کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سایتی که میشه گرین کارتو پیگیری کرد کجاس کسی میدکنه؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: payam62 ، mhb161 ، Tomas ، powerb
(2013-05-14 ساعت 05:38)IN.USA@2013 نوشته:  سایتی که میشه گرین کارتو پیگیری کرد کجاس کسی میدکنه؟

www.uscis.gov
2013AS0000007xx
ما از نظر روحیات، تمکن مالی، سطح تحصیلات، آستانه تحمل، شرایط تاهل، دانش زبان انگلیسی و شرایطی که ممکنه تو آمریکا برامون پیش بیاد متفاوتیم. پس به آسانترین راه، یعنی شنیدن تجربیات متفاوت دیگران که در شرایط متفاوتی هم اتفاق افتاده، هرگز اکتفا نکنید. سفرنامه حقیر
تشکر کنندگان: mohajer13 ، fire dragon ، nina22 ، mgolchin13 ، payam62 ، mirzamemar ، پروا ، afs ، amir82 ، Soap McTavish ، bayat_r ، hoj_s000 ، mhb161 ، Tomas ، Saeedv13 ، r_ent ، nooshshahnar
(2013-05-13 ساعت 18:41)asal1907 نوشته:  وقتی وارد آمریکا میشیم غیر از پاکت زرد رنگ... کپی مدارک هم لازمه؟؟

خیر عسل جان. فقط پاسپورت و پاکت زرد رنگ لازمتون میشه.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

تشکر کنندگان: nooshshahnar ، nina22 ، ایلیا8118 ، payam62 ، mirzamemar ، lingni ، afs ، lonelyman ، amir82 ، mhb161 ، Tomas ، r_ent
(2013-05-14 ساعت 08:14)Almond نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 21:24)Almond نوشته:  دوستان عزیز از حضورتون یک سوال داشتم. فرمهایی که در هواپیما میدهند که مربوط اقلام و میزان پولی هست که با خود وارد یو اس میکنیم، یک فرم است یا دو فرم؟ ما یک فرم آبی رنگ پشت و رو داریم که 15 سوال دارد و اسمش یو اس دکلیریشن فرم است. یک فرم دیگر هم داریم به نام فین سن 105 که پی دی اف دو صفحه ای است و 2 پارت هم داره. کدامشان را در هواپیما میدهند و شما کدامها را پر کردید؟

این فرمها رو برای هر خانواده فقط یک برگه پر کنند؟ یعنی فقط فرد برنده باید آن را پر کند یا اینکه هر فردی باید یک برگه پر کنند؟

دوستان ببخشید که دوباره این دو سوال رو مطرح کردم. اگر کسی از دوستان جوابش رو در پستها یا تاپیکهای دیگر گذاشته لطفا راهنمایی بفرمایید. بسیار ممنونم.

سلام من قبلا نوشتم ولی دوباره می نویسم اشکالی نداره Wink

به شما فرم آبی رنگ رو میدن که 15 تا سواله و دو رو هست. اگه چندتا هم دادن مشکلی نیست شما فقط 1 عدد پر می کنید. بهتره به نام فرد برنده پر بشه.( یا سرپرست خانواده ) فرقی نمی کنه.

فرم 105 رو نمیدن. توی فرودگاه LAX من از افیسر خواستم فرم رو بده پر کنم گفت نیازی نیست و همین که مبلغ رو با سنت و ریال و تومنش اعلام کردید خیلی ممنونیم و کافیست!!!
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
(2013-05-14 ساعت 07:26)rabbit نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 05:38)IN.USA@2013 نوشته:  سایتی که میشه گرین کارتو پیگیری کرد کجاس کسی میدکنه؟

www.uscis.gov

لطفا نحوه استفاده رو هم بگید من هر چی شماره کیسمو میزنم.میگه invalid
تشکر کنندگان: مرآت74 ، payam62 ، rezagh ، mhb161 ، Tomas ، powerb
(2013-05-14 ساعت 08:24)IN.USA@2013 نوشته:  

www.uscis.gov

دوست عزیز شما باید receipt number رو بزنید و نه case number
receipt number هم تو ولکام لتر براتون میاد و در حال حاظر شما بهش دسترسی ندارید.
باید صبر کنید تا ولکام لتر براتون بیاد Smile
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2013-05-14 ساعت 08:36)SOROUSHSOFT نوشته:  

www.uscis.gov

مرسی چند روز بعد ورود میاد
تشکر کنندگان: payam62 ، lingni ، rezagh ، mhb161 ، Tomas ، saeed5564 ، powerb
(2013-05-14 ساعت 08:38)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 08:36)SOROUSHSOFT نوشته:  

www.uscis.gov

مرسی چند روز بعد ورود میاد
حساب و کتاب نداره
برای ما ولکام لتر بعد از 15 روز اومد و گرین کارت دقیقا روز بعدش اومد.
بعضی ها هم اصلا ولکام لتر دریافت نکردند ولی گرین کارتشونو گرفتن.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
دوستان میشه راهنمایی کنید
برای پرداخت 165$ باید 01 آخر کیس رو هم زد ؟
کیس نامبر : 2013AS4### / سفارت : آنکارا / ساکن: San Francisco /دریافت ویزا : 9 May
تشکر کنندگان: ikamaly ، payam62 ، kasrafo ، mhb161 ، Tomas
سلام دوستان عزیزم . امروز بعد از 6 روز از تاریخ ورودم به اداره سوشیال سکیوریتی رفتم و پس از یک ساعتی که منتظر موندم تا نوبتم بشه وقتی تاریخ ورودم رو دید گفت باید سه هفته از این تاریخ بگذره و بعدش بیاین برای درخواست سوشیال نامبر....! می خواستم ببینم برای دیگر دوستان نیز چنین موردی پیش اومده ؟چون بدون این تقریبا هیچ کاری نمی شه کرد...
بیا که فرصتِ باقی ز دست نگذاریم ، که عمرِ بی سروپا با شتاب می گذرد...
کیس :**16/ابوظبی/مصاحبه2w مارچ/3 نفر/کلیرنس 36 روزه Smile- ورود به sfo/ca:می2013
تشکر کنندگان: nirvana_kobin ، payam62 ، nooshshahnar ، kasrafo ، گل نهال ، ikamaly ، bayat_r ، mhb161 ، girl-y ، Tomas ، shatsi ، powerb
سلام ما یک خانواده 4 نفری هستیم و 30 اردیبهشت باید برم انکارا برای دریافت ویزا ... و حدود 20 تیر ماه باید بریم امریکا . راستش خیلی اضطراب دارم یه نفرو تو ی ساندیگو دارم که با هاش تماس داشتم .که از خوبی ها و از بدیهای امریکا گفت و گفت اگه بخواین بیاین اینجا من هفته ی اول کارهاتونو انجام میدم متاسفانه تو این یک ماه پیش مادرم هم از دنیا رفت. و بسیار غمگینم. حالا نگرانم نکنه با دو تا بچه و این همه هزینه بریم اونجا برامون مشکل بشه.. کسی از ساندیگو و شرایطش خبر داره چه جوریه ما به سفارت برای مصاحبه ادرس ساندیگو رو دادیم. دو روزه با خبر شدیم دوستمون از زنش جدا شده و رفته هوستون من از هوستون خوشم نمیاد یعنی روحیاتم به جا های گرم نمیخوره حالا کسی رو ساندیگو نداریم چکار کنیم کسی میتونه تو شهر کمکمون کنه راه بیوفتیم ..ممنونم
تشکر کنندگان: Ali.US ، گل نهال ، ikamaly ، پروا ، HRSH ، bayat_r ، mhb161 ، مانترا ، Tomas ، powerb
(2013-05-14 ساعت 00:11)shayangh نوشته:  دوستان عزیز دنبال سایتی هستم که بتونم قیمت بعضی از اجناس رو از توش پیدا کنم و با ایران مقایسه ای داشته باشم //اجناسی مثل حوله. ملحفه.جوراب .ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید در اختیارم قرار دهید.

اين سايت هم خوبه مي تونيد حتي نرخ اجناس مختلف رادر فروشگاها و سايت هاي فروش آمريكا هم مقايسه كنيد.
http://www.nextag.com/
تشکر کنندگان: ikamaly ، rezagh ، persheng ، shayangh ، yasser_1360 ، discovery ، nooshshahnar ، amir82 ، Soap McTavish ، afs ، مانترا ، Tomas
(2013-05-14 ساعت 12:27)kopenhak84 نوشته:  سلام ما یک خانواده 4 نفری هستیم و 30 اردیبهشت باید برم انکارا برای دریافت ویزا ... و حدود 20 تیر ماه باید بریم آمریکا . راستش خیلی اضطراب دارم یه نفرو تو ی ساندیگو دارم که با هاش تماس داشتم .که از خوبی ها و از بدیهای آمریکا گفت و گفت اگه بخواین بیاین اینجا من هفته ی اول کارهاتونو انجام میدم متاسفانه تو این یک ماه پیش مادرم هم از دنیا رفت. و بسیار غمگینم. حالا نگرانم نکنه با دو تا بچه و این همه هزینه بریم اونجا برامون مشکل بشه.. کسی از ساندیگو و شرایطش خبر داره چه جوریه ما به سفارت برای مصاحبه ادرس ساندیگو رو دادیم. دو روزه با خبر شدیم دوستمون از زنش جدا شده و رفته هوستون من از هوستون خوشم نمیاد یعنی روحیاتم به جا های گرم نمیخوره حالا کسی رو ساندیگو نداریم چکار کنیم کسی میتونه تو شهر کمکمون کنه راه بیوفتیم ..ممنونم

دوست عزیز، ضمن عرض تسلیت،
از ایمیگرانجل کمک بخواین.
تشکر کنندگان: payam62 ، گل نهال ، ikamaly ، rezagh ، tajhizgaran ، amir82 ، shatsi ، bayat_r ، mhb161 ، alih ، Tomas
(2013-05-14 ساعت 12:27)kopenhak84 نوشته:  سلام ما یک خانواده 4 نفری هستیم و 30 اردیبهشت باید برم انکارا برای دریافت ویزا ... و حدود 20 تیر ماه باید بریم آمریکا . راستش خیلی اضطراب دارم یه نفرو تو ی ساندیگو دارم که با هاش تماس داشتم .که از خوبی ها و از بدیهای آمریکا گفت و گفت اگه بخواین بیاین اینجا من هفته ی اول کارهاتونو انجام میدم متاسفانه تو این یک ماه پیش مادرم هم از دنیا رفت. و بسیار غمگینم. حالا نگرانم نکنه با دو تا بچه و این همه هزینه بریم اونجا برامون مشکل بشه.. کسی از ساندیگو و شرایطش خبر داره چه جوریه ما به سفارت برای مصاحبه ادرس ساندیگو رو دادیم. دو روزه با خبر شدیم دوستمون از زنش جدا شده و رفته هوستون من از هوستون خوشم نمیاد یعنی روحیاتم به جا های گرم نمیخوره حالا کسی رو ساندیگو نداریم چکار کنیم کسی میتونه تو شهر کمکمون کنه راه بیوفتیم ..ممنونم
دوست عزیز اولا درگذشت مادر گرامیتون را تسلیت میگم دوما دوست عزیز من با وجود این که هنوز ایرانم و تجربه زندگی در آمریکا رو ندارم ولی این توصیه را بهتون میکنم که محل زندگی را با توجه به شرایط خودتون مثل شرایط کاری و روحیتون انتخاب کنید نه محل زندگی دوستان چون دوستان شما هر چقدر هم خوب و محترم باشند مدت کوتاهی میتوانند پذیرای شما باشند و شما باید روی پای خودتان بایستید که البته آنها هم به نوعی محق هستند به هر حال به خدا توکل کنید و با تحقیق محل زندگی خود را انتخاب کنید موفق باشید .
کیس نامبر :2013AS000068XX---تاریخ کارنت شدن :11 مارچ ---تاریخ مصاحبه :2 می ---محل مصاحبه :آنکارا -کلیرنس :2 می -تاریخ کلیر شدن : 18 june-مقصد :دالاس

(2013-05-14 ساعت 13:14)shaso نوشته:  سلام دوستان گلم
اگه سوال هام تكراري باشه ببخشيد
١- بليط رو چند ماه قبل بگيريم خوبه؟
٢- فرمي روكه تو هواپيما ميدن پر كنيم رو از كجا ميتونم ببينم؟
٣-بايد تو اولين استاپي كه تو فرودگاه داريم بريم اداره مهاجرت يا تو فرودگاه مقصد؟
٤- حداكثر مبلغي كه ميتونيم با خودمون ببريم چنده؟
ممنون از كمك هاتون

۱. در اکثر مواقع(اگه تاریختون مشخص باشه) هرچه زودتر اقدام کنید با قیمت بهتری میتونید بلیت بگیرید اما لزوما اینطوری نیست.

۲. http://www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacati...n_form.xml

۳. کارهای مربوط به مهاجرت در اولین فرودگاهی که وارد یو اس‌ میشید باید انجام بشه.

۴. از ایران به صورت قانونی میتونید تا سقف ۵۰۰۰$ خارج کنید اما بیشتر بردنش به توانائیهای خودتون بستگی داره!Big Grin اما در ۲ سال اول شما برای وارد کردن هر مبلغی به آمریکا مشکلی‌ نخواهید داشت ولی‌ بعدش برای بیشتر از ۱۰۰۰۰$ باید مالیات بدید.
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان