کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2012-08-06 ساعت 15:15)sbh نوشته:  
(2012-08-06 ساعت 10:31)mitr.p نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 19:38)sbh نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 19:24)mk_2002ir نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 19:03)sbh نوشته:  سلام به همه دوستان مهاجرسرا.
من از برنده های سال 2012 هستم. منتها چون تاپیک مربوط به این بخش سال 2012 از سایت حذف شده مجبور شدم سؤالاتم رو اینجا مطرح کنم.
1- حدود سی میلیون تومان برای یک نفر کافیه؟
2- تاریخ افتتاح حساب که تو گواهی موجودی بانک ذکر میشه چقدر اهمیت داره؟
3- بانک خصوصی باشه بهتره؟ یا برای سفارت فرقی نمیکنه اگه دولتی هم باشه؟
4- من شنیدم که تعداد دریافت به و برداشت به حساب تو گواهی بانک باید ذکر بشه. آیا درسته؟
5- ارزش گذاری ملک رو نمیشه آژانس معاملات ملکی انجام بده؟
6- اگه ملکی سند نداره و دفترچه مالکیت داره ارزش ترجمه و ارزش گذاری داره؟
ببخشید که تعداد سوالاتم زیاده.
ممنون از راهنماییتون

1.خط فقر در آمریکا ۱۸۵۰۰ دلار هست که شما باید ۱۲۵% این مبلغ رو توی حسابتون داشته باشید.
2.تجربه دوستان میگه تاریخ افتتاح حساب اهمیت چندانی نداره.
3.اینکه توی چه بانکی‌ حساب دارید فرق چندانی نمی‌کنه ولی‌ بهتره بانک یا موسسه مالی وابسته به نهاده خاصی‌ نباشه.(مثل عسکریه یا قوامین)
4.لازم نیست.
5.خیر و لازم نیست.
6.دوستان با تجربه تر جواب بدن Wink

ممنون از راهنماییتون.
دلار رو با چه نرخی حساب میکنن؟
من آخرای تیر بانک پارسیان یه حساب باز کردم. یه حساب هم دارم که مال بانک صادرات ما سال 87 هستش. منتها پولم الان تو حساب پارسیان. موندم چی کار کنم.
ما دادیم ترجمه بدون ارزش گزادی...کاچی به از هیچی بود

دلار رو با نرخ دولتی حساب میکنند.
به هر حال بهتره فرقی نمیکنه شکا کی موجودی بگیرید اما بهتره تاریخ موجودیتون به مصاحبه نزدیکتر باشه
بانک صادرات گواهی اش رو می فرسته شعبه بین الملل و انگلیسی میده..24 ساعت بعد
و توی اون فقط تاریخ افتتاح حساب و موجودی اون ذکر میشه( نه گردش حساب). بهتره موجودی رو از بانک دیگتون به صادرات منتقل کنید ( البته نظر شخصی منه که چون قدیمی تره)
24 ساعت بگذارید بمونه..بعد برید درخواست موجودی کنید(فقط حواستون باشه تا 24 ساعت بعد هم بر ندارید ..چون شعبه شما موجودی رو میفرسته شعبه بین الملل برای تائید.بین الملل هم دوباره چک میکنه ببینه درسته یا خیر.....بعد ی گواهی انگلیسی میده)
به همین اسونی

ممنون از راهنمایی.
من آنکارا مصاحبه دارم. نباید به همراه مدارک دیگم گواهی موجودی رو برای سفارت پست کنم؟ با این وضعیت گواهی بانک مال 17، 18 روز قبل از مصاحبه میشه. مشکلی پیش نمیاد اگه یه گواهیم قبل سفرم بگیرم و با خودم ببرم؟
این حساب قدیمی من مال بانک صادراته. اونا حساسیت به بانک دولتی ندارن؟

همه مدارکتون رو باید بفرستدید انکارا(البته کپی همه رو بفرستید . نه اصلش رو...اصل رو روز مصاحبه با خودتون ببرید)
نه دوست عزیز.....همون 18 روز خوبه..همه ما این کار رو کردیم
نه حساسیتی ندارند به بانک دولتی...ماشالله الان همه بانکها دیگه برا خودشون خصوصی شدند....مال ما هم صادرات بود. اونا فقط می خواند بدونند چقدر پول داری. همین . خیالت راحت
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
(2012-08-07 ساعت 09:13)alirezass نوشته:  سلام پس باید کپی مدارک ترجمه شده را بفرسیم و اصلش رو ببریم آنکارا؟؟؟؟

بله

بله چون ریسک گم شدن در راه رو داره
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، SH1A2R3 ، alirezass ، lilistar ، 3pideh ، Soap McTavish ، homayoon13 ، athenaa ، shani89
سلام به دوستان تازه نفس و با تبریک قبولیتون و ارزوی موفقیت تک تک شما دوستان
در مورد اسپانسر داشتن یا نداشتن و راههاش میخواستم بطور کامل براتون توضیح بدم.
اولا اگه فامیل درجه یک مثل برادر یا خواهر در امریکا ندارین اصلا منت فامیل دور یا دوست و اشنا رو نکشید .مثلا ما خیر سرمون یکی از دوستانمون برامون قول داده بود اسپانسرمون بشه ولی دقیقه 90 زیرش زد.البته بهتر هم شد تا اخر عمر نمیتونه سرکوفت بزنه که اگه من نبودم ال میشد بل میشد.
تا میتونین حساب چاق و چله درست کنین .سند ماشین-زمین-باغ-خونه-ملک هر چی دارین ترجمه کنین که نیازی به ارزش گذاری هم ندارین چون اونها اطلاع دارن حدود قیمت اینجا چطوره.
ما که حساب تپل مپل-سند ماشین -زمین و هر چی داشتیم بردیم همه رو هم ازمون گرفتن و ضمیمه کردن.اصلا و ابدا از اسپانسر و مسایل مالی چیزی سوال نشد.
فقط تا وقت دارین کارهاتونو با حوصله انجام بدین که قبل از مصاحبه استرس اضافی نکشین.همتون موفق باشین.
ارادتمند شایرا
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
(2012-08-07 ساعت 10:56)mitr.p نوشته:  
(2012-08-06 ساعت 15:15)sbh نوشته:  
(2012-08-06 ساعت 10:31)mitr.p نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 19:38)sbh نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 19:24)mk_2002ir نوشته:  1.خط فقر در آمریکا ۱۸۵۰۰ دلار هست که شما باید ۱۲۵% این مبلغ رو توی حسابتون داشته باشید.
2.تجربه دوستان میگه تاریخ افتتاح حساب اهمیت چندانی نداره.
3.اینکه توی چه بانکی‌ حساب دارید فرق چندانی نمی‌کنه ولی‌ بهتره بانک یا موسسه مالی وابسته به نهاده خاصی‌ نباشه.(مثل عسکریه یا قوامین)
4.لازم نیست.
5.خیر و لازم نیست.
6.دوستان با تجربه تر جواب بدن Wink

ممنون از راهنماییتون.
دلار رو با چه نرخی حساب میکنن؟
من آخرای تیر بانک پارسیان یه حساب باز کردم. یه حساب هم دارم که مال بانک صادرات ما سال 87 هستش. منتها پولم الان تو حساب پارسیان. موندم چی کار کنم.
ما دادیم ترجمه بدون ارزش گزادی...کاچی به از هیچی بود

دلار رو با نرخ دولتی حساب میکنند.
به هر حال بهتره فرقی نمیکنه شکا کی موجودی بگیرید اما بهتره تاریخ موجودیتون به مصاحبه نزدیکتر باشه
بانک صادرات گواهی اش رو می فرسته شعبه بین الملل و انگلیسی میده..24 ساعت بعد
و توی اون فقط تاریخ افتتاح حساب و موجودی اون ذکر میشه( نه گردش حساب). بهتره موجودی رو از بانک دیگتون به صادرات منتقل کنید ( البته نظر شخصی منه که چون قدیمی تره)
24 ساعت بگذارید بمونه..بعد برید درخواست موجودی کنید(فقط حواستون باشه تا 24 ساعت بعد هم بر ندارید ..چون شعبه شما موجودی رو میفرسته شعبه بین الملل برای تائید.بین الملل هم دوباره چک میکنه ببینه درسته یا خیر.....بعد ی گواهی انگلیسی میده)
به همین اسونی

ممنون از راهنمایی.
من آنکارا مصاحبه دارم. نباید به همراه مدارک دیگم گواهی موجودی رو برای سفارت پست کنم؟ با این وضعیت گواهی بانک مال 17، 18 روز قبل از مصاحبه میشه. مشکلی پیش نمیاد اگه یه گواهیم قبل سفرم بگیرم و با خودم ببرم؟

همه مدارکتون رو باید بفرستدید انکارا(البته کپی همه رو بفرستید . نه اصلش رو...اصل رو روز مصاحبه با خودتون ببرید)
نه دوست عزیز.....همون 18 روز خوبه..همه ما این کار رو کردیم
نه حساسیتی ندارند به بانک دولتی...ماشالله الان همه بانکها دیگه برا خودشون خصوصی شدند....مال ما هم صادرات بود. اونا فقط می خواند بدونند چقدر پول داری. همین . خیالت راحت

سلام.
میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد اگه که من از بیشتر از یک جساب گزارش مانده رو بگیرم؟
ممنون
تشکر کنندگان: sam110 ، shani89
(2012-08-08 ساعت 10:52)sbh نوشته:  [سلام.
میخواستم بدونم مشکلی پیش نمیاد اگه که من از بیشتر از یک جساب گزارش مانده رو بگیرم؟
ممنون]
[quote='sbh' pid='198855' dateline='1344249

نه مشکلی پیش نمیاد ولی موجودی حساب هاتون بهتره در یک روز و تاریخ گرفته باشه . تا شبهه ای به وجود نیاد که کلاه به کلاه کردید
---
اما عقل سلیم میگه که بهتره همه پول هاتون توی یک حساب باشه. زیاد به کارهای خودتون شاخ و برگ ندید..هرچی تعداد حساب بیشتر باشه ، اون ها بیشتر رو شما زوم میکنند و بیشتر میرید زیر زره بین
هرچی ساده تر بهتره دوست عزیز
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، storagemeter ، lilistar ، sbh ، 3pideh ، el333 ، alonak ، homayoon13 ، SEPIDEHHHH ، sam110 ، حامد ، KIMIA2005 ، shani89
سلام دوستان
می شه حساب بانکی نباشه ادم زمین به نامش باشه و ارزش زمین رو یک جایی تعیین کنه یا حتما حساب بانکی می خواد.
حداقل حساب بانکی چقدر باید باشه ؟
مانده چند وقته می خواد یا مانده یک روزه هم کافیه که ترجمه بشه
ممنون می شم توضیح بدین کمی.
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: 3pideh ، SEPIDEHHHH ، KIMIA2005 ، shani89
سلام
در مورد اسپانسر و مساله مالي سوالي داشتم
اسپانسر دقيقا در امريكا بايد چه ويژگي هايي داشته باشه؟اگر فقط ًGreen Card' داشته باشه كافيه و كارمند دولت اونجا باشه يا بايد حتما citizen' هم باشه؟
چه مزايايي رو در صورت داشتن اسپانسر در امريكا از دست ميديم ؟ كسي دقيقا ميدونه؟
سوال زير رو شايد قبلا هم دوستان پرسيده باشند ولي من جواب واضحي نگرفتم
سند خونه يا كلا هر سندي كه يراي نشان دادن تمكن مالي ارايه ميديم بهتره به اسم نفر اصلي برنده باشه يا تاثيري نداره ؟
ممنون ميشم پاسخ بدين.

تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2012-08-08 ساعت 16:58)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان
می شه حساب بانکی نباشه ادم زمین به نامش باشه و ارزش زمین رو یک جایی تعیین کنه یا حتما حساب بانکی می خواد.
دوست عزیز:
شاید بگم بالای 90درصد دوستان پول داشتند . نمیشه که بگی هیچی پول نداری و به جاش زمین داری!!
بر اساس تعدلد خانواده فرق میکنه.چند صفحه قبل رو بخون. خودت مزنه دستت میاد
منظورت رو از مانده یک روزه نمیفهمم؟؟ میری بانک موجودی حسابت رو در فلان روز میگیری و باید تا 15 روز قبل از مصاحبه برای سفارت بفرستی

(2012-08-08 ساعت 18:06)پروا نوشته:  سلام
اسپانسر دقيقا در امريكا بايد چه ويژگي هايي داشته باشه؟اگر فقط ًGreen Card' داشته باشه كافيه و كارمند دولت اونجا باشه يا بايد حتما citizen' هم باشه؟
سند خونه يا كلا هر سندي كه يراي نشان دادن تمكن مالي ارايه ميديم بهتره به اسم نفر اصلي برنده باشه يا تاثيري نداره ؟
ممنون ميشم پاسخ بدين.

دوست عزیز:
اینجا پتاپیک نداشتن اسپانسره
برای اسپانسر در تاپیک مربوطه سوال کنید» اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
به نظر من اسپانسر همچین مزایا هم نداره . چون اسپانسر شما هم چک میشه ( هم شما و هم اسپانسر)
و اگه اسپانسرتون خلافی کرده باشه و یا از مالیات در رفته باشه ، کیس شما به خطر میافته
نظر من اینه که اسپانسر فقط ریسک داره
فرد برنده باید نشون بده که تمکن مالی داره. پول که حتما باید داشته باشه و اگر زمینی به نام کسی هست باید یک وکالت لاز اون طرف داشته باشه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، پروا ، 3pideh ، dr.rastgou ، SEPIDEHHHH ، KIMIA2005
(2012-08-09 ساعت 09:37)mitr.p نوشته:  
(2012-08-08 ساعت 16:58)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان
دوست عزیز:
شاید بگم بالای 90درصد دوستان پول داشتند . نمیشه که بگی هیچی پول نداری و به جاش زمین داری!!
بر اساس تعدلد خانواده فرق میکنه.چند صفحه قبل رو بخون. خودت مزنه دستت میاد
منظورت رو از مانده یک روزه نمیفهمم؟؟ میری بانک موجودی حسابت رو در فلان روز میگیری و باید تا 15 روز قبل از مصاحبه برای سفارت بفرستی

(2012-08-08 ساعت 18:06)پروا نوشته:  سلام
ممنون ميشم پاسخ بدين.

دوست عزیز:
اینجا پتاپیک نداشتن اسپانسره
برای اسپانسر در تاپیک مربوطه سوال کنید» اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
به نظر من اسپانسر همچین مزایا هم نداره . چون اسپانسر شما هم چک میشه ( هم شما و هم اسپانسر)
و اگه اسپانسرتون خلافی کرده باشه و یا از مالیات در رفته باشه ، کیس شما به خطر میافته
نظر من اینه که اسپانسر فقط ریسک داره
فرد برنده باید نشون بده که تمکن مالی داره. پول که حتما باید داشته باشه و اگر زمینی به نام کسی هست باید یک وکالت لاز اون طرف داشته باشه
ممنون از پاسختون، شايد من سوالم رو خوب مطرح نكردم. چون در واقع ما هم اسپانسر نداريم و كسي رو هم كه فكر ميكردم بتونه اسپانسر بشه با تفاسيري كه در تالار ديگه اي كه مربوط به داشتن اسپانسر هست، نوشته، فكر ميكنم كه شرايطشو ندارهSmileو دارم در اين مورد نداشتنش و راه حلهاي جبران اون تحقيق ميكنم. باز هم ممنون
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، kavirr ، athenaa ، KIMIA2005
دوستان عزیز:
لطفا از پیغام خصوصی فقط برای ازسال پیام هی شخصی استفاده کنید
نه سوال های مهاجرتی
لطفا در تاپیک های مربوطه سوال کنید تا همه دوستان بتونند استفاده کنند

نقل قول:sbh
سلام.
میبخشید که مزاحم میشم.
در مورد گزارش مانده جساب بانک صادرات سوال داشتم.
من از واحد بین الملل بانک صادرات پرسیدم گفتن که معادل ارزی مانده رو نمینویسن. فقط به صورت دستی نرخ ارز مرجع رو تو گزارش وارد میکنن.
میخواستم بدونم گزارشی که به شما دادن هم به همین شکل بود؟
ممنون

واحد بین الملل به ما نهامه ای داد که توی اون تاریخ افتتاح حساب و موجودی به ریال رو داده بود .
هیچ نرخ ارزی هم مشخص نکرده بود
خود سفارت در روز مصاحبه شما نرخ دلار رو بهتر از ما داره . نگران نباشید[/quote]
تشکر کنندگان: saljoogh ، alirezass ، sumya ، امیر مهاجر ، sbh ، 3pideh ، مانترا ، kavirr ، KIMIA2005
سلام
يك سوال ديگه:
اگر حسابي كه ميخواهم ازش موجودي و گردش بگيريم ، حساب مشترك باشه ، بين شخص برنده و نفر دوم همراه، مشكلي نيست؟
تشکر کنندگان: 3pideh ، KIMIA2005
(2012-08-12 ساعت 09:58)پروا نوشته:  سلام
يك سوال ديگه:
اگر حسابي كه ميخواهم ازش موجودي و گردش بگيريم ، حساب مشترك باشه ، بين شخص برنده و نفر دوم همراه، مشكلي نيست؟

نوع حساب و بانک حساب مهم نیست. مهم نشان دادن میزان تمکن مالی است که قابل برداشت باشد.
تشکر کنندگان: Serendipity ، پروا ، 3pideh ، athenaa ، KIMIA2005
(2012-08-06 ساعت 15:15)sbh نوشته:  ممنون از راهنمایی.

من یه پرینت حساب 20 روز قبل از مصاحبه گرفتم و پست کردم. یکی هم قبل از مصاحبه گرفتم با خودم بردم. هیچ مشکلی پیش نیومد.

در مورد بانک هم فکر نمی‌کنم مهم باشه. مهم مقدار حساب شماست نه بانکش.
2012AS00039XXX
کارنت شدن: March 2012
مصاحبه: (May 2012)
آنکارا (یک‌ضرب)
ورود به آمریکا: Oct/9/12
دریافت گرین کارت: Oct/26/12
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، payam62 ، mitr.p ، 3pideh ، athenaa ، KIMIA2005 ، shekari
باسلام
در مورد موجودی بانک میشه توضیح بدهید
1. چگونگی گرفتن آن؟
2. آیا باید آن را قبل از مصاحبه گرفته و پست کنیم یا صبر کنیم تا زمان مصاحبه مشخص شود بعد پست کنیم؟یا با خودمان ببریم
3. چه مدت باید پول در حساب ما بماند؟
4. آیا گردش حاب هم مهم است یا خیر؟
باتشکر
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2012-08-12 ساعت 23:24)alirezass نوشته:  باسلام
در مورد موجودی بانک میشه توضیح بدهید
1. چگونگی گرفتن آن؟
2. آیا باید آن را قبل از مصاحبه گرفته و پست کنیم یا صبر کنیم تا زمان مصاحبه مشخص شود بعد پست کنیم؟یا با خودمان ببریم
3. چه مدت باید پول در حساب ما بماند؟
4. آیا گردش حاب هم مهم است یا خیر؟
باتشکر
1)به بانکی که حساب داری مراجعه میکنی و بهشون میگی پرینت حساب بانکی به انگلیسی با درج نرخ دلار و تبدیل موجودی حساب به دلار
2)باید روز مصاحبه با خودت ببری 3) فرق نمیکنه میتونی 2 یا 3 روز بذاری تو حساب پرینت بگیری بعد پولت رو از حساب در بیاری 4)نظرات بچه ها ی مهاجرسرا متفاوته بعضی میگن گردش حساب مهمه بعضی هم میگن فقط موجودی مهمه
تشکر کنندگان: alirezass ، 3pideh ، imojen ، athenaa ، KIMIA2005

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان