کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2012-12-12 ساعت 19:33)maka2 نوشته:  شماره ی مهر ورود تو فرودگاه به پاس می خوره هم همون سریال نامبر گرین کارت هست. و receipt no که توی ولکام می خوره هم برای چک کردن تو سایت uscis بدرد می خوره. برای گواهینامه هم چه بین المللی و چه ترجمه یه کار رو انجام میده حداقل تو کالیفرنیا که اینجوریه.
با درود
دوست عزیز با تبریک به شما . من قصد دارم که گواهینامه بین المللی بگیرم ولی با توجه به صحبت شما مردد شدم .لطفا با عنایت به تجربه جنابعالی و اینکه من هم وارد کالفرنیا خواهم شد با ترجمه گواهینامه ام میتوانم موقتا تا دریافت گواهینامه در آنجا رانندگی کنم؟
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
تشکر کنندگان: Tomas ، KIMIA2005 ، amairmonre ، ramin_red ، Mehrdadordi ، daad ، saeid-ss ، shatsi ، powerb ، pari pariaaa ، alirezanz
در مورد طول سفر از تهران باید بگم حدود سه ساعت تا مسکو بود اونجا هم 4 ساعت زمان تا پرواز بعدی به لس انجلس داشتیم چمدان ها هم 2 تا 23 کیلو بود مهماندار ها هم خانم های مرتب و شیک بودند و برخوردشون هم خیلی مناسب بود من در پرواز امارات یک چمدان هنگام رفت یک چمدان هنگام برگشت از دست دادم ( در واقع شکستند )که تو ایرفلوت بارم کاملا سالم به دستم رسید در ضمن با اینکه خودم با این برخورد های قومی مخالفت کردم ولی متاسفانه باید بگم توی پرواز امارات خصوصااز دبی به امریکا کثرت مسافرهای پاکستانی و هندی به چشم میخوره که البته مشکل قومیتشون نیست یلکه مشکل تعدادفرزندان شلوغی و کثیفیشون هست فکر کنید دبی تاسانفرانسیسکو حدود 17 ساعت گریه بچه دیوانه ام کرد تازه متاسفانه انقدر سرفه کردند که هر دو فرزندم مریض شدند خلاصه تجربه من تجربه خوبی نبود و در مورد ناوگان هواپیمایی روسیه هم باید بگم ناوگان جوان و خوبی بود و در رفت پرواز اولم ایرباس و پرواز دومم بویینگ 777 بود برگشت هر دوتاش بویینگ 777 بود در ضمن برگشت زمان لس انجلس به مسکو 11 ساعت بود یک ساعت کمتر که البته همه پرواز ها همینطوره یک ساعت کمتره و من بادلار 1226 تومان بلیط ایرفلوت را 1300 و امارات را 1800 خریده بودم
سلام! چند نکته در مورد سفر هست که میگم برای اطلاع رسانی لطفا اگه اشتباه بود اصلاح کنید. طبق قانون یاتا هر کس به امریکای شمالی پرواز می‌کنه می‌تونه ۲ بسته ۲۳ کیلوگرمی به رایگان ببره به شرط اونکه مقصد نهایی رو همون شرکت انجام بده. برای مثل اگه شما با لوفتانزا امارت ایرفلوت یا ترکیش به لوس انجلس پرواز کنید چون هر ۲ مسیر توسط همون شرکت انجام می‌شه بار رایگان شما همون ۲ بسته خواهد بود اما اگر برای مثال با قطر پرواز کنید چون قطر در حال حاضر فقط تا ساحل شرقی یعنی‌ نیویورک و واشنگتن میره باری ادامه مسیر تا ساحل غربی مثل لوس انجلس باید با یک شرکت دیگه مثل یونایتد ادامه مسیر بدین که اون موقع دیگه این یونایتد هست که میگه بر مجاز شما چه قدر می‌تونه باشه مثلا یک بسته ۲۳ کیلوی.

من اواخر ژانویه به لوس انجلس میرم. در مورد بلیط موقع خرید حتما در مورد مواردی مثل پس دادن بلیط تغییر زمان و تقریباً هر چیز دیگه که فکر می‌کنید سوال کنید مثلا مایل که از پرواز به دست میارین. پرواز امارت و ترکیش تقریباً یک قیمت بودن کمترین نرخ ۱۳۵۵$ بود ولی‌ جریمه امارت به $ هست ولی‌ ترکیش به یورو هست. کمترین نرخ ایرفلوت حدود ۱۰۶۰$ بود ولی‌ اگر به هر دلیل شما به پرواز نرسید بلیط شما میسوزه و دیگه هیچ کاری نمی‌شه کرد.من امسال تابستون با ایرفلوت به مسکو سفر کردم هواپیما ایرباس بود که به معنی‌ واقعی‌ کلمه اتوبوس بود چون اصلا مانیتور این چیزا داخلش نبود‌ام سرویس اوکی‌ بود و صندلیها هم بد نبودم البته من سایزم اسمال هست اگر مثل من نمیتونید بخوابید توصیه می‌کنم حتما در فکر سر گرم کردن خودتون باشین. فرودگاه شرمتیوو مسکو هم که یه صور به ترمینال جنوب ما زده!! برید خوبه حال می‌کنید! من چون عضو اسکای واردز امارت هستم از امارت بلیط خریدم که البته در صورت تغییر زمان لگ دوم پرواز جریمه ندم. تمام ایرلاین‌ها یک برنامه اصطلاحا پاداش دارن در تمام اونها ثبت نام کنید بعضی‌ وقتها بدک نیست من چند بار پرواز دوبی‌ به تهران رو با همین مایل‌ها از اکونومی به بیزینس آپگرید کردم خوبه مخصوصا وقتی ماشین می‌فرستن دنبالتون.
(2013-01-16 ساعت 12:57)kiasina نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 19:33)maka2 نوشته:  شماره ی مهر ورود تو فرودگاه به پاس می خوره هم همون سریال نامبر گرین کارت هست. و receipt no که توی ولکام می خوره هم برای چک کردن تو سایت uscis بدرد می خوره. برای گواهینامه هم چه بین المللی و چه ترجمه یه کار رو انجام میده حداقل تو کالیفرنیا که اینجوریه.
با درود
دوست عزیز با تبریک به شما . من قصد دارم که گواهینامه بین المللی بگیرم ولی با توجه به صحبت شما مردد شدم .لطفا با عنایت به تجربه جنابعالی و اینکه من هم وارد کالفرنیا خواهم شد با ترجمه گواهینامه ام میتوانم موقتا تا دریافت گواهینامه در آنجا رانندگی کنم؟

بله می تونید، اگه رو خود گواهینامه ما انگلیسی هم نوشته بود دیگه اونم نمی خواست.
since 2012
با سلام،
جهت اطلاع دوستان:

http://persian.iran.usembassy.gov/visas.html

اعلامیه مهم برای سال ۲۰١٣ . . . روش اخذ قرار ملاقات جدید برای متقاضیان دریافت ویزای غیر مهاجرتی - دارندگان گرین کارت که بیش از یک سال خارج از آمریکا باشند باید ویزای اقامتی بازگشت دریافت کنند. http://go.usa.gov/4r45 اعلامیه مهم برای سال ۲۰١٣.....

- مقیمان قانونی آمریکا (دارندگان گرین کارت) که بیش از یک سال خارج از آمریکا باشند باید ویزای اقامتی بازگشت دریافت کنند.

به عنوان یادآوری، اگر شما مقیم قانونی آمریکا (LPR) هستید و برای مدت بیش از یک سال خارج از آمریکا به سر برده اید، برای باز گشت به آمریکا باید ویزای اقامتی بازگشت (ویزای مهاجرتی SB-1) دریافت کنید. شما می توانید برای دریافت ویزای SB-1 در هر یک از سفارتها یا کنسولگریهای آمریکا اقدام کنید. اگر شما این ویزا را دریافت نکنید احتمال دارد از ورودتان به آمریکا جلوگیری شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه برای ویزای SB-1 اقدام کنید لطفا به این نشانی مراجعه کنید.

اگر شما یک LPR هستید و پیش از خروج از آمریکا می دانید که بیش از یک سال در خارج از آمریکا خواهید بود، می توانید برای دریافت اجازه ورود مجدد اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به تارنمای وزارت امنیت میهن مراجعه کنید.

- آنچه باید در زمان بازدید از آمریکا بدانید:

برای کسب اطلاعات در مورد آنچه باید در زمان ورود به آمریکا و خروج از آمریکا بدانید لطفا به تارنمای وزارت امنیت میهن
pari2013 عزیز در مورد پرواز داخلی امریکا باید بگم هواستونو خیلی جمع کنید تجربه همسرم را مینویسم ماه پیش همسر من با ترکیش رفت لس انجلس از انجا هم با یونایتد پرواز داخلی داشت که همین مشکل چمدان داشتیم ما یه چمدان 23 کیلویی درست کردیم یکی هم 40 پوند که تقریبا 20 کیلو میشه برای همراه بردن داخل هواپیما ( شما میتونید یه چمدان 20 کیلویی هراه خودتون ببرید)اماده کردیم ترکیش پرواز استامبول به لس انجلس بیش از حد بلیط فروخته بودند تعدادی از مسافر ها نتوانستند همان روز پرواز کنند از جمله همسر من یک شب در استانبول مجبور شدندموندند البته به خرج خود ترکیش هتل و شام دادند ما 320 دلار بلیط یونایتد را خریده بودیم که ترکیش خسارتمونو پرداخت کردنکته ای که من میخواهم بگم اینه که هنگام برگشت طبق معمول فکر کردیم بلیط رفت سوخته و بلیط برگشت داریم ایشون با خیال راحت روز برگشت 2 ساعت زودتر رقته بودند فرودگاه برای پرواز که بهشون گفتند شما بلیطی ندارید چون رفت انجام نشده برگشت هم خود به خود سوخته حالا تصور کنید که اضطراب جا موندن و از دست دادن بلیط بعدی دیگه به ایشون فرصت پیگیری و چانه زنی نداده ساعت 1 بعد از ظهر هست و پرواز بعدی 6:45 خوشبختانه برادرم همراهشون بوده و فاصله شهری که انها بودند تا لس انجلس حدود 5-6 ساعته که بیچاره برادرم گاز ماشینو میگیره این فاصله را 3 ساعته طی میکنه و یک تیکت هم نوش جان میفرمایند نکته اخلاقی اینکه اگه خدای ناکرده پرواز رفتتون (داخلی)سوخت حتما پرواز برگشتتون از چند روز قبل چک کنید حالا برادر من بوده که ایشونو رسونده وگرنه تاکسی که با این سرعت نمیره به هر حال لازم دیدم این نکته را برای کسانی که رفت و امد میکنند بنویسم نکته دیگه اینکه قضیه گیر دادن به زمان رفت و امد کاملا شانسیه به خود من که بعد از 5 ماه رفته بودم تذکر دادند و از همسرم که بعد از 9 ماه رفت اصلا سوالی نکردند
در مورد پرواز ایر فلوت هم باید بگم تهران به مسکو مانیتور نداره ولی هواپیما های قاره پیماش مانیتور داره و فرودگاه ما که رفتیم خیلی شیک و مرتب بود شاید چون ما وارد گیتی شدیم که پرواز به امریکا داشت و دوم اینکه فاکتور ها خیلی سلیقه ای میتونه باشه و هرکس از دیدگاه خودش میبیبنه یکی میگه صندلی کوچیکه یکی میگه گریه بچه ها امونم نداد یکی میگه فرودگاه شیکه یکی میگه 4 تا 300 دلار فرق بلیط خودش 1200 فرقشه که خودش پول بلیط یه نفره ولی به نظر من که هردوتا فرودگاه دبی و مسکو را دیدم مسکو مرتب تر بود تازه پر از عرب و هندی و پاکستانی هم نبود البته راجبه عدم پرداخت پول بلیط هم حق با شماست در صورت انصراف کلی از سفر پول بلیط سوخت میشه ولی میتونید تغییر تاریخ بدید که جریمه اش 50 یورو هست من چون رفتنم قطعی بود خریداری کردم اگه هم در زمانش به مشکل میخوردم تغییر تاریخ میدادم
(2013-01-16 ساعت 16:54)pari2013 نوشته:  من چون عضو اسکای واردز امارت هستم از امارت بلیط خریدم که البته در صورت تغییر زمان لگ دوم پرواز جریمه ندم. تمام ایرلاین‌ها یک برنامه اصطلاحا پاداش دارن در تمام اونها ثبت نام کنید بعضی‌ وقتها بدک نیست من چند بار پرواز دوبی‌ به تهران رو با همین مایل‌ها از اکونومی به بیزینس آپگرید کردم خوبه مخصوصا وقتی ماشین می‌فرستن دنبالتون.
یک توضیحی درباره کلوب مشتریان بدم اینکه شما در برابر کیلومتر پیومده توسط خطوط از مزایایی برخوردار میشید که شامل سالن ویژه مسافرین کثیر السفر و یا وزن اضافی بار و تخفیف در هتل و بلیط، بلیط رایگان ،ترانسفر به هواپیما،دعوت به افتتاح خطوط جدید و .... است
البته سطح این خدمات برای هر ایرلاین مختلفه بعضی ایرلاین ها مخصوص خودشون دارند که ایران ایر Sky Gift هست و یا امارات Skywards.
ایروفلوت و یا کی ال ام و ... این خدمت را در قالب یک اتحاد هواپیمایی ارائه میدهند اسم این اتحاد SkyTeam هست یعنی شما کیلومتری که ثبت میکنید برای تمامی خطوط و مسیرهای پروازی 19 ایرلاین استفاده کنید
http://en.wikipedia.org/wiki/SkyTeam
هواپیمایی ترکیش ایرلاین جزو استار الیانس هستSad27 شرکت هوایی+لوفت هانزا)
http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Alliance
دیگر خدمات دریافتی محدود به خطوط یک شرکت نیست مثل امارات؛ شما با ایروفلوت به آمریکا آمدید برای برگشت نزدیکترین بلیط خطوط هواپیمایی دلتای آمریکا است یا برای رفتن به فرودگاه مادر هواپیمای داخلی که در محل سکونت شماست شرکت دلتا شاتل است این دو عضو اتحاد هستند و یا قصد یک مسافرت به چین دارید و عضویت شما طلایی است پس ترانسفر و تخفیف هتل و لنژ مخصوص فرودگاه هواپیمایی ملی چین در انتظار شماست
پس اگر در سال زیاد سفر میکنید مثل دوست عزیزمون یعنی 25,000 میتونید عضو برنزی اسکای تیم باشید
www.skyteam.com
نقاشی واحد این شرکت در تمامی ایرلاین های عضو (نماد اسکای تیم):
[عکس: 220px-Tarom_Boeing_737-700_YR-BGF_BRU_2011-6-4.png]
همیشه هدف دار انتخاب کنید و محدود به یک شرکت نباشید
موفق باشین
(2013-01-16 ساعت 12:57)kiasina نوشته:  
با درود

دوست من اینجا هم اونقدرا کارا روی حساب کتاب نیست ، خیلی وقتا سلیقه ای برخورد میکنند.
اگر میخواهید خدای نکرده براتون مشکلی پیش نیاد، تمام مسائل مربوط به رانندگی و ماشین رو کاملا جدی بگیرید، چون متاسفانه یا خوشبختانه امریکا مثل ایران نیست که بشه با حرف و چونه زدن آفیسر پلیس رو قانع کرد.
خیلی راحت بهتون بگم اگر پلیس راننده ای رو که بدون گواهینامه پشت ماشین نشسته بگیره، یا اگر ماشینی که بیمه نداشته باشه رو بگیره بدون هیچ گونه تاملی دستبند میزنه و مستقیم میبره زندان. تو این مورد گواهینامه و بیمه ماشین با هیچ کس شوخی ندارن.
سر اینکه اینجا گواهینامه بین المللی رو قبول دارن یا نه هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم و نخواهیم رسید، اونوقت شما میخواید به ترجمه گواهینامه بسنده کنید ؟!!؟!؟!؟!؟

من اون اوایل که رفته بودم برای امتحان گواهینامه از کارمند اونجا پرسیدم پس این گواهینامه بین المللی به چه درد میخوره ؟ یعنی شما این رو قبول ندارید ؟ در جواب گفت چرا من قبول دارم، ولی مهم اینه که اون پلیسی که شما رو متوقف میکنه قبول داشته باشه. یعنی ممکنه قبول کنه ازتون و ممکنه قبول نکنه

بارها و بارها هم دوستان سال قبل تذکر دادن که اصلا به گواهینامه بین المللی و ترجمه گواهینامه اتکا نکنید، به محض اینکه سوشال سکیوریتی رو گرفتید برید برای امتحان گواهینامه.

حتی اگر گرین کارتتون نیومده باشه هم میتونید فقط با داشتن سوشال سکیوریتی برید اقدام کنید، ممکنه کارمند DDS بهتون بگه باید گرین کارت داشته باشید، ولی ویزاتون و اون شماره A-number رو که آفیسر فرودگاه مینویسه رو بهش نشون بدید و بگید که این تا یکسال این حکم گرین کارت رو داره (اینم از همون موارده که گفتم سلیقه ای برخورد میکنند، شاید یه کارمند قبول کنه و شاید یه کارمند دیگه قبول نکنه، برخی کارهای اداری اینجا مشابه ایرانه، با این تفاوت که اینا واقعا میخوان کارتو راه بندازن ولی یه کم خنگن)
بادرود
امروز از یکی از دوستانم که 2سال هست که گرین کارت گرفته پرسیدم که چقدر پول میشه همراه برد که به من گفت از ایران هر نفر تا 5000 و در usa هر نفر میتونه 10000 ببره ، توی کامنتهای دوستان دیدم که بیشتر از این مقدار هم میشه برد که البته با این منطق که سرمایه به آن کشور منتقل میشه میخونه ولی از طرف دیگه فردی میگفت که پول را از مبلغی به بالا سخت میگیرن چون برای استفاده های خلاف و .... باید کنترل بشه.حالا با همه این حرفها قانونی چقدر میتونیم پول ببریم که هم این دنیا رو داشته باشیم و هم آخرت راBig Grin
افکار مثبت انسان را به مسیر درست هدایت خواهد کرد
(2013-01-19 ساعت 13:47)kiasina نوشته:  بادرود
امروز از یکی از دوستانم که 2سال هست که گرین کارت گرفته پرسیدم که چقدر پول میشه همراه برد که به من گفت از ایران هر نفر تا 5000 و در usa هر نفر میتونه 10000 ببره ، توی کامنتهای دوستان دیدم که بیشتر از این مقدار هم میشه برد که البته با این منطق که سرمایه به آن کشور منتقل میشه میخونه ولی از طرف دیگه فردی میگفت که پول را از مبلغی به بالا سخت میگیرن چون برای استفاده های خلاف و .... باید کنترل بشه.حالا با همه این حرفها قانونی چقدر میتونیم پول ببریم که هم این دنیا رو داشته باشیم و هم آخرت راBig Grin
دوست عزیز اینجا که قانونا شما نفری 5000 $ می تونید ببرید البته خیلی کاری ندارن که بیشتر هم ببرین ولی فکرکنم تو همین تاپیک خوندم که یکی از دوستان که بیشتر برده بودن در فرودگاه امام خواستن که مقدار زیادتر رو به همراهانشون برگردونن و اجازه ندادن که ببرن.
اما در امریکا هیچ مشکلی نیست جتی یکی از افیسرها به یکی از دوستان گفته بود شما می تونی تمام پولهای دنیا رو بیارین ولی زمان ورودتون باید دقیقا اون مفدار رو ذکر کنید جتی اگر ریال هم همراه دارید بنویسید چون اگه بخوان چک کنن و اون مقدار با پولی که ذکر کردین یکی نباشه مشکل سازه.
والبته ممکن مقدار پول بیشتر در گرفتن بیمه رایگان و... مشکل ساز بشه که این رو مطمئن نیستم.
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
با سلام
اگر پدر و مادر داراي گرين كارت باشند و به دليل مواردي خارج از امريكا به سر ببرند و در اين مدت داراي فرزندي شو ند يعني فرزند در ايران متولد شود ، آيا شرايط گرين كارت براي فرزند نيز صدق ميكند ؟ چه مراحلي بايد انجام گيرد كه داراي امكان سفر فرزند به امريكا وجود داشته باشد؟ ممنون ميشوم راهنمايي كنيد .
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، daad ، powerb ، alirezanz
(2013-01-19 ساعت 15:34)farshad1360 نوشته:  با سلام
اگر پدر و مادر داراي گرين كارت باشند و به دليل مواردي خارج از امريكا به سر ببرند و در اين مدت داراي فرزندي شو ند يعني فرزند در ايران متولد شود ، آيا شرايط گرين كارت براي فرزند نيز صدق ميكند ؟ چه مراحلي بايد انجام گيرد كه داراي امكان سفر فرزند به امريكا وجود داشته باشد؟ ممنون ميشوم راهنمايي كنيد .
از سايت سفارت آمريکا در لهستان
POLAND

I'm a Lawful Permanent Resident and my child was just born in Poland. How can I bring my child to the U.S.?

Your child can enter the United States without an immigrant visa or a transportation letter provided that:
▪ the child was born during the mother’s temporary visit abroad
▪ child's admission to the U.S will be within two years of birth; and
▪ either accompanying parent is applying for readmission upon first return after the birth of the child.

Please make sure before you begin the travel to the United States that you have all required documents for your child and yourself that will allow you to board the plane and then be legally admitted to the United States.

You should have:
▪ your and your baby’s valid passports;
▪ evidence that you are a Lawful Permanent Resident and have been outside the United States for less than one year, or less than two years if you are in possession of a valid re-entry permit;
▪ a complete version of your child's birth certificate (Odpis zupełny aktu urodzenia) with an English translation by a sworn translator (tłumacz przysięgły). The Polish "short form" of birth certificate is not accepted. If your last name on your child's birth certificate is different than the one in your passport or your green card, please bring documents showing your o
fficial name change, for example a marriage certificate.
2012, Bay Area, CA
(2013-01-19 ساعت 14:09)usa lover نوشته:  
(2013-01-19 ساعت 13:47)kiasina نوشته:  بادرود
امروز از یکی از دوستانم که 2سال هست که گرین کارت گرفته پرسیدم که چقدر پول میشه همراه برد که به من گفت از ایران هر نفر تا 5000 و در usa هر نفر میتونه 10000 ببره ، ...ولی از طرف دیگه فردی میگفت که پول را از مبلغی به بالا سخت میگیرن چون برای استفاده های خلاف و .... باید کنترل بشه.حالا با همه این حرفها قانونی چقدر میتونیم پول ببریم که هم این دنیا رو داشته باشیم و هم آخرت راBig Grin
دوست عزیز اینجا که قانونا شما نفری 5000 $ می تونید ببرید......که مقدار زیادتر رو به همراهشون برگردونن و اجازه ندادن که ببرن...........والبته ممکن مقدار پول بیشتر در گرفتن بیمه رایگان و... مشکل ساز بشه که این رو مطمئن نیستم.

دوست گرامی .من در ماه مارچ قصد دارم اولین سفر خودم به آمریکا را انجام دهم.از یک وکیل مهاجرتی در مورد انتقال پول سوال کردم که گفت افرادی که برای اولین بار به عنوان مهاجر قانونی به آمریکا سفر می کنند مجاز به آوردن هر مقدار پول با ذکر دقیق آن هستند.ولی در دفعات بعد مقدار مجاز خانواده ای 10000 دلار در هر سفر است وبیش از آن نیاز به طی کردن مراحل قبلی و دریافت اجازه مخصوص است.ولی مشگل اصلی محدودیت فرودگاه امام است که دوستمان در موردش به درستی توضیح داد.
موفق باشید
کیس نامبر : **11 2013AS / ورود به آمریکا : هفته دوم مارچ - Los Angeles
سفر نامه
دوست عزیز حتما گواهینامه تون رو ترجمه کنید چون قانون جدید گواهینامه اینطوره که اگر تو کشور خودتون گواهینامه نداشته باشید تا دو ماه حق امتحان شهر رو ندارید و به شما پرمیت داده میشه که با اون فقط باید حتما کنار راننده گواهینامه دار رانندگی کنید. بعد از دو ماه با اوردن برگه اموزش یا گواهی می تونید امتحان شهر رو بدید. تو قانون هر ایالت متفاوته ولی اصولا تا دو ماه می تونید با گواهینامه ایران (ترجمه شده) یا گواهینامه بین المللی رانندگی کنید.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
(2013-01-19 ساعت 19:39)ronmony نوشته:  دوست عزیز حتما گواهینامه تون رو ترجمه کنید چون قانون جدید گواهینامه اینطوره که اگر تو کشور خودتون گواهینامه نداشته باشید تا دو ماه حق امتحان شهر رو ندارید و به شما پرمیت داده میشه که با اون فقط باید حتما کنار راننده گواهینامه دار رانندگی کنید. بعد از دو ماه با اوردن برگه اموزش یا گواهی می تونید امتحان شهر رو بدید. تو قانون هر ایالت متفاوته ولی اصولا تا دو ماه می تونید با گواهینامه ایران (ترجمه شده) یا گواهینامه بین المللی رانندگی کنید.

من کالیفرنیا رو چک کردم تغییری نکرده و چه با گواهینامه و چه بدون گواهینامه قبلی، بعد از قبولی ایین نامه می تونید هرزمان که موفق شدید وقت road test بگیرید امتحان بدید. طبق این سایت : http://www.dmv.ca.gov/dl/dl_info.htm#two500
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان