کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترکیه - مصاحبه
(2015-05-09 ساعت 12:34)montazerf4 نوشته:  
(2015-05-09 ساعت 12:09)Alisalimi نوشته:  فقط از شما که شخص اصلی پرونده هستید سوال می کنن و یا از همسرتون هم سوالی شد؟!

نه همون موقع همزمان از همسرم هم شغل و مدرك تحصيليش رو پرسيد
باور كنيد كلا رو همديگه من و همسرم ١٠ تا كلمه هم نگفتيم
بذار بشمرم ١ پرستار ٢ سن رامون ٣ كارشناسي ٤ كارشناسي ارشد ٥ مهندس عمران تو شركت فلان ٦ مهندس نقشه بردار تو شركت فلان

واويلااااااا....
دفعه بعد خودتون به تنهايي مي تونيد بريد يا از اول با هم بايد بريد؟
F4
Begin= juli 2002
Interview = 14th may 2015
updates in ceac = 15th may 2015
2nd AP process update in Ceac = 18th may 2015
3rd update in Ceac = 9th June 2015
4th update in Ceac = 20th July 2015
5th update in Ceac = 29th July 2015
clearance = 3rd August 2015
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان:
نگران نباشید روزی که ما رفتیم خیلی از بچه های لاتاری اومده بودن که یکضرب ویزا گرفتن
ولی حالا چرا 12 روز؟ الکی زود نریدا هم هزینه الکی می کنید هم اینکه حوصله ادم سر میره
گفت میتونه یه نفرتون بیاد البته اگه زیر 6ماه کیلیر بشید وگرنه که باز باید برید پیش دکتر البته تو سایت نوشته باز اون دفعه هم مدارکتئنئ دباره چک خواهند کرد و مصاحبه میکنن
كيس f4 سفارت ankara تاريخ اقدام اوليه jul2002 تاريخ مصاحبه may2015 دریافت برگه صورتي ٩ اپديت كلير شدن sep 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Alisalimi
ترسيدم اخر هفته اي كه بعد از مصاحبه است كارمون رو به تعويق بندازه البته اگه قسمتمون يك ضرب باشه.
F4
Begin= juli 2002
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من عضو جدید گروه هستم و اگر محبت کنید منو راهنمایی کنید کمک بسیار بزرگی‌ به من کردید.

من سیتیزن آمریکا هستم و برای گرفتن گرین‌کارد مادرم اقدام کردم. حدود یک ماه دیگه، وقت سفارت (به آنکارا)به مادرم دادن. من متأسفانه نمیتونم مادرم رو در این سفر همراهی کنم و به شدت ناراحت و نگران هستم. لطفا منو راهنمایی کنید و اگر اطلاعاتی در مورد‌ای مسائل دارید ممنون میشم به من کمک کنید.

سوالات من در مورد: وضعیت پرواز‌های ایران (آیا از سفر با پرواز‌های ایران راضی‌ هستید؟ آیا پرواز‌های ایران امنیت دارند؟ یا پرواز ترکیش رو پیشنهاد می‌کنید؟)، وضعیت هتل در آنکارا (کدوم هتل رو پیشنهاد می‌کنید که هم از نظر دسترسی‌ مناسب باشه هم از نظر قیمت؟)، و شرایط تحویل ویزا از ادارات پست پی‌ تی‌ تی‌ (ptt)."

بسیار ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 00:11)hodamo نوشته:  سلام دوستان من عضو جدید گروه هستم و اگر محبت کنید منو راهنمایی کنید کمک بسیار بزرگی‌ به من کردید.

من سیتیزن آمریکا هستم و برای گرفتن گرین‌کارد مادرم اقدام کردم. حدود یک ماه دیگه، وقت سفارت (به آنکارا)به مادرم دادن. من متأسفانه نمیتونم مادرم رو در این سفر همراهی کنم و به شدت ناراحت و نگران هستم. لطفا منو راهنمایی کنید و اگر اطلاعاتی در مورد‌ای مسائل دارید ممنون میشم به من کمک کنید.

سوالات من در مورد: وضعیت پرواز‌های ایران (آیا از سفر با پرواز‌های ایران راضی‌ هستید؟ آیا پرواز‌های ایران امنیت دارند؟ یا پرواز ترکیش رو پیشنهاد می‌کنید؟)، وضعیت هتل در آنکارا (کدوم هتل رو پیشنهاد می‌کنید که هم از نظر دسترسی‌ مناسب باشه هم از نظر قیمت؟)، و شرایط تحویل ویزا از ادارات پست پی‌ تی‌ تی‌ (ptt)."

بسیار ممنونم

با سلام،
احتمال ميدم مدت زيادي در امريكا هستيد كه انقدر نگرانيد. ما الان در انكارا هستيم و تا جايي كه ما تجربه كرديم به شرح زير هست.
پرواز ايران بد نيست. با ماهان اگه بيان باز از همه امن تر به نظر مياد
وضعيت هتل هم بستگي داره چقدر بخواهيد هزينه كنيد. بريد به سايت maps.google.com و هتل هاي نزديك به سفارت رو نگاهي بندازيد. اگر براتون هزينه هتل ٤ ستاره مشكلي نداره hotel best يكي از نزديك ترين هتل ها به دكتر و روبروي سفارت امريكاست. راحت ترين جايي كه بنده تو اينترنت ديدم ميتونيد تور رو خودتون با شرايطي ميخواهيد بگيريد سايت eligasht هستش. شما از الان و دقيقا يك ماه قبل از اومدن ايشان ميتونيد به سايت doctorun بريد و وقت دكتر ايشان رو بگيريد و همچنين توي سايت پست بريد و نزديك ترين پست به هتلشون رو انتخاب كنيد. ادارات پستي قابل انتخاب توي سايت زيلد هستن و بستگي به محل هتلتون داره.

ما هتل ٣ ستاره گرفتيم بنام gold hotel كه تو سه ستاره ها به نظر ميومد از خوباش باشه. متاسفانه اينجور نبود. هتل اتاق هاش قديمين اكثرا و خيلي وضعيت تميزي ندارن. صبحانه اش هم ديروز براي اولين بار خورديم و چنگي به دل نزد. تنها چيز عاليش سرعت اينترنتشه. ديروز دومين روز ما اينجا بود و اول صبح رفتيم دكتر. درسته كه بايد نوبت بگيريد ولي اهميتي بهش ندادن و با اينكه اولين نفر بوديم يكي قبل از نا پاس و مداركشو گذاشته بود رو ميز و ايشون اول شدن. پس كمي زودتر از نوبتتون بريد تو اتاق انتظار و مدارك پاس، كارت زردتون رو بزاربد روي ميز كامپيتر تا مسئولش بياد.
مبالغ دريافتيشونم ماشالله ... يك ٩٥ دلار طبقه ٤ از ما گرفتن براي خون و ايكس ري كه طبقه ٥ رفتيم انجام داديم و بعد اومديم طبقه ٤ پيش خود دكتر و چند سوال كرد درمورد سيگار و جراحي قبلي و كمي معاينه كرد و يك امپول كه نميدونم هنوز چي بود زد و از من و همسرم ٥٣٠ دلار ديگه هم گرفتن كه شد كلا ٦٢٥ دلار. امروز ساعت ٣ هم جواب ازمايش ها امادست و با پاسمون بايد بريم بگيريم.
اين بود فعلا تا اينجاي سفر ما در خصوص كاراي اداري.
F4
Begin= juli 2002
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: hodamo ، babak.n ، محمد. ، hamid_fs3 ، amirsalehish
خريد و خوراك

از لحاظ خوراك بايد بگم من خودم همه چي ميخورم و دوست دارم ولي براي كساني كه از مزه گوشت گوسفند كه اينجا بوش و مزه اش تو غذاشون زياد هست خوششون نمياد شعب انواع فست فودها زيادن و به موردي بر نمي خوريد. مشروب اينجا از ١٠ به بعد تو خيابان ازاد نيشه انگاري. تا اون موقع يا در هتل و يا در بار ارائه ميشه. مغازه هايي هستن كه نيفروشن و ميزارن تو كيسه مشكي كه ببريد تو هتلتون. من استانبول و جاهاي ديگه تركيه زياد اومده بودم. اين جريان مشروبات اينجا كمي غريب بود.
خريد هم قبل از هرگونه خربدي يه چرخ تو همين اطراف و داخل شهر بزنيد قيمت ها دستتون مياد ولي خريد نكنيد. اول با تاكسي بريد nata vega كه تمامي outlet ها اونجا هستن. حدود ٢٠ دقيقه اي راه هست و كرايه اش هم از بلوار اتاتورك تا اونجا حدود ٣٠ الي ٣٥ لير ميشه. خيلي جاي عظيمي هست و پيشنهاد ميكنم اگر اهل خريد هستيد اولا حتما اونجا خريد كنيد و دوما صبح بريد. تا شب مشغول خواهيد بود.
F4
Begin= juli 2002
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: babak.n
خیلی‌ ممنونم از اطلاعاتتون. بسیار مفید بود. اگر نکته مهمی‌ به نظرتون رسید ممنون میشم به من هم اطلاع بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

ممنون از اطلاعاتتون. من یه سوال داشتم. مادر من حدود یه ماه دیگه وقت سفارت دارن. وقت سفارت ایشون روز سه شنبه است. با توجه به سنّ مادرم، آزمایشات دو روز کاری هست. من این سوال برام پیش آمده که اگر مادرم جمعه وقت آزمایش داشته باشن، آیا روز شنبه آزمایشگاه کار راه میندازه؟ با توجه به این که تو وب سایت آزمایشگاه زده، روز شنبه ساعت کاری ۹-۱.
آزمایش‌های شما چند روز کاری طول کشید؟ و جواب آزمایش شما چند روز حاضر شد؟ آیا شما پیشنهادی دارید که به من کمک بکند؟

ممنون از وقت شما

(2012-11-20 ساعت 01:40)f1f نوشته:  بچه ها من امروز رفتم کارای مدیکالو انجام دادم...
همونطور که قابل پیش بینی بود دکتر اونگان (البته خانمش) حسابی از خجالتمون دراومدBig Grin. کار مدیکال من صبح با آزمایشات شروع شد و همه چیز خوب پیش رفت و برای ساعت ۴ نوبت زیارت دکتر رو گرفتم.
تو زمانی که تا ساعت ۴ داشتم یه سر به آنکا مال زدم و الحق و الانصاف به معنای واقعی مال بود اما وقتی کار به ضرب و تقسیم و قیمت ها میرسید میفهمیدی که پای خصرت فیل درمیونهTongue
ساعت ۴ به مطب رفتم و دکتر رو زیارت کردم. از اول خودش انگلیسی شروع کرد منم با یه سلام علیک گرم ادامه دادم گفتم خانم دکتر بحث شوهر شما تو ایران خیلی داغه، اونم با تعجب پرسید چطور مگه؟ گفتم به خاطر قضیه واکسنا. گفت چه افسانه هایی!Big Grin
همه سوالا رو ازم پرسید و معایناتو انجام داد و شروع کرد به آماده کردن دو تا واکسن. منم چیزی نپرسیدم چون فکر میکردم قاعدتا میخواد MMR و دیفتری کزاز رو بزنه چون فقط این دو تا رو نزده بودم. اما دل غافل که یکیش آبله مرغونه او یکی MMRSad!
بش گفتم چرا این کارو کردی من که تو کارتم نوشته قبلا گرفتم! گفت ما اصلا اون آزمایشا رو قبول نداریم! منم یکم تند شدم گفتم شما اینو نمیدونید که انستیتو پاستور، مرکز بسیار معتبر و قابل اعتمادیه و هر چی تو کارت من نوشته درسته. خواستم بگم اگه یه سری اتفاقات نیوفتاده بود الآن شما باید میومدید برای مدیکال ایران، اما دیدم بیشتر از این فایده نداره و اومدم بیرون. دکترم از حرف من خیلی عصبی و برافروخته شدBig Grin
خلاصه 250 دلار بی زبونو بخاطر کل کارای مدیکال از من گرفتن. به نظر من کارشون غیرمنصفانس و یه جور بهانه گیریه. توصیه من به دوستانی که بیش از یک ماه به مصاحبشون مونده اینه که به جای تست آنتی بادی خود واکسن رو تو ایران تزریق کنن و بهانه رو از این پزشک بی منطق بگیرن. یه بنده خدایی که از شیراز اومده بود این کار رو کرده بود و واکسن آبله رو نگرفت.
نکته جالب برای بعضی دوستانی که فکر میکنن اونگان وظیفه شناسه اینه که من دیفتری کزازو تو ایران نزده بودم، اما اونگان تزریقش نکردWink
پاسخ
ازمايشات ما يك روز. يعني ديروز از ٩ الي ١٠،٣٠ تمام شد و امروز ساعت ٣ هم جواب اماده است. در خصوص مادر شما اگر تو سايت نوشتن كه حتما هستن. بنده متاسفانه نمي تونم پيشنهادي بدم و خودم چون ادم استرسي هستم رو شنبه حساب نمي كردم و با فرض به اينكه شنبه نباشن برنامه ريزي ميكردم. من امروز عصر ميرم جواب ازمايش هارو بگيرم براتون شنبه رو ميپرسم و ميگم بهتون.

ببخشيد بعد از اينكه نوشتم تازه ديدم كه شما اصلا با من نبوديد ?
در هر صورت ولي امروز ميپرسم و ميگم خدمتتون
F4
Begin= juli 2002
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: hodamo
سلام،

من مادرم یه ماه دیگه وقت سفارت داره. می‌شه منو راهنمای کنید؟

نزدیک‌ترین پی‌ تی‌ تی‌ () به سفارت کدوم؟ جریان این برگه آبی چیه؟ شما کدوم هتل رو پیشنهاد می‌کنید که هم قیمت مناسب داشته باشه هم لوکیشن خوبی‌؟ جواب آزمایش‌های شما چند روز طول کشید تا حاضر شه؟

ممنون از وقتتون

(2012-11-22 ساعت 03:46)f1f نوشته:  سلام به همگی
من برگشتم، متاسفانه منم به طرز عجیبی برگه آبی گرفتم. شرح ماجرا رو به زودی براتون میگم. الآن هم روحی هم جسمی به شدت خستمSad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

ولی‌ اطلاعاتتون خیلی‌ مفید بود. ممنون. می‌تونم ازتون چند تا سوال دیگه بپرسم؟

نزدیک‌ترین پی‌ تی‌ تی‌ به سفارت کدوم؟ جریان این برگه آبی چیه؟ شما کدوم هتل رو پیشنهاد می‌کنید که هم قیمت مناسب داشته باشه هم لوکیشن خوبی‌؟
ممنون از وقتتون

(2015-05-12 ساعت 12:14)Alisalimi نوشته:  ازمايشات ما يك روز. يعني ديروز از ٩ الي ١٠،٣٠ تمام شد و امروز ساعت ٣ هم جواب اماده است. در خصوص مادر شما اگر تو سايت نوشتن كه حتما هستن. بنده متاسفانه نمي تونم پيشنهادي بدم و خودم چون ادم استرسي هستم رو شنبه حساب نمي كردم و با فرض به اينكه شنبه نباشن برنامه ريزي ميكردم. من امروز عصر ميرم جواب ازمايش هارو بگيرم براتون شنبه رو ميپرسم و ميگم بهتون.

ببخشيد بعد از اينكه نوشتم تازه ديدم كه شما اصلا با من نبوديد ?
در هر صورت ولي امروز ميپرسم و ميگم خدمتتون
پاسخ
ببينيد شما بايد اول هتل رو بگيريد و بعدش ptt رو نزديك به هتل بگيريد و نه سفارت. چون اگر مادر شما قبول بشن بايد از هتلشون برن ptt يا همون پست كه مداركشون رو بگيرن. براي همين اول هتل رو شما بگيريد بعدش رو گوگل مپ maps.google.com
هتل رو پيدا كنيد و نزديكترين ptt رو هم روي همون نقشه پيدا كنيد و انتخاب كنيد. وگرنه اگر بخواهيد بقل سفارت بگيريد هم پيشنهاد ميكنم تو ه
سايت الي گشت كه بهتون قبلا گفتم تور و هتل best hotel (دقت كنيد، best hotel, نه best western hotel كه دورتره ) رو بگيريد كه روبروي سفارت و كمي بالاتر از دكتري كه بايد برن هست رو بگيريد. اگه اون هتل رو بگيريد كه pttهم توي كوچه سفارت هست و همه چيز نزديك هم خواهد بود.

رنگ هارو هنوز تجربه نكردم و فردا كه مصاحبه داريم تجربه قراره بكنيم ??
F4
Begin= juli 2002
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza88
با سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوون

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوون

[/quote]
category : F2B
prioritydate : 18july2006
case number :ank2009
current date :12 january2014
interview date :09 june2015

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-14 ساعت 06:40)samiraaa نوشته:  
(2015-05-14 ساعت 06:22)samiraaa نوشته:  با سلام به همه دوستان گل و دوستداشتنی و مهربوون
من ۱شنبه صبح به امید خدا میرسم آنکارا ۲دوشنبه وقت دکتر انگان گرفتم و۳شنبه وقت مصاحبه دارم .به نظرتون دکتر انگان همون روز ۲شنبه جوابم رو میده؟اگه ۳شنبه بعدالظهر جواب رو بده و من ۳شنبه صبح بدون جواب مدیکال Sad برم اینترویو چی میشه ؟چون میترسیدم بلیط گیرم نیاد و فکر میکردم همون۱شنبه میتونم برم دکتر اونگان اشتباه کردم ۲ ماه پیش بلیط ترکیش ایر از اهواز خریدم ۱.870.000تومان Sad حالا اگه بخوام عوضش کنم باید کلی جریمه بدم Sad باسپاس فراوان
category : F2B
prioritydate : 18july2006
case number :ank2009
current date :12 january2014
interview date :05 jone2015

متاسفانه خير. جواب روز بعد از ازمايش ساعت ٣ اماده است. بهتر هست كه بليط را جلو بندازيد و از تو سايت دكتر شنبه را انتخاب كنيد
F4
Begin= juli 2002
Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: