کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2012-12-29 ساعت 16:03)sokot نوشته:  سلام به همگی
بعد از ورود به آمریکا چقدر حداقل باید اونجا باشیم ؟آیا میشه بعداز گرفتن گرین کارت و کارهای دیگه برگردیم ایران برای انجام کارهای باقیمانده ؟

زمانی نیاز نداره! می تونی قبل از گرقتن گرین کارت هم برگردی چون مهر تو پاست همون کارو می کنه ، ادرسی هم که دادی کارتت میره اونجا.
since 2012
(2012-12-27 ساعت 15:15)mbt1346 نوشته:  
(2012-12-19 ساعت 10:37)kamran123 نوشته:  سلام به همه دوستان

فقط خواستم به دوستان عزیزی که مثل خودم با سرمایه کم و نداشتن آشنا قصد مهاجرت دارن عرض کنم که بهتره به یک ایالت و شهر ارزون مثل شهر آتلانتا فکر کنند من مدتی است اینجام و کلا از هزینه ها نسبت به ایالتهای دیگه راضی هستم.
سوالی بود درخدمت دوستان هستم.
سلام
دوست عزيز
ميشه يه مقدار با جزئيات بيشتر از هزينه هاي آتلانتا مثل كرايه خونه و ساير هزينه ها توضيح بدي
ممنون
سلام دوست من...
میتونی از تاپیک زندگی و کار در آتلانتا (جورجیا ) اطلاعات مورد نیازت رو پیدا کنی و اگه سوالی هم داشتی، همونجا مطرح کن... موفق باشی...
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
سلام به همگي. صداي منو از كاليفرنيا ميشنوين. همونطور كه گفته بودم 4شنبه با پرواز KLM ساعت 1 ظهر رسيدم لس انجلس بعد از 11 ساعت پرواز مستقيم از آمستردام. اول از پرواز بگم كه در كل خوب بود اما من از گرسنگي داشتم به حال اغماء مي رفتم :دي نميدونم اين اروپاييا چه جوري با 2 وعده غذاي اونقدر كم به اندازه چاشت وسط روز دووم ميارن. ساعت حدود 10 از آمستردام بلند شديم حدود 2 ساعت بعد مثلا نهار آوردن. گفتن پاستا يا مرغ؟ گفتم مرغ. يك ظرف خيلي كوچيك دادن نصفش از اين برنجاي مخلوط با سبزيجات (نخودفرنگي، هويج و..) بود نصفشم تيكه هاي كوچيك مرغ تو يك سس خاصي كه نه بد بود نه خوب. معمولي. يك تيكه پنير زرد، يك بيسكوييت كوچيك با سالاد ميوه و دسر شكلاتي هم بود. دسرش خيلي زياد بود انصافا اما خيلي هم شيرين بود كه من زياد دوست ندارم ولي چون احساس ميكردم بعدش از غذا ديگه خبري نيست همشو خوردم. نوشيدني هم كه ديگه همه چي بود. اينو خورديم و بعدش ديگه تا حدود 6-7 ساعت هيچيييييي. يعني نزديك بود صندليو گاز بگيرم. البته يك مشكل هم اين بود كه هواپيما دائم در حال تكون و لرزش بود. آخرشم ديگه حدود 2 ساعت يا كمتر مونده به مقصد، يك تيكه پيتزا دادن كه خوشمزه بود ولي كم بود خب Sad طول پروازم كه ميشد فيلم ديد يا آهنگ گوش داد. اون فرم آبي معروف هم به همه دادن كه با اطلاعات پاسپورت، آدرس آمريكا و شماره پرواز پر كردم و اينكه چي همراهمه كه عكس فرم تو همين تاپيك هست. همين ديگه چيز خاصي نبود. بعد هم كه پرواز نشست حدود 20 دقيقه طول كشيد تا تونستيم پياده شيم. وقتي رفتيم بيرون وارد سالني شديم كه پاسپورت كنترل انجام ميشد كه رفتم تو صف ويزيتوري. اولش شك كردم كه درسته يا نه از يك آفيسر پرسيدم گفت درست ايستادي. خيلي طول نكشيد تا نوبتم شد. پاكت زرد و پاس و فرم آبي رو تحويل دادم. چند تا سوال پرسيد كه دقيق يادم نيست چون خيلي خسته بودم و گوشم هم درد مي كرد. مثلا پرسيد: تا حالا كار كردي؟كجا؟كارت چي بوده؟ كسيو داري تو آمريكا؟الان كجا زندگي ميكني؟ از اين جور سوالا.. بعد هم براي تغيير آدرس پرسيد كه گفتم نه. بعد رو دستگاه اثر 4 انگشت دست راستمو گرفت و بعد هم يك عكس. بعد بلند شد گفت همراه من بيا و مداركمو كه دستش بود داد به يك آفيسر ديگه. منم كه يك چمدون كوچيك و يك كيف لپ تاپ همراهم بود دنبال اين دوميه رفتم. منو برد به سالن secondary inspection (اگه اشتباه نكنم اسمشو..) دقيقا بيرون سالن يك آفيسر ديگه پشت ميز نشسته بوذ كه بهم گفت چمدونمو بذارم همون جلوي ورودي سالن كنار چند تا چمدون ديگه اما كيف لپ تاپو بردم داخل. رفتم اونجا نشستم. همه اسپانيايي بودن كلا. خيلي هم شلوغ نبود. همونچا كه نشسته بودم يدفعه ديدم چمدون بزرگم داره از رو اين نقاله ها رد ميشه. همون لحظه يك آفيسر كه اونجا ايستاده بود چمدون منو بلند كرد گذاشت پايين حتي تگ بار و اسمو چك نكرد. يعني كاملا مطمئن بود كه اين چمدون مال كيه و الان تو اون سالن نشسته!!!! تو اون سالنه خيلي نشستم حدود 40-50 دقيقه كاملا بيكار اونجا بودم. از اونورم همش چشم به چمدون بود كه نبرن با اينكه پر ماموراي فرودگاه بود. آخر براي اينكه خيال خودمو راحت كنم رفتم به ماموري كه بيرون سالن پشت ميز بود گفتم ميشه اون جمدونمو بيارم نزديكتر بذارم كه رفت برام آوردش. يك كم بعد يك آفيسر اسممو خوند رفتم پيشش. پاسو نشونم داد گفت اين خودتي؟تاييد كردم. بهم گفت انگشتاي دست راستتو به حالت باز بگير..حالا دستتو بده به من..اين وسط خيلي تاكيد داشت كه ريلكس باشم منم هاج و واج كه چرا اينطوريه؟مگه ميخوايم چيكار كنيم؟ اين تاكيدش رو ريلكس بودن هم اثر عكس داشت :دي خلاصه ريلكس ريلكس گويان انگشت اشارمو گرفت زد تو استامپ بعد هم زد روي يك كاغذ. خندم گرفته بود كه اين مراسم فقط واسه اثر انگشت بوده. يك بار ديگه هم همه اينا تكرار شد براي پشت كاغذه. بعد هم پشت و روي كاعذو امضا كردم. رفتم نشستم. دوباره حدود 10 دقيقه بعد صدام كرد بازم همون كارا تكرار شد. باز اومدم نشستم كه بعد از چند دقيقه صدام كرد پاسمو داد به اضافه فرم آبي رنگ و يك كاغذ كه نوشته بود مهر توي پاسم حكم گرين كارت يك ساله داره. گفت ميتوني ديگه از فرودگاه خارج بشي. تو اين سالنه اصلا كارا به ترتيب انجام نميشد و من از بقيه كه قبلش اونجا بودن سريعتر رفتم بيرون.
چمدونامو برداشتم و رفتم طرف علامتاي خروج. يك آفيسري هم اونجا نشسته بود كه وقتي نوبت من شد ازم پرسيد قراره ازدواج كني اينجا؟ چجوري اومدي؟ گفتم برنده لاتاريم. خنديد تبريك گفت يك كم خوش و بش كرد. بعد گفت چقدر پول نقد همراهته؟منم چيز زيادي همراهم نبودگفتم 800 دلار با حدود 700 يورو. فرم آبيو پيش خودش نگه داشت گفت خوش اومدين. اصلا چمدونارو نگاه هم نكرد.

خوب اين تا اينجا. بقيشم از زندگي اين چند روزه ميام براتون ميگم. اميدوارم اين اطلاعات حداقل براي كسايي كه از فرودگاه لس آنجلس وارد ميشن به درد بخوره.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، raham ، Blaze ، kasrafo ، s.s.h ، سمانه777 ، masih sh ، mdna ، mohajer13 ، roeentan ، usa lover ، amir82 ، 2013selectee ، m9780 ، el333 ، kavirr ، ASALI ، achi686 ، fire dragon ، صوفیا صوری ، zohreh36 ، noura ، afs ، dana ، pr.kia ، Ali Sepehr ، raam12000 ، tatoole ، mk_2002ir ، AsemanAbee ، armin1 ، mgolchin13 ، 3pideh ، itsmasoud ، mori ، hassan1358arab ، bayat_r ، r_ent ، sasbk ، beelzebub ، moji1361 ، lotery2013 ، mehdiii ، khmp ، peyman1355 ، mahdip ، mitme ، lilac ، farhadfsh ، پدی ، m@ry@m75 ، *NASIM* ، sadeghi897 ، idn ، Saeedv13 ، ali234 ، m2013 ، aziking ، Tomas ، ensan ، honestly2002 ، parsush ، far-dv2013 ، ابی هانی ، abas_kashan ، soroush253 ، enchantress_boy ، mooj ، Gole baba ، sam_sabz ، IN.USA@2013 ، goody ، shiraz2013 ، yalda25 ، خانه ، رجبعلی ، Soap McTavish ، nagoo ، ashakibafar ، maryamkambiz ، yousef 62 ، maneia ، گل نهال ، مهتاب - 2251 ، kiasina ، مانترا ، Alirezaa2013 ، مجید ملیح ، اناهیتا ، shima1364 ، gzafarabadi ، HRSH ، نازنین 932 ، saeeds61 ، Emma_a432 ، sepehr_sh ، wushu kung fu ، amir0_0amir ، asal1907 ، escutcheon ، mrr777 ، شهلا 1346 ، Rouzbeh1976 ، mirzamemar ، mhb161 ، shatsi ، lonelyman ، sayeh_m ، mrbonbon ، حامد ، NarcisJ ، ساقر ، AFSHIN-PIC ، majid.s ، eghtesad ، majorsoly ، nirvana_kobin ، KIMIA2005 ، Froozan ، Fereshteh Esfahan ، KOUROSHAVIN ، iman63ir ، hamedhamed ، afshinghwink ، kouroshd ، milad_aae ، mlo ، sumya ، lingni ، ARSHIYA USA ، ashkan1188 ، jazirehh ، mnajafinobar ، Championking ، soruosh ، pouya.web ، hgbeigi ، noobnoobi ، amairmonre ، AOC Kermani ، hosseinshokri ، ma300me ، dolood ، elmira_fa ، daad ، kian_mousapour ، philter ، niloo-kh ، Hedieh20 ، amiz.abdollah ، betsa ، saeid-ss ، Mojtaba7300 ، mehrdad pharm ، jj bobo ، mohajer-sky ، mehdi didam ، ali_gh ، tenese ، ghafari88 ، mohamad92 ، kage.omid ، nazila5959 ، moqadam ، powerb ، aaraam ، ahmad120 ، vahidbaq ، Lady ، pari pariaaa ، alirezanz ، nasam ، آلیس-1980 ، remarya ، atlantis770 ، siminbiazar
(2012-12-31 ساعت 12:42)lotery2013 نوشته:  سلام، دوستان به نظر شما کسی که در بدو ورود هیچ آشنایی نداره چکار کنه؟ البته با این وضعیت دلار پول زیادی هم نداریم. خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید چون بدون آشنا حتی خونه هم نمی شه اجاره کرد.

شما میتونید در بدو ورود از گروه امیگرانجل استفاده کنید!
اینجا اطلاعات بیشتری کسب میکنید
http://mohajersara.com/thread-5813.html

البته این رو هم بگم خیلی از بچه ها بودن که همینجوری رفتن و خودشون با استفاده از اطلاعات این سایت همه ی کارهاشون رو انجام دادن
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
(2013-01-02 ساعت 12:41)lotery2013 نوشته:  سلام
ایا کسی مث من که حدود 6 میلیون وام دارم، بایس تسویه کنم یا اینکه راهی هست از اونجا ماه به ماه پول به ایران بفرستم تا کسی اینجا قسامو بده؟
با تشکر

میتونی مبالغی رو به حساب بانکیت تو ایران حواله کنی (از طریق صرافی‌ها)
بعد از طریق اینترنت کارت به کارت کنی یا انتقال بدی به حساب کسی که اون شخص قسطت رو بپردازه.
سلام
من یک پرواز گرفتم که توقف اولش به مدت 12 ساعت در آتلانتا هست و میخوام اونجا دوست قدیمیم رو ببینم و بعد از این 12 ساعت توقف به سمت مقصد اصلیم یعنی شیکاگو ادامه پرواز بدم. (پرواز فرانکفورت - آتلانتا - شیکاگو)

چند سوال:

1. کارهای ورودی در آتلانتا انجام میشود یا شیکاگو؟ (آدرس اصلی ارسال گرین کارت شیکاگو میباشد)

2. کارهای اداری ورودی معمولا چقدر طول میکشه؟

3. خروج از فرودگاه در آتلانتا و رفتن به شهر برای مدت 12 ساعت قانونا اشکالی نداره؟

ممنون بابت راهنماییتون
(2013-01-02 ساعت 17:55)gharibestan نوشته:  سلام
من یک پرواز گرفتم که توقف اولش به مدت 12 ساعت در آتلانتا هست و میخوام اونجا دوست قدیمیم رو ببینم و بعد از این 12 ساعت توقف به سمت مقصد اصلیم یعنی شیکاگو ادامه پرواز بدم. (پرواز فرانکفورت - آتلانتا - شیکاگو)

چند سوال:

1. کارهای ورودی در آتلانتا انجام میشود یا شیکاگو؟ (آدرس اصلی ارسال گرین کارت شیکاگو میباشد)

2. کارهای اداری ورودی معمولا چقدر طول میکشه؟

3. خروج از فرودگاه در آتلانتا و رفتن به شهر برای مدت 12 ساعت قانونا اشکالی نداره؟

ممنون بابت راهنماییتون

با توجه به اطلاعاتی که من دارم

1.آتلانتا یا هر فرودگاهی که اول وارد خاک آمریکا میشید

2. تقریبا 2ساعت

3.مشکلی نداره
2013AS78xx/ابوظبی/۱ نفر/ارسال فرم: ۱۱ جون/ کارنت: ۱۱ مارچ/مصاحبه: ۲۲ می/هزینه‌ها: ۲۷۰۰ درهم/سیاتل/ویزا یکضرب/سفرنامه
از امارات متحده تا ایالات متحده
(2012-12-11 ساعت 11:12)soroush253 نوشته:  بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه من وارد فرودگاه لس آنجلس شدم با پرواز ترکیش که خیلی خوب بود .. اونجا هر کدوم از آفیسر ها به راحتی راهنماییتون می کنن ... اول کاغذ آبی رنگی که تو هواپیما پر کردی رو ازت میگیرن
همونچا ازتون عکس می گیرن ... بعد هم دوباره انگشت نگاری و یه چند تا سوال که آِیا دفعه اولت هست که اومدی و اینا....
می خواستتم بپرسم که خب برای کسانی که از نظر زبان انگلیسی ضعیف هستند، چه مشکلاتی می تونه پیش بیاد؟؟
تشکر کنندگان: armin1 ، Danoosh ، peyman1355 ، Tomas ، kiasina ، NarcisJ ، nirvana_kobin ، KIMIA2005 ، daad ، niloo-kh ، saeid-ss ، Mojtaba7300 ، alirezanz
سلام به دوستاي خوبم. ببخشيد كه دير به دير از اينجا و اوضاع خبر ميدم. دليلش اينه كه به خاطر ورودم در تعطيلات يك مقداري كارا كندتر پيش ميره. سفر اول من خيلي كوتاهه فقط 23 روز و به خاطر خانوادم كه توريستي اومدن، سفر منم كه در عرض 10 روز به خواست پدرم برنامه ريزي شد بيشتر جنبه توريستي گرفته كه يك سري كارهاي اوليه هم انجام بدم تا دفعه بعدي كه دوباره ميام و ديگه خودممو خداي خودم

تا اونجا گفتم كه از فرودگاه لس آنجلس خارج شدم و خانوادم اونطرف منتظرم بودن Smile اونا زودتر از من رسيده بودن و كاراي اجاره خونه و ماشينو انجام داده بودن. ماشينو از enterprise گرفتن. يك ford focus كه براي يك ماه700 دلار اجارشه و با سه هفته بيمه حدود 1000 ميشه. ماشينو بدون اينكه هيچ پولي بدن يا اطلاعات كرديت كارت ثبت كنن تحويل گرفته بودن!! نميدونم اينجا كلا اينجوريه يا طرف رو چه حسابي ماشينو بدون هيچ ضمانتي داده.
اينم بگم كه پدرم گواهينامه بين المللي از ايران گرفته بود و الان هم بدون هيچ مشكلي اينجا رانندگي ميكنه. يك كرديت كارت هم دوستمون كه اينجا زندگي ميكنه از حساب خودش به اسم پدرم گرفته بود كه استفاده ميكنيم. يك جي پي اس هم از دوست مهربون آمريكاييمون گرفتيم كه اگه نبود ما كلا هيچ جايي نمي تونستيم بريم. واقعا اينجا ماشين با جي پي اس لازمه.
يك خونه هم همون دوست آمريكايي برامون اجاره كرده بود تو يك شهرك نزديك پالم اسپرينگز. يراي يك ماه 4 نفر 2000 دلار كه البته قيمت واقعي 3300 بوده فهميديم رو حساب آشنايي تونسته برامون اينهمه تخفيف بگيره. خونه 180 متر ويلايي با فرنيش كامل و استخر مشترك با چند تا از ويلاهاي اطراف. يك مقداري هم مواد غذايي اوليه تو خونه بود. هر وسيله ديگه اي كه ميخوايم تو خونه هست و كلا ما از خونه خيلي راضي هستيم.
روز دومي كه اينجا بودم يعني جمعه رفتم اداره سوشال تو پالم اسپرينگز. از دستگاه شماره گرفتمو نشستم. فرم ss-5 هم اونجا بود كه پر كردم. وقتي نوبتم شد گفت birth certificate هم ميخواد. من نميدونستم همراهم نبود Sad دوباره 2 شنبه رفتم اينبار با اصل شناسنامه، كارت ملي و ترجمه هاشون :دي وقتي نوبتم شد رفتم دم باجه مداركو تحويل دادم و ديگه نشستم تا اطلاعاتو وارد كامپيوترشون كرد و كپي گرفت ولي آخرش بهم گفت: The immigration system is currently down. So I cannot verify your immigrant status right now.After your arrival, it may take up to 10 days for your information to become available in our system. خلاصه با اين مقدمه بهم گفت به جاي 2 هفته، 3 هفته طول ميكشه تا كارتت بياد. بعدم كه سال نوتون مباركو از اين حرفا..شماره A- number هم بهش نشون دادم كه زير مهر ويزام خورده اما گفت كاري نميتونه بكنه.
و فعلا من منتظرم نه نامه ولكام دارم نه چيزي كه فكر كنم بعد از 4 روز كاري كه گذشته جاي نگراني نيست، نه؟؟؟
آخه ديروز يهو نگران شدم. از اين فكر و خيالا كه نكنه يه فرميو پر نكردم شايد بايد يه كار ديگه هم ميكردم كلا نكنه همه چي توهم بوده Smile)))
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
يه مقدار اطلاعات متفرقه هم بدم بد نيست: ما اينجا از يك سوپر 99 سنتي (اسمش همينه) تقريبا تمام خريدامونو انجام ميديم. براي بعضي چيزا فقط اگه اونجا پيدا نكنيم ميريم يه سوپر ديگه. ما بيشتر تو خونه غذا درست ميكنيم. يعني طوري برنامه ميچينيم كه براي غذا برگرديم خونه و پول به رستورانو اينا نديم. ولي هر بارم كه غذاي بيرون گرفتيم اينقدر زياد بوده و مخلفات اضافي داشته كه مياريم خونه و حداقل يه وعده ديگه همونو گرم ميكنيم. مثلا از kfc براي 4 نفر فقط 3 تا 2 تيكه گرفتيم. وقتي تحويل داد ديديم كلي مخلفات(ماكاروني با پنير، سيب زميني، سالاد،...) شيرينيو بيسكوييتو نون هست كه ما با همونا بدون مرغ هم سير ميشديم. تيكه هاي مرغ هم كاملا آمريكايي يعني يك تيكشو تو هلند كه من ميخورم جاي حداقل 2 تيكه به آدم ميدن. سرتونو درد نيارم نصف غذاهاروآورديم خونه. هي پلو درست ميكرديم باهاش ميخورديم كلي حال ميكرديم Smile ديگه دستمون اومده كه بيرونم غذا زياد سفارش نميديم. يا تو يك رستوران مكزيكي فقط يك پيش غذا و يك غذا گرفتيم كه واقعا براي 4 نفر با مخلفاتي كه ميارن كافيه. نوشابه و اينا هم سفارش نيميديم چون هم ولخرجيه هم ضرر داره :دي آب هم اگه آب معدني بطري نگيرين و از همون دستگاهها بردارين مجانيه.
اما تو خونه بهمون گفتن اصلا از آب شير استفاده نكنيم حتي براي جوشوندن. ما هم از همون فروشگاه 99 سنتي آب ميخريم. سوپراي ديگه هم خيلي چيزا تخفيف ميخوره اگه 2-3 تا بردارين. حتي ما تو يك سوپري كه الان اسمش يادم نيست از همين تخفيف خورده ها برداشتيم. پاي صندوق گفت شما عضوين؟ اين تخفيف مال اعضا هست. لب و لوچمون آويزون شد كه نخير عضو نيستيم. خودش گفت يك لحظه صبر كنين بعد رفت يك فرم كوچيك آورد اسممونو نوشتيم بعد گفت خوب حالا عضوين ميتونين از تخفيفامون استفاده كنين. به همين راحتي.
غذاهايي كه ما تو خونه ميخوريم: مثلا يك بسته هاي ماكاروني هست كه تو شير و كره بايد درست بشه 5 دقيقه اي آماده ميشه خيليم خوشمزست هر بستش براي 2 نفر كافيه اضافيم مياد 1.49 دلار. يا مثلا بوريتو مكزيكي كه فقط يك بسته نون بوريتو ميخواد با يك كنسرو لوبيا و پنير مكزيكي كه ميشه 3 دلار. تازه نون و پنيرش كه تموم نميشه براي دفعه بعدم هست :دي يا مثلا مارچوبه تازه ميگيريم با يك كم روغن زيتونو نمك گرم ميكنيم خيليم خوووووبه. اينجا طرف ما اصلا ايراني نيست يا ما هنوز بر نخورديم سوپر ايرانيم نديديم كه بخوام اطلاعاتي بدم. ولي با همين امكانات براي همين دوست آمريكاييمون با خانومش يك كباب و جوجه كباب با ته چين داديم كه خيلييييييي كيف كردن. جاي همتون خالي. تو سوپرم كه رفتيم از قسمت قصابيش (نه بسته بندي) خريد كنيم براي مهمونامون، اينقدر با فروشندهه گرم گرفتيم كه آخر نصف قيمت باهامون حساب كرد.
اينم از خورد و خوراك.. ديگه چي براتون بگم؟؟؟
تشکر کنندگان: bayat_r ، پدی ، امیر مهاجر ، golesang ، ASALI ، Saeedv13 ، armin1 ، mahdiyegh ، 2013selectee ، mdna ، mgolchin13 ، saeid-ss ، afs ، tatoole ، 3rip ، hasti_banoo ، rabbit ، mahdi/sh ، moji1361 ، masih sh ، kasrafo ، honestly2002 ، mohajer13 ، usa lover ، raham ، mk_2002ir ، ashkan1188 ، mahdip ، el333 ، ensan ، Blaze ، mooj ، ali234 ، sayeh_m ، achi686 ، AsemanAbee ، farhadfsh ، roeentan ، s.s.h ، enchantress_boy ، Danoosh ، sasbk ، Soap McTavish ، SOROUSHSOFT ، Saiban ، ابی هانی ، soroush253 ، peyman1355 ، Tomas ، aziking ، pr.kia ، Tir-Tapar ، r_ent ، maryamkambiz ، گل نهال ، yousef 62 ، maneia ، Judy Abbott 13 ، mitme ، hoj_s000 ، kiasina ، mahsa 662547 ، مهتاب - 2251 ، Alirezaa2013 ، مجید ملیح ، gzafarabadi ، rira1982 ، HRSH ، نازنین 932 ، Emma_a432 ، sepehr_sh ، amir0_0amir ، bardia9 ، escutcheon ، mhz_ir ، shivarahbari ، Rouzbeh1976 ، mirzamemar ، hushmandco ، mhb161 ، shatsi ، lonelyman ، elham_ces ، حامد ، ساقر ، AFSHIN-PIC ، majid.s ، majorsoly ، KIMIA2005 ، Fereshteh Esfahan ، سمانه777 ، KOUROSHAVIN ، خانه ، iman63ir ، hamedhamed ، kouroshd ، milad_aae ، mlo ، spd-r ، saeed5564 ، sumya ، nooshshahnar ، behnam88 ، jazirehh ، mnajafinobar ، Setare99 ، mreza_ce ، soruosh ، hgbeigi ، noobnoobi ، amairmonre ، AOC Kermani ، hosseinshokri ، Ehsan1358 ، elmira_fa ، daad ، kian_mousapour ، philter ، persheng ، rezad ، NarcisJ ، Hedieh20 ، amiz.abdollah ، Mojtaba7300 ، mehrdad pharm ، farhad8893 ، آبان ، ali_gh ، tenese ، ghafari88 ، kage.omid ، moqadam ، aaraam ، vahidbaq ، pari pariaaa ، alirezanz ، jojo_hami ، nasam ، remarya ، atlantis770 ، ahmad120
(2013-01-04 ساعت 16:03)Ahmad AHS نوشته:  
(2012-12-11 ساعت 11:12)soroush253 نوشته:  بچه ها روال فرودگاه خیلی آُسونه من وارد فرودگاه لس آنجلس شدم با پرواز ترکیش که خیلی خوب بود .. اونجا هر کدوم از آفیسر ها به راحتی راهنماییتون می کنن ... اول کاغذ آبی رنگی که تو هواپیما پر کردی رو ازت میگیرن
همونچا ازتون عکس می گیرن ... بعد هم دوباره انگشت نگاری و یه چند تا سوال که آِیا دفعه اولت هست که اومدی و اینا....
می خواستتم بپرسم که خب برای کسانی که از نظر زبان انگلیسی ضعیف هستند، چه مشکلاتی می تونه پیش بیاد؟؟

در مورد کارهای اداریتون زیاد به مشکل بر نخواهید خورد، اینجا هستند اسپنیشهایی که بالای 10 سال در امریکا زندگی میکنند ولی هنوز حتی یک کلمه انگلیسی هم بلد نیستن، تقریبا با انگلیسی دست و پاشکسته میتونید همه جا کارتون رو راه بندازین.

تنها مشکلی که براتون پیش میاد احساس سرخوردگی و افسردگیه که خیلی تازه واردین از جمله خود من رو اذیت میکرد.
(2013-01-06 ساعت 21:36)سمانه777 نوشته:  
(2013-01-04 ساعت 23:59)studpk نوشته:  يه مقدار اطلاعات متفرقه هم بدم بد نيست: لب و لوچمون آويزون شد كه نخير عضو نيستيم. خودش گفت يك لحظه صبر كنين بعد رفت يك فرم كوچيك آورد اسممونو نوشتيم بعد گفت خوب حالا عضوين ميتونين از تخفيفامون استفاده كنين. به همين راحتي.
احیانا اسمش کاسکو نیست ؟ Big Grin

متاسفانه هيچ امتيازي به شما تعلق نمي گيره :دي پاسخ درست vons بود Wink
(2013-01-05 ساعت 20:10)پدی نوشته:  این احساس سر خوردگی کلا بوجود میاد یا فقط وقتی در اداره جات نتونی انگتیسی صحبت کنی؟

ببخشید دوست من که دارم دیر جوابتون رو میدم، تقریبا یک خط در میون و تصادفا به تاپیک ها سر میزنم.

در مورد زبان و مشکل حرف زدن، توی پست قبلیمم گفتم نگران کارهای اداریتون و کارهای روزمره تون از قبیل خرید و ... نباشید. چون امریکا انقدر مهاجر داره که این مشکل زبان نگلیسی تقریبا برای مردمش جا افتاده ست و خود امریکاییها فوق العاده انسان های مهربان و خوبی هستند و وقتی متوجه بشن شما مشکل زبان دارید کمکتون میکنند تا منظورتون رو بتونید بیان کنید و خودشون هم طوری صحبت میکنند که شما متوجه شید.
منظور من از سرخوردگی احساسیه که به خود ما تازه واردها دست میده، خب بارها اتفاق میفته که سر مساله ای دارید با شخصی امریکایی صحبت میکنید ولی هرچقدر که تلاش میکنید نمیتونید اون کلمه ای که در فارسی توی ذهنتونه رو به اون شخص بیان کنید. این مساله وقتی بصورت تلفنی با یک شخص امریکایی صحبت میکنید حاد تر میشه.
خوشبختانه اینو بهتون بگم توی آدمهای مختلفی که این مدت دیدم، آسیایی ها و مخصوصا ایرانی ها توی یادگیری زبان انگلیسی فوق العاده بااستعدادتر هستند. از اون دسته آدما نیستم که الکی باد آریایی به غبغب بندازم و بگم ایرانی باهوشه و ایرانی فلانه، خیر، اینجا خیلی از امریکاییها و کره جنوبی ها و ژاپنی ها و هندی ها از ما ایرانی ها باهوش ترند، ولی استثنا توی امر یادگیری زبان توی این دو ترم دیدم اکثر ایرانی ها و حتی چند خانم و آقای مسن ایرانی هم که توی کلاسامون بودن هم از لحاظ یادگیری و هم از لحاظ لهجه امریکایی نسبت به ملیت های دیگه مثل اسپنیش و چینی و کره ای و ... فوق العاده اختلاف بالاتر و بهتری دارن.
خلاصه مطلب اینکه نگران اون احساس سرخوردگی نباشید، من به این موضوع اشاره کردم تا انتظارش رو داشته باشید و اگر براتون پیش اومد باعث افسردگی و ناامیدیتون نباشه و فکر نکنید فقط برای شما پیش اومده، این یه مرحله زود گذره، مخصوصا در بدو ورود با اولین برخوردهایی که با امریکایی ها دارید به اصطلاح میگن زبانتون قفل میشه. یعنی خیلی از مکالمه های ساده که در کلاس های زبان در ایران مثل بلبل صحبت میکردید رو اینجا نمیتونید به زبان بیارید، و فقط مختص چند روز اول ورودتونه.
موفق باشید
(2013-01-04 ساعت 23:04)studpk نوشته:  سلام به دوستاي خوبم. ببخشيد كه دير به دير از اينجا و اوضاع خبر ميدم. دليلش اينه كه به خاطر ورودم در تعطيلات يك مقداري كارا كندتر پيش ميره. سفر اول من خيلي كوتاهه فقط 23 روز و به خاطر خانوادم كه توريستي اومدن، سفر منم كه در عرض 10 روز به خواست پدرم برنامه ريزي شد بيشتر جنبه توريستي گرفته كه يك سري كارهاي اوليه هم انجام بدم تا دفعه بعدي كه دوباره ميام و ديگه خودممو خداي خودم

تا اونجا گفتم كه از فرودگاه لس آنجلس خارج شدم و خانوادم اونطرف منتظرم بودن Smile اونا زودتر از من رسيده بودن و كاراي اجاره خونه و ماشينو انجام داده بودن. ماشينو از enterprise گرفتن. يك ford focus كه براي يك ماه700 دلار اجارشه و با سه هفته بيمه حدود 1000 ميشه. ماشينو بدون اينكه هيچ پولي بدن يا اطلاعات كرديت كارت ثبت كنن تحويل گرفته بودن!! نميدونم اينجا كلا اينجوريه يا طرف رو چه حسابي ماشينو بدون هيچ ضمانتي داده.
اينم بگم كه پدرم گواهينامه بين المللي از ايران گرفته بود و الان هم بدون هيچ مشكلي اينجا رانندگي ميكنه. يك كرديت كارت هم دوستمون كه اينجا زندگي ميكنه از حساب خودش به اسم پدرم گرفته بود كه استفاده ميكنيم. يك جي پي اس هم از دوست مهربون آمريكاييمون گرفتيم كه اگه نبود ما كلا هيچ جايي نمي تونستيم بريم. واقعا اينجا ماشين با جي پي اس لازمه.
يك خونه هم همون دوست آمريكايي برامون اجاره كرده بود تو يك شهرك نزديك پالم اسپرينگز. يراي يك ماه 4 نفر 2000 دلار كه البته قيمت واقعي 3300 بوده فهميديم رو حساب آشنايي تونسته برامون اينهمه تخفيف بگيره. خونه 180 متر ويلايي با فرنيش كامل و استخر مشترك با چند تا از ويلاهاي اطراف. يك مقداري هم مواد غذايي اوليه تو خونه بود. هر وسيله ديگه اي كه ميخوايم تو خونه هست و كلا ما از خونه خيلي راضي هستيم.
روز دومي كه اينجا بودم يعني جمعه رفتم اداره سوشال تو پالم اسپرينگز. از دستگاه شماره گرفتمو نشستم. فرم ss-5 هم اونجا بود كه پر كردم. وقتي نوبتم شد گفت birth certificate هم ميخواد. من نميدونستم همراهم نبود Sad دوباره 2 شنبه رفتم اينبار با اصل شناسنامه، كارت ملي و ترجمه هاشون :دي وقتي نوبتم شد رفتم دم باجه مداركو تحويل دادم و ديگه نشستم تا اطلاعاتو وارد كامپيوترشون كرد و كپي گرفت ولي آخرش بهم گفت: The immigration system is currently down. So I cannot verify your immigrant status right now.After your arrival, it may take up to 10 days for your information to become available in our system. خلاصه با اين مقدمه بهم گفت به جاي 2 هفته، 3 هفته طول ميكشه تا كارتت بياد. بعدم كه سال نوتون مباركو از اين حرفا..شماره A- number هم بهش نشون دادم كه زير مهر ويزام خورده اما گفت كاري نميتونه بكنه.
و فعلا من منتظرم نه نامه ولكام دارم نه چيزي كه فكر كنم بعد از 4 روز كاري كه گذشته جاي نگراني نيست، نه؟؟؟
آخه ديروز يهو نگران شدم. از اين فكر و خيالا كه نكنه يه فرميو پر نكردم شايد بايد يه كار ديگه هم ميكردم كلا نكنه همه چي توهم بوده Smile)))

سلام دوست قدیمی ... منم پالم اسپرینگز و رفتم تو این مدت کم .. امیدوارم زیر دامن مرلین اوقات خوشی داشته باشین
در مورد سوشیال هم اینو بگم منم دوبار الکی رفتم پیگیری کردم جاهای مختلف و همشون دقیقآ همین حرف تورو بهم تحویل دادن و حتی گفتن یک ماه ! ولی خودش اوتومات بعد از ده روز اومد
نگران نباش و امیدوارم خوش بگذرونین

(2013-01-05 ساعت 21:58)AsemanAbee نوشته:  بچه ها سروش کجاست؟؟!! پیداش نیست.....!! طلایه دار 2013 ایها بود که...... رکورد زد و رفت......
ممنون از studpk عزیز و بقیه دوستان 2013 و مخصوصا پیشکسوت های 2012 که با وجود مشغله و مشکلات مهاجرت هنوز اینجا رو فراموش نکردن و با اطلاعات مفید راه رو برای در راه ماندگان روشن تر می کننن...! سپاس!

سلام ... اگه فکر کردین به این راحتی از دست من راحت میشین سخت در اشتباهین ...
امروز رفتم بالاخره ماشینم و خریدم .. تو کالیفرنیا بی ماشینی قاعده فلج اطفال عذاب آوره ! یعنی کلا تعطیلات رسمی ! اصلا فکرشم نکنین که بشه با خط 11 و اتوبوس و مترو کار هارو راه انداخت ... و چون ماها تازه مهاجرین کردیت نداریم هیچگونه لیزینگ یا فایننس بهمون تعلق نمی گیره ! یعنی فقط نقد مگه اینکه از خوش شانسی رو دست من بلند شین یه کو ساینر پیدا کنین ! اون وقت می تونین هر چی خواستین با ماهی 200 دلار صفر بگیرین

------
مرسی آرمین عزیز که همیشه به یادی ایشالله زودتر بیای دیگه که خستمون کردی با این کلیرنست !
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
سلام دوستان، من و همسرم هم سپتامبر اومدیم ویرجینیا، کارامون رو کامل انجام دادیم، یعنی سوشال، گرین کارت، گواهینامه، باز کردن حساب دبیت و سکیور کریدیت، یه ماشین تویوتا ماتریکس مدل 2004 با 50000 مایل هم خریدیم 8000 دلار، یه خط تلفن هم از ماجیک جک خریدیم هفتاد دلار برای یک سال که با خودمون می بریم ایران و استفاده می کنیم. تو این مدت خونه اقواممون بودیم. دهم ژانویه داریم برمیگردیم ایران اگه کسی کاری داره خبر بده.

--------------------------------------------------------------------------------
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان