کردند؟
4. آیا این گواهینامه صادر شده حکم ID رو برای شما نداره؟
5. مدت زمانی که طول کشید تا سوشیال سکیوریتی تون اومد چند روز بود؟

با تشکر
2013AS00/ رویت قبولی : May-02-2012/ ارسال فرمهای سری اول: May-09-2012/ آنکارا / یک نفر / مصاحبه: اوایل نوامبر/ اخذ ویزا: روز مصاحبه / ایالت تگزاس - هوستون Cool

راستش من سن فرانسیکو اومدم ! اگه محله درست حسابی و امن می خواین برین 1 خوابه 50 60 متری زیر 750 دلار نیست ! اگه از این پایین تره محله افتضاحه و زنده موندن تو این محله با خداست ... به محض اینکه اجاره کردم سر نحوه اش رو میام اینجا میگم
بازم اگه سوالی بود در خدمتم پیمان

(2012-12-11 ساعت 22:46)achi686 نوشته:  [quote='soroush253' pid='249438' dateline='1355208132']
از بچه های 2013 کسی وارد آمریکا شده یا من هنوز تنها نفرم ؟؟
بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه ......

سلام دوست عزیز و ممنون برای سفرنامت.....
لطف میکنی اگه امکانش هست راجب موارد زیر یه توضیحی بدی؟
1. آیا نامه ولکام لتر رو هم شما دریافت کردی؟ و اصولا این نامه به چه دردی میخوره و کارش چی هست؟
2.شما گواهینامه ایرانتون رو ترجمه کردید و یا اینکه بین المللی گرفتید؟
3.شما برای تبدیل گواهینامه ایرانتون چه اقداماتی انجام دادید تا براتون اون گواهی نامه کاغذی رو صادر کردند؟
4. آیا این گواهینامه صادر شده حکم ID رو برای شما نداره؟
5. مدت زمانی که طول کشید تا سوشیال سکیوریتی تون اومد چند روز بود؟

با تشکر

سلام دوست عزیز نامه ولکام لتر من همین هفته پیش اومد اتفاقآ و توش فقط یه شماره هست که نوشته مهمه ! فکر می کنم همون سریال نامبر گرین کارتم باشه ! حالا اگه شد نامه رو اینجا براتون میذارم
2. من گواهی نامه ایرانم رو ترجمه کردم ولی اصلش رو حتما می خواست ... گفت من شماره سریالش رو نمیتونم بخونم برام بخون که من گفتم ایناها ترجمه اش رو هم دارم !
3. هیچ اقدامی نکردم فقط ترجمه کردم آوردم ! گواهی نامه بین المللی هم رفتم الکی گرفتم 40 هزار تومان دادم ولی گویا اصلا جز آمار نیست ! الکی هزینه نکنین
4. نه حکم آِیدی نداره چون عکس روش نیست ! اتفاقآ می خواستم به عنوان آیدی دوم ببرمش بانک باهاش حساب وا کنم که مسولش گفت نمیشه چون عکس نداره !
راستی یه نکته ای که راجع به بانک هست اینکه من پرسیدم پول ریخن برای افتتاح حساب سقف داره که گفت نه ! هر چی بیشتر آوردی بهتر برای ما !

سوشیال هم دقیق 10 روز بعد از ورود اومد ! بدون سوشیال گواهی نامه نمیذارن امتحان بدین ! خونه هم نمیشه اجاره کرد واقعآ نمیدونم اونایی که کسی رو نداشتن چی کار کردن ! فکر کنم فقط هتل چاره اش باشه ...
چون من هر کاری می خواستم بکنم میگفتن سوشیال اول ...

بازم اگه سوالی هست خوشحال میشم جواب بدم
راستی گرین کارتم هم همین امروز اومد ! بعد از 15 روز انتظار ... : دی
شماره ی مهر ورود تو فرودگاه به پاس می خوره هم همون سریال نامبر گرین کارت هست. و receipt no که توی ولکام می خوره هم برای چک کردن تو سایت uscis بدرد می خوره. برای گواهینامه هم چه بین المللی و چه ترجمه یه کار رو انجام میده حداقل تو کالیفرنیا که اینجوریه.
since 2012
قسمتی از تجارب موجود در مهاجرسرا با کمی تغییر
امید وارم به دردبخور باشه.

1 دریافت آدرس و ھماھنگي ... و پرینت آن جھت فرودگاه و ...
٢ تھیھ بلیط
Low Season: 16th January – 20th June , 16th
September – 31st December
High Season: 01st January – 15th January , 21st
June – 15th September
٣ خرید دلار
۴ ترجمھ گواھینامھ رانندگي و ترجمھ بیمھ نامھ خودرو
۵ دریافت نامه از بیمھ براي خودرو
حتما" اگر امکانش ھست نامھ رسمی از شرکتھ بیمھ گذار ماشینتان در ایران را بگیرید و ھمراه داشتھ باشید.( ٣سال سابقھ رانندگی بدون تصادف و مدارک تحصیلی بالا تخفیف داره- شرکت Farmers این شرایط رو داره.)*اگر قصد خرید ماشین دارید یک نامھ از شرکتی کھ تو ایران ماشین بیمھ کرده بودید بگیرید کھ در چند سال گذشتھ بیمھ داشتید و ھیچ تصادفی ھم نداشتید . این نامھ روتین ھست و کافیست بھ دفتر مرکزی بیمھ بروید خودشون بھ انگلیسی نامھ میدھند
۶ تھیھ عكس پرسنلي ۵*۵ بھ تعداد لازم
٧ تعریف و تمرین نمونھ امضاء لاتین براي خود و افراد خانواده بالاي ١٨ سال
شما میتونید امضا تون را عوض کنید در ھنگام ورود بھ خاک آمریکا در فرودگاه اونجا از شما اثر انگشت و امضا میگیرن کھ این ٢ روی گرین کارت ھمھ ھست ھم امضا شما ھم اثر انگشتتون روی گرین گارتتون ھست . از لحظھ ورود وقتی شما امضا و اثر انگشت دادید باید با این امضا کارھاتون را انجام بدید تو بانک یا ھر اداره میرید باید با این امضاتون امضا کنید یادتون نره *
مدت اعتبار گرین کارت ھمھ ١٠ سالھ ھست
٨چك آنلاین پرواز و رزرو صندلي و غذا
تو پروازھای طولانی کلا صندلی ھای کنار راھرو مناسب تره
9-ھمراه داشتن كلیھ مدارك در سفر اول ھمراه داشتن شناسنامھ ، كارت ملي ، اصل گواھینامھ و ...
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=
١٠ تاپیك چھ چیزھائي را با خود ببریم 1601
١١ تھیھ لیست وسایلي كھ مي توانیم و باید با خود ببریم
بھ بردن لیمو و تخمھ و این چیزھا حساسن ، یا نبرید حتماً توی فرمی کھ میدن بگین وگرنھ جریمھ میشین*
گز، سوھان، پستھ، بادام، باسلوق، آلبالو خشکھ، لواشک، گردو، انجیر خشک، زعفران، نقل، پشمک* زعفران ھست ولی چون خیلی گرون تره از ایران بیارید
نبات اینجا خیلی کمھ. خشک بار ھم بیارید خوبھ
تن ماھي، کمی نان وخشکبار و کمی اغذیھ مناسبه
.اگر بچھ دارید ھم کتاب وچیزایی رو کھ واقعاً با ارزشن بیارید.مقداری دارو مخصوصاً آنتی بیوتیک و پماد گزیدگی پشھ
اگر بچھ دارید و داروی خاصی می خوره یا ضدّ سرفھ حتما بیاری - اینجا ھست اما بسیار گرون وبرای روزای اول تا جا بیفتید خوبھ
یھ پکیج نرم افزاری کینگ یا لرد یا ھر چیز دیگھ خوبه همراتون باشه
كارھاي قبل از ورود
١٢ تھیھ لیست وسایلي كھ مي توانیم و باید با خود ببریم
برای گرین کارتی ھا تا ٢ سال بردن ھر مقدار پول و لوازم منزل بدون مالیات ھست
داخل ھواپیما ھیچ گونھ مایعات و کرم و غیره رو نبرید
کنسرو غذای آماده هم بد نیست به همراه داشته باشید.
١٣ خرید تبدیل پریز (پریزها 110 ولتی اند)
١۴تھیھ شلنگ دستشوئي + سھ راھي + نوار تفلون + واشر و یا تھیھ آفتابھ كوچك
١۵ ثبت نام در كلاس زبان در صورت نیاز
16 بستھ بندي وسایل و چیدن در چمدانھا
براي اضافھ بار فقط حواستون باش کھ فقط تومن قبول می کنن…نھ دلار نھ یورو نھ ھیچ چیز دیگھ - حواستون باشھ اضافھ بار رو تا مقصد نھائی بنویسھ
17 تحویل بار در فرودگاه
١- دم رفتن میدونم کھ استرس خیلی زیاده! ولی سعی کنید خونسرد باشید، چون کسی کھ بار رو تحویل میگیره گناھی نداره کھ بخواد جور ما رو بکشھ. ٢- سعی کنید خیلی زود بار رو تحویل بدید. چون کارمند ھاشون سرحالتر ھستند. ٣- چھره خنده رو یادتون نره.
18 ھماھنگي ایاب و ذھاب فرودگاه تا ھتل (كسي را در آمریكا ندارند
19 تھیھ ریز نمرات از دانشگاه و ترجمھ آنھا
20 گرفتن توصیھ نامھ از اساتید
توصیھ نامھ ھا بخش خیلی مھمی از پرونده شما ھستند. این توصیھ نامھ ھا باید توسط استادانی کھ رابطھ دانشگاھی یا حرفھ ای با شما داشتھ اند نوشتھ شود. دانشگاه ھا معمولا دو یا سھ توصیھ نامھ درخواست میکنند. این توصیھ نامھ ھا را برای پرکردن بھ افرادی بدھید کھ شما را خوب میشناسند (از لحاظ علمی یا کاری) و مطمئن ھستید کھ درباره شما مطالب خوبی خواھند نوشت و مھارت ھا و محسنات شما را گوشزد خواھند کرد. در نامھ باید تشریح شده باشد کھ شخص توصیھ کننده چھ مدت است کھ شما را میشناسد، فکر میکند کھ
قابلیت ھای شما کدام ھستند، و چرا شما شایستگی دارید کھ ازدانشگاه مقصد پذیرش/کمک مالی بگیرید. توجھ داشتھ باشید کھ توصیھ نامھ باید نشان بدھد کھ فرد توصیھ کننده شما را خیلی خوب میشناسد. فراموش نکنید کھ کمیتھ پذیرش مخصوصا میخواھد بداند کھ چرا شما برای این دانشگاه/رشتھ مناسب ھستید. این نکتھ مخصوصا برای متقاضیان مدرک دکترا مھم است.
21تهیه رزومه مناسب
یکی از موثرترین و مھمترین ابزار برای بدست آوردن موقعیت ھای تحصیلی در آمریکا، ایجاد ارتباط موثر است. بھ ھمین علت تھیھ یک خوب در کسب پذیرش یک دانشگاه بسیار موثر است.
22 مراجعھ بھ سایتهای کاریابی جھت پیدا كردن در اولین فرصت این یعنی نه اون موقعی که کفگیرتون به ته دیگ خورده باشه.
23 استخراج دانشگاه ھاي ایالت مقصد با توجھ بھ سایت وزارت علوم
http://www.4icu.org/us
24 مطالعھ و تسلط بر آئین نامھ رانندگي
كارھاي پس از ورود
رو در پست بعدی می گم.
موفق باشید
ببخشید اگه ه ها رو درست نشون نمیده!
در زندگی هیچ کس را تحقیر نکنید یا آزار ندهید.
شاید امروز قدرتمند باشید،
اما یادتان باشد که زمان از شما قدرتمندتر است.
تشکر کنندگان: bayat_r ، ASALI ، enchantress_boy ، گل نهال ، achi686 ، ehsan_ati ، el333 ، rouzbehdarvishi ، usa lover ، nora ، aziking ، roeentan ، mgolchin13 ، lottory ، mdna ، Saeedv13 ، *NASIM* ، farshid.a ، HRSH ، مهدي پارس ، far-dv2013 ، Gole baba ، raham ، mohajer13 ، mahdip ، kasrafo ، سمانه777 ، studpk ، AsemanAbee ، sam_sabz ، farhadfsh ، Hoormazd ، peyman1355 ، hadiseh.t ، r_ent ، ابی هانی ، amirhr123 ، nika ، sasbk ، خانه ، Tomas ، maneia ، sph ، amr ، lilac ، Soap McTavish ، nagoo ، تجریش ، kiasina ، مانترا ، پروا ، ali5980 ، مجید ملیح ، اناهیتا ، shima1364 ، نازنین 932 ، saeeds61 ، ahmad.h ، Emma_a432 ، girl-y ، bardia9 ، amir0_0amir ، احمدوکیلی ، Mamadreza ، mrr777 ، شهلا 1346 ، elni ، mhb161 ، ایلیا8118 ، حامد ، mrbonbon ، ساقر ، MEHDIREZAEI ، AFSHIN-PIC ، majid.s ، KIMIA2005 ، azar1348 ، Gerdoo ، lilistar ، niko ، Fereshteh Esfahan ، KOUROSHAVIN ، iman63ir ، hamedhamed ، yousef_eidi ، afshinghwink ، NarcisJ ، kouroshd ، sumya ، saeed5564 ، moon_rose ، ARSHIYA USA ، nooshshahnar ، ashakibafar ، jazirehh ، امیر مهاجر ، mino2013 ، Championking ، hgbeigi ، amairmonre ، godot ، پرستوی مهاجر ، AOC Kermani ، Mbf232 ، hosseinshokri ، nima-92 ، Ehsan1358 ، elmira_fa ، daad ، kian_mousapour ، philter ، niloo-kh ، itsmasoud ، Hedieh20 ، amiz.abdollah ، saeid-ss ، Mojtaba7300 ، negar_karimi6 ، shatsi ، اریوبرزن ، ali_gh ، kage.omid ، powerb ، vidi ، vahidbaq ، pari pariaaa ، alirezanz ، nasam ، آلیس-1980 ، remarya ، aaraam ، atlantis770
دوستان عزیز مقیم لوس آنجلس من واسه 10 jan تیکت دارم ولی هنوز نمی دونم شب اول که ساعت حدود 6 بعد از ظهر می رسم باید کجا بمونم. هتل ها رو نگاه کردم آنلاین ولی قیمت ها خیلی بالا بود . ممنون می شم اگه یک استدیو یا هتل ارزون برای همون چند روز اولیه معرفی کنید .
کیس: 11xx / کنسولگری: لندن / دريافت ويزا:روز مصاحبه Big Grin

ورود به آمریکا : آخر 2012

God Bless The USA

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان