کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-05-13 ساعت 01:26)shaso نوشته:  سلام
شايد سوالم تكراري باشه ببخشيد
اون ستاره هايي كه تو ويزاهست واسه چيه؟
به نظر من واسه خوشکلی
افشین بیا پاسخگو باش حتاBig GrinCoolTongue
می دونید دوستان من می گم ما که نمی تونیم این ستاره ها ویزا رو کم و زیادش کنیم پس بهش گیر نیدم ولی بازم این نظر منه شما پرسیدی دوسی جان ها میان جواب می دن
دیTongue
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: shaso ، گل نهال ، nina22 ، ASALI ، itsmasoud ، zohre02 ، payam62 ، lonelyman ، sce ، kasrafo ، mhb161 ، soruosh ، ikamaly ، Tomas ، shatsi ، powerb
http://www.immihelp.com/visas/sample-usa...-visa.html
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: amir82 ، shaso ، sce ، mhb161 ، sadeghi897 ، Tomas
(2013-05-13 ساعت 00:23)fariba_a نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 23:22)sayeh_m نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 20:55)poopak نوشته:  ٦- گمرك هم كاملاً شانسيه . بايد چمدان هاي ما رو ميگشتن و به يك قسمتي كه مخصوص گشتن چمدانِ هدايت شده بوديم كه در كمال ناباوري وقتي افسر اونجا متوجه شد كه با لاتاري اومديم گفت كه با من بيايين و هيچ چيزي رو چك نكردن ولي به ما گفت كه فرش تحريمه . البته من با خودم يك ٦ متري و يك قاليچه داشتم .
سایه خانم ممنون از مطالبی که نوشتید.سوالم اینه که من میخوام یک فرش 4متری ببرم فکر میکنید بگم فرش دارم میگیرن؟ دوستان دیگه هم نظر بدن ممنون میشم. من از فرودگاه سنفرنسیسکو وارد میشم.
سلام
اونها سوالي نميپرسن . شما هم نبايد بگين . البته اگر بصورت اتفاقي چمدان رو گشتن بايد بگين كه نيو ايميگرانت هستين و اين وسيله زندگيتونه و اصلاً هم نميدونستين كه تحريم شده . فكر نميكنم كه مشكلي پيش بياد .
سلام
سایه جان فرش شش متری شما تمام ابریشم بوده؟ درغیراینصورت چطوری تو یک چمدان جا دادیدش؟
[/quote]
فرش ما يه شش متري بود كه توي اين ساكهايي كه شبيه چمدون هستش گذاشتيم . ساك رو ٦٠ هزار تومن خريديم . تمام ابريشم نبود . يه قاليچه كوچيك ابريشمي هم بود كه توي هواپيما و تو ساك دستي گذاشتيم .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: ASALI ، mrr777 ، مهتاب - 2251 ، itsmasoud ، zohre02 ، mgolchin13 ، shatsi ، amir82 ، گل نهال ، sce ، mhb161 ، مرآت74 ، Saeedv13 ، Tomas ، Hedieh20 ، powerb
كسي ميدونه بردن اينه شمعدان نقره ممنوعييتي نداره؟
تشکر کنندگان: amiz.abdollah ، پروا ، sce ، kasrafo ، mhb161 ، Tomas
(2013-05-11 ساعت 20:19)sayeh_m نوشته:  سلام بر همگي Smile
خب يه فصل جديد در كتاب زندگي ما هم ايجاد شد .
مواردي كه به نظرم جالب بود رو تك تك مينويسم Smile
١- ما ٤/٣٠ ساعت زودتر به فرودگاه رفته بوديم . من قبلش فكر ميكردم كه خيلي حوصله مون سر ميره و اصلاً چرا بايد اينقدر زودتر بريم ، ولي در كمال ناباوري بايد بهتون بگم كه فقط نيم ساعت وقت اضافه اورديم Wink فرودگاه به طرز وحشتناكي شلوغ بود . كاروانهاي زيارتي و به خصوص افرادي كه در اون كاروان بودن ( افراد مسن روستايي و بدون هيچ تجربه پرواز ) باعث شد كه ساعتها اونجا معطل بشيم . خيلي ها به همين خاطر پروازهاشون رو از دست دادن .
٢- پرواز تركيش از تهران تا استانبول خيلي بد بود . هواپيما به شدت تكون ميخورد به حدي كه نميشد ليوان اب رو روي سيني بذاري . فقط تنها خوبيش اين بود كه لطف كردن و صندلي اگزيت رو به ما دادن كه عالي بود Smile
٣- از استانبول تا لس انجلس خوب بود و همه چيز مرتب انجام شد .
٤- يكي از چمدانهاي ما ٧ كيلو سنگينتر بود و بقيه هم يك كيلو و بعضاً نيم كيلو ، كه با روابط عمومي Tongue تونستيم بدون دادن اضافه بار اونها رو رد كنيم ، البته من به مسئول اون قسمت كمي اطلاعات مهاجرتي هم دادم كه بي تاثير نبود Wink
٥- در فرودگاه LAX همه چيز به صورت شانسي خوب بود . Smile وقتي وارد فرودگاه شدين ، نيو ايميگرانت ها از همون باجه شماره ١ شروع ميشه . اون موقع كه ما رسيديم فقط دو تا خانواده قبل از ما بودن در صورتيكه چند دقيقه بعدش چشم بادومي ها اونجا رو پر كردن .
٦- گمرك هم كاملاً شانسيه . بايد چمدان هاي ما رو ميگشتن و به يك قسمتي كه مخصوص گشتن چمدانِ هدايت شده بوديم كه در كمال ناباوري وقتي افسر اونجا متوجه شد كه با لاتاري اومديم گفت كه با من بيايين و هيچ چيزي رو چك نكردن ولي به ما گفت كه فرش تحريمه . البته من با خودم يك ٦ متري و يك قاليچه داشتم . از خوراكي هم هيچي نپرسيد .
٧- در فرودگاه امام همون اول كه وسايل رو از دستگاه رد ميكنن ، مقدار پول رو از ما پرسيدن و چون ما بيشتر از نفري ٥٠٠٠ تا داشتيم گفت كه بايد به همراهت بدي كه ببره بيرون ، چون ما همراهي نداشتيم يك كمي دست دست كرديم و ديديم كه مسئول اونجا هم پيگير نشد پس به روش خزيدن از اونجا جيم شديم Big Grin
٨- فعلاً در اورنج كانتي مهمان هستيم تا ببينيم كه چطور ميشه . از دوشنبه بايد شروع به انجام كارهاي اساسي بكنيم كه همه رو تو تاپيك هاي خودش مينويسم Smile
٨- يك تشكر خيلي ويژه از صدراي عزيزم و ايميگرانجل كه به صورت VIP به ما سرويس دادن . به دوستاني كه احتياج به كمك دارن ، توصيه ميكنم كه از سرويس هاي ايميگرانجل غافل نشين .

چه اطلاعات خوبی دادید. یه سوالی دارم. فرشتون رو چی کار کردن؟ جریمه شدید؟ و سوال دیگه اینکه من هم دنبال یه منطقه مناسب در اورنج می گردم. اگه اطلاعاتی راجع به اون منطقه دارید و اینکه کدوم خیابون و محله اش خوبه ازتون ممنون میشم. این ایمیگرانجل چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید؟
تشکر کنندگان: nasim ، zohre02 ، sce ، mhb161 ، soruosh ، مرآت74 ، ikamaly ، Tomas ، hsevensky2013 ، shatsi ، powerb
(2013-05-11 ساعت 23:42)mgolchin13 نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 09:07)StarIR نوشته:  
(2013-05-08 ساعت 20:55)tartar نوشته:  
(2013-05-08 ساعت 08:52)StarIR نوشته:  دوستانی که اوایل تابستون و برای اولین بار به خاک یو اس وارد می شن و قصد زندگی در ایالت کالیفرنیا را دارند میشه بگید کدون منطقه رو برای زندگی انتخاب می کنید؟ و ضمنا برای بدو ورود کدوم هتل ها رو رزرو کردید؟ من اینقدر این روزا مشغول بررسی نواحی مختلف کالیفرنیا برای زندگی بودم و به قدری اطلاعات ضد و نقیض خوندم که به کل گیج شدم. هر کی هر نظری داره که فکر می کنه موثره اینجا مطرح کنه لطفا.
ممنون

دوست عزیز اگر تصمیم دارین هتل برین من هتل EXTENDED STAY رو تو WOODLAND HILLS رو بشما پیشنهاد میکنم هم قیمتش مناسبه هم تقریبا تمیزه هم اطاقاش اشپزخونه داره هم به فروشگاها و رستورانهای ایرانی خیلی نزدیکه واسه کسی که اولین باره میره بهترین گزینه هست از نظر من البته که خودم استفاده کردم فقط تنها عیبش اینه که فقط هفته ای یک یا دوبار اطاق رو سرویس میکنن میتونین انلین رزرو کنین از قبل و قیمت بهتری رو بگیرین که البته ازتون کردیت کارت میخوان
این هتل به لس آنجلس نزدیکه؟ این هتل شعبه های مختلفی داره. من خودم یه هتل با همین نام اما در اورنج رزرو کردم. به نظرتون این منطقه ووداند هیلز بهتره یا اورنج کتنای؟
woodland hills توی منطقه ولی و در شمال فرودگاهه. جزو مناطق خوب اونجاست.
میشه بگین کدوم شعبه رو وبه چه قیمتی گرفتین؟ ضمنا کردیت کارت میخواد برای رزرو کردن شما چطور انجام دادین؟
من هتل اکستندد استی در اورنج کانتی رو برای یه ماه رزرو کردم اتاق کویین استودیو یعنی 1تخت بزرگ که شد 2400 دلار صبحانه هم داره. من با کردیت کارت بوک کردم
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، mgolchin13 ، sce ، mhb161 ، مرآت74 ، Tomas ، لاتاری ، powerb
سلام به تمامی دوستان
راستش این سوالات و چند صفحه قبل مطرح کردم و خوب چون خیلی مهمه خواهش می کنم اگه دوستان می تونند راهنمایی فرمایند.
1- ما چند هفته دیگه به امید خدا راهی لس آنجلس هستیم و 3 تا 4 روزی اونجا می مونیم. برنامه مون این که از اونجا بریم واشینگتن. آیا برای SSN در لس آنجلس اقدام کنیم یا بریم واشینگتن و اونجا اقدام کنیم؟ توی فرودگاه اگه آدرس واشینگتن رو بدیم گرین کارت می آد اونجا؟
2- خانومم باردار هست و نمی دونم شرایط استفاده از بیمه Midi Care چطور هست؟ آیا رایگان هست یا خیر؟ یه پسر 4 ساله هم داریم در مورد اون چطور؟

با تشکر و امتنان
تشکر کنندگان: sce ، mhb161 ، Tomas ، powerb
با سلام خدمت دوستان، من ویزامو گرفتم و الان میخوام به آدرس دیگری برم متفاوت از انچه که در فرم ها پر کردم و الان روی پاکت زرد تایپ شده. یک ایمیل زدم سفارت و گفت مشکلی نیست و می تونی به هر ایالتی که می خوای بری فقط در بدو ورود به آفیسر اطلاع بده که داری آدرسو عوض می کنی، باز می خواستم چک کنم آیا دوستان در این زمینه تجربه دارن؟ اونجا بهم گیر نمیدن ؟مشکلی به نظرتون به وجود نمی یاد ؟ ممنون از راهنماییهاتون.
تشکر کنندگان: sce ، mhb161 ، مرآت74 ، Tomas
من سایت اکستندد استی رو الان چک کردم و بهتون توصیه می کنم شما هم نگاه کنید. اول اینکه تو همه جا شعبه داره و دوم اینکه نرخ قیمت هاش بهتر از بوکینگ.کام هست. مثلا من از طریق بوکینگ یه اتاق دو تخته بوک کردم یه ماه 2400 دلار که 10% هم تکس بهش اضافه می شه ولی از طریق سایت اکستندد استی یه اتاق دو تخته ( 2 تا تخت دابل) بوک کردم یه ماه 2189 دلار که البته تکس هم اضافه میشه ولی در صورتی که یک ماه اقامت در هتل داشته باشید یه درصدی هم تخفیف تعلق می گیره . یعنی در مجموع حدود 400-500 دلار ارزون تر شد تازه اتاق هم یه تخت اضافه داره.
حالا چیزی که من مردد هستم انتخاب بین لس آنجلس و اورنج کانتی هست. کسی هست در این مورد راهنمایی کنه؟ به نظرتون کدوم منطقه برای سکونت و مدرسه و کار بهتره؟ و امنیتش هم مناسب تره؟
تشکر کنندگان: mgolchin13 ، zohre02 ، مهتاب - 2251 ، usa lover ، hassan1358arab ، sce ، Saiban ، mhb161 ، hoj_s000 ، مرآت74 ، amir82 ، Tomas ، saeed5564 ، powerb
(2013-05-13 ساعت 08:59)rayanmoli نوشته:  سلام به تمامی دوستان
راستش این سوالات و چند صفحه قبل مطرح کردم و خوب چون خیلی مهمه خواهش می کنم اگه دوستان می تونند راهنمایی فرمایند.
1- ما چند هفته دیگه به امید خدا راهی لس آنجلس هستیم و 3 تا 4 روزی اونجا می مونیم. برنامه مون این که از اونجا بریم واشینگتن. آیا برای SSN در لس آنجلس اقدام کنیم یا بریم واشینگتن و اونجا اقدام کنیم؟ توی فرودگاه اگه آدرس واشینگتن رو بدیم گرین کارت می آد اونجا؟
2- خانومم باردار هست و نمی دونم شرایط استفاده از بیمه Midi Care چطور هست؟ آیا رایگان هست یا خیر؟ یه پسر 4 ساله هم داریم در مورد اون چطور؟

با تشکر و امتنان

دوست عزیز من چند تا لینک مربوط به کالیفرنیا رو از یک سایت دیگه پیدا کردم که به کار شما میاد:
لینک اول

لینک دوم
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، rayanmoli ، sce ، mhb161 ، مرآت74 ، amir82 ، Tomas ، jazirehh ، shatsi ، powerb
(2013-05-13 ساعت 09:28)StarIR نوشته:  من سایت اکستندد استی رو الان چک کردم و بهتون توصیه می کنم شما هم نگاه کنید. اول اینکه تو همه جا شعبه داره و دوم اینکه نرخ قیمت هاش بهتر از بوکینگ.کام هست. مثلا من از طریق بوکینگ یه اتاق دو تخته بوک کردم یه ماه 2400 دلار که 10% هم تکس بهش اضافه می شه ولی از طریق سایت اکستندد استی یه اتاق دو تخته ( 2 تا تخت دابل) بوک کردم یه ماه 2189 دلار که البته تکس هم اضافه میشه ولی در صورتی که یک ماه اقامت در هتل داشته باشید یه درصدی هم تخفیف تعلق می گیره . یعنی در مجموع حدود 400-500 دلار ارزون تر شد تازه اتاق هم یه تخت اضافه داره.
حالا چیزی که من مردد هستم انتخاب بین لس آنجلس و اورنج کانتی هست. کسی هست در این مورد راهنمایی کنه؟ به نظرتون کدوم منطقه برای سکونت و مدرسه و کار بهتره؟ و امنیتش هم مناسب تره؟
نه هيچ مشكلي پيدا نميشه وقتي پاكت زرد و بدي ازتون ميپرسن ادرستون همينه يا نه و ادرس جديدو ميگيرن
تشکر کنندگان: payam62 ، گل نهال ، sce ، kasrafo ، dana ، mhb161 ، sadeghi897 ، mrr777 ، Tomas ، powerb
(2013-05-13 ساعت 03:43)sayeh_m نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 00:23)fariba_a نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 23:22)sayeh_m نوشته:  
(2013-05-12 ساعت 20:55)poopak نوشته:  ٦- گمرك هم كاملاً شانسيه . بايد چمدان هاي ما رو ميگشتن و به يك قسمتي كه مخصوص گشتن چمدانِ هدايت شده بوديم كه در كمال ناباوري وقتي افسر اونجا متوجه شد كه با لاتاري اومديم گفت كه با من بيايين و هيچ چيزي رو چك نكردن ولي به ما گفت كه فرش تحريمه . البته من با خودم يك ٦ متري و يك قاليچه داشتم .
سایه خانم ممنون از مطالبی که نوشتید.سوالم اینه که من میخوام یک فرش 4متری ببرم فکر میکنید بگم فرش دارم میگیرن؟ دوستان دیگه هم نظر بدن ممنون میشم. من از فرودگاه سنفرنسیسکو وارد میشم.
سلام
اونها سوالي نميپرسن . شما هم نبايد بگين . البته اگر بصورت اتفاقي چمدان رو گشتن بايد بگين كه نيو ايميگرانت هستين و اين وسيله زندگيتونه و اصلاً هم نميدونستين كه تحريم شده . فكر نميكنم كه مشكلي پيش بياد .
سلام
سایه جان فرش شش متری شما تمام ابریشم بوده؟ درغیراینصورت چطوری تو یک چمدان جا دادیدش؟
فرش ما يه شش متري بود كه توي اين ساكهايي كه شبيه چمدون هستش گذاشتيم . ساك رو ٦٠ هزار تومن خريديم . تمام ابريشم نبود . يه قاليچه كوچيك ابريشمي هم بود كه توي هواپيما و تو ساك دستي گذاشتيم .
[/quote]
سایه خانم اگرچه شاید الان که تازه رسیدین کارهای اولیه رو باید انجام بدین براتون مقدور نباشه، ولی سر فرصت اگر بتونید یک شرحی از رفتن تون به صورت سفر نامه بنویسید فکر میکنم خیلی برای کسانی مثل من مفید باشه. البته این تقاضا رو از همه دوستان دیگه هم دارم. چون در رابطه با مصاحبه و مراحلش خیلی اطلاعات خوب و دقیقی هست ولی برای سفر اول به امریکا اطلاعات محدود و پراکنده هستش.ممنون از شما و همه دوستان.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
من یه سوالی در مورد تاریخ اولین ورود دارم
ویزای من تا اول سپتامبر اعتبار داره، من اگه بخوام بلیط رو برای 10 روز قبل از این تاریخ بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟
تشکر کنندگان: sce ، shatsi ، payam62 ، mhb161 ، nika ، مرآت74 ، Tomas ، powerb
اونهايي دوستاره هستند كه تغييري در مشخصاتشون دارند ، مثل تغيير نام و يا فاميلي و ...
(2013-05-13 ساعت 07:42)persheng نوشته:  كسي ميدونه بردن اينه شمعدان نقره ممنوعييتي نداره؟

بردن نقره تا ٣ كيلو به شرطي كه شمش نقره نباشه و فاكتور خريد همراهتون باشه مانعي نداره
تشکر کنندگان: گل نهال ، sce ، kasrafo ، shatsi ، payam62 ، mhb161 ، nika ، mirzamemar ، lilac ، nina22 ، مرآت74 ، ikamaly ، hassan1358arab ، amir82 ، مانترا ، Tomas
وقتی وارد امریکا میشیم غیر از پاکت زرد رنگ... کپی مدارک هم لازمه؟؟
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

تشکر کنندگان: گل نهال ، mhb161 ، rezagh ، sce ، nika ، مرآت74 ، amir82 ، Tomas ، shatsi ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان