کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشاوره پزشکی برای مهاجران
(2013-01-07 ساعت 11:20)soheilbadami نوشته:  با تشکر از مطلب بالا یاد اتفاقی که بار پیش برام افتاد می افتم و هنوز دلیلش رو نمیدانم و اینکه بعد از 1 پرواز چند ساعته از آمریکا وقتی که هواپیما خواست در فرودگاه (تورانتو) فرود بیاد چنان گوش دردی به من دست داد که واقعا فکر کردم تمام مغز از گوشم بیرون خواهد زد ! ادم کم طاقتی نیستم ولی درد وحشتناکی رو تحمل کردم اما هر چه اطراف رو نگاه کردم هیچکس رو در چنین وضعی که احساس بدی داشته باشه ندیدم و در نتیجه رویم نشد که از مهماندار کمک بخواهم و حساب کردم او چه کاری میتونه انجام بده ؟ به هر حال با فرود هواپیما و گذشت زمان بهتر شد اما درد ان تا چند روز باقی بود به هر حال نمیدانم این یک اختلال شخصی است یا ربطی به نوع پرواز دارد اگر راهنمایی پزشکی در این مورد هست ممنون میشم.
سهیل عزیز
گوش از سه قسمت خارجی، میانی و داخلی تشکیل شده. قسمت میانی یک فضای بسته ست که فقط از طریق مجرایی باریک به نام شیپور استاش به حلق ربط دارد. وظیفه اصلی این مجرا تنظیم فشار هوا بین فضای خارج و گوش میانی ست. اگر به هر دلیلی این مجرا بسته شود با کاهش یا افزایش فشار هوا فشار گوش میانی ثابت میماند و باعث ایجاد فشار منفی یا مثبت هوا در گوش میانی میشود که این باعث ایجاد فشار به پرده ی صماخ (tympanic membrane) یا TM میشود که علت ایجاد درد شدید ذکر شده است. اگر سرعت تغییرات فشار هوا سریع باشد، شیپور استاش توانایی سریع تبادل هوا را نداشته و درد ایجاد میشود. شیپور استاش به علتهای مختلف بسته شده یا باریک تر از حد عادی میشود که شایعترین علت های آن حساسیتهای فصلی و عفونتهای ویروسی مثل سرماخوردگی و عفونت های گوش میانی ست. جویدن آدامس، نوشدن چند جرعه آب، نفسهای عمیق شاید کمی در بهبود درد موثر باشد. با توجه به اینکه تبادل بسیار محدودی از هوا از طریق TM وجود دارد و در ضمن وجود واکس WAX یا موم باعث محدودیت مانور TM میشود، توصیه میشود گوش خارجی توسط پزشک معاینه شود تا در صورتی که در گوش خارجی واکس وجود دارد شستشو و خارج شود. اگر حساسیت فصلی دارید از داروهای ضد حساسیت استفاده کنید و اگر باز هم مشکل داشتید برای بررسی بیشتر به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
سوال دیگری بود در خدمتم.....
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
من یک سوال داشتم
آیا آلودگی هوا اثر منفی رو عکس قفسه سینه در آزمایشات پزشکی داره
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، melisa ، rezagh ، HAZARA ، zina s
(2013-01-08 ساعت 10:59)byousefi_p نوشته:  من یک سوال داشتم
آیا آلودگی هوا اثر منفی رو عکس قفسه سینه در آزمایشات پزشکی داره
دوست عزيز
همانطور كه شيما جان در پست69 همين تاپيك توضيح داده اند عکس قفسه سینه جزء چکاپ معمولی است و برای مواردی مثل بیماری سل و سرطان گرفته میشود و آلودگي هوا و سيگاري بودن در عكس قفسه سينه مشكلي از نظر مديكال پيش نميايد.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
سلام.. چه بخش خوبی است این قسمت، ممنون
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، پدی ، shima1364 ، mohammadrezah ، fire dragon ، shani89 ، HAZARA ، zina s
سلام يه سوال فوري دارممممم
خانم دكترا و اقا دكتراي عززيز ميشه بگين اين تست سلي كه از بچه ها ميگيرن عددش چقدر بايد باشه كه تست منفي باشه؟؟؟؟
مرسي
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، kasrafo ، shani89 ، hamedhamed ، HAZARA ، zina s
چه تعداد از هر قرص میشه برد؟
نوع ویزا: k1
دریافت مدارک توسط USCIS : دسامبر 24 ،2012
دریافت receipt number:ژانویه 3 ،2013
سرویس سنتر: California
اپروو :21 مه‌ 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، shani89 ، HAZARA
(2013-01-14 ساعت 19:54)مهتاب - 2251 نوشته:  سلام يه سوال فوري دارممممم
خانم دكترا و اقا دكتراي عززيز ميشه بگين اين تست سلي كه از بچه ها ميگيرن عددش چقدر بايد باشه كه تست منفي باشه؟؟؟؟
مرسي
مهتاب عزیز

واکسن سل یا BCG در ایران تزریق میشود. اگر کودک سابقه تزریق BCG دارد تست سل تا 10 میلی متر منفی و از 10 میلی متر بالاتر مثبت است و نیاز به اقدامات تشخیصی بیشتر دارد.

اگر BCG تزریق نشده باشد بیشتر از 5 میلی متر هم مثبت است.

توجه کنید که خواندن اندازه تست باید توسط پزشک باشد چون اندازه ی قرمزی اطراف محل تست ملاک اندازه گیری تست سل نیست.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
(2013-01-15 ساعت 01:37)kasrafo نوشته:  
مرسي
مهتاب عزیز

واکسن سل یا BCG در ایران تزریق میشود. اگر کودک سابقه تزریق BCG دارد تست سل تا 10 میلی متر منفی و از 10 میلی متر بالاتر مثبت است و نیاز به اقدامات تشخیصی بیشتر دارد.

توجه کنید که خواندن اندازه تست باید توسط پزشک باشد چون اندازه ی قرمزی اطراف محل تست ملاک اندازه گیری تست سل نیست.
مرسي ، دكتر مالدختر منو ٦ نوشت ولي وقتي پرسيدم گفت مشكلي نيست
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، Saeedv13 ، hamedhamed ، rezagh ، HAZARA ، zina s ، آلیس-1980
سلام
یک سئوال پزشکی
بچه ها این جریان بیمه تکمیلی امریکا که می گن به بعضی ها گفتن ماهی 700 دلار هست یا 700 دلار سالانه؟
ممنونم
راستش جای دیگه مرتبط تر پیدا نکردم اگر تاپیک مرتبط می شناسیدبه من معرفی کنید
با تشکر
دی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: asal1907 ، rezagh ، fire dragon ، HAZARA
(2013-01-15 ساعت 16:05)sadeghi897 نوشته:  ...بچه ها این جریان بیمه تکمیلی آمریکا که می گن به بعضی ها گفتن ماهی 700 دلار هست یا 700 دلار سالانه؟ ...
این پست هستی بانو شاید کمکتون کنه.
پاسخ
(2013-01-15 ساعت 15:14)مهتاب - 2251 نوشته:  
(2013-01-15 ساعت 01:37)kasrafo نوشته:  
مرسي
مهتاب عزیز

مرسي ، دكتر مالدختر منو ٦ نوشت ولي وقتي پرسيدم گفت مشكلي نيست

خب طبیعی هست. چون کوچولوی شما BCG زده زیر 10 میلی متر نرمال است.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، مهتاب - 2251 ، shima1364 ، پدی ، hamedhamed ، rezagh ، roeentan ، HAZARA ، zina s ، آلیس-1980
سلام خدمت همه عزیزان
چند تا سوال داشتم اول از همه اینکه من MS دارم که جزء بیماری های خاصه.آیا ام اس در گرفتن ویزا مشکلی به وجود میاره ؟ و اگر پزشک اونگا یا فردی که مصاحبه میکنه در مورد بیماری ازم سوال پرسیدن بهشون چی بگم؟
دارو هم هر هفته یک سوزن سینووکس (Cinnovex) می زنم.
دومین سوالم در رابطه با مکمل های ورزشیه (مثل : کراتین گولوتامین آرجنین.....و پروهورمون ها) که در آزمایشهای پزشکی باعث بروز مشکلی میشه یا خیر؟
با کمال تشکر
2013AS000061##، دیدن قبولی: 8 می ، ارسال فرمهای اولیه: 15 می، کنسولگری: ابوظبی، افراد کیس: 3 نفر، مصاحبه:هفته سوم آپريل:کلیر 43 روز.
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، HAZARA ، zina s
(2013-01-29 ساعت 16:07)mohammadrezah نوشته:  سلام خدمت همه عزیزان
چند تا سوال داشتم اول از همه اینکه من MS دارم که جزء بیماری های خاصه.آیا ام اس در گرفتن ویزا مشکلی به وجود میاره ؟ و اگر پزشک اونگا یا فردی که مصاحبه میکنه در مورد بیماری ازم سوال پرسیدن بهشون چی بگم؟
دارو هم هر هفته یک سوزن سینووکس (Cinnovex) می زنم.
دومین سوالم در رابطه با مکمل های ورزشیه (مثل : کراتین گولوتامین آرجنین.....و پروهورمون ها) که در آزمایشهای پزشکی باعث بروز مشکلی میشه یا خیر؟
با کمال تشکر
دوست عزیز
MS جزء بیماری های خاص هست اما نه تا حالا شنیدیم به کسی بخاطر بیماری خاص ویزا ندن نه جایی در سایت وزارت امور خارجه به بیماری خاصی اشاره کرده. شاید از شما بپرسن برای هزینه های بیماریتان چه فکری کرده اید؟ یا مرکز یا پزشک خاصی برای کنترل بیماری خود در آمریکا نظر گرفته اید؟ به هر حال به نظر من به پزشک معتمد سفارت حتما در مورد بیماری خود بگویید.
در مورد سوال دوم
تا آنجایی که من میدانم ما از تعداد و نوع آزمایشهایی که برای سفارت انجام میشود اطلاعی نداریم. قاعدتا آزمایشهای روتین خونی و بررسی بعضی عفونتها مثل HIV و HCV و شاید مواد مخدر وجود داشته باشد اما به نظر من بعید است آزمایش هایی مانند تست دوپینگ ورزشکاران انجام شود.
2013AS3xxx- ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mehdiii ، mohammadrezah ، bayat_r ، rezagh ، usa lover ، el333 ، roeentan ، hamedhamed ، HAZARA ، zina s ، hushmandco
با تشکر از اقا مهدی که این تاپیک رو استارت زدن و با تشکر از دکتر های خوب مهاجرسرا که واقعا سنگ تموم گذاشتن... ممنونم به شدت

یک سوال داشتم از خدمتتون
به نظرتون یک فرد عادی (منظورم از عادی این هست که از نظر پزشکی نباید داروی خاصی رو به صورت روتین مصرف کنه یا به بیماریه خاصی مبتلا نیست)
می تونه مقدار زیادی استامینوفن یا اموکسی سیلین یا ادالت کلد یا ژلوفن یا هیوسین دارو های معمولی که اینجا مصرف می کنه رو با خودش ببره اونور که لااقل برای سرما خوردگی یا سر درد یا دل درد نخواد بره دکتر...
مقدار فضایی که این جور دارو ها اشغال می کنند بسیار کم هستش و کارایشون هم بالاست
ایا برای ورود منع قانونی وجود داره؟
اگر می شه ببریم , امکانش هست که پزشکان عزیز یه لیست از این دارو ها رو اینجا برامون معرفی کنن که هم تو ایران در دست رس باشه هم کم ضرر باشه هم کار را بنداز

(اینو باید بگم چون من در ایران هستم اطلاع دقیقی از وضعیت پزشکیه اونور ندارم و این سوال و پیشنهاد هم از روی اضطراب و اینکه یه وقت اونجا در نمونم یا سوپرایز نشم دادم)
2013AS59XX // ابوظبی اول اپریل // 1 نفر // کارنت : بولتن مارچ(12 FEB ) // هیوستون Wink کلیرنس:May 14 سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، Saeedv13 ، mohajer13 ، shimoda ، payan ، kasrafo ، el333 ، roeentan ، hamedhamed ، mohammadrezah ، fire dragon ، HAZARA ، zina s ، hushmandco
(2013-01-29 ساعت 23:08)rezagh نوشته:  ... به نظرتون یک فرد عادی ... می تونه مقدار زیادی استامینوفن یا اموکسی سیلین یا ادالت کلد یا ژلوفن یا هیوسین دارو های معمولی که اینجا مصرف می کنه رو با خودش ببره اونور که لااقل برای سرما خوردگی یا سر درد یا دل درد نخواد بره دکتر...
عزیز من، این جور دارو ها (over the counter drugs) (غیر از آموکسی سیلین) اینجا فراوان و نسبتا ارزون هستن. به نظر من به مقدار کمی بیارین و فضای چمدانتون رو بیخود با اینجور چیزا پر نکنین. عوضش داروهایی بیارین که لازم خواهیدداشت ولی بدون نسخه فروخته نمیشن. لیست این داروها در تاپیک چی با خودمون ببریم هست.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان